Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 marca 2019 r.
7:55

Lublin: Buspasy będą dostępne dla wszystkich kierowców?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 108 A A
(fot. Krzysztof Mazur)

Urząd Miasta zastanawia się nad wpuszczeniem wszystkich kierowców na buspasy al. Tysiąclecia i ul. Muzycznej, ale tylko w określonych godzinach. O każdej porze dnia i nocy mogłyby za to jeździć samochody wiozące określoną liczbę pasażerów. Dziś obydwa pasy są zarezerwowane tylko dla taksówek i autobusów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Buspasy na al. Tysiąclecia (na zdjęciu) wyznaczono ponad dwa lata temu. Już wtedy decyzja budziła kontrowersje wśród kierowców, a niektórzy mocno nalegali, aby Ratusz zrezygnował z takiej organizacji ruchu. Prośby o likwidację buspasów odżyły, gdy z powodu przebudowy zamknięto ul. Fabryczną, co mocno dociążyło rondo pod Zamkiem.

– Poranny ruch z kierunku Świdnika koncentruje się na al. Tysiąclecia i al. Unii Lubelskiej. Tworzą się ogromne korki, nierzadko sięgające do dzielnicy Tatary – skarży się nasz Czytelnik i proponuje, aby buspas po stronie dworca był udostępniany także innym kierowcom. – Czy nie byłoby zasadnym otwarcie buspasa dla wszystkich samochodów na czas porannego szczytu, między godz. 7 a 9? – pyta kierowca. – Ten zabieg częściowo zmniejszyłby korki.

– Dopuszczenie ruchu ogólnego na buspasach w godzinach szczytów komunikacyjnych jest wykluczone – odpowiada kategorycznie Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Ratusz przyznaje jednak, że urzędnicy zastanawiają się nad częściowym udostępnieniem obu pasów dla innych kierowców. – Jesteśmy w trakcie konsultacji z policją – potwierdza Kieliszek. – Proponowane rozwiązanie polegałoby na dopuszczeniu ruchu ogólnego pomiędzy szczytami komunikacyjnymi oraz dopuszczeniu przez całą dobę ruchu samochodów, którymi porusza się kierowca i dwóch lub więcej pasażerów. Do czasu zakończenia konsultacji tego rozwiązania, nie rozstrzygam kwestii jego wprowadzenia.

– Projekt dotyczący buspasów na al. Tysiąclecia nie był jeszcze z nami konsultowany. Z tego co wiemy, jest on jeszcze w początkowej fazie uzgodnień – zastrzega Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Tymczasem Urząd Miasta planuje już, że na takich samych zasadach udostępniany może być kierowcom także buspas na ul. Muzycznej, bo również tej ulicy dotyczą konsultacje władz miasta z policją. – Niewykluczone, że będą kolejne propozycje – przyznaje Kieliszek.

Jednymi z najbardziej znienawidzonych przez kierowców są buspasy na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Armii Krajowej. Bywa, że wydzielone pasy utrudniają przejazd nawet tym, którym miały go ułatwiać: kierowcom autobusów oraz trolejbusów.

• Jesienią na drogowej mapie Lublina mają się pojawić kolejne buspasy. • Zaplanowano je na ul. Fabrycznej i Drodze Męczenników Majdanka od ronda przy Gali do skrzyżowania z Sulisławicką, a w przeciwnym kierunku od ul. Grabskiego do Gali.

Sonda: Buspasy

Liczba głosów: 1220
60.33%
Powinny całkowicie zniknąć
29.59%
Powinny być dostępne tylko dla autobusów i taksówek
10.08%
Powinny być dostępne tylko dla autobusów
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 108

