Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lipca 2009 r.
18:58
Edytuj ten wpis

Czuby: Stalowa konstrukcja hali postoi jeszcze długo

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 5 A A

Coraz mniejsze są szanse na to, że stalowy szkielet na Czubach przestanie straszyć. Miasto chce zabrać ziemię firmie, która wbrew obietnicom nie zbudowała tu hali sportowej. Ale wszystko wskazuje na to, że sądowy spór jeszcze potrwa. I nawet jeśli miasto przejmie ziemię, nie postawi tam hali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wielka, stalowa konstrukcja, która miała być halą sportową szpeci osiedle Ruta na Czubach już od 20 lat a jej budowa skończyła się niedługo po tym, jak zaczęła.

W 1998 r. teren od miasta wzięła w użytkowanie wieczyste spółka Idea Italia. Inwestor rozbudził nadzieje mieszkańców. Firma obiecała, że w ciągu dwóch lat od podpisania umowy zacznie budowę i że skończy ją w trzy lata. Ale nie wywiązała się z tej obietnicy.

Miejscy urzędnicy po latach czekania stracili cierpliwość i postanowili odebrać ziemię Włochom wypowiadając im umowę użytkowania wieczystego. Sęk w tym, że miasto może przejąć grunt dopiero wtedy, gdy taki wyrok wyda sąd. Sprawa o odzyskanie ziemi już się toczy. Tyle, że wszystko wskazuje na to, że na wyrok jeszcze poczekamy. I to długo.

– Włosi na proces przyprowadzają świadków, którzy twierdzą, że spółka z obiektywnych przyczyn nie mogła do tej pory zrealizować tej inwestycji – informuje Mirosław Bielawski, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarowania Mieniem w lubelskim Urzędzie Miasta.

Spółka już wcześniej twierdziła, że nie mogła zbudować hali w terminie. Takie wyjaśnienia składała już kilka lat temu. Włosi wyjaśniali, że nie mogą odpowiadać za opóźnienia, bo warunki zagospodarowania i zabudowy terenu dostali dopiero na początku 2003 r., że na rynku europejskim spadła opłacalność usług i że brak było zabezpieczeń dla inwestycji realizowanych z udziałem kapitału zagranicznego.

Ratusz nie zgadza się z argumentami spółki i zgłasza na proces swoich świadków. – Jesteśmy zdania, że był określony czas na zrealizowanie tej inwestycji i że można było ją przeprowadzić – mówi Andrzej Wojewódzki, dyrektor wydziału.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Idea Italia nawet, gdyby przegrała pierwszy proces, będzie odwoływać się od wyroku. A to oznacza dalsze czekanie.

Na wyrok czekają też dawni właściciele ziemi, którym w czasach PRL wywłaszczono z nieruchomości tłumacząc, że są one potrzebne pod budowę osiedla mieszkaniowego. Osiedle na tej ziemi nie powstało, więc właścicielom należy się zwrot ziemi. Tu nie trzeba już wyroków sądowych, a jedynie wydawana "z automatu” decyzja starosty. Postępowanie w sprawie zwrotu ziemi zostało zawieszone do czasu, gdy sąd rozwiąże spór między miastem a spółką.

