Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2009 r.
11:24
Edytuj ten wpis

Cięcia w administracji UMCS. Czterysta osób straci pracę?

Autor: Zdjęcie autora mb
0 10 A A

400 sprzątaczek, portierów i szatniarzy z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej drży o swoją pracę. Pracownicy UMCS boją się, że wkrótce w dziale obsług uczelni zaczną się cięcia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zmienimy strukturę administracji, która pełnić będzie służebną rolę wobec pionu naukowo-badawczego, a przede wszystkim wobec pionu dydaktycznego – zapowiadał dokładnie rok temu prof. Andrzej Dąbrowski, obejmując fotel rektora UMCS. Zapewnił jednak, że nie będzie żadnych zwolnień grupowych.

Od tamtej pory uczelnia nie przedłuża umów, które kończą się pracownikom działu obsługi. A zadania osób odchodzących na emeryturę są dzielone między innych pracowników.

– Ale na całym uniwersytecie aż huczy od plotek, że w planach są kolejne cięcia. I że tym razem ludzie będą zwalniani – mówi jedna z szatniarek pracujących na uczelni. – Ludzie boją się o swoją przyszłość. Tym bardziej, ze co chwilę pojawiają się kolejne niepokojące informacje.

– Czy jakakolwiek instytucja może utrzymywać na etatach 52 szatniarzy? – pytał w lipcu na naszych łamach rektor Dąbrowski. – Mamy 250 osób w pionie sprzątania, 180 osób w bibliotece. Nie możemy sobie pozwolić, żeby utrzymywać taką armię ludzi .

Rzeczniczka prasowa UMCS Joanna Reszko-Zygmunt zapewnia jednak, że nic jeszcze nie jest przesądzone. – Na razie to są jednak tylko plotki, których nie będziemy komentować - mówi rzecznik.

