Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2009 r.
14:13
Edytuj ten wpis

Co dalej z WSPiA: Czy po likwidacji AHE studenci z Lublina zostaną na lodzie?

0 29 A A

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozpoczęło likwidację Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Uczelnia ta jest ściśle związana z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Okazuje się, że AHE, największa polska uczelnia niepubliczna, to nielegalna fabryka magistrów. Uczelnia bez zgody ministerstwa utworzyła punkty informacyjno-rekrutacyjne.

Nie służą one jednak naborowi, tylko studiuje tam młodzież. Duża część zajęć to fikcja, a studenci nie mają dostępu do profesorów. I nie wiedzą, że studiują bezprawnie.

– Od lat ministerstwo starało się skłonić szkołę do naprawienia sytuacji. Bezskutecznie. Dlatego sięgnęliśmy po środek najcięższy z przewidywanych – mówi rzecznik ministerstwa Bartosz Loba.

Likwidacja się rozpoczęła. Czy problemy AHE odbiją się też na lubelskiej WSPA, jednej z największych uczelni prywatnych w naszym regionie? Jak ustaliliśmy, obie uczelnie są ściśle powiązane. Ich właścicielem jest ten sam człowiek: łódzki biznesmen i naukowiec Makary Stasiak. Należący do niego Instytut Postępowania Twórczego w 2007 r. odkupił WSPA od Centrum Kształcenia Menedżerów Przemysłowych. Transakcja miała opiewać na kilkanaście milionów zł.

Obie uczelnie rozpoczęły współpracę. A studenci, którzy w WSPA kończą licencjat, mogą w Łodzi kontynuować naukę na studiach magisterskich. – To na nich problemy AHE mogą się odbić najbardziej, bo najzwyczajniej nie będą mieli gdzie studiować – mówi jeden z pracowników WSPA.

– Nie namawiamy naszych absolwentów do kontynuowania nauki w AHE, równie dobrze mogą wybrać UMCS czy Politechnikę Lubelską – mówi Edyta Truszkowska, kanclerz WSPA. – Staramy się im dać solidne wykształcenie licencjackie i inżynierskie. A co będą robili dalej, to ich decyzja.

Truszkowska dodaje, że nie widzi żadnego przełożenia sytuacji w AHE na lubelską uczelnię. – Owszem, mamy tego samego właściciela – mówi kanclerz. – Ale jesteśmy odrębną osobowością prawną, funkcjonujemy według odrębnych zasad i, jak każda uczelnia, jesteśmy kontrolowani przez MNiSW.

Na WSPA trwa rekrutacja na nowy rok akademicki.


Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ata / 9 października 2011 o 21:37
0
[quote name='adw' timestamp='1248969318' post='154969']
hahhaha !! litosci !! poziom kształcenia bardzo dobry na wyspie ? przeciaz tam sa same tumany ! w 95% na prywatnych sa jełopy i głaby ! przeciez nie beda ich uczyli jakis powaznych rzeczy , bo najzwyczajniej w swiecie oni tego nie ogarna !! w sumie dobrze ze zaczynaja likwidowac te przybytki deb***izmu , przynajmniej stopien tego licencjata czy tam magistra bedzie cos znaczył , bo teraz kazdy dureń moze go miec
[/quote]
Avatar
grzegorz / 27 listopada 2010 o 17:33
0
[quote name='adw' timestamp='1248969318' post='154969']
hahhaha !! litosci !! poziom kształcenia bardzo dobry na wyspie ? przeciaz tam sa same tumany ! w 95% na prywatnych sa jełopy i głaby ! przeciez nie beda ich uczyli jakis powaznych rzeczy , bo najzwyczajniej w swiecie oni tego nie ogarna !! w sumie dobrze ze zaczynaja likwidowac te przybytki deb***izmu , przynajmniej stopien tego licencjata czy tam magistra bedzie cos znaczył , bo teraz kazdy dureń moze go miec
[/quote]

sądząc po Twojej wypowiedzi na pewno masz wyższe wykształcenie...
[quote name='adw' timestamp='1248969318' post='154969']
hahhaha !! litosci !! poziom kształcenia bardzo dobry na wyspie ? przeciaz tam sa same tumany ! w 95% na prywatnych sa jełopy i głaby ! przeciez nie beda ich uczyli jakis powaznych rzeczy , bo najzwyczajniej w swiecie oni tego nie ogarna !! w sumie dobrze ze zaczynaja likwidowac te przybytki deb***izmu , przynajmniej stopien tego licencjata czy tam magistra bedzie cos znaczył , bo teraz kazdy dureń moze go miec
[/quote]... rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 13:01
0
wyluzowany napisał:
Obrońcy "prywatnych uczelni", nie oszukujcie się
Wszyscy wiemy że na uczelnie państwowe poszli ci, którzy byli w stanie zdać dobrze egzaminy na studia, teraz zdać dobrze maturę.
Osobniki mierniejsze intelektualnie musiały zadowolić się prywatnymi uczelniami - proste
I nie ma co się obrażać, w dzisiejszych czasach nie trzeba być omnibusem by do czegoś dojść w życiu, przykład: Lepper

