Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2018 r.
6:50

Chłopiec czy dziewczynka? Pomyłka w szpitalu w Lublinie. Placówka odpowiada

Autor: Zdjęcie autora kp
0 24 A A

Szpital kliniczny nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie stanowczo zaprzecza, by w Klinice Położnictwa i Patologii Ciąży doszło do zamiany noworodków. Lecznica zapewnia, że wyjaśnia sprawę i przyznaje zarazem, że popełniono błąd.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na obecnym etapie postępowania stwierdzono, że błąd personelu medycznego polegał na mylnym poinformowaniu rodziców o płci dziecka bezpośrednio po porodzie oraz niewłaściwym oznaczeniu płci noworodka na opasce identyfikacyjnej – tłumaczy rzeczniczka szpitala Anna Guzowska w oświadczeniu przesłanym wczoraj mediom.

Szpital zapewnia również, że jest w kontakcie z rodzicami dziecka, którzy są „informowani o przebiegu postępowania sprawdzającego”.

Sprawę opisaliśmy we wtorek. Czytaj: Fatalna pomyłka w szpitalu w Lublinie? Urodził się chłopiec czy dziewczynka?

Z naszą redakcją skontaktowała się kobieta spokrewniona z małżeństwem, które oczekiwało dziecka w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie. Dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie. 

– Zaraz po wybudzeniu matka otrzymała informację, że urodziła syna. To samo przekazano ojcu dziecka. Tymczasem do karmienia i przewinięcia została przyniesiona dziewczynka – opowiadała kobieta. – Ta dziewczynka miała na rączce identyfikator, z którego wynikało, że jest chłopcem.

