Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 maja 2009 r.
20:10
Edytuj ten wpis

Czy Adam Wasilewski straci fotel prezydenta Lublina?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 22 A A

Wystarczą trzy podpisy, by Rada Miasta mogła się zastanawiać nad odwołaniem prezydenta. To konsekwencja decyzji rady, która negatywnie oceniła zeszłoroczną pracę Wasilewskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni mają rzadką okazję, by przez referendum odwołać prezydenta, nie martwiąc się o swój stołek. Bo prawo mówi, że jeśli wyborcy obronią prezydenta, to rozwiązuje się Rada Miasta.

Tej reguły nie stosuje się tylko wtedy, gdy powodem ogłoszenia referendum jest to, że prezydent nie uzyskał absolutorium od rady.

30 kwietnia Rada Miasta zadecydowała: prezydent bez absolutorium. Uchwała zostanie wysłana do zaopiniowania Regionalnej Izbie Obrachunkowej.
Co teraz może się stać?

• Nie wcześniej niż w dwa tygodnie od podjęcia uchwały absolutoryjnej rada może zająć się projektem uchwały o referendum. Jej projekt może zgłosić grupa co najmniej trzech radnych. By została przyjęta, musi ją poprzeć nie mniej niż 16 z 31 radnych.

Jest jedno "ale”. Przed głosowaniem radni muszą dostać opinię RIO na temat uchwały absolutoryjnej. Prawo milczy jednak o tym, jak szybko RIO ma taką opinię napisać.

• Radni popierają referendum. Ratusz ma 7 dni, by wysłać uchwałę wojewodzie, która oceni, czy jest ona zgodna z prawem. Wojewoda ma na to 30 dni.

• Gdy skończy się czas dla wojewody, odliczać zaczyna komisarz wyborczy. Najdalej w 14 dni musi zarządzić wybory - na niedzielę przypadającą nie później niż w 50 dniu od dnia opublikowania zarządzenia komisarza w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

• Referendum jest ważne, jeśli bierze w nim udział 3/5 osób, które w drugiej turze wyborów prezydenta pobrały karty do głosowania. Było to 99 670 osób. To oznacza, że teraz do urn muszą pójść co najmniej 59 802 osoby.

• Mieszkańcy są za prezydentem. Nie zmienia się nic.

• Mieszkańcy są za odwołaniem Adama Wasilewskiego. Traci on stanowisko z dniem, gdy do sprzedaży trafia Dziennik Urzędowy Województwa Lubelskiego z wynikami referendum. Stołki tracą też jego zastępcy.

• Władzę przejmuje pełnomocnik premiera. Rządzi on do czasu wyboru nowego prezydenta. Wybory odbywają się niezwłocznie, a ich zwycięzca zamiast zaczynać nową, czteroletnią kadencję jedynie "dokańcza” tę po poprzedniku.

Dla Dziennika Wschodniego

Monika Wac, radna lewicy: Takiego pokazu nieudolności dawno nie widziałam. Prezydent musi zmienić podejście i rozmawiać z nami. Potrzeba zmian osobowych w Wydziale Inwestycji. Inaczej zagłosuję
za referendum.

Michał Widomski, radny niezależny, wcześniej PO: Nie chciałbym inicjować projektu uchwały w sprawie referendum, ale jeśli taki projekt powstanie, to go podpiszę i poprę. Pora przerwać ten chocholi taniec.

Piotr Kowalczyk, szef klubu PiS:Klub zbierze się w przyszłym tygodniu i wtedy będziemy rozmawiać między innymi o tych sprawach. Co będę rekomendował klubowi? Nie mam jeszcze zdania.

