Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 marca 2013 r.
21:22
Edytuj ten wpis

Byli radni PiS piszą do dawnych kolegów: Opluwaliście nas, teraz manipulujecie

Autor: Zdjęcie autora łm
0 42 A A
Piotr Kowalczyk
Piotr Kowalczyk

Grupa lubelskich radnych Wspólnego Lublina, która odeszła z PiS, odpowiada na niedawny apel swoich byłych klubowych kolegów, by wrócili do partii Jarosława Kaczyńskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
List wysłał w niedzielę mediom Piotr Kowalczyk, lider klubu Wspólny Lublin. To odpowiedź na inicjatywę, z którą wyszli w ubiegłym tygodniu przedstawiciele lubelskiego PiS. Zaproponowali radnym Wspólnego Lublina, żeby wrócili.

Ale oni nie zamierzają tego robić. Apel odebrali jako chęć odwrócenia uwagi od wewnętrznych problemów, z którymi boryka się lubelski PiS i manipulację.

Przy okazji wytknęli swoim byłym kolegom, że hamują rozwój miasta i zarabiają krocie w miejskich instytucjach.

- Opluwaliście nas przez ostatnie miesiące w różnoraki, często perfidny sposób. Było nam z tego powodu bardzo przykro, ponieważ mamy w pamięci, że byliśmy kiedyś kolegami klubowymi i potrafiliśmy szanować się i rozmawiać merytorycznie. Apogeum nastąpiło w niesławnym biuletynie PiS, gdzie w pokrętny i zmanipulowany sposób przedstawiono sylwetki nasze i naszych rodzin, zarzucając korzystanie z miejskich beneficjów. Tymczasem jakby zapomnieliście poinformować opinię publiczną o własnych dokonaniach - piszą radni.

Najbardziej dostało się Dariuszowi Jeziorowi, Tomaszowi Pitusze i Andrzejowi Pruszkowskiemu.

- Ciekawym przykładem jest tu również wybitny przedstawciel PiS Pan Andrzej Pruszkowski z pensją ok. 190 tysięcy złotych rocznie!!! Jest to wyjątkowo znana osoba, szczególnie mieszkańcom TBSu, którzy muszą utrzymywać go poprzez comiesięczne opłaty czynszu. Życzylibyśmy sobie, żeby z taką samą zaciętością walczył o sprawy Lublina w sejmiku województwa, z jaką walczył o zachowanie własnej pensji. Jest to jedyny chyba wiceprezes spółki komunalnej w Polsce, który zarabia więcej niż prezes - oburzają się.

Do rozłamu w lubelskim PiS doszło we wrześniu ub. roku. Grupa radnych, krytykowana za zbyt daleko idącą współpracę z prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO), oddała partyjne legitymacje i założyła klub Wspólny Lublin.

Cały list poniżej.
Pan dr Grzegorz Czelej
Pełnomocnik PiS w Lublinie
Pan Sylwester Tułajew
Przewodniczący Klubu PiS

Z ogromnym zaskoczeniem i dużą rezerwą przyjęliśmy treść listu otwartego, jaki za pośrednictwem mediów skierowaliście Panowie do członków naszego klubu "Wspólny Lublin”. List ten mógłby napawać optymizmem i nadzieją, że Panowie w końcu zdecydowaliście się na postawę, jakiej oczekują od Was ludzie: sumiennej i ciężkiej pracy dla Lublina. "Mógłby”, gdyż wiemy, że prawdziwym powodem publikacji tej wypowiedzi była tylko i wyłącznie chęć odwrócenia uwagi od problemów wewnątrzpartyjnych, z jakimi borykacie się Panowie ostatnio. Nieprzypadkowo został on opublikowany w przeddzień posiedzenia Zarządu Okręgowego PiS, podczas którego, jak wiemy, Pan Czelej poniósł prestiżową porażkę i został odwołany z funkcji wiceprezesa PiS w tym okręgu. Za wyjątkowo przykry i niegodny uznajemy fakt, że w tak cyniczny sposób próbuje się manipulować opinią publiczną. Uznajemy to za oczywistą manipulację z uwagi na kilka faktów, które Wam i opinii publicznej należy przypomnieć.

