Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 kwietnia 2009 r.
22:46
Edytuj ten wpis

Co dalej z lotniskiem w Świdniku?

0 22 A A

Nie będzie zapowiadanego na 3 maja wmurowania kamienia węgielnego pod lotnisko w Świdniku. Wicemarszałek województwa Jacek Sobczak wycofuje się ze swoich szumnych zapowiedzi i twierdzi, że były wyłącznie promocyjnym zabiegiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ten dzień miał mieć symboliczne znaczenie dla budowy lotniska w Świdniku. 3 maja 2009 roku władze województwa miały wmurować kamień węgielny pod Port Lotniczy Lublin. Pomysł wyszedł od wicemarszałka województwa Jacka Sobczaka, który znaczenie tej daty podkreślał od blisko roku przy każdej okazji.

Dziś już wiadomo, że uroczystości nie będzie. - Nie możemy wmurować kamienia, bo nie ma decyzji budowlanej - tłumaczy Sobczak. - Nie da się przyspieszyć pewnych decyzji i ja o tym wiedziałem. Ale musiałem wykrzyczeć ten termin, żeby zmobilizować wszystkich do działania. To była taka moja krucjata, szarża na Somosierrę. Powiem więcej: zabieg PR-owski. Bez tego byśmy się dziś grzebali w smarze.

Sobczak bagatelizuje dziś znaczenie terminu, który sam wykreował. - Kamień możemy wmurować w każdej chwili. Jak nie dziś, to jutro. Jak nie w maju, to w czerwcu. Bo tak naprawdę nie chodzi o kamień, ale o to, kiedy wystartują samoloty. A to nastąpi może już w 2011 roku, czyli wcześniej niż zapowiadaliśmy.

Tymczasem władze Portu Lotniczego Lublin tłumaczą, że przesunięcie na bliżej nieokreślony termin wmurowania kamienia nie oznacza opóźnienia inwestycji.

- Absolutnie nie ma mowy o żadnym poślizgu - zaprzecza Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin. - Mamy na tyle komfortową sytuację, że daliśmy projektantom więcej czasu na poprawienie projektu. To leży w naszym interesie.

Jankowski dodaje, że spółka nigdy nie deklarowała wmurowania kamienia na
3 maja. - Ten pomysł wyszedł z Urzędu Marszałkowskiego i z naszego punktu widzenia miał bardziej znaczenie symboliczne. Dla nas ważniejsze są dokumenty i terminy.

A te, zgodnie z najświeższym harmonogramem, wyglądają następująco: Po 5 maja spółka będzie mogła wystąpić o decyzję środowiskową, którą dostanie najszybciej w ciągu 105 dni. Dysponując nią PLL złoży wniosek o pozwolenie na budowę. Spółka liczy, że otrzyma je w październiku. Projekt lotniska ma być gotowy najpóźniej pod koniec wakacji, co pozwoli ogłosić przetarg na wykonawstwo lotniska.

- Jeszcze w tym roku planujemy rozpocząć budowę. Tu nic się nie zmieniło - podkreśla Jankowski.

Wicemarszałek Sobczak znów widzi to bardziej symbolicznie: Wpływamy do portu. Albo inaczej: powoli podchodzimy do lądowania.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MARK / 8 czerwca 2009 o 19:47
0
Panie Vice Marszałku Sobczak, czy przypomina Pan sobie własne słowa wygłoszone na pewnej konferencji w Białej Podlaskiej. Zapewne NIE - dlatego Panu przypomnę ,,gdybyście w Białej zaczęli robić lotnisko, które zagrozi NASZYM PLANOM, to MY taką inicjatywę UTNIEMY. Był już proszę Pana jeden taki, co tak samo mówił, jak Pan. Założę się z Panem Jackiem dr i Vicemieszłkiem Sobczakiem, że w Polsce, żadne z nowych planowanych do uruchomienia lotnisk cywilnych NIE POWSTANIE, bo KRYZYS, którego jeszcze żadne dochtory, ani nie zbadały, ani nie potrafią zdiagnozować To są FAKTY. A tymczasem, pomiędzy budowaniem lotniska w Świdniku, może Marszałki Lubelskie DOPILNUJĄ, co się szykuje z lotniskiem Biała Podlaska, bo kolejny PRZEKRĘT W DRODZE.
Panie Vice Marszałku Sobczak, czy przypomina Pan sobie własne słowa wygłoszone na pewnej konferencji w Białej Podlaskiej. Zapewne NIE - dlatego Panu przypomnę ,,gdybyście w Białej zaczęli robić lotnisko, które zagrozi NASZYM PLANOM, to MY taką inicjatywę UTNIEMY. Był już proszę Pana jeden taki, co tak samo mówił, jak Pan. Założę się z Panem Jackiem dr i Vicemieszłkiem Sobczakiem, że w Polsce, żadne z nowych planowanych do uruchomienia lotnisk cywilnych NIE POWSTANIE, bo KRYZYS, którego jeszcze żadne dochtory, ani nie zbadały, ani nie potrafi... rozwiń
Avatar
krr / 22 kwietnia 2009 o 18:28
0
Co on bredzi? Kłamie ludziom w żywe oczy. Specjalnie nas okłamywał?? Takie wymówki są dobre dla dzieci w przedszkolu. Czyżby facet chciał na siłę się prześliznąć na następną kadencję dzięki tym bajkom?
Avatar
roma / 22 kwietnia 2009 o 14:06
0
KTO TO JEST!!!???