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 marca 2019 o 08:13
+22
Teraz buspasy tez sa dla wszystkich, dla wszystkich cwaniakow ! Uczciwi stoja w kilometrowych korkach a kierowcy BMW i ci lepszego sortu bezkarnie jezdza buspasami. Gdzie policja?
Avatar
Gość / 20 marca 2019 o 08:22
+12
bez buspasów na muzycznej nie byłoby dotacji unijnej
Avatar
Gość / 20 marca 2019 o 09:23
+11
Absolutnie zły pomysł. I piszę to jako samochodziarz. Po pierwsze w Polsce, w tym Lublinie jest po prostu za dużo samochodów. Dużo więcej (w przeliczeniu na 1000 mieszkańców) niż w DE. Wszystkie badania pokazują, że Polacy kochają jakąś niezrozumiałą miłością, jak żaden inny naród, swoje auta. I dobrowolnie nie przesiądą się do innych środków komunikacji. Prywatny samochód, wożący w 99% tylko kierowcę, w miastach nie mają przyszłości. Po drugie, w wypadku zmiany proponowanej przez ratusz na stałe przy buspasach musiałby stać patrol Policji bo polscy kierowcy nie przestrzegają przepisów. I tyle
Absolutnie zły pomysł. I piszę to jako samochodziarz. Po pierwsze w Polsce, w tym Lublinie jest po prostu za dużo samochodów. Dużo więcej (w przeliczeniu na 1000 mieszkańców) niż w DE. Wszystkie badania pokazują, że Polacy kochają jakąś niezrozumiałą miłością, jak żaden inny naród, swoje auta. I dobrowolnie nie przesiądą się do innych środków komunikacji. Prywatny samochód, wożący w 99% tylko kierowcę, w miastach nie mają przyszłości. Po drugie, w wypadku zmiany proponowanej przez ratusz na stałe przy buspasach musiałby stać patrol Policji b... rozwiń
Avatar
dylo / 20 marca 2019 o 09:23
+11
a może ci milionerzy w osobówkach zaczęli by patrzeć na drogę a nie w telefon i ruszali na zielonym trochę szybciej a nie jak na spacerze
Avatar
Gość / 20 marca 2019 o 09:12
+11
Wozimy powietrze, stoimy w korkach i stać będziemy i nic nam Biedaki nie zrobicie.
Avatar
DrInz / 20 marca 2019 o 08:26
+11
hahaha, dopuścić ruch po buspasach w godzinach szczytu....czy ten mędrek co to wymyślił w ogóle wie co to jest buspas i jaki jest jego sens? bo dopuszczanie wszystkich w godzinach szczytu to praktycznie likwidacja buspasa
Avatar
Gość / 20 marca 2019 o 10:51
+10
Samochód na samochodzie. Na ulicach, na chodnikach, na drogach pożarowych. Dajmy kierowcom jeszcze więcej przywilejów, bo się obrażą przestaną jeździć.
Avatar
Damian / 20 marca 2019 o 08:42
+10
Mam wrażenie, że układ komunikacyjny miasta jest projektowany przez ludzi, którzy kompletnie nie mają o tym pojęcia. Podpatrzyli coś w internecie i stwierdzili - zrobimy to u nas. Inni mają bus pasy? My też zrobimy! Ale przewidywać konsekwencje to nikt z tych matołków nie potrafi! Przy zamku problem zaczyna się już przy Lidlu. Z czterech pasów robią się trzy żeby za chwilę znowu robią się cztery pasy. Wystarczyło by uciąglić czwarty, skrajny pas. Na muzycznej? Zamiast robić wystrzałowy, łukowy most można by zrobić dwa proste - na muzycznej i most przedłużający ulicę Zana. Dziękuję.
Mam wrażenie, że układ komunikacyjny miasta jest projektowany przez ludzi, którzy kompletnie nie mają o tym pojęcia. Podpatrzyli coś w internecie i stwierdzili - zrobimy to u nas. Inni mają bus pasy? My też zrobimy! Ale przewidywać konsekwencje to nikt z tych matołków nie potrafi! Przy zamku problem zaczyna się już przy Lidlu. Z czterech pasów robią się trzy żeby za chwilę znowu robią się cztery pasy. Wystarczyło by uciąglić czwarty, skrajny pas. Na muzycznej? Zamiast robić wystrzałowy, łukowy most można by zrobić dwa proste - na muzycznej i... rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2019 o 08:29
+10
Jeżeli w mieście inspiracji chodniki służą do parkowania lub jazdy rowerem, to osobówki na bus pasach nikogo nie powinny dziwić. Ludzie - przecież to jest paranoja!
Avatar
asd / 20 marca 2019 o 17:26
+9
Jestem przeciw. Przecież buspas ma skłaniać do przesiadki na MPK.
Avatar
waldi / 21 marca 2019 o 18:03
+3
cały problem jest w tym że jest 3 pasy prosto a za rondem robi się odcinek 500 m 2 pasowy i kto tak robi na głównej drodze , było zrobić 4 pas za rondem wywalając ten syf w postaci tych bud i tego całej dżungli a tak jest problem który będzie się tylko powiększał .A przypominam wszystkim mądrym że to nie są wybory polityczne ani kampania .
