Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 września 2015 r.
19:04

Czwartoklasiści bez książek. Do szkoły noszą tylko zeszyty

0 15 A A

Uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej nr 43 w Lublinie nie otrzymali podręczników. Do szkoły noszą tylko zeszyty – alarmują rodzice.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od tego roku szkolnego rodzice 10-latków nie kupują swoim dzieciom podręczników. To zadanie dyrekcji szkoły, która ma je potem przekazać uczniom nieodpłatnie.

– Nasze dzieci wciąż nie mają książek – denerwuje się mama jednej z uczennic. – Sprawa jest bulwersująca. Dowiedzieliśmy się właśnie, że dzieci mają nosić do szkoły tylko zeszyty. Rodzice mają zaś nie denerwować nauczycieli i nie dopytywać się bez przerwy, kiedy pojawią się książki. Boimy się, że nasze dzieci będą miały z tego powodu olbrzymie zaległości w nauce.

Sprawdziliśmy. Podręczniki dla czwartoklasistów są już w szkole. Po ostemplowaniu ich w bibliotece zostaną rozdane dzieciom.

– Stanie się to jeszcze dzisiaj – zapewnia Małgorzata Oleszek, wicedyrektor ds. klas IV–VI. – Książek nie mogliśmy rozdać w dniu rozpoczęcia nauki, bo było ich zbyt wiele, by zdążyć je oznakować. Dzieci nie straciły jednak ani jednych zajęć. Pierwsze dni nauki, zwłaszcza w klasie IV, gdy wchodzą nowe przedmioty, są lekcjami organizacyjnymi. Podręczniki nie są wtedy potrzebne.

– Istnieją wręcz szkoły, w których w ogóle nie korzysta się z podręczników – dodaje Anna Szczepińska, wicekurator oświaty. – Subwencja przyznana dla uczniów klas IV może być zarówno wydana na zakup podręczników, jak i np. na zakup drukarek i papieru, na którym nauczyciele będą drukowali karty pracy. Rodzice bardzo często wychodzą z założenia, że w szkołach realizowany jest podręcznik. Nie. Realizowany jest program, a podręcznik jest tylko jedną z pomocy dydaktycznych.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 17:43
0
Nic straconego, i tak same głupoty w tych książkach.
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 19:02
0

 Pani premier, minister edukacji i inni z rządu Pani Kopacz chcą po prostu z naszych dzieci zrobić debili.  

czy pani "nauczycielka" słyszała o genetyce? Jeżeli pani ma takie IQ jakie ma, to czego się pani spodziewa po swoich dzieciach? Jakie podręczniki pomogłyby uratować pani dzieci, których zakupu zakazała "Pani Kopacz"? Przecież widać, że albo pani nie pracuje w szkole, albo nie ma podręcznika, który byłby w stanie pomóc pani dzieciom. 

Nie ma przymusu korzystania z dotacji rządowej. Szkoły mogą wybierać dowolne podręczniki, w tym do klasy I i II szkoły podstawowej.

Skoro jest pani nauczycielką to niech się podzieli pani wiedzą,  które rozporządzenie nakazuje szkołom zakup konkretnych podręczników, a zakazuje  tych najlepszych?

czy pani "nauczycielka" słyszała o genetyce? Jeżeli pani ma takie IQ jakie ma, to czego się pani spodziewa po swoich dzieciach? Jakie podręczniki pomogłyby uratować pani dzieci, których zakupu zakazała "Pani Kopacz"? Przecież widać, że albo pani nie pracuje w szkole, albo nie ma podręcznika, który byłby w stanie pomóc pani dzieciom. 

Nie ma prz... rozwiń

Avatar
Gość / 19 września 2015 o 18:50
0

Tylko osoby pracujące w szkole zorientowane są co za bubel przygotowała próżniacza, lecz cwana kasta polityczna. "Darmowy" podręcznik - nośne hasło, ale chyba wszyscy są zorientowani na tyle, by nie wierzyć, że ktoś te podręczniki sfinansował. Sfinansowali je sobie sami podatnicy. Różnica polega na tym, że poprzednio wiedzieli ile kosztuje książka, a teraz nie mają o tym zielonego pojęcia. Nie będą nawet wiedzieli ile inicjatyw społecznych NIE powstanie właśnie z tego powodu. Jakie wygibasy robią dyrektorzy w tej sprawie, wiedzą tylko oni sami. Ile roboty mają bibliotekarze i inni nauczyciele, też wiedzą tylko oni. Kto zebrał konfitury? Czy poznamy ich nazwiska? Ile księgarń zbankrutuje? Jaka jest jakość podręczników? Jaka jest ich zawartość ideologiczna i merytoryczna? Do kiedy ogłupiony naród będzie tolerował taka swawolę?

do ćwierćinteligenta.

