Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 marca 2012 r.
20:10
Edytuj ten wpis

Centrum handlowe na górkach czechowskich: Budowa ruszy jesienią?

Autor: Zdjęcie autora (mb drs)
0 8 A A
Projekt centrum handlowego. (mat. inwestora)
Projekt centrum handlowego. (mat. inwestora)

Projekt nowego planu zagospodarowania górek czechowskich jest gotowy. Jeśli w maju przyjmą go radni, budowa wielkiego centrum handlowego ruszy tam jesienią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Miejskie służby zakończyły prace nad nowym planem – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik Ratusza. Dokument zostanie publicznie zaprezentowany za tydzień. Od 19 kwietnia do początku maja plan zostanie wyłożony do publicznego wglądu. Wtedy mieszkańcy będą mieć czas na składanie swoich uwag, wniosków i zastrzeżeń do dokumentu. Do wszystkich magistrat będzie musiał się odnieść.

Potem czas na miejskich radnych, którzy będą głosowali nad przyjęciem tych zmian (prawdopodobnie jeszcze w maju). Jeśli się zgodzą, Echo Investment będzie mogło ruszyć z inwestycją na górkach czechowskich.

Firma czeka na nowy plan zagospodarowania terenów, których właścicielem jest od 11 lat. Od tego czasu spółka stara się w magistracie o zgodę na budowę dużego centrum handlowego. Przez lata spotykała się z odmową, dopiero w marcu ub. roku radni zgodzili się na rozpoczęcie zmiany planu zagospodarowania, która umożliwiłaby taką budowę.

Echo chce tu wznieść galerię handlową o powierzchni do 80 tys. mkw. Jej koszt określany jest na 100 mln euro. Pracę w centrum ma znaleźć ok. 1500 osób. Budowa, jak zapewnia inwestor, może ruszyć jeszcze w tym roku i potrwać maksymalnie dwa lata. Nowe centrum będzie więc gotowe najpóźniej jesienią 2014 r.

Razem z budową galerii czekają nas roboty drogowe w jej okolicy. Echo ma wyłożyć 60 mln zł na przebudowę skrzyżowania al. Solidarności, al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północnej. Do 2014 r. ma tu powstać estakada i rondo. Miasto ma też za kwotę 7 mln zł odkupić od Echa liczącą 70 ha, cenną przyrodniczo część dawnego poligonu.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 13:51
0
Super pomysł! Sama bym nie wpadła na to, żeby tak rozwiązać ten problem. Deb0308 - Fajna rzecz:
Avatar
fenomen / 23 marca 2012 o 14:14
0
[quote name='jaro' timestamp='1332504779' post='613591']
Dzień z życia Polaka. Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w ... amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy przy okazji tankując rosyjskie paliwo. Po uzupełnieniu żarcia w niemieckie mięso, hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu gotując obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy ???
[/quote]