Wtedy szpital nie chciał sprawy komentować. Zapewniał jedynie, że „sprawę wyjaśnia”, a „pacjentka, której dotyczy zdarzenie, nie wyraża zgody na informowanie mediów o szczegółach sprawy”.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 8 lutego 2018 o 07:40
+1
Za to pompowanie afery i żerowanie na ludzkim stresie powinniście panowie obywatele odpowiedzieć karnie.
Avatar
niebywałe / 9 lutego 2018 o 09:16
0
Mariusz napisał:
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
No niestety, nic nie wiesz na temat płci i rozpoznania jej od razu "po wyglądzie". Takie masz "katolickie" wychowanie i taką wiedzę. I może tyle w temacie.
 Jaką sieczkę trzeba miec pod czaszką, żeby na każdym kroku dokopywać "katolikom"...
 Jaką sieczkę trzeba miec pod czaszką, żeby na każdym kroku dokopywać "katolikom"... rozwiń
Avatar
wtedy mozna sie pomylić / 9 lutego 2018 o 08:57
0
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
  Może ma przerosniętą łechtaczkę.
Avatar
Jan / 8 lutego 2018 o 15:59
0
Kup słownik
Avatar
madzialena / 8 lutego 2018 o 14:36
0
undefined napisał:
A są rodzice którzy decyzję o tym, czy mają syna czy córkę pozostawiają swojemu dziecku. I tak też je "wychowują". Zagłębiając się w tematy płci należy stwierdzić że, dziś to niestety nie jest jednoznaczna sprawa a fakt posiadania siusiaka czy bułeczki niczego nie rozstrzyga.
 Mnie nikt takiego wyboru nie dał i dlatego nie wybrzydzam - raz dziewczynka, raz chłopaczek ;)
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 13:39
0
Na wszelki wypadek przeprowadzić badania DNA.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 12:56
0
Pan dyrektor Borowicz i naczelna Wójcik - to pokłosie ich nękania personelu średniego - pielęgniarki i położne pracują w większym stresie bo nie wiedzą czy kolejna oddziałowa to nie będzie jak naczelna moberka a dodam że oddziałowe są zamieniane co chwila, do tego dodam że o ile pamiętam to Pan Borowicz to członek SLD i kiedyś z ich list startowych kandydował do sejmu dlatego pamiętajcie (pracownicy słóżby zdrowia i obecni byli i przyszli pacjenci) nie głosujcie na SLD bo dzieciom tam hospitalizowanym np, dziewczynkom będą rosły ptaszki a noga zamiast prawej będzie obcięta lewa
Pan dyrektor Borowicz i naczelna Wójcik - to pokłosie ich nękania personelu średniego - pielęgniarki i położne pracują w większym stresie bo nie wiedzą czy kolejna oddziałowa to nie będzie jak naczelna moberka a dodam że oddziałowe są zamieniane co chwila, do tego dodam że o ile pamiętam to Pan Borowicz to członek SLD i kiedyś z ich list startowych kandydował do sejmu dlatego pamiętajcie (pracownicy słóżby zdrowia i obecni byli i przyszli pacjenci) nie głosujcie na SLD bo dzieciom tam hospitalizowanym np, dziewczynkom będą rosły ptaszki a no... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 12:48
0
Wszystkie dzieci są nasze :-)
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 10:55
0
Ważne że dziecko zdrowe a czy to chłopiec czy dziewczynka to nie sklep tylko loteria co się urodzi. Mimo badań można się rozczarować. Pomyłka rzecz ludzka może to był długi i intensywny dyżur załogi. Powinno do tego podejść się z chumorem i cieszyć się nowym życiem
Avatar
Hanna / 8 lutego 2018 o 10:44
0
Anika napisał:
W tym oto szpitalu kilka lat temu też powiedziano mi że ,, urodziła pani ślicznego synka,, a ja na to ,, 3 razy wyszła z usg dziewczynka a tu synek,, Pani pielęgniarka która krzatala się po porodówce coś tam sprzątając mówi ,,to nie chłopiec to dziewczynka,,.  Ja na to ,, to co ja wkońcu urodziłam?!,,
 A wiesz z czego to wynika? Wy pacjenci lubicie zadawać pytania wtedy, gdy personel wcale nie jest do odpowiedzi na to konkretne pytanie przygotowany. Np. podłączam kroplówkę, a pacjent pyta, czy np. w nocy też będzie miał kroplówkę. Czy naprawdę sądzi, że ja mam w głowie wszystkie zlecania pacjentów wraz z godzinami podania? To jest ujęte w formie pisanej i według tego pracuję. Nie uczę się na pamięć. Być może powinnam wiedzieć o każdym z pacjentów wszystko i mieć to w głowie, ale niestety, pacjentów jest ok. 30, a moja głowa to nie komputer.
 A wiesz z czego to wynika? Wy pacjenci lubicie zadawać pytania wtedy, gdy personel wcale nie jest do odpowiedzi na to konkretne pytanie przygotowany. Np. podłączam kroplówkę, a pacjent pyta, czy np. w nocy też będzie miał kroplówkę. Czy naprawdę sądzi, że ja mam w głowie wszystkie zlecania pacjentów wraz z godzinami podania? To jest ujęte w formie pisanej i według tego pracuję. Nie uczę się na pamięć. Być może powinnam wiedzieć o każdym z pacjentów wszystko i mieć to w głowie, ale niestety, pacjentów jest ok. 30, a moja głow... rozwiń
Avatar
niebywałe / 9 lutego 2018 o 09:16
0
Mariusz napisał:
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
No niestety, nic nie wiesz na temat płci i rozpoznania jej od razu "po wyglądzie". Takie masz "katolickie" wychowanie i taką wiedzę. I może tyle w temacie.
 Jaką sieczkę trzeba miec pod czaszką, żeby na każdym kroku dokopywać "katolikom"...
 Jaką sieczkę trzeba miec pod czaszką, żeby na każdym kroku dokopywać "katolikom"... rozwiń
Avatar
wtedy mozna sie pomylić / 9 lutego 2018 o 08:57
0
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
  Może ma przerosniętą łechtaczkę.
Avatar
Jan / 8 lutego 2018 o 15:59
0
Kup słownik
Avatar
madzialena / 8 lutego 2018 o 14:36
0
undefined napisał:
A są rodzice którzy decyzję o tym, czy mają syna czy córkę pozostawiają swojemu dziecku. I tak też je "wychowują". Zagłębiając się w tematy płci należy stwierdzić że, dziś to niestety nie jest jednoznaczna sprawa a fakt posiadania siusiaka czy bułeczki niczego nie rozstrzyga.
 Mnie nikt takiego wyboru nie dał i dlatego nie wybrzydzam - raz dziewczynka, raz chłopaczek ;)
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 13:39
0
Na wszelki wypadek przeprowadzić badania DNA.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 12:56
0
Pan dyrektor Borowicz i naczelna Wójcik - to pokłosie ich nękania personelu średniego - pielęgniarki i położne pracują w większym stresie bo nie wiedzą czy kolejna oddziałowa to nie będzie jak naczelna moberka a dodam że oddziałowe są zamieniane co chwila, do tego dodam że o ile pamiętam to Pan Borowicz to członek SLD i kiedyś z ich list startowych kandydował do sejmu dlatego pamiętajcie (pracownicy słóżby zdrowia i obecni byli i przyszli pacjenci) nie głosujcie na SLD bo dzieciom tam hospitalizowanym np, dziewczynkom będą rosły ptaszki a noga zamiast prawej będzie obcięta lewa
Pan dyrektor Borowicz i naczelna Wójcik - to pokłosie ich nękania personelu średniego - pielęgniarki i położne pracują w większym stresie bo nie wiedzą czy kolejna oddziałowa to nie będzie jak naczelna moberka a dodam że oddziałowe są zamieniane co chwila, do tego dodam że o ile pamiętam to Pan Borowicz to członek SLD i kiedyś z ich list startowych kandydował do sejmu dlatego pamiętajcie (pracownicy słóżby zdrowia i obecni byli i przyszli pacjenci) nie głosujcie na SLD bo dzieciom tam hospitalizowanym np, dziewczynkom będą rosły ptaszki a no... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 12:48
0
Wszystkie dzieci są nasze :-)
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 10:55
0
Ważne że dziecko zdrowe a czy to chłopiec czy dziewczynka to nie sklep tylko loteria co się urodzi. Mimo badań można się rozczarować. Pomyłka rzecz ludzka może to był długi i intensywny dyżur załogi. Powinno do tego podejść się z chumorem i cieszyć się nowym życiem
Avatar
Hanna / 8 lutego 2018 o 10:44
0
Anika napisał:
W tym oto szpitalu kilka lat temu też powiedziano mi że ,, urodziła pani ślicznego synka,, a ja na to ,, 3 razy wyszła z usg dziewczynka a tu synek,, Pani pielęgniarka która krzatala się po porodówce coś tam sprzątając mówi ,,to nie chłopiec to dziewczynka,,.  Ja na to ,, to co ja wkońcu urodziłam?!,,
 A wiesz z czego to wynika? Wy pacjenci lubicie zadawać pytania wtedy, gdy personel wcale nie jest do odpowiedzi na to konkretne pytanie przygotowany. Np. podłączam kroplówkę, a pacjent pyta, czy np. w nocy też będzie miał kroplówkę. Czy naprawdę sądzi, że ja mam w głowie wszystkie zlecania pacjentów wraz z godzinami podania? To jest ujęte w formie pisanej i według tego pracuję. Nie uczę się na pamięć. Być może powinnam wiedzieć o każdym z pacjentów wszystko i mieć to w głowie, ale niestety, pacjentów jest ok. 30, a moja głowa to nie komputer.
 A wiesz z czego to wynika? Wy pacjenci lubicie zadawać pytania wtedy, gdy personel wcale nie jest do odpowiedzi na to konkretne pytanie przygotowany. Np. podłączam kroplówkę, a pacjent pyta, czy np. w nocy też będzie miał kroplówkę. Czy naprawdę sądzi, że ja mam w głowie wszystkie zlecania pacjentów wraz z godzinami podania? To jest ujęte w formie pisanej i według tego pracuję. Nie uczę się na pamięć. Być może powinnam wiedzieć o każdym z pacjentów wszystko i mieć to w głowie, ale niestety, pacjentów jest ok. 30, a moja głow... rozwiń
Avatar
Mariusz / 8 lutego 2018 o 10:37
0
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
 No niestety, nic nie wiesz na temat płci i rozpoznania jej od razu "po wyglądzie". Takie masz "katolickie" wychowanie i taką wiedzę. I może tyle w temacie.
 No niestety, nic nie wiesz na temat płci i rozpoznania jej od razu "po wyglądzie". Takie masz "katolickie" wychowanie i taką wiedzę. I może tyle w temacie. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pościg i strzelanina na ulicy w Lublinie. Kierowca uciekł na parking pod Felicity