– Jeśli tylko zapadną w tej sprawie jakieś decyzje, to w pierwszej kolejności poznają je przedstawiciele związków zawodowych. Bez konsultacji z nimi nic takiego nie może mieć miejsca – podkreśla Joanna Ryszko-Zygmunt.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ds g / 22 października 2009 o 20:46
0
Proszę odezwał się ślepak,jakie saxo?i skąd wiesz co robi i gdzie się buja.Kolejny obsraniec,który podpadł fajnej babce i teraz siedzi i psioczy ślepy wiejski burek
Avatar
antyDąb / 28 września 2009 o 17:35
0
Wyremontował sobie ,,gość,, za nasze siano cały wydział chemii,połowę rektoratu i nowa klimę dla siebie(jakby stara nie wystarczyła) ..a teraz szuka oszczędności w Naszych kieszeniach...a fuj..
Avatar
hihihi / 25 września 2009 o 12:32
0
kiepski pomysł, powinni co najwyżej zwolnić jedną osobę - kierowniczkę Domu Studenckiego Grześ. Dużo większa oszczędność nie będzie bujać się swoim czarnym SAXO po miasteczku a Naszą Klasę może odwiedzać siedząc u siebie w domu
Avatar
xxx / 22 września 2009 o 22:18
0
Wiem co to jest za praca w obsludze studeci są a raczej studentki tak nie mile i opryskliwe a pracownicy muszą być mili i uśmiechnieci czesto bywam w bibliotece i widze jak trzeba zostawić torebke jaki jest komętarz w stosunku do pań tam pracujących a że jej coś zginie a to że pani mowi że trzeba zostawic ale jak by kogoś z wladz postawić na szatni to było by ciekawie. Ciekawa jestem jak dlugo by wytrzymali. Na innych wydzialach jest podobnie. Czy wladze się zastanowią że jak zwolnią pracownikow im kasa pójdzie na podwyżki a biedni ludzie pójdą na ulice? Wieżcie mi panie np z szatni na bibliotece są super można poradzić sie zagadać zawsze uśmiechnięte czasem w czymś pomogą . A taka wladza UMCS mysli tylko o sobie . A jak by premie jeden raz zabrać wladzom to jaka oszczędność czy ktoś o tym pomyslal? ROZWIĄZAŃ JEST SPORO INNYCH WIĘDZ NIE ZWALNIAJCIE LUDZI....
Wiem co to jest za praca w obsludze studeci są a raczej studentki tak nie mile i opryskliwe a pracownicy muszą być mili i uśmiechnieci czesto bywam w bibliotece i widze jak trzeba zostawić torebke jaki jest komętarz w stosunku do pań tam pracujących a że jej coś zginie a to że pani mowi że trzeba zostawic ale jak by kogoś z wladz postawić na szatni to było by ciekawie. Ciekawa jestem jak dlugo by wytrzymali. Na innych wydzialach jest podobnie. Czy wladze się zastanowią że jak zwolnią pracownikow im kasa pójdzie na podwyżki a biedni ludzie ... rozwiń
Avatar
pela / 22 września 2009 o 15:58
0
Brawo panie rektorze. Zwolnić obsługę, sprzątać będzie jakaś prywatna firma, oczywiście nie związna z żadnym z pracowników uczelni. Pieniądze na podwyżki dla pracowników zarekwirować albo rozdać swoim współpracownikom z XV p. bo przecież oni zarabiają za mało,no i nie mieli awansu i podwyżki od dawna. No i cóż można tylko życzyć dobrej zabawy.
Avatar
ewka / 22 września 2009 o 15:28
0
"Studentka", której wypowiedź rozpoczyna forum to przejaw ignorancji i braku wychowania. Ignorancji bo nie ma Ona pojęcia na czym polega praca portiera (często jednocześnie szatniarza) a braku wychowania bo takie słowa o osobach pracujących nie uchodzą osobie która uważa się za osobę dobrze wychowaną. Znam co najmniej kilka jeśli nie kilkanaście osób zatrudnionych w obsłudze, są to osoby miłe, dobrze wychowane może nawet lepiej niż niejeden młody człowiek.
Jeśli chodzi o działania władz UMCS to akcja zwolnień w pionie obsługi a pewnie w dalszej kolejności administracji, pracowników techniczych to przejaw ignorancji władzy, która nie ma szacunku dla pracowników zatrudnionych niejednokrotnie od kilkunastu lat na uczelni. Dla ludzi z 15-go piętra liczy się tylko wynik ekonomiczny, nawet jeśli będzie osiągnięty kosztem tragedii ludzkich. Brawo dla polskiej "inteligencji".
"Studentka", której wypowiedź rozpoczyna forum to przejaw ignorancji i braku wychowania. Ignorancji bo nie ma Ona pojęcia na czym polega praca portiera (często jednocześnie szatniarza) a braku wychowania bo takie słowa o osobach pracujących nie uchodzą osobie która uważa się za osobę dobrze wychowaną. Znam co najmniej kilka jeśli nie kilkanaście osób zatrudnionych w obsłudze, są to osoby miłe, dobrze wychowane może nawet lepiej niż niejeden młody człowiek.
Jeśli chodzi o działania władz UMCS to akcja zwolnień w pionie obsług... rozwiń
Avatar
Pipi / 22 września 2009 o 07:55
0
Codziennie widzę pracowników UMCS - portierów, szatniarzy i sprzątaczki i wierzcie mi, nie oglądają telewizji na kanapach (czy ktoś w ogóle widział kanapy na UMCS..? Chyba tylko w rektoracie - na piętnastym piętrze). Sama jestem w dużo lepszej sytuacji, dlatego mam szacunek do uciążliwej fizycznej pracy (tyle budynków i tysiące studentów - naprawdę jest co sprzątać...!), zwłaszcza w kontekście takich zarobków.

Jak można mówić o lenistwie, kiedy w moim budynku np. jedna sprzątaczka ma w obsłudze 3 piętra, w tym chyba 6 toalet? Wszystko jest czyściutkie, a ona miła i uśmiechnięta - NAPRAWDĘ. Nie wiem, skąd się bierze na tych forach przekonanie o nierobach i chamach siedzących przed telewizorem. Takie komentarze muszą pisać ludzie, którzy sami są zakompleksieni, albo się nudzą. Trochę kultury osobistej i inteligencji wystarczyłoby, żeby zacząć szanować czyjąś pracę.

