Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2009 r.
14:13
Edytuj ten wpis

Co dalej z WSPiA: Czy po likwidacji AHE studenci z Lublina zostaną na lodzie?

0 29 A A

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozpoczęło likwidację Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Uczelnia ta jest ściśle związana z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Okazuje się, że AHE, największa polska uczelnia niepubliczna, to nielegalna fabryka magistrów. Uczelnia bez zgody ministerstwa utworzyła punkty informacyjno-rekrutacyjne.

Nie służą one jednak naborowi, tylko studiuje tam młodzież. Duża część zajęć to fikcja, a studenci nie mają dostępu do profesorów. I nie wiedzą, że studiują bezprawnie.

– Od lat ministerstwo starało się skłonić szkołę do naprawienia sytuacji. Bezskutecznie. Dlatego sięgnęliśmy po środek najcięższy z przewidywanych – mówi rzecznik ministerstwa Bartosz Loba.

Likwidacja się rozpoczęła. Czy problemy AHE odbiją się też na lubelskiej WSPA, jednej z największych uczelni prywatnych w naszym regionie? Jak ustaliliśmy, obie uczelnie są ściśle powiązane. Ich właścicielem jest ten sam człowiek: łódzki biznesmen i naukowiec Makary Stasiak. Należący do niego Instytut Postępowania Twórczego w 2007 r. odkupił WSPA od Centrum Kształcenia Menedżerów Przemysłowych. Transakcja miała opiewać na kilkanaście milionów zł.

Obie uczelnie rozpoczęły współpracę. A studenci, którzy w WSPA kończą licencjat, mogą w Łodzi kontynuować naukę na studiach magisterskich. – To na nich problemy AHE mogą się odbić najbardziej, bo najzwyczajniej nie będą mieli gdzie studiować – mówi jeden z pracowników WSPA.

– Nie namawiamy naszych absolwentów do kontynuowania nauki w AHE, równie dobrze mogą wybrać UMCS czy Politechnikę Lubelską – mówi Edyta Truszkowska, kanclerz WSPA. – Staramy się im dać solidne wykształcenie licencjackie i inżynierskie. A co będą robili dalej, to ich decyzja.

Truszkowska dodaje, że nie widzi żadnego przełożenia sytuacji w AHE na lubelską uczelnię. – Owszem, mamy tego samego właściciela – mówi kanclerz. – Ale jesteśmy odrębną osobowością prawną, funkcjonujemy według odrębnych zasad i, jak każda uczelnia, jesteśmy kontrolowani przez MNiSW.

Na WSPA trwa rekrutacja na nowy rok akademicki.


Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ata / 9 października 2011 o 21:37
0
[quote name='adw' timestamp='1248969318' post='154969']
hahhaha !! litosci !! poziom kształcenia bardzo dobry na wyspie ? przeciaz tam sa same tumany ! w 95% na prywatnych sa jełopy i głaby ! przeciez nie beda ich uczyli jakis powaznych rzeczy , bo najzwyczajniej w swiecie oni tego nie ogarna !! w sumie dobrze ze zaczynaja likwidowac te przybytki deb***izmu , przynajmniej stopien tego licencjata czy tam magistra bedzie cos znaczył , bo teraz kazdy dureń moze go miec
[/quote]
Avatar
grzegorz / 27 listopada 2010 o 17:33
0
[quote name='adw' timestamp='1248969318' post='154969']
hahhaha !! litosci !! poziom kształcenia bardzo dobry na wyspie ? przeciaz tam sa same tumany ! w 95% na prywatnych sa jełopy i głaby ! przeciez nie beda ich uczyli jakis powaznych rzeczy , bo najzwyczajniej w swiecie oni tego nie ogarna !! w sumie dobrze ze zaczynaja likwidowac te przybytki deb***izmu , przynajmniej stopien tego licencjata czy tam magistra bedzie cos znaczył , bo teraz kazdy dureń moze go miec
[/quote]

