Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 marca 2010 r.
21:21
Edytuj ten wpis

Chcą budować apartamenty na Czechowie, czekają na urzędników

0 37 A A

Przy ul. Szeligowskiego powstaną trzy biurowce i apartamentowiec. Inwestor już dawno chciał wbić pierwszą łopatę, ale realizację projektu wstrzymują urzędnicy. Od ponad czterech miesięcy sprawdzają, jak nowe budynki na Czechowie wpłyną na krajobraz Starówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inwestorem jest lubelska firma Centrum Zana. Projekt przygotowała jeszcze w ubiegłym roku. W tym czasie uzyskała również prawomocne pozwolenie na budowę. Pod koniec września magistrat zmienił zdanie i wznowił procedurę w tej sprawie.

– Chodzi o sprawdzenie wpływu inwestycji na krajobraz kulturowy – mówi Beata Bielawska, z Wydziału Architektury Urzędu Miasta. – Wznowiono postępowanie, ponieważ wcześniej ta kwestia nie została wystarczająco zbadana.

Chodzi o gabaryty budynków, które według urzędników mogą przesłaniać widok na lubelską Starówkę i śródmieście. Zgodnie z koncepcją inwestora, trzy biurowce powinny mieć najwyżej siedem pięter. Obok ma powstać apartamentowiec o kilkunastu kondygnacjach. Według magistratu, to może być za dużo.

– Posiłkowaliśmy się opinią miejskiego konserwatora zabytków, który miał pewne zastrzeżenia – dodaje Bielawska. – Sprawą zajmuje się też Miejska Komisja Urbanistyki i Architektury.

Nie wiadomo, jaka będzie jej opinia. Projekt trafił pod obrady, ale decyzja nie zapadła.
– To zbyt poważna inwestycja – tłumaczy Jadwiga Jamiołkowska, przewodnicząca komisji. – Zajmiemy się nią 12 marca. Chcemy dokładnie przeanalizować, jak nowe gmachy wpłyną na widok w stronę śródmieścia i ze śródmieścia na Czechów. W tej chwili nie mamy nawet wstępnego stanowiska.

Nie wiadomo też, jakie zastrzeżenia do projektu miał Maciej Paschke, miejski konserwator zabytków.
– Moje stanowisko to dokument urzędowy, więc nie zdradzę jego treści – mówi konserwator. – Inwestor po prostu nie spełnił wszystkich warunków. Urząd w żaden sposób nie przeciąga sprawy.

Urzędowe procedury trwają od czterech miesięcy. Wcześniej spółka przedstawiła analizę, dotyczącą wpływu inwestycji na otoczenie. Okazała się niewystarczająca. Przygotowano więc kolejny dokument. Oceni go m.in. Miejska Komisja Urbanistyki.

