Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 września 2015 r.
9:54

Janusz Palikot: Rządząca koalicja? Z każdym tylko nie z PiS (czat)

Autor: Zdjęcie autora toma dudi
0 47 A A

Przed godz. 10 wystartował nasz czat z kandydatem Zjednoczonej Lewicy - Januszem Palikotem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dziękujemy za obecność, a Państwu za udział w czacie.

Fajnie jest normalnie porozmawiać z ludźmi. W Sejmie jest to dosyć trudne.

Panie Januszu!!! Kiedy porzuci Pan „Warszawkę” na rzecz Biłgoraja? Niech Pan do nas wraca i startuje na burmistrza

Mieszkam w Lublinie od 10 lat, a w Warszawie pracuję w Sejmie. Właśnie za chwilę jadę do Biłgoraja, gdzie będę się widział z burmistrzem Rosłanem, który jest całkiem niezłym burmistrzem. Pozdrawiam po biłgorajsku.

Ogólnie jest pan znany wśród braci poselskiej z dość kontrowersyjnych poglądów, marihuana, związki partnerskie, a jaka jest recepta na sukces w tych wyborach? co chce pan zaoferować wyborcom z lubelskiego, jak przekonać do swoich poglądów, bo chyba nie kampanią negatywną skierowaną w innych kontrkandydatów?

Nowy program społeczno-gospodarczy dla całego kraju oparty o wzrost wynagrodzeń. Uprzemysłowienie i zbudowanie okręgów przemysłowych. Zmiana systemu edukacji w szkole, tak żeby dzieci wychodziły ze szkoły dopiero wieczorem. Mamy niż demograficzny i nadwyżkę nauczycieli więc powinniśmy to wykorzystyać do poprawy jakości nauczania w tym kompetencji społecznych.

W służbie zdrowia powinno nastąpić odwórcenie relacji. Lekarz zabiega o pacjentów, bo inaczej nie dostanie pieniędzy. Tak jak jest w Niemczech i we Francji. Powszechny dostęp do kultury za darmo. Kultury, nie rozrywaki. Tolerancja dla inaczej myślących i inaczej kochających.

Chciałam się zapytać pana Palikota co on może zaproponować zwykłemu Polakowi jak ja, który zarabia najniższą krajową czyli niecałe 1300 zł na rękę, żeby żyło mi się lepiej i żebym nie musiała wyjeżdżać?

Wzrost płacy minimalnej do 2,5 tys zł. Stawka zerowa dla dochodów do 21 tys. zł rocznie. Skrócony czas pracy do 37 godzin tygodniowo. Całodniowa edukacja dzieci w szkołach i przedszkolach. Powszechny dostęp do kultury, za darmo.

Panie Januszu, o jaki model współczesnego obywatela będzie Pan zabiegał w przypadku zwycięstwa w nadchodzących wyborach parlamentarnych?

Po pierwsze: budżet partycypacyjny/obywatelski w każdym mieście w Polsce, tak żeby to obywatele decydowali o części wydatków gmin. 2. Całodniowa edukacja dzieci, która uczy ich kompetencji społecznych, a nie tylko formalno-racjonalnych. 3. Formy demokracji bezpośredniej. 4. Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa ekonomicznego przez wzrost najniższych wynagrodzeń. 5. Masowy dostęp do kultury.

Z tego wszystkiego musi wyłonić się człowiek dużo bardziej uśmiechnięty, zaangażowany w życie społeczne, z większą ilością czasu dla siebie i swoich najbliższych.

Pytanie od „korwinisty”. Czy jest pan za legalizacją LSD, amfetaminy, zniesieniem przymusu jazdy w samochodzie  w pasach bezpieczeństwa, zniesieniem przymusu edukacji po 13 (16) roku życia dopuszczeniem sprzedaży alkoholu dla nieletnich od 16 roku życia jeśli rodzice na to wyrażają zgodę

Jestem przeciwny temu wszystkiemu gdyż jestem zwolennikiem myślenia, a nie rzucania się na szyny.

Co z ludźmi którzy nie mają możliwości starać się o mieszkanie? Są zmuszani do różnych rzeczy i dalej nic?

