Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 marca 2011 r.
22:34
Edytuj ten wpis

Cukier znika ze sklepów w Lublinie, ale wolniej

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 14 A A
Cukier to wciąż chodliwy towar w lubelskich sklepach. I drogi<br />
 (Maciej Kaczanowski)
Cukier to wciąż chodliwy towar w lubelskich sklepach. I drogi
(Maciej Kaczanowski)

W sklepach powoli zaczyna stabilizować się sytuacja z cukrem. Ten towar wprawdzie wciąż szybko znika, ale już nie ma takiej paniki, jak kilka dni temu. Między sklepami w dalszym ciągu są spore różnice cenowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W dalszym ciągu ludzie wykupują cukier. – Nie jest to już jednak skala tak masowa, jak kilka dni temu – usłyszeliśmy wczoraj w jednej z lubelskich Stokrotek. – W dalszym ciągu jest duży popyt, ale już nie ma sytuacji, kiedy brakuje w sklepie cukru – dodała ekspedientka.

"Cukrzana panika” wybuchła w minionym tygodniu. – Ludzie kilogramami zaczęli wykupywać cukier. Normalnie w ciągu dnia sprzedawaliśmy maksimum paletę cukru. Teraz poszłyby nawet i trzy – mówi szefowa jednego z tanich sklepów.

Panikę na rynku wywołała plotka, że cukier może podrożeć nawet do 6–7 złotych. – Rzeczywiście, w wyniku fatalnych zbiorów surowca w Australii, ceny cukry mocno poszybowały na giełdach światowych. Także i polscy konsumenci odczuwają różnice cenowe. Jest to normalne w warunkach gospodarki rynkowej. – mówi Andrzej Faliński z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

A cena cukru rosła błyskawicznie. Jeszcze w minionym tygodniu za kilogram płaciliśmy 3,40 złotego, podczas, gdy wczoraj najdroższy cukier w Stokrotce kosztował 4,99 zł i szybko znikał. W małych sklepach osiedlowych przekroczył nawet magiczną granicę 5 złotych za kilogram.

Niektóre duże sieci na podwyższony popyt zareagowały ograniczeniami zakupu cukru. – Kilogram cukru kosztuje u nas 3,49 zł, o ile nabywca kupuje tylko 10 kilogramów. Każdy kilogram powyżej kosztuje już 4,99 zł. Na brak klientów nie narzekamy – usłyszeliśmy w Carrefourze w przy ul. Witosa w Lublinie.

Również świdnicki Kaufland wprowadził ograniczenia jednorazowego zakupu do 10 kilogramów.
Oczywiście, poza fatalnymi zbiorami w Australii, zmniejszona podaż cukru w Polsce to sprawa unijnych ograniczeń. Po prostu UE zaplanowała na ten rok za małe kwoty cukrowe.

– W Polsce brakuje cukru, ponieważ Unia Europejska ustaliła dla naszego kraju limity produkcyjne w wysokości ok. 1,4 mln ton cukru (dla wszystkich producentów cukru działających w Polsce), które są za małe w stosunku do faktycznych potrzeb szacowanych na ok. 1,6 mln ton. Owe brakujące 200 tys. ton cukru trzeba do Polski sprowadzić. Teraz nie opłaca się tego robić, bo ceny cukru na rynku światowym są obecnie wysokie – mówi Aleksandra Paulska, rzecznik prasowy Krajowej Spółki Cukrowej SA. Jednocześnie rzecznik uspokaja.

– Pojawiające się informacje na temat cukru mogącego kosztować 7 zł za kg są niepotrzebnym wywoływaniem paniki. Taka cena nie znajduje potwierdzenia w faktach – dodaje rzecznik. – Obecna sytuacja ma więc charakter przejściowy. Podkreślam, nie ma racjonalnych powodów, które zmuszałyby do kupowania cukru w ilościach przekraczających bieżącą konsumpcję – kończy Aleksandra Paulska.