– Gdy otrzymamy jej opinię, można liczyć na rozstrzygnięcie sprawy – dodaje Bielawska.
Przedstawiciele spółki nie komentują sprawy i czekają na decyzję urzędników. Jednocześnie firma notuje straty związane z opóźnieniem inwestycji.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
J23 / 8 marca 2010 r. o 12:39
0
Taka historia to tylko w Lublinie .
Przecież w taki sposób możn zablokować każdy projekt w tym mieście.
Ci nasi deb.....ni urzędnicy myślą ,że to (jeszcze w wielkim stopniu ) zaniedbane Stare Miasto wykarmi Lublin i przyciągnie inwestycje ?
Do tej pory nic takiego nie nastąpiło i pewnie nie nastąpi - nawet na husqvarnę nie podziałał jego urok.
A tak na marginesie , kto tu gwarantuje każdemu mieszkańcowi koziego Grodu ,że ten ma posiadać Widok na Starówkę i to jeszcze z każdego jego miejsca . Co to za idiotyzmy !!!!!
Lidle i biedroniki oto wizerunek tej "metropolii " ! To tych prostaczków nie obrusza.
Dobra architektura ich przerasta więc są ciągle na nie .
Nasz gród jest już "sławny" w całej RP z przeszkadzania Inwestorom.
Dość już ciągłego wtrącania do każdej inwestycji wątku Stargo Miasta - ono jest , było i będzie !!!!!!!!!!
Takia inwestycja na pewno mu nie zaszkodzi choć niektórzy go nie zobaczą ze swoich okienek ( gwarantuję napewno nie zniknie) .
Już czas na inne wizytówki Lublina , tak jak to robi Wrocław , Poznań a nawet Rzeszów czy Białystok !!!!
Taka historia to tylko w Lublinie .
Przecież w taki sposób możn zablokować każdy projekt w tym mieście.
Ci nasi deb.....ni urzędnicy myślą ,że to (jeszcze w wielkim stopniu ) zaniedbane Stare Miasto wykarmi Lublin i przyciągnie inwestycje ?
Do tej pory nic takiego nie nastąpiło i pewnie nie nastąpi - nawet na husqvarnę nie podziałał jego urok.
A tak na marginesie , kto tu gwarantuje każdemu mieszkańcowi koziego Grodu ,że ten ma posiadać Widok na Starówkę i to jeszcze z każdego jego miejsca . Co to za idiotyzmy ... rozwiń
Avatar
ik / 6 marca 2010 r. o 18:48
0
idiotyzm, po prostu szok!!!!!!! Nie przeszkadzają im te budy na podzamczu i ten okropny PKS po obejrzeniu którego ma się ochotę wyjechać z tego miasta, bo na wymioty zbiera. Nie przeszkadzało im postawienie sklepu komfortu na zana wśród biurowców!! A przeszkadza inwestycja oddalona parę kilometrów od starego miasta!! Nigdy więcej nieporadny Wasilewski i Palikot który tylko się lansuje w mediach. DO ROBOTY!!! niezaradni urzędnicy!!!
Avatar
quiknick / 6 marca 2010 r. o 16:49
0
A może chodzi o to, że na tle tych budynków kiepsko wypadnie inwestycja lubelskiej skarbówki????
Avatar
fakt / 6 marca 2010 r. o 16:34
0
zły napisał:
Kolego, tak się składa, że tamtędy jeżdzę i jestem za jak najszybszym rozpczęciem prac budowlanych. Podałem ten przykład dla porównania kosztów, gdzie z daleka śmierdzi jakimś przekrętem!!!!!!!

Żeby nie było, to jestem za jak największą liczbą inwestycji drogowych, gdyż sam jestem kierowcą i co dzień robię min. te 200 km.

I kolejny przykład z naszego podwórka, zrealizowanej już inwestycji: "Budowa liczącej 2300 m drogi pochłonie w sumie 52 mln złotych. W tej cenie mieści się też przebudowa 600-metrowego odcinka al. Kraśnickiej."


metalurgiczna to jeszcze małe miki polecam przejechanie sie metalurgiczną tam nie unika sie dziur bo cały czas jedzie sie jedna wielką dziurą a unikać trzeba resztek asfaltu. - przy tej drodze jest kilka dużych firm logistycznych + komeko

te 200 mln to nie tylko budowa praktycznie od podstaw mełgiewskiej ale i metalurgicznej + budowa wiaduktu nad torami i doprowadzenie do węzła obwodnicy.

200 baniek robi wrażenie ale drogi tak kosztują


metalurgiczna to jeszcze małe miki polecam przejechanie sie metalurgiczną tam nie unika sie dziur bo cały czas jedzie sie jedna wielką dziurą a unikać trzeba resztek asfaltu. - przy tej drodze jest kilka dużych firm logistycznych + komeko

te 200 mln to nie tylko budowa praktycznie od podstaw mełgiewskiej ale i metalurgicznej + budowa wiaduktu nad torami i doprowadzenie do węzła obwodnicy.

