Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2013 r.
11:06
Edytuj ten wpis

CBA zatrzymało chirurga z Lublina. Łapówka za operację

Autor: Zdjęcie autora er
0 36 A A
Prokuratura zdecydowała, że Przemysław M. ma wpłacić 30 tys. zł poręczenia majątkowego. (Archiwum)
Prokuratura zdecydowała, że Przemysław M. ma wpłacić 30 tys. zł poręczenia majątkowego. (Archiwum)

Przemysława M. agenci CBA zatrzymali w szpitalu. Śledczy podejrzewają, że kilka dni temu chirurg wziął od męża pacjentki 1000 zł i artykuły spożywcze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
44-letni lekarz pracuje na Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie. To tam 7 lutego pojawili się agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Lekarz został zatrzymany. Noc spędził w izbie zatrzymań.

Następnego dnia stanął przed prokuratorem. Usłyszał zarzut żądania od pacjentki 1000 złotych łapówki za przeprowadzenie operacji. – Podejrzany jest również o przyjęcie korzyści majątkowej od męża tej pacjentki. 30 stycznia 2013 r. były to artykuły spożywcze warte 100 zł, a 7 lutego 2013 r. 1000 złotych – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Przemysław M. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. – Złożył wyjaśnienia. Wynika z nich, że mąż pacjentki, wbrew woli lekarza, zostawił w jego gabinecie reklamówkę z artykułami spożywczymi: rybami i miodem – dodaje Syk-Jankowska.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie w oparciu o materiały przekazane jej przez funkcjonariuszy lubelskiej delegatury CBA. Agenci nie chcą zdradzić ani okoliczności zatrzymania lekarza, ani tego, skąd wiedzieli o łapówce.

Szpital przy ul. Staszica w Lublinie podlega Uniwersytetowi Medycznemu.

– Doktor M. ma opinię sprawnego chirurga i lekarza nieszczędzącego czasu pacjentom – mówi Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Uczelnia nie podjęła jeszcze decyzji, jakie kroki zastosuje wobec chirurga. – Nie mamy jeszcze oficjalnego zawiadomienia z prokuratury w tej sprawie – dodaje Matysiak.

Prokuratura zdecydowała, że Przemysław M. ma wpłacić 30 tys. zł poręczenia majątkowego. Lekarzowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zawiedzona / 20 lutego 2014 o 19:08
0

Bardzo dobrze napisane !!! Nie chodzi o to żeby wam zazdrościc pensji, ja jestem za tym żeby lekarz za każdego wyleczonego pacjenta dostawał milion dolarów. Ale jeżeli człowiek idzie do lakarza i wie ze wszystko jest uzalezaniae od tego jaka da łaówkę to ręce opadają! Pomimo ubezpieczenia które się płaci całe życie, po to własnie jak wspomniała koleżanka wyżej utrzymywać ich na wysokim poziomie!!!

Avatar
Gość / 20 lutego 2014 o 08:17
0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: skraca.cz/navigator
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
paprykarz z Łodzi / 20 lutego 2014 o 08:11
0

Moja mama miała operacja w tym szpitalu miałam okazję rozmawiać z Dr. Przemysławem M. Powiem szczerze sa tam inni którymi powinna sie zainteresować prokuratura( nie wymieniając ich z nazwiska- zbyt długo by to zajęło) , bo on chociaż swoja "robotę" dobrze wykonuje. Czytam te komentarze, że on niby z 10 000 zł zarabia, chłopie on by na 10000 nawet nie spluną. 

Do was drodzy lekarze. W Polsce mamy duże bezrobocie, Lubelszczyzna to zadupie tego kraju, LUDZI NIE STAĆ NA TAKIE PREZENTY DLA WAS,  Całe życie my wszyscy płacimy ubezpieczenie po to żeby was utrzymywać na wysokim poziomie, żeby wam się chciało leczyć, gdy na skraju życia będziemy potrzebować Waszej pomocy. Jeżeli trafia do Was babcia, która całe życie płaciła ubezpieczenie, przez całe życie nie chorowała to czy ona zdołała uzbierać ze składek na ta operacje, na pewno tak! Drogi lekarzu mający pensje nie mniejsza niż 20 000 zł miesięcznie, czy dasz rade przeżyć bez tego 1000 zł - z cała pewnością tak , a czy kobieta która ma na utrzymaniu dzieci i zarabia 1600 zł na rękę miesięcznie da rade bez tego 1000 zł- raczej nie. Opanujcie się trochę. Wyobraźcie sobie co przezywa rodzina chorego, stres psychiczny związany z chorobą bliskiej osoby oraz stres związany z tym skąd wziąć pieniądze na " prezenty " dla was. 