Avatar
ABC / 20 marca 2019 o 22:02
-1
"Czasami jeżdżę z małym dzieckiem." - jeżeli dziecko jedzie rowerem po chodniku, to możesz wraz z nim jako opiekun. Ale jeżeli wieziesz je w foteliku - to nie możesz chodnikiem.
 Poproszę o przepis na potwierdzenie tej bzdury.
Avatar
Eee / 20 marca 2019 o 17:35
0
Buspasy generują gigantyczne korki - to fakt! Dowód? Na Kraśnickiej nie ma buspasów. Korki są. Na Głębokiej nie ma buspasów. Korki są. To samo na: Narutowicza, Sowińskiego, Armii Krajowej, DMM i wszystkich pozostałych.
NA armii krajowej akurat są buspasy i to właśnie one korkują rondo. Tak samo na DMM też jest buspas...
co to za bełkot? gdzie na armii krajowej buspas blokuje jakieś rondo? przecież tam buspas sobie leci obok, a samochody wjeżdzają na rondo 2 pasami ???
A pamiętasz jak było przed przebudową ?? Czy łojciec jeszcze pole kosił aby kupić ,,apartament'' na gęsiej, a ty swoim rowerkiem poginałeś do wiejskiego gimnazjum ?
 A co mnie baranie obchodzi jak było przed przebudową? Odnosiłem sie do bełkotliwej wypowiedzi ze na AK buspas cos blokuje...
 A co mnie baranie obchodzi jak było przed przebudową? Odnosiłem sie do bełkotliwej wypowiedzi ze na AK buspas cos blokuje... rozwiń
Avatar
Nee / 20 marca 2019 o 17:30
+1
Buspasy generują gigantyczne korki - to fakt! Dowód? Na Kraśnickiej nie ma buspasów. Korki są. Na Głębokiej nie ma buspasów. Korki są. To samo na: Narutowicza, Sowińskiego, Armii Krajowej, DMM i wszystkich pozostałych.
NA armii krajowej akurat są buspasy i to właśnie one korkują rondo. Tak samo na DMM też jest buspas...
co to za bełkot? gdzie na armii krajowej buspas blokuje jakieś rondo? przecież tam buspas sobie leci obok, a samochody wjeżdzają na rondo 2 pasami ???
A pamiętasz jak było przed przebudową ?? Czy łojciec jeszcze pole kosił aby kupić ,,apartament'' na gęsiej, a ty swoim rowerkiem poginałeś do wiejskiego gimnazjum ?
 Ja pamietam - byly po 2 pasy dla aut w kazda strone, czyli tak samo jak teraz
 Ja pamietam - byly po 2 pasy dla aut w kazda strone, czyli tak samo jak teraz rozwiń
Avatar
asd / 20 marca 2019 o 17:26
+9
Jestem przeciw. Przecież buspas ma skłaniać do przesiadki na MPK.
Avatar
sygnalista / 20 marca 2019 o 17:25
+1
Buspasy generują gigantyczne korki - to fakt! Dowód? Na Kraśnickiej nie ma buspasów. Korki są. Na Głębokiej nie ma buspasów. Korki są. To samo na: Narutowicza, Sowińskiego, Armii Krajowej, DMM i wszystkich pozostałych.
NA armii krajowej akurat są buspasy i to właśnie one korkują rondo. Tak samo na DMM też jest buspas...
co to za bełkot? gdzie na armii krajowej buspas blokuje jakieś rondo? przecież tam buspas sobie leci obok, a samochody wjeżdzają na rondo 2 pasami ???
 A pamiętasz jak było przed przebudową ?? Czy łojciec jeszcze pole kosił aby kupić ,,apartament'' na gęsiej, a ty swoim rowerkiem poginałeś do wiejskiego gimnazjum ?
 A pamiętasz jak było przed przebudową ?? Czy łojciec jeszcze pole kosił aby kupić ,,apartament'' na gęsiej, a ty swoim rowerkiem poginałeś do wiejskiego gimnazjum ? rozwiń
Avatar
Kk / 20 marca 2019 o 17:23
+4
Jak pis jeszcze zwiększy socjal to Turki pracujące w niemieckich komisach nie nadążą ze składaniem do kupy tych wszystkich prawie nówek nie smiganych z przebiegiem 199 999 :)
Avatar
alk / 20 marca 2019 o 17:15
0
odkad 500plus wprowadzili wszystko zakorkowane. Za chwile dojdzie kojejne 500plus i bedzie trzeba likwidowac buspasy czy poszerzac autostrady polskie. Niemieckie zlomowiska znowu opustoszeja a ja juz przestane tak sie cieszyc z jazdy  swoja hybrydka.
Avatar
bee / 20 marca 2019 o 15:44
0
Jednak blokuje bo gdyby mogłyby nim jeździć osobówki to nie stałyby w korku do ronda żeby skręcić w prawo i bezkolizyjnie włączyć się do ruchu
 hahaha, no to według takiej logiki to chodniki też blokują, no mentalność rodem z Rosji normalnie :)
Avatar
Gość / 20 marca 2019 o 15:36
+1
"Czasami jeżdżę z małym dzieckiem" - i do jazdy rowerem z dzieckiem wybierasz Al. Solidarności?
Zobacz wszystkie komentarze 108