Przy odpowiedniej tresurze i zapewnieniu optymalnych warunków bytowania oraz działania, osiąga wiele umiejętności.
Do takich niechlubnych umiejętności zaliczyć można w szczególności:

przykrywanie niewygodnych faktów
kompromitowanie swoich przeciwników
posiadanie doświadczenia goebbelsowskiego
ignorowanie realnych problemów
wykonywanie zagrywek
wykonywanie sztuczek
umiejętność podłej gry
robienie picu

????????????
Avatar
Blob. / 22 kwietnia 2009 o 13:10
0
Jacek Sobczak to jest ten słynny bażant ze skeczu kultowego kabaretu"Salon niezależnych".Jak ktoś nie zna to niech się zapozna bo warto.
Avatar
~elf~ / 22 kwietnia 2009 o 12:38
0
Ten człowiek jest ze środowiska PiS i LPR, kolega Bendera. Publicznie przyznał się do kłamstwa jak czytam i jeszcze śmie obiecywać, że samoloty wystartują w 2011 roku. HAHAHA, on chyba nigdy nie był w Świdniku. Gratuluję takich władz ukraińskiemu Lublinowi
Avatar
architektura kraków / 22 kwietnia 2009 o 12:10
0
Chcieli się najeść budując city-airport (1540m) a gdy okazało się , że nie będzie funduszy na dwa porty pasażerskie dla Lubelszczyzny, wykasowali konkurentów. Potem pośliznąwszy się na susłach lotnisko "poszło" w las. A że las ma to do siebie że rosną tam drzewa, jest pełen niewybuchów i przebiega tam ruchliwa droga to już nikt o tym nie pomyślał bo dla tego "towarzystwa" pachniało to wstecznictwem. Pamiętamy również te kilkanaście milionów wydane na odkupienie od banku trawiastego lotniska z którego i tak od wieków startowały samoloty (niedawno włączonej do pll, po co?). Przy najbliższej okazji zbada to prokurator, ale najpierw zweryfikują to wyborcy.
Chcieli się najeść budując city-airport (1540m) a gdy okazało się , że nie będzie funduszy na dwa porty pasażerskie dla Lubelszczyzny, wykasowali konkurentów. Potem pośliznąwszy się na susłach lotnisko "poszło" w las. A że las ma to do siebie że rosną tam drzewa, jest pełen niewybuchów i przebiega tam ruchliwa droga to już nikt o tym nie pomyślał bo dla tego "towarzystwa" pachniało to wstecznictwem. Pamiętamy również te kilkanaście milionów wydane na odkupienie od banku trawiastego lotniska z którego i tak od wieków start... rozwiń
Avatar
bolo / 22 kwietnia 2009 o 10:51
0
Kamień węgielny na polu minowym ?
Avatar
Z Lublina / 22 kwietnia 2009 o 10:32
0
Najważniejsze ciepłe posadki a obiecanki Platformy i jej polityków są dla idiotow i nikogo nie obrażając tylko idioci w nie wierzą.
Tak jak ryży Tusk, jego /nie/rząd i cała administracja jest zdolna tylko składać obietnice bez wywiązania się z nich i robienia z ludzi durni.
Lubelszczyzna i Lublin miały być objęte modernizacją dróg, koleii, lokowaniem firm centralnych /energetyka/ i wiele innych obietnic i co?-nic czyli nul a gawiedź się cieszy i słupki rosną tylko region jak był dziadowski tak pozostał.
Tak będzie zawsze o ile urzędu będą sprawować ludzie nieprzygotowani z nadania partyjnego nie odpowiadający nawet za swoje udokumentowane słowa a takimi były o wmurowaniu kamienia węgielnego lotniska.
Najważniejsze ciepłe posadki a obiecanki Platformy i jej polityków są dla idiotow i nikogo nie obrażając tylko idioci w nie wierzą.
Tak jak ryży Tusk, jego /nie/rząd i cała administracja jest zdolna tylko składać obietnice bez wywiązania się z nich i robienia z ludzi durni.
Lubelszczyzna i Lublin miały być objęte modernizacją dróg, koleii, lokowaniem firm centralnych /energetyka/ i wiele innych obietnic i co?-nic czyli nul a gawiedź się cieszy i słupki rosną tylko region jak był dziadowski tak pozostał.
Tak będzie zawsze o ... rozwiń
Avatar
mag / 22 kwietnia 2009 o 10:25
0
~szef~ napisał:
To jest OSZUST i przy wyborach będę o tym pamiętał.

