Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 marca 2019 r.
7:55

Lublin: Buspasy będą dostępne dla wszystkich kierowców?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 108 A A
(fot. Krzysztof Mazur)

Urząd Miasta zastanawia się nad wpuszczeniem wszystkich kierowców na buspasy al. Tysiąclecia i ul. Muzycznej, ale tylko w określonych godzinach. O każdej porze dnia i nocy mogłyby za to jeździć samochody wiozące określoną liczbę pasażerów. Dziś obydwa pasy są zarezerwowane tylko dla taksówek i autobusów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Buspasy na al. Tysiąclecia (na zdjęciu) wyznaczono ponad dwa lata temu. Już wtedy decyzja budziła kontrowersje wśród kierowców, a niektórzy mocno nalegali, aby Ratusz zrezygnował z takiej organizacji ruchu. Prośby o likwidację buspasów odżyły, gdy z powodu przebudowy zamknięto ul. Fabryczną, co mocno dociążyło rondo pod Zamkiem.

– Poranny ruch z kierunku Świdnika koncentruje się na al. Tysiąclecia i al. Unii Lubelskiej. Tworzą się ogromne korki, nierzadko sięgające do dzielnicy Tatary – skarży się nasz Czytelnik i proponuje, aby buspas po stronie dworca był udostępniany także innym kierowcom. – Czy nie byłoby zasadnym otwarcie buspasa dla wszystkich samochodów na czas porannego szczytu, między godz. 7 a 9? – pyta kierowca. – Ten zabieg częściowo zmniejszyłby korki.

– Dopuszczenie ruchu ogólnego na buspasach w godzinach szczytów komunikacyjnych jest wykluczone – odpowiada kategorycznie Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Ratusz przyznaje jednak, że urzędnicy zastanawiają się nad częściowym udostępnieniem obu pasów dla innych kierowców. – Jesteśmy w trakcie konsultacji z policją – potwierdza Kieliszek. – Proponowane rozwiązanie polegałoby na dopuszczeniu ruchu ogólnego pomiędzy szczytami komunikacyjnymi oraz dopuszczeniu przez całą dobę ruchu samochodów, którymi porusza się kierowca i dwóch lub więcej pasażerów. Do czasu zakończenia konsultacji tego rozwiązania, nie rozstrzygam kwestii jego wprowadzenia.

– Projekt dotyczący buspasów na al. Tysiąclecia nie był jeszcze z nami konsultowany. Z tego co wiemy, jest on jeszcze w początkowej fazie uzgodnień – zastrzega Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Tymczasem Urząd Miasta planuje już, że na takich samych zasadach udostępniany może być kierowcom także buspas na ul. Muzycznej, bo również tej ulicy dotyczą konsultacje władz miasta z policją. – Niewykluczone, że będą kolejne propozycje – przyznaje Kieliszek.

Jednymi z najbardziej znienawidzonych przez kierowców są buspasy na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Armii Krajowej. Bywa, że wydzielone pasy utrudniają przejazd nawet tym, którym miały go ułatwiać: kierowcom autobusów oraz trolejbusów.

• Jesienią na drogowej mapie Lublina mają się pojawić kolejne buspasy. • Zaplanowano je na ul. Fabrycznej i Drodze Męczenników Majdanka od ronda przy Gali do skrzyżowania z Sulisławicką, a w przeciwnym kierunku od ul. Grabskiego do Gali.

Sonda: Buspasy

Liczba głosów: 1220
60.33%
Powinny całkowicie zniknąć
29.59%
Powinny być dostępne tylko dla autobusów i taksówek
10.08%
Powinny być dostępne tylko dla autobusów
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 108