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor Lublin przegrał w Grudziądzu z MRGARDEN GKM, ale zostaje w lidze na kolejny rok

Speed Car Motor Lublin przegrał w Grudziądzu z MRGARDEN GKM, ale zostaje w lidze na kolejny rok 0 8

Speed Car Motor Lublin utrzymał się w światowej elicie na kolejny rok. „Koziołki” przegrały co prawda na wyjeździe z MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52, ale uratowała ich wygrana żużlowców z Częstochowy w Gorzowie. Sezon zakończyły na szóstej lokacie

Speed Car Motor Lublin zostaje w PGE Ekstralidze! Zadecydował wynik spotkania Stali z Włókniarzem

Speed Car Motor Lublin zostaje w PGE Ekstralidze! Zadecydował wynik spotkania Stali z Włókniarzem 272 13

Speed Car Motor Lublin utrzymał się w PGE Ekstralidze jeszcze zanim lubelscy zawodnicy wyjechali na tor w Grudziądzu. W Gorzowie Wielkopolskim tamtejsza truly.work Stal zremisowała 45:45 z forBET Włókniarzem Częstochowa. Dzięki temu "Koziołki" nie muszą się już martwić o wynik swojego starcia z MRGARDEN GKM Grudziądz.

Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52. Wyraźna przewaga gospodarzy [zapis relacji na żywo]

Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52. Wyraźna przewaga gospodarzy [zapis relacji na żywo] 13 16

Speed Car Motor Lublin powalczy dzisiaj na wyjeździe z MRGARDEN GKM Grudziądz. Dla żółto-biało-niebieskich jest to niezwykle ważne spotkanie, bo zadecyduje o tym, czy utrzymają się oni bezpiecznie w PGE Ekstralidze. Jednocześnie lublinianie muszą jednak bacznie obserwować to, co dzieje się na torze w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie truly.work Stal podejmuje forBET Włókniarza Częstochowa. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo!

"Nie będziemy się skupiać tylko na samym mieście Lublin, tak jak było to wcześniej". PiS rozpoczął kampanię w Białej Podlaskiej

"Nie będziemy się skupiać tylko na samym mieście Lublin, tak jak było to wcześniej". PiS rozpoczął kampanię w Białej Podlaskiej 42 27

– To są listy śmierci, oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu – stwierdził na inauguracji kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej poseł Marcin Duszek.