200 baniek robi wrażenie ale drogi tak kosztują rozwiń
Avatar
antyradny / 6 marca 2010 r. o 15:54
0
"Sprawdzenie wpływu inwestycji na krajobraz kulturowy"-CO TO K...ZA FARMZON SŁOWNY???NASI K...RADNI I MIERNOTY OD WASILEWSKIEGO,TO NORMALNE,P...SZKODNIKI, KTÓRE SWOIMI NIERUCHAWYMI I LĘKLIWYMI DZIAŁANIAMI,BLOKUJĄ ROZWÓJ MIASTA???JUŻ NAWET NIE OBCY BIZNES ALE LUBELSKA FIRMA DEWELOPERSKA,KTÓRA CHCE ZMIENIĆ WYGLĄD TEJ ZAPYZIAŁEJ 350 TYS.WICHY,JEST BLOKOWANA W INWESTYCJI???!!!TO JUŻ SIĘ NAWET W GŁOWIE NIE MIEŚCI!!NWET SŁÓW BRAKUJE JAK TO OKREŚLIĆ!!!
Avatar
oldi / 6 marca 2010 r. o 15:42
0
POdziękujemy w tegorocznych wyborach Wasilewskiemu, (bez)radnym z PIS
Avatar
serNick / 6 marca 2010 r. o 15:30
0
Takie rzeczy tylko w lublinie, a raczej w burakowie!! To teraz kazdy mieszkaniec ma miec widok na starowke? Przeciez czechow to sypialnia z wiezowcami, wiec o co chodzi, 7 pieter im przeszkadza? Darmozjady jedne!!!!! A kto wydal pozwolenie na budowe tego niebieskiego wieloryba (walecznych 4)? Nie byl to juz prl. To jest dopiero kpina, albo potezna lapowa, skoro w takim sąsiedztwie mozna bylo, a 2 dzielnice dalej (!!) juz nie mozna? Ludzie to przeciez idiotyzm do potegi!!! Czy w tej rzeszy urzedniczych miernot nie ma juz nikogo myslacego? Ale nagroda sie nalezy!! A jakze, przeciez ta miernota pracuje, pracuje zeby utrudnic wszystko!! Jesli to czytacie wy urzednicze tumany to opamiatajcie sie w koncu!!!!!!
Takie rzeczy tylko w lublinie, a raczej w burakowie!! To teraz kazdy mieszkaniec ma miec widok na starowke? Przeciez czechow to sypialnia z wiezowcami, wiec o co chodzi, 7 pieter im przeszkadza? Darmozjady jedne!!!!! A kto wydal pozwolenie na budowe tego niebieskiego wieloryba (walecznych 4)? Nie byl to juz prl. To jest dopiero kpina, albo potezna lapowa, skoro w takim sąsiedztwie mozna bylo, a 2 dzielnice dalej (!!) juz nie mozna? Ludzie to przeciez idiotyzm do potegi!!! Czy w tej rzeszy urzed... rozwiń
Avatar
zły / 6 marca 2010 r. o 12:47
0
zły napisał:
I kolejny przykład z naszego podwórka, zrealizowanej już inwestycji: "Budowa liczącej 2300 m drogi pochłonie w sumie 52 mln złotych. W tej cenie mieści się też przebudowa 600-metrowego odcinka al. Kraśnickiej."

Oczywiście miałem na myśli przedłużenia ul. Jana Pawła II
Avatar
zły / 6 marca 2010 r. o 12:45
0
fakt napisał:
a kolega co pisał o 200 mln na Mełgiewską to proponuje by się nie odzywał bo widać tamtędy nie jeździ !!! Dobre drogi i infrastruktura tworzy lepsze warunki dla biznesu niż jeden budynek biurowy !!!


Kolego, tak się składa, że tamtędy jeżdzę i jestem za jak najszybszym rozpczęciem prac budowlanych. Podałem ten przykład dla porównania kosztów, gdzie z daleka śmierdzi jakimś przekrętem!!!!!!!

Żeby nie było, to jestem za jak największą liczbą inwestycji drogowych, gdyż sam jestem kierowcą i co dzień robię min. te 200 km.

I kolejny przykład z naszego podwórka, zrealizowanej już inwestycji: "Budowa liczącej 2300 m drogi pochłonie w sumie 52 mln złotych. W tej cenie mieści się też przebudowa 600-metrowego odcinka al. Kraśnickiej."


Kolego, tak się składa, że tamtędy jeżdzę i jestem za jak najszybszym rozpczęciem prac budowlanych. Podałem ten przykład dla porównania kosztów, gdzie z daleka śmierdzi jakimś przekrętem!!!!!!!

Żeby nie było, to jestem za jak największą liczbą inwestycji drogowych, gdyż sam jestem kierowcą i co dzień robię min. te 200 km.

