Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2009 r.
21:03
Edytuj ten wpis

Były pracownik Carrefoura: Zwolnili mnie z pracy, bo walczyłem o swoje

0 33 A A

Były pracownik lubelskiego Carrefoura walczy przed sądem z pracodawcą. Domaga się odszkodowania za szkodliwe warunki pracy. Hipermarket nie uznaje roszczeń.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Na początku zajmowałem się obsługą stacji benzynowej, a to jest praca w szkodliwych warunkach. Za to nie dostałem należnego wynagrodzenia. Nie zapłacili mi także za ok. 300 nadgodzin – wylicza Adam Walkowiak z Lublina, który na alarm24@dziennikwschodni.pl przysłał informację o swoich problemach z byłym pracodawcą.

Walkowiak pracował w lubelskim Carrefourze od marca ubiegłego roku. Jesienią przeniesiono go ze stacji benzynowej do sklepu.

– Musiałem pracować w magazynie, przy kasach i obsłudze klientów – opowiada Walkowiak. – Zasuwałem po 16 godzin dziennie. Tego wszystkiego nie było w umowie. Co więcej, nie mogłem doprosić się stałego zatrudnienia. Wywalczyłem tylko umowę do wiosny 2009.

Walkowiak wiosny jednak nie doczekał, bo – jak twierdzi – został zwolniony z początkiem stycznia.

– Moim zdaniem bezpodstawnie – mówi. – Zapewne była to reakcja na moje protesty. Domagałem się przeniesienia na dawne stanowisko. Zwracałem uwagę, że moja praca ma się nijak do warunków umowy. Prosiłem o wypłatę zaległego wynagrodzenia.

Teraz mężczyzna domaga się przed sądem 30 tys. zł. Połowa to wynagrodzenie za nadgodziny i szkodliwe warunki pracy. Reszta miałaby trafić na konto lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia.

Sprawa toczy się w lubelskim Sądzie Rejonowym. Przesłuchano już pierwszych świadków.

– Takich spraw powinno być więcej, inaczej sytuacja w hipermarketach się nie poprawi – komentuje Zofia Wach, szefowa WZZ "Sierpień ‘80” w lubelskim Tesco.

– Jak ktoś zaczyna upominać się o swoje, to robią wszystko, żeby się go pozbyć.
Pracownicy hipermarketu Carrefour uważają, że sytuacja, z którą zetknął się pan Adam, może spotkać każdego z nich.

– Bo czasami przenoszą nas z działu do działu – przyznaje anonimowo jedna z pracownic hipermarketu. – Ale taka specyfika tej pracy. Dobrze przynajmniej, że wypłaty są na czas.

