Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lipca 2009 r.
19:37
Edytuj ten wpis

Czy policjanci mogą bezczynnie przyglądać się napaści?

0 17 A A

To było bezprawie, a policja nie jest bez winy. Tak o napaści kamienicznika na lokatorów mówią prawnicy. Pięcioosobowa rodzina została w zrujnowanym mieszkaniu bez okien i drzwi, bo właściciel chce ich siłą wyrzucić z domu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do dramatu doszło we wtorek rano. Grupa kilku mężczyzn wdarła się do mieszkania, zajmowanego przez rodzinę z trojgiem dzieci. Wyłamali drzwi i wszystkie okna. Właściciel domu chciał w ten sposób zmusić rodzinę do wyprowadzki. Ich umowa najmu wygasła trzy dni wcześniej. Państwo Mytykowie szukają nowego miejsca, nie zalegają z opłatami. Nie spodziewali się więc agresji ze strony właściciela domu. Zdaniem prawników, ten wdzierając się do mieszkania złamał prawo.

– To była absolutna samowola – mówi prof. Henryk Cioch z Wydziału Prawa i Administracji UMCS. – Nie ma tu znaczenia, czy umowa obowiązuje, czy nie. Takie mamy prawo i trzeba je respektować. Właściciel nie może też niczego zniszczyć w mieszkaniu zajmowanym przez lokatorów.

Rodzina wezwała policję. Funkcjonariusze ograniczyli się do krótkiej rozmowy z obiema stronami. Potem tylko przyglądali się dramatycznym scenom. Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji twierdzą, że nie było podstaw do interwencji. Takie spory powinno się załatwiać na drodze cywilnej.

– Bzdura – kwituje prof. Cioch. – Policjanci przez swoją bierność współuczestniczyli w przestępstwie. Mundurowi powinni mieć większą świadomość prawną niż przeciętny obywatel. Ten człowiek nie mógł wejść do mieszkania siłą i bez wyroku sądu nie może nikogo wyrzucić.

Co do tego prawnicy są zgodni. W sprawie samego wtargnięcia do mieszkania opinie są podzielone.
– To, co zrobił właściciel, w praktyce jest najszybszym sposobem na nakłonienie lokatorów do wyprowadzki – mówi Bartosz Głowacki z kancelarii Lex Generis. – Nie zachował się przyzwoicie, ale w końcu to jego lokal. Obie strony mają tu swoje racje. To wina niejasnych przepisów, które często doprowadzają do patowych sytuacji.

Lokatorzy zgłosili się na policję. Zarzucili właścicielowi włamanie i naruszenie miru domowego. Zamierzają też poskarżyć się na bezczynność policjantów. Sprawa trafiła już do pełnomocnika lubelskiego komendanta wojewódzkiego ds. ochrony praw człowieka.

– Mam zgłoszenie, czekam jeszcze na dokładny opis sprawy – mówi nadkom. Renata Kuc. – Zbierzemy relacje policjantów i poszkodowanych. Sprawdzimy, czy dopuszczono się błędów, a jeśli tak, to jakich. Przedstawię sprawę komendantowi wojewódzkiemu.

Bezczynność policjantów bulwersuje także działaczy Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej, która zajmuje się obroną praw lokatorów.

– Mieliśmy już przypadki wyrzucania mebli, czy nawet zdejmowania dachu – mówi Jarosław Niemiec z KSS. – Za każdym razem policjanci kazali właścicielowi naprawić szkody i rozwiązać konflikt za pośrednictwem sądu. Widać w Lublinie obowiązuje inne prawo.

Kamienicznik nie zamierza czekać na wyroki i chce sam pozbyć się lokatorów. Zapowiedział, że w czwartek wyrzuci ich siłą. Nie rozmawia z dziennikarzami.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bleee... / 30 lipca 2009 o 15:43
0
koll napisał:
Właśnie umowa jest elementem cywilno-prawnym wywodzącym się w końcu z prawa cywilnego a każda umowa jest święta i powinna być rozpatrywana przed przepisami zawartymi w kodeksie bo ten reguluje bezwzględnie jeżeli właśnie takiej umowy nie ma ale w tym przypadku była UMOWA ,więc roszczenia właściciela mimo mego współczucia dla lokatorów są zasadne i słuszne oni mieli czas i wiedzieli że ta umowa kończy się z dniem jej wygaśnięcia !.