sądząc po Twojej wypowiedzi na pewno masz wyższe wykształcenie...
[quote name='adw' timestamp='1248969318' post='154969']
hahhaha !! litosci !! poziom kształcenia bardzo dobry na wyspie ? przeciaz tam sa same tumany ! w 95% na prywatnych sa jełopy i głaby ! przeciez nie beda ich uczyli jakis powaznych rzeczy , bo najzwyczajniej w swiecie oni tego nie ogarna !! w sumie dobrze ze zaczynaja likwidowac te przybytki deb***izmu , przynajmniej stopien tego licencjata czy tam magistra bedzie cos znaczył , bo teraz kazdy dureń moze go miec
[/quote]... rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 13:01
0
wyluzowany napisał:
Obrońcy "prywatnych uczelni", nie oszukujcie się
Wszyscy wiemy że na uczelnie państwowe poszli ci, którzy byli w stanie zdać dobrze egzaminy na studia, teraz zdać dobrze maturę.
Osobniki mierniejsze intelektualnie musiały zadowolić się prywatnymi uczelniami - proste
I nie ma co się obrażać, w dzisiejszych czasach nie trzeba być omnibusem by do czegoś dojść w życiu, przykład: Lepper

Mówicie ze państwowe uczelnie są takie wspaniałe ... maja renomę zgadza się ale i mają porypany program dużo zbędnych rzeczy do nauki.... przykład?? proszę bardzo

Studiowałem na politechnice lubelskiej kierunek marketing i zarządzanie, w programie mojego nauczania było spawanie zajęcia z obróbki na tokarce i tak dalej teraz się pytam po co mi osobie zajmującej się marketingiem spawanie?? bo ja do tej pory 4 lata już pracuje nie mogę wykorzystać ten umiejętności:]
alej teraz się pytam po co mi osobie zajmującej się marketingiem spawanie?? bo ja do tej pory 4 lata już pracuje nie mogę wykorzystać ten umiejętności:] rozwiń
Avatar
Gość / 4 października 2009 o 21:34
0
synek z postu wyżej: nie p... jak się nie znasz. i nie rób głupiej opinii bo za takie coś można wyciągnać odpowiedzialność karną.
Avatar
Gość / 3 października 2009 o 18:15
0
ahe to najwieksza sciema do nauczania studentow. wiem studiowalam tam i placi sie a nic nie wymagaja nawet nie trzeba chodzic i ma sie srednia 5,0. gorszej zenady nie widzialam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Maciek / 10 września 2009 o 10:33
0
Mam firmę, jestem pracodawcą. I dla mnie nie ma większego znaczenia kto jaki ma papier. Ale zauważyłem jedno: ludzie po sprawdzonych, państwowych uczelniach mają jakąś wiedzę, chęci czy cele do osiągnięcia. Natomist ci z przpadkowych, prywatnych, płatnych szkół - wiedzą niewiele, nie mają wyobrażenia o sobie i nie potrafią się uczyć nowych rzeczy. To spore uproszczenie, wiem, ale takie mam zdanie. Tyle w tej kwestii.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2009 o 10:10
0
AHE przygotowała i wdraża program naprawczy, który został przesłany również do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Poczytajcie:

[url="http://www.ahe.lodz.pl/index.php?lang=pl&content_id=46&id=309"]http://www.ahe.lodz.pl/index.php?lang=pl&a...d=46&id=309[/url]
Avatar
Anna / 20 sierpnia 2009 o 22:22
0
Wyluzowany, Ty łosiu, ukończyłam państwową uczelnię i ukończyłam WSHE więc mam porównanie. Może i czasem jest jak mówisz, choć wstępne egzaminy o niczym nie świadczą, a przysparzają dużo stresu. To, co kto potrafi, widać dopiero na studiach. Są prywatne uczelnie marne i dobre, ASHE jest na dobrym poziomie.
Avatar
wyluzowany / 19 sierpnia 2009 o 20:23
0
Obrońcy "prywatnych uczelni", nie oszukujcie się
Wszyscy wiemy że na uczelnie państwowe poszli ci, którzy byli w stanie zdać dobrze egzaminy na studia, teraz zdać dobrze maturę.
Osobniki mierniejsze intelektualnie musiały zadowolić się prywatnymi uczelniami - proste
I nie ma co się obrażać, w dzisiejszych czasach nie trzeba być omnibusem by do czegoś dojść w życiu, przykład: Lepper
Obrońcy "prywatnych uczelni", nie oszukujcie się
Wszyscy wiemy że na uczelnie państwowe poszli ci, którzy byli w stanie zdać dobrze egzaminy na studia, teraz zdać dobrze maturę.
Osobniki mierniejsze intelektualnie musiały zadowolić się prywatnymi uczelniami - proste
I nie ma co się obrażać, w dzisiejszych czasach nie trzeba być omnibusem by do czegoś dojść w życiu, przykład: Lepper rozwiń
Avatar
IQ / 19 sierpnia 2009 o 19:00
0
No właśnie... i co będzie dalej?
Avatar
ata / 9 października 2011 o 21:37
0
[quote name='adw' timestamp='1248969318' post='154969']
hahhaha !! litosci !! poziom kształcenia bardzo dobry na wyspie ? przeciaz tam sa same tumany ! w 95% na prywatnych sa jełopy i głaby ! przeciez nie beda ich uczyli jakis powaznych rzeczy , bo najzwyczajniej w swiecie oni tego nie ogarna !! w sumie dobrze ze zaczynaja likwidowac te przybytki deb***izmu , przynajmniej stopien tego licencjata czy tam magistra bedzie cos znaczył , bo teraz kazdy dureń moze go miec
[/quote]
Avatar
grzegorz / 27 listopada 2010 o 17:33
0
[quote name='adw' timestamp='1248969318' post='154969']
hahhaha !! litosci !! poziom kształcenia bardzo dobry na wyspie ? przeciaz tam sa same tumany ! w 95% na prywatnych sa jełopy i głaby ! przeciez nie beda ich uczyli jakis powaznych rzeczy , bo najzwyczajniej w swiecie oni tego nie ogarna !! w sumie dobrze ze zaczynaja likwidowac te przybytki deb***izmu , przynajmniej stopien tego licencjata czy tam magistra bedzie cos znaczył , bo teraz kazdy dureń moze go miec
[/quote]

sądząc po Twojej wypowiedzi na pewno masz wyższe wykształcenie...
[quote name='adw' timestamp='1248969318' post='154969']
hahhaha !! litosci !! poziom kształcenia bardzo dobry na wyspie ? przeciaz tam sa same tumany ! w 95% na prywatnych sa jełopy i głaby ! przeciez nie beda ich uczyli jakis powaznych rzeczy , bo najzwyczajniej w swiecie oni tego nie ogarna !! w sumie dobrze ze zaczynaja likwidowac te przybytki deb***izmu , przynajmniej stopien tego licencjata czy tam magistra bedzie cos znaczył , bo teraz kazdy dureń moze go miec
[/quote]... rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 13:01
0
wyluzowany napisał:
Obrońcy "prywatnych uczelni", nie oszukujcie się
Wszyscy wiemy że na uczelnie państwowe poszli ci, którzy byli w stanie zdać dobrze egzaminy na studia, teraz zdać dobrze maturę.
Osobniki mierniejsze intelektualnie musiały zadowolić się prywatnymi uczelniami - proste
I nie ma co się obrażać, w dzisiejszych czasach nie trzeba być omnibusem by do czegoś dojść w życiu, przykład: Lepper

Mówicie ze państwowe uczelnie są takie wspaniałe ... maja renomę zgadza się ale i mają porypany program dużo zbędnych rzeczy do nauki.... przykład?? proszę bardzo

Studiowałem na politechnice lubelskiej kierunek marketing i zarządzanie, w programie mojego nauczania było spawanie zajęcia z obróbki na tokarce i tak dalej teraz się pytam po co mi osobie zajmującej się marketingiem spawanie?? bo ja do tej pory 4 lata już pracuje nie mogę wykorzystać ten umiejętności:]
alej teraz się pytam po co mi osobie zajmującej się marketingiem spawanie?? bo ja do tej pory 4 lata już pracuje nie mogę wykorzystać ten umiejętności:] rozwiń
Avatar
Gość / 4 października 2009 o 21:34
0
synek z postu wyżej: nie p... jak się nie znasz. i nie rób głupiej opinii bo za takie coś można wyciągnać odpowiedzialność karną.
Avatar
Gość / 3 października 2009 o 18:15
0
ahe to najwieksza sciema do nauczania studentow. wiem studiowalam tam i placi sie a nic nie wymagaja nawet nie trzeba chodzic i ma sie srednia 5,0. gorszej zenady nie widzialam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Maciek / 10 września 2009 o 10:33
0
Mam firmę, jestem pracodawcą. I dla mnie nie ma większego znaczenia kto jaki ma papier. Ale zauważyłem jedno: ludzie po sprawdzonych, państwowych uczelniach mają jakąś wiedzę, chęci czy cele do osiągnięcia. Natomist ci z przpadkowych, prywatnych, płatnych szkół - wiedzą niewiele, nie mają wyobrażenia o sobie i nie potrafią się uczyć nowych rzeczy. To spore uproszczenie, wiem, ale takie mam zdanie. Tyle w tej kwestii.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2009 o 10:10
0
AHE przygotowała i wdraża program naprawczy, który został przesłany również do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Poczytajcie:

[url="http://www.ahe.lodz.pl/index.php?lang=pl&content_id=46&id=309"]http://www.ahe.lodz.pl/index.php?lang=pl&a...d=46&id=309[/url]
Avatar
Anna / 20 sierpnia 2009 o 22:22
0
Wyluzowany, Ty łosiu, ukończyłam państwową uczelnię i ukończyłam WSHE więc mam porównanie. Może i czasem jest jak mówisz, choć wstępne egzaminy o niczym nie świadczą, a przysparzają dużo stresu. To, co kto potrafi, widać dopiero na studiach. Są prywatne uczelnie marne i dobre, ASHE jest na dobrym poziomie.
Avatar
wyluzowany / 19 sierpnia 2009 o 20:23
0
Obrońcy "prywatnych uczelni", nie oszukujcie się
Wszyscy wiemy że na uczelnie państwowe poszli ci, którzy byli w stanie zdać dobrze egzaminy na studia, teraz zdać dobrze maturę.
Osobniki mierniejsze intelektualnie musiały zadowolić się prywatnymi uczelniami - proste
I nie ma co się obrażać, w dzisiejszych czasach nie trzeba być omnibusem by do czegoś dojść w życiu, przykład: Lepper
Obrońcy "prywatnych uczelni", nie oszukujcie się
Wszyscy wiemy że na uczelnie państwowe poszli ci, którzy byli w stanie zdać dobrze egzaminy na studia, teraz zdać dobrze maturę.
Osobniki mierniejsze intelektualnie musiały zadowolić się prywatnymi uczelniami - proste
I nie ma co się obrażać, w dzisiejszych czasach nie trzeba być omnibusem by do czegoś dojść w życiu, przykład: Lepper rozwiń
Avatar
IQ / 19 sierpnia 2009 o 19:00
0
No właśnie... i co będzie dalej?
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechał z dzieckiem "po kilku piwach". Rozbił się na ogrodzeniu boiska
galeria

Jechał z dzieckiem "po kilku piwach". Rozbił się na ogrodzeniu boiska 0 1

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 37-latek, który kierując alfa romeo uderzył w ogrodzenie boiska sportowego w Adamowie.

Orlęta Spomlek, czyli drużyna z charakterem

Orlęta Spomlek, czyli drużyna z charakterem 0 0

Kibice z Radzynia Podlaskiego muszą być dumni ze swojej drużyny. Po tym co działo się w kadrze Orląt Spomlek w tym sezonie zakończenie rundy na szóstym miejscu w tabeli trzeba uznać za duży sukces

Lubelscy radni-podróżnicy. Kto jeździł do Kanady, a kto na Ukrainę

Lubelscy radni-podróżnicy. Kto jeździł do Kanady, a kto na Ukrainę 2 1

Od Rosji po Kanadę i od Francji po Bułgarię jeździli w zagraniczne podróże służbowe miejscy radni minionej kadencji – dowiadujemy się z wykazu przygotowanego przez Ratusz na prośbę byłej już radnej Ewy Stadnik (PO), która na takim wyjeździe nie była ani razu.

Fatalne skutki gaszenia ognia benzyną. Spłonął dom

Fatalne skutki gaszenia ognia benzyną. Spłonął dom 1 0

W środę przed godziną 18 dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Chorupnik (gm. Gorzków).

Podrożeje prąd, wzrosną ceny gazu. Jak dużo zapłacimy?

