Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2009 r.
11:24
Edytuj ten wpis

Cięcia w administracji UMCS. Czterysta osób straci pracę?

Autor: Zdjęcie autora mb
0 10 A A

400 sprzątaczek, portierów i szatniarzy z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej drży o swoją pracę. Pracownicy UMCS boją się, że wkrótce w dziale obsług uczelni zaczną się cięcia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zmienimy strukturę administracji, która pełnić będzie służebną rolę wobec pionu naukowo-badawczego, a przede wszystkim wobec pionu dydaktycznego – zapowiadał dokładnie rok temu prof. Andrzej Dąbrowski, obejmując fotel rektora UMCS. Zapewnił jednak, że nie będzie żadnych zwolnień grupowych.

Od tamtej pory uczelnia nie przedłuża umów, które kończą się pracownikom działu obsługi. A zadania osób odchodzących na emeryturę są dzielone między innych pracowników.

– Ale na całym uniwersytecie aż huczy od plotek, że w planach są kolejne cięcia. I że tym razem ludzie będą zwalniani – mówi jedna z szatniarek pracujących na uczelni. – Ludzie boją się o swoją przyszłość. Tym bardziej, ze co chwilę pojawiają się kolejne niepokojące informacje.

– Czy jakakolwiek instytucja może utrzymywać na etatach 52 szatniarzy? – pytał w lipcu na naszych łamach rektor Dąbrowski. – Mamy 250 osób w pionie sprzątania, 180 osób w bibliotece. Nie możemy sobie pozwolić, żeby utrzymywać taką armię ludzi .

Rzeczniczka prasowa UMCS Joanna Reszko-Zygmunt zapewnia jednak, że nic jeszcze nie jest przesądzone. – Na razie to są jednak tylko plotki, których nie będziemy komentować - mówi rzecznik.