...umowa obowiązuje, fakt nie ulegający wątpliwości; tyle tylko, że do egzekwowania warunków jej dotrzymania są powołane instytucje, które działają także w Polsce - a to wyklucza jakiekolwiek samosądy... bleee...
rzymania są powołane instytucje, które działają także w Polsce - a to wyklucza jakiekolwiek samosądy... bleee... rozwiń
Avatar
koll / 29 lipca 2009 o 17:30
0
no no no napisał:
no no no cóż za wspaniałe komentarze, zawszona liberalna propaganda, Prawo jest prawem i Rzadna umowa cywilno prawna nie może stać powyzej tego prawa jeżeli nie jest z nim zgodna, właściciel kamienicy powinien wiedziec, ze jeżeli decyduje się na taką działalność jak wynajem musi przestrzegać obowiązujących przepisów,
Właśnie umowa jest elementem cywilno-prawnym wywodzącym się w końcu z prawa cywilnego a każda umowa jest święta i powinna być rozpatrywana przed przepisami zawartymi w kodeksie bo ten reguluje bezwzględnie jeżeli właśnie takiej umowy nie ma ale w tym przypadku była UMOWA ,więc roszczenia właściciela mimo mego współczucia dla lokatorów są zasadne i słuszne oni mieli czas i wiedzieli że ta umowa kończy się z dniem jej wygaśnięcia !.
Właśnie umowa jest elementem cywilno-prawnym wywodzącym się w końcu z prawa cywilnego a każda umowa jest święta i powinna być rozpatrywana przed przepisami zawartymi w kodeksie bo ten reguluje bezwzględnie jeżeli właśnie takiej umowy nie ma ale w tym przypadku była UMOWA ,więc roszczenia właściciela mimo mego współczucia dla lokatorów są zasadne i słuszne oni mieli czas i wiedzieli że ta umowa kończy się z dniem jej wygaśnięcia !. rozwiń
Avatar
bleee... / 17 lipca 2009 o 17:39
0
...i tylko wszyscy: właściciel, lokatorzy, dyskutanci, policja, autor artykułu - zapomnieli o jednym - o procedurach, które w takich przypadkach obowiązują (poza oczywistą oczywistością: że trzeba być zawsze człowiekiem i że trzeba przestrzegać umów...); a te procedury to po nakazie sądowym eksmisja; tylko tyle i aż tyle! bo tylko sytuacje wyjątkowe (wojna, klęska żywiołowa itp.) i stan wyższej konieczności (który tu nie wystąpił) dopuszczają tak "bezpośrednie" działanie - w każdym ustroju i w każdym cywilizowanym państwie... wszyscy zainteresowani i zwolennicy wszystkich opcji politycznych niechby o tym pamiętali... bleee...