Tusk musi odejść,nie panuje już nad niczym,tak dalej być nie może. Jak żyć,jak żyć ???

Tusk musi odejść,nie panuje już nad niczym,tak dalej być nie może. Jak żyć,jak żyć ???

rozwiń
Avatar
Monika / 20 lutego 2014 o 01:27
0

Moja mama miała operacja w tym szpitalu miałam okazję rozmawiać z Dr. Przemysławem M. Powiem szczerze sa tam inni którymi powinna sie zainteresować prokuratura( nie wymieniając ich z nazwiska- zbyt długo by to zajęło) , bo on chociaż swoja "robotę" dobrze wykonuje. Czytam te komentarze, że on niby z 10 000 zł zarabia, chłopie on by na 10000 nawet nie spluną. 

Do was drodzy lekarze. W Polsce mamy duże bezrobocie, Lubelszczyzna to zadupie tego kraju, LUDZI NIE STAĆ NA TAKIE PREZENTY DLA WAS,  Całe życie my wszyscy płacimy ubezpieczenie po to żeby was utrzymywać na wysokim poziomie, żeby wam się chciało leczyć, gdy na skraju życia będziemy potrzebować Waszej pomocy. Jeżeli trafia do Was babcia, która całe życie płaciła ubezpieczenie, przez całe życie nie chorowała to czy ona zdołała uzbierać ze składek na ta operacje, na pewno tak! Drogi lekarzu mający pensje nie mniejsza niż 20 000 zł miesięcznie, czy dasz rade przeżyć bez tego 1000 zł - z cała pewnością tak , a czy kobieta która ma na utrzymaniu dzieci i zarabia 1600 zł na rękę miesięcznie da rade bez tego 1000 zł- raczej nie. Opanujcie się trochę. Wyobraźcie sobie co przezywa rodzina chorego, stres psychiczny związany z chorobą bliskiej osoby oraz stres związany z tym skąd wziąć pieniądze na " prezenty " dla was. 

Moja mama miała operacja w tym szpitalu miałam okazję rozmawiać z Dr. Przemysławem M. Powiem szczerze sa tam inni którymi powinna sie zainteresować prokuratura( nie wymieniając ich z nazwiska- zbyt długo by to zajęło) , bo on chociaż swoja "robotę" dobrze wykonuje. Czytam te komentarze, że on niby z 10 000 zł zarabia, chłopie on by na 10000 nawet nie spluną. 

Do was drodzy lekarze. W Polsce mamy duże bezrobocie, Lubelszczyzna to zadupie tego kraju, LUDZI NIE STAĆ NA TAKIE PREZENTY DLA WAS,  Całe życie my wszyscy płacimy u... rozwiń

Avatar
milka / 1 lutego 2014 o 09:09
0

Co to jest żeby karać lekarza, który wykonał kawał dobrej roboty , uratował niejedno życie.Dlaczego nie karze się tych ludzi, którzy na siłę wręcz wciskają dowody wdzięczności ? to właśnie tacy ludzie powinni być karani!!!!! Co to za moda nastąpiła na niszczenie komuś życia, kto ratuje to życie? No nie jestem w stanie tego zrozumieć, ludzka wdzięczność nie zna granic......

Avatar
ELSTAR / 8 września 2013 o 18:42
0

ZNAM UMIEJĘTNOŚCI DR. PRZEMYSŁAWA

, WSPANIAŁY LEKARZ Z WIELKIM TALENTEM, JEST JEDYNYM LEKARZEM W PSK1 KTÓRY POTRAFI POSTAWIĆ WŁAŚCIWĄ DIAGNOZĘ I WYKONAC TAK ZABIEG ŻE INNI LEKARZE MOIGA TYLKO POMAZYĆ,WIĘC ZAZDROŚC ZŻERA KONOWAŁÓW I NA EFEKTY NIE TRZEBA CZEKAĆ.
NIKT INNY NIE PODŁOŻYŁ MU ŚWINI , TYLKO KTOŚ Z NAJBLIZSZEGO OTOCZENIA .