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 marca 2019 r. o 08:13
+22
Teraz buspasy tez sa dla wszystkich, dla wszystkich cwaniakow ! Uczciwi stoja w kilometrowych korkach a kierowcy BMW i ci lepszego sortu bezkarnie jezdza buspasami. Gdzie policja?
Avatar
Gość / 20 marca 2019 r. o 08:22
+12
bez buspasów na muzycznej nie byłoby dotacji unijnej
Avatar
Gość / 20 marca 2019 r. o 09:23
+11
Absolutnie zły pomysł. I piszę to jako samochodziarz. Po pierwsze w Polsce, w tym Lublinie jest po prostu za dużo samochodów. Dużo więcej (w przeliczeniu na 1000 mieszkańców) niż w DE. Wszystkie badania pokazują, że Polacy kochają jakąś niezrozumiałą miłością, jak żaden inny naród, swoje auta. I dobrowolnie nie przesiądą się do innych środków komunikacji. Prywatny samochód, wożący w 99% tylko kierowcę, w miastach nie mają przyszłości. Po drugie, w wypadku zmiany proponowanej przez ratusz na stałe przy buspasach musiałby stać patrol Policji bo polscy kierowcy nie przestrzegają przepisów. I tyle
Absolutnie zły pomysł. I piszę to jako samochodziarz. Po pierwsze w Polsce, w tym Lublinie jest po prostu za dużo samochodów. Dużo więcej (w przeliczeniu na 1000 mieszkańców) niż w DE. Wszystkie badania pokazują, że Polacy kochają jakąś niezrozumiałą miłością, jak żaden inny naród, swoje auta. I dobrowolnie nie przesiądą się do innych środków komunikacji. Prywatny samochód, wożący w 99% tylko kierowcę, w miastach nie mają przyszłości. Po drugie, w wypadku zmiany proponowanej przez ratusz na stałe przy buspasach musiałby stać patrol Policji b... rozwiń
Avatar
dylo / 20 marca 2019 r. o 09:23
+11
a może ci milionerzy w osobówkach zaczęli by patrzeć na drogę a nie w telefon i ruszali na zielonym trochę szybciej a nie jak na spacerze
Avatar
Gość / 20 marca 2019 r. o 09:12
+11
Wozimy powietrze, stoimy w korkach i stać będziemy i nic nam Biedaki nie zrobicie.
Avatar
DrInz / 20 marca 2019 r. o 08:26
+11
hahaha, dopuścić ruch po buspasach w godzinach szczytu....czy ten mędrek co to wymyślił w ogóle wie co to jest buspas i jaki jest jego sens? bo dopuszczanie wszystkich w godzinach szczytu to praktycznie likwidacja buspasa
Avatar
Gość / 20 marca 2019 r. o 10:51
+10
Samochód na samochodzie. Na ulicach, na chodnikach, na drogach pożarowych. Dajmy kierowcom jeszcze więcej przywilejów, bo się obrażą przestaną jeździć.
Avatar
Damian / 20 marca 2019 r. o 08:42
+10
Mam wrażenie, że układ komunikacyjny miasta jest projektowany przez ludzi, którzy kompletnie nie mają o tym pojęcia. Podpatrzyli coś w internecie i stwierdzili - zrobimy to u nas. Inni mają bus pasy? My też zrobimy! Ale przewidywać konsekwencje to nikt z tych matołków nie potrafi! Przy zamku problem zaczyna się już przy Lidlu. Z czterech pasów robią się trzy żeby za chwilę znowu robią się cztery pasy. Wystarczyło by uciąglić czwarty, skrajny pas. Na muzycznej? Zamiast robić wystrzałowy, łukowy most można by zrobić dwa proste - na muzycznej i most przedłużający ulicę Zana. Dziękuję.
Mam wrażenie, że układ komunikacyjny miasta jest projektowany przez ludzi, którzy kompletnie nie mają o tym pojęcia. Podpatrzyli coś w internecie i stwierdzili - zrobimy to u nas. Inni mają bus pasy? My też zrobimy! Ale przewidywać konsekwencje to nikt z tych matołków nie potrafi! Przy zamku problem zaczyna się już przy Lidlu. Z czterech pasów robią się trzy żeby za chwilę znowu robią się cztery pasy. Wystarczyło by uciąglić czwarty, skrajny pas. Na muzycznej? Zamiast robić wystrzałowy, łukowy most można by zrobić dwa proste - na muzycznej i... rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2019 r. o 08:29
+10
Jeżeli w mieście inspiracji chodniki służą do parkowania lub jazdy rowerem, to osobówki na bus pasach nikogo nie powinny dziwić. Ludzie - przecież to jest paranoja!
Avatar
Gość / 20 marca 2019 r. o 08:06
+10
korek do ronda dmowskiego od samego makro bo buspas za rondem, korek od areny so głebokiej bo buspas na muzycznej, niech ktoś sie w końcu za to gwno weźmie, koniec z kretynskimi buspadami na zawsze
Avatar
waldi / 21 marca 2019 r. o 18:03
+3