...i tylko wszyscy: właściciel, lokatorzy, dyskutanci, policja, autor artykułu - zapomnieli o jednym - o procedurach, które w takich przypadkach obowiązują (poza oczywistą oczywistością: że trzeba być zawsze człowiekiem i że trzeba przestrzegać umów...); a te procedury to po nakazie sądowym eksmisja; tylko tyle i aż tyle! bo tylko sytuacje wyjątkowe (wojna, klęska żywiołowa itp.) i stan wyższej konieczności (który tu nie wystąpił) dopuszczają tak "bezpośrednie" działanie - w każdym ustroju i w każdym cywilizowanym państwie... w... rozwiń
Avatar
~Anonim~ / 17 lipca 2009 o 16:23
0
słuchaj człowieku to są dobrzy ludzie,którzy nie mogą znaleść mieszkania w danej chwili,nie są darmozjadami bo staraja sie dbać o utrzymanie rodziny,i płaca czynsz,zostali powiadomieni kilka tygodni przed zakończeniem umowy że nie zostanie ona przedłużona,i uwierzcie mi że napewno by tam dłużej nie siedzieli jeśli mieli by dokąd pujść,ciężko im znaleść mieszkanie jeszcze do tego doszła ta cała awantura o co?,o gówno jednym słowem te mieszkania i własciciele nie są warci tego stresu...w pierw trzeba było by posłąć włascicieli do psychiatry aby ich zbadano bo to co ten pan tam wyprawia to jest nie godne zachowania ludzkiego,tylko godne bydlęcia...,ale nie będe nawet obrażać tu bydląt bo bardziej rozumują niż ten własciciel....
słuchaj człowieku to są dobrzy ludzie,którzy nie mogą znaleść mieszkania w danej chwili,nie są darmozjadami bo staraja sie dbać o utrzymanie rodziny,i płaca czynsz,zostali powiadomieni kilka tygodni przed zakończeniem umowy że nie zostanie ona przedłużona,i uwierzcie mi że napewno by tam dłużej nie siedzieli jeśli mieli by dokąd pujść,ciężko im znaleść mieszkanie jeszcze do tego doszła ta cała awantura o co?,o gówno jednym słowem te mieszkania i własciciele nie są warci tego stresu...w pierw trzeba było by posłąć włascicieli do psychiatry ab... rozwiń
Avatar
Lubelak / 17 lipca 2009 o 13:23
0
Rozumienie tego co napisałem powyżej jest zatrważająca - wyraźnie zaznaczyłem że nie pochwalam metod właściciela kamienicy i że są lepsze sposoby na wyjście z sytuacji ( czytaj - pozbycie się lokatorów cwaniaczków chcących mieszkać za darmo lub półdarmo czyimś kosztem podczas gdy uczciwii ludzie płacą kredyty lub czynsze rynkowe...) Ciekawe jak szczekaliby ci wszycsy obrońcy ciemiężonych gdyby to w ich mieszkaniu siedzieli sobie lokatorzy ....
Avatar
~Anonim~ / 16 lipca 2009 o 18:50
0
~asia~ napisał:
a to skoro oni tam wynajmują niech sobie poszukają czegoś nowego skoro im to nie odpowiada. nie rozumiem po co ta cała zadyma?