Więc właśnie na tym polega projekt ZL, że proponujemy mieszkania dla ludzi którzy nie mają zdolności kredytowych. To będą mieszkania małe, do 60 m2, skromnie urządzone, które będzie można albo tanio wynająć, jeśli będą stanowiły zasób komunalny albo kupić w ratach rozłożonych na 50 lat.

Wracamy do pytania o rolnictwo. Jak Pan sobie wyobraża, że rolnicy przetwarzać będą produkty na własną rękę bez kontroli, badań itd? Przecież zatrucia itp. murowane

Właśnie, że nie. Jest odpowiedzialność cywilna. I jakoś w Czechach można produkować żywność z własnych płodów rolnych. Jak kogoś zatruję kiełbasą, bimbrem, serem to biorę za to odpowiedzialność cywilną. Niech mnie pan/pani nie oszukuje, że nie pił(a) pan/pani domowego bimbru i nie jadła kiełbasy i jakoś pan/pani żyje.

Czy zgodnie z deklaracjami będzie Pan tylko dwie kadencje szefem Twojego Ruchu i ile tam w ogóle trwa kadencja? Czy zaczyna się od nowa przy zmianie nazwy?

Kadencja trwa 5 lat. Faktycznie zmienialiśmy nazwę, ale w ogóle łączyliśmy kilka partii ze sobą w 2013 roku. Jednak licząc czas, bez względu na zmiany, to właśnie kończy się pierwsza kadencja.

Jaki jest plan ZL w stosunku do uprzywilejowanych grup zawodowych takich jak górnicy i jaki jest pomysł na rozwiązanie problemu w górnictwie?

Chcemy zlikwidować przywileje klasy politycznej i różnych grup zawodowych. Wszyscy jesteśmy równi jeśli chodzi o nasze prawa. 2. W Polsce prąd jest dwa razy droższy niż średnio w UE. Musimy obniżyć ceny prądu jeśli mamy się rozwijać przemysłowo. Dlatego trzeba budować, alternatywne w stosunku do węgla kamiennego źródła energii, między innymi OZE. Ale trzeba dokonać restrukturyzacji polskiego górnictwa, gdyż węgiel Polski jest dzisiaj najdroższy w Europie.

Czy podniesienie płacy minimalnej nie spowoduje wzrostu cen, masowych zwolnień, wymuszania samozatrudnienia i przeniesienia się firm do państw ościennych, wszak to niemal dwukrotna podwyżka o ile dobrze kombinuję?

Nie, nie spowoduje, dlatego, że 1. zwiększenie płacy minimalnej zwiększy konsumpcję czyli obroty firm i ich zyski. 2. Proponujemy ulgi inwestycyjne, dla przedsiębiorców inwestujących w zwiększenie wydajności. A jednocześnie skracamy czas pracy z 40 do 37 godzin tygodniowo. 3. Mamy program ożywienia gospodarczego przez budowę mieszkań socjalnych za kwotę 16 mld zł rocznie przez 5 lat, co powinno dać wzrost gospodarczy ok. 3 proc. dodatkowo. 4. Chcemy zbudować kilka okręgów przemysłowych o czym mówiłem już wcześniej.

Czy w potencjalnym rządzie p. Nowackiej, zajął by pan stanowisko ministra w którymś resorcie? Jeśli tak to w którym i dlaczego?

To nie jest czas na decyzje personalne, a poza tym podejmie je przyszła premier kiedy będzie miała do tego wyborczy mandat. Ja się dobrze czuję w sprawach dotyczących gospodarki i kultury, ale służba publiczna to nie jest kwestia dobrego samopoczucia tylko właśnie służby.

Czy Zjednoczona Lewica byłaby w stanie utworzyć rządzącą koalicję i z kim?

Tak, z każdym tylko nie z PiS.

Jaka jest gwarancja tego, że Pan znowu nie zmieni zdania na temat lewicy, Millera itp. po tym jak obejmie Pan jakikolwiek urząd?

Człowiek tym się różni od zwierząt, że zmienia zdanie, może z wyjątkiem Korwina-Mikke. Przecież myśleć, to ciągle podważać swoje własne przekonania. Więc jeśli dowiem się czegoś w przyszłości co będzie odkrywcze, to być może zmienię zdanie w tej czy innej sprawie.

