Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lipca 2009 r.
19:37
Edytuj ten wpis

Czy policjanci mogą bezczynnie przyglądać się napaści?

0 17 A A

To było bezprawie, a policja nie jest bez winy. Tak o napaści kamienicznika na lokatorów mówią prawnicy. Pięcioosobowa rodzina została w zrujnowanym mieszkaniu bez okien i drzwi, bo właściciel chce ich siłą wyrzucić z domu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do dramatu doszło we wtorek rano. Grupa kilku mężczyzn wdarła się do mieszkania, zajmowanego przez rodzinę z trojgiem dzieci. Wyłamali drzwi i wszystkie okna. Właściciel domu chciał w ten sposób zmusić rodzinę do wyprowadzki. Ich umowa najmu wygasła trzy dni wcześniej. Państwo Mytykowie szukają nowego miejsca, nie zalegają z opłatami. Nie spodziewali się więc agresji ze strony właściciela domu. Zdaniem prawników, ten wdzierając się do mieszkania złamał prawo.

– To była absolutna samowola – mówi prof. Henryk Cioch z Wydziału Prawa i Administracji UMCS. – Nie ma tu znaczenia, czy umowa obowiązuje, czy nie. Takie mamy prawo i trzeba je respektować. Właściciel nie może też niczego zniszczyć w mieszkaniu zajmowanym przez lokatorów.

Rodzina wezwała policję. Funkcjonariusze ograniczyli się do krótkiej rozmowy z obiema stronami. Potem tylko przyglądali się dramatycznym scenom. Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji twierdzą, że nie było podstaw do interwencji. Takie spory powinno się załatwiać na drodze cywilnej.

– Bzdura – kwituje prof. Cioch. – Policjanci przez swoją bierność współuczestniczyli w przestępstwie. Mundurowi powinni mieć większą świadomość prawną niż przeciętny obywatel. Ten człowiek nie mógł wejść do mieszkania siłą i bez wyroku sądu nie może nikogo wyrzucić.

Co do tego prawnicy są zgodni. W sprawie samego wtargnięcia do mieszkania opinie są podzielone.
– To, co zrobił właściciel, w praktyce jest najszybszym sposobem na nakłonienie lokatorów do wyprowadzki – mówi Bartosz Głowacki z kancelarii Lex Generis. – Nie zachował się przyzwoicie, ale w końcu to jego lokal. Obie strony mają tu swoje racje. To wina niejasnych przepisów, które często doprowadzają do patowych sytuacji.

Lokatorzy zgłosili się na policję. Zarzucili właścicielowi włamanie i naruszenie miru domowego. Zamierzają też poskarżyć się na bezczynność policjantów. Sprawa trafiła już do pełnomocnika lubelskiego komendanta wojewódzkiego ds. ochrony praw człowieka.

– Mam zgłoszenie, czekam jeszcze na dokładny opis sprawy – mówi nadkom. Renata Kuc. – Zbierzemy relacje policjantów i poszkodowanych. Sprawdzimy, czy dopuszczono się błędów, a jeśli tak, to jakich. Przedstawię sprawę komendantowi wojewódzkiemu.

Bezczynność policjantów bulwersuje także działaczy Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej, która zajmuje się obroną praw lokatorów.

– Mieliśmy już przypadki wyrzucania mebli, czy nawet zdejmowania dachu – mówi Jarosław Niemiec z KSS. – Za każdym razem policjanci kazali właścicielowi naprawić szkody i rozwiązać konflikt za pośrednictwem sądu. Widać w Lublinie obowiązuje inne prawo.

Kamienicznik nie zamierza czekać na wyroki i chce sam pozbyć się lokatorów. Zapowiedział, że w czwartek wyrzuci ich siłą. Nie rozmawia z dziennikarzami.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bleee... / 30 lipca 2009 o 15:43
0
koll napisał:
Właśnie umowa jest elementem cywilno-prawnym wywodzącym się w końcu z prawa cywilnego a każda umowa jest święta i powinna być rozpatrywana przed przepisami zawartymi w kodeksie bo ten reguluje bezwzględnie jeżeli właśnie takiej umowy nie ma ale w tym przypadku była UMOWA ,więc roszczenia właściciela mimo mego współczucia dla lokatorów są zasadne i słuszne oni mieli czas i wiedzieli że ta umowa kończy się z dniem jej wygaśnięcia !.