A dlatego że nie zdążyli jeszcze nic znaleść,bo włąściciel poinformował ich miesiąc temu,a wiadomo że ludzie nie za bardzo chcą wynajmować mieszkania rodzinom z dziećmi,więc powiem że jest to dla tej rodziny bardzo stresująca sytuacja,a przde wszystkim dla najmłodszego syna tej Pani,i tu nie chodzi o to że niby zasłaniają się dziećmi!!,nie na tym rzecz polega,a w dniu totalnej demolki gdy wybijali okna i wyłamywali drzwi to rodzina była w domu,i nie daj boże jak by ten najmłodszy stał przy oknie!!!,bo wtedy była by totalna tagedia..


A dlatego że nie zdążyli jeszcze nic znaleść,bo włąściciel poinformował ich miesiąc temu,a wiadomo że ludzie nie za bardzo chcą wynajmować mieszkania rodzinom z dziećmi,więc powiem że jest to dla tej rodziny bardzo stresująca sytuacja,a przde wszystkim dla najmłodszego syna tej Pani,i tu nie chodzi o to że niby zasłaniają się dziećmi!!,nie na tym rzecz polega,a w dniu totalnej demolki gdy wybijali okna i wyłamywali drzwi to rodzina była w domu,i nie daj boże jak by ten najmłodszy stał przy oknie!!&... rozwiń
Avatar
henryk szczepanski / 16 lipca 2009 o 16:31
0
Do "gość", "VIP", "lubelak" - jesteście bandą cwaniaczków co to mocni w gębie tylko przez Internet!!! Tacy właśnie jak wy obstają za PO i popierają tę jedyną przewodnią dzisaj siłę narodu... Ale PO nie będzie trwało wiecznie ich czas już jest policzony i wasz z nimi też. A jak jesteście tacy mocni to przyjedzcie i mnie wyrzućcie z mieszkania cwaniaki. Głowy wam poobrywam i nas... w to miejsce po tych pustych baniakach!!!
Avatar
~asia~ / 16 lipca 2009 o 16:23
0
a to skoro oni tam wynajmują niech sobie poszukają czegoś nowego skoro im to nie odpowiada. nie rozumiem po co ta cała zadyma?
Avatar
~Anonim~ / 16 lipca 2009 o 14:43
0
Aby zrozumieć całkowicie lokatorów,musieli byście to wszystko widzieć co się tam dzieje!!!,a nie obrażać lokatorów do jasnej cholery!!!!,apropo właściciela to on jest prawdziwym chamem jeśli o to chodzi,po pierwsze stoi przed swoja kamiennica z kolegami osiłkami uzbrojonymi w noże,i niestety zdażyło się raz tak,że gdy syn tej Pani która tam mieszka,wracał do domu to włascicie rzucał pod jego adresem wyzwiska i groźił mu!!!,no i co nikt nic z tym nie zrobił!!!,a wręcz zrobiło się na odwrót to właściciel powiedział że chłopak go napadł!!,no ludzi uwierzcie mi że nie jestem w stanie zrozumieć tego właściciela jak on takie numery robi,mówił że jego napadl,a potem mówi że tak jego kolega ma nóz!!,więc sami pomyślcie co on jeszcze jest w stanie wymyslić i do czego jest się w stanie posunąć,naprawde wiekszość jego zachowań jest dla mnie nie pojęta,I nigdy w życiu nie zdobył się na odrobine uprzejmości,co to za właściciel który nie wiadomo kim jest i czym się zajmuje?!...A po drugie to ten właściciel podpalił sam sobie graraż!!!,a gdy przyjechała straż pożarna,to ta Pani i większość lokatorów tej kamiennicy wyszła z domu zobaczyć co sie stało,był tam też właściciel i wiecie co ta Pani usłyszała?!!!,Słowa własciciela kamiennicy były mniej wiecej takie?:To ona!!!,to ona podpaliła graż!!!!!!!! +wyzwiska pod jej adresem,no i niestety ta Pani słysząc to co wykrzykiwał ten pan,po prostu zemdlała i zabrało ją pogotowie.Jeśli sie ludzi oskarża bez podstawnie to tak właśnie reagują,to jest straszne co przeżywa ta Pani i jej