Zgadzam się z tym. Warto pamiętać o tym przy wyborach.
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2009 o 10:06
0
OJEJ...A ILE BĘDZIE KOSZTOWAŁ POKROPEK PANA ŻYCIŃSKIEGO,,,,BO TO JEST NAJWAŻNIEJSZE....MOŻE WIĘCEJ JAK KOSZT CAŁEGO LOTNISKA....PROPONUJĘ DOJAZD NOTABLI JEDYNĄ ALEJĄ LĘCZYŃSKĄ DO LOTNISKA W METROPOLII,,,LUBLIN
Avatar
MARK / 8 czerwca 2009 o 19:47
0
Panie Vice Marszałku Sobczak, czy przypomina Pan sobie własne słowa wygłoszone na pewnej konferencji w Białej Podlaskiej. Zapewne NIE - dlatego Panu przypomnę ,,gdybyście w Białej zaczęli robić lotnisko, które zagrozi NASZYM PLANOM, to MY taką inicjatywę UTNIEMY. Był już proszę Pana jeden taki, co tak samo mówił, jak Pan. Założę się z Panem Jackiem dr i Vicemieszłkiem Sobczakiem, że w Polsce, żadne z nowych planowanych do uruchomienia lotnisk cywilnych NIE POWSTANIE, bo KRYZYS, którego jeszcze żadne dochtory, ani nie zbadały, ani nie potrafią zdiagnozować To są FAKTY. A tymczasem, pomiędzy budowaniem lotniska w Świdniku, może Marszałki Lubelskie DOPILNUJĄ, co się szykuje z lotniskiem Biała Podlaska, bo kolejny PRZEKRĘT W DRODZE.
Panie Vice Marszałku Sobczak, czy przypomina Pan sobie własne słowa wygłoszone na pewnej konferencji w Białej Podlaskiej. Zapewne NIE - dlatego Panu przypomnę ,,gdybyście w Białej zaczęli robić lotnisko, które zagrozi NASZYM PLANOM, to MY taką inicjatywę UTNIEMY. Był już proszę Pana jeden taki, co tak samo mówił, jak Pan. Założę się z Panem Jackiem dr i Vicemieszłkiem Sobczakiem, że w Polsce, żadne z nowych planowanych do uruchomienia lotnisk cywilnych NIE POWSTANIE, bo KRYZYS, którego jeszcze żadne dochtory, ani nie zbadały, ani nie potrafi... rozwiń
Avatar
krr / 22 kwietnia 2009 o 18:28
0
Co on bredzi? Kłamie ludziom w żywe oczy. Specjalnie nas okłamywał?? Takie wymówki są dobre dla dzieci w przedszkolu. Czyżby facet chciał na siłę się prześliznąć na następną kadencję dzięki tym bajkom?
Avatar
roma / 22 kwietnia 2009 o 14:06
0
KTO TO JEST!!!???