Avatar
ELSTAR / 8 września 2013 o 18:41
0

ZNAM UMIEJĘTNOŚCI DR. PRZEMYSŁAWA

, WSPANIAŁY LEKARZ Z WIELKIM TALENTEM, JEST JEDYNYM LEKARZEM W PSK1 KTÓRY POTRAFI POSTAWIĆ WŁAŚCIWĄ DIAGNOZĘ I WYKONAC TAK ZABIEG ŻE INNI LEKARZE MOIGA TYLKO POMAZYĆ,WIĘC ZAZDROŚC ZŻERA KONOWAŁÓW I NA EFEKTY NIE TRZEBA CZEKAĆ.
NIKT INNY NIE PODŁOŻYŁ MU ŚWINI , TYLKO KTOŚ Z NAJBLIZSZEGO OTOCZENIA .

Avatar
warchoł z abramowic / 17 lutego 2013 o 14:22
0
Chłop żywemu nie przepuści... Nie nabierajcie sie na wieśniaków. Tacy na siłę pochają kasę,miód i kiełbasę ... a później oskarżają....
Avatar
Ktoś / 17 lutego 2013 o 13:17
0
[quote name='Angielski pacjent' timestamp='1360694087' post='733277']
Z tą uczciwością Dr. Przemysława byłbym ostrożny, przecież wiecie moi przedmówcy, jeżeli jesteście jego znajomymi jak potrafił w towarzystwie swoimi '' pseudo '' osiągnięciami .
[/quote] A ja uważam ze jesteś jego fałszywym przyjacielem
Avatar
Eugeniusz / 16 lutego 2013 o 11:25
0
ająTrzeż jestem tego zdania,że porządnego lekarza zgnoją ,a później rozpaczają że nie maja się u kogo leczyć, słyszałem, że ten oskarżony lekarz to bardzo dobry fachowiec, żona moja leżała na innym oddziale i ludzie tam właśnie mówili , że na chirurgii to dr Przemysław jest najlepszym fachowcem, wykonuje operacje bardzo skomplikowane nowoczesnym sprzetem tak jak mało kto. Szkoda niszczyć dobrych fachowców w tak mało elegancki sposób.
A faktem jest to że ksiądz w kościele bierze pieniądze przed każdą posługą bo inaczej jej nie wykona i nikt go nie aresztuje i nie płaci podatków, a babcia klozetowa musi prowadzić kasę fiskalną.
ająTrzeż jestem tego zdania,że porządnego lekarza zgnoją ,a później rozpaczają że nie maja się u kogo leczyć, słyszałem, że ten oskarżony lekarz to bardzo dobry fachowiec, żona moja leżała na innym oddziale i ludzie tam właśnie mówili , że na chirurgii to dr Przemysław jest najlepszym fachowcem, wykonuje operacje bardzo skomplikowane nowoczesnym sprzetem tak jak mało kto. Szkoda niszczyć dobrych fachowców w tak mało elegancki sposób.
A faktem jest to że ksiądz w kościele bierze pieniądze przed każdą posługą bo inaczej jej nie wykona ... rozwiń
Avatar
Zawiedzona / 20 lutego 2014 o 19:08
0

Bardzo dobrze napisane !!! Nie chodzi o to żeby wam zazdrościc pensji, ja jestem za tym żeby lekarz za każdego wyleczonego pacjenta dostawał milion dolarów. Ale jeżeli człowiek idzie do lakarza i wie ze wszystko jest uzalezaniae od tego jaka da łaówkę to ręce opadają! Pomimo ubezpieczenia które się płaci całe życie, po to własnie jak wspomniała koleżanka wyżej utrzymywać ich na wysokim poziomie!!!

Avatar
Gość / 20 lutego 2014 o 08:17
0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: skraca.cz/navigator
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
paprykarz z Łodzi / 20 lutego 2014 o 08:11
0

Moja mama miała operacja w tym szpitalu miałam okazję rozmawiać z Dr. Przemysławem M. Powiem szczerze sa tam inni którymi powinna sie zainteresować prokuratura( nie wymieniając ich z nazwiska- zbyt długo by to zajęło) , bo on chociaż swoja "robotę" dobrze wykonuje. Czytam te komentarze, że on niby z 10 000 zł zarabia, chłopie on by na 10000 nawet nie spluną. 