...umowa obowiązuje, fakt nie ulegający wątpliwości; tyle tylko, że do egzekwowania warunków jej dotrzymania są powołane instytucje, które działają także w Polsce - a to wyklucza jakiekolwiek samosądy... bleee...
rzymania są powołane instytucje, które działają także w Polsce - a to wyklucza jakiekolwiek samosądy... bleee... rozwiń
Avatar
koll / 29 lipca 2009 o 17:30
0
no no no napisał:
no no no cóż za wspaniałe komentarze, zawszona liberalna propaganda, Prawo jest prawem i Rzadna umowa cywilno prawna nie może stać powyzej tego prawa jeżeli nie jest z nim zgodna, właściciel kamienicy powinien wiedziec, ze jeżeli decyduje się na taką działalność jak wynajem musi przestrzegać obowiązujących przepisów,
Właśnie umowa jest elementem cywilno-prawnym wywodzącym się w końcu z prawa cywilnego a każda umowa jest święta i powinna być rozpatrywana przed przepisami zawartymi w kodeksie bo ten reguluje bezwzględnie jeżeli właśnie takiej umowy nie ma ale w tym przypadku była UMOWA ,więc roszczenia właściciela mimo mego współczucia dla lokatorów są zasadne i słuszne oni mieli czas i wiedzieli że ta umowa kończy się z dniem jej wygaśnięcia !.
Właśnie umowa jest elementem cywilno-prawnym wywodzącym się w końcu z prawa cywilnego a każda umowa jest święta i powinna być rozpatrywana przed przepisami zawartymi w kodeksie bo ten reguluje bezwzględnie jeżeli właśnie takiej umowy nie ma ale w tym przypadku była UMOWA ,więc roszczenia właściciela mimo mego współczucia dla lokatorów są zasadne i słuszne oni mieli czas i wiedzieli że ta umowa kończy się z dniem jej wygaśnięcia !. rozwiń
Avatar
bleee... / 17 lipca 2009 o 17:39
0
...i tylko wszyscy: właściciel, lokatorzy, dyskutanci, policja, autor artykułu - zapomnieli o jednym - o procedurach, które w takich przypadkach obowiązują (poza oczywistą oczywistością: że trzeba być zawsze człowiekiem i że trzeba przestrzegać umów...); a te procedury to po nakazie sądowym eksmisja; tylko tyle i aż tyle! bo tylko sytuacje wyjątkowe (wojna, klęska żywiołowa itp.) i stan wyższej konieczności (który tu nie wystąpił) dopuszczają tak "bezpośrednie" działanie - w każdym ustroju i w każdym cywilizowanym państwie... wszyscy zainteresowani i zwolennicy wszystkich opcji politycznych niechby o tym pamiętali... bleee...