cały problem jest w tym że jest 3 pasy prosto a za rondem robi się odcinek 500 m 2 pasowy i kto tak robi na głównej drodze , było zrobić 4 pas za rondem wywalając ten syf w postaci tych bud i tego całej dżungli a tak jest problem który będzie się tylko powiększał .A przypominam wszystkim mądrym że to nie są wybory polityczne ani kampania .
Avatar
ABC / 20 marca 2019 r. o 22:02
-1
"Czasami jeżdżę z małym dzieckiem." - jeżeli dziecko jedzie rowerem po chodniku, to możesz wraz z nim jako opiekun. Ale jeżeli wieziesz je w foteliku - to nie możesz chodnikiem.
 Poproszę o przepis na potwierdzenie tej bzdury.
Avatar
Eee / 20 marca 2019 r. o 17:35
0
Buspasy generują gigantyczne korki - to fakt! Dowód? Na Kraśnickiej nie ma buspasów. Korki są. Na Głębokiej nie ma buspasów. Korki są. To samo na: Narutowicza, Sowińskiego, Armii Krajowej, DMM i wszystkich pozostałych.
NA armii krajowej akurat są buspasy i to właśnie one korkują rondo. Tak samo na DMM też jest buspas...
co to za bełkot? gdzie na armii krajowej buspas blokuje jakieś rondo? przecież tam buspas sobie leci obok, a samochody wjeżdzają na rondo 2 pasami ???
A pamiętasz jak było przed przebudową ?? Czy łojciec jeszcze pole kosił aby kupić ,,apartament'' na gęsiej, a ty swoim rowerkiem poginałeś do wiejskiego gimnazjum ?
 A co mnie baranie obchodzi jak było przed przebudową? Odnosiłem sie do bełkotliwej wypowiedzi ze na AK buspas cos blokuje...
 A co mnie baranie obchodzi jak było przed przebudową? Odnosiłem sie do bełkotliwej wypowiedzi ze na AK buspas cos blokuje... rozwiń
Avatar
Nee / 20 marca 2019 r. o 17:30
+1
Buspasy generują gigantyczne korki - to fakt! Dowód? Na Kraśnickiej nie ma buspasów. Korki są. Na Głębokiej nie ma buspasów. Korki są. To samo na: Narutowicza, Sowińskiego, Armii Krajowej, DMM i wszystkich pozostałych.
NA armii krajowej akurat są buspasy i to właśnie one korkują rondo. Tak samo na DMM też jest buspas...
co to za bełkot? gdzie na armii krajowej buspas blokuje jakieś rondo? przecież tam buspas sobie leci obok, a samochody wjeżdzają na rondo 2 pasami ???
A pamiętasz jak było przed przebudową ?? Czy łojciec jeszcze pole kosił aby kupić ,,apartament'' na gęsiej, a ty swoim rowerkiem poginałeś do wiejskiego gimnazjum ?
 Ja pamietam - byly po 2 pasy dla aut w kazda strone, czyli tak samo jak teraz
 Ja pamietam - byly po 2 pasy dla aut w kazda strone, czyli tak samo jak teraz rozwiń
Avatar
asd / 20 marca 2019 r. o 17:26
+9
Jestem przeciw. Przecież buspas ma skłaniać do przesiadki na MPK.
Avatar
sygnalista / 20 marca 2019 r. o 17:25
+1
Buspasy generują gigantyczne korki - to fakt! Dowód? Na Kraśnickiej nie ma buspasów. Korki są. Na Głębokiej nie ma buspasów. Korki są. To samo na: Narutowicza, Sowińskiego, Armii Krajowej, DMM i wszystkich pozostałych.
NA armii krajowej akurat są buspasy i to właśnie one korkują rondo. Tak samo na DMM też jest buspas...
co to za bełkot? gdzie na armii krajowej buspas blokuje jakieś rondo? przecież tam buspas sobie leci obok, a samochody wjeżdzają na rondo 2 pasami ???
 A pamiętasz jak było przed przebudową ?? Czy łojciec jeszcze pole kosił aby kupić ,,apartament'' na gęsiej, a ty swoim rowerkiem poginałeś do wiejskiego gimnazjum ?
 A pamiętasz jak było przed przebudową ?? Czy łojciec jeszcze pole kosił aby kupić ,,apartament'' na gęsiej, a ty swoim rowerkiem poginałeś do wiejskiego gimnazjum ? rozwiń
Avatar
Kk / 20 marca 2019 r. o 17:23
+4
Jak pis jeszcze zwiększy socjal to Turki pracujące w niemieckich komisach nie nadążą ze składaniem do kupy tych wszystkich prawie nówek nie smiganych z przebiegiem 199 999 :)
Avatar
alk / 20 marca 2019 r. o 17:15
0
odkad 500plus wprowadzili wszystko zakorkowane. Za chwile dojdzie kojejne 500plus i bedzie trzeba likwidowac buspasy czy poszerzac autostrady polskie. Niemieckie zlomowiska znowu opustoszeja a ja juz przestane tak sie cieszyc z jazdy  swoja hybrydka.
Avatar
bee / 20 marca 2019 r. o 15:44
0
Jednak blokuje bo gdyby mogłyby nim jeździć osobówki to nie stałyby w korku do ronda żeby skręcić w prawo i bezkolizyjnie włączyć się do ruchu
 hahaha, no to według takiej logiki to chodniki też blokują, no mentalność rodem z Rosji normalnie :)
Avatar
Gość / 20 marca 2019 r. o 15:36
+1
"Czasami jeżdżę z małym dzieckiem" - i do jazdy rowerem z dzieckiem wybierasz Al. Solidarności?
Zobacz wszystkie komentarze 108