Po pierwsze, przypominamy, że wyrzuciliście nas ze swoich szeregów za zbyt daleko posuniętą swobodę w podejmowaniu decyzji samorządowych – bez konsultacji z aparatem partyjnym. Co proponujecie nam dzisiaj? To samo, co sześć miesięcy temu? Słuchać partyjnych rozkazów, wyłączyć myślenie i podnosić rękę, kiedy partia da rozkaz? To nazywacie myśleniem samorządowym i pracą dla mieszkańców? Czy mamy (tak jak Wy) głosować przeciw budżetowi, hamując w ten sposób rozwój miasta?

Po drugie, opluwaliście nas przez ostatnie miesiące w różnoraki, często perfidny sposób. Było nam z tego powodu bardzo przykro, ponieważ mamy w pamięci, że byliśmy kiedyś kolegami klubowymi i potrafiliśmy szanować się i rozmawiać merytorycznie. Apogeum nastąpiło w niesławnym biuletynie PiS, gdzie w pokrętny i zmanipulowany sposób przedstawiono sylwetki nasze i naszych rodzin, zarzucając korzystanie z miejskich beneficjów. Tymczasem jakby zapomnieliście poinformować opinię publiczną o własnych dokonaniach. Przypomnijmy: radny Dariusz Jezior pracuje w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pobierając rocznie kilkanaście tysięcy złotych. Czy zapomnieliście Panowie o rodzinach radnych PiS pozatrudnianych w miejskich instytucjach (vide Małgorzata Suchanowska i Zdzisław Drozd)? A co z Panem Tomaszem Pituchą, zatrudnionym w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie z pensją bliską 50 tysięcy złotych rocznie? Ciekawym przykładem jest tu również wybitny przedstawciel PiS Pan Andrzej Pruszkowski z pensją ok. 190 tysięcy złotych rocznie!!! Jest to wyjątkowo znana osoba, szczególnie mieszkańcom TBSu, którzy muszą utrzymywać go poprzez comiesięczne opłaty czynszu. Życzylibyśmy sobie, żeby z taką samą zaciętością walczył o sprawy Lublina w sejmiku województwa, z jaką walczył o zachowanie własnej pensji. Jest to jedyny chyba wiceprezes spółki komunalnej w Polsce, który zarabia więcej niż prezes. Gdzie tu standardy, o których tak chętnie opowiadacie? Drodzy Panowie, bardzo nam było przykro, że nie pamiętaliście w swoim biuletynie o żonie szefa PiS na Lubelszczyźnie Pana Krzysztofa Michałkiewicza, zatrudnionej w miejskiej instytucji, która korzystała również z publicznych dotacji na swoje przedsięwzięcia. Nie zdziwiłoby nas to, że tak mało pamiętacie i tak wybiórczo przedstawiacie niektóre fakty, gdyby nie to, że jeden z Was jest lektorem w jednym z lubelskich kościołów, a w swoim życiu kieruje się podobno katolicką nauką społeczną.

Byliśmy i jesteśmy ludźmi prawicy. Zdecydowana większość z nas dużo dłużej niż Wy Panowie. Pan, Panie senatorze, pojawił się w życiu publicznym wtedy, gdy PiS był już na fali a Pan Panie Tułajew, w tym samym czasie. My czujemy się samorządowcami – wy zawsze chcieliście być i jesteście politykami. Nie znamy żadnych Waszych osiągnięć oprócz krzyku, straszenia i pouczania. Jeżeli nie chcecie zajmować się Lublinem i sprawami mieszkańców, to prosimy - psujcie gdzie indziej.

Nikt z nas nie jest przeciwko Prawu i Sprawiedliwości – są wśród nas założyciele tej partii (gdzie wtedy byliście WY?). Szanujemy dorobek wybitnego polskiego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego. Sztandar tej idei jest piękny, ale dziś niesiony (niestety) rękami ludzi, którzy w naszym przekonaniu niewiele mają wspólnego z postawą państwową.

Wzywacie nas do dotrzymania roty przysięgi samorządowej... Panowie – wolne żarty. My słowa dotrzymaliśmy, mamy osiągnięcia w swoich dzielnicach, możemy się czymś pochwalić. A Wy co zrobiliście przez ostatnie lata? Czekamy na informację. Krzyczeć potrafi każdy...

Smutno nam i boli nas Wasz cynizm. Nie tak postępują ludzie prawicy. Od pół roku opowiadacie, że radni Wspólnego Lublina już, już wracają do Was. Mówicie, że ludzie nie zagłosują na nas, bo nie reprezentujemy znaczącej partii. To nas właśnie różni. My wierzymy w ludzi, Wy wierzycie w partię.