I kolejny przykład z naszego podwórka, zrealizowanej już inwestycji: "Budowa liczącej 2300 m drogi pochłonie w sumie 52 mln złotych. W te... rozwiń
Avatar
fakt / 6 marca 2010 r. o 12:23
0
tu nie chodzi o zasłanianie panoramy miasta a o zasłanianie panoramy miasta z okna pewnie jednego mieszkańca (urzędnika) jak można wydawać pozwolenie na budowę dużej inwestycji i potem je cofać. Abstrahując od wartości projektu to nie można tak traktować inwestora, to ignorancja !!! I to w mieście gdzie inwestorów jest jak na lekarstwo !!!! Olać nowe miejsca pracy w końcu mamy ich aż za dużo trzeba się rozwodzić o panoramie bo tego mamy za mało !!!!

A co do pazerności inwestorów to pamiętajmy ze to nie są organizacje charytatywne i to normalne że chcą zarobić ale dają dzięki temu zatrudnienie przy budowie tworzą warunki pod miejsca pracy i życia.

a kolega co pisał o 200 mln na Mełgiewską to proponuje by się nie odzywał bo widać tamtędy nie jeździ !!! Dobre drogi i infrastruktura tworzy lepsze warunki dla biznesu niż jeden budynek biurowy !!!
tu nie chodzi o zasłanianie panoramy miasta a o zasłanianie panoramy miasta z okna pewnie jednego mieszkańca (urzędnika) jak można wydawać pozwolenie na budowę dużej inwestycji i potem je cofać. Abstrahując od wartości projektu to nie można tak traktować inwestora, to ignorancja !!! I to w mieście gdzie inwestorów jest jak na lekarstwo !!!! Olać nowe miejsca pracy w końcu mamy ich aż za dużo trzeba się rozwodzić o panoramie bo tego mamy za mało !!!!

A co do pazerności inwestorów to pa... rozwiń
Avatar
J23 / 8 marca 2010 r. o 12:39
0
Taka historia to tylko w Lublinie .
Przecież w taki sposób możn zablokować każdy projekt w tym mieście.
Ci nasi deb.....ni urzędnicy myślą ,że to (jeszcze w wielkim stopniu ) zaniedbane Stare Miasto wykarmi Lublin i przyciągnie inwestycje ?
Do tej pory nic takiego nie nastąpiło i pewnie nie nastąpi - nawet na husqvarnę nie podziałał jego urok.
A tak na marginesie , kto tu gwarantuje każdemu mieszkańcowi koziego Grodu ,że ten ma posiadać Widok na Starówkę i to jeszcze z każdego jego miejsca . Co to za idiotyzmy !!!!!
Lidle i biedroniki oto wizerunek tej "metropolii " ! To tych prostaczków nie obrusza.
Dobra architektura ich przerasta więc są ciągle na nie .
Nasz gród jest już "sławny" w całej RP z przeszkadzania Inwestorom.
Dość już ciągłego wtrącania do każdej inwestycji wątku Stargo Miasta - ono jest , było i będzie !!!!!!!!!!
Takia inwestycja na pewno mu nie zaszkodzi choć niektórzy go nie zobaczą ze swoich okienek ( gwarantuję napewno nie zniknie) .
Już czas na inne wizytówki Lublina , tak jak to robi Wrocław , Poznań a nawet Rzeszów czy Białystok !!!!
Taka historia to tylko w Lublinie .
Przecież w taki sposób możn zablokować każdy projekt w tym mieście.
Ci nasi deb.....ni urzędnicy myślą ,że to (jeszcze w wielkim stopniu ) zaniedbane Stare Miasto wykarmi Lublin i przyciągnie inwestycje ?
Do tej pory nic takiego nie nastąpiło i pewnie nie nastąpi - nawet na husqvarnę nie podziałał jego urok.
A tak na marginesie , kto tu gwarantuje każdemu mieszkańcowi koziego Grodu ,że ten ma posiadać Widok na Starówkę i to jeszcze z każdego jego miejsca . Co to za idiotyzmy ... rozwiń
Avatar
ik / 6 marca 2010 r. o 18:48
0
idiotyzm, po prostu szok!!!!!!! Nie przeszkadzają im te budy na podzamczu i ten okropny PKS po obejrzeniu którego ma się ochotę wyjechać z tego miasta, bo na wymioty zbiera. Nie przeszkadzało im postawienie sklepu komfortu na zana wśród biurowców!! A przeszkadza inwestycja oddalona parę kilometrów od starego miasta!! Nigdy więcej nieporadny Wasilewski i Palikot który tylko się lansuje w mediach. DO ROBOTY!!! niezaradni urzędnicy!!!
Avatar
quiknick / 6 marca 2010 r. o 16:49
0
A może chodzi o to, że na tle tych budynków kiepsko wypadnie inwestycja lubelskiej skarbówki????
Avatar
fakt / 6 marca 2010 r. o 16:34
0
zły napisał:
Kolego, tak się składa, że tamtędy jeżdzę i jestem za jak najszybszym rozpczęciem prac budowlanych. Podałem ten przykład dla porównania kosztów, gdzie z daleka śmierdzi jakimś przekrętem!!!!!!!