wstaje rano i wlaczam radio z chin (tak jak caly swiat), ubieram spodnie big star z polski, wietnamski podkoszulek (tak jak caly swiat) i chinskie buty (tak jak caly swiat), po czym z polskiej lodowki amica wyjmuje polskie piwo perla.siadam przed chinskim komputerem (tak jak caly swiat) i w polskim banku inteligo place za zakupy przez polski portal allegro, wsiadam do czeskiego samochodu i jade do polskiego marketu (alma,pip,polomarket,groszek,lewatian i setki innych)i tankuje po drodze na polskiej stacji orlen.kupuje polskie mieso z indykoplu, owoce spod grojca , ser z mlekovity i francuskie (tak jak caly swiat)wino i wracam do domu gotujac na gazie z rosji (bo niby skad?) , na koniec siadam na polskiej kanapie z black red white i czytam dla zabawy idiotyzmy wypisywane przez takich frustratow jak ty w polskiej gazecie dziennik wschodni...
[quote name='jaro' timestamp='1332504779' post='613591']
Dzień z życia Polaka. Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w ... amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy przy okazji tankując rosyjskie paliwo. Po uzupełnieniu żarcia w niemiecki... rozwiń
Avatar
jaro / 23 marca 2012 o 13:12
0
Dzień z życia Polaka. Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w ... amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy przy okazji tankując rosyjskie paliwo. Po uzupełnieniu żarcia w niemieckie mięso, hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu gotując obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy ???
Dzień z życia Polaka. Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w ... amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy przy okazji tankując rosyjskie paliwo. Po uzupełnieniu żarcia w niemieckie mięso, hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu gotując obiad na... rozwiń
Avatar
member / 23 marca 2012 o 12:29
0
[quote name='czytelniczka' timestamp='1332499130' post='613557']
nie potrzeba nam w Lublinie kolejne galerii handlowej!!!!!!!! zamiast łazić z rodziną w niedziele po sklepach gdzie i tak wszystko jest drogie wolelibyśmy iść np. do parku rozrywki , na basen, dlaczego na takie inwestycje nie ma chętnych?????? lublin dziadzieje :/
[/quote]
fajnie dzieciaku, ale masz dobrze bo ci rodzice kasę dają, a my musimy sobie zarobić... na basenie bym tylko wydawał, a galerii mogę dorwać pracę i mieć kasę na basen ... zsamych basenów i parków nie utrzymasz rodziny
[quote name='czytelniczka' timestamp='1332499130' post='613557']
nie potrzeba nam w Lublinie kolejne galerii handlowej!!!!!!!! zamiast łazić z rodziną w niedziele po sklepach gdzie i tak wszystko jest drogie wolelibyśmy iść np. do parku rozrywki , na basen, dlaczego na takie inwestycje nie ma chętnych?????? lublin dziadzieje :/
[/quote]
fajnie dzieciaku, ale masz dobrze bo ci rodzice kasę dają, a my musimy sobie zarobić... na basenie bym tylko wydawał, a galerii mogę d... rozwiń
Avatar
Marcel / 23 marca 2012 o 12:17
0