...i tylko wszyscy: właściciel, lokatorzy, dyskutanci, policja, autor artykułu - zapomnieli o jednym - o procedurach, które w takich przypadkach obowiązują (poza oczywistą oczywistością: że trzeba być zawsze człowiekiem i że trzeba przestrzegać umów...); a te procedury to po nakazie sądowym eksmisja; tylko tyle i aż tyle! bo tylko sytuacje wyjątkowe (wojna, klęska żywiołowa itp.) i stan wyższej konieczności (który tu nie wystąpił) dopuszczają tak "bezpośrednie" działanie - w każdym ustroju i w każdym cywilizowanym państwie... w... rozwiń
Avatar
~Anonim~ / 17 lipca 2009 o 16:23
0
słuchaj człowieku to są dobrzy ludzie,którzy nie mogą znaleść mieszkania w danej chwili,nie są darmozjadami bo staraja sie dbać o utrzymanie rodziny,i płaca czynsz,zostali powiadomieni kilka tygodni przed zakończeniem umowy że nie zostanie ona przedłużona,i uwierzcie mi że napewno by tam dłużej nie siedzieli jeśli mieli by dokąd pujść,ciężko im znaleść mieszkanie jeszcze do tego doszła ta cała awantura o co?,o gówno jednym słowem te mieszkania i własciciele nie są warci tego stresu...w pierw trzeba było by posłąć włascicieli do psychiatry aby ich zbadano bo to co ten pan tam wyprawia to jest nie godne zachowania ludzkiego,tylko godne bydlęcia...,ale nie będe nawet obrażać tu bydląt bo bardziej rozumują niż ten własciciel....
słuchaj człowieku to są dobrzy ludzie,którzy nie mogą znaleść mieszkania w danej chwili,nie są darmozjadami bo staraja sie dbać o utrzymanie rodziny,i płaca czynsz,zostali powiadomieni kilka tygodni przed zakończeniem umowy że nie zostanie ona przedłużona,i uwierzcie mi że napewno by tam dłużej nie siedzieli jeśli mieli by dokąd pujść,ciężko im znaleść mieszkanie jeszcze do tego doszła ta cała awantura o co?,o gówno jednym słowem te mieszkania i własciciele nie są warci tego stresu...w pierw trzeba było by posłąć włascicieli do psychiatry ab... rozwiń
Avatar
Lubelak / 17 lipca 2009 o 13:23
0
Rozumienie tego co napisałem powyżej jest zatrważająca - wyraźnie zaznaczyłem że nie pochwalam metod właściciela kamienicy i że są lepsze sposoby na wyjście z sytuacji ( czytaj - pozbycie się lokatorów cwaniaczków chcących mieszkać za darmo lub półdarmo czyimś kosztem podczas gdy uczciwii ludzie płacą kredyty lub czynsze rynkowe...) Ciekawe jak szczekaliby ci wszycsy obrońcy ciemiężonych gdyby to w ich mieszkaniu siedzieli sobie lokatorzy ....
Avatar
~Anonim~ / 16 lipca 2009 o 18:50
0
~asia~ napisał:
a to skoro oni tam wynajmują niech sobie poszukają czegoś nowego skoro im to nie odpowiada. nie rozumiem po co ta cała zadyma?


