Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2009 r.
14:34
Edytuj ten wpis

Czy nad Zalewem Zemborzyckim powstanie Lubelskie Centrum Żeglarstwa? (zdjęcia)

0 9 A A

Miejscy radni będą w czwartek głosować nad tym, czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie mógł wydzierżawić 6,5 hektara u zbiegu ul. Żeglarskiej i Krężnickiej. Do MOSiR-u zgłosiła się fundacja zainteresowana przejęciem tego terenu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Chcemy stworzyć warunki do uprawiania żeglarstwa na Lubelszczyźnie, a szczególnie w Lublinie. Naszym pierwszym celem jest wybudowanie ośrodka żeglarskiego nad Zalewem Zembrzyckim – tłumaczy Ziemowit Barański, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej i przewodniczący rady Fundacji Lubelskie Centrum Żeglarstwa.

W środę fundacja przedstawiła swoje plany. – Ma to być ośrodek żeglarski otwarty dla wszystkich, w którym całe rodziny będą mogły uczestniczyć w tej formie zabawy i wypoczynku – podkreśla Artur Kawa, prezes Emperia Holding i członek rady Fundacji LCŻ.

– Ale zależy nam, żeby to miejsce zostało profesjonalnie zaprojektowane i zbudowane. Tak, żebyśmy wszyscy byli z niego dumni.

Fundacja ma już gotowe dwie, alternatywne koncepcje architektoniczne ośrodka, który miałby powstać w miejscu obecnej Mariny.

W obu zaplanowano rozbudowanie istniejącego, betonowego mola, zbudowanie nowej przystani dla jachtów i całego kompleksu budynków na lądzie (z miejscem do konserwacji łodzi, salami wykładowymi i restauracjami).

W jednej propozycji dodatkowo zaprojektowano trybuny na końcu molo, z których można by obserwować zmagania żeglarzy.
– Chcemy organizować na zalewie regaty dzieci i młodzieży, ale także profesjonalne zawody – zapowiada Artur Kawa. – Zamierzamy współpracować ze szkołami i uczelniami z Lublina i nie tylko. Powoływać klasy czy sekcje żeglarskie, gdzie tylko będzie to możliwe. Może w Lublinie pojawi się nowy Mateusz Kusznierewicz, który także będzie walczył o olimpijskie medale?

– Żeglarstwo to sport, który hartuje ciało i duszę człowieka – dodaje Kawa. – Wszyscy w fundacji jesteśmy żeglarzami. I mocno wierzymy, ze to świetny sposób na wychowanie pokoleń lublinian.

Żeby ośrodek powstał, zielone światło muszą dać miejscy radni. W czwartek będą głosowali nad wyrażeniem dla MOSiR-u zgody na wydzierżawienie terenu nad Zalewem.

– Dopiero wtedy ośrodek ogłosi na to przetarg – tłumaczy Mariusz Szmit, dyrektor MOSiR. – Fundacja LCŻ będzie mogła w nim wystartować.

Jeśli wygra, na 30 lat przejmie teren dzisiejszej Mariny. Ale dopiero od października 2011 roku. Wtedy kończy się umowa dzierżawy obecnemu najemny – spółce Graf Marina.

Wiadomo na pewno, że MOSiR tej umowy nie przedłuży. W czasie, gdy po drugiej stronie zalewu powstał bijący rekordy popularności kompleks basenów, na Marinie nic się nie zmieniło. Nabrzeże jest zaniedbane, a stara, drewniana infrastruktura nie przyciąga lublinian.

Centrum żeglarstwa ma kosztować 8-10 mln zł. Fundacja chce zdobyć pieniądze m.in. z Unii Europejskiej.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Ewelina~ / 28 czerwca 2010 o 13:10
0
Wypożyczalnia, wynajem jachtów na Zalewie Zemborzyckim. Jacht Omega-120 zł/dzień, Jacht kabinowy Mors 720, Tango 730-180 zł/dzień
Avatar
Kubek / 19 grudnia 2009 o 01:33
0
Wszystko ok.!
Tylko nie można projetować trybun przy kei w porcie!!!!
Co widz zobaczy - wypływające jachty, a nie rywalizujące!!!!
Avatar
~nnn~ / 17 grudnia 2009 o 07:06
0
bim napisał:
Tak to czytam i mam wrażenie, że chyba idiotą jestem bo najprostszych rzeczy nie rozumiem. A nie rozumiem mianowicie kto ma zapłacić za to niby centrum żeglarstwa. KTO WYŁOŻY TE 10 BANIEK?!!! Bo fundacja to z góry wygląda podejrzanie, tego typu twory najczęściej groszem nie śmierdzą i stanowią przystań (nomen omen) dla różnych nieudaczników, którzy żyją z dojenia budżetu miasta. Może dziennikarze by to ustalili skąd ma być kasa? No i jeśli ktoś ma dostać ten teren na najbliższe 30 lat i tak gospodarować jak to się dzieje obecnie to lepiej od razu zróbmy tam wysypisko śmieci.