I to się potwierdza, bo panika już mija. – W naszym sklepie można kupować cukier, ile się w wózku zmieści – usłyszeliśmy wczoraj w Realu.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aron / 12 marca 2011 o 11:33
0
Cukier to trucizna im droższy tym lepiej.
Avatar
gość / 12 marca 2011 o 10:47
0
nie żebym się czepiał, ale w Carrefourze w przy ul. Witosa w Lublinie cena za kilogram cukru wczoraj wynosiła 4.49 do 10kg a powyżej 4.99, więc nie wprowadzajcie ludzi w błąd.
Avatar
Josef46 / 12 marca 2011 o 08:46
0
Niestety Polską rzadzą złodzieje i sprzedawczyki.Sprzedali nasze cukrownie Niemcom i u nich nie ma paniki bo cukru jest pod dostatkiem po 2 pln zł/nie euro/.Drąża nas cenami,dając w mediach tematy zastępcze.Gdzie my mamy władze???On sa dla UE,ktora jest organizacja działającą przeciw narodom zwłaszcza tym z Europy środkowo-wschodniej!Musimy otworzyc oczy i pogonić to hazardowe towarzystwo Tuskowo-Pawlakowe,zanim oddadzą nas bez wystrzału w ręce dawnych zaborców!Dzisiaj w telewizji mamy debate dwóch panów reprezentujących jednego ich pana/najbogatszego Żyda świata G.Sorosa.Balcerowicz reprezentuje Fundację Batorego założoną przez G.Sorosa i Rostowski reprezentuje jako dziekan jedną z uczelnię w Budapeszcie/także będącej własnościa G.Sorosa/.Jest wielka feta w mediach ,a po cichu ceny rosną.W tym roku Orlen zapowiedział 33-cią podwyżkę.Czy ktoś na temat cen dyskutuje,nie bo wazniejsza jest dyskusja o tym co będzie za lat 20 i bez jakichkolwiek wyliczeń!Jak można tak ogłupiac ludzi???
Niestety Polską rzadzą złodzieje i sprzedawczyki.Sprzedali nasze cukrownie Niemcom i u nich nie ma paniki bo cukru jest pod dostatkiem po 2 pln zł/nie euro/.Drąża nas cenami,dając w mediach tematy zastępcze.Gdzie my mamy władze???On sa dla UE,ktora jest organizacja działającą przeciw narodom zwłaszcza tym z Europy środkowo-wschodniej!Musimy otworzyc oczy i pogonić to hazardowe towarzystwo Tuskowo-Pawlakowe,zanim oddadzą nas bez wystrzału w ręce dawnych zaborców!Dzisiaj w telewizji mamy debate dwóch panów reprezentujących jednego ich ... rozwiń
Avatar
zygzak / 12 marca 2011 o 01:11
0
[quote name='krissu' timestamp='1299886427' post='449339']
Dokładnie,mieszkam we Frankfurcie i tutaj cukier kosztuje ok.60 centów za kg,natomiast ja trafiłem na promocje i za dwukilowe op. cukru zapłaciłem 99 eurocentów,co daje w przeliczeniu na nasze ok. dwa złote za kg.w naszym kraju mamy najwyższe ceny i najniższe zarobki w stosunku do tych cen,w Niemczech za 100 euro nakupię jedzenia i słodyczy dla trzyosobowej rodziny na tydzień(albo nawet więcej) w Polsce za 100 zł nie wiem czy na dwa dni żywności kupię , a słodycze ? może na lizaka starczy.
[/quote]
dobry przelicznik 100 euro 100 pln, oj ciemny narodzie......
[quote name='krissu' timestamp='1299886427' post='449339']
Dokładnie,mieszkam we Frankfurcie i tutaj cukier kosztuje ok.60 centów za kg,natomiast ja trafiłem na promocje i za dwukilowe op. cukru zapłaciłem 99 eurocentów,co daje w przeliczeniu na nasze ok. dwa złote za kg.w naszym kraju mamy najwyższe ceny i najniższe zarobki w stosunku do tych cen,w Niemczech za 100 euro nakupię jedzenia i słodyczy dla trzyosobowej rodziny na tydzień(albo nawet więcej) w Polsce za 100 zł nie wiem czy na dwa dni żywności kupię , ... rozwiń