Odnosząc się do Waszego apelu:
1. Będziemy dalej pracować dla Lublina.
2. Nie ugniemy się przed tanim populizmem, jakim nas doświadczacie.
3. Naszą przysięgę wypełnimy do końca.
4. Do PiSu nam blisko, ale nie do działaczy partyjnych, których reprezentujecie.
5. Zostaniemy tu, gdzie jesteśmy – nas łączy przyjaźń i troska o Lublin. Waszym spoiwem jest partyjny rozkaz i polityczne gierki.
6. Będziemy z Wami pracować, gdy zaczniecie realizować interes miasta, a nie partii.
7. Nie odmówimy Wam wsparcia, ale może to być wynikiem tylko i wyłącznie merytorycznej dyskusji, a nie tanich, cynicznych chwytów.

Mamy jedną małą prośbę na koniec. Do pracy kochani, do pracy....


Z poważaniem
(-) Jadwiga Mach
(-) Elżbieta Dados
(-) Marek Jakubowski
(-) Krzysztof Siczek
(-) Zbigniew Targoński
(-) Marcin Pogorzałek
(-) Piotr Kowalczyk
(-) Mariusz Banach
(-) Marcin Nowak

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 18:27
0
[quote name='Klaudynka' timestamp='1363558297' post='746446']
ale wytyczki hehe dobre w końcu ktoś prawdę piszę o co chodzi politykom z PIS-u.
[/quote]
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 16:16
0
[quote name='nie S' timestamp='1363619686' post='746702']
COŚ SIĘ PANU PORONIŁO w głowie Michałkiewicz tyle zbudował dla Lublina,podczas rządów Tych Nowych powstał Ursus,FSC,Fabryka Domów,Chłodnia,Odczynniki Chemiczne,Fabryka Butów Dla Wojska,Lubelskie Zakłady Tytoniowe,Kołownia w FSC,i wiele wiele innych zakładów produkcyjnych ręce przecz od tego jegomościa z rodowodem "S".
[/quote]No jeszce przecież Cukrownia i Krochmalnia.
Avatar
nie S / 18 marca 2013 o 16:14
0
[quote name='tobiasz' timestamp='1363590144' post='746508']
Czy p.Krzysztof Michałkiewicz to jest ten sam co wspierał p.Poncyliusza w zamiarach połączenia "Bogdanki" z Poznańska "Eneą" głosząc ,że zaden górnik nie będzie decydował o Bogdance? APARATCZYK!!!!.popłynął Poncyliusz i na Tego faceta chyba też juz najwyższy czas, aby odpłynał z wiosennymi wodami.
[/quote]COŚ SIĘ PANU PORONIŁO w głowie Michałkiewicz tyle zbudował dla Lublina,podczas rządów Tych Nowych powstał Ursus,FSC,Fabryka Domów,Chłodnia,Odczynniki Chemiczne,Fabryka Butów Dla Wojska,Lubelskie Zakłady Tytoniowe,Kołownia w FSC,i wiele wiele innych zakładów produkcyjnych ręce przecz od tego jegomościa z rodowodem "S".
[quote name='tobiasz' timestamp='1363590144' post='746508']
Czy p.Krzysztof Michałkiewicz to jest ten sam co wspierał p.Poncyliusza w zamiarach połączenia "Bogdanki" z Poznańska "Eneą" głosząc ,że zaden górnik nie będzie decydował o Bogdance? APARATCZYK!!!!.popłynął Poncyliusz i na Tego faceta chyba też juz najwyższy czas, aby odpłynał z wiosennymi wodami.
[/quote]COŚ SIĘ PANU PORONIŁO w głowie Michałkiewicz tyle zbudował dla Lublina,podczas rządów Tych Nowych powstał U... rozwiń
Avatar
gość / 18 marca 2013 o 15:38
0
Oczywiście że wspólny Lublin mysli aby było ok.Natomiast Pruszon i reszta działa przeciw.
Avatar
obserwator / 18 marca 2013 o 11:21
0
Pruszkowski to darmozjad do potegi n.jego żona prowadzi prywatne przedszkole i dostaje dotacje w wysokosci 100 procent z wydziału oswiaty i wychowania.ten facet jest w opozycji do dobrego prezydenta co nie zmienia faktu ze siega po publiczne pieniadze.czas na zmiany w Pisie. jak chca cos zrobic dla Lublina niech pozbeda sie Pruszkowkich i jemu podobnych
Avatar
andrzej / 18 marca 2013 o 11:04
0
podpisuję się pod listem wspólnego lublina! zdecydowanie!!!
Avatar
życzliwy / 18 marca 2013 o 10:40