Swego czasu na Wydziale Humanistycznym (starym jeszcze) studenci byli wkurzeni kilkunastoosobowymi kolejkami przed szatnią. A dwie panie musiały przyjąć i wydać setki kurtek zimowych, co robiły i tak w tempie niezłym, zważywszy na to, że jednorazowo do auli wchodziło do 140 polonistów, a jednocześnie tyle samo wychodziło z poprzedniego wykładu. Pamiętam, jak znany profesor przywitał jedną i drugą po imieniu i popatrzył współczująco. Ale Was na forum, anonimowo, nie stać na odrobinę chociażby zastanowienia, wszyscy za to są wielkimi reformatorami finansów publicznych. Których reformy ograniczają się do dawania prostackich rad na forum.
Codziennie widzę pracowników UMCS - portierów, szatniarzy i sprzątaczki i wierzcie mi, nie oglądają telewizji na kanapach (czy ktoś w ogóle widział kanapy na UMCS..? Chyba tylko w rektoracie - na piętnastym piętrze). Sama jestem w dużo lepszej sytuacji, dlatego mam szacunek do uciążliwej fizycznej pracy (tyle budynków i tysiące studentów - naprawdę jest co sprzątać...!), zwłaszcza w kontekście takich zarobków.

Jak można mówić o lenistwie, kiedy w moim budynku np. jedna sprzątaczka ma w obsłudze 3 piętra, w tym chyba 6 toale... rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 07:24
0
ginąć mogą bo mają studenci obslgiwać szatnie , apracownicy zarabiają po900 zl. z czego utrzymają rodziny, czego nie napiszecie ile władze zarabiają i na czym oni zarobią za zwolnienie pracowników ? utrzymanie dzieci w wieku szkolnym kosztuje .
Avatar
człenio / 22 września 2009 o 01:57
0
a jak wam zaczną ginać kurtki to wtedy kto zaplaci - rektor ?
Avatar
~studentka~ / 21 września 2009 o 13:17
0
Naprawdę? W końcu ktoś się wziął za rewizję stanu zatrudnienia na UMCSie?
Aż nie wierzę!
Chociaż ostatnio widziałam znanego mi widzenia portiera w zupełnie innym uniformie :]
Czyżby wyczuł koniunkturę i sam zmienił pracę?
Ja wiem, że każdy chce pracować - ale pracować znaczy mieć jakieś obowiązki, odpowiedzialność.
Płacenie ludziom za oglądanie seriali na kanapie to jest przegięcie.
Wynagradzanie kogoś - kto się mieni szatniarzem, cały dzień odbiera kurtki i siedzi w szatni, a nie potrafi dopilnować żeby nic nie ginęło z kieszeni mija się z celem.
I bez szatniarki każdy może sobie powiesić kurtkę, a jak ma wolę to przejrzeć kieszenie - po co za to komuś płacić?
Naprawdę? W końcu ktoś się wziął za rewizję stanu zatrudnienia na UMCSie?
Aż nie wierzę!
Chociaż ostatnio widziałam znanego mi widzenia portiera w zupełnie innym uniformie :]
Czyżby wyczuł koniunkturę i sam zmienił pracę?
Ja wiem, że każdy chce pracować - ale pracować znaczy mieć jakieś obowiązki, odpowiedzialność.
Płacenie ludziom za oglądanie seriali na kanapie to jest przegięcie.
Wynagradzanie kogoś - kto się mieni szatniarzem, cały dzień odbiera kurtki i siedzi w szatni, a nie potrafi dopilnować ... rozwiń
Avatar
ds g / 22 października 2009 o 20:46
0
Proszę odezwał się ślepak,jakie saxo?i skąd wiesz co robi i gdzie się buja.Kolejny obsraniec,który podpadł fajnej babce i teraz siedzi i psioczy ślepy wiejski burek
Avatar
antyDąb / 28 września 2009 o 17:35
0
Wyremontował sobie ,,gość,, za nasze siano cały wydział chemii,połowę rektoratu i nowa klimę dla siebie(jakby stara nie wystarczyła) ..a teraz szuka oszczędności w Naszych kieszeniach...a fuj..
Avatar
hihihi / 25 września 2009 o 12:32
0
kiepski pomysł, powinni co najwyżej zwolnić jedną osobę - kierowniczkę Domu Studenckiego Grześ. Dużo większa oszczędność nie będzie bujać się swoim czarnym SAXO po miasteczku a Naszą Klasę może odwiedzać siedząc u siebie w domu
Avatar
xxx / 22 września 2009 o 22:18
0