A dlatego że nie zdążyli jeszcze nic znaleść,bo włąściciel poinformował ich miesiąc temu,a wiadomo że ludzie nie za bardzo chcą wynajmować mieszkania rodzinom z dziećmi,więc powiem że jest to dla tej rodziny bardzo stresująca sytuacja,a przde wszystkim dla najmłodszego syna tej Pani,i tu nie chodzi o to że niby zasłaniają się dziećmi!!,nie na tym rzecz polega,a w dniu totalnej demolki gdy wybijali okna i wyłamywali drzwi to rodzina była w domu,i nie daj boże jak by ten najmłodszy stał przy oknie!!!,bo wtedy była by totalna tagedia..


A dlatego że nie zdążyli jeszcze nic znaleść,bo włąściciel poinformował ich miesiąc temu,a wiadomo że ludzie nie za bardzo chcą wynajmować mieszkania rodzinom z dziećmi,więc powiem że jest to dla tej rodziny bardzo stresująca sytuacja,a przde wszystkim dla najmłodszego syna tej Pani,i tu nie chodzi o to że niby zasłaniają się dziećmi!!,nie na tym rzecz polega,a w dniu totalnej demolki gdy wybijali okna i wyłamywali drzwi to rodzina była w domu,i nie daj boże jak by ten najmłodszy stał przy oknie!!&... rozwiń
Avatar
henryk szczepanski / 16 lipca 2009 o 16:31
0
Do "gość", "VIP", "lubelak" - jesteście bandą cwaniaczków co to mocni w gębie tylko przez Internet!!! Tacy właśnie jak wy obstają za PO i popierają tę jedyną przewodnią dzisaj siłę narodu... Ale PO nie będzie trwało wiecznie ich czas już jest policzony i wasz z nimi też. A jak jesteście tacy mocni to przyjedzcie i mnie wyrzućcie z mieszkania cwaniaki. Głowy wam poobrywam i nas... w to miejsce po tych pustych baniakach!!!
Avatar
~asia~ / 16 lipca 2009 o 16:23
0
a to skoro oni tam wynajmują niech sobie poszukają czegoś nowego skoro im to nie odpowiada. nie rozumiem po co ta cała zadyma?
Avatar
~Anonim~ / 16 lipca 2009 o 14:43
0
Aby zrozumieć całkowicie lokatorów,musieli byście to wszystko widzieć co się tam dzieje!!!,a nie obrażać lokatorów do jasnej cholery!!!!,apropo właściciela to on jest prawdziwym chamem jeśli o to chodzi,po pierwsze stoi przed swoja kamiennica z kolegami osiłkami uzbrojonymi w noże,i niestety zdażyło się raz tak,że gdy syn tej Pani która tam mieszka,wracał do domu to włascicie rzucał pod jego adresem wyzwiska i groźił mu!!!,no i co nikt nic z tym nie zrobił!!!,a wręcz zrobiło się na odwrót to właściciel powiedział że chłopak go napadł!!,no ludzi uwierzcie mi że nie jestem w stanie zrozumieć tego właściciela jak on takie numery robi,mówił że jego napadl,a potem mówi że tak jego kolega ma nóz!!,więc sami pomyślcie co on jeszcze jest w stanie wymyslić i do czego jest się w stanie posunąć,naprawde wiekszość jego zachowań jest dla mnie nie pojęta,I nigdy w życiu nie zdobył się na odrobine uprzejmości,co to za właściciel który nie wiadomo kim jest i czym się zajmuje?!...A po drugie to ten właściciel podpalił sam sobie graraż!!!,a gdy przyjechała straż pożarna,to ta Pani i większość lokatorów tej kamiennicy wyszła z domu zobaczyć co sie stało,był tam też właściciel i wiecie co ta Pani usłyszała?!!!,Słowa własciciela kamiennicy były mniej wiecej takie?:To ona!!!,to ona podpaliła graż!!!!!!!! +wyzwiska pod jej adresem,no i niestety ta Pani słysząc to co wykrzykiwał ten pan,po prostu zemdlała i zabrało ją pogotowie.Jeśli sie ludzi oskarża bez podstawnie to tak właśnie reagują,to jest straszne co przeżywa ta Pani i jej