Avatar
krissu / 12 marca 2011 o 00:33
0
Dokładnie,mieszkam we Frankfurcie i tutaj cukier kosztuje ok.60 centów za kg,natomiast ja trafiłem na promocje i za dwukilowe op. cukru zapłaciłem 99 eurocentów,co daje w przeliczeniu na nasze ok. dwa złote za kg.w naszym kraju mamy najwyższe ceny i najniższe zarobki w stosunku do tych cen,w Niemczech za 100 euro nakupię jedzenia i słodyczy dla trzyosobowej rodziny na tydzień(albo nawet więcej) w Polsce za 100 zł nie wiem czy na dwa dni żywności kupię , a słodycze ? może na lizaka starczy.
Avatar
tak / 11 marca 2011 o 23:44
0
W Niemczech 1kg cukru kosztuje na nasze 2zł. I co ? i gówno ! jakoś oni mają wywalone jaj na to, że kryzys w Australi, ale polaczek jeden drugi i trzeci łyka jak młody pelikan, ze to ma na to wpływ.
Avatar
cukier krzepi / 11 marca 2011 o 22:47
0
W Kanadzie 2.kg torba cukru kosztuje ok 1 CAD (w zależności od okolicy)
Avatar
cukier krzepi / 11 marca 2011 o 22:46
0
W kandzie 2.kg torba cukru kosztuje ok 1 CAD (w zależności od okolicy)
Avatar
cukrowy dziadek / 11 marca 2011 o 22:43
0
Ciekawe jak teraz czuje się p.Żuk,likwidator lubelskiej cukrowni.Cukru nie ma,plantatorzy buraków bankrutują,sporo osób z branży cukrowniczej poszło na tzw.bruk.
Ciekawe,czy z tego powodu likwidator cukrowni ma satysfakcję za "dobrze wykonaną robote"
Avatar
xxx / 11 marca 2011 o 20:35
0
Nowoczesne maszyny po zlikwidowanej lubelskiej cukrowni wyrzucono przy bazarze w Kraśniku.Znajoma w Niemczech kupuje cukier za 65 eurocentów=2,60 zł.Oto wasze cuda
Avatar
aron / 12 marca 2011 o 11:33
0
Cukier to trucizna im droższy tym lepiej.
Avatar
gość / 12 marca 2011 o 10:47
0
nie żebym się czepiał, ale w Carrefourze w przy ul. Witosa w Lublinie cena za kilogram cukru wczoraj wynosiła 4.49 do 10kg a powyżej 4.99, więc nie wprowadzajcie ludzi w błąd.
Avatar
Josef46 / 12 marca 2011 o 08:46
0
Niestety Polską rzadzą złodzieje i sprzedawczyki.Sprzedali nasze cukrownie Niemcom i u nich nie ma paniki bo cukru jest pod dostatkiem po 2 pln zł/nie euro/.Drąża nas cenami,dając w mediach tematy zastępcze.Gdzie my mamy władze???On sa dla UE,ktora jest organizacja działającą przeciw narodom zwłaszcza tym z Europy środkowo-wschodniej!Musimy otworzyc oczy i pogonić to hazardowe towarzystwo Tuskowo-Pawlakowe,zanim oddadzą nas bez wystrzału w ręce dawnych zaborców!Dzisiaj w telewizji mamy debate dwóch panów reprezentujących jednego ich pana/najbogatszego Żyda świata G.Sorosa.Balcerowicz reprezentuje Fundację Batorego założoną przez G.Sorosa i Rostowski reprezentuje jako dziekan jedną z uczelnię w Budapeszcie/także będącej własnościa G.Sorosa/.Jest wielka feta w mediach ,a po cichu ceny rosną.W tym roku Orlen zapowiedział 33-cią podwyżkę.Czy ktoś na temat cen dyskutuje,nie bo wazniejsza jest dyskusja o tym co będzie za lat 20 i bez jakichkolwiek wyliczeń!Jak można tak ogłupiac ludzi???