Żeby nie było, to jestem za jak największą liczbą inwestycji drogowych, gdyż sam jestem kierowcą i co dzień robię min. te 200 km.

I kolejny przykład z naszego podwórka, zrealizowanej już inwestycji: "Budowa liczącej 2300 m drogi pochłonie w sumie 52 mln złotych. W tej cenie mieści się też przebudowa 600-metrowego odcinka al. Kraśnickiej."


metalurgiczna to jeszcze małe miki polecam przejechanie sie metalurgiczną tam nie unika sie dziur bo cały czas jedzie sie jedna wielką dziurą a unikać trzeba resztek asfaltu. - przy tej drodze jest kilka dużych firm logistycznych + komeko

te 200 mln to nie tylko budowa praktycznie od podstaw mełgiewskiej ale i metalurgicznej + budowa wiaduktu nad torami i doprowadzenie do węzła obwodnicy.

200 baniek robi wrażenie ale drogi tak kosztują


metalurgiczna to jeszcze małe miki polecam przejechanie sie metalurgiczną tam nie unika sie dziur bo cały czas jedzie sie jedna wielką dziurą a unikać trzeba resztek asfaltu. - przy tej drodze jest kilka dużych firm logistycznych + komeko

te 200 mln to nie tylko budowa praktycznie od podstaw mełgiewskiej ale i metalurgicznej + budowa wiaduktu nad torami i doprowadzenie do węzła obwodnicy.

200 baniek robi wrażenie ale drogi tak kosztują rozwiń
Avatar
antyradny / 6 marca 2010 r. o 15:54
0
"Sprawdzenie wpływu inwestycji na krajobraz kulturowy"-CO TO K...ZA FARMZON SŁOWNY???NASI K...RADNI I MIERNOTY OD WASILEWSKIEGO,TO NORMALNE,P...SZKODNIKI, KTÓRE SWOIMI NIERUCHAWYMI I LĘKLIWYMI DZIAŁANIAMI,BLOKUJĄ ROZWÓJ MIASTA???JUŻ NAWET NIE OBCY BIZNES ALE LUBELSKA FIRMA DEWELOPERSKA,KTÓRA CHCE ZMIENIĆ WYGLĄD TEJ ZAPYZIAŁEJ 350 TYS.WICHY,JEST BLOKOWANA W INWESTYCJI???!!!TO JUŻ SIĘ NAWET W GŁOWIE NIE MIEŚCI!!NWET SŁÓW BRAKUJE JAK TO OKREŚLIĆ!!!
Avatar
oldi / 6 marca 2010 r. o 15:42
0
POdziękujemy w tegorocznych wyborach Wasilewskiemu, (bez)radnym z PIS
Avatar
serNick / 6 marca 2010 r. o 15:30
0
Takie rzeczy tylko w lublinie, a raczej w burakowie!! To teraz kazdy mieszkaniec ma miec widok na starowke? Przeciez czechow to sypialnia z wiezowcami, wiec o co chodzi, 7 pieter im przeszkadza? Darmozjady jedne!!!!! A kto wydal pozwolenie na budowe tego niebieskiego wieloryba (walecznych 4)? Nie byl to juz prl. To jest dopiero kpina, albo potezna lapowa, skoro w takim sąsiedztwie mozna bylo, a 2 dzielnice dalej (!!) juz nie mozna? Ludzie to przeciez idiotyzm do potegi!!! Czy w tej rzeszy urzedniczych miernot nie ma juz nikogo myslacego? Ale nagroda sie nalezy!! A jakze, przeciez ta miernota pracuje, pracuje zeby utrudnic wszystko!! Jesli to czytacie wy urzednicze tumany to opamiatajcie sie w koncu!!!!!!
Takie rzeczy tylko w lublinie, a raczej w burakowie!! To teraz kazdy mieszkaniec ma miec widok na starowke? Przeciez czechow to sypialnia z wiezowcami, wiec o co chodzi, 7 pieter im przeszkadza? Darmozjady jedne!!!!! A kto wydal pozwolenie na budowe tego niebieskiego wieloryba (walecznych 4)? Nie byl to juz prl. To jest dopiero kpina, albo potezna lapowa, skoro w takim sąsiedztwie mozna bylo, a 2 dzielnice dalej (!!) juz nie mozna? Ludzie to przeciez idiotyzm do potegi!!! Czy w tej rzeszy urzed... rozwiń
Avatar
zły / 6 marca 2010 r. o 12:47
0
zły napisał:
I kolejny przykład z naszego podwórka, zrealizowanej już inwestycji: "Budowa liczącej 2300 m drogi pochłonie w sumie 52 mln złotych. W tej cenie mieści się też przebudowa 600-metrowego odcinka al. Kraśnickiej."