Wojciech Krakowski, radny PO: To sprawa polityczna, bo zbliżają się wybory do Parlamentu Europoejskiego. Tak RIO, jak i Komisja Rewizyjna pozytywnie oceniła wykonanie budżetu. Od 20 lat budżet robi ta sama osoba, czyli pani skarbnik. Więc co się tu nagle zmieniło? Odwołanie prezydenta jest niepotrzebne i nierealne.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lion / 6 maja 2009 o 17:47
0
To dobry pomysł. Tylko rezygnacja pozwoli Wasilowi uniknąc hańby!
Avatar
55 / 6 maja 2009 o 17:41
0
To dobrze ,ze jest w Urżedzie Miasta osoba która potrafi przynajmniej opracować plany. Pan Wasilewski nie dostał absolutorium bo nie wykonał uchwalonego przez Radę planu i to nie jest wina Pani ktora je opracowała. To wina przede wszystkim Jego zastępców którzy przygotowują inwestycje i je realizują. Prezydenta jest wina taka że ich nie pogonił i godził sie na ich nieróbstwo. Albo sam jest nierobem i w takim towarzystwie Mu do twarzy. Dobry pomysł aby sam zrezygnował. Oszczędź Panie Prezydencie Lublinowi ! Miej człowieku honor!
Avatar
52 / 6 maja 2009 o 17:27
0
Strata Wasila to dla Lublina szczęście!!! To pozbycie się także nieudaczników i darmozjadów ktorych powołał na zastepców a może i paru innych dygnitarzy co nie maja o niczym pojecia. Narzekaliśmy na Pruszona, na Bryłę i innych ale to co wydarzyło sie w tej kadencji jest nieszczęściem dla Lublina. To skandal żeby miasto nie korzystało z możliwości pozyskiwania pieniedzy z UE jak czynią to inni. To skandal żeby posiadane środki wydawać na nieistotne duperele zamiast mieć na udział w inwestycjach dla miasta potrzebnych. Gotujemy sie we własnym sosie i ani krok do przodu. Dlatego czym szybciej tym lepiej. Może mieszkańcy pomyślą i wybiorą człowieka który zechce i potrafi rozmawiać z ludźmi i zobaczy problemy. Wasil jest moze i dobrym człowiekiem ale nie jest gospodarzem którego potrzebuje Lublin. Jeśli pozostało Mu troche honoru to powinien zlożyć rezygnację wraz z całym dworem i przynajmniej zasłużyć sie Lublinowi oszczędnoścami na kosztach wyborów i skróceniem straconego bezpowrotnie czasu. Trzeba przyznać sie do porażki i błędów. A największym jest to że Wasil uporczywie trzyma nieudacznych zastępców za ktorych teraz ponosi konsekwencje.
Strata Wasila to dla Lublina szczęście!!! To pozbycie się także nieudaczników i darmozjadów ktorych powołał na zastepców a może i paru innych dygnitarzy co nie maja o niczym pojecia. Narzekaliśmy na Pruszona, na Bryłę i innych ale to co wydarzyło sie w tej kadencji jest nieszczęściem dla Lublina. To skandal żeby miasto nie korzystało z możliwości pozyskiwania pieniedzy z UE jak czynią to inni. To skandal żeby posiadane środki wydawać na nieistotne duperele zamiast mieć na udział w inwestycjach dla miasta potrzebnych. Gotujemy... rozwiń
Avatar
Japolan / 6 maja 2009 o 00:52
0
[wykasowano]
Avatar
Dominik Smaga / 5 maja 2009 o 16:26
0
Japolan napisał:
Dlaczego w tytule tekstu mówi się o "stracie"?

W ten sposób Redakcja pokazała, po czyjej jest stronie. Jeśli czytelnicy sa innego zdania, może się okazać, że Wydawca będzie stratny z powodu zmniejszenia sprzedaży gazety, która samym tytułem stawia się po jednej ze stron sporu.

Sprawa jest dyskusyjna.
Redakcja winna starać się o zachowywanie wysokich standardów dziennikarskich. Także dlatego, że jest gazetą, a nie biiuletynem partyjnym lub ratuszowym. A nawet jeśli uważa się za środek agitacji, może się okazać, że następny prezydent Lublina zapamięta sobie to nastawienie i albo "pokaże figę" Redakcji, albo spróbuje ją tak mocno uzależnić od siebie, że każdy dostrzeże jej służalczość. Nie wiadomo, co jest gorsze. I dla kogo.