dzieci,jeśli chodzi też o to jak mówiliście że własciciel powinnien dbac o kamiennice to pffffffff,możecie sami sobie sprawdzić jak właściciel dba o kamiennice pfffffffft,a jesli zajdzie jakaś potrzeba żeby cos zrobić w mieszkaniu,np:instalacje,oczyszczenie pieca itp.itd. toooo mozna sobie pomarzyć moi drodzy....,lokatorzy którzy tam mieszkaja muszą na własna ręke wszystko robić i,wątpie w to iż właściciel odliczy im to od czynszu??!!!!!,w sumie myślę że nawet ten facet nie jest właścicielem trzeba by było sprawdzić księgi wieczyste,czy ta kamiennica nalaże wogóle do tego pana,bo ja w to szczerze wątpie...no ale jak się ma znajomych i troche pieniędzy to przecierz w tych czasach prawie wszystko można mieć.....aha do pana VIP,pan to chyba jest tego samego pokroju co i właściciel tej kamiennicy,myśle że razem idealnie byście się nadawali do siebie jaka para butów....Jeśli chdzi o rodzine która tam zamieszkuje,to całkiem normalna rodzina,nie ma tamjakiejś patologii,że np: oboje z rodziców pije itp. itd.,nie,nie ma tam czegoś takiego,to normalna polska rodzina,która stara się żyć i utrzymywać swoiją rodzine...
Aby zrozumieć całkowicie lokatorów,musieli byście to wszystko widzieć co się tam dzieje!!!,a nie obrażać lokatorów do jasnej cholery!!!!,apropo właściciela to on jest prawdziwym chamem jeśli o to chodzi,po pierwsze stoi przed swoja kamiennica z kolegami osiłkami uzbrojonymi w noże,i niestety zdażyło się raz tak,że gdy syn tej Pani która tam mieszka,wracał do domu to włascicie rzucał pod jego adresem wyzwiska i groźił mu!!!,no i co nikt nic z tym nie zrobił!!!,a wręcz zrobiło się na odwrót ... rozwiń
Avatar
~Lublinianin~ / 16 lipca 2009 o 14:02
0
Ach osobnik z Lubla dał głos (Lublin-Lublinianin) , a więc Lubelaku , dorośnij wreszcie do tego że prawa należy przestrzegać a jeśli jest złe to próbować je zmieniać a nie je łamać , stosując wasz tok rozumowania mógłbym was bezkarnie po pyskach lać za sam wygląd bom na taką krotochwile miał chęć a policjanci winni się temu przyglądać , i nic boć to tylko takie figlarne przekomarzanie jest . Więc Lubelaku , kiedy odnajdziesz się w mieście Lublinie a umysł swój wydobędziesz z mroków , to wraz z resztą neoliberałów zaczniecie dążyć do przestrzegania prawa.
Ach osobnik z Lubla dał głos (Lublin-Lublinianin) , a więc Lubelaku , dorośnij wreszcie do tego że prawa należy przestrzegać a jeśli jest złe to próbować je zmieniać a nie je łamać , stosując wasz tok rozumowania mógłbym was bezkarnie po pyskach lać za sam wygląd bom na taką krotochwile miał chęć a policjanci winni się temu przyglądać , i nic boć to tylko takie figlarne przekomarzanie jest . Więc Lubelaku , kiedy odnajdziesz się w mieście Lublinie a umysł swój wydobędziesz z mroków , to wraz z resztą neoliberałów zaczniecie dążyć do pr... rozwiń
Avatar
bleee... / 30 lipca 2009 o 15:43
0
koll napisał:
Właśnie umowa jest elementem cywilno-prawnym wywodzącym się w końcu z prawa cywilnego a każda umowa jest święta i powinna być rozpatrywana przed przepisami zawartymi w kodeksie bo ten reguluje bezwzględnie jeżeli właśnie takiej umowy nie ma ale w tym przypadku była UMOWA ,więc roszczenia właściciela mimo mego współczucia dla lokatorów są zasadne i słuszne oni mieli czas i wiedzieli że ta umowa kończy się z dniem jej wygaśnięcia !.