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor przegrał w sparingu z Pogonią Siedlce 1:4

Motor przegrał w sparingu z Pogonią Siedlce 1:4

Ciężkie treningi przy okazji obozu w Siedlcach dały się piłkarzom Mirosława Hajdy we znaki. W sobotę żółto-biało-niebiescy mieli okazję sprawdzić się ze swoim nowym, ligowym rywalem – Pogonią. Niestety, rywale wygrali aż 4:1.

Nowe oszustwo... "na prezydenta Lublina". "To próba wyłudzenia pieniędzy!"

Nowe oszustwo... "na prezydenta Lublina". "To próba wyłudzenia pieniędzy!"

Na internetowym portalu Facebook pojawił się fałszywy profil prezydenta Krzysztofa Żuka zachęcający do przelewania pieniędzy. Prezydent oświadcza, że to oszustwo

Jutrzenka Giebułtów – Wisła Puławy 1:3. Trzy bramki Łukasza Kacprzyckiego

Jutrzenka Giebułtów – Wisła Puławy 1:3. Trzy bramki Łukasza Kacprzyckiego

Drugie zwycięstwo z rzędu drużyny z Puław. W sobotę Wisła ograła w Zabierzowie Jutrzenkę Giebułtów 3:1. Po pierwszej połowie wydawało się, że goście bez większych problemów zgarną trzy punkty. Po zmianie stron rywale napędzili jednak drużynie Mariusza Pawlaka stracha.

Tragiczne wypadki na drogach. Nie żyje dwóch rowerzystów [zdjęcia]
galeria

Tragiczne wypadki na drogach. Nie żyje dwóch rowerzystów [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków z udziałem rowerzystów, do których doszło w ciągu ostatnich godzin. Pierwszy miał miejsce w miejscowości Bonów (powiat świdnicki), drugi w Wincentowie (powiat lubartowski).

Zamość miał sklep jak ze snu. Pamiątka po Pawle i Zofii Malinowskich [zdjęcia]
galeria

Zamość miał sklep jak ze snu. Pamiątka po Pawle i Zofii Malinowskich [zdjęcia]

Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1 w Zamościu. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta a może kraju?

Był wulgarny i agresywny. Już wiadomo dlaczego 26-latek nie chciał podać swoich danych

Był wulgarny i agresywny. Już wiadomo dlaczego 26-latek nie chciał podać swoich danych

Zatrzymany w związku z awanturą w jednym z lokali w Okunince mężczyzna nie chciał powiedzieć policjantom jak się nazywa. Pijany awanturnik trafił do komendy policji we Włodawie. Okazało się, że 26-latek z Radzynia Podlaskiego jest poszukiwany.