Przy odpowiedniej tresurze i zapewnieniu optymalnych warunków bytowania oraz działania, osiąga wiele umiejętności.
Do takich niechlubnych umiejętności zaliczyć można w szczególności:

przykrywanie niewygodnych faktów
kompromitowanie swoich przeciwników
posiadanie doświadczenia goebbelsowskiego
ignorowanie realnych problemów
wykonywanie zagrywek
wykonywanie sztuczek
umiejętność podłej gry
robienie picu

????????????
Avatar
Blob. / 22 kwietnia 2009 o 13:10
0
Jacek Sobczak to jest ten słynny bażant ze skeczu kultowego kabaretu"Salon niezależnych".Jak ktoś nie zna to niech się zapozna bo warto.
Avatar
~elf~ / 22 kwietnia 2009 o 12:38
0
Ten człowiek jest ze środowiska PiS i LPR, kolega Bendera. Publicznie przyznał się do kłamstwa jak czytam i jeszcze śmie obiecywać, że samoloty wystartują w 2011 roku. HAHAHA, on chyba nigdy nie był w Świdniku. Gratuluję takich władz ukraińskiemu Lublinowi
Avatar
architektura kraków / 22 kwietnia 2009 o 12:10
0
Chcieli się najeść budując city-airport (1540m) a gdy okazało się , że nie będzie funduszy na dwa porty pasażerskie dla Lubelszczyzny, wykasowali konkurentów. Potem pośliznąwszy się na susłach lotnisko "poszło" w las. A że las ma to do siebie że rosną tam drzewa, jest pełen niewybuchów i przebiega tam ruchliwa droga to już nikt o tym nie pomyślał bo dla tego "towarzystwa" pachniało to wstecznictwem. Pamiętamy również te kilkanaście milionów wydane na odkupienie od banku trawiastego lotniska z którego i tak od wieków startowały samoloty (niedawno włączonej do pll, po co?). Przy najbliższej okazji zbada to prokurator, ale najpierw zweryfikują to wyborcy.
Chcieli się najeść budując city-airport (1540m) a gdy okazało się , że nie będzie funduszy na dwa porty pasażerskie dla Lubelszczyzny, wykasowali konkurentów. Potem pośliznąwszy się na susłach lotnisko "poszło" w las. A że las ma to do siebie że rosną tam drzewa, jest pełen niewybuchów i przebiega tam ruchliwa droga to już nikt o tym nie pomyślał bo dla tego "towarzystwa" pachniało to wstecznictwem. Pamiętamy również te kilkanaście milionów wydane na odkupienie od banku trawiastego lotniska z którego i tak od wieków start... rozwiń
Avatar
bolo / 22 kwietnia 2009 o 10:51
0
Kamień węgielny na polu minowym ?
Avatar
Z Lublina / 22 kwietnia 2009 o 10:32
0
Najważniejsze ciepłe posadki a obiecanki Platformy i jej polityków są dla idiotow i nikogo nie obrażając tylko idioci w nie wierzą.
Tak jak ryży Tusk, jego /nie/rząd i cała administracja jest zdolna tylko składać obietnice bez wywiązania się z nich i robienia z ludzi durni.
Lubelszczyzna i Lublin miały być objęte modernizacją dróg, koleii, lokowaniem firm centralnych /energetyka/ i wiele innych obietnic i co?-nic czyli nul a gawiedź się cieszy i słupki rosną tylko region jak był dziadowski tak pozostał.
Tak będzie zawsze o ile urzędu będą sprawować ludzie nieprzygotowani z nadania partyjnego nie odpowiadający nawet za swoje udokumentowane słowa a takimi były o wmurowaniu kamienia węgielnego lotniska.
Najważniejsze ciepłe posadki a obiecanki Platformy i jej polityków są dla idiotow i nikogo nie obrażając tylko idioci w nie wierzą.
Tak jak ryży Tusk, jego /nie/rząd i cała administracja jest zdolna tylko składać obietnice bez wywiązania się z nich i robienia z ludzi durni.
Lubelszczyzna i Lublin miały być objęte modernizacją dróg, koleii, lokowaniem firm centralnych /energetyka/ i wiele innych obietnic i co?-nic czyli nul a gawiedź się cieszy i słupki rosną tylko region jak był dziadowski tak pozostał.
Tak będzie zawsze o ... rozwiń
Avatar
mag / 22 kwietnia 2009 o 10:25
0
~szef~ napisał:
To jest OSZUST i przy wyborach będę o tym pamiętał.

Zgadzam się z tym. Warto pamiętać o tym przy wyborach.
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2009 o 10:06
0
OJEJ...A ILE BĘDZIE KOSZTOWAŁ POKROPEK PANA ŻYCIŃSKIEGO,,,,BO TO JEST NAJWAŻNIEJSZE....MOŻE WIĘCEJ JAK KOSZT CAŁEGO LOTNISKA....PROPONUJĘ DOJAZD NOTABLI JEDYNĄ ALEJĄ LĘCZYŃSKĄ DO LOTNISKA W METROPOLII,,,LUBLIN
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 473 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!