To smutne, że gazeta z takim dorobkiem tak nisko zgina kark.



Witam!

Przy naprawdę wielkim wysiłku można było ten tytuł zinterpretować tak, jak to szanowny Czytelniku uczyniłeś. Zapewniam, że redakcja nie stoi po niczyjej stronie i ciężko przypisywać nam jakąkolwiek służalczość wobec prezydenta tudzież zginanie karku. Ale skoro takie wątpliwości tytuł w Tobie wzbudził, został poprawiony.

Pozdrawiam

Dominik Smaga
Dziennik Wschodni



Witam!

Przy naprawdę wielkim wysiłku można było ten tytuł zinterpretować tak, jak to szanowny Czytelniku uczyniłeś. Zapewniam, że redakcja nie stoi po niczyjej stronie i ciężko przypisywać nam jakąkolwiek służalczość wobec prezydenta tudzież zginanie karku. Ale skoro takie wątpliwości tytuł w Tobie wzbudził, został poprawiony.

Pozdrawiam

Dominik Smaga
Dziennik Wschodni rozwiń
Avatar
puzon20 / 5 maja 2009 o 14:50
0
Japolan napisał:
Dlaczego w tytule tekstu mówi się o "stracie"?

W ten sposób Redakcja pokazała, po czyjej jest stronie. Jeśli czytelnicy sa innego zdania, może się okazać, że Wydawca będzie stratny z powodu zmniejszenia sprzedaży gazety, która samym tytułem stawia się po jednej ze stron sporu.

Sprawa jest dyskusyjna.
Redakcja winna starać się o zachowywanie wysokich standardów dziennikarskich. Także dlatego, że jest gazetą, a nie biiuletynem partyjnym lub ratuszowym. A nawet jeśli uważa się za środek agitacji, może się okazać, że następny prezydent Lublina zapamięta sobie to nastawienie i albo "pokaże figę" Redakcji, albo spróbuje ją tak mocno uzależnić od siebie, że każdy dostrzeże jej służalczość. Nie wiadomo, co jest gorsze. I dla kogo.

To smutne, że gazeta z takim dorobkiem tak nisko zgina kark.

No tak. Zero krytyki tej opcji, bo stajesz sie wrogiem. O PO tylko można wyrażać się pozytywnie, bo jak nie cię postraszymy np. figą. A może jednak zacząć krytykować rządzących, bo w przeciwnym razie robimy im krzywdę, gdyż uważają że są nieomylni.