Podrożeje prąd, wzrosną ceny gazu. Jak dużo zapłacimy? 18 10

Sprzedawcy gazu, w tym największy z nich PGNiG Obrót Detaliczny, chcą od nowego roku podnieść ceny. Czy będą mogli to zrobić oraz jak dużo ostatecznie zapłacimy? Zdecyduje o tym Urząd Regulacji Energetyki.

W Łęcznej chcą stopniowo powrócić do korzeni

W Łęcznej chcą stopniowo powrócić do korzeni 2 0

Górnik coraz intensywniej stawia na rozwój klubowej młodzieży. Widać już pierwsze sukcesy – drużyna trenera Daniela Ruska awansowała do Centralnej Ligi juniorów. Czy w zielono-czarnych niebawem zobaczymy graczy pokroju Grzegorza Bronowickiego?

Muzyka J.S. Bacha w Kościele Pobrygidkowskim
24 listopada 2018, 19:00

Muzyka J.S. Bacha w Kościele Pobrygidkowskim 0 0

W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Kościele Pobrygidkowskim (ul. Narutowicza 6) odbędzie się koncert kompozycji J.S. Bacha.

Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie

Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie 89 9

W 2020 roku przy kopalni Bogdanka ruszy budowa elektrowni na paliwo pochodzące z procesu gazyfikacji węgla – zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Nowa siłownia ma mieć moc 500 MW. W Europie będzie to projekt pilotażowy.

Divadlo Kontra wystawi „Księżyc i magnolie”. Spektakl w Bramie Grodzkiej
24 listopada 2018, 19:00

Divadlo Kontra wystawi „Księżyc i magnolie”. Spektakl w Bramie Grodzkiej 2 1

Jak powstawało „Przeminęło z wiatrem”? W Lublinie opowie o tym spektakl Klaudyny Rozhin i Divadlo Kontra „Księżyc i magnolie”.

Zakaz handlu w niedziele, będzie kolejna zmiana. Sklepy już nie będą mogły udawać
film

Zakaz handlu w niedziele, będzie kolejna zmiana. Sklepy już nie będą mogły udawać 0 6

Posłowie PiS wnieśli projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

Lublin: Uwaga na pieszych na ul. Zana

Lublin: Uwaga na pieszych na ul. Zana 1 1

Przez około dwie godziny nieczynna będzie dziś rano sygnalizacja świetlna na przejściu przez ul. Zana w pobliżu skrzyżowania z ul. Jana Sawy.

Praca w Straży Miejskiej w Lublinie. 3,5 chętnego na jeden etat

Praca w Straży Miejskiej w Lublinie. 3,5 chętnego na jeden etat 0 1

Co najmniej 59 osób stara się o wolne etaty strażników miejskich.

Posłanka klubu PiS skrytykowała nowelizację. Jarosław Kaczyński pogroził jej palcem [wideo]
film

Posłanka klubu PiS skrytykowała nowelizację. Jarosław Kaczyński pogroził jej palcem [wideo] 25 16

Sejm w błyskawicznym tempie po raz kolejny znowelizował w środę ustawę o Sądzie Najwyższym.

Urzędnik zatankował służbowy samochód, ale paliwo nalał też do kanistra. Tego się nie spodziewał

Urzędnik zatankował służbowy samochód, ale paliwo nalał też do kanistra. Tego się nie spodziewał 87 18

Pod koniec września Marian Mazur, inspektor chełmskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy na jednej ze stacji paliw przy ul. Armii Krajowej zatankował służbowy samochód, a do tego jeszcze wypełnił paliwem kanister. Kiedy chciał za to zapłacić kartą flotową PIP, pracownik stacji odebrał mu ją, dopatrując się w postępowaniu klienta nieprawidłowości.

Fatalna runda jesienna w wykonaniu MKS Ryki

Fatalna runda jesienna w wykonaniu MKS Ryki 2 2

Fatalną rundę ma za sobą MKS Ryki. Drużyna Marcina Cieśli zakończyła rok bez choćby jednego zwycięstwa. Z 16 meczów przegrała aż 13, a tylko trzy zremisowała. A do tego ma bilans bramkowy 13-57. To wszystko powoduje, że Bartłomiej Bułhak i jego koledzy są głównym kandydatem do spadku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!