dzieci,jeśli chodzi też o to jak mówiliście że własciciel powinnien dbac o kamiennice to pffffffff,możecie sami sobie sprawdzić jak właściciel dba o kamiennice pfffffffft,a jesli zajdzie jakaś potrzeba żeby cos zrobić w mieszkaniu,np:instalacje,oczyszczenie pieca itp.itd. toooo mozna sobie pomarzyć moi drodzy....,lokatorzy którzy tam mieszkaja muszą na własna ręke wszystko robić i,wątpie w to iż właściciel odliczy im to od czynszu??!!!!!,w sumie myślę że nawet ten facet nie jest właścicielem trzeba by było sprawdzić księgi wieczyste,czy ta kamiennica nalaże wogóle do tego pana,bo ja w to szczerze wątpie...no ale jak się ma znajomych i troche pieniędzy to przecierz w tych czasach prawie wszystko można mieć.....aha do pana VIP,pan to chyba jest tego samego pokroju co i właściciel tej kamiennicy,myśle że razem idealnie byście się nadawali do siebie jaka para butów....Jeśli chdzi o rodzine która tam zamieszkuje,to całkiem normalna rodzina,nie ma tamjakiejś patologii,że np: oboje z rodziców pije itp. itd.,nie,nie ma tam czegoś takiego,to normalna polska rodzina,która stara się żyć i utrzymywać swoiją rodzine...
Aby zrozumieć całkowicie lokatorów,musieli byście to wszystko widzieć co się tam dzieje!!!,a nie obrażać lokatorów do jasnej cholery!!!!,apropo właściciela to on jest prawdziwym chamem jeśli o to chodzi,po pierwsze stoi przed swoja kamiennica z kolegami osiłkami uzbrojonymi w noże,i niestety zdażyło się raz tak,że gdy syn tej Pani która tam mieszka,wracał do domu to włascicie rzucał pod jego adresem wyzwiska i groźił mu!!!,no i co nikt nic z tym nie zrobił!!!,a wręcz zrobiło się na odwrót ... rozwiń
Avatar
~Lublinianin~ / 16 lipca 2009 o 14:02
0
Ach osobnik z Lubla dał głos (Lublin-Lublinianin) , a więc Lubelaku , dorośnij wreszcie do tego że prawa należy przestrzegać a jeśli jest złe to próbować je zmieniać a nie je łamać , stosując wasz tok rozumowania mógłbym was bezkarnie po pyskach lać za sam wygląd bom na taką krotochwile miał chęć a policjanci winni się temu przyglądać , i nic boć to tylko takie figlarne przekomarzanie jest . Więc Lubelaku , kiedy odnajdziesz się w mieście Lublinie a umysł swój wydobędziesz z mroków , to wraz z resztą neoliberałów zaczniecie dążyć do przestrzegania prawa.
Ach osobnik z Lubla dał głos (Lublin-Lublinianin) , a więc Lubelaku , dorośnij wreszcie do tego że prawa należy przestrzegać a jeśli jest złe to próbować je zmieniać a nie je łamać , stosując wasz tok rozumowania mógłbym was bezkarnie po pyskach lać za sam wygląd bom na taką krotochwile miał chęć a policjanci winni się temu przyglądać , i nic boć to tylko takie figlarne przekomarzanie jest . Więc Lubelaku , kiedy odnajdziesz się w mieście Lublinie a umysł swój wydobędziesz z mroków , to wraz z resztą neoliberałów zaczniecie dążyć do pr... rozwiń
Avatar
bleee... / 30 lipca 2009 o 15:43
0
koll napisał:
Właśnie umowa jest elementem cywilno-prawnym wywodzącym się w końcu z prawa cywilnego a każda umowa jest święta i powinna być rozpatrywana przed przepisami zawartymi w kodeksie bo ten reguluje bezwzględnie jeżeli właśnie takiej umowy nie ma ale w tym przypadku była UMOWA ,więc roszczenia właściciela mimo mego współczucia dla lokatorów są zasadne i słuszne oni mieli czas i wiedzieli że ta umowa kończy się z dniem jej wygaśnięcia !.

