Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2009 r.
21:03
Edytuj ten wpis

Były pracownik Carrefoura: Zwolnili mnie z pracy, bo walczyłem o swoje

0 33 A A

Były pracownik lubelskiego Carrefoura walczy przed sądem z pracodawcą. Domaga się odszkodowania za szkodliwe warunki pracy. Hipermarket nie uznaje roszczeń.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Na początku zajmowałem się obsługą stacji benzynowej, a to jest praca w szkodliwych warunkach. Za to nie dostałem należnego wynagrodzenia. Nie zapłacili mi także za ok. 300 nadgodzin – wylicza Adam Walkowiak z Lublina, który na alarm24@dziennikwschodni.pl przysłał informację o swoich problemach z byłym pracodawcą.

Walkowiak pracował w lubelskim Carrefourze od marca ubiegłego roku. Jesienią przeniesiono go ze stacji benzynowej do sklepu.

– Musiałem pracować w magazynie, przy kasach i obsłudze klientów – opowiada Walkowiak. – Zasuwałem po 16 godzin dziennie. Tego wszystkiego nie było w umowie. Co więcej, nie mogłem doprosić się stałego zatrudnienia. Wywalczyłem tylko umowę do wiosny 2009.

Walkowiak wiosny jednak nie doczekał, bo – jak twierdzi – został zwolniony z początkiem stycznia.

– Moim zdaniem bezpodstawnie – mówi. – Zapewne była to reakcja na moje protesty. Domagałem się przeniesienia na dawne stanowisko. Zwracałem uwagę, że moja praca ma się nijak do warunków umowy. Prosiłem o wypłatę zaległego wynagrodzenia.

Teraz mężczyzna domaga się przed sądem 30 tys. zł. Połowa to wynagrodzenie za nadgodziny i szkodliwe warunki pracy. Reszta miałaby trafić na konto lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia.

Sprawa toczy się w lubelskim Sądzie Rejonowym. Przesłuchano już pierwszych świadków.

– Takich spraw powinno być więcej, inaczej sytuacja w hipermarketach się nie poprawi – komentuje Zofia Wach, szefowa WZZ "Sierpień ‘80” w lubelskim Tesco.

– Jak ktoś zaczyna upominać się o swoje, to robią wszystko, żeby się go pozbyć.
Pracownicy hipermarketu Carrefour uważają, że sytuacja, z którą zetknął się pan Adam, może spotkać każdego z nich.

– Bo czasami przenoszą nas z działu do działu – przyznaje anonimowo jedna z pracownic hipermarketu. – Ale taka specyfika tej pracy. Dobrze przynajmniej, że wypłaty są na czas.