Kochana czytelniczko, Lublin to nie tylko Ty. Skoro tobie nie potrzeba kolejnej galerii (w Lublinie tak naprawdę jest ich tylko 2 - Olimp i Plaza, reszta to zwykłe pasaże handlowe przy marketach które liczą po parę sklepików), to po prostu nie bedziesz do niej przychodziła i sprawa z głowy !!! Gdzie masz problem? Chcesz basenu ?? To go zbuduj !! Jaki problem, starania o pozwolenia możesz zaczynać już dziś. Akurat ten inwestor chce za swoje (nie za twoje !!!) pieniadze postawić galerie handlową, więc dlaczego ktoś ma mu nakazać budowę basenu ??!! Lublin nie dziadzieje, a od jakichs 2 lat ostro przez do przodu !! Zechciej tylko popatrzeć na to miasto szerzej, niż tylko przez pryzmat swoich prywatnych potrzeb. Tu mieszka 370 tys osób, a nie tylko ty sama !! Galerie handlowe są tak samo potrzebne jak baseny czy teatry. A skoro ktoś chce je budować za swoje prywatne pieniadze to pewnie zrobił stosowne badania mówiące o chłonności rynku, bo inaczej raczej nie zainwestował by parę milionów swoich prywatnych (nie twoich !!!) złotych.
Kochana czytelniczko, Lublin to nie tylko Ty. Skoro tobie nie potrzeba kolejnej galerii (w Lublinie tak naprawdę jest ich tylko 2 - Olimp i Plaza, reszta to zwykłe pasaże handlowe przy marketach które liczą po parę sklepików), to po prostu nie bedziesz do niej przychodziła i sprawa z głowy !!! Gdzie masz problem? Chcesz basenu ?? To go zbuduj !! Jaki problem, starania o pozwolenia możesz zaczynać już dziś. Akurat ten inwestor chce za swoje (nie za twoje !!!) pieniadze postawić galerie handlową, więc dlaczego k... rozwiń
Avatar
efene / 23 marca 2012 o 11:58
0
[quote name='czytelniczka' timestamp='1332499130' post='613557']
nie potrzeba nam w Lublinie kolejne galerii handlowej!!!!!!!! zamiast łazić z rodziną w niedziele po sklepach gdzie i tak wszystko jest drogie wolelibyśmy iść np. do parku rozrywki , na basen, dlaczego na takie inwestycje nie ma chętnych?????? lublin dziadzieje :/
[/quote]
mow za siebie kobieto...twoja chora glowa to nie caly lublin...a na inwestycje o ktorych mowisz nie ma chetnych bo moze nie ma to uzasadnienia ekonomicznego... i tu pojawia sie pole do popisu dla ciebie,bierz kase,postaw basen i pokaz jak sie nie dziadzieje a od prywatnej kasy prywatnego czlowieka wara...
[quote name='czytelniczka' timestamp='1332499130' post='613557']
nie potrzeba nam w Lublinie kolejne galerii handlowej!!!!!!!! zamiast łazić z rodziną w niedziele po sklepach gdzie i tak wszystko jest drogie wolelibyśmy iść np. do parku rozrywki , na basen, dlaczego na takie inwestycje nie ma chętnych?????? lublin dziadzieje :/
[/quote]
mow za siebie kobieto...twoja chora glowa to nie caly lublin...a na inwestycje o ktorych mowisz nie ma chetnych bo moze nie ma to uzas... rozwiń
Avatar
czytelniczka / 23 marca 2012 o 11:38
0
nie potrzeba nam w Lublinie kolejne galerii handlowej!!!!!!!! zamiast łazić z rodziną w niedziele po sklepach gdzie i tak wszystko jest drogie wolelibyśmy iść np. do parku rozrywki , na basen, dlaczego na takie inwestycje nie ma chętnych?????? lublin dziadzieje :/
Avatar
Gość / 23 marca 2012 o 11:35
0
Estakada w 2014 . To jak dowiozą materiały na budowę tejże galerii? Ducha? Jeśli tak to gratuluję pomysłu hehe.
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 13:51
0
Super pomysł! Sama bym nie wpadła na to, żeby tak rozwiązać ten problem. Deb0308 - Fajna rzecz:
Avatar
fenomen / 23 marca 2012 o 14:14
0
[quote name='jaro' timestamp='1332504779' post='613591']
Dzień z życia Polaka. Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w ... amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy przy okazji tankując rosyjskie paliwo. Po uzupełnieniu żarcia w niemieckie mięso, hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu gotując obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy ???
[/quote]