...umowa obowiązuje, fakt nie ulegający wątpliwości; tyle tylko, że do egzekwowania warunków jej dotrzymania są powołane instytucje, które działają także w Polsce - a to wyklucza jakiekolwiek samosądy... bleee...
rzymania są powołane instytucje, które działają także w Polsce - a to wyklucza jakiekolwiek samosądy... bleee... rozwiń
Avatar
koll / 29 lipca 2009 o 17:30
0
no no no napisał:
no no no cóż za wspaniałe komentarze, zawszona liberalna propaganda, Prawo jest prawem i Rzadna umowa cywilno prawna nie może stać powyzej tego prawa jeżeli nie jest z nim zgodna, właściciel kamienicy powinien wiedziec, ze jeżeli decyduje się na taką działalność jak wynajem musi przestrzegać obowiązujących przepisów,
Właśnie umowa jest elementem cywilno-prawnym wywodzącym się w końcu z prawa cywilnego a każda umowa jest święta i powinna być rozpatrywana przed przepisami zawartymi w kodeksie bo ten reguluje bezwzględnie jeżeli właśnie takiej umowy nie ma ale w tym przypadku była UMOWA ,więc roszczenia właściciela mimo mego współczucia dla lokatorów są zasadne i słuszne oni mieli czas i wiedzieli że ta umowa kończy się z dniem jej wygaśnięcia !.
Właśnie umowa jest elementem cywilno-prawnym wywodzącym się w końcu z prawa cywilnego a każda umowa jest święta i powinna być rozpatrywana przed przepisami zawartymi w kodeksie bo ten reguluje bezwzględnie jeżeli właśnie takiej umowy nie ma ale w tym przypadku była UMOWA ,więc roszczenia właściciela mimo mego współczucia dla lokatorów są zasadne i słuszne oni mieli czas i wiedzieli że ta umowa kończy się z dniem jej wygaśnięcia !. rozwiń
Avatar
bleee... / 17 lipca 2009 o 17:39
0
...i tylko wszyscy: właściciel, lokatorzy, dyskutanci, policja, autor artykułu - zapomnieli o jednym - o procedurach, które w takich przypadkach obowiązują (poza oczywistą oczywistością: że trzeba być zawsze człowiekiem i że trzeba przestrzegać umów...); a te procedury to po nakazie sądowym eksmisja; tylko tyle i aż tyle! bo tylko sytuacje wyjątkowe (wojna, klęska żywiołowa itp.) i stan wyższej konieczności (który tu nie wystąpił) dopuszczają tak "bezpośrednie" działanie - w każdym ustroju i w każdym cywilizowanym państwie... wszyscy zainteresowani i zwolennicy wszystkich opcji politycznych niechby o tym pamiętali... bleee...
...i tylko wszyscy: właściciel, lokatorzy, dyskutanci, policja, autor artykułu - zapomnieli o jednym - o procedurach, które w takich przypadkach obowiązują (poza oczywistą oczywistością: że trzeba być zawsze człowiekiem i że trzeba przestrzegać umów...); a te procedury to po nakazie sądowym eksmisja; tylko tyle i aż tyle! bo tylko sytuacje wyjątkowe (wojna, klęska żywiołowa itp.) i stan wyższej konieczności (który tu nie wystąpił) dopuszczają tak "bezpośrednie" działanie - w każdym ustroju i w każdym cywilizowanym państwie... w... rozwiń
Avatar
~Anonim~ / 17 lipca 2009 o 16:23
0
słuchaj człowieku to są dobrzy ludzie,którzy nie mogą znaleść mieszkania w danej chwili,nie są darmozjadami bo staraja sie dbać o utrzymanie rodziny,i płaca czynsz,zostali powiadomieni kilka tygodni przed zakończeniem umowy że nie zostanie ona przedłużona,i uwierzcie mi że napewno by tam dłużej nie siedzieli jeśli mieli by dokąd pujść,ciężko im znaleść mieszkanie jeszcze do tego doszła ta cała awantura o co?,o gówno jednym słowem te mieszkania i własciciele nie są warci tego stresu...w pierw trzeba było by posłąć włascicieli do psychiatry aby ich zbadano bo to co ten pan tam wyprawia to jest nie godne zachowania ludzkiego,tylko godne bydlęcia...,ale nie będe nawet obrażać tu bydląt bo bardziej rozumują niż ten własciciel....
słuchaj człowieku to są dobrzy ludzie,którzy nie mogą znaleść mieszkania w danej chwili,nie są darmozjadami bo staraja sie dbać o utrzymanie rodziny,i płaca czynsz,zostali powiadomieni kilka tygodni przed zakończeniem umowy że nie zostanie ona przedłużona,i uwierzcie mi że napewno by tam dłużej nie siedzieli jeśli mieli by dokąd pujść,ciężko im znaleść mieszkanie jeszcze do tego doszła ta cała awantura o co?,o gówno jednym słowem te mieszkania i własciciele nie są warci tego stresu...w pierw trzeba było by posłąć włascicieli do psychiatry ab... rozwiń
Avatar
Lubelak / 17 lipca 2009 o 13:23
0
Rozumienie tego co napisałem powyżej jest zatrważająca - wyraźnie zaznaczyłem że nie pochwalam metod właściciela kamienicy i że są lepsze sposoby na wyjście z sytuacji ( czytaj - pozbycie się lokatorów cwaniaczków chcących mieszkać za darmo lub półdarmo czyimś kosztem podczas gdy uczciwii ludzie płacą kredyty lub czynsze rynkowe...) Ciekawe jak szczekaliby ci wszycsy obrońcy ciemiężonych gdyby to w ich mieszkaniu siedzieli sobie lokatorzy ....
Avatar
~Anonim~ / 16 lipca 2009 o 18:50
0
~asia~ napisał:
a to skoro oni tam wynajmują niech sobie poszukają czegoś nowego skoro im to nie odpowiada. nie rozumiem po co ta cała zadyma?