Na oficjalne stanowisko Carrefour Polska czekaliśmy dwa dni. Ma być znane w tym tygodniu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że firma uznaje roszczenia Adama Walkowiaka za bezzasadne i czeka na rozstrzygnięcie sądu.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
celina / 24 listopada 2010 o 23:28
0
http://solidarnosc-tesco.pl/
Avatar
ciekawski / 24 listopada 2010 o 19:30
0
c
Avatar
Sonia / 2 sierpnia 2010 o 20:54
0
[quote name='obserwator' date='21 grudzień 2009 - 22:26 ' timestamp='1261427188' post='209436']
ale o czym tu mówić kiedy mali Prywaciarze gnębią swoich pracowników nikt o tym głośno nie mówi ale większość ludzi pracuje za najniższą krajową ale tylko na papierze bo szef oszczędza na podatkach ZUS-ach i czym się tylko da a co później ze stażem pracy i wysokością emerytury
[/quote]
Zbyt mało myślimy o przyszłości i dajemy się tak podstępnie wykorzystywać. Jeśli od najniższej są opłacane składki to od najniższej są naliczane świadczenia. Można się obudzić np.z wynagrodzeniem za czas choroby ok. 600 zł/m-c.
[quote name='obserwator' date='21 grudzień 2009 - 22:26 ' timestamp='1261427188' post='209436']
ale o czym tu mówić kiedy mali Prywaciarze gnębią swoich pracowników nikt o tym głośno nie mówi ale większość ludzi pracuje za najniższą krajową ale tylko na papierze bo szef oszczędza na podatkach ZUS-ach i czym się tylko da a co później ze stażem pracy i wysokością emerytury
[/quote]
Zbyt mało myślimy o przyszłości i dajemy się tak podstępnie wykorzystywać. Jeśli od najniższej są opłacane składk... rozwiń
Avatar
pati / 2 sierpnia 2010 o 20:17
0
Adas pozdrawiam i zyczę powodzenia ,,,, walcz ,walcz moze sie opamietaja
Avatar
pati / 2 sierpnia 2010 o 20:12
0
Mam troche odmienne zdanie pracownicy w porywach desperacji zrą sie miedzy sobą :rolley
Avatar
nikt / 9 lipca 2010 o 23:07
0
Popieram Adama...oby było więcej takich odważnych...w Krakowie Nowej Hucie też...tam również wykorzystuje sie pracowników zatrudnionych na stacji benzynowej,nie mówiąc o tych pracujących na sklepie!!!
Avatar
byly pracownik cf z witosa / 8 lipca 2010 o 16:50
0
Walcz Adas,,walcz...masz racje
Avatar
bambosh / 4 czerwca 2010 o 14:45
0
Często bywam w Carrefour na Al.Witosa-doceniam tych ludzi i ich pracę,nigdy nikogo nie pognałem za powolność,szkoda mi nawet trochę tych młodych lasek które rożne ciężkie rzeczy noszą/ciągną/przesuwają...Ogólnie jest spoko; personel jest miły(nie pyskują)...-tylko raz się zdenerwowałem,gdy wysiadłem z Darmowego Autobusu-a pracownice palące papierosy przy drzwiach wejściowych powiedziały:"Ku*wa!następna grupa hołoty przyjechała..." Chcę Wam-pracownikom-jedynie uświadomić,że gdyby "ta i kolejna i jeszcze kolejna grupa hołoty"nie przyjechała,to i Wam za nicnierobienie nikt by nie zapłacił! ...to tyle...
Często bywam w Carrefour na Al.Witosa-doceniam tych ludzi i ich pracę,nigdy nikogo nie pognałem za powolność,szkoda mi nawet trochę tych młodych lasek które rożne ciężkie rzeczy noszą/ciągną/przesuwają...Ogólnie jest spoko; personel jest miły(nie pyskują)...-tylko raz się zdenerwowałem,gdy wysiadłem z Darmowego Autobusu-a pracownice palące papierosy przy drzwiach wejściowych powiedziały:"Ku*wa!następna grupa hołoty przyjechała..." Chcę Wam-pracownikom-jedynie uświadomić,że gdyby "ta i kolejna i jeszcze kolejna grupa hołoty... rozwiń
Avatar
intruz w pracy / 4 czerwca 2010 o 11:00
0
witam KLIENCIE JESLI WIDZESZ ZE SPRZEDAWCA RADZI SOBIE NIEUDOLNIE PYTAJ KIERONIKA GDZIE JEST RESZTA PERSONELU praktyka staje sie pozostawianie nowo przyjetego przacownika na dzale przez stara kadre , i jakos niewiele kogo obchodzi w tym momencie klient i gdzie dbalosc o klienta ??? i generalnie czy oby nie za duza jest wzwiazku z tym kadra pracownicza zajmujaca listy?
Avatar
~gosc~ / 30 stycznia 2010 o 01:15
0
nie poddawaj się walczyłam z leclerciem i postawiłam na swoim twardym bądz i już niech oddadzą co twoje bo ci się należy skoro potrafia pomiatać ludzmi to niech za to płacą
Avatar
celina / 24 listopada 2010 o 23:28
0
http://solidarnosc-tesco.pl/
Avatar
ciekawski / 24 listopada 2010 o 19:30
0
c
Avatar
Sonia / 2 sierpnia 2010 o 20:54
0
[quote name='obserwator' date='21 grudzień 2009 - 22:26 ' timestamp='1261427188' post='209436']
ale o czym tu mówić kiedy mali Prywaciarze gnębią swoich pracowników nikt o tym głośno nie mówi ale większość ludzi pracuje za najniższą krajową ale tylko na papierze bo szef oszczędza na podatkach ZUS-ach i czym się tylko da a co później ze stażem pracy i wysokością emerytury
[/quote]
Zbyt mało myślimy o przyszłości i dajemy się tak podstępnie wykorzystywać. Jeśli od najniższej są opłacane składki to od najniższej są naliczane świadczenia. Można się obudzić np.z wynagrodzeniem za czas choroby ok. 600 zł/m-c.
[quote name='obserwator' date='21 grudzień 2009 - 22:26 ' timestamp='1261427188' post='209436']
ale o czym tu mówić kiedy mali Prywaciarze gnębią swoich pracowników nikt o tym głośno nie mówi ale większość ludzi pracuje za najniższą krajową ale tylko na papierze bo szef oszczędza na podatkach ZUS-ach i czym się tylko da a co później ze stażem pracy i wysokością emerytury
[/quote]
Zbyt mało myślimy o przyszłości i dajemy się tak podstępnie wykorzystywać. Jeśli od najniższej są opłacane składk... rozwiń
Avatar
pati / 2 sierpnia 2010 o 20:17
0
Adas pozdrawiam i zyczę powodzenia ,,,, walcz ,walcz moze sie opamietaja
Avatar
pati / 2 sierpnia 2010 o 20:12
0
Mam troche odmienne zdanie pracownicy w porywach desperacji zrą sie miedzy sobą :rolley
Avatar
nikt / 9 lipca 2010 o 23:07
0
Popieram Adama...oby było więcej takich odważnych...w Krakowie Nowej Hucie też...tam również wykorzystuje sie pracowników zatrudnionych na stacji benzynowej,nie mówiąc o tych pracujących na sklepie!!!
Avatar
byly pracownik cf z witosa / 8 lipca 2010 o 16:50
0
Walcz Adas,,walcz...masz racje
Avatar
bambosh / 4 czerwca 2010 o 14:45
0
Często bywam w Carrefour na Al.Witosa-doceniam tych ludzi i ich pracę,nigdy nikogo nie pognałem za powolność,szkoda mi nawet trochę tych młodych lasek które rożne ciężkie rzeczy noszą/ciągną/przesuwają...Ogólnie jest spoko; personel jest miły(nie pyskują)...-tylko raz się zdenerwowałem,gdy wysiadłem z Darmowego Autobusu-a pracownice palące papierosy przy drzwiach wejściowych powiedziały:"Ku*wa!następna grupa hołoty przyjechała..." Chcę Wam-pracownikom-jedynie uświadomić,że gdyby "ta i kolejna i jeszcze kolejna grupa hołoty"nie przyjechała,to i Wam za nicnierobienie nikt by nie zapłacił! ...to tyle...
Często bywam w Carrefour na Al.Witosa-doceniam tych ludzi i ich pracę,nigdy nikogo nie pognałem za powolność,szkoda mi nawet trochę tych młodych lasek które rożne ciężkie rzeczy noszą/ciągną/przesuwają...Ogólnie jest spoko; personel jest miły(nie pyskują)...-tylko raz się zdenerwowałem,gdy wysiadłem z Darmowego Autobusu-a pracownice palące papierosy przy drzwiach wejściowych powiedziały:"Ku*wa!następna grupa hołoty przyjechała..." Chcę Wam-pracownikom-jedynie uświadomić,że gdyby "ta i kolejna i jeszcze kolejna grupa hołoty... rozwiń
Avatar
intruz w pracy / 4 czerwca 2010 o 11:00
0
witam KLIENCIE JESLI WIDZESZ ZE SPRZEDAWCA RADZI SOBIE NIEUDOLNIE PYTAJ KIERONIKA GDZIE JEST RESZTA PERSONELU praktyka staje sie pozostawianie nowo przyjetego przacownika na dzale przez stara kadre , i jakos niewiele kogo obchodzi w tym momencie klient i gdzie dbalosc o klienta ??? i generalnie czy oby nie za duza jest wzwiazku z tym kadra pracownicza zajmujaca listy?
Avatar
~gosc~ / 30 stycznia 2010 o 01:15
0
nie poddawaj się walczyłam z leclerciem i postawiłam na swoim twardym bądz i już niech oddadzą co twoje bo ci się należy skoro potrafia pomiatać ludzmi to niech za to płacą
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Warsztaty "Nowy Cyrk od podstaw" w Puławach
24 listopada 2018, 12:00