– Jeśli tylko zapadną w tej sprawie jakieś decyzje, to w pierwszej kolejności poznają je przedstawiciele związków zawodowych. Bez konsultacji z nimi nic takiego nie może mieć miejsca – podkreśla Joanna Ryszko-Zygmunt.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ds g / 22 października 2009 o 20:46
0
Proszę odezwał się ślepak,jakie saxo?i skąd wiesz co robi i gdzie się buja.Kolejny obsraniec,który podpadł fajnej babce i teraz siedzi i psioczy ślepy wiejski burek
Avatar
antyDąb / 28 września 2009 o 17:35
0
Wyremontował sobie ,,gość,, za nasze siano cały wydział chemii,połowę rektoratu i nowa klimę dla siebie(jakby stara nie wystarczyła) ..a teraz szuka oszczędności w Naszych kieszeniach...a fuj..
Avatar
hihihi / 25 września 2009 o 12:32
0
kiepski pomysł, powinni co najwyżej zwolnić jedną osobę - kierowniczkę Domu Studenckiego Grześ. Dużo większa oszczędność nie będzie bujać się swoim czarnym SAXO po miasteczku a Naszą Klasę może odwiedzać siedząc u siebie w domu
Avatar
xxx / 22 września 2009 o 22:18
0
Wiem co to jest za praca w obsludze studeci są a raczej studentki tak nie mile i opryskliwe a pracownicy muszą być mili i uśmiechnieci czesto bywam w bibliotece i widze jak trzeba zostawić torebke jaki jest komętarz w stosunku do pań tam pracujących a że jej coś zginie a to że pani mowi że trzeba zostawic ale jak by kogoś z wladz postawić na szatni to było by ciekawie. Ciekawa jestem jak dlugo by wytrzymali. Na innych wydzialach jest podobnie. Czy wladze się zastanowią że jak zwolnią pracownikow im kasa pójdzie na podwyżki a biedni ludzie pójdą na ulice? Wieżcie mi panie np z szatni na bibliotece są super można poradzić sie zagadać zawsze uśmiechnięte czasem w czymś pomogą . A taka wladza UMCS mysli tylko o sobie . A jak by premie jeden raz zabrać wladzom to jaka oszczędność czy ktoś o tym pomyslal? ROZWIĄZAŃ JEST SPORO INNYCH WIĘDZ NIE ZWALNIAJCIE LUDZI....
Wiem co to jest za praca w obsludze studeci są a raczej studentki tak nie mile i opryskliwe a pracownicy muszą być mili i uśmiechnieci czesto bywam w bibliotece i widze jak trzeba zostawić torebke jaki jest komętarz w stosunku do pań tam pracujących a że jej coś zginie a to że pani mowi że trzeba zostawic ale jak by kogoś z wladz postawić na szatni to było by ciekawie. Ciekawa jestem jak dlugo by wytrzymali. Na innych wydzialach jest podobnie. Czy wladze się zastanowią że jak zwolnią pracownikow im kasa pójdzie na podwyżki a biedni ludzie ... rozwiń
Avatar
pela / 22 września 2009 o 15:58
0
Brawo panie rektorze. Zwolnić obsługę, sprzątać będzie jakaś prywatna firma, oczywiście nie związna z żadnym z pracowników uczelni. Pieniądze na podwyżki dla pracowników zarekwirować albo rozdać swoim współpracownikom z XV p. bo przecież oni zarabiają za mało,no i nie mieli awansu i podwyżki od dawna. No i cóż można tylko życzyć dobrej zabawy.
Avatar
ewka / 22 września 2009 o 15:28
0
"Studentka", której wypowiedź rozpoczyna forum to przejaw ignorancji i braku wychowania. Ignorancji bo nie ma Ona pojęcia na czym polega praca portiera (często jednocześnie szatniarza) a braku wychowania bo takie słowa o osobach pracujących nie uchodzą osobie która uważa się za osobę dobrze wychowaną. Znam co najmniej kilka jeśli nie kilkanaście osób zatrudnionych w obsłudze, są to osoby miłe, dobrze wychowane może nawet lepiej niż niejeden młody człowiek.
Jeśli chodzi o działania władz UMCS to akcja zwolnień w pionie obsługi a pewnie w dalszej kolejności administracji, pracowników techniczych to przejaw ignorancji władzy, która nie ma szacunku dla pracowników zatrudnionych niejednokrotnie od kilkunastu lat na uczelni. Dla ludzi z 15-go piętra liczy się tylko wynik ekonomiczny, nawet jeśli będzie osiągnięty kosztem tragedii ludzkich. Brawo dla polskiej "inteligencji".
"Studentka", której wypowiedź rozpoczyna forum to przejaw ignorancji i braku wychowania. Ignorancji bo nie ma Ona pojęcia na czym polega praca portiera (często jednocześnie szatniarza) a braku wychowania bo takie słowa o osobach pracujących nie uchodzą osobie która uważa się za osobę dobrze wychowaną. Znam co najmniej kilka jeśli nie kilkanaście osób zatrudnionych w obsłudze, są to osoby miłe, dobrze wychowane może nawet lepiej niż niejeden młody człowiek.
Jeśli chodzi o działania władz UMCS to akcja zwolnień w pionie obsług... rozwiń
Avatar
Pipi / 22 września 2009 o 07:55
0
Codziennie widzę pracowników UMCS - portierów, szatniarzy i sprzątaczki i wierzcie mi, nie oglądają telewizji na kanapach (czy ktoś w ogóle widział kanapy na UMCS..? Chyba tylko w rektoracie - na piętnastym piętrze). Sama jestem w dużo lepszej sytuacji, dlatego mam szacunek do uciążliwej fizycznej pracy (tyle budynków i tysiące studentów - naprawdę jest co sprzątać...!), zwłaszcza w kontekście takich zarobków.

Jak można mówić o lenistwie, kiedy w moim budynku np. jedna sprzątaczka ma w obsłudze 3 piętra, w tym chyba 6 toalet? Wszystko jest czyściutkie, a ona miła i uśmiechnięta - NAPRAWDĘ. Nie wiem, skąd się bierze na tych forach przekonanie o nierobach i chamach siedzących przed telewizorem. Takie komentarze muszą pisać ludzie, którzy sami są zakompleksieni, albo się nudzą. Trochę kultury osobistej i inteligencji wystarczyłoby, żeby zacząć szanować czyjąś pracę.