Podręczniki do klasy czwartej można wybierać spośród najlepszych  podręczników na świecie, dopuszczonych do użytku na terytorium RP. Tak, to szkoła wybiera dowolne podręczniki, z reguły takie same, jak te kupowane przez rodziców w latach poprzednich. Rząd ma tylko tyle do powiedzenia, że przekazuje pieniądze szkołom. Faktycznie nakłada to na biblioteki ogromny ciężar wypożyczenia raz do roku tych podręczników. Mam nadzieję, że jest to ciężar do udźwignięcia przez zamęczone katorżniczą pracą panie bibliotekarki :)

Być może lepiej by wydano pieniądze podatników przekazując partiom politycznym np. na zwiększenie ochrony prezesa, a rodzice niech z własnej kieszeni bulą kasę na książki do szkoły.

do ćwierćinteligenta.

Podręczniki do klasy czwartej można wybierać spośród najlepszych  podręczników na świecie, dopuszczonych do użytku na terytorium RP. Tak, to szkoła wybiera dowolne podręczniki, z reguły takie same, jak te kupowane przez rodziców w latach poprzednich. Rząd ma tylko tyle do powiedzenia, że przekazuje pieniądze szkołom. Faktycznie nakłada to na biblioteki ogromny ciężar wypożyczenia raz do roku tych podręczników. Mam nadzieję, że jest to ciężar do udźwignięcia przez zamęczone katorżniczą pracą ... rozwiń

Avatar
mariola21 / 19 września 2015 o 18:21
0

Ja kupowałam w tym roku podręczniki dla mojego dziecka i nie zbankrutowałam. Skrzystałam z księgarni internetowej.

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 15:25
0

A takie wszysko "pikne" zdaniem PO..... oni chyba czytają tylko słupki na wykresach, a z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Prosze bardzo: książek uczniowie w szkole nie dostali (a miały być), śniadania w przedszkolach to niezdrowe gówno (słodzone soki, białe bułki - i gdzie te "zdrowa" polityka żywieniowa w edukacji???!!! Pytam?!!!).... Gadanina, że w sklepikach szkolnych zdrowiej ma być a najmłodszych w przedszkolach przyzwyczaja się już do cukru.... shit.


A takie wszysko "pikne" zdaniem PO..... oni chyba czytają tylko słupki na wykresach, a z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Prosze bardzo: książek uczniowie w szkole nie dostali (a miały być), śniadania w przedszkolach to niezdrowe gówno (słodzone soki, białe bułki - i gdzie te "zdrowa" polityka żywieniowa w edukacji???!!! Pytam?!!!).... Gadanina, że w sklepikach szkolnych zdrowiej ma być a najmłodszych w przedszkolach przyzwyczaja się już do cukru.... shit.

My jedliśmy kiedyś białe bułki soki z cukrem i jakoś żyjemy mimo tych strasznych czasów. A czy zmuszanie do jedzenia ciemnego pieczywa  też jest okrutne powinno mieć się możliwość wyboru.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 13:21
0

Przecież nauczyciele nie potrafią nic zrobić bez podręczników. Jak oni biedni sobie poradzą? Faktycznie to straszne. Jak można nauczać matematyki, polskiego, historii itp. bez podręcznika? Co z głowy ma to wszystko wiedzieć nauczyciel??? :lol:  :lol:  :lol:

Tak może mówić tylko ktoś kto sam jest nieudacznikiem.Nauczyciel zorganizuje zajęcia bez podręcznika choć tak być nie powinno!Za własne pieniądze postara się przygotować niezbędne materiały i uczniowie na tym nie straca. Ktoś tak oceniający innych nie byłby w stanie wyłożyć własnych środków by uatrakcyjnić zajęcia.Ty lubisz zapewne darmochę,a na zajęciach polecasz czytanie z podręcznika!!! Każdy sądzi według siebie! :lol:

Tak może mówić tylko ktoś kto sam jest nieudacznikiem.Nauczyciel zorganizuje zajęcia bez podręcznika choć tak być nie powinno!Za własne pieniądze postara się przygotować niezbędne materiały i uczniowie na tym nie straca. Ktoś tak oceniający innych nie byłby w stanie wyłożyć własnych środków by uatrakcyjnić zajęcia.Ty lubisz zapewne darmochę,a na zajęciach polecasz czytanie z podręcznika!!! Każdy sądzi według siebie! :lol:

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 11:16
0

Nie przepadam za panią minister oswiaty, ale pomysł z darmowymi podrecznikami mi sie podoba, przede wszystkim nie ma naciagania rodzicow co roku na nowe podreczniki i cwiczenia, to bylo (i jeszcze jest) bardzo nie fair. Nie załuję, ze stracą prace ci co dorabiali sie na dzieciach. A uczniowie naucza sie szanowac ksiazki, nie mazac i po roku oddawac na makulature. Jest to tez duza oszczednosc, dla rodzin, wiedza ci co maja dzieci np w zerowce.

Pomysł pomysłem, a realizacja - realizacją. Gdzie k...a ta realizacja, że książek ni ma? Gadanina PO przed wyborami....

Pomysł pomysłem, a realizacja - realizacją. Gdzie k...a ta realizacja, że książek ni ma? Gadanina PO przed wyborami....

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 11:14
0
A takie wszysko "pikne" zdaniem PO..... oni chyba czytają tylko słupki na wykresach, a z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Prosze bardzo: książek uczniowie w szkole nie dostali (a miały być), śniadania w przedszkolach to niezdrowe gówno (słodzone soki, białe bułki - i gdzie te "zdrowa" polityka żywieniowa w edukacji???!!! Pytam?!!!).... Gadanina, że w sklepikach szkolnych zdrowiej ma być a najmłodszych w przedszkolach przyzwyczaja się już do cukru.... shit.
Avatar
Ryan / 4 września 2015 o 11:00
0

Gdy plecaki są za ciężkie to jest źle, a gdy są prawie puste to jeszcze gorzej. Dwa dni szkoły a rodzice mało się nie zesr%^&ją. Bo ich dzieci będą miały zaległości. Może jestem nieczuły i nie wykazuje empatji ale czy kiedyś też tak było ? Jeśli mnie pamięć nie zawodzi to NIE.

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 10:58
0
Nie przepadam za panią minister oswiaty, ale pomysł z darmowymi podrecznikami mi sie podoba, przede wszystkim nie ma naciagania rodzicow co roku na nowe podreczniki i cwiczenia, to bylo (i jeszcze jest) bardzo nie fair. Nie załuję, ze stracą prace ci co dorabiali sie na dzieciach. A uczniowie naucza sie szanowac ksiazki, nie mazac i po roku oddawac na makulature. Jest to tez duza oszczednosc, dla rodzin, wiedza ci co maja dzieci np w zerowce.
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 17:43
0
Nic straconego, i tak same głupoty w tych książkach.
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 19:02
0

 Pani premier, minister edukacji i inni z rządu Pani Kopacz chcą po prostu z naszych dzieci zrobić debili.  

czy pani "nauczycielka" słyszała o genetyce? Jeżeli pani ma takie IQ jakie ma, to czego się pani spodziewa po swoich dzieciach? Jakie podręczniki pomogłyby uratować pani dzieci, których zakupu zakazała "Pani Kopacz"? Przecież widać, że albo pani nie pracuje w szkole, albo nie ma podręcznika, który byłby w stanie pomóc pani dzieciom. 

Nie ma przymusu korzystania z dotacji rządowej. Szkoły mogą wybierać dowolne podręczniki, w tym do klasy I i II szkoły podstawowej.