Wiem co to jest za praca w obsludze studeci są a raczej studentki tak nie mile i opryskliwe a pracownicy muszą być mili i uśmiechnieci czesto bywam w bibliotece i widze jak trzeba zostawić torebke jaki jest komętarz w stosunku do pań tam pracujących a że jej coś zginie a to że pani mowi że trzeba zostawic ale jak by kogoś z wladz postawić na szatni to było by ciekawie. Ciekawa jestem jak dlugo by wytrzymali. Na innych wydzialach jest podobnie. Czy wladze się zastanowią że jak zwolnią pracownikow im kasa pójdzie na podwyżki a biedni ludzie pójdą na ulice? Wieżcie mi panie np z szatni na bibliotece są super można poradzić sie zagadać zawsze uśmiechnięte czasem w czymś pomogą . A taka wladza UMCS mysli tylko o sobie . A jak by premie jeden raz zabrać wladzom to jaka oszczędność czy ktoś o tym pomyslal? ROZWIĄZAŃ JEST SPORO INNYCH WIĘDZ NIE ZWALNIAJCIE LUDZI....
Wiem co to jest za praca w obsludze studeci są a raczej studentki tak nie mile i opryskliwe a pracownicy muszą być mili i uśmiechnieci czesto bywam w bibliotece i widze jak trzeba zostawić torebke jaki jest komętarz w stosunku do pań tam pracujących a że jej coś zginie a to że pani mowi że trzeba zostawic ale jak by kogoś z wladz postawić na szatni to było by ciekawie. Ciekawa jestem jak dlugo by wytrzymali. Na innych wydzialach jest podobnie. Czy wladze się zastanowią że jak zwolnią pracownikow im kasa pójdzie na podwyżki a biedni ludzie ... rozwiń
Avatar
pela / 22 września 2009 o 15:58
0
Brawo panie rektorze. Zwolnić obsługę, sprzątać będzie jakaś prywatna firma, oczywiście nie związna z żadnym z pracowników uczelni. Pieniądze na podwyżki dla pracowników zarekwirować albo rozdać swoim współpracownikom z XV p. bo przecież oni zarabiają za mało,no i nie mieli awansu i podwyżki od dawna. No i cóż można tylko życzyć dobrej zabawy.
Avatar
ewka / 22 września 2009 o 15:28
0
"Studentka", której wypowiedź rozpoczyna forum to przejaw ignorancji i braku wychowania. Ignorancji bo nie ma Ona pojęcia na czym polega praca portiera (często jednocześnie szatniarza) a braku wychowania bo takie słowa o osobach pracujących nie uchodzą osobie która uważa się za osobę dobrze wychowaną. Znam co najmniej kilka jeśli nie kilkanaście osób zatrudnionych w obsłudze, są to osoby miłe, dobrze wychowane może nawet lepiej niż niejeden młody człowiek.
Jeśli chodzi o działania władz UMCS to akcja zwolnień w pionie obsługi a pewnie w dalszej kolejności administracji, pracowników techniczych to przejaw ignorancji władzy, która nie ma szacunku dla pracowników zatrudnionych niejednokrotnie od kilkunastu lat na uczelni. Dla ludzi z 15-go piętra liczy się tylko wynik ekonomiczny, nawet jeśli będzie osiągnięty kosztem tragedii ludzkich. Brawo dla polskiej "inteligencji".
"Studentka", której wypowiedź rozpoczyna forum to przejaw ignorancji i braku wychowania. Ignorancji bo nie ma Ona pojęcia na czym polega praca portiera (często jednocześnie szatniarza) a braku wychowania bo takie słowa o osobach pracujących nie uchodzą osobie która uważa się za osobę dobrze wychowaną. Znam co najmniej kilka jeśli nie kilkanaście osób zatrudnionych w obsłudze, są to osoby miłe, dobrze wychowane może nawet lepiej niż niejeden młody człowiek.
Jeśli chodzi o działania władz UMCS to akcja zwolnień w pionie obsług... rozwiń
Avatar
Pipi / 22 września 2009 o 07:55
0
Codziennie widzę pracowników UMCS - portierów, szatniarzy i sprzątaczki i wierzcie mi, nie oglądają telewizji na kanapach (czy ktoś w ogóle widział kanapy na UMCS..? Chyba tylko w rektoracie - na piętnastym piętrze). Sama jestem w dużo lepszej sytuacji, dlatego mam szacunek do uciążliwej fizycznej pracy (tyle budynków i tysiące studentów - naprawdę jest co sprzątać...!), zwłaszcza w kontekście takich zarobków.