Był bardzo przekonujący. Jego ofiara, żeby stracić pieniądze oszukała nawet kasjerkę w banku

Był bardzo przekonujący. Jego ofiara, żeby stracić pieniądze oszukała nawet kasjerkę w banku 9 9

Prawie 16 tysięcy złotych straciła 55-letnia mieszkanka gminy Nałęczów, która uwierzyła oszustowi podającemu się za policjanta.

Śmiertelny wypadek pod Chełmem. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo

Śmiertelny wypadek pod Chełmem. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo 0 2

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek w miejscowości Depułtycze Królewskie (gm. Chełm).

Małżeństwo zaczęło podejrzewać nianię. Zainstalowali w mieszkaniu kamerę

Małżeństwo zaczęło podejrzewać nianię. Zainstalowali w mieszkaniu kamerę 2 8

W środę, policjanci przyjęli zgłoszenie od mieszkanki Lubartowa o kradzieży z jej mieszkania pieniędzy i biżuterii. Straty oszacowała na 5 tys. złotych.

Wisła Puławy w sobotę gra z liderem tabeli. To będzie zupełnie inny mecz?

Wisła Puławy w sobotę gra z liderem tabeli. To będzie zupełnie inny mecz? 0 1

Poza derbami w weekend jeszcze jedno spotkanie zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Wisła Puławy zagra przed własną publicznością z liderem tabeli – Siarką Tarnobrzeg (godz. 17)

Nowa atrakcja turystyczna koło Kazimierza Dolnego. Inwestor walczy o pozwolenie na budowę

Nowa atrakcja turystyczna koło Kazimierza Dolnego. Inwestor walczy o pozwolenie na budowę 7 11

Wieżę widokową z przeszklonym tarasem chce zbudować w Parchatce właściciel stoku narciarskiego i nowy najemca kawiarni Rynkowa. Sprawa pozwolenia na budowę trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Popularne leki na kaszel wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Popularne leki na kaszel wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego 0 2

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał obrót leków zawierających fenspiryd.

Łęczna zdobyła pieniądze na basen. Ten sam, w którym kąpał się burmistrz

Łęczna zdobyła pieniądze na basen. Ten sam, w którym kąpał się burmistrz 0 3

Lech Włodarski, burmistrz Łęcznej, znów skoczył, ale tym razem po duże dofinansowanie do remontu basenu. Tego samego, w którym wykąpał się w ubraniu, co wzbudziło wątpliwości miejscowego sanepidu.

Avia Świdnik kontra Motor Lublin. Gospodarze muszą się wznieść na wyżyny

Avia Świdnik kontra Motor Lublin. Gospodarze muszą się wznieść na wyżyny 0 15

Derbowego początku nowego sezonu ciąg dalszy. W sobotę, w ramach czwartej serii gier Avia Świdnik zagra u siebie z Motorem Lublin (godz. 17)

Chmielaki Krasnostawskie 2019. Program koncertów i wydarzeń
23 sierpnia 2019, 16:00

Chmielaki Krasnostawskie 2019. Program koncertów i wydarzeń 27 6

Od piątku do niedzieli w Krasnymstawie odbywa się 49. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki 2019".

Program TV 23-25 sierpnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 23-25 sierpnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 1

Trzecia część "Harry'ego Pottera", kolejna odsłona "X-Men" i kultowe "Gangi Nowego Jorku" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Lublin: Gdy właściciele psów zobaczyli nowy wybieg, ich radość zamieniła się w kpiący śmiech

Lublin: Gdy właściciele psów zobaczyli nowy wybieg, ich radość zamieniła się w kpiący śmiech 23 54

Jak to zobaczyłam, to stałam i się śmiałam. A inni psiarze ze mną – tak o urządzonym na Czubach nowym wybiegu dla psów opowiada nasza Czytelniczka. Nie tylko ją zastanawia, dlaczego ogrodzono tak mały teren. Okazuje się, że wszystko rozbiło się o pieniądze.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.