No tak. Zero krytyki tej opcji, bo stajesz sie wrogiem. O PO tylko można wyrażać się pozytywnie, bo jak nie cię postraszymy np. figą. A może jednak zacząć krytykować rządzących, bo w przeciwnym razie robimy im krzywdę, gdyż uważają że są nieomylni. rozwiń
Avatar
eschatologiczny / 5 maja 2009 o 12:31
0
W związku z powyższym w/w zostanie na swoim stanowisku. I to jest najpiękniejsze.
Avatar
nickt / 5 maja 2009 o 12:03
0
zastój i nicnierobienie na Lubelszczyznie kochany kurowski wójt dostał absolutorium chociaż nie wiadomo za co?!
może radni otworzyliby gęby co dobrego zrobił wójt...
Avatar
da-kota / 5 maja 2009 o 09:15
0
Uff dobrze że ujawniono dogadywanie sie za stołki bo i naczej wcale nie wiadomo czy Wasyl nie dostał by tego absolutorium. Niestety ten chyba najmniej udolny prezydent miasta od 20 lat to wymysł i pomysł autorski Janusza Palikota, Datrka Piatka i całego PO pokazuje też trochę prawdy o kadrach tej partii w Lublinie i na lubelszczyźnie i to im zawdzienczamy tego super prezydenta. Wydaje mi sie, że niestety pokutuje w Lublinie mit jakiegos mędrca jak profesor( wiem ze nim nie jest) to, że musi sie na "czyms tam, czyms tam znać". A Lublin ma wieloletnie zapóznienia i wymaga wiecej pracy niz inne miasta. Powinno sie szukać ludzi z tzw. innym podejsciem bardziej profesjonalnych nowocześnie myślących o mieście planowaniu i budrzecie kogoś takiego ala Michał Widomski, który mówi ze wie czego chce ale wazniejsze mówi także, że wie jak to zrobic. I nie oglada sie na Palikota czy innych posłowatych mądrali. Wybrać w koncu osobę taką, która beędzie potrafila zciągnąc do misata nie dziesiatki ale setki milionów euro na inwestycje i projekty europejskie, a w artykule pisze sie że jakaś pani od 20 lat robi budrzet, i bez obrazy ale wygląda on prawie tak samo - nic dodac nic ując (jak może być lepiej?). Odwołać Wasilewskiego jak najszybciej bo zwłaszcza w czasie kryzysu to bedzie tragedia dla misata, a i dla niego samego męczarnia bo on do tego nie ma ani serca ani niestety kompetencji.
ps. Panie Michale gdyby się Pan zdecydował ma pan mój głos!!!
Uff dobrze że ujawniono dogadywanie sie za stołki bo i naczej wcale nie wiadomo czy Wasyl nie dostał by tego absolutorium. Niestety ten chyba najmniej udolny prezydent miasta od 20 lat to wymysł i pomysł autorski Janusza Palikota, Datrka Piatka i całego PO pokazuje też trochę prawdy o kadrach tej partii w Lublinie i na lubelszczyźnie i to im zawdzienczamy tego super prezydenta. Wydaje mi sie, że niestety pokutuje w Lublinie mit jakiegos mędrca jak profesor( wiem ze nim nie jest) to, że musi sie na "czyms tam, czyms tam znać". A Lub... rozwiń
Avatar
Gość / 5 maja 2009 o 08:52
0
bardzo dobry przykład dla wszystkich obiecywaczy wszystkiego kolorowego i miłego.
Avatar
lion / 6 maja 2009 o 17:47
0
To dobry pomysł. Tylko rezygnacja pozwoli Wasilowi uniknąc hańby!
Avatar
55 / 6 maja 2009 o 17:41
0
To dobrze ,ze jest w Urżedzie Miasta osoba która potrafi przynajmniej opracować plany. Pan Wasilewski nie dostał absolutorium bo nie wykonał uchwalonego przez Radę planu i to nie jest wina Pani ktora je opracowała. To wina przede wszystkim Jego zastępców którzy przygotowują inwestycje i je realizują. Prezydenta jest wina taka że ich nie pogonił i godził sie na ich nieróbstwo. Albo sam jest nierobem i w takim towarzystwie Mu do twarzy. Dobry pomysł aby sam zrezygnował. Oszczędź Panie Prezydencie Lublinowi ! Miej człowieku honor!
Avatar
52 / 6 maja 2009 o 17:27
0
Strata Wasila to dla Lublina szczęście!!! To pozbycie się także nieudaczników i darmozjadów ktorych powołał na zastepców a może i paru innych dygnitarzy co nie maja o niczym pojecia. Narzekaliśmy na Pruszona, na Bryłę i innych ale to co wydarzyło sie w tej kadencji jest nieszczęściem dla Lublina. To skandal żeby miasto nie korzystało z możliwości pozyskiwania pieniedzy z UE jak czynią to inni. To skandal żeby posiadane środki wydawać na nieistotne duperele zamiast mieć na udział w inwestycjach dla miasta potrzebnych. Gotujemy sie we własnym sosie i ani krok do przodu. Dlatego czym szybciej tym lepiej. Może mieszkańcy pomyślą i wybiorą człowieka który zechce i potrafi rozmawiać z ludźmi i zobaczy problemy. Wasil jest moze i dobrym człowiekiem ale nie jest gospodarzem którego potrzebuje Lublin. Jeśli pozostało Mu troche honoru to powinien zlożyć rezygnację wraz z całym dworem i przynajmniej zasłużyć sie Lublinowi oszczędnoścami na kosztach wyborów i skróceniem straconego bezpowrotnie czasu. Trzeba przyznać sie do porażki i błędów. A największym jest to że Wasil uporczywie trzyma nieudacznych zastępców za ktorych teraz ponosi konsekwencje.
Strata Wasila to dla Lublina szczęście!!! To pozbycie się także nieudaczników i darmozjadów ktorych powołał na zastepców a może i paru innych dygnitarzy co nie maja o niczym pojecia. Narzekaliśmy na Pruszona, na Bryłę i innych ale to co wydarzyło sie w tej kadencji jest nieszczęściem dla Lublina. To skandal żeby miasto nie korzystało z możliwości pozyskiwania pieniedzy z UE jak czynią to inni. To skandal żeby posiadane środki wydawać na nieistotne duperele zamiast mieć na udział w inwestycjach dla miasta potrzebnych. Gotujemy... rozwiń
Avatar
Japolan / 6 maja 2009 o 00:52
0
[wykasowano]
Avatar
Dominik Smaga / 5 maja 2009 o 16:26
0
Japolan napisał:
Dlaczego w tytule tekstu mówi się o "stracie"?