...umowa obowiązuje, fakt nie ulegający wątpliwości; tyle tylko, że do egzekwowania warunków jej dotrzymania są powołane instytucje, które działają także w Polsce - a to wyklucza jakiekolwiek samosądy... bleee...
rzymania są powołane instytucje, które działają także w Polsce - a to wyklucza jakiekolwiek samosądy... bleee... rozwiń
Avatar
koll / 29 lipca 2009 o 17:30
0
no no no napisał:
no no no cóż za wspaniałe komentarze, zawszona liberalna propaganda, Prawo jest prawem i Rzadna umowa cywilno prawna nie może stać powyzej tego prawa jeżeli nie jest z nim zgodna, właściciel kamienicy powinien wiedziec, ze jeżeli decyduje się na taką działalność jak wynajem musi przestrzegać obowiązujących przepisów,
Właśnie umowa jest elementem cywilno-prawnym wywodzącym się w końcu z prawa cywilnego a każda umowa jest święta i powinna być rozpatrywana przed przepisami zawartymi w kodeksie bo ten reguluje bezwzględnie jeżeli właśnie takiej umowy nie ma ale w tym przypadku była UMOWA ,więc roszczenia właściciela mimo mego współczucia dla lokatorów są zasadne i słuszne oni mieli czas i wiedzieli że ta umowa kończy się z dniem jej wygaśnięcia !.
Właśnie umowa jest elementem cywilno-prawnym wywodzącym się w końcu z prawa cywilnego a każda umowa jest święta i powinna być rozpatrywana przed przepisami zawartymi w kodeksie bo ten reguluje bezwzględnie jeżeli właśnie takiej umowy nie ma ale w tym przypadku była UMOWA ,więc roszczenia właściciela mimo mego współczucia dla lokatorów są zasadne i słuszne oni mieli czas i wiedzieli że ta umowa kończy się z dniem jej wygaśnięcia !. rozwiń
Avatar
bleee... / 17 lipca 2009 o 17:39
0
...i tylko wszyscy: właściciel, lokatorzy, dyskutanci, policja, autor artykułu - zapomnieli o jednym - o procedurach, które w takich przypadkach obowiązują (poza oczywistą oczywistością: że trzeba być zawsze człowiekiem i że trzeba przestrzegać umów...); a te procedury to po nakazie sądowym eksmisja; tylko tyle i aż tyle! bo tylko sytuacje wyjątkowe (wojna, klęska żywiołowa itp.) i stan wyższej konieczności (który tu nie wystąpił) dopuszczają tak "bezpośrednie" działanie - w każdym ustroju i w każdym cywilizowanym państwie... wszyscy zainteresowani i zwolennicy wszystkich opcji politycznych niechby o tym pamiętali... bleee...
...i tylko wszyscy: właściciel, lokatorzy, dyskutanci, policja, autor artykułu - zapomnieli o jednym - o procedurach, które w takich przypadkach obowiązują (poza oczywistą oczywistością: że trzeba być zawsze człowiekiem i że trzeba przestrzegać umów...); a te procedury to po nakazie sądowym eksmisja; tylko tyle i aż tyle! bo tylko sytuacje wyjątkowe (wojna, klęska żywiołowa itp.) i stan wyższej konieczności (który tu nie wystąpił) dopuszczają tak "bezpośrednie" działanie - w każdym ustroju i w każdym cywilizowanym państwie... w... rozwiń
Avatar
~Anonim~ / 17 lipca 2009 o 16:23
0
słuchaj człowieku to są dobrzy ludzie,którzy nie mogą znaleść mieszkania w danej chwili,nie są darmozjadami bo staraja sie dbać o utrzymanie rodziny,i płaca czynsz,zostali powiadomieni kilka tygodni przed zakończeniem umowy że nie zostanie ona przedłużona,i uwierzcie mi że napewno by tam dłużej nie siedzieli jeśli mieli by dokąd pujść,ciężko im znaleść mieszkanie jeszcze do tego doszła ta cała awantura o co?,o gówno jednym słowem te mieszkania i własciciele nie są warci tego stresu...w pierw trzeba było by posłąć włascicieli do psychiatry aby ich zbadano bo to co ten pan tam wyprawia to jest nie godne zachowania ludzkiego,tylko godne bydlęcia...,ale nie będe nawet obrażać tu bydląt bo bardziej rozumują niż ten własciciel....
słuchaj człowieku to są dobrzy ludzie,którzy nie mogą znaleść mieszkania w danej chwili,nie są darmozjadami bo staraja sie dbać o utrzymanie rodziny,i płaca czynsz,zostali powiadomieni kilka tygodni przed zakończeniem umowy że nie zostanie ona przedłużona,i uwierzcie mi że napewno by tam dłużej nie siedzieli jeśli mieli by dokąd pujść,ciężko im znaleść mieszkanie jeszcze do tego doszła ta cała awantura o co?,o gówno jednym słowem te mieszkania i własciciele nie są warci tego stresu...w pierw trzeba było by posłąć włascicieli do psychiatry ab... rozwiń
Avatar
Lubelak / 17 lipca 2009 o 13:23
0
Rozumienie tego co napisałem powyżej jest zatrważająca - wyraźnie zaznaczyłem że nie pochwalam metod właściciela kamienicy i że są lepsze sposoby na wyjście z sytuacji ( czytaj - pozbycie się lokatorów cwaniaczków chcących mieszkać za darmo lub półdarmo czyimś kosztem podczas gdy uczciwii ludzie płacą kredyty lub czynsze rynkowe...) Ciekawe jak szczekaliby ci wszycsy obrońcy ciemiężonych gdyby to w ich mieszkaniu siedzieli sobie lokatorzy ....
Avatar
~Anonim~ / 16 lipca 2009 o 18:50
0
~asia~ napisał:
a to skoro oni tam wynajmują niech sobie poszukają czegoś nowego skoro im to nie odpowiada. nie rozumiem po co ta cała zadyma?