Swego czasu na Wydziale Humanistycznym (starym jeszcze) studenci byli wkurzeni kilkunastoosobowymi kolejkami przed szatnią. A dwie panie musiały przyjąć i wydać setki kurtek zimowych, co robiły i tak w tempie niezłym, zważywszy na to, że jednorazowo do auli wchodziło do 140 polonistów, a jednocześnie tyle samo wychodziło z poprzedniego wykładu. Pamiętam, jak znany profesor przywitał jedną i drugą po imieniu i popatrzył współczująco. Ale Was na forum, anonimowo, nie stać na odrobinę chociażby zastanowienia, wszyscy za to są wielkimi reformatorami finansów publicznych. Których reformy ograniczają się do dawania prostackich rad na forum.
Codziennie widzę pracowników UMCS - portierów, szatniarzy i sprzątaczki i wierzcie mi, nie oglądają telewizji na kanapach (czy ktoś w ogóle widział kanapy na UMCS..? Chyba tylko w rektoracie - na piętnastym piętrze). Sama jestem w dużo lepszej sytuacji, dlatego mam szacunek do uciążliwej fizycznej pracy (tyle budynków i tysiące studentów - naprawdę jest co sprzątać...!), zwłaszcza w kontekście takich zarobków.

Jak można mówić o lenistwie, kiedy w moim budynku np. jedna sprzątaczka ma w obsłudze 3 piętra, w tym chyba 6 toale... rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 07:24
0
ginąć mogą bo mają studenci obslgiwać szatnie , apracownicy zarabiają po900 zl. z czego utrzymają rodziny, czego nie napiszecie ile władze zarabiają i na czym oni zarobią za zwolnienie pracowników ? utrzymanie dzieci w wieku szkolnym kosztuje .
Avatar
człenio / 22 września 2009 o 01:57
0
a jak wam zaczną ginać kurtki to wtedy kto zaplaci - rektor ?
Avatar
~studentka~ / 21 września 2009 o 13:17
0
Naprawdę? W końcu ktoś się wziął za rewizję stanu zatrudnienia na UMCSie?
Aż nie wierzę!
Chociaż ostatnio widziałam znanego mi widzenia portiera w zupełnie innym uniformie :]
Czyżby wyczuł koniunkturę i sam zmienił pracę?
Ja wiem, że każdy chce pracować - ale pracować znaczy mieć jakieś obowiązki, odpowiedzialność.
Płacenie ludziom za oglądanie seriali na kanapie to jest przegięcie.
Wynagradzanie kogoś - kto się mieni szatniarzem, cały dzień odbiera kurtki i siedzi w szatni, a nie potrafi dopilnować żeby nic nie ginęło z kieszeni mija się z celem.
I bez szatniarki każdy może sobie powiesić kurtkę, a jak ma wolę to przejrzeć kieszenie - po co za to komuś płacić?
Naprawdę? W końcu ktoś się wziął za rewizję stanu zatrudnienia na UMCSie?
Aż nie wierzę!
Chociaż ostatnio widziałam znanego mi widzenia portiera w zupełnie innym uniformie :]
Czyżby wyczuł koniunkturę i sam zmienił pracę?
Ja wiem, że każdy chce pracować - ale pracować znaczy mieć jakieś obowiązki, odpowiedzialność.
Płacenie ludziom za oglądanie seriali na kanapie to jest przegięcie.
Wynagradzanie kogoś - kto się mieni szatniarzem, cały dzień odbiera kurtki i siedzi w szatni, a nie potrafi dopilnować ... rozwiń
Avatar
ds g / 22 października 2009 o 20:46
0
Proszę odezwał się ślepak,jakie saxo?i skąd wiesz co robi i gdzie się buja.Kolejny obsraniec,który podpadł fajnej babce i teraz siedzi i psioczy ślepy wiejski burek
Avatar
antyDąb / 28 września 2009 o 17:35
0
Wyremontował sobie ,,gość,, za nasze siano cały wydział chemii,połowę rektoratu i nowa klimę dla siebie(jakby stara nie wystarczyła) ..a teraz szuka oszczędności w Naszych kieszeniach...a fuj..
Avatar
hihihi / 25 września 2009 o 12:32
0
kiepski pomysł, powinni co najwyżej zwolnić jedną osobę - kierowniczkę Domu Studenckiego Grześ. Dużo większa oszczędność nie będzie bujać się swoim czarnym SAXO po miasteczku a Naszą Klasę może odwiedzać siedząc u siebie w domu
Avatar
xxx / 22 września 2009 o 22:18
0