Koronawirus w Lubelskiem. Nowe zakażenia w pięciu powiatach, Lublinie i Białej Podlaskiej

Koronawirus w Lubelskiem. Nowe zakażenia w pięciu powiatach, Lublinie i Białej Podlaskiej

22 nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego. Dotyczą pięciu powiatów i dwóch miast.

Jeszcze więcej zakażeń koronawirusem w Polsce. Sobotni raport Ministerstwa Zdrowia

Jeszcze więcej zakażeń koronawirusem w Polsce. Sobotni raport Ministerstwa Zdrowia

Wczoraj było 809 nowych przypadków, dziś 843 nowe potwierdzone zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej na Śląsku (208), Mazowszu (131) i w Małopolsce (124). Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci kolejnych 13 osobach zakażonych koronawirusem.

Magazyn AMW w Kraśniku. Do kupienia m.in. kombinezony lotnicze, latarki, honkery i stary
Magazyn
galeria

Magazyn AMW w Kraśniku. Do kupienia m.in. kombinezony lotnicze, latarki, honkery i stary

W Kraśniku, przy ulicy Kolejowej, jest miejsce gdzie sympatycy wojskowego wyposażenia poczują się jak w jaskini Ali Baby. Na półkach można znaleźć wszystko: od wojskowego zasobnika, przez saperkę, po silnik do stara czy wyposażenie polowego gabinetu lekarskiego. To wszystko trafia do cywili, bo wojsko już nie potrzebuje tych rzeczy

Żużlowcy Motoru Lublin jadą w niedzielę do Gorzowa na mecz rewanżowy ze Stalą

Żużlowcy Motoru Lublin jadą w niedzielę do Gorzowa na mecz rewanżowy ze Stalą

Żużlowcy Motoru Lublin pokonali u siebie w ostatnim spotkaniu Betard Spartę Wrocław, a teraz czeka ich pierwszy wyjazd w rundzie rewanżowej. W niedzielę (godz. 16.30) "Koziołki" zmierzą się z Moje Bermudy Stalą Gorzów

Tragiczny wypadek na trasie Lubartów-Kock. Nie żyje rowerzysta

Tragiczny wypadek na trasie Lubartów-Kock. Nie żyje rowerzysta

Do potrącenia rowerzysty doszło dziś w miejscowości Wincentów, na drodze krajowej nr 19. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący jednośladem zmarł. Na trasie między Lubartowem a Kockiem są utrudnienia w ruchu.

Od soboty obostrzenia w 19 powiatach w Polsce. Czy dołączy do nich powiat bialski?

Od soboty obostrzenia w 19 powiatach w Polsce. Czy dołączy do nich powiat bialski?

Od soboty obowiązują rygorystyczne obostrzenia w powiatach z największą liczbą zakażeń. Resort zdrowia podzielił je na „czerwone” i „żółte”. W Lubelskiem największe szanse, by znaleźć się na tej liście, ma powiat bialski

Wypoczynek w dobie koronawirusa. Warto wybrać miejsce, gdzie jest mniej ludzi
Magazyn

Wypoczynek w dobie koronawirusa. Warto wybrać miejsce, gdzie jest mniej ludzi

Na plaży ręcznik przy ręczniku, w wodzie tłum, kolejki po jedzenie i picie. Nad popularnymi jeziorami w naszym regionie to wakacyjny standard, ale czy w czasie epidemii koronawirusa taki standard jest bezpieczny?

Wysoka porażka Startu Lublin w sparingu z Astorią Bydgoszcz

Wysoka porażka Startu Lublin w sparingu z Astorią Bydgoszcz

Koszykarze czerwono-czarnych będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć o swoim pierwszym meczu kontrolnym. W ramach II Memoriału Karola Gutkowskiego Start przegrał z Enea Astorią Bydgoszcz 65:93.

Abp Stanisław Gądecki apeluje o przestrzeganie zaleceń służb. "Epidemia się nie skończyła"

Abp Stanisław Gądecki apeluje o przestrzeganie zaleceń służb. "Epidemia się nie skończyła"

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w kraju, przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki wystosował do wszystkich wiernych specjalny apel. Przypomina w nim m.in. o obowiązku zakrywania ust i nosa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.