wstaje rano i wlaczam radio z chin (tak jak caly swiat), ubieram spodnie big star z polski, wietnamski podkoszulek (tak jak caly swiat) i chinskie buty (tak jak caly swiat), po czym z polskiej lodowki amica wyjmuje polskie piwo perla.siadam przed chinskim komputerem (tak jak caly swiat) i w polskim banku inteligo place za zakupy przez polski portal allegro, wsiadam do czeskiego samochodu i jade do polskiego marketu (alma,pip,polomarket,groszek,lewatian i setki innych)i tankuje po drodze na polskiej stacji orlen.kupuje polskie mieso z indykoplu, owoce spod grojca , ser z mlekovity i francuskie (tak jak caly swiat)wino i wracam do domu gotujac na gazie z rosji (bo niby skad?) , na koniec siadam na polskiej kanapie z black red white i czytam dla zabawy idiotyzmy wypisywane przez takich frustratow jak ty w polskiej gazecie dziennik wschodni...
[quote name='jaro' timestamp='1332504779' post='613591']
Dzień z życia Polaka. Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w ... amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy przy okazji tankując rosyjskie paliwo. Po uzupełnieniu żarcia w niemiecki... rozwiń
Avatar
jaro / 23 marca 2012 o 13:12
0
Dzień z życia Polaka. Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w ... amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy przy okazji tankując rosyjskie paliwo. Po uzupełnieniu żarcia w niemieckie mięso, hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu gotując obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy ???
Dzień z życia Polaka. Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w ... amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy przy okazji tankując rosyjskie paliwo. Po uzupełnieniu żarcia w niemieckie mięso, hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu gotując obiad na... rozwiń
Avatar
member / 23 marca 2012 o 12:29
0
[quote name='czytelniczka' timestamp='1332499130' post='613557']
nie potrzeba nam w Lublinie kolejne galerii handlowej!!!!!!!! zamiast łazić z rodziną w niedziele po sklepach gdzie i tak wszystko jest drogie wolelibyśmy iść np. do parku rozrywki , na basen, dlaczego na takie inwestycje nie ma chętnych?????? lublin dziadzieje :/
[/quote]
fajnie dzieciaku, ale masz dobrze bo ci rodzice kasę dają, a my musimy sobie zarobić... na basenie bym tylko wydawał, a galerii mogę dorwać pracę i mieć kasę na basen ... zsamych basenów i parków nie utrzymasz rodziny
[quote name='czytelniczka' timestamp='1332499130' post='613557']
nie potrzeba nam w Lublinie kolejne galerii handlowej!!!!!!!! zamiast łazić z rodziną w niedziele po sklepach gdzie i tak wszystko jest drogie wolelibyśmy iść np. do parku rozrywki , na basen, dlaczego na takie inwestycje nie ma chętnych?????? lublin dziadzieje :/
[/quote]
fajnie dzieciaku, ale masz dobrze bo ci rodzice kasę dają, a my musimy sobie zarobić... na basenie bym tylko wydawał, a galerii mogę d... rozwiń
Avatar
Marcel / 23 marca 2012 o 12:17
0
Kochana czytelniczko, Lublin to nie tylko Ty. Skoro tobie nie potrzeba kolejnej galerii (w Lublinie tak naprawdę jest ich tylko 2 - Olimp i Plaza, reszta to zwykłe pasaże handlowe przy marketach które liczą po parę sklepików), to po prostu nie bedziesz do niej przychodziła i sprawa z głowy !!! Gdzie masz problem? Chcesz basenu ?? To go zbuduj !! Jaki problem, starania o pozwolenia możesz zaczynać już dziś. Akurat ten inwestor chce za swoje (nie za twoje !!!) pieniadze postawić galerie handlową, więc dlaczego ktoś ma mu nakazać budowę basenu ??!! Lublin nie dziadzieje, a od jakichs 2 lat ostro przez do przodu !! Zechciej tylko popatrzeć na to miasto szerzej, niż tylko przez pryzmat swoich prywatnych potrzeb. Tu mieszka 370 tys osób, a nie tylko ty sama !! Galerie handlowe są tak samo potrzebne jak baseny czy teatry. A skoro ktoś chce je budować za swoje prywatne pieniadze to pewnie zrobił stosowne badania mówiące o chłonności rynku, bo inaczej raczej nie zainwestował by parę milionów swoich prywatnych (nie twoich !!!) złotych.
Kochana czytelniczko, Lublin to nie tylko Ty. Skoro tobie nie potrzeba kolejnej galerii (w Lublinie tak naprawdę jest ich tylko 2 - Olimp i Plaza, reszta to zwykłe pasaże handlowe przy marketach które liczą po parę sklepików), to po prostu nie bedziesz do niej przychodziła i sprawa z głowy !!! Gdzie masz problem? Chcesz basenu ?? To go zbuduj !! Jaki problem, starania o pozwolenia możesz zaczynać już dziś. Akurat ten inwestor chce za swoje (nie za twoje !!!) pieniadze postawić galerie handlową, więc dlaczego k... rozwiń
Avatar
efene / 23 marca 2012 o 11:58
0
[quote name='czytelniczka' timestamp='1332499130' post='613557']
nie potrzeba nam w Lublinie kolejne galerii handlowej!!!!!!!! zamiast łazić z rodziną w niedziele po sklepach gdzie i tak wszystko jest drogie wolelibyśmy iść np. do parku rozrywki , na basen, dlaczego na takie inwestycje nie ma chętnych?????? lublin dziadzieje :/
[/quote]
mow za siebie kobieto...twoja chora glowa to nie caly lublin...a na inwestycje o ktorych mowisz nie ma chetnych bo moze nie ma to uzasadnienia ekonomicznego... i tu pojawia sie pole do popisu dla ciebie,bierz kase,postaw basen i pokaz jak sie nie dziadzieje a od prywatnej kasy prywatnego czlowieka wara...
[quote name='czytelniczka' timestamp='1332499130' post='613557']
nie potrzeba nam w Lublinie kolejne galerii handlowej!!!!!!!! zamiast łazić z rodziną w niedziele po sklepach gdzie i tak wszystko jest drogie wolelibyśmy iść np. do parku rozrywki , na basen, dlaczego na takie inwestycje nie ma chętnych?????? lublin dziadzieje :/
[/quote]
mow za siebie kobieto...twoja chora glowa to nie caly lublin...a na inwestycje o ktorych mowisz nie ma chetnych bo moze nie ma to uzas... rozwiń
Avatar
czytelniczka / 23 marca 2012 o 11:38
0
nie potrzeba nam w Lublinie kolejne galerii handlowej!!!!!!!! zamiast łazić z rodziną w niedziele po sklepach gdzie i tak wszystko jest drogie wolelibyśmy iść np. do parku rozrywki , na basen, dlaczego na takie inwestycje nie ma chętnych?????? lublin dziadzieje :/
Avatar
Gość / 23 marca 2012 o 11:35
0
Estakada w 2014 . To jak dowiozą materiały na budowę tejże galerii? Ducha? Jeśli tak to gratuluję pomysłu hehe.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 0 0

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 159 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 421 17

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 30 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 25 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!