Jeśli dawni właściciele przejmą ziemię, nie będą mogli dowolnie jej zabudowywać, bo plan zagospodarowania mówi jasno, że mają tam być obiekty sportowe.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czomper / 7 lipca 2017 o 11:03
0
na temat takich realizacji poczytajcie tutaj - ***solidhale.pl/ pod tym względem wiele się zmieniło i teraz firmom po prostu zdecydowanie bardziej opłaca się stawianie na konstrukcje stalowe. one szybciej powstają, szybciej są do dyspozycji i szybciej też można w nich inwestować. oczywiście - to wszystko wymaga zdrowego podejścia do tematu, w dalszym ciągu mówimy jednak o poważnych inwestycjach. 
Avatar
5604 / 16 lipca 2009 o 10:49
0
Pozwólcie "złomiarzom" zająć się tą halą, zniknie tak szybko jak była postawiona !!!!! Niedługo będzie 20 lecie jej "budowy"!!!!! WSTYD.....????
Avatar
100 g / 16 lipca 2009 o 06:49
0
Może jakiś sędzia poczuje się mieszkańcem tego miasta i ulży nam w cierpieniu
Avatar
ja / 15 lipca 2009 o 21:04
0
Zamiast hali mogloby stanac tam boisko ze sztuczna nawierzchnia i oswietleniem by bylo gdzie grac bo na Rucie wszystkie boiska poszly pod budowe blokow ;/
Avatar
Gość / 15 lipca 2009 o 20:14
0
nie ma hali za to ma zastosowanie przy uprawianiu innych sportów proszę:
[url="http://www.youtube.com/watch?v=UNhDHlJ5XY8&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=UNhDHlJ5XY8...feature=related[/url]
[url="http://www.youtube.com/watch?v=vJ4iKTfBbY4&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=vJ4iKTfBbY4...feature=related[/url]
[url="http://www.youtube.com/watch?v=tkelol2ENJA"]http://www.youtube.com/watch?v=tkelol2ENJA[/url]
Avatar
czomper / 7 lipca 2017 o 11:03
0
na temat takich realizacji poczytajcie tutaj - ***solidhale.pl/ pod tym względem wiele się zmieniło i teraz firmom po prostu zdecydowanie bardziej opłaca się stawianie na konstrukcje stalowe. one szybciej powstają, szybciej są do dyspozycji i szybciej też można w nich inwestować. oczywiście - to wszystko wymaga zdrowego podejścia do tematu, w dalszym ciągu mówimy jednak o poważnych inwestycjach. 
Avatar
5604 / 16 lipca 2009 o 10:49
0
Pozwólcie "złomiarzom" zająć się tą halą, zniknie tak szybko jak była postawiona !!!!! Niedługo będzie 20 lecie jej "budowy"!!!!! WSTYD.....????
Avatar
100 g / 16 lipca 2009 o 06:49
0
Może jakiś sędzia poczuje się mieszkańcem tego miasta i ulży nam w cierpieniu
Avatar
ja / 15 lipca 2009 o 21:04
0
Zamiast hali mogloby stanac tam boisko ze sztuczna nawierzchnia i oswietleniem by bylo gdzie grac bo na Rucie wszystkie boiska poszly pod budowe blokow ;/
Avatar
Gość / 15 lipca 2009 o 20:14
0
nie ma hali za to ma zastosowanie przy uprawianiu innych sportów proszę:
[url="http://www.youtube.com/watch?v=UNhDHlJ5XY8&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=UNhDHlJ5XY8...feature=related[/url]
[url="http://www.youtube.com/watch?v=vJ4iKTfBbY4&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=vJ4iKTfBbY4...feature=related[/url]
[url="http://www.youtube.com/watch?v=tkelol2ENJA"]http://www.youtube.com/watch?v=tkelol2ENJA[/url]
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna cierpliwość i wyrzucił zawodnika

Górnik Łęczna cierpliwość i wyrzucił zawodnika 0 0

Michał M. nie jest już piłkarzem Górnika Łęczna. To pokłosie kolejnych ekscesów z udziałem zawodnika, który ma dozór policyjny, bo zarzuca mu się kradzież dwóch samochodów

Końskowola: Zielone Powiśle zdominowało nową radę gminy
galeria

Końskowola: Zielone Powiśle zdominowało nową radę gminy 1 0

Za wyborczym sukcesem komitetu Zielone Powiśle, które zdobyło najwięcej – siedem mandatów w końskowolskiej radzie, przyszedł kolejny. Podczas pierwszej sesji nowej kadencji, radni nowego ugrupowania utworzonego na bazie działającego od kilku lat stowarzyszenia, zdobyli ważne stanowiska w prezydium oraz kilku komisjach.

Kierowca BMW jechał zygzakiem. Zareagował strażnik miejski

Kierowca BMW jechał zygzakiem. Zareagował strażnik miejski 1 1

Dwa promile alkoholu wydmuchał w alkomat kierowca BMW zatrzymany przez strażnika miejskiego wracającego po służbie do domu. Funkcjonariusz zajechał mu drogę i przytrzymał do przyjazdu policji.

