Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2018 r.
6:50

Chłopiec czy dziewczynka? Pomyłka w szpitalu w Lublinie. Placówka odpowiada

Autor: Zdjęcie autora kp
0 24 A A

Szpital kliniczny nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie stanowczo zaprzecza, by w Klinice Położnictwa i Patologii Ciąży doszło do zamiany noworodków. Lecznica zapewnia, że wyjaśnia sprawę i przyznaje zarazem, że popełniono błąd.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na obecnym etapie postępowania stwierdzono, że błąd personelu medycznego polegał na mylnym poinformowaniu rodziców o płci dziecka bezpośrednio po porodzie oraz niewłaściwym oznaczeniu płci noworodka na opasce identyfikacyjnej – tłumaczy rzeczniczka szpitala Anna Guzowska w oświadczeniu przesłanym wczoraj mediom.

Szpital zapewnia również, że jest w kontakcie z rodzicami dziecka, którzy są „informowani o przebiegu postępowania sprawdzającego”.

Sprawę opisaliśmy we wtorek. Czytaj: Fatalna pomyłka w szpitalu w Lublinie? Urodził się chłopiec czy dziewczynka?

Z naszą redakcją skontaktowała się kobieta spokrewniona z małżeństwem, które oczekiwało dziecka w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie. Dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie. 

– Zaraz po wybudzeniu matka otrzymała informację, że urodziła syna. To samo przekazano ojcu dziecka. Tymczasem do karmienia i przewinięcia została przyniesiona dziewczynka – opowiadała kobieta. – Ta dziewczynka miała na rączce identyfikator, z którego wynikało, że jest chłopcem.