Do was drodzy lekarze. W Polsce mamy duże bezrobocie, Lubelszczyzna to zadupie tego kraju, LUDZI NIE STAĆ NA TAKIE PREZENTY DLA WAS,  Całe życie my wszyscy płacimy ubezpieczenie po to żeby was utrzymywać na wysokim poziomie, żeby wam się chciało leczyć, gdy na skraju życia będziemy potrzebować Waszej pomocy. Jeżeli trafia do Was babcia, która całe życie płaciła ubezpieczenie, przez całe życie nie chorowała to czy ona zdołała uzbierać ze składek na ta operacje, na pewno tak! Drogi lekarzu mający pensje nie mniejsza niż 20 000 zł miesięcznie, czy dasz rade przeżyć bez tego 1000 zł - z cała pewnością tak , a czy kobieta która ma na utrzymaniu dzieci i zarabia 1600 zł na rękę miesięcznie da rade bez tego 1000 zł- raczej nie. Opanujcie się trochę. Wyobraźcie sobie co przezywa rodzina chorego, stres psychiczny związany z chorobą bliskiej osoby oraz stres związany z tym skąd wziąć pieniądze na " prezenty " dla was. 

Tusk musi odejść,nie panuje już nad niczym,tak dalej być nie może. Jak żyć,jak żyć ???

Tusk musi odejść,nie panuje już nad niczym,tak dalej być nie może. Jak żyć,jak żyć ???

rozwiń
Avatar
Monika / 20 lutego 2014 o 01:27
0

Moja mama miała operacja w tym szpitalu miałam okazję rozmawiać z Dr. Przemysławem M. Powiem szczerze sa tam inni którymi powinna sie zainteresować prokuratura( nie wymieniając ich z nazwiska- zbyt długo by to zajęło) , bo on chociaż swoja "robotę" dobrze wykonuje. Czytam te komentarze, że on niby z 10 000 zł zarabia, chłopie on by na 10000 nawet nie spluną. 

Do was drodzy lekarze. W Polsce mamy duże bezrobocie, Lubelszczyzna to zadupie tego kraju, LUDZI NIE STAĆ NA TAKIE PREZENTY DLA WAS,  Całe życie my wszyscy płacimy ubezpieczenie po to żeby was utrzymywać na wysokim poziomie, żeby wam się chciało leczyć, gdy na skraju życia będziemy potrzebować Waszej pomocy. Jeżeli trafia do Was babcia, która całe życie płaciła ubezpieczenie, przez całe życie nie chorowała to czy ona zdołała uzbierać ze składek na ta operacje, na pewno tak! Drogi lekarzu mający pensje nie mniejsza niż 20 000 zł miesięcznie, czy dasz rade przeżyć bez tego 1000 zł - z cała pewnością tak , a czy kobieta która ma na utrzymaniu dzieci i zarabia 1600 zł na rękę miesięcznie da rade bez tego 1000 zł- raczej nie. Opanujcie się trochę. Wyobraźcie sobie co przezywa rodzina chorego, stres psychiczny związany z chorobą bliskiej osoby oraz stres związany z tym skąd wziąć pieniądze na " prezenty " dla was. 

Moja mama miała operacja w tym szpitalu miałam okazję rozmawiać z Dr. Przemysławem M. Powiem szczerze sa tam inni którymi powinna sie zainteresować prokuratura( nie wymieniając ich z nazwiska- zbyt długo by to zajęło) , bo on chociaż swoja "robotę" dobrze wykonuje. Czytam te komentarze, że on niby z 10 000 zł zarabia, chłopie on by na 10000 nawet nie spluną. 

Do was drodzy lekarze. W Polsce mamy duże bezrobocie, Lubelszczyzna to zadupie tego kraju, LUDZI NIE STAĆ NA TAKIE PREZENTY DLA WAS,  Całe życie my wszyscy płacimy u... rozwiń

Avatar
milka / 1 lutego 2014 o 09:09
0

Co to jest żeby karać lekarza, który wykonał kawał dobrej roboty , uratował niejedno życie.Dlaczego nie karze się tych ludzi, którzy na siłę wręcz wciskają dowody wdzięczności ? to właśnie tacy ludzie powinni być karani!!!!! Co to za moda nastąpiła na niszczenie komuś życia, kto ratuje to życie? No nie jestem w stanie tego zrozumieć, ludzka wdzięczność nie zna granic......