Lubelskie: Autokar wiozący dzieci wypadł z drogi. Wypadek na drodze krajowej nr 17
galeria

Lubelskie: Autokar wiozący dzieci wypadł z drogi. Wypadek na drodze krajowej nr 17 6 4

Do groźnego wypadku doszło dziś około godz. 9 miejscowości Zakręcie na drodze krajowej nr 17.

Tyszowce: Kierowca ciężarówki nie zdążył wyhamować
galeria

Tyszowce: Kierowca ciężarówki nie zdążył wyhamować 0 1

Trzy samochody zderzyły się w miejscowości Tyszowce.

Gynostemma Pentaphyllum – co o niej warto wiedzieć?

Gynostemma Pentaphyllum – co o niej warto wiedzieć? 0 0

Gynostemma to pnącze o zielonych, rozłożystych liściach uprawiane głównie ze względu na jego liczne właściwości zdrowotne.

Jechał z dzieckiem "po kilku piwach". Rozbił się na ogrodzeniu boiska
galeria

Jechał z dzieckiem "po kilku piwach". Rozbił się na ogrodzeniu boiska 3 2

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 37-latek, który kierując alfa romeo uderzył w ogrodzenie boiska sportowego w Adamowie.

Orlęta Spomlek, czyli drużyna z charakterem

Orlęta Spomlek, czyli drużyna z charakterem 0 0

Kibice z Radzynia Podlaskiego muszą być dumni ze swojej drużyny. Po tym co działo się w kadrze Orląt Spomlek w tym sezonie zakończenie rundy na szóstym miejscu w tabeli trzeba uznać za duży sukces

Lubelscy radni-podróżnicy. Kto jeździł do Kanady, a kto na Ukrainę

Lubelscy radni-podróżnicy. Kto jeździł do Kanady, a kto na Ukrainę 7 7

Od Rosji po Kanadę i od Francji po Bułgarię jeździli w zagraniczne podróże służbowe miejscy radni minionej kadencji – dowiadujemy się z wykazu przygotowanego przez Ratusz na prośbę byłej już radnej Ewy Stadnik (PO), która na takim wyjeździe nie była ani razu.

Fatalne skutki gaszenia ognia benzyną. Spłonął dom

Fatalne skutki gaszenia ognia benzyną. Spłonął dom 3 1

W środę przed godziną 18 dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Chorupnik (gm. Gorzków).

Podrożeje prąd, wzrosną ceny gazu. Jak dużo zapłacimy?

Podrożeje prąd, wzrosną ceny gazu. Jak dużo zapłacimy? 41 16

Sprzedawcy gazu, w tym największy z nich PGNiG Obrót Detaliczny, chcą od nowego roku podnieść ceny. Czy będą mogli to zrobić oraz jak dużo ostatecznie zapłacimy? Zdecyduje o tym Urząd Regulacji Energetyki.

W Łęcznej chcą stopniowo powrócić do korzeni

W Łęcznej chcą stopniowo powrócić do korzeni 5 1

Górnik coraz intensywniej stawia na rozwój klubowej młodzieży. Widać już pierwsze sukcesy – drużyna trenera Daniela Ruska awansowała do Centralnej Ligi juniorów. Czy w zielono-czarnych niebawem zobaczymy graczy pokroju Grzegorza Bronowickiego?

Muzyka J.S. Bacha w Kościele Pobrygidkowskim
24 listopada 2018, 19:00

Muzyka J.S. Bacha w Kościele Pobrygidkowskim 0 0

W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Kościele Pobrygidkowskim (ul. Narutowicza 6) odbędzie się koncert kompozycji J.S. Bacha.

Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie

Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie 175 12

W 2020 roku przy kopalni Bogdanka ruszy budowa elektrowni na paliwo pochodzące z procesu gazyfikacji węgla – zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Nowa siłownia ma mieć moc 500 MW. W Europie będzie to projekt pilotażowy.

Divadlo Kontra wystawi „Księżyc i magnolie”. Spektakl w Bramie Grodzkiej
24 listopada 2018, 19:00

Divadlo Kontra wystawi „Księżyc i magnolie”. Spektakl w Bramie Grodzkiej 2 1

Jak powstawało „Przeminęło z wiatrem”? W Lublinie opowie o tym spektakl Klaudyny Rozhin i Divadlo Kontra „Księżyc i magnolie”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!