Mówicie ze państwowe uczelnie są takie wspaniałe ... maja renomę zgadza się ale i mają porypany program dużo zbędnych rzeczy do nauki.... przykład?? proszę bardzo

Studiowałem na politechnice lubelskiej kierunek marketing i zarządzanie, w programie mojego nauczania było spawanie zajęcia z obróbki na tokarce i tak dalej teraz się pytam po co mi osobie zajmującej się marketingiem spawanie?? bo ja do tej pory 4 lata już pracuje nie mogę wykorzystać ten umiejętności:]
alej teraz się pytam po co mi osobie zajmującej się marketingiem spawanie?? bo ja do tej pory 4 lata już pracuje nie mogę wykorzystać ten umiejętności:] rozwiń
Avatar
Gość / 4 października 2009 o 21:34
0
synek z postu wyżej: nie p... jak się nie znasz. i nie rób głupiej opinii bo za takie coś można wyciągnać odpowiedzialność karną.
Avatar
Gość / 3 października 2009 o 18:15
0
ahe to najwieksza sciema do nauczania studentow. wiem studiowalam tam i placi sie a nic nie wymagaja nawet nie trzeba chodzic i ma sie srednia 5,0. gorszej zenady nie widzialam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Maciek / 10 września 2009 o 10:33
0
Mam firmę, jestem pracodawcą. I dla mnie nie ma większego znaczenia kto jaki ma papier. Ale zauważyłem jedno: ludzie po sprawdzonych, państwowych uczelniach mają jakąś wiedzę, chęci czy cele do osiągnięcia. Natomist ci z przpadkowych, prywatnych, płatnych szkół - wiedzą niewiele, nie mają wyobrażenia o sobie i nie potrafią się uczyć nowych rzeczy. To spore uproszczenie, wiem, ale takie mam zdanie. Tyle w tej kwestii.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2009 o 10:10
0
AHE przygotowała i wdraża program naprawczy, który został przesłany również do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Poczytajcie:

[url="http://www.ahe.lodz.pl/index.php?lang=pl&content_id=46&id=309"]http://www.ahe.lodz.pl/index.php?lang=pl&a...d=46&id=309[/url]
Avatar
Anna / 20 sierpnia 2009 o 22:22
0
Wyluzowany, Ty łosiu, ukończyłam państwową uczelnię i ukończyłam WSHE więc mam porównanie. Może i czasem jest jak mówisz, choć wstępne egzaminy o niczym nie świadczą, a przysparzają dużo stresu. To, co kto potrafi, widać dopiero na studiach. Są prywatne uczelnie marne i dobre, ASHE jest na dobrym poziomie.
Avatar
wyluzowany / 19 sierpnia 2009 o 20:23
0
Obrońcy "prywatnych uczelni", nie oszukujcie się
Wszyscy wiemy że na uczelnie państwowe poszli ci, którzy byli w stanie zdać dobrze egzaminy na studia, teraz zdać dobrze maturę.
Osobniki mierniejsze intelektualnie musiały zadowolić się prywatnymi uczelniami - proste
I nie ma co się obrażać, w dzisiejszych czasach nie trzeba być omnibusem by do czegoś dojść w życiu, przykład: Lepper
Obrońcy "prywatnych uczelni", nie oszukujcie się
Wszyscy wiemy że na uczelnie państwowe poszli ci, którzy byli w stanie zdać dobrze egzaminy na studia, teraz zdać dobrze maturę.
Osobniki mierniejsze intelektualnie musiały zadowolić się prywatnymi uczelniami - proste
I nie ma co się obrażać, w dzisiejszych czasach nie trzeba być omnibusem by do czegoś dojść w życiu, przykład: Lepper rozwiń
Avatar
IQ / 19 sierpnia 2009 o 19:00
0
No właśnie... i co będzie dalej?
Avatar
ata / 9 października 2011 o 21:37
0
[quote name='adw' timestamp='1248969318' post='154969']
hahhaha !! litosci !! poziom kształcenia bardzo dobry na wyspie ? przeciaz tam sa same tumany ! w 95% na prywatnych sa jełopy i głaby ! przeciez nie beda ich uczyli jakis powaznych rzeczy , bo najzwyczajniej w swiecie oni tego nie ogarna !! w sumie dobrze ze zaczynaja likwidowac te przybytki deb***izmu , przynajmniej stopien tego licencjata czy tam magistra bedzie cos znaczył , bo teraz kazdy dureń moze go miec
[/quote]
Avatar
grzegorz / 27 listopada 2010 o 17:33
0
[quote name='adw' timestamp='1248969318' post='154969']
hahhaha !! litosci !! poziom kształcenia bardzo dobry na wyspie ? przeciaz tam sa same tumany ! w 95% na prywatnych sa jełopy i głaby ! przeciez nie beda ich uczyli jakis powaznych rzeczy , bo najzwyczajniej w swiecie oni tego nie ogarna !! w sumie dobrze ze zaczynaja likwidowac te przybytki deb***izmu , przynajmniej stopien tego licencjata czy tam magistra bedzie cos znaczył , bo teraz kazdy dureń moze go miec
[/quote]