Skoro jest pani nauczycielką to niech się podzieli pani wiedzą,  które rozporządzenie nakazuje szkołom zakup konkretnych podręczników, a zakazuje  tych najlepszych?

czy pani "nauczycielka" słyszała o genetyce? Jeżeli pani ma takie IQ jakie ma, to czego się pani spodziewa po swoich dzieciach? Jakie podręczniki pomogłyby uratować pani dzieci, których zakupu zakazała "Pani Kopacz"? Przecież widać, że albo pani nie pracuje w szkole, albo nie ma podręcznika, który byłby w stanie pomóc pani dzieciom. 

Nie ma prz... rozwiń

Avatar
Gość / 19 września 2015 o 18:50
0

Tylko osoby pracujące w szkole zorientowane są co za bubel przygotowała próżniacza, lecz cwana kasta polityczna. "Darmowy" podręcznik - nośne hasło, ale chyba wszyscy są zorientowani na tyle, by nie wierzyć, że ktoś te podręczniki sfinansował. Sfinansowali je sobie sami podatnicy. Różnica polega na tym, że poprzednio wiedzieli ile kosztuje książka, a teraz nie mają o tym zielonego pojęcia. Nie będą nawet wiedzieli ile inicjatyw społecznych NIE powstanie właśnie z tego powodu. Jakie wygibasy robią dyrektorzy w tej sprawie, wiedzą tylko oni sami. Ile roboty mają bibliotekarze i inni nauczyciele, też wiedzą tylko oni. Kto zebrał konfitury? Czy poznamy ich nazwiska? Ile księgarń zbankrutuje? Jaka jest jakość podręczników? Jaka jest ich zawartość ideologiczna i merytoryczna? Do kiedy ogłupiony naród będzie tolerował taka swawolę?

do ćwierćinteligenta.

Podręczniki do klasy czwartej można wybierać spośród najlepszych  podręczników na świecie, dopuszczonych do użytku na terytorium RP. Tak, to szkoła wybiera dowolne podręczniki, z reguły takie same, jak te kupowane przez rodziców w latach poprzednich. Rząd ma tylko tyle do powiedzenia, że przekazuje pieniądze szkołom. Faktycznie nakłada to na biblioteki ogromny ciężar wypożyczenia raz do roku tych podręczników. Mam nadzieję, że jest to ciężar do udźwignięcia przez zamęczone katorżniczą pracą panie bibliotekarki :)

Być może lepiej by wydano pieniądze podatników przekazując partiom politycznym np. na zwiększenie ochrony prezesa, a rodzice niech z własnej kieszeni bulą kasę na książki do szkoły.

do ćwierćinteligenta.

Podręczniki do klasy czwartej można wybierać spośród najlepszych  podręczników na świecie, dopuszczonych do użytku na terytorium RP. Tak, to szkoła wybiera dowolne podręczniki, z reguły takie same, jak te kupowane przez rodziców w latach poprzednich. Rząd ma tylko tyle do powiedzenia, że przekazuje pieniądze szkołom. Faktycznie nakłada to na biblioteki ogromny ciężar wypożyczenia raz do roku tych podręczników. Mam nadzieję, że jest to ciężar do udźwignięcia przez zamęczone katorżniczą pracą ... rozwiń

Avatar
mariola21 / 19 września 2015 o 18:21
0

Ja kupowałam w tym roku podręczniki dla mojego dziecka i nie zbankrutowałam. Skrzystałam z księgarni internetowej.

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 15:25
0

A takie wszysko "pikne" zdaniem PO..... oni chyba czytają tylko słupki na wykresach, a z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Prosze bardzo: książek uczniowie w szkole nie dostali (a miały być), śniadania w przedszkolach to niezdrowe gówno (słodzone soki, białe bułki - i gdzie te "zdrowa" polityka żywieniowa w edukacji???!!! Pytam?!!!).... Gadanina, że w sklepikach szkolnych zdrowiej ma być a najmłodszych w przedszkolach przyzwyczaja się już do cukru.... shit.


A takie wszysko "pikne" zdaniem PO..... oni chyba czytają tylko słupki na wykresach, a z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Prosze bardzo: książek uczniowie w szkole nie dostali (a miały być), śniadania w przedszkolach to niezdrowe gówno (słodzone soki, białe bułki - i gdzie te "zdrowa" polityka żywieniowa w edukacji???!!! Pytam?!!!).... Gadanina, że w sklepikach szkolnych zdrowiej ma być a najmłodszych w przedszkolach przyzwyczaja się już do cukru.... shit.

