Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 marca 2012 r.
13:46
Edytuj ten wpis

Była żona Palikota przegrała w sądzie walkę o małżeński majątek

0 29 A A
Maria Nowińska zapowiada, że nie będzie się odwoływać od orzeczenia. (Jacek Świerczyński / Archiwum)
Maria Nowińska zapowiada, że nie będzie się odwoływać od orzeczenia. (Jacek Świerczyński / Archiwum)

Maria Nowińska, była żona Janusza Palikota, przegrała batalię o małżeński majątek, czyli – jak wyliczyła – co najmniej 60 mln złotych. Sąd stwierdził dzisiaj, że kobieta nie jest pokrzywdzoną w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Sąd pozostawia zażalenie bez rozpoznania, bo zostało wniesione przez osobę nieuprawnioną – mówiła dzisiaj sędzia Dorota Dobrzańska.

Śledztwo dotyczyło m.in. podania nieprawdy w oświadczeniu majątkowym posła i "wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w majątku spółki i Marii Nowińskiej w kwocie co najmniej 60 000 000 zł”. Chodziło o spółkę Jabłonna. Według Marii Nowińskiej, Palikot w 2003 r. zaczął wyprowadzać z niej pieniądze do firm w rajach podatkowych, uszczuplając w ten sposób majątek powstały w czasie ich małżeństwa.

Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa i umorzyła śledztwo. Wprawdzie doszła do wniosku, że poseł z Lublina nie ujawnił wszystkich składników swojego majątku, ale "nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych pana posła wynikają z filozoficznego wykształcenia i stosunku do wartości materialnych”.
Nowińska wniosła zażalenie. – Oczekiwałam, że prokuratura podejmie czynności sprawdzające – mówiła dzisiaj w sądzie. – Zarzucam jej to, że nie przeprowadziła postępowania.
Sąd Okręgowy w Lublinie nie oceniał, czy śledztwo było prowadzone prawidłowo. Uznał, że Nowińska nie może się odwoływać, bo nie jest osobą pokrzywdzoną w tej sprawie. Nie była akcjonariuszem spółki Jabłonna. Był nim tylko Janusz Palikot.

Od dzisiejszej decyzji sądu służy Nowińskiej odwołanie. Była żona posła zapowiedziała już, że tego nie zrobi.

– Organy ścigania nie są zainteresowane ściganiem Janusza Palikota – mówiła po wyjściu z sali rozpraw. – Byłam współwłaścicielką Jabłonnej, bo spółka była częścią majątku wspólnego.

Palikot nie odpowiedział nam dzisiaj na prośbę o skomentowanie decyzji sądu. Poprzednio wielokrotnie zapewniał, że majątkiem podzielił się z byłą żoną uczciwie.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Majakowski / 11 marca 2013 o 19:04
0
[quote name='kw' timestamp='1332912100' post='615276']
Może miała słabego adwokata?
[/quote]
miała Giertycha
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 28 marca 2012 o 08:29
0
[quote name='malone' timestamp='1332877803' post='615223']
w d..pie byłeś g... widziałeś, chłopaczku pożyj troszeczkę i wtedy się wypowiadaj na forum.
[/quote]