Wtedy szpital nie chciał sprawy komentować. Zapewniał jedynie, że „sprawę wyjaśnia”, a „pacjentka, której dotyczy zdarzenie, nie wyraża zgody na informowanie mediów o szczegółach sprawy”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 8 lutego 2018 r. o 07:40
+2
Za to pompowanie afery i żerowanie na ludzkim stresie powinniście panowie obywatele odpowiedzieć karnie.
Avatar
niebywałe / 9 lutego 2018 r. o 09:16
+1
Mariusz napisał:
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
No niestety, nic nie wiesz na temat płci i rozpoznania jej od razu "po wyglądzie". Takie masz "katolickie" wychowanie i taką wiedzę. I może tyle w temacie.
 Jaką sieczkę trzeba miec pod czaszką, żeby na każdym kroku dokopywać "katolikom"...
 Jaką sieczkę trzeba miec pod czaszką, żeby na każdym kroku dokopywać "katolikom"... rozwiń
Avatar
wtedy mozna sie pomylić / 9 lutego 2018 r. o 08:57
+1
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
  Może ma przerosniętą łechtaczkę.
Avatar
Jan / 8 lutego 2018 r. o 15:59
+1
Kup słownik
Avatar
madzialena / 8 lutego 2018 r. o 14:36
+1
undefined napisał:
A są rodzice którzy decyzję o tym, czy mają syna czy córkę pozostawiają swojemu dziecku. I tak też je "wychowują". Zagłębiając się w tematy płci należy stwierdzić że, dziś to niestety nie jest jednoznaczna sprawa a fakt posiadania siusiaka czy bułeczki niczego nie rozstrzyga.
 Mnie nikt takiego wyboru nie dał i dlatego nie wybrzydzam - raz dziewczynka, raz chłopaczek ;)
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 r. o 13:39
+1
Na wszelki wypadek przeprowadzić badania DNA.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 r. o 12:56
+1
Pan dyrektor Borowicz i naczelna Wójcik - to pokłosie ich nękania personelu średniego - pielęgniarki i położne pracują w większym stresie bo nie wiedzą czy kolejna oddziałowa to nie będzie jak naczelna moberka a dodam że oddziałowe są zamieniane co chwila, do tego dodam że o ile pamiętam to Pan Borowicz to członek SLD i kiedyś z ich list startowych kandydował do sejmu dlatego pamiętajcie (pracownicy słóżby zdrowia i obecni byli i przyszli pacjenci) nie głosujcie na SLD bo dzieciom tam hospitalizowanym np, dziewczynkom będą rosły ptaszki a noga zamiast prawej będzie obcięta lewa
Pan dyrektor Borowicz i naczelna Wójcik - to pokłosie ich nękania personelu średniego - pielęgniarki i położne pracują w większym stresie bo nie wiedzą czy kolejna oddziałowa to nie będzie jak naczelna moberka a dodam że oddziałowe są zamieniane co chwila, do tego dodam że o ile pamiętam to Pan Borowicz to członek SLD i kiedyś z ich list startowych kandydował do sejmu dlatego pamiętajcie (pracownicy słóżby zdrowia i obecni byli i przyszli pacjenci) nie głosujcie na SLD bo dzieciom tam hospitalizowanym np, dziewczynkom będą rosły ptaszki a no... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 r. o 12:48
+1
Wszystkie dzieci są nasze :-)
Avatar
Hanna / 8 lutego 2018 r. o 10:44
+1
Anika napisał:
W tym oto szpitalu kilka lat temu też powiedziano mi że ,, urodziła pani ślicznego synka,, a ja na to ,, 3 razy wyszła z usg dziewczynka a tu synek,, Pani pielęgniarka która krzatala się po porodówce coś tam sprzątając mówi ,,to nie chłopiec to dziewczynka,,.  Ja na to ,, to co ja wkońcu urodziłam?!,,
 A wiesz z czego to wynika? Wy pacjenci lubicie zadawać pytania wtedy, gdy personel wcale nie jest do odpowiedzi na to konkretne pytanie przygotowany. Np. podłączam kroplówkę, a pacjent pyta, czy np. w nocy też będzie miał kroplówkę. Czy naprawdę sądzi, że ja mam w głowie wszystkie zlecania pacjentów wraz z godzinami podania? To jest ujęte w formie pisanej i według tego pracuję. Nie uczę się na pamięć. Być może powinnam wiedzieć o każdym z pacjentów wszystko i mieć to w głowie, ale niestety, pacjentów jest ok. 30, a moja głowa to nie komputer.
 A wiesz z czego to wynika? Wy pacjenci lubicie zadawać pytania wtedy, gdy personel wcale nie jest do odpowiedzi na to konkretne pytanie przygotowany. Np. podłączam kroplówkę, a pacjent pyta, czy np. w nocy też będzie miał kroplówkę. Czy naprawdę sądzi, że ja mam w głowie wszystkie zlecania pacjentów wraz z godzinami podania? To jest ujęte w formie pisanej i według tego pracuję. Nie uczę się na pamięć. Być może powinnam wiedzieć o każdym z pacjentów wszystko i mieć to w głowie, ale niestety, pacjentów jest ok. 30, a moja głow... rozwiń
Avatar
Krystyna / 8 lutego 2018 r. o 10:05
+1
Szpital powinien odpowiedzieć za utratę siusiaka! Skandal! Najpierw dziecko było z siuśkiem a potem co ?
Avatar
niebywałe / 9 lutego 2018 r. o 09:16
+1
Mariusz napisał:
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