My jedliśmy kiedyś białe bułki soki z cukrem i jakoś żyjemy mimo tych strasznych czasów. A czy zmuszanie do jedzenia ciemnego pieczywa  też jest okrutne powinno mieć się możliwość wyboru.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 13:21
0

Przecież nauczyciele nie potrafią nic zrobić bez podręczników. Jak oni biedni sobie poradzą? Faktycznie to straszne. Jak można nauczać matematyki, polskiego, historii itp. bez podręcznika? Co z głowy ma to wszystko wiedzieć nauczyciel??? :lol:  :lol:  :lol:

Tak może mówić tylko ktoś kto sam jest nieudacznikiem.Nauczyciel zorganizuje zajęcia bez podręcznika choć tak być nie powinno!Za własne pieniądze postara się przygotować niezbędne materiały i uczniowie na tym nie straca. Ktoś tak oceniający innych nie byłby w stanie wyłożyć własnych środków by uatrakcyjnić zajęcia.Ty lubisz zapewne darmochę,a na zajęciach polecasz czytanie z podręcznika!!! Każdy sądzi według siebie! :lol:

Tak może mówić tylko ktoś kto sam jest nieudacznikiem.Nauczyciel zorganizuje zajęcia bez podręcznika choć tak być nie powinno!Za własne pieniądze postara się przygotować niezbędne materiały i uczniowie na tym nie straca. Ktoś tak oceniający innych nie byłby w stanie wyłożyć własnych środków by uatrakcyjnić zajęcia.Ty lubisz zapewne darmochę,a na zajęciach polecasz czytanie z podręcznika!!! Każdy sądzi według siebie! :lol:

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 11:16
0

Nie przepadam za panią minister oswiaty, ale pomysł z darmowymi podrecznikami mi sie podoba, przede wszystkim nie ma naciagania rodzicow co roku na nowe podreczniki i cwiczenia, to bylo (i jeszcze jest) bardzo nie fair. Nie załuję, ze stracą prace ci co dorabiali sie na dzieciach. A uczniowie naucza sie szanowac ksiazki, nie mazac i po roku oddawac na makulature. Jest to tez duza oszczednosc, dla rodzin, wiedza ci co maja dzieci np w zerowce.

Pomysł pomysłem, a realizacja - realizacją. Gdzie k...a ta realizacja, że książek ni ma? Gadanina PO przed wyborami....

Pomysł pomysłem, a realizacja - realizacją. Gdzie k...a ta realizacja, że książek ni ma? Gadanina PO przed wyborami....

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 11:14
0
A takie wszysko "pikne" zdaniem PO..... oni chyba czytają tylko słupki na wykresach, a z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Prosze bardzo: książek uczniowie w szkole nie dostali (a miały być), śniadania w przedszkolach to niezdrowe gówno (słodzone soki, białe bułki - i gdzie te "zdrowa" polityka żywieniowa w edukacji???!!! Pytam?!!!).... Gadanina, że w sklepikach szkolnych zdrowiej ma być a najmłodszych w przedszkolach przyzwyczaja się już do cukru.... shit.
Avatar
Ryan / 4 września 2015 o 11:00
0

Gdy plecaki są za ciężkie to jest źle, a gdy są prawie puste to jeszcze gorzej. Dwa dni szkoły a rodzice mało się nie zesr%^&ją. Bo ich dzieci będą miały zaległości. Może jestem nieczuły i nie wykazuje empatji ale czy kiedyś też tak było ? Jeśli mnie pamięć nie zawodzi to NIE.

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 10:58
0
Nie przepadam za panią minister oswiaty, ale pomysł z darmowymi podrecznikami mi sie podoba, przede wszystkim nie ma naciagania rodzicow co roku na nowe podreczniki i cwiczenia, to bylo (i jeszcze jest) bardzo nie fair. Nie załuję, ze stracą prace ci co dorabiali sie na dzieciach. A uczniowie naucza sie szanowac ksiazki, nie mazac i po roku oddawac na makulature. Jest to tez duza oszczednosc, dla rodzin, wiedza ci co maja dzieci np w zerowce.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 2 2

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 7

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 39 35

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 12 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 137 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!