A dlatego że nie zdążyli jeszcze nic znaleść,bo włąściciel poinformował ich miesiąc temu,a wiadomo że ludzie nie za bardzo chcą wynajmować mieszkania rodzinom z dziećmi,więc powiem że jest to dla tej rodziny bardzo stresująca sytuacja,a przde wszystkim dla najmłodszego syna tej Pani,i tu nie chodzi o to że niby zasłaniają się dziećmi!!,nie na tym rzecz polega,a w dniu totalnej demolki gdy wybijali okna i wyłamywali drzwi to rodzina była w domu,i nie daj boże jak by ten najmłodszy stał przy oknie!!!,bo wtedy była by totalna tagedia..


A dlatego że nie zdążyli jeszcze nic znaleść,bo włąściciel poinformował ich miesiąc temu,a wiadomo że ludzie nie za bardzo chcą wynajmować mieszkania rodzinom z dziećmi,więc powiem że jest to dla tej rodziny bardzo stresująca sytuacja,a przde wszystkim dla najmłodszego syna tej Pani,i tu nie chodzi o to że niby zasłaniają się dziećmi!!,nie na tym rzecz polega,a w dniu totalnej demolki gdy wybijali okna i wyłamywali drzwi to rodzina była w domu,i nie daj boże jak by ten najmłodszy stał przy oknie!!&... rozwiń
Avatar
henryk szczepanski / 16 lipca 2009 o 16:31
0
Do "gość", "VIP", "lubelak" - jesteście bandą cwaniaczków co to mocni w gębie tylko przez Internet!!! Tacy właśnie jak wy obstają za PO i popierają tę jedyną przewodnią dzisaj siłę narodu... Ale PO nie będzie trwało wiecznie ich czas już jest policzony i wasz z nimi też. A jak jesteście tacy mocni to przyjedzcie i mnie wyrzućcie z mieszkania cwaniaki. Głowy wam poobrywam i nas... w to miejsce po tych pustych baniakach!!!
Avatar
~asia~ / 16 lipca 2009 o 16:23
0
a to skoro oni tam wynajmują niech sobie poszukają czegoś nowego skoro im to nie odpowiada. nie rozumiem po co ta cała zadyma?
Avatar
~Anonim~ / 16 lipca 2009 o 14:43
0
Aby zrozumieć całkowicie lokatorów,musieli byście to wszystko widzieć co się tam dzieje!!!,a nie obrażać lokatorów do jasnej cholery!!!!,apropo właściciela to on jest prawdziwym chamem jeśli o to chodzi,po pierwsze stoi przed swoja kamiennica z kolegami osiłkami uzbrojonymi w noże,i niestety zdażyło się raz tak,że gdy syn tej Pani która tam mieszka,wracał do domu to włascicie rzucał pod jego adresem wyzwiska i groźił mu!!!,no i co nikt nic z tym nie zrobił!!!,a wręcz zrobiło się na odwrót to właściciel powiedział że chłopak go napadł!!,no ludzi uwierzcie mi że nie jestem w stanie zrozumieć tego właściciela jak on takie numery robi,mówił że jego napadl,a potem mówi że tak jego kolega ma nóz!!,więc sami pomyślcie co on jeszcze jest w stanie wymyslić i do czego jest się w stanie posunąć,naprawde wiekszość jego zachowań jest dla mnie nie pojęta,I nigdy w życiu nie zdobył się na odrobine uprzejmości,co to za właściciel który nie wiadomo kim jest i czym się zajmuje?!...A po drugie to ten właściciel podpalił sam sobie graraż!!!,a gdy przyjechała straż pożarna,to ta Pani i większość lokatorów tej kamiennicy wyszła z domu zobaczyć co sie stało,był tam też właściciel i wiecie co ta Pani usłyszała?!!!,Słowa własciciela kamiennicy były mniej wiecej takie?:To ona!!!,to ona podpaliła