Czy może Pan wytłumaczyć tak radykalne zmiany zdania w Pana przypadku. Zarzekał się Pan jeszcze niedawno , że nigdy Pan z Millerem nie wystartuje, a tu proszę, wspólne listy? Proszę o informacje, bo nie wygląda to wiarygodnie...

Oczywiście z Millerem mieliśmu długą historię sporu i faktycznie ponieważ wielokrotnie próbowałem i to się nie udało, nie zakładałem że możliwa będzie współpraca z Leszkiem Millerem i SLD. Jednak przełamaliśmy te opory z dwóch powodów, choć nie było to łatwe. Po pierwsze: w Sejmie powinna być lewica. A gdyby nie to zjednoczenie, prawdopodobnie by jej nie było. Po drugie: dobry wynik ZL zatrzyma samodzielne rządy PiSu, bo to byłoby prawdziwe nieszczęście dla naszego kraju.

Czy po złożeniu mandatu otrzymał pan odprawę a jeśli tak to w jakiej wysokości?

Nie nie otrzymałem odprawy. Odprawa nie przysługuje posłowi który sam składa rezygnację z pełnionego mandatu. Ponieważ zrobiłem to już po raz drugi, w poprzedniej kadencji też odszedłem i złożyłem mandat, to znaczy że zrezygnowałem łącznie z kwoty 66 tys. zł.

Czy nie uważa pan, że zakpił sobie z wyborców rezygnując z mandatu posła? Wyborcy wybrali pana, a nie Dołeckiego. Powodem pańskiej rezygnacji nie był przypadek losowy (np. choroba), a sprawy bardzo przyziemne.

Rodzice Andrzeja Dołeckiego siedzieli trzy miesiące w więzieniu oskarżeni o to że sprowadzając olej konopny dla chorej matki złamali przepisy. Grozi im za to 15 lat więzienia. Matka Dołeckich umarła, między innymi dlatego że nie dostała tego leku. Jeżeli jest zagrożone życie lub zdrowie to mandat nie ma znaczenia.

W kampanii przed poprzednimi wyborami głośno mówił pan o legalizacji marihuany. Co w tym czasie pana ugrupowanie zrobiło w tym kierunku i jakie jest obecnie pana stanowisko w tej sprawie?

Dalej jestem zwolennikiem legalizacji marihuany, w szczególności marihuany medycznej. W tej kadencji sejmu pięciokrotnie składaliśmy projekty zmian przepisów których celem było zalegalizowanie marihuany. Była to ustawa o klubach konopnych, czyli hodowli na własny użytek, wzorowana na ustawie w Portugalii, o legalizacji marihuany medycznej wzorowana na czeskim rozwiązaniu, o depenalizacji palenia marihuany, czyli wprowadzenia wartości granicznych marihuany którą można mieć przy sobie i za co się nie ponosi odpowiedzialności.

Dwie mniejsze, których celem było skreślenie w istniejących przepisach skreślenie marihuany z wykazu substancji zakaznych. Sejm odrzucił wszystkie proejkty, głosami PO i PSL. Na szczęście nasze działania doprowadziły do tego, że wprawdzie tylko eksperymentalnie, ale rozpoczęto leczenie dzieci za pomocą leków opartych o marihuanę. Jest też pewnie pani/panu znane, że zrezygnowałem z mandatu poselskiego na rzecz lidera Wolnych Konopii, Andrzeja Dołeckiego żeby mu pomóc w walce o legalizację.

Jakiś czas temu, wzięłam kredyt we frankach. Dałam się przekonać opinii Pana Petru - który wydawał mi się ekspertem, zapewniał, że te kredyty nie zdrożeją tak bardzo. Czy Pana zdaniem mogę pozwać Pana Petru za wprowadzanie w błąd i narażanie mnie i innych na straty?

Proszę o kontakt z posłem Michałem Kabacińskim z Lublina (Krakowskie Przedmieście 10/5) żebyśmy panią skontaktowali ze stowarzyszeniem poszkodowanych przez kredyty frankowe pani Magdaleny Kaszni. Oni mają gotowe procedury postępowania.

Czy ZL popiera zaostrzenie prawa za okrucieństwo wobec zwierząt i zakaz hodowli zwierząt na futra?