0
Bardzo mądry, rzeczowy list. Wreszcie ktoś głośno powiedział to, o czym myśli większośc normalnych ludzi. Brawo, Panie i Panowie! Dzięki takim ludziom jest szansa na normalnośc w samorządach lokalnych.
Avatar
ja / 18 marca 2013 o 10:18
0
Interesuję się polityką i śledzę lubelską scenę polityczną. Od zawsze Kowalczyk wydawał się człowiekiem, który chce zrobić coś dobrego dla Lublina, dba o nasze miasto i mieszkańców. Cieszę się, że ani on, ani reszta osób ze Wspólnego Lublina nie decydują się na powrót do PiS'u. Bo po co? Zapowiada się,że nowo powstała partia z panem Piotrem na czele, będzie potrafiła dogadać się z innymi - dla dobra Lublina.
Avatar
Josef / 18 marca 2013 o 10:15
0
W lubelskim PIS-ie rządzi niezaradny beton ,przspawany do stołków.To ,że bedzie nieporozumienie było już czuć parę lat wstecz.Nie trzeba było być PIS-ie aby zauważyć,że coś się święci,tylko nie chcieli tego widzieć zarządzający partią.Teraz już w sposób nie elegancki rozmawiają na łamach prasy,a więc PIS będzie dołował.Jest olbrzymim nietaktem aby rodzinami startowali z tej samej listy do samorządów .Czyż wyborców uważają za głupców??? Jedyna metoda :wszyscy do dymisji,nowe wybory w partii,albo komisarz i do roboty.Inaczej cwaniacy z Kwaśniewskiego plusa przejmą stery!A wtedy to naprawdę "robta co0 chceta "bo oni wezmą kasę!
W lubelskim PIS-ie rządzi niezaradny beton ,przspawany do stołków.To ,że bedzie nieporozumienie było już czuć parę lat wstecz.Nie trzeba było być PIS-ie aby zauważyć,że coś się święci,tylko nie chcieli tego widzieć zarządzający partią.Teraz już w sposób nie elegancki rozmawiają na łamach prasy,a więc PIS będzie dołował.Jest olbrzymim nietaktem aby rodzinami startowali z tej samej listy do samorządów .Czyż wyborców uważają za głupców??? Jedyna metoda :wszyscy do dymisji,nowe wybory w partii,albo komisarz i do roboty.Inaczej cwaniacy z Kwaśni... rozwiń
Avatar
Monika / 18 marca 2013 o 09:27
0
Coś się zmienia. To dobrze. z chęcią zagłosuję na ludzi, którzy również widzą, że w dotychczasowym układzie politycznym coś nie gra. Wszyscy mają już dość. Czas na nowe propozycje i rozwiązania.
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 18:27
0
[quote name='Klaudynka' timestamp='1363558297' post='746446']
ale wytyczki hehe dobre w końcu ktoś prawdę piszę o co chodzi politykom z PIS-u.
[/quote]
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 16:16
0
[quote name='nie S' timestamp='1363619686' post='746702']
COŚ SIĘ PANU PORONIŁO w głowie Michałkiewicz tyle zbudował dla Lublina,podczas rządów Tych Nowych powstał Ursus,FSC,Fabryka Domów,Chłodnia,Odczynniki Chemiczne,Fabryka Butów Dla Wojska,Lubelskie Zakłady Tytoniowe,Kołownia w FSC,i wiele wiele innych zakładów produkcyjnych ręce przecz od tego jegomościa z rodowodem "S".
[/quote]No jeszce przecież Cukrownia i Krochmalnia.
Avatar
nie S / 18 marca 2013 o 16:14
0
[quote name='tobiasz' timestamp='1363590144' post='746508']
Czy p.Krzysztof Michałkiewicz to jest ten sam co wspierał p.Poncyliusza w zamiarach połączenia "Bogdanki" z Poznańska "Eneą" głosząc ,że zaden górnik nie będzie decydował o Bogdance? APARATCZYK!!!!.popłynął Poncyliusz i na Tego faceta chyba też juz najwyższy czas, aby odpłynał z wiosennymi wodami.
[/quote]COŚ SIĘ PANU PORONIŁO w głowie Michałkiewicz tyle zbudował dla Lublina,podczas rządów Tych Nowych powstał Ursus,FSC,Fabryka Domów,Chłodnia,Odczynniki Chemiczne,Fabryka Butów Dla Wojska,Lubelskie Zakłady Tytoniowe,Kołownia w FSC,i wiele wiele innych zakładów produkcyjnych ręce przecz od tego jegomościa z rodowodem "S".