Pościg i strzelanina na ulicy w Lublinie. Kierowca uciekł na parking pod Felicity 7 1

Dwaj młodzi mieszkańcy Świdnika urządzili sobie pościg i strzelaninę na jednej z lubelskich ulic. Chcieli „przestraszyć” dawnych kolegów. Teraz odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa.

Zjechali z drogi, dachowali i rozbili się na drzewie. Nic im się nie stało, byli pijani

Zjechali z drogi, dachowali i rozbili się na drzewie. Nic im się nie stało, byli pijani 0 2

Pijany 21-latek zjechał z drogi do rowu i uderzył w drzewo. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak rozwijał się Lublin? "Wybieraliśmy momenty największych i najbardziej istotnych zmian"
galeria

Jak rozwijał się Lublin? "Wybieraliśmy momenty największych i najbardziej istotnych zmian" 0 3

Od dziś idąc na zakupy dowiesz się czegoś ciekawego o historii miasta. W centrach handlowych będę wystawy pokazujące efekty międzynarodowego projektu popularyzującego wiedzę o zabytkach. Kto chce wiedzieć więcej, może wziąć udział w konferencji naukowej podsumowującej prace konserwatorów, archiwistów, archeologów i badaczy

Jest pierwsza decyzja w sprawie Oskara Bobera

Jest pierwsza decyzja w sprawie Oskara Bobera 20 12

Jak udało nam się ustalić, junior Speed Car Motoru Lublin będzie zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy wpadki podczas kontroli alkomatem. Nie ominie go także kara finansowa. Szczegóły będą podane w poniedziałkowym komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Pijany ojciec spadł z roweru i leżał na ścieżce rowerowej. Obok płakał 6-latek

Pijany ojciec spadł z roweru i leżał na ścieżce rowerowej. Obok płakał 6-latek 36 6

Ponad 2 promile alkoholu miał ojciec, który zabrał syna na przejażdżkę rowerem. W pewnym momencie spadł z jednośladu i leżał na ścieżce. Dziecko płakało.

Ciało dryfowało na wodzie. Tragiczny finał kąpieli 34-latka

Ciało dryfowało na wodzie. Tragiczny finał kąpieli 34-latka 6 1

Tragicznie zakończyła się kąpiel dla 34-letniego mężczyzny, który utonął w jeziorze Piaseczno. Dryfujące ciało mężczyzny zauważył plażowicz

Przechodził przez jezdnię, został potrącony. 65-latek nie żyje

Przechodził przez jezdnię, został potrącony. 65-latek nie żyje 2 0

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 63. Nie żyje 65-letni mężczyzna.

Ostre strzelanie Gromu i Bizona. Grała bialska klasa okręgowa

Ostre strzelanie Gromu i Bizona. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

Huragan Międzyrzec Podlaski pokonał ŁKS Łazy 4:0. W starciu beniaminków lepsza Granica Terespol

Samochód stoczył się i przycisnął go do ściany. 18-latek nie żyje

Samochód stoczył się i przycisnął go do ściany. 18-latek nie żyje 37 3

Tragiczny wypadek w gm. Stary Zamość. 18-latek chciał zatrzymać staczający się samochód. Został przyciśnięty do ściany

Orzeł wygrywa w Izbicy. Ruszyła chełmska klasa okręgowa

Orzeł wygrywa w Izbicy. Ruszyła chełmska klasa okręgowa 1 3

Sześć trafień Pawła Mazura dla zespołu z Białopola. Trzy gole dorzucił Herman Uljaniuk. Orzeł Srebrzyszcze pokonał Ruch Izbica 4:2

Szczury na nowych osiedlach w Lublinie. "Zgłoszenia z całego miasta"
galeria

Szczury na nowych osiedlach w Lublinie. "Zgłoszenia z całego miasta" 76 27

Tygodniowy wyjazd wystarczył, by szczury zniszczyły mieszkanie. I to na jednym z najbardziej zadbanych osiedli. Podobne sygnały płyną z całego Lublina. Powodem plagi gryzoni jest m.in. rozbudowa miasta. – To, że szczury pojawiły się na danym osiedlu, może wynikać z tego, że w pobliżu stanęły nowe bloki – tłumaczy właściciel firmy deratyzacyjnej

"Jesteś bogiem" na finał Kina Perła
24 sierpnia 2018, 21:00

"Jesteś bogiem" na finał Kina Perła 3 0

Co Gdzie Kiedy. Wraz z wakacjami dobiega końca tegoroczna edycja plenerowego Kina Perła (ul. Bernardyńska 15). W dniach 24-26 sierpnia odbędą się ostatnie bezpłatne projekcje filmowe, w ramach których zobaczymy m.in. oscarowe Jesteś bogiem.

"Wykidajło" w Miasto Movie
29 sierpnia 2018, 21:00

"Wykidajło" w Miasto Movie 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazdą ostatniej w sierpniu projekcji filmowej z cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) będzie Patrick Swayze. 29 sierpnia o godz. 21 zobaczymy film Wykidajło.

Puławy: Więcej kamer miejskiego monitoringu

Puławy: Więcej kamer miejskiego monitoringu 15 0

Mieszkańcy bloków komunalnych na os. Romów będą musieli bardziej uważać na to, co robią na swoich podwórkach. Władze Puław zwiększą ilość kamer miejskiego monitoringu w tym rejonie miasta. Obraz trafi do komendy policji oraz straży miejskiej.

Spotkanie z cyklu "Dziecinada – mały cyrk" w DDK Węglin
15 września 2018, 10:30

Spotkanie z cyklu "Dziecinada – mały cyrk" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu Dziecinada – mały cyrk, podczas którego dzieci poznają gry i zabawy rodem z Hiszpanii. Wydarzenie odbędzie się 15 września o godz. 10.30.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!