Na oficjalne stanowisko Carrefour Polska czekaliśmy dwa dni. Ma być znane w tym tygodniu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że firma uznaje roszczenia Adama Walkowiaka za bezzasadne i czeka na rozstrzygnięcie sądu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
celina / 24 listopada 2010 r. o 23:28
0
http://solidarnosc-tesco.pl/
Avatar
ciekawski / 24 listopada 2010 r. o 19:30
0
c
Avatar
Sonia / 2 sierpnia 2010 r. o 20:54
0
[quote name='obserwator' date='21 grudzień 2009 - 22:26 ' timestamp='1261427188' post='209436']
ale o czym tu mówić kiedy mali Prywaciarze gnębią swoich pracowników nikt o tym głośno nie mówi ale większość ludzi pracuje za najniższą krajową ale tylko na papierze bo szef oszczędza na podatkach ZUS-ach i czym się tylko da a co później ze stażem pracy i wysokością emerytury
[/quote]
Zbyt mało myślimy o przyszłości i dajemy się tak podstępnie wykorzystywać. Jeśli od najniższej są opłacane składki to od najniższej są naliczane świadczenia. Można się obudzić np.z wynagrodzeniem za czas choroby ok. 600 zł/m-c.
[quote name='obserwator' date='21 grudzień 2009 - 22:26 ' timestamp='1261427188' post='209436']
ale o czym tu mówić kiedy mali Prywaciarze gnębią swoich pracowników nikt o tym głośno nie mówi ale większość ludzi pracuje za najniższą krajową ale tylko na papierze bo szef oszczędza na podatkach ZUS-ach i czym się tylko da a co później ze stażem pracy i wysokością emerytury
[/quote]
Zbyt mało myślimy o przyszłości i dajemy się tak podstępnie wykorzystywać. Jeśli od najniższej są opłacane składk... rozwiń
Avatar
pati / 2 sierpnia 2010 r. o 20:17
0
Adas pozdrawiam i zyczę powodzenia ,,,, walcz ,walcz moze sie opamietaja
Avatar
pati / 2 sierpnia 2010 r. o 20:12
0
Mam troche odmienne zdanie pracownicy w porywach desperacji zrą sie miedzy sobą :rolley
Avatar
nikt / 9 lipca 2010 r. o 23:07
0
Popieram Adama...oby było więcej takich odważnych...w Krakowie Nowej Hucie też...tam również wykorzystuje sie pracowników zatrudnionych na stacji benzynowej,nie mówiąc o tych pracujących na sklepie!!!
Avatar
byly pracownik cf z witosa / 8 lipca 2010 r. o 16:50
0
Walcz Adas,,walcz...masz racje
Avatar
bambosh / 4 czerwca 2010 r. o 14:45
0
Często bywam w Carrefour na Al.Witosa-doceniam tych ludzi i ich pracę,nigdy nikogo nie pognałem za powolność,szkoda mi nawet trochę tych młodych lasek które rożne ciężkie rzeczy noszą/ciągną/przesuwają...Ogólnie jest spoko; personel jest miły(nie pyskują)...-tylko raz się zdenerwowałem,gdy wysiadłem z Darmowego Autobusu-a pracownice palące papierosy przy drzwiach wejściowych powiedziały:"Ku*wa!następna grupa hołoty przyjechała..." Chcę Wam-pracownikom-jedynie uświadomić,że gdyby "ta i kolejna i jeszcze kolejna grupa hołoty"nie przyjechała,to i Wam za nicnierobienie nikt by nie zapłacił! ...to tyle...
Często bywam w Carrefour na Al.Witosa-doceniam tych ludzi i ich pracę,nigdy nikogo nie pognałem za powolność,szkoda mi nawet trochę tych młodych lasek które rożne ciężkie rzeczy noszą/ciągną/przesuwają...Ogólnie jest spoko; personel jest miły(nie pyskują)...-tylko raz się zdenerwowałem,gdy wysiadłem z Darmowego Autobusu-a pracownice palące papierosy przy drzwiach wejściowych powiedziały:"Ku*wa!następna grupa hołoty przyjechała..." Chcę Wam-pracownikom-jedynie uświadomić,że gdyby "ta i kolejna i jeszcze kolejna grupa hołoty... rozwiń
Avatar
intruz w pracy / 4 czerwca 2010 r. o 11:00
0
witam KLIENCIE JESLI WIDZESZ ZE SPRZEDAWCA RADZI SOBIE NIEUDOLNIE PYTAJ KIERONIKA GDZIE JEST RESZTA PERSONELU praktyka staje sie pozostawianie nowo przyjetego przacownika na dzale przez stara kadre , i jakos niewiele kogo obchodzi w tym momencie klient i gdzie dbalosc o klienta ??? i generalnie czy oby nie za duza jest wzwiazku z tym kadra pracownicza zajmujaca listy?
Avatar
~gosc~ / 30 stycznia 2010 r. o 01:15
0