Tak.

Jak to jest z tą kwotą wolną od podatku? Ostatnio wszyscy chcą ją podnosić, ale usłyszałam, że to Pana ugrupowanie było pierwsze, czy to prawda?

My w tej kadencji dwukrotnie składaliśmy odpowiedni projekt ustawy jako Ruch Palikota i Twój Ruch.

Chciałabym zapytać, co Janusz Palikot sadzi na temat funduszy europejskich. Pamiętam, że kiedyś powiedział takie zdanie "pieniądze unijne musza być inwestowane, a nie rozdawane". Czy Zjednoczona Lewica ma jakiś pomysł na to, by to hasło wprowadzić w życie.

Proponujemy powstanie kilku okręgów przemysłowych, w tym jeden na Lubelszczyźnie. W których pieniądze europejskie oraz pieniądze własne za sprawą ulg inwestycyjnych byłyby kierowane w pierwszej kolejności. Trzeba byłoby w kryteriach wykonawczych dla UE wpisać to że koncentrujemy środki w wybranych okręgach i jednocześnie promować te inwestycje, które podnoszą na wyższy poziom technologiczny przemysł.

Uważacie, że legalizacja związków partnerskich, to największy problem dla mieszkańców Lubelszczyzny? Lewica powinna zająć się sprawami, które dotyczą wszystkich mieszkańców regionu, a Wy co robicie? Dyskryminujecie hetero! Umowy śmieciowe, kolejki do lekarzy i inne problemy bytowe dotykają wszystkich gorzej sytuowanych, niezależnie od tego, kto z kim sypia.

Ma pan rację. Najważniejszym problemem naszego województwa są bardzo niskie zarobki. I dlatego lewica proponuje zwiększenie płacy mininalnej do 2,5 tys. zł miesięcznie, stawkę zerową podatku dochodowego dla dochodów do 21 tys. zł rocznie. Oraz zwiększenie stawki godzinowej do 15 zł przy jednoczesnym skróceniu tygodnia pracy do 37 godzin. Ale wie Pan, nie powinniśmy ani ja ani Pan, decydować jak ludzie się kochają i jak żyją. Zostawmy tę decyzję tym których to dotyczy. I o to chodzi w ustawie o związkach partnerskich.

A co może Pan zaproponować dla rolników z naszego regionu ?

Najważniejsze jest uruchomienie różnego rodzaju przetwórni spożywczych. Będę promował zmiany w ustwie, które zagwarantują naturalny charakter produkcji cydru. Chodzi o to, żeby cydr był produkowany z soku z jabłek, a nie z koncentratów. Tak żeby wzrost sprzedaży cydru wiązał się ze wzrostem produkcji jabłek na terenie województwa. Podobne zmiany są potrzebne w piwie. Gdyż mimo wielkrotnego wzrostu konsumpcji piwa w ani w Polsce ani na Lubelszczyźnie nie wzrosła produkcja chmielu. Dlatego, że obecna ustawa dopuszcza produkcję piwa z różnego rodzaju koncentratów a nie chmielu. 

Cydrownie to nie jedyne fabryki jakie powinny powstać. Potrzebna jest fabryka naturalnych pigmentów chemicznych na bazie malin i czarnej porzeczki.

Przez ostatnie lata Pana "działalności" na arenie politycznej proszę pochwalić się, co dokładnie udało się Panu zrobić dla naszego województwa lubelskiego oraz jakie ma pan plany na wsparcie dla naszego województwa na najbliższe lata? Tylko bardzo proszę o konkretne rozwiązania, a nie zwykłe obietnice wyborcze.

Poseł regionalny pozostający w opozycji tak jak ja w 4 latach ma bardzo ograniczone możliwości działania na rzecz swojego regionu. Ale przypomnę, że kluczowe inwestycje dla Lublina i Lubelszczyzny a więc Lotnisko w Świdniku, Teatr Stary, CSK, Centrum Kultury także droga 17, nie byłyyby możliwe bez mojego zaangażowania, jeszcze kiedy funkocjonowałem w PO, partii która miała władzę.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Palikot do kasacji / 4 października 2015 o 18:25
0

Ten to się ojcu udał. Kłamie oszukuje i jeszcze twierdzi że słońce świeci. Palikot jest cienki jak barszcz wigilijny.