Wiem co to jest za praca w obsludze studeci są a raczej studentki tak nie mile i opryskliwe a pracownicy muszą być mili i uśmiechnieci czesto bywam w bibliotece i widze jak trzeba zostawić torebke jaki jest komętarz w stosunku do pań tam pracujących a że jej coś zginie a to że pani mowi że trzeba zostawic ale jak by kogoś z wladz postawić na szatni to było by ciekawie. Ciekawa jestem jak dlugo by wytrzymali. Na innych wydzialach jest podobnie. Czy wladze się zastanowią że jak zwolnią pracownikow im kasa pójdzie na podwyżki a biedni ludzie pójdą na ulice? Wieżcie mi panie np z szatni na bibliotece są super można poradzić sie zagadać zawsze uśmiechnięte czasem w czymś pomogą . A taka wladza UMCS mysli tylko o sobie . A jak by premie jeden raz zabrać wladzom to jaka oszczędność czy ktoś o tym pomyslal? ROZWIĄZAŃ JEST SPORO INNYCH WIĘDZ NIE ZWALNIAJCIE LUDZI....
Wiem co to jest za praca w obsludze studeci są a raczej studentki tak nie mile i opryskliwe a pracownicy muszą być mili i uśmiechnieci czesto bywam w bibliotece i widze jak trzeba zostawić torebke jaki jest komętarz w stosunku do pań tam pracujących a że jej coś zginie a to że pani mowi że trzeba zostawic ale jak by kogoś z wladz postawić na szatni to było by ciekawie. Ciekawa jestem jak dlugo by wytrzymali. Na innych wydzialach jest podobnie. Czy wladze się zastanowią że jak zwolnią pracownikow im kasa pójdzie na podwyżki a biedni ludzie ... rozwiń
Avatar
pela / 22 września 2009 o 15:58
0
Brawo panie rektorze. Zwolnić obsługę, sprzątać będzie jakaś prywatna firma, oczywiście nie związna z żadnym z pracowników uczelni. Pieniądze na podwyżki dla pracowników zarekwirować albo rozdać swoim współpracownikom z XV p. bo przecież oni zarabiają za mało,no i nie mieli awansu i podwyżki od dawna. No i cóż można tylko życzyć dobrej zabawy.
Avatar
ewka / 22 września 2009 o 15:28
0
"Studentka", której wypowiedź rozpoczyna forum to przejaw ignorancji i braku wychowania. Ignorancji bo nie ma Ona pojęcia na czym polega praca portiera (często jednocześnie szatniarza) a braku wychowania bo takie słowa o osobach pracujących nie uchodzą osobie która uważa się za osobę dobrze wychowaną. Znam co najmniej kilka jeśli nie kilkanaście osób zatrudnionych w obsłudze, są to osoby miłe, dobrze wychowane może nawet lepiej niż niejeden młody człowiek.
Jeśli chodzi o działania władz UMCS to akcja zwolnień w pionie obsługi a pewnie w dalszej kolejności administracji, pracowników techniczych to przejaw ignorancji władzy, która nie ma szacunku dla pracowników zatrudnionych niejednokrotnie od kilkunastu lat na uczelni. Dla ludzi z 15-go piętra liczy się tylko wynik ekonomiczny, nawet jeśli będzie osiągnięty kosztem tragedii ludzkich. Brawo dla polskiej "inteligencji".
"Studentka", której wypowiedź rozpoczyna forum to przejaw ignorancji i braku wychowania. Ignorancji bo nie ma Ona pojęcia na czym polega praca portiera (często jednocześnie szatniarza) a braku wychowania bo takie słowa o osobach pracujących nie uchodzą osobie która uważa się za osobę dobrze wychowaną. Znam co najmniej kilka jeśli nie kilkanaście osób zatrudnionych w obsłudze, są to osoby miłe, dobrze wychowane może nawet lepiej niż niejeden młody człowiek.
Jeśli chodzi o działania władz UMCS to akcja zwolnień w pionie obsług... rozwiń
Avatar
Pipi / 22 września 2009 o 07:55
0
Codziennie widzę pracowników UMCS - portierów, szatniarzy i sprzątaczki i wierzcie mi, nie oglądają telewizji na kanapach (czy ktoś w ogóle widział kanapy na UMCS..? Chyba tylko w rektoracie - na piętnastym piętrze). Sama jestem w dużo lepszej sytuacji, dlatego mam szacunek do uciążliwej fizycznej pracy (tyle budynków i tysiące studentów - naprawdę jest co sprzątać...!), zwłaszcza w kontekście takich zarobków.