A dlatego że nie zdążyli jeszcze nic znaleść,bo włąściciel poinformował ich miesiąc temu,a wiadomo że ludzie nie za bardzo chcą wynajmować mieszkania rodzinom z dziećmi,więc powiem że jest to dla tej rodziny bardzo stresująca sytuacja,a przde wszystkim dla najmłodszego syna tej Pani,i tu nie chodzi o to że niby zasłaniają się dziećmi!!,nie na tym rzecz polega,a w dniu totalnej demolki gdy wybijali okna i wyłamywali drzwi to rodzina była w domu,i nie daj boże jak by ten najmłodszy stał przy oknie!!!,bo wtedy była by totalna tagedia..


A dlatego że nie zdążyli jeszcze nic znaleść,bo włąściciel poinformował ich miesiąc temu,a wiadomo że ludzie nie za bardzo chcą wynajmować mieszkania rodzinom z dziećmi,więc powiem że jest to dla tej rodziny bardzo stresująca sytuacja,a przde wszystkim dla najmłodszego syna tej Pani,i tu nie chodzi o to że niby zasłaniają się dziećmi!!,nie na tym rzecz polega,a w dniu totalnej demolki gdy wybijali okna i wyłamywali drzwi to rodzina była w domu,i nie daj boże jak by ten najmłodszy stał przy oknie!!&... rozwiń
Avatar
henryk szczepanski / 16 lipca 2009 o 16:31
0
Do "gość", "VIP", "lubelak" - jesteście bandą cwaniaczków co to mocni w gębie tylko przez Internet!!! Tacy właśnie jak wy obstają za PO i popierają tę jedyną przewodnią dzisaj siłę narodu... Ale PO nie będzie trwało wiecznie ich czas już jest policzony i wasz z nimi też. A jak jesteście tacy mocni to przyjedzcie i mnie wyrzućcie z mieszkania cwaniaki. Głowy wam poobrywam i nas... w to miejsce po tych pustych baniakach!!!
Avatar
~asia~ / 16 lipca 2009 o 16:23
0
a to skoro oni tam wynajmują niech sobie poszukają czegoś nowego skoro im to nie odpowiada. nie rozumiem po co ta cała zadyma?
Avatar
~Anonim~ / 16 lipca 2009 o 14:43
0
Aby zrozumieć całkowicie lokatorów,musieli byście to wszystko widzieć co się tam dzieje!!!,a nie obrażać lokatorów do jasnej cholery!!!!,apropo właściciela to on jest prawdziwym chamem jeśli o to chodzi,po pierwsze stoi przed swoja kamiennica z kolegami osiłkami uzbrojonymi w noże,i niestety zdażyło się raz tak,że gdy syn tej Pani która tam mieszka,wracał do domu to włascicie rzucał pod jego adresem wyzwiska i groźił mu!!!,no i co nikt nic z tym nie zrobił!!!,a wręcz zrobiło się na odwrót to właściciel powiedział że chłopak go napadł!!,no ludzi uwierzcie mi że nie jestem w stanie zrozumieć tego właściciela jak on takie numery robi,mówił że jego napadl,a potem mówi że tak jego kolega ma nóz!!,więc sami pomyślcie co on jeszcze jest w stanie wymyslić i do czego jest się w stanie posunąć,naprawde wiekszość jego zachowań jest dla mnie nie pojęta,I nigdy w życiu nie zdobył się na odrobine uprzejmości,co to za właściciel który nie wiadomo kim jest i czym się zajmuje?!...A po drugie to ten właściciel podpalił sam sobie graraż!!!,a gdy przyjechała straż pożarna,to ta Pani i większość lokatorów tej kamiennicy wyszła z domu zobaczyć co sie stało,był tam też właściciel i wiecie co ta Pani usłyszała?!!!,Słowa własciciela kamiennicy były mniej wiecej takie?:To ona!!!,to ona podpaliła graż!!!!!!!! +wyzwiska pod jej adresem,no i niestety ta Pani słysząc to co wykrzykiwał ten pan,po prostu zemdlała i zabrało ją pogotowie.Jeśli