Avatar
Gość / 4 października 2015 o 15:07
0
Jak zwykle obietnice bez pokrycia :/ A budowa S17 na odcinku Warszawa-Lublin i Piaski-Hrebenne to inicjatywa Karpińskiego w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.
Avatar
wasyl / 2 października 2015 o 11:51
0

ale czad....

Avatar
wox / 2 października 2015 o 11:50
0

Palikot twierdzi że dwa razy zrezygnował z odprawy poselskiej. Jest to nieprawda! Posłowi wybranemu na następną kadencję (co miało miejsce w przypadku palikota) odprawa nie przysługuje.

Avatar
leon / 2 października 2015 o 10:22
0

Z czatu nie dowedziałem się nieczego czego już bym nie wiedział. Stara i zgrana płyta palikota

Avatar
Gość / 2 października 2015 o 08:47
0
A kto chce Tego smroda z Biłgoraja. W Lublinie to organizuje swe mityngi czy happeningi jak to nazywa Gadzinówka czyli Kurierek w okolicach kibla miejskiego na Pl. Litewski . Wtedy smród cebulo-czosnkowy zabija odór z kibla. Cześć żegnam Januśkową wieś.
Avatar
Gość / 1 października 2015 o 19:24
0
poniosła Januszka fantazja,zbiorą 2% głosów i po ptokach.
Avatar
Gość / 1 października 2015 o 16:17
0

ch... ja tam wiesz janusz 

:lol:  :lol:  :lol:

Avatar
adrian / 1 października 2015 o 13:47
0

Palikot teraz szuka koalicjantów.

Avatar
jakoś mało / 1 października 2015 o 10:49
0

Dużo mówi mało robi a pytanie o płody rolne hmm czy ktoś pytał rolników czy chcą brać odpowiedzialność cywilną, zresztą ja sobie tego nie wyobrażam, przecież akcja, że mięso zatrute co rusz. 

Avatar
Palikot do kasacji / 4 października 2015 o 18:25
0

Ten to się ojcu udał. Kłamie oszukuje i jeszcze twierdzi że słońce świeci. Palikot jest cienki jak barszcz wigilijny.

Avatar
Gość / 4 października 2015 o 15:07
0
Jak zwykle obietnice bez pokrycia :/ A budowa S17 na odcinku Warszawa-Lublin i Piaski-Hrebenne to inicjatywa Karpińskiego w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.
Avatar
wasyl / 2 października 2015 o 11:51
0

ale czad....

Avatar
wox / 2 października 2015 o 11:50
0

Palikot twierdzi że dwa razy zrezygnował z odprawy poselskiej. Jest to nieprawda! Posłowi wybranemu na następną kadencję (co miało miejsce w przypadku palikota) odprawa nie przysługuje.

Avatar
leon / 2 października 2015 o 10:22
0

Z czatu nie dowedziałem się nieczego czego już bym nie wiedział. Stara i zgrana płyta palikota

Avatar
Gość / 2 października 2015 o 08:47
0
A kto chce Tego smroda z Biłgoraja. W Lublinie to organizuje swe mityngi czy happeningi jak to nazywa Gadzinówka czyli Kurierek w okolicach kibla miejskiego na Pl. Litewski . Wtedy smród cebulo-czosnkowy zabija odór z kibla. Cześć żegnam Januśkową wieś.
Avatar
Gość / 1 października 2015 o 19:24
0
poniosła Januszka fantazja,zbiorą 2% głosów i po ptokach.
Avatar
Gość / 1 października 2015 o 16:17
0

ch... ja tam wiesz janusz 

:lol:  :lol:  :lol:

Avatar
adrian / 1 października 2015 o 13:47
0

Palikot teraz szuka koalicjantów.

Avatar
jakoś mało / 1 października 2015 o 10:49
0

Dużo mówi mało robi a pytanie o płody rolne hmm czy ktoś pytał rolników czy chcą brać odpowiedzialność cywilną, zresztą ja sobie tego nie wyobrażam, przecież akcja, że mięso zatrute co rusz. 

Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 17 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 63 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 23 15

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 20

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 135 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 20

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.