zgadzam się w 100%. co to za fundacja? czy to nie ciepły spadochron dla niektórych?...


zgadzam się w 100%. co to za fundacja? czy to nie ciepły spadochron dla niektórych?... rozwiń
Avatar
paweł / 16 grudnia 2009 o 22:30
0
CO ROBIŁ MOSIR NA DĄBROWIE PRZEZ TYLE LAT JAK DĄBROWA POPADAŁA W RUINĘ A MARINA BYŁA JEDYNYM MIEJSCEM GDZIE MOZNA BYŁO WYPOCZĄĆ. A FUNDACJA ZNAJĄC ZYCIE G...WNO ZROBI BO NIE BĘDZIE MIAŁA KASY
Avatar
bim / 16 grudnia 2009 o 22:27
0
Tak to czytam i mam wrażenie, że chyba idiotą jestem bo najprostszych rzeczy nie rozumiem. A nie rozumiem mianowicie kto ma zapłacić za to niby centrum żeglarstwa. KTO WYŁOŻY TE 10 BANIEK?!!! Bo fundacja to z góry wygląda podejrzanie, tego typu twory najczęściej groszem nie śmierdzą i stanowią przystań (nomen omen) dla różnych nieudaczników, którzy żyją z dojenia budżetu miasta. Może dziennikarze by to ustalili skąd ma być kasa? No i jeśli ktoś ma dostać ten teren na najbliższe 30 lat i tak gospodarować jak to się dzieje obecnie to lepiej od razu zróbmy tam wysypisko śmieci.
Tak to czytam i mam wrażenie, że chyba idiotą jestem bo najprostszych rzeczy nie rozumiem. A nie rozumiem mianowicie kto ma zapłacić za to niby centrum żeglarstwa. KTO WYŁOŻY TE 10 BANIEK?!!! Bo fundacja to z góry wygląda podejrzanie, tego typu twory najczęściej groszem nie śmierdzą i stanowią przystań (nomen omen) dla różnych nieudaczników, którzy żyją z dojenia budżetu miasta. Może dziennikarze by to ustalili skąd ma być kasa? No i jeśli ktoś ma dostać ten teren na najbliższe 30 lat i tak gospodarować jak to się dzieje obecnie ... rozwiń
Avatar
haryski / 16 grudnia 2009 o 20:54
0
100 srok za ogon i zadnej powaznej inwestycji sportu pytam Zalew Zemborzycki to lato nie lepiej budowac obiekty ktore beda czynne caly rok lato 4 miesiace i wydanie kasy 10 mil chyba ze dostana kase z Uni Europejskiej.Zaprojektowac cale obrzeza Zalewu a nie tu lap tu resteuracja biezcie przyklad z MALTY tam wrazenie robi wszystko zaplanowane na roznej plaszczyznie ale za daleko do Poznania 480 km
Avatar
mosquito / 16 grudnia 2009 o 20:25
0
aquapark, tor wyścigów konnych a teraz to ! Władzo, nie rozpieszczaj nas !
Avatar
alojzy / 16 grudnia 2009 o 18:57
0
Ta zbuduja na swietego Dygdy.
Avatar
vox / 16 grudnia 2009 o 17:24
0
Już mamy Aquapark... Stadion piłkarski... a teraz będzie przystań jak ze słonecznego patrolu...