nie poddawaj się walczyłam z leclerciem i postawiłam na swoim twardym bądz i już niech oddadzą co twoje bo ci się należy skoro potrafia pomiatać ludzmi to niech za to płacą
Avatar
celina / 24 listopada 2010 r. o 23:28
0
http://solidarnosc-tesco.pl/
Avatar
ciekawski / 24 listopada 2010 r. o 19:30
0
c
Avatar
Sonia / 2 sierpnia 2010 r. o 20:54
0
[quote name='obserwator' date='21 grudzień 2009 - 22:26 ' timestamp='1261427188' post='209436']
ale o czym tu mówić kiedy mali Prywaciarze gnębią swoich pracowników nikt o tym głośno nie mówi ale większość ludzi pracuje za najniższą krajową ale tylko na papierze bo szef oszczędza na podatkach ZUS-ach i czym się tylko da a co później ze stażem pracy i wysokością emerytury
[/quote]
Zbyt mało myślimy o przyszłości i dajemy się tak podstępnie wykorzystywać. Jeśli od najniższej są opłacane składki to od najniższej są naliczane świadczenia. Można się obudzić np.z wynagrodzeniem za czas choroby ok. 600 zł/m-c.
[quote name='obserwator' date='21 grudzień 2009 - 22:26 ' timestamp='1261427188' post='209436']
ale o czym tu mówić kiedy mali Prywaciarze gnębią swoich pracowników nikt o tym głośno nie mówi ale większość ludzi pracuje za najniższą krajową ale tylko na papierze bo szef oszczędza na podatkach ZUS-ach i czym się tylko da a co później ze stażem pracy i wysokością emerytury
[/quote]
Zbyt mało myślimy o przyszłości i dajemy się tak podstępnie wykorzystywać. Jeśli od najniższej są opłacane składk... rozwiń
Avatar
pati / 2 sierpnia 2010 r. o 20:17
0
Adas pozdrawiam i zyczę powodzenia ,,,, walcz ,walcz moze sie opamietaja
Avatar
pati / 2 sierpnia 2010 r. o 20:12
0
Mam troche odmienne zdanie pracownicy w porywach desperacji zrą sie miedzy sobą :rolley
Avatar
nikt / 9 lipca 2010 r. o 23:07
0
Popieram Adama...oby było więcej takich odważnych...w Krakowie Nowej Hucie też...tam również wykorzystuje sie pracowników zatrudnionych na stacji benzynowej,nie mówiąc o tych pracujących na sklepie!!!
Avatar
byly pracownik cf z witosa / 8 lipca 2010 r. o 16:50
0
Walcz Adas,,walcz...masz racje
Avatar
bambosh / 4 czerwca 2010 r. o 14:45
0
Często bywam w Carrefour na Al.Witosa-doceniam tych ludzi i ich pracę,nigdy nikogo nie pognałem za powolność,szkoda mi nawet trochę tych młodych lasek które rożne ciężkie rzeczy noszą/ciągną/przesuwają...Ogólnie jest spoko; personel jest miły(nie pyskują)...-tylko raz się zdenerwowałem,gdy wysiadłem z Darmowego Autobusu-a pracownice palące papierosy przy drzwiach wejściowych powiedziały:"Ku*wa!następna grupa hołoty przyjechała..." Chcę Wam-pracownikom-jedynie uświadomić,że gdyby "ta i kolejna i jeszcze kolejna grupa hołoty"nie przyjechała,to i Wam za nicnierobienie nikt by nie zapłacił! ...to tyle...
Często bywam w Carrefour na Al.Witosa-doceniam tych ludzi i ich pracę,nigdy nikogo nie pognałem za powolność,szkoda mi nawet trochę tych młodych lasek które rożne ciężkie rzeczy noszą/ciągną/przesuwają...Ogólnie jest spoko; personel jest miły(nie pyskują)...-tylko raz się zdenerwowałem,gdy wysiadłem z Darmowego Autobusu-a pracownice palące papierosy przy drzwiach wejściowych powiedziały:"Ku*wa!następna grupa hołoty przyjechała..." Chcę Wam-pracownikom-jedynie uświadomić,że gdyby "ta i kolejna i jeszcze kolejna grupa hołoty... rozwiń
Avatar
intruz w pracy / 4 czerwca 2010 r. o 11:00
0
witam KLIENCIE JESLI WIDZESZ ZE SPRZEDAWCA RADZI SOBIE NIEUDOLNIE PYTAJ KIERONIKA GDZIE JEST RESZTA PERSONELU praktyka staje sie pozostawianie nowo przyjetego przacownika na dzale przez stara kadre , i jakos niewiele kogo obchodzi w tym momencie klient i gdzie dbalosc o klienta ??? i generalnie czy oby nie za duza jest wzwiazku z tym kadra pracownicza zajmujaca listy?
Avatar
~gosc~ / 30 stycznia 2010 r. o 01:15
0
nie poddawaj się walczyłam z leclerciem i postawiłam na swoim twardym bądz i już niech oddadzą co twoje bo ci się należy skoro potrafia pomiatać ludzmi to niech za to płacą