Oczywiście miałem na myśli przedłużenia ul. Jana Pawła II
Avatar
zły / 6 marca 2010 r. o 12:45
0
fakt napisał:
a kolega co pisał o 200 mln na Mełgiewską to proponuje by się nie odzywał bo widać tamtędy nie jeździ !!! Dobre drogi i infrastruktura tworzy lepsze warunki dla biznesu niż jeden budynek biurowy !!!


Kolego, tak się składa, że tamtędy jeżdzę i jestem za jak najszybszym rozpczęciem prac budowlanych. Podałem ten przykład dla porównania kosztów, gdzie z daleka śmierdzi jakimś przekrętem!!!!!!!

Żeby nie było, to jestem za jak największą liczbą inwestycji drogowych, gdyż sam jestem kierowcą i co dzień robię min. te 200 km.

I kolejny przykład z naszego podwórka, zrealizowanej już inwestycji: "Budowa liczącej 2300 m drogi pochłonie w sumie 52 mln złotych. W tej cenie mieści się też przebudowa 600-metrowego odcinka al. Kraśnickiej."


Kolego, tak się składa, że tamtędy jeżdzę i jestem za jak najszybszym rozpczęciem prac budowlanych. Podałem ten przykład dla porównania kosztów, gdzie z daleka śmierdzi jakimś przekrętem!!!!!!!

Żeby nie było, to jestem za jak największą liczbą inwestycji drogowych, gdyż sam jestem kierowcą i co dzień robię min. te 200 km.

I kolejny przykład z naszego podwórka, zrealizowanej już inwestycji: "Budowa liczącej 2300 m drogi pochłonie w sumie 52 mln złotych. W te... rozwiń
Avatar
fakt / 6 marca 2010 r. o 12:23
0
tu nie chodzi o zasłanianie panoramy miasta a o zasłanianie panoramy miasta z okna pewnie jednego mieszkańca (urzędnika) jak można wydawać pozwolenie na budowę dużej inwestycji i potem je cofać. Abstrahując od wartości projektu to nie można tak traktować inwestora, to ignorancja !!! I to w mieście gdzie inwestorów jest jak na lekarstwo !!!! Olać nowe miejsca pracy w końcu mamy ich aż za dużo trzeba się rozwodzić o panoramie bo tego mamy za mało !!!!

A co do pazerności inwestorów to pamiętajmy ze to nie są organizacje charytatywne i to normalne że chcą zarobić ale dają dzięki temu zatrudnienie przy budowie tworzą warunki pod miejsca pracy i życia.

a kolega co pisał o 200 mln na Mełgiewską to proponuje by się nie odzywał bo widać tamtędy nie jeździ !!! Dobre drogi i infrastruktura tworzy lepsze warunki dla biznesu niż jeden budynek biurowy !!!
tu nie chodzi o zasłanianie panoramy miasta a o zasłanianie panoramy miasta z okna pewnie jednego mieszkańca (urzędnika) jak można wydawać pozwolenie na budowę dużej inwestycji i potem je cofać. Abstrahując od wartości projektu to nie można tak traktować inwestora, to ignorancja !!! I to w mieście gdzie inwestorów jest jak na lekarstwo !!!! Olać nowe miejsca pracy w końcu mamy ich aż za dużo trzeba się rozwodzić o panoramie bo tego mamy za mało !!!!

A co do pazerności inwestorów to pa... rozwiń