W ten sposób Redakcja pokazała, po czyjej jest stronie. Jeśli czytelnicy sa innego zdania, może się okazać, że Wydawca będzie stratny z powodu zmniejszenia sprzedaży gazety, która samym tytułem stawia się po jednej ze stron sporu.

Sprawa jest dyskusyjna.
Redakcja winna starać się o zachowywanie wysokich standardów dziennikarskich. Także dlatego, że jest gazetą, a nie biiuletynem partyjnym lub ratuszowym. A nawet jeśli uważa się za środek agitacji, może się okazać, że następny prezydent Lublina zapamięta sobie to nastawienie i albo "pokaże figę" Redakcji, albo spróbuje ją tak mocno uzależnić od siebie, że każdy dostrzeże jej służalczość. Nie wiadomo, co jest gorsze. I dla kogo.

To smutne, że gazeta z takim dorobkiem tak nisko zgina kark.



Witam!

Przy naprawdę wielkim wysiłku można było ten tytuł zinterpretować tak, jak to szanowny Czytelniku uczyniłeś. Zapewniam, że redakcja nie stoi po niczyjej stronie i ciężko przypisywać nam jakąkolwiek służalczość wobec prezydenta tudzież zginanie karku. Ale skoro takie wątpliwości tytuł w Tobie wzbudził, został poprawiony.

Pozdrawiam

Dominik Smaga
Dziennik Wschodni



Witam!

Przy naprawdę wielkim wysiłku można było ten tytuł zinterpretować tak, jak to szanowny Czytelniku uczyniłeś. Zapewniam, że redakcja nie stoi po niczyjej stronie i ciężko przypisywać nam jakąkolwiek służalczość wobec prezydenta tudzież zginanie karku. Ale skoro takie wątpliwości tytuł w Tobie wzbudził, został poprawiony.

Pozdrawiam

Dominik Smaga
Dziennik Wschodni rozwiń
Avatar
puzon20 / 5 maja 2009 o 14:50
0
Japolan napisał:
Dlaczego w tytule tekstu mówi się o "stracie"?

W ten sposób Redakcja pokazała, po czyjej jest stronie. Jeśli czytelnicy sa innego zdania, może się okazać, że Wydawca będzie stratny z powodu zmniejszenia sprzedaży gazety, która samym tytułem stawia się po jednej ze stron sporu.

Sprawa jest dyskusyjna.
Redakcja winna starać się o zachowywanie wysokich standardów dziennikarskich. Także dlatego, że jest gazetą, a nie biiuletynem partyjnym lub ratuszowym. A nawet jeśli uważa się za środek agitacji, może się okazać, że następny prezydent Lublina zapamięta sobie to nastawienie i albo "pokaże figę" Redakcji, albo spróbuje ją tak mocno uzależnić od siebie, że każdy dostrzeże jej służalczość. Nie wiadomo, co jest gorsze. I dla kogo.