sądząc po Twojej wypowiedzi na pewno masz wyższe wykształcenie...
[quote name='adw' timestamp='1248969318' post='154969']
hahhaha !! litosci !! poziom kształcenia bardzo dobry na wyspie ? przeciaz tam sa same tumany ! w 95% na prywatnych sa jełopy i głaby ! przeciez nie beda ich uczyli jakis powaznych rzeczy , bo najzwyczajniej w swiecie oni tego nie ogarna !! w sumie dobrze ze zaczynaja likwidowac te przybytki deb***izmu , przynajmniej stopien tego licencjata czy tam magistra bedzie cos znaczył , bo teraz kazdy dureń moze go miec
[/quote]... rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 13:01
0
wyluzowany napisał:
Obrońcy "prywatnych uczelni", nie oszukujcie się
Wszyscy wiemy że na uczelnie państwowe poszli ci, którzy byli w stanie zdać dobrze egzaminy na studia, teraz zdać dobrze maturę.
Osobniki mierniejsze intelektualnie musiały zadowolić się prywatnymi uczelniami - proste
I nie ma co się obrażać, w dzisiejszych czasach nie trzeba być omnibusem by do czegoś dojść w życiu, przykład: Lepper

Mówicie ze państwowe uczelnie są takie wspaniałe ... maja renomę zgadza się ale i mają porypany program dużo zbędnych rzeczy do nauki.... przykład?? proszę bardzo

Studiowałem na politechnice lubelskiej kierunek marketing i zarządzanie, w programie mojego nauczania było spawanie zajęcia z obróbki na tokarce i tak dalej teraz się pytam po co mi osobie zajmującej się marketingiem spawanie?? bo ja do tej pory 4 lata już pracuje nie mogę wykorzystać ten umiejętności:]
alej teraz się pytam po co mi osobie zajmującej się marketingiem spawanie?? bo ja do tej pory 4 lata już pracuje nie mogę wykorzystać ten umiejętności:] rozwiń
Avatar
Gość / 4 października 2009 o 21:34
0
synek z postu wyżej: nie p... jak się nie znasz. i nie rób głupiej opinii bo za takie coś można wyciągnać odpowiedzialność karną.
Avatar
Gość / 3 października 2009 o 18:15
0
ahe to najwieksza sciema do nauczania studentow. wiem studiowalam tam i placi sie a nic nie wymagaja nawet nie trzeba chodzic i ma sie srednia 5,0. gorszej zenady nie widzialam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Maciek / 10 września 2009 o 10:33
0
Mam firmę, jestem pracodawcą. I dla mnie nie ma większego znaczenia kto jaki ma papier. Ale zauważyłem jedno: ludzie po sprawdzonych, państwowych uczelniach mają jakąś wiedzę, chęci czy cele do osiągnięcia. Natomist ci z przpadkowych, prywatnych, płatnych szkół - wiedzą niewiele, nie mają wyobrażenia o sobie i nie potrafią się uczyć nowych rzeczy. To spore uproszczenie, wiem, ale takie mam zdanie. Tyle w tej kwestii.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2009 o 10:10
0
AHE przygotowała i wdraża program naprawczy, który został przesłany również do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Poczytajcie:

[url="http://www.ahe.lodz.pl/index.php?lang=pl&content_id=46&id=309"]http://www.ahe.lodz.pl/index.php?lang=pl&a...d=46&id=309[/url]
Avatar
Anna / 20 sierpnia 2009 o 22:22
0
Wyluzowany, Ty łosiu, ukończyłam państwową uczelnię i ukończyłam WSHE więc mam porównanie. Może i czasem jest jak mówisz, choć wstępne egzaminy o niczym nie świadczą, a przysparzają dużo stresu. To, co kto potrafi, widać dopiero na studiach. Są prywatne uczelnie marne i dobre, ASHE jest na dobrym poziomie.
Avatar
wyluzowany / 19 sierpnia 2009 o 20:23
0
Obrońcy "prywatnych uczelni", nie oszukujcie się
Wszyscy wiemy że na uczelnie państwowe poszli ci, którzy byli w stanie zdać dobrze egzaminy na studia, teraz zdać dobrze maturę.
Osobniki mierniejsze intelektualnie musiały zadowolić się prywatnymi uczelniami - proste
I nie ma co się obrażać, w dzisiejszych czasach nie trzeba być omnibusem by do czegoś dojść w życiu, przykład: Lepper
Obrońcy "prywatnych uczelni", nie oszukujcie się
Wszyscy wiemy że na uczelnie państwowe poszli ci, którzy byli w stanie zdać dobrze egzaminy na studia, teraz zdać dobrze maturę.
Osobniki mierniejsze intelektualnie musiały zadowolić się prywatnymi uczelniami - proste
I nie ma co się obrażać, w dzisiejszych czasach nie trzeba być omnibusem by do czegoś dojść w życiu, przykład: Lepper rozwiń
Avatar
IQ / 19 sierpnia 2009 o 19:00
0
No właśnie... i co będzie dalej?
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 4 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 23 16

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 69 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 16 9

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 538 74

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!