Warsztaty "Nowy Cyrk od podstaw" w Puławach 0 0

24 listopada o godz. 12 w ZSO nr w Puławach odbędą się warsztaty Nowego Cyrku.

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta
galeria

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta 3 1

Nową przewodniczącą rady jest bowiem Dorota Posyniak. Wiceprzewodniczącymi zostali niedawni kandydaci na fotel burmistrza – Kazimierz Choma i Marzena Pomykalska, którą radni wybrali na tę funkcje dopiero za… drugim razem.

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia]
galeria

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia] 4 1

Na pierwszej sesji radni Rady Miasta Zamość wybrali przewodniczącego oraz dwóch zastępców.

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny 0 0

ROZMOWA Z Nikki Greene, nową środkową Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę 14 21

Prezydent Lublina odwołał dwóch swoich zastępców: Mariusza Banacha zajmującego się oświatą oraz Krzysztofa Komorskiego odpowiedzialnego za kulturę i sport.

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć"

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć" 4 4

Już w czwartek, podczas pierwszej sesji nowej Rady Powiatu Łęczyńskiego zostanie wybrany nowy starosta. W grę wchodzą dwie kandydatury. Również w czwartek poznamy nowego starostę powiatu lubelskiego.

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt
23 listopada 2018, 0:00

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 23 listopada w Galerii Labirynt odbędzie się wernisaż wystawy Six Memos / Sześć Przypomnień, w ramach projektu CreArt, jaki Miasto Lublin współrealizuje w programie Kreatywna Europa.

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty 35 13

Dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach może mieć kłopoty. Komisja rewizyjna kończącej się kadencji rady powiatu uznała, że złożona przez nauczycieli placówki skarga, jest zasadna. Samorządowcy przyznają, że w trakcie kontroli część zarzutów potwierdziła się.

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo)
film

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo) 0 0

Globalne ocieplenie i epoka lodowcowa w jednym. W dodatku Civilization VI: Gathering Storm zmierzymy się nie tylko z innymi cywilizacjami, ale przede wszystkim z klimatem.

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych]
galeria

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych] 1 10

Krzysztof Staruch jest nowym starostą powiatu kraśnickiego. W dzisiejszym głosowaniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał o jeden głos więcej od dotychczasowego starosty Andrzeja Maja (PSL). Wicestarostą został zaś Karol Rychlewski.

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 9 2

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 0 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu 0 0

Ruszyła najstarsza liga amatorskiej koszykówki w województwie lubelskim. W czterdziestym, jubileuszowym sezonie, bierze udział sześć drużyn

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Unijne wsparcie dla bezrobotnych 0 1

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.