Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lutego 2010 r.
20:24
Edytuj ten wpis

Co dalej z nowym kampusem: KUL czeka, Majdanek w sądzie

0 4 A A

KUL nie będzie musiał płacić za remont pałacu Potockich przy ul. Staszica (wystawił go na sprzedaż), bo dostał od wojska w dzierżawę dawne koszary na Majdanku. Tyle że tam na razie uczelnia nie zbuduje nowych obiektów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Powód? Roszczenia dotyczące części gruntów, na których były koszary. Byli właściciele kilku hektarów chcą unieważnienia decyzji wywłaszczeniowych, na podstawie których zostali pozbawieni terenów. Sprawy trafiły do sądów. I, jak dowiedzieliśmy się w lubelskim oddziale Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, nadal się toczą. – Nie zapadł jeszcze żaden wyrok w tej sprawie – usłyszeliśmy dziś w WAM.

– Czekamy na zakończenie toczących się postępowań i informacje z WAM w tej sprawie – mówi z kolei Beata Górka, rzecznik KUL. I dodaje, że na razie nie zapadły żadne decyzje dotyczące nowych inwestycji uczelni na terenie byłych koszar. – Na razie nasi studenci będą mieli zajęcia w dwóch budynkach, które dostaliśmy w dzierżawę od wojska razem z terenem koszar – tłumaczy.

KUL wprowadził się do nich pod koniec lata. A pierwsze wykłady rozpoczęły się tam w październiku. Jesienią resort obrony zdecydował o przekazaniu uczelni w dzierżawę pozostałej części koszar. Łącznie to 23 hektary, które uniwersytet wynajął na 10 lat (z możliwością przedłużenia).

– Zrobimy wszystko, żeby ten campus przyczynił się do rozwoju kierunków, które już tu są prowadzone. Ale także, żeby stał się wizytówką całej uczelni – zapowiadał, przejmując obiekt, ks. prof. Stanisław Wilk, rektor KUL.

Uczelnia marzy, żeby w nowym campusie powstały nowe budynki dydaktyczne, akademik (także dla studiujących małżeństw), przedszkole (dla dzieci studentów i wykładowców), boisko do piłki nożnej i centrum konferencyjne (główna aula przy Al. Racławickich na największych uroczystościach pęka w szwach). (mb)

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubelak / 24 lutego 2010 o 09:14
0
Absolwenci zawodówek mogą na KUL wypisywać co zechcą. Co innego, gdyby chcieli tak krytykować Jesziwę.
Avatar
SKOLEA / 24 lutego 2010 o 08:36
0
WŁADZE KULasów WSPÓLNIE ZE ŚWIĘTYM ABP JÓZKIEM ŻYCIŃSKIM PÓJDĄ DO NASZYCH TFUU RADNYCH, PREZIA WASILEWSKIEGO ALBO GRABCZUKA I KOLEGÓW Z URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO I SYPNĄ URZĘDASY GROSZEM NA ŚWIĘTY CAMPUS,CHACHA!!NAJWYŻEJ ZABIERZE SIE SZPITALOM, SZKOŁOM, NA DROGI I INNE INWESTYCJE A CO!!POTEM POWIE SIĘ:NO NIE MA KASIORY DROGIE OWIECZKI!!!JAŚNIE KULAasom i PURPURZE PRZECIEŻ NIE WYPADA ODMÓWIĆ,TOŻ TO GRZECH SMIERTELNY,CHAHAA!!
Avatar
VIP / 24 lutego 2010 o 07:28
0
Żygać mi sie chce juz tym kulem. Wszystko za darmo i wiecznie niezadowoleni... normalnei żenada. Nic, tubtin to miasto studentów, ale skończyć studia i należy wiać z tąd jak najdalej...