[quote name='tobiasz' timestamp='1363590144' post='746508']
Czy p.Krzysztof Michałkiewicz to jest ten sam co wspierał p.Poncyliusza w zamiarach połączenia "Bogdanki" z Poznańska "Eneą" głosząc ,że zaden górnik nie będzie decydował o Bogdance? APARATCZYK!!!!.popłynął Poncyliusz i na Tego faceta chyba też juz najwyższy czas, aby odpłynał z wiosennymi wodami.
[/quote]COŚ SIĘ PANU PORONIŁO w głowie Michałkiewicz tyle zbudował dla Lublina,podczas rządów Tych Nowych powstał U... rozwiń
Avatar
gość / 18 marca 2013 o 15:38
0
Oczywiście że wspólny Lublin mysli aby było ok.Natomiast Pruszon i reszta działa przeciw.
Avatar
obserwator / 18 marca 2013 o 11:21
0
Pruszkowski to darmozjad do potegi n.jego żona prowadzi prywatne przedszkole i dostaje dotacje w wysokosci 100 procent z wydziału oswiaty i wychowania.ten facet jest w opozycji do dobrego prezydenta co nie zmienia faktu ze siega po publiczne pieniadze.czas na zmiany w Pisie. jak chca cos zrobic dla Lublina niech pozbeda sie Pruszkowkich i jemu podobnych
Avatar
andrzej / 18 marca 2013 o 11:04
0
podpisuję się pod listem wspólnego lublina! zdecydowanie!!!
Avatar
życzliwy / 18 marca 2013 o 10:40
0
Bardzo mądry, rzeczowy list. Wreszcie ktoś głośno powiedział to, o czym myśli większośc normalnych ludzi. Brawo, Panie i Panowie! Dzięki takim ludziom jest szansa na normalnośc w samorządach lokalnych.
Avatar
ja / 18 marca 2013 o 10:18
0
Interesuję się polityką i śledzę lubelską scenę polityczną. Od zawsze Kowalczyk wydawał się człowiekiem, który chce zrobić coś dobrego dla Lublina, dba o nasze miasto i mieszkańców. Cieszę się, że ani on, ani reszta osób ze Wspólnego Lublina nie decydują się na powrót do PiS'u. Bo po co? Zapowiada się,że nowo powstała partia z panem Piotrem na czele, będzie potrafiła dogadać się z innymi - dla dobra Lublina.
Avatar
Josef / 18 marca 2013 o 10:15
0
W lubelskim PIS-ie rządzi niezaradny beton ,przspawany do stołków.To ,że bedzie nieporozumienie było już czuć parę lat wstecz.Nie trzeba było być PIS-ie aby zauważyć,że coś się święci,tylko nie chcieli tego widzieć zarządzający partią.Teraz już w sposób nie elegancki rozmawiają na łamach prasy,a więc PIS będzie dołował.Jest olbrzymim nietaktem aby rodzinami startowali z tej samej listy do samorządów .Czyż wyborców uważają za głupców??? Jedyna metoda :wszyscy do dymisji,nowe wybory w partii,albo komisarz i do roboty.Inaczej cwaniacy z Kwaśniewskiego plusa przejmą stery!A wtedy to naprawdę "robta co0 chceta "bo oni wezmą kasę!
W lubelskim PIS-ie rządzi niezaradny beton ,przspawany do stołków.To ,że bedzie nieporozumienie było już czuć parę lat wstecz.Nie trzeba było być PIS-ie aby zauważyć,że coś się święci,tylko nie chcieli tego widzieć zarządzający partią.Teraz już w sposób nie elegancki rozmawiają na łamach prasy,a więc PIS będzie dołował.Jest olbrzymim nietaktem aby rodzinami startowali z tej samej listy do samorządów .Czyż wyborców uważają za głupców??? Jedyna metoda :wszyscy do dymisji,nowe wybory w partii,albo komisarz i do roboty.Inaczej cwaniacy z Kwaśni... rozwiń
Avatar
Monika / 18 marca 2013 o 09:27
0
Coś się zmienia. To dobrze. z chęcią zagłosuję na ludzi, którzy również widzą, że w dotychczasowym układzie politycznym coś nie gra. Wszyscy mają już dość. Czas na nowe propozycje i rozwiązania.
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!