sie ludzi oskarża bez podstawnie to tak właśnie reagują,to jest straszne co przeżywa ta Pani i jej dzieci,jeśli chodzi też o to jak mówiliście że własciciel powinnien dbac o kamiennice to pffffffff,możecie sami sobie sprawdzić jak właściciel dba o kamiennice pfffffffft,a jesli zajdzie jakaś potrzeba żeby cos zrobić w mieszkaniu,np:instalacje,oczyszczenie pieca itp.itd. toooo mozna sobie pomarzyć moi drodzy....,lokatorzy którzy tam mieszkaja muszą na własna ręke wszystko robić i,wątpie w to iż właściciel odliczy im to od czynszu??!!!!!,w sumie myślę że nawet ten facet nie jest właścicielem trzeba by było sprawdzić księgi wieczyste,czy ta kamiennica nalaże wogóle do tego pana,bo ja w to szczerze wątpie...no ale jak się ma znajomych i troche pieniędzy to przecierz w tych czasach prawie wszystko można mieć.....aha do pana VIP,pan to chyba jest tego samego pokroju co i właściciel tej kamiennicy,myśle że razem idealnie byście się nadawali do siebie jaka para butów....Jeśli chdzi o rodzine która tam zamieszkuje,to całkiem normalna rodzina,nie ma tamjakiejś patologii,że np: oboje z rodziców pije itp. itd.,nie,nie ma tam czegoś takiego,to normalna polska rodzina,która stara się żyć i utrzymywać swoiją rodzine...
Aby zrozumieć całkowicie lokatorów,musieli byście to wszystko widzieć co się tam dzieje!!!,a nie obrażać lokatorów do jasnej cholery!!!!,apropo właściciela to on jest prawdziwym chamem jeśli o to chodzi,po pierwsze stoi przed swoja kamiennica z kolegami osiłkami uzbrojonymi w noże,i niestety zdażyło się raz tak,że gdy syn tej Pani która tam mieszka,wracał do domu to włascicie rzucał pod jego adresem wyzwiska i groźił mu!!!,no i co nikt nic z tym nie zrobił!!!,a wręcz zrobiło się na odwrót ... rozwiń
Avatar
~Lublinianin~ / 16 lipca 2009 o 14:02
0
Ach osobnik z Lubla dał głos (Lublin-Lublinianin) , a więc Lubelaku , dorośnij wreszcie do tego że prawa należy przestrzegać a jeśli jest złe to próbować je zmieniać a nie je łamać , stosując wasz tok rozumowania mógłbym was bezkarnie po pyskach lać za sam wygląd bom na taką krotochwile miał chęć a policjanci winni się temu przyglądać , i nic boć to tylko takie figlarne przekomarzanie jest . Więc Lubelaku , kiedy odnajdziesz się w mieście Lublinie a umysł swój wydobędziesz z mroków , to wraz z resztą neoliberałów zaczniecie dążyć do przestrzegania prawa.
Ach osobnik z Lubla dał głos (Lublin-Lublinianin) , a więc Lubelaku , dorośnij wreszcie do tego że prawa należy przestrzegać a jeśli jest złe to próbować je zmieniać a nie je łamać , stosując wasz tok rozumowania mógłbym was bezkarnie po pyskach lać za sam wygląd bom na taką krotochwile miał chęć a policjanci winni się temu przyglądać , i nic boć to tylko takie figlarne przekomarzanie jest . Więc Lubelaku , kiedy odnajdziesz się w mieście Lublinie a umysł swój wydobędziesz z mroków , to wraz z resztą neoliberałów zaczniecie dążyć do pr... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 7 1

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 8 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 3 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 36 7

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.