Niestety Polską rzadzą złodzieje i sprzedawczyki.Sprzedali nasze cukrownie Niemcom i u nich nie ma paniki bo cukru jest pod dostatkiem po 2 pln zł/nie euro/.Drąża nas cenami,dając w mediach tematy zastępcze.Gdzie my mamy władze???On sa dla UE,ktora jest organizacja działającą przeciw narodom zwłaszcza tym z Europy środkowo-wschodniej!Musimy otworzyc oczy i pogonić to hazardowe towarzystwo Tuskowo-Pawlakowe,zanim oddadzą nas bez wystrzału w ręce dawnych zaborców!Dzisiaj w telewizji mamy debate dwóch panów reprezentujących jednego ich ... rozwiń
Avatar
zygzak / 12 marca 2011 o 01:11
0
[quote name='krissu' timestamp='1299886427' post='449339']
Dokładnie,mieszkam we Frankfurcie i tutaj cukier kosztuje ok.60 centów za kg,natomiast ja trafiłem na promocje i za dwukilowe op. cukru zapłaciłem 99 eurocentów,co daje w przeliczeniu na nasze ok. dwa złote za kg.w naszym kraju mamy najwyższe ceny i najniższe zarobki w stosunku do tych cen,w Niemczech za 100 euro nakupię jedzenia i słodyczy dla trzyosobowej rodziny na tydzień(albo nawet więcej) w Polsce za 100 zł nie wiem czy na dwa dni żywności kupię , a słodycze ? może na lizaka starczy.
[/quote]
dobry przelicznik 100 euro 100 pln, oj ciemny narodzie......
[quote name='krissu' timestamp='1299886427' post='449339']
Dokładnie,mieszkam we Frankfurcie i tutaj cukier kosztuje ok.60 centów za kg,natomiast ja trafiłem na promocje i za dwukilowe op. cukru zapłaciłem 99 eurocentów,co daje w przeliczeniu na nasze ok. dwa złote za kg.w naszym kraju mamy najwyższe ceny i najniższe zarobki w stosunku do tych cen,w Niemczech za 100 euro nakupię jedzenia i słodyczy dla trzyosobowej rodziny na tydzień(albo nawet więcej) w Polsce za 100 zł nie wiem czy na dwa dni żywności kupię , ... rozwiń
Avatar
krissu / 12 marca 2011 o 00:33
0
Dokładnie,mieszkam we Frankfurcie i tutaj cukier kosztuje ok.60 centów za kg,natomiast ja trafiłem na promocje i za dwukilowe op. cukru zapłaciłem 99 eurocentów,co daje w przeliczeniu na nasze ok. dwa złote za kg.w naszym kraju mamy najwyższe ceny i najniższe zarobki w stosunku do tych cen,w Niemczech za 100 euro nakupię jedzenia i słodyczy dla trzyosobowej rodziny na tydzień(albo nawet więcej) w Polsce za 100 zł nie wiem czy na dwa dni żywności kupię , a słodycze ? może na lizaka starczy.
Avatar
tak / 11 marca 2011 o 23:44
0
W Niemczech 1kg cukru kosztuje na nasze 2zł. I co ? i gówno ! jakoś oni mają wywalone jaj na to, że kryzys w Australi, ale polaczek jeden drugi i trzeci łyka jak młody pelikan, ze to ma na to wpływ.
Avatar
cukier krzepi / 11 marca 2011 o 22:47
0
W Kanadzie 2.kg torba cukru kosztuje ok 1 CAD (w zależności od okolicy)
Avatar
cukier krzepi / 11 marca 2011 o 22:46
0
W kandzie 2.kg torba cukru kosztuje ok 1 CAD (w zależności od okolicy)
Avatar
cukrowy dziadek / 11 marca 2011 o 22:43
0
Ciekawe jak teraz czuje się p.Żuk,likwidator lubelskiej cukrowni.Cukru nie ma,plantatorzy buraków bankrutują,sporo osób z branży cukrowniczej poszło na tzw.bruk.
Ciekawe,czy z tego powodu likwidator cukrowni ma satysfakcję za "dobrze wykonaną robote"
Avatar
xxx / 11 marca 2011 o 20:35
0
Nowoczesne maszyny po zlikwidowanej lubelskiej cukrowni wyrzucono przy bazarze w Kraśniku.Znajoma w Niemczech kupuje cukier za 65 eurocentów=2,60 zł.Oto wasze cuda
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 9

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 32 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!