Wierzę, że naprawdę jest ci ciężko. Jako jedyny poznałeś Prawdę ale nikt nie chce ci uwierzyć. Pozostaje tylko wbić się w kostium superbohatera i organizować samotne, nocne krucjaty przeciwko ZŁU. Aha, tylko zaprojektuj jakiś oryginalny kostium. Może jakiś motyw krzyża w połączeniu z hasłami "Prawdziwy Polak" i "Z ziemi Wolskiej do Polski".
Avatar
wyborca / 28 marca 2012 o 07:58
0
[quote name='Josef' timestamp='1332908952' post='615267']
Sądy i prokuratura są dyspozycyjne i nie są zainteresowane ściganiem,ale wręcz bronią hazardzistów/PO/i Palikota,bo to tresowany ptak wypuszczony z PO dla określonego celu.Ludzie z PO/dawnej UW obdarzyli go państwowym majątkiem i musi tańczyć jak mu zagrają!Zaskakujące,dlaczego wyborcy dali się tak ogłupić!?
[/quote]
Zmądrzaem,jak mam do wzboru to co mam to wolę partię Pana Palikota
Avatar
prawnik / 28 marca 2012 o 07:56
0
Wszyscy razem chleją.Taki wyrok,czy postanowienie ustalił przy okrągłym stoliku z czerwonym suknem przy butelce jabola i przy skręcie.Tak to się teraz załatwia.Sprawa tylko dla naprawdę dobrego dziennikarza śledczego,ale czy są jeszcze tacy ?????
Avatar
kw / 28 marca 2012 o 07:21
0
Może miała słabego adwokata?
Avatar
Josef / 28 marca 2012 o 06:29
0
Sądy i prokuratura są dyspozycyjne i nie są zainteresowane ściganiem,ale wręcz bronią hazardzistów/PO/i Palikota,bo to tresowany ptak wypuszczony z PO dla określonego celu.Ludzie z PO/dawnej UW obdarzyli go państwowym majątkiem i musi tańczyć jak mu zagrają!Zaskakujące,dlaczego wyborcy dali się tak ogłupić!?
Avatar
Lubelak / 28 marca 2012 o 00:17
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1332886529' post='615254']
Palikot to agent Komisji Trójstronnej,zwolennik całkowitej globalizacji.
[/quote]
http://www.youtube.com/watch?v=uGpgTVtowkc
Avatar
Lubelak / 28 marca 2012 o 00:15
0
Palikot to agent Komisji Trójstronnej,zwolennik całkowitej globalizacji.
Avatar
Gość / 27 marca 2012 o 23:54
0
[quote name='malone' timestamp='1332869221' post='615159']
problem jest tylko taki ze wspolnie z żoną budowali firmę, a odbiorców i pierwszą kase wyłożył tescio palikota. po drugie ten koleś na beszczela wyprowadził kase na wyspy cura cao, udziela sam sobie bezzwrotnych pożyczek, nie płaci podatków w polsce, a teraz jest za tym by takie tępaki jak ty pracowały do 67 roku życia gdy on napewno nie bedzie pracował. zanim coś wyskrobiesz to upewnij sie w temacie tak na przyszłość
[/quote]
A skad Ty czlowieku to wszystko wiesz? Byles w maglu, czy moze od Kaczynskiego?
A jesli tak, to od ktorego z nich......mieszkanca Zoliborza, czy wawelskiej krypty?
Dlaczego tak wielu naszych rodakow zasluguje na miano, chama, deb***a, bydlaka, idioty, ignoranta itd.?
Bo nie szanujac prawa nie sznuja siebie. Nie rozumieja podstawowych zasad wspolzycia spolecznego, a dra te swoje nieogolone i szczerbate pyski przy kazdej sposobnosci!
Zamiast wylewac te swoje wypociny wzialbys sie do pracy i przestal ubolewac nad wlasnym zakichanym losem.
Moze wtedy przestaniesz zazdroscic ludziom zaradnym i pracowitym wszystkiego czego sie w zyciu dorobili!
Rodzinne sprawy, nie tylko posla Palikota, ale wszystkich (sasiadow takze) innych nie powinny byc powodem do publicznej dysputy!
[quote name='malone' timestamp='1332869221' post='615159']
problem jest tylko taki ze wspolnie z żoną budowali firmę, a odbiorców i pierwszą kase wyłożył tescio palikota. po drugie ten koleś na beszczela wyprowadził kase na wyspy cura cao, udziela sam sobie bezzwrotnych pożyczek, nie płaci podatków w polsce, a teraz jest za tym by takie tępaki jak ty pracowały do 67 roku życia gdy on napewno nie bedzie pracował. zanim coś wyskrobiesz to upewnij sie w temacie tak na przyszłość
[/quote]
A skad Ty czlow... rozwiń
Avatar
malone / 27 marca 2012 o 23:17
0
[quote name='kotuś' timestamp='1332879073' post='615229']
Typowa strategia prymitywów: jeśli brak logicznych argumentów, to pozostają bluzgi. Żal panie "malone", a może S..........? Naprawdę żal....
[/quote]