Pani Wasilewski weź się Pan w końcu Wysil i zrób coś dla miasta...hmm może skocznie narciarską teraz zima idzie...
Avatar
~Ewelina~ / 28 czerwca 2010 o 13:10
0
Wypożyczalnia, wynajem jachtów na Zalewie Zemborzyckim. Jacht Omega-120 zł/dzień, Jacht kabinowy Mors 720, Tango 730-180 zł/dzień
Avatar
Kubek / 19 grudnia 2009 o 01:33
0
Wszystko ok.!
Tylko nie można projetować trybun przy kei w porcie!!!!
Co widz zobaczy - wypływające jachty, a nie rywalizujące!!!!
Avatar
~nnn~ / 17 grudnia 2009 o 07:06
0
bim napisał:
Tak to czytam i mam wrażenie, że chyba idiotą jestem bo najprostszych rzeczy nie rozumiem. A nie rozumiem mianowicie kto ma zapłacić za to niby centrum żeglarstwa. KTO WYŁOŻY TE 10 BANIEK?!!! Bo fundacja to z góry wygląda podejrzanie, tego typu twory najczęściej groszem nie śmierdzą i stanowią przystań (nomen omen) dla różnych nieudaczników, którzy żyją z dojenia budżetu miasta. Może dziennikarze by to ustalili skąd ma być kasa? No i jeśli ktoś ma dostać ten teren na najbliższe 30 lat i tak gospodarować jak to się dzieje obecnie to lepiej od razu zróbmy tam wysypisko śmieci.


zgadzam się w 100%. co to za fundacja? czy to nie ciepły spadochron dla niektórych?...


zgadzam się w 100%. co to za fundacja? czy to nie ciepły spadochron dla niektórych?... rozwiń
Avatar
paweł / 16 grudnia 2009 o 22:30
0
CO ROBIŁ MOSIR NA DĄBROWIE PRZEZ TYLE LAT JAK DĄBROWA POPADAŁA W RUINĘ A MARINA BYŁA JEDYNYM MIEJSCEM GDZIE MOZNA BYŁO WYPOCZĄĆ. A FUNDACJA ZNAJĄC ZYCIE G...WNO ZROBI BO NIE BĘDZIE MIAŁA KASY
Avatar
bim / 16 grudnia 2009 o 22:27
0
Tak to czytam i mam wrażenie, że chyba idiotą jestem bo najprostszych rzeczy nie rozumiem. A nie rozumiem mianowicie kto ma zapłacić za to niby centrum żeglarstwa. KTO WYŁOŻY TE 10 BANIEK?!!! Bo fundacja to z góry wygląda podejrzanie, tego typu twory najczęściej groszem nie śmierdzą i stanowią przystań (nomen omen) dla różnych nieudaczników, którzy żyją z dojenia budżetu miasta. Może dziennikarze by to ustalili skąd ma być kasa? No i jeśli ktoś ma dostać ten teren na najbliższe 30 lat i tak gospodarować jak to się dzieje obecnie to lepiej od razu zróbmy tam wysypisko śmieci.
Tak to czytam i mam wrażenie, że chyba idiotą jestem bo najprostszych rzeczy nie rozumiem. A nie rozumiem mianowicie kto ma zapłacić za to niby centrum żeglarstwa. KTO WYŁOŻY TE 10 BANIEK?!!! Bo fundacja to z góry wygląda podejrzanie, tego typu twory najczęściej groszem nie śmierdzą i stanowią przystań (nomen omen) dla różnych nieudaczników, którzy żyją z dojenia budżetu miasta. Może dziennikarze by to ustalili skąd ma być kasa? No i jeśli ktoś ma dostać ten teren na najbliższe 30 lat i tak gospodarować jak to się dzieje obecnie ... rozwiń
Avatar
haryski / 16 grudnia 2009 o 20:54
0
100 srok za ogon i zadnej powaznej inwestycji sportu pytam Zalew Zemborzycki to lato nie lepiej budowac obiekty ktore beda czynne caly rok lato 4 miesiace i wydanie kasy 10 mil chyba ze dostana kase z Uni Europejskiej.Zaprojektowac cale obrzeza Zalewu a nie tu lap tu resteuracja biezcie przyklad z MALTY tam wrazenie robi wszystko zaplanowane na roznej plaszczyznie ale za daleko do Poznania 480 km
Avatar
mosquito / 16 grudnia 2009 o 20:25
0
aquapark, tor wyścigów konnych a teraz to ! Władzo, nie rozpieszczaj nas !
Avatar
alojzy / 16 grudnia 2009 o 18:57
0
Ta zbuduja na swietego Dygdy.
Avatar
vox / 16 grudnia 2009 o 17:24
0
Już mamy Aquapark... Stadion piłkarski... a teraz będzie przystań jak ze słonecznego patrolu...

Pani Wasilewski weź się Pan w końcu Wysil i zrób coś dla miasta...hmm może skocznie narciarską teraz zima idzie...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 0 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 5 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 21 9

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 12 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 1

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 104 28

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 3

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!