tubtin - miasto frustracji
Avatar
tacowy / 23 lutego 2010 o 21:12
0
....KUL nie będzie musiał płacić za remont pałacu Potockich przy ul. Staszica (wystawił go na sprzedaż), bo dostał od wojska w dzierżawę dawne koszary na Majdanku....
Co ma współnego placenie za remont pała-cyku przy Staszica a otrzymaniem (BEZPŁATNIE!!!!!) w dzierżawę koszar na Majdanku?Zachłanny kler zawsze otrzymuje to co chciał i to w dodatku z nawiązką.To jest po prostu sabotaż ze strony władz miasta i jednocześnie rozpoczęła się wazeliniarska kampania wyborcza do wlad lokalnych.
Myślę,że rozsądni Lublinianie "podziękują" naszym władzom przy najbliższych wyborach za rozkradanie i rozdawnictwo naszego wspólnego majątku.Jak tak można,Tyle inwestycji i wydatków jest w mieście,na drogach Lublina jest dziura na dziurze,a decydenci z magistratu lekką ręką rozdają dobro miejskie za sprzedaż którego można by było zdziałać bardzo dużo!.Jak można nasze wspólne mienie oddawać urzędnikom obcego państwa Watykan.Co robi Julcia Pitera-specjalistka od tropienia spekulacji,niegospodarności i przekrętów?Co robi NIK,ABW i inne organy powołane do tropirnia afer i przekrętów?Wreszcie cona to nasi parlamentarzyści (szczególnie ci z lewicy)?
....KUL nie będzie musiał płacić za remont pałacu Potockich przy ul. Staszica (wystawił go na sprzedaż), bo dostał od wojska w dzierżawę dawne koszary na Majdanku....
Co ma współnego placenie za remont pała-cyku przy Staszica a otrzymaniem (BEZPŁATNIE!!!!!) w dzierżawę koszar na Majdanku?Zachłanny kler zawsze otrzymuje to co chciał i to w dodatku z nawiązką.To jest po prostu sabotaż ze strony władz miasta i jednocześnie rozpoczęła się wazeliniarska kampania wyborcza do wlad lokalnych.
Myślę,że rozsądni Lublini... rozwiń
Avatar
lubelak / 24 lutego 2010 o 09:14
0
Absolwenci zawodówek mogą na KUL wypisywać co zechcą. Co innego, gdyby chcieli tak krytykować Jesziwę.
Avatar
SKOLEA / 24 lutego 2010 o 08:36
0
WŁADZE KULasów WSPÓLNIE ZE ŚWIĘTYM ABP JÓZKIEM ŻYCIŃSKIM PÓJDĄ DO NASZYCH TFUU RADNYCH, PREZIA WASILEWSKIEGO ALBO GRABCZUKA I KOLEGÓW Z URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO I SYPNĄ URZĘDASY GROSZEM NA ŚWIĘTY CAMPUS,CHACHA!!NAJWYŻEJ ZABIERZE SIE SZPITALOM, SZKOŁOM, NA DROGI I INNE INWESTYCJE A CO!!POTEM POWIE SIĘ:NO NIE MA KASIORY DROGIE OWIECZKI!!!JAŚNIE KULAasom i PURPURZE PRZECIEŻ NIE WYPADA ODMÓWIĆ,TOŻ TO GRZECH SMIERTELNY,CHAHAA!!
Avatar
VIP / 24 lutego 2010 o 07:28
0
Żygać mi sie chce juz tym kulem. Wszystko za darmo i wiecznie niezadowoleni... normalnei żenada. Nic, tubtin to miasto studentów, ale skończyć studia i należy wiać z tąd jak najdalej...



tubtin - miasto frustracji
Avatar
tacowy / 23 lutego 2010 o 21:12
0
....KUL nie będzie musiał płacić za remont pałacu Potockich przy ul. Staszica (wystawił go na sprzedaż), bo dostał od wojska w dzierżawę dawne koszary na Majdanku....
Co ma współnego placenie za remont pała-cyku przy Staszica a otrzymaniem (BEZPŁATNIE!!!!!) w dzierżawę koszar na Majdanku?Zachłanny kler zawsze otrzymuje to co chciał i to w dodatku z nawiązką.To jest po prostu sabotaż ze strony władz miasta i jednocześnie rozpoczęła się wazeliniarska kampania wyborcza do wlad lokalnych.
Myślę,że rozsądni Lublinianie "podziękują" naszym władzom przy najbliższych wyborach za rozkradanie i rozdawnictwo naszego wspólnego majątku.Jak tak można,Tyle inwestycji i wydatków jest w mieście,na drogach Lublina jest dziura na dziurze,a decydenci z magistratu lekką ręką rozdają dobro miejskie za sprzedaż którego można by było zdziałać bardzo dużo!.Jak można nasze wspólne mienie oddawać urzędnikom obcego państwa Watykan.Co robi Julcia Pitera-specjalistka od tropienia spekulacji,niegospodarności i przekrętów?Co robi NIK,ABW i inne organy powołane do tropirnia afer i przekrętów?Wreszcie cona to nasi parlamentarzyści (szczególnie ci z lewicy)?
....KUL nie będzie musiał płacić za remont pałacu Potockich przy ul. Staszica (wystawił go na sprzedaż), bo dostał od wojska w dzierżawę dawne koszary na Majdanku....
Co ma współnego placenie za remont pała-cyku przy Staszica a otrzymaniem (BEZPŁATNIE!!!!!) w dzierżawę koszar na Majdanku?Zachłanny kler zawsze otrzymuje to co chciał i to w dodatku z nawiązką.To jest po prostu sabotaż ze strony władz miasta i jednocześnie rozpoczęła się wazeliniarska kampania wyborcza do wlad lokalnych.
Myślę,że rozsądni Lublini... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 1 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 1 0

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 5 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 35 8

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 65 41

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 14 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 8

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 12

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 37 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!