No niestety, nic nie wiesz na temat płci i rozpoznania jej od razu "po wyglądzie". Takie masz "katolickie" wychowanie i taką wiedzę. I może tyle w temacie.
 Jaką sieczkę trzeba miec pod czaszką, żeby na każdym kroku dokopywać "katolikom"...
 Jaką sieczkę trzeba miec pod czaszką, żeby na każdym kroku dokopywać "katolikom"... rozwiń
Avatar
wtedy mozna sie pomylić / 9 lutego 2018 r. o 08:57
+1
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
  Może ma przerosniętą łechtaczkę.
Avatar
Jan / 8 lutego 2018 r. o 15:59
+1
Kup słownik
Avatar
madzialena / 8 lutego 2018 r. o 14:36
+1
undefined napisał:
A są rodzice którzy decyzję o tym, czy mają syna czy córkę pozostawiają swojemu dziecku. I tak też je "wychowują". Zagłębiając się w tematy płci należy stwierdzić że, dziś to niestety nie jest jednoznaczna sprawa a fakt posiadania siusiaka czy bułeczki niczego nie rozstrzyga.
 Mnie nikt takiego wyboru nie dał i dlatego nie wybrzydzam - raz dziewczynka, raz chłopaczek ;)
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 r. o 13:39
+1
Na wszelki wypadek przeprowadzić badania DNA.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 r. o 12:56
+1
Pan dyrektor Borowicz i naczelna Wójcik - to pokłosie ich nękania personelu średniego - pielęgniarki i położne pracują w większym stresie bo nie wiedzą czy kolejna oddziałowa to nie będzie jak naczelna moberka a dodam że oddziałowe są zamieniane co chwila, do tego dodam że o ile pamiętam to Pan Borowicz to członek SLD i kiedyś z ich list startowych kandydował do sejmu dlatego pamiętajcie (pracownicy słóżby zdrowia i obecni byli i przyszli pacjenci) nie głosujcie na SLD bo dzieciom tam hospitalizowanym np, dziewczynkom będą rosły ptaszki a noga zamiast prawej będzie obcięta lewa
Pan dyrektor Borowicz i naczelna Wójcik - to pokłosie ich nękania personelu średniego - pielęgniarki i położne pracują w większym stresie bo nie wiedzą czy kolejna oddziałowa to nie będzie jak naczelna moberka a dodam że oddziałowe są zamieniane co chwila, do tego dodam że o ile pamiętam to Pan Borowicz to członek SLD i kiedyś z ich list startowych kandydował do sejmu dlatego pamiętajcie (pracownicy słóżby zdrowia i obecni byli i przyszli pacjenci) nie głosujcie na SLD bo dzieciom tam hospitalizowanym np, dziewczynkom będą rosły ptaszki a no... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 r. o 12:48
+1
Wszystkie dzieci są nasze :-)
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 r. o 10:55
0
Ważne że dziecko zdrowe a czy to chłopiec czy dziewczynka to nie sklep tylko loteria co się urodzi. Mimo badań można się rozczarować. Pomyłka rzecz ludzka może to był długi i intensywny dyżur załogi. Powinno do tego podejść się z chumorem i cieszyć się nowym życiem
Avatar
Hanna / 8 lutego 2018 r. o 10:44
+1
Anika napisał:
W tym oto szpitalu kilka lat temu też powiedziano mi że ,, urodziła pani ślicznego synka,, a ja na to ,, 3 razy wyszła z usg dziewczynka a tu synek,, Pani pielęgniarka która krzatala się po porodówce coś tam sprzątając mówi ,,to nie chłopiec to dziewczynka,,.  Ja na to ,, to co ja wkońcu urodziłam?!,,
 A wiesz z czego to wynika? Wy pacjenci lubicie zadawać pytania wtedy, gdy personel wcale nie jest do odpowiedzi na to konkretne pytanie przygotowany. Np. podłączam kroplówkę, a pacjent pyta, czy np. w nocy też będzie miał kroplówkę. Czy naprawdę sądzi, że ja mam w głowie wszystkie zlecania pacjentów wraz z godzinami podania? To jest ujęte w formie pisanej i według tego pracuję. Nie uczę się na pamięć. Być może powinnam wiedzieć o każdym z pacjentów wszystko i mieć to w głowie, ale niestety, pacjentów jest ok. 30, a moja głowa to nie komputer.
 A wiesz z czego to wynika? Wy pacjenci lubicie zadawać pytania wtedy, gdy personel wcale nie jest do odpowiedzi na to konkretne pytanie przygotowany. Np. podłączam kroplówkę, a pacjent pyta, czy np. w nocy też będzie miał kroplówkę. Czy naprawdę sądzi, że ja mam w głowie wszystkie zlecania pacjentów wraz z godzinami podania? To jest ujęte w formie pisanej i według tego pracuję. Nie uczę się na pamięć. Być może powinnam wiedzieć o każdym z pacjentów wszystko i mieć to w głowie, ale niestety, pacjentów jest ok. 30, a moja głow... rozwiń
Avatar
Mariusz / 8 lutego 2018 r. o 10:37
0
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
 No niestety, nic nie wiesz na temat płci i rozpoznania jej od razu "po wyglądzie". Takie masz "katolickie" wychowanie i taką wiedzę. I może tyle w temacie.
 No niestety, nic nie wiesz na temat płci i rozpoznania jej od razu "po wyglądzie". Takie masz "katolickie" wychowanie i taką wiedzę. I może tyle w temacie. rozwiń