jakby kotuś się wczytał w poprzednie posty tego kogoś i moje zauważyłby, że są argumenty ale po co skoro tak jest wygodniej.
*machloje przy finasowaniu kampanii wyborczej peło (niejacy studenci i emeryci wpłącający po 20 tys zł)
*pranie pieniędzy w rajach podatkowych - bezzwrotne milionowe pozyczki od firm zarejestrowanych na cyprze w jednym pokoju - nie rozliczanie się w swojej ukochanej ojczyźnie
*wsadzanie swoich zasłużonych przydupasów do magistratu
*nierozliczenie sie z wykonawcami remontującymi jego lokale partyjne
*regularne obrażanie głowy państw
-oczywiście we wszystkich tych przypadkach prokuratura lubelska warszawaska i białostocka ogłosiła ze niejaki palikot jest niewinny - przecież to kpina z prawa i ludzi. do ludzi mających baaardzo ograniczone horyznoty umysłowe, traktujący TVN jako jedyną słuszną stacje tv, a słowa i treści tam przekazywane jako dogmat nie można czasem inaczej bo to nie ma sensu.
[quote name='kotuś' timestamp='1332879073' post='615229']
Typowa strategia prymitywów: jeśli brak logicznych argumentów, to pozostają bluzgi. Żal panie "malone", a może S..........? Naprawdę żal....
[/quote]

jakby kotuś się wczytał w poprzednie posty tego kogoś i moje zauważyłby, że są argumenty ale po co skoro tak jest wygodniej.
*machloje przy finasowaniu kampanii wyborczej peło (niejacy studenci i emeryci wpłącający po 20 tys zł)
*pranie pieniędzy w rajach podatkowy... rozwiń
Avatar
Majakowski / 11 marca 2013 o 19:04
0
[quote name='kw' timestamp='1332912100' post='615276']
Może miała słabego adwokata?
[/quote]
miała Giertycha
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 28 marca 2012 o 08:29
0
[quote name='malone' timestamp='1332877803' post='615223']
w d..pie byłeś g... widziałeś, chłopaczku pożyj troszeczkę i wtedy się wypowiadaj na forum.
[/quote]