graż!!!!!!!! +wyzwiska pod jej adresem,no i niestety ta Pani słysząc to co wykrzykiwał ten pan,po prostu zemdlała i zabrało ją pogotowie.Jeśli sie ludzi oskarża bez podstawnie to tak właśnie reagują,to jest straszne co przeżywa ta Pani i jej dzieci,jeśli chodzi też o to jak mówiliście że własciciel powinnien dbac o kamiennice to pffffffff,możecie sami sobie sprawdzić jak właściciel dba o kamiennice pfffffffft,a jesli zajdzie jakaś potrzeba żeby cos zrobić w mieszkaniu,np:instalacje,oczyszczenie pieca itp.itd. toooo mozna sobie pomarzyć moi drodzy....,lokatorzy którzy tam mieszkaja muszą na własna ręke wszystko robić i,wątpie w to iż właściciel odliczy im to od czynszu??!!!!!,w sumie myślę że nawet ten facet nie jest właścicielem trzeba by było sprawdzić księgi wieczyste,czy ta kamiennica nalaże wogóle do tego pana,bo ja w to szczerze wątpie...no ale jak się ma znajomych i troche pieniędzy to przecierz w tych czasach prawie wszystko można mieć.....aha do pana VIP,pan to chyba jest tego samego pokroju co i właściciel tej kamiennicy,myśle że razem idealnie byście się nadawali do siebie jaka para butów....Jeśli chdzi o rodzine która tam zamieszkuje,to całkiem normalna rodzina,nie ma tamjakiejś patologii,że np: oboje z rodziców pije itp. itd.,nie,nie ma tam czegoś takiego,to normalna polska rodzina,która stara się żyć i utrzymywać swoiją rodzine...
Aby zrozumieć całkowicie lokatorów,musieli byście to wszystko widzieć co się tam dzieje!!!,a nie obrażać lokatorów do jasnej cholery!!!!,apropo właściciela to on jest prawdziwym chamem jeśli o to chodzi,po pierwsze stoi przed swoja kamiennica z kolegami osiłkami uzbrojonymi w noże,i niestety zdażyło się raz tak,że gdy syn tej Pani która tam mieszka,wracał do domu to włascicie rzucał pod jego adresem wyzwiska i groźił mu!!!,no i co nikt nic z tym nie zrobił!!!,a wręcz zrobiło się na odwrót ... rozwiń
Avatar
~Lublinianin~ / 16 lipca 2009 o 14:02
0
Ach osobnik z Lubla dał głos (Lublin-Lublinianin) , a więc Lubelaku , dorośnij wreszcie do tego że prawa należy przestrzegać a jeśli jest złe to próbować je zmieniać a nie je łamać , stosując wasz tok rozumowania mógłbym was bezkarnie po pyskach lać za sam wygląd bom na taką krotochwile miał chęć a policjanci winni się temu przyglądać , i nic boć to tylko takie figlarne przekomarzanie jest . Więc Lubelaku , kiedy odnajdziesz się w mieście Lublinie a umysł swój wydobędziesz z mroków , to wraz z resztą neoliberałów zaczniecie dążyć do przestrzegania prawa.
Ach osobnik z Lubla dał głos (Lublin-Lublinianin) , a więc Lubelaku , dorośnij wreszcie do tego że prawa należy przestrzegać a jeśli jest złe to próbować je zmieniać a nie je łamać , stosując wasz tok rozumowania mógłbym was bezkarnie po pyskach lać za sam wygląd bom na taką krotochwile miał chęć a policjanci winni się temu przyglądać , i nic boć to tylko takie figlarne przekomarzanie jest . Więc Lubelaku , kiedy odnajdziesz się w mieście Lublinie a umysł swój wydobędziesz z mroków , to wraz z resztą neoliberałów zaczniecie dążyć do pr... rozwiń