Jak można mówić o lenistwie, kiedy w moim budynku np. jedna sprzątaczka ma w obsłudze 3 piętra, w tym chyba 6 toalet? Wszystko jest czyściutkie, a ona miła i uśmiechnięta - NAPRAWDĘ. Nie wiem, skąd się bierze na tych forach przekonanie o nierobach i chamach siedzących przed telewizorem. Takie komentarze muszą pisać ludzie, którzy sami są zakompleksieni, albo się nudzą. Trochę kultury osobistej i inteligencji wystarczyłoby, żeby zacząć szanować czyjąś pracę.

Swego czasu na Wydziale Humanistycznym (starym jeszcze) studenci byli wkurzeni kilkunastoosobowymi kolejkami przed szatnią. A dwie panie musiały przyjąć i wydać setki kurtek zimowych, co robiły i tak w tempie niezłym, zważywszy na to, że jednorazowo do auli wchodziło do 140 polonistów, a jednocześnie tyle samo wychodziło z poprzedniego wykładu. Pamiętam, jak znany profesor przywitał jedną i drugą po imieniu i popatrzył współczująco. Ale Was na forum, anonimowo, nie stać na odrobinę chociażby zastanowienia, wszyscy za to są wielkimi reformatorami finansów publicznych. Których reformy ograniczają się do dawania prostackich rad na forum.
Codziennie widzę pracowników UMCS - portierów, szatniarzy i sprzątaczki i wierzcie mi, nie oglądają telewizji na kanapach (czy ktoś w ogóle widział kanapy na UMCS..? Chyba tylko w rektoracie - na piętnastym piętrze). Sama jestem w dużo lepszej sytuacji, dlatego mam szacunek do uciążliwej fizycznej pracy (tyle budynków i tysiące studentów - naprawdę jest co sprzątać...!), zwłaszcza w kontekście takich zarobków.

Jak można mówić o lenistwie, kiedy w moim budynku np. jedna sprzątaczka ma w obsłudze 3 piętra, w tym chyba 6 toale... rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 07:24
0
ginąć mogą bo mają studenci obslgiwać szatnie , apracownicy zarabiają po900 zl. z czego utrzymają rodziny, czego nie napiszecie ile władze zarabiają i na czym oni zarobią za zwolnienie pracowników ? utrzymanie dzieci w wieku szkolnym kosztuje .
Avatar
człenio / 22 września 2009 o 01:57
0
a jak wam zaczną ginać kurtki to wtedy kto zaplaci - rektor ?
Avatar
~studentka~ / 21 września 2009 o 13:17
0
Naprawdę? W końcu ktoś się wziął za rewizję stanu zatrudnienia na UMCSie?
Aż nie wierzę!
Chociaż ostatnio widziałam znanego mi widzenia portiera w zupełnie innym uniformie :]
Czyżby wyczuł koniunkturę i sam zmienił pracę?
Ja wiem, że każdy chce pracować - ale pracować znaczy mieć jakieś obowiązki, odpowiedzialność.
Płacenie ludziom za oglądanie seriali na kanapie to jest przegięcie.
Wynagradzanie kogoś - kto się mieni szatniarzem, cały dzień odbiera kurtki i siedzi w szatni, a nie potrafi dopilnować żeby nic nie ginęło z kieszeni mija się z celem.
I bez szatniarki każdy może sobie powiesić kurtkę, a jak ma wolę to przejrzeć kieszenie - po co za to komuś płacić?
Naprawdę? W końcu ktoś się wziął za rewizję stanu zatrudnienia na UMCSie?
Aż nie wierzę!
Chociaż ostatnio widziałam znanego mi widzenia portiera w zupełnie innym uniformie :]
Czyżby wyczuł koniunkturę i sam zmienił pracę?
Ja wiem, że każdy chce pracować - ale pracować znaczy mieć jakieś obowiązki, odpowiedzialność.
Płacenie ludziom za oglądanie seriali na kanapie to jest przegięcie.
Wynagradzanie kogoś - kto się mieni szatniarzem, cały dzień odbiera kurtki i siedzi w szatni, a nie potrafi dopilnować ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 0

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 22 2

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 1

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 1 15

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 0 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 76 2

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 3 46

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 6

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 3 16

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 3 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 1

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 14 4

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 1 19

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.