Wierzę, że naprawdę jest ci ciężko. Jako jedyny poznałeś Prawdę ale nikt nie chce ci uwierzyć. Pozostaje tylko wbić się w kostium superbohatera i organizować samotne, nocne krucjaty przeciwko ZŁU. Aha, tylko zaprojektuj jakiś oryginalny kostium. Może jakiś motyw krzyża w połączeniu z hasłami "Prawdziwy Polak" i "Z ziemi Wolskiej do Polski".
Avatar
wyborca / 28 marca 2012 o 07:58
0
[quote name='Josef' timestamp='1332908952' post='615267']
Sądy i prokuratura są dyspozycyjne i nie są zainteresowane ściganiem,ale wręcz bronią hazardzistów/PO/i Palikota,bo to tresowany ptak wypuszczony z PO dla określonego celu.Ludzie z PO/dawnej UW obdarzyli go państwowym majątkiem i musi tańczyć jak mu zagrają!Zaskakujące,dlaczego wyborcy dali się tak ogłupić!?
[/quote]
Zmądrzaem,jak mam do wzboru to co mam to wolę partię Pana Palikota
Avatar
prawnik / 28 marca 2012 o 07:56
0
Wszyscy razem chleją.Taki wyrok,czy postanowienie ustalił przy okrągłym stoliku z czerwonym suknem przy butelce jabola i przy skręcie.Tak to się teraz załatwia.Sprawa tylko dla naprawdę dobrego dziennikarza śledczego,ale czy są jeszcze tacy ?????
Avatar
kw / 28 marca 2012 o 07:21
0
Może miała słabego adwokata?
Avatar
Josef / 28 marca 2012 o 06:29
0
Sądy i prokuratura są dyspozycyjne i nie są zainteresowane ściganiem,ale wręcz bronią hazardzistów/PO/i Palikota,bo to tresowany ptak wypuszczony z PO dla określonego celu.Ludzie z PO/dawnej UW obdarzyli go państwowym majątkiem i musi tańczyć jak mu zagrają!Zaskakujące,dlaczego wyborcy dali się tak ogłupić!?
Avatar
Lubelak / 28 marca 2012 o 00:17
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1332886529' post='615254']
Palikot to agent Komisji Trójstronnej,zwolennik całkowitej globalizacji.
[/quote]
http://www.youtube.com/watch?v=uGpgTVtowkc
Avatar
Lubelak / 28 marca 2012 o 00:15
0
Palikot to agent Komisji Trójstronnej,zwolennik całkowitej globalizacji.
Avatar
Gość / 27 marca 2012 o 23:54
0
[quote name='malone' timestamp='1332869221' post='615159']
problem jest tylko taki ze wspolnie z żoną budowali firmę, a odbiorców i pierwszą kase wyłożył tescio palikota. po drugie ten koleś na beszczela wyprowadził kase na wyspy cura cao, udziela sam sobie bezzwrotnych pożyczek, nie płaci podatków w polsce, a teraz jest za tym by takie tępaki jak ty pracowały do 67 roku życia gdy on napewno nie bedzie pracował. zanim coś wyskrobiesz to upewnij sie w temacie tak na przyszłość
[/quote]
A skad Ty czlowieku to wszystko wiesz? Byles w maglu, czy moze od Kaczynskiego?
A jesli tak, to od ktorego z nich......mieszkanca Zoliborza, czy wawelskiej krypty?
Dlaczego tak wielu naszych rodakow zasluguje na miano, chama, deb***a, bydlaka, idioty, ignoranta itd.?
Bo nie szanujac prawa nie sznuja siebie. Nie rozumieja podstawowych zasad wspolzycia spolecznego, a dra te swoje nieogolone i szczerbate pyski przy kazdej sposobnosci!
Zamiast wylewac te swoje wypociny wzialbys sie do pracy i przestal ubolewac nad wlasnym zakichanym losem.
Moze wtedy przestaniesz zazdroscic ludziom zaradnym i pracowitym wszystkiego czego sie w zyciu dorobili!
Rodzinne sprawy, nie tylko posla Palikota, ale wszystkich (sasiadow takze) innych nie powinny byc powodem do publicznej dysputy!
[quote name='malone' timestamp='1332869221' post='615159']
problem jest tylko taki ze wspolnie z żoną budowali firmę, a odbiorców i pierwszą kase wyłożył tescio palikota. po drugie ten koleś na beszczela wyprowadził kase na wyspy cura cao, udziela sam sobie bezzwrotnych pożyczek, nie płaci podatków w polsce, a teraz jest za tym by takie tępaki jak ty pracowały do 67 roku życia gdy on napewno nie bedzie pracował. zanim coś wyskrobiesz to upewnij sie w temacie tak na przyszłość
[/quote]
A skad Ty czlow... rozwiń
Avatar
malone / 27 marca 2012 o 23:17
0
[quote name='kotuś' timestamp='1332879073' post='615229']
Typowa strategia prymitywów: jeśli brak logicznych argumentów, to pozostają bluzgi. Żal panie "malone", a może S..........? Naprawdę żal....
[/quote]

jakby kotuś się wczytał w poprzednie posty tego kogoś i moje zauważyłby, że są argumenty ale po co skoro tak jest wygodniej.
*machloje przy finasowaniu kampanii wyborczej peło (niejacy studenci i emeryci wpłącający po 20 tys zł)
*pranie pieniędzy w rajach podatkowych - bezzwrotne milionowe pozyczki od firm zarejestrowanych na cyprze w jednym pokoju - nie rozliczanie się w swojej ukochanej ojczyźnie
*wsadzanie swoich zasłużonych przydupasów do magistratu
*nierozliczenie sie z wykonawcami remontującymi jego lokale partyjne
*regularne obrażanie głowy państw
-oczywiście we wszystkich tych przypadkach prokuratura lubelska warszawaska i białostocka ogłosiła ze niejaki palikot jest niewinny - przecież to kpina z prawa i ludzi. do ludzi mających baaardzo ograniczone horyznoty umysłowe, traktujący TVN jako jedyną słuszną stacje tv, a słowa i treści tam przekazywane jako dogmat nie można czasem inaczej bo to nie ma sensu.
[quote name='kotuś' timestamp='1332879073' post='615229']
Typowa strategia prymitywów: jeśli brak logicznych argumentów, to pozostają bluzgi. Żal panie "malone", a może S..........? Naprawdę żal....
[/quote]

jakby kotuś się wczytał w poprzednie posty tego kogoś i moje zauważyłby, że są argumenty ale po co skoro tak jest wygodniej.
*machloje przy finasowaniu kampanii wyborczej peło (niejacy studenci i emeryci wpłącający po 20 tys zł)
*pranie pieniędzy w rajach podatkowy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 3

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 4 2

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 3

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 15 10

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 183 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 448 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!