Jak można mówić o lenistwie, kiedy w moim budynku np. jedna sprzątaczka ma w obsłudze 3 piętra, w tym chyba 6 toalet? Wszystko jest czyściutkie, a ona miła i uśmiechnięta - NAPRAWDĘ. Nie wiem, skąd się bierze na tych forach przekonanie o nierobach i chamach siedzących przed telewizorem. Takie komentarze muszą pisać ludzie, którzy sami są zakompleksieni, albo się nudzą. Trochę kultury osobistej i inteligencji wystarczyłoby, żeby zacząć szanować czyjąś pracę.

Swego czasu na Wydziale Humanistycznym (starym jeszcze) studenci byli wkurzeni kilkunastoosobowymi kolejkami przed szatnią. A dwie panie musiały przyjąć i wydać setki kurtek zimowych, co robiły i tak w tempie niezłym, zważywszy na to, że jednorazowo do auli wchodziło do 140 polonistów, a jednocześnie tyle samo wychodziło z poprzedniego wykładu. Pamiętam, jak znany profesor przywitał jedną i drugą po imieniu i popatrzył współczująco. Ale Was na forum, anonimowo, nie stać na odrobinę chociażby zastanowienia, wszyscy za to są wielkimi reformatorami finansów publicznych. Których reformy ograniczają się do dawania prostackich rad na forum.
Codziennie widzę pracowników UMCS - portierów, szatniarzy i sprzątaczki i wierzcie mi, nie oglądają telewizji na kanapach (czy ktoś w ogóle widział kanapy na UMCS..? Chyba tylko w rektoracie - na piętnastym piętrze). Sama jestem w dużo lepszej sytuacji, dlatego mam szacunek do uciążliwej fizycznej pracy (tyle budynków i tysiące studentów - naprawdę jest co sprzątać...!), zwłaszcza w kontekście takich zarobków.

Jak można mówić o lenistwie, kiedy w moim budynku np. jedna sprzątaczka ma w obsłudze 3 piętra, w tym chyba 6 toale... rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 07:24
0
ginąć mogą bo mają studenci obslgiwać szatnie , apracownicy zarabiają po900 zl. z czego utrzymają rodziny, czego nie napiszecie ile władze zarabiają i na czym oni zarobią za zwolnienie pracowników ? utrzymanie dzieci w wieku szkolnym kosztuje .
Avatar
człenio / 22 września 2009 o 01:57
0
a jak wam zaczną ginać kurtki to wtedy kto zaplaci - rektor ?
Avatar
~studentka~ / 21 września 2009 o 13:17
0
Naprawdę? W końcu ktoś się wziął za rewizję stanu zatrudnienia na UMCSie?
Aż nie wierzę!
Chociaż ostatnio widziałam znanego mi widzenia portiera w zupełnie innym uniformie :]
Czyżby wyczuł koniunkturę i sam zmienił pracę?
Ja wiem, że każdy chce pracować - ale pracować znaczy mieć jakieś obowiązki, odpowiedzialność.
Płacenie ludziom za oglądanie seriali na kanapie to jest przegięcie.
Wynagradzanie kogoś - kto się mieni szatniarzem, cały dzień odbiera kurtki i siedzi w szatni, a nie potrafi dopilnować żeby nic nie ginęło z kieszeni mija się z celem.
I bez szatniarki każdy może sobie powiesić kurtkę, a jak ma wolę to przejrzeć kieszenie - po co za to komuś płacić?
Naprawdę? W końcu ktoś się wziął za rewizję stanu zatrudnienia na UMCSie?
Aż nie wierzę!
Chociaż ostatnio widziałam znanego mi widzenia portiera w zupełnie innym uniformie :]
Czyżby wyczuł koniunkturę i sam zmienił pracę?
Ja wiem, że każdy chce pracować - ale pracować znaczy mieć jakieś obowiązki, odpowiedzialność.
Płacenie ludziom za oglądanie seriali na kanapie to jest przegięcie.
Wynagradzanie kogoś - kto się mieni szatniarzem, cały dzień odbiera kurtki i siedzi w szatni, a nie potrafi dopilnować ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 9

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 120 51

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 57 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!