Avatar
ELSTAR / 8 września 2013 o 18:42
0

ZNAM UMIEJĘTNOŚCI DR. PRZEMYSŁAWA

, WSPANIAŁY LEKARZ Z WIELKIM TALENTEM, JEST JEDYNYM LEKARZEM W PSK1 KTÓRY POTRAFI POSTAWIĆ WŁAŚCIWĄ DIAGNOZĘ I WYKONAC TAK ZABIEG ŻE INNI LEKARZE MOIGA TYLKO POMAZYĆ,WIĘC ZAZDROŚC ZŻERA KONOWAŁÓW I NA EFEKTY NIE TRZEBA CZEKAĆ.
NIKT INNY NIE PODŁOŻYŁ MU ŚWINI , TYLKO KTOŚ Z NAJBLIZSZEGO OTOCZENIA .

Avatar
ELSTAR / 8 września 2013 o 18:41
0

ZNAM UMIEJĘTNOŚCI DR. PRZEMYSŁAWA

, WSPANIAŁY LEKARZ Z WIELKIM TALENTEM, JEST JEDYNYM LEKARZEM W PSK1 KTÓRY POTRAFI POSTAWIĆ WŁAŚCIWĄ DIAGNOZĘ I WYKONAC TAK ZABIEG ŻE INNI LEKARZE MOIGA TYLKO POMAZYĆ,WIĘC ZAZDROŚC ZŻERA KONOWAŁÓW I NA EFEKTY NIE TRZEBA CZEKAĆ.
NIKT INNY NIE PODŁOŻYŁ MU ŚWINI , TYLKO KTOŚ Z NAJBLIZSZEGO OTOCZENIA .

Avatar
warchoł z abramowic / 17 lutego 2013 o 14:22
0
Chłop żywemu nie przepuści... Nie nabierajcie sie na wieśniaków. Tacy na siłę pochają kasę,miód i kiełbasę ... a później oskarżają....
Avatar
Ktoś / 17 lutego 2013 o 13:17
0
[quote name='Angielski pacjent' timestamp='1360694087' post='733277']
Z tą uczciwością Dr. Przemysława byłbym ostrożny, przecież wiecie moi przedmówcy, jeżeli jesteście jego znajomymi jak potrafił w towarzystwie swoimi '' pseudo '' osiągnięciami .
[/quote] A ja uważam ze jesteś jego fałszywym przyjacielem
Avatar
Eugeniusz / 16 lutego 2013 o 11:25
0
ająTrzeż jestem tego zdania,że porządnego lekarza zgnoją ,a później rozpaczają że nie maja się u kogo leczyć, słyszałem, że ten oskarżony lekarz to bardzo dobry fachowiec, żona moja leżała na innym oddziale i ludzie tam właśnie mówili , że na chirurgii to dr Przemysław jest najlepszym fachowcem, wykonuje operacje bardzo skomplikowane nowoczesnym sprzetem tak jak mało kto. Szkoda niszczyć dobrych fachowców w tak mało elegancki sposób.
A faktem jest to że ksiądz w kościele bierze pieniądze przed każdą posługą bo inaczej jej nie wykona i nikt go nie aresztuje i nie płaci podatków, a babcia klozetowa musi prowadzić kasę fiskalną.
ająTrzeż jestem tego zdania,że porządnego lekarza zgnoją ,a później rozpaczają że nie maja się u kogo leczyć, słyszałem, że ten oskarżony lekarz to bardzo dobry fachowiec, żona moja leżała na innym oddziale i ludzie tam właśnie mówili , że na chirurgii to dr Przemysław jest najlepszym fachowcem, wykonuje operacje bardzo skomplikowane nowoczesnym sprzetem tak jak mało kto. Szkoda niszczyć dobrych fachowców w tak mało elegancki sposób.
A faktem jest to że ksiądz w kościele bierze pieniądze przed każdą posługą bo inaczej jej nie wykona ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 2 3

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 2

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 10 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 3 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 51 8

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!