To smutne, że gazeta z takim dorobkiem tak nisko zgina kark.

No tak. Zero krytyki tej opcji, bo stajesz sie wrogiem. O PO tylko można wyrażać się pozytywnie, bo jak nie cię postraszymy np. figą. A może jednak zacząć krytykować rządzących, bo w przeciwnym razie robimy im krzywdę, gdyż uważają że są nieomylni.

No tak. Zero krytyki tej opcji, bo stajesz sie wrogiem. O PO tylko można wyrażać się pozytywnie, bo jak nie cię postraszymy np. figą. A może jednak zacząć krytykować rządzących, bo w przeciwnym razie robimy im krzywdę, gdyż uważają że są nieomylni. rozwiń
Avatar
eschatologiczny / 5 maja 2009 o 12:31
0
W związku z powyższym w/w zostanie na swoim stanowisku. I to jest najpiękniejsze.
Avatar
nickt / 5 maja 2009 o 12:03
0
zastój i nicnierobienie na Lubelszczyznie kochany kurowski wójt dostał absolutorium chociaż nie wiadomo za co?!
może radni otworzyliby gęby co dobrego zrobił wójt...
Avatar
da-kota / 5 maja 2009 o 09:15
0
Uff dobrze że ujawniono dogadywanie sie za stołki bo i naczej wcale nie wiadomo czy Wasyl nie dostał by tego absolutorium. Niestety ten chyba najmniej udolny prezydent miasta od 20 lat to wymysł i pomysł autorski Janusza Palikota, Datrka Piatka i całego PO pokazuje też trochę prawdy o kadrach tej partii w Lublinie i na lubelszczyźnie i to im zawdzienczamy tego super prezydenta. Wydaje mi sie, że niestety pokutuje w Lublinie mit jakiegos mędrca jak profesor( wiem ze nim nie jest) to, że musi sie na "czyms tam, czyms tam znać". A Lublin ma wieloletnie zapóznienia i wymaga wiecej pracy niz inne miasta. Powinno sie szukać ludzi z tzw. innym podejsciem bardziej profesjonalnych nowocześnie myślących o mieście planowaniu i budrzecie kogoś takiego ala Michał Widomski, który mówi ze wie czego chce ale wazniejsze mówi także, że wie jak to zrobic. I nie oglada sie na Palikota czy innych posłowatych mądrali. Wybrać w koncu osobę taką, która beędzie potrafila zciągnąc do misata nie dziesiatki ale setki milionów euro na inwestycje i projekty europejskie, a w artykule pisze sie że jakaś pani od 20 lat robi budrzet, i bez obrazy ale wygląda on prawie tak samo - nic dodac nic ując (jak może być lepiej?). Odwołać Wasilewskiego jak najszybciej bo zwłaszcza w czasie kryzysu to bedzie tragedia dla misata, a i dla niego samego męczarnia bo on do tego nie ma ani serca ani niestety kompetencji.
ps. Panie Michale gdyby się Pan zdecydował ma pan mój głos!!!
Uff dobrze że ujawniono dogadywanie sie za stołki bo i naczej wcale nie wiadomo czy Wasyl nie dostał by tego absolutorium. Niestety ten chyba najmniej udolny prezydent miasta od 20 lat to wymysł i pomysł autorski Janusza Palikota, Datrka Piatka i całego PO pokazuje też trochę prawdy o kadrach tej partii w Lublinie i na lubelszczyźnie i to im zawdzienczamy tego super prezydenta. Wydaje mi sie, że niestety pokutuje w Lublinie mit jakiegos mędrca jak profesor( wiem ze nim nie jest) to, że musi sie na "czyms tam, czyms tam znać". A Lub... rozwiń
Avatar
Gość / 5 maja 2009 o 08:52
0
bardzo dobry przykład dla wszystkich obiecywaczy wszystkiego kolorowego i miłego.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 457 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!