Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 maja 2012 r.
19:45
Edytuj ten wpis

Czy w Lublinie powstanie pierwszy, ogrodzony wybieg dla psów?

0 21 A A
Takie wybiegi bardzo by się przydały. Wiele osób spuszcza psy ze smyczy na zamkowych błoniach, ale p
Takie wybiegi bardzo by się przydały. Wiele osób spuszcza psy ze smyczy na zamkowych błoniach, ale p

Właściciele psów z LSM chcą, żeby w Lublinie wyznaczyć ogrodzone tereny, gdzie zwierzęta mogłyby się swobodnie wybiegać. Zebrali już 200 podpisów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Pies powinien być wyprowadzany albo na smyczy, albo w kagańcu, aby właściciel miał nad nim kontrolę – informuje Ryszarda Bańka z biura prasowego Straży Miejskiej w Lublinie. – Psa można spuścić ze smyczy w miejscu, gdzie nie ma innych ludzi. Czworonogi należące do ras niebezpiecznych powinny być wyprowadzane przez dorosłych, na smyczy i w kagańcu.

Niestosującym się do przepisów grożą mandaty nawet do 500 zł. Niektórzy posiadacze psów chcieliby, żeby w Lublinie było miejsce, gdzie czworonoga można bezkarnie spuścić ze smyczy i pozwolić mu na swobodną zabawę. Przygotowali w tej sprawie petycję do prezydenta miasta. Zebrali już około 200 głosów poparcia.

Na pomysł wpadli, kiedy ktoś z mieszkańców LSM wezwał do nich Straż Miejską. – Funkcjonariusze zwrócili nam tylko uwagę, bo to był już koniec spaceru i psy były już na smyczach – mówi Monika Gładysz, jedna z inicjatorek akcji.

– Od jakiegoś czasu obserwuję negatywne nastawienie do psów. Spacer to już nie relaks, tylko obawa, czy ktoś nie będzie miał pretensji – tłumaczy Gładysz.

Autorzy petycji proponują, żeby wybieg dla zwierzaków wydzielić na placu u zbiegu ul. Irydiona i Leonarda na LSM. To miałby być ogrodzony skwer z pojemnikami na psie odchody. W grę wchodzi zielony teren za placem zabaw albo trawniki za kortami tenisowymi. Co na to inni mieszkańcy?

– Psy mi nie przeszkadzają, ale wolałabym, żeby taki wybieg był dalej od placu zabaw, nawet jeśli będzie ogrodzony – ocenia Agnieszka Dębska z LSM. – Nie przeszkadzałby mi za kortami tenisowymi.

Autorzy petycji nie upierają się jednak przy tej lokalizacji. – Mamy wiele niewykorzystanych terenów. Nie mówimy, że taki wybieg miałby powstać tylko na LSM, ale od czegoś trzeba zacząć. Fajnie byłoby, gdyby takie miejsce udało się wygospodarować również nad zalewem – mówi Gładysz.

Petycję można znaleźć na stronie internetowej www.petycje.pl. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „pierwszy wybieg dla psów w Lublinie”.

– Zarządcą terenu u zbiegu ulic Irydiona i Leonarda jest Spółdzielnia Mieszkaniowa LSM i to od niej zależy, czy wyznaczy wybieg. Urząd Miasta jest przychylnie nastawiony do takich pomysłów. Widzimy, że wybiegi dla psów sprawdzają się w innych miastach i jeżeli wpłynie do nas pismo w tej sprawie, to będziemy je rozpatrywać – mówi Joanna Bobowska z biura prasowego Urzędu Miasta.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
to-to / 2 października 2012 o 20:06
0
[quote name='oho' timestamp='1349200271' post='679854']
to w takim razie gratuluję, najlepiej niech pies załatwi się na Twojej klatcem bo przecież trawnik jest po to aby się na niego patrzeć. Pies powinien żyć z naturą, a właściciele powinni po prostu po swoich zwierzakach sprzątać
[/quote]

[quote name='oho' timestamp='1349200271' post='679854']
to w takim razie gratuluję, najlepiej niech pies załatwi się na Twojej klatcem bo przecież trawnik jest po to aby się na niego patrzeć. Pies powinien żyć z naturą, a właściciele powinni po prostu po swoich zwierzakach sprzątać
[/quote]Trawnik jest po to, aby na nim można było poleżeć! -proponuję, abyś się wybrał na osiedle przy ul.Pogodnej i poczytał to, co pisze tam na tabliczkach -i wtedy podyskutujemy "od czego tam jest trawnik"...
[quote name='oho' timestamp='1349200271' post='679854']
to w takim razie gratuluję, najlepiej niech pies załatwi się na Twojej klatcem bo przecież trawnik jest po to aby się na niego patrzeć. Pies powinien żyć z naturą, a właściciele powinni po prostu po swoich zwierzakach sprzątać
[/quote]

[quote name='oho' timestamp='1349200271' post='679854']
to w takim razie gratuluję, najlepiej niech pies załatwi się na Twojej klatcem bo przecież trawnik jest po to aby się na... rozwiń
Avatar
oho / 2 października 2012 o 19:52
0
[quote name='KK' timestamp='1337427312' post='631683']
No cóż.... są właściciele samochodów, którzy parkują na trawie, są rodzice, którzy biją dzieci i są właściciele psów, którzy ich nie wyprowadzają na spacery, ale nie znaczy to, że tak być powinno. Ciekawe co powiedzieliby właściciele samochodów, gdyby kazano im płacić za możliwość parkowania w zatoczkach pod blokami, albo rodzice za możliwość wejścia na ogrodzony plac zabaw? Przecież to absurd. Należy pomyśleć trochę szerzej. Wszystkim nam wyjdzie na dobre wzajemna tolerancja i zrozumienie. ..... I nie należy marginesu utożsamiać z ogółem.
[/quote][quote name='KK' timestamp='1337427312' post='631683']
No cóż.... są właściciele samochodów, którzy parkują na trawie, są rodzice, którzy biją dzieci i są właściciele psów, którzy ich nie wyprowadzają na spacery, ale nie znaczy to, że tak być powinno. Ciekawe co powiedzieliby właściciele samochodów, gdyby kazano im płacić za możliwość parkowania w zatoczkach pod blokami, albo rodzice za możliwość wejścia na ogrodzony plac zabaw? Przecież to absurd. Należy pomyśleć trochę szerzej. Wszystkim nam wyjdzie na dobre wzajemna tolerancja i zrozumienie. ..... I nie należy marginesu utożsamiać z ogółem.
[/quote] dobrze powiedziane!
[quote name='KK' timestamp='1337427312' post='631683']
No cóż.... są właściciele samochodów, którzy parkują na trawie, są rodzice, którzy biją dzieci i są właściciele psów, którzy ich nie wyprowadzają na spacery, ale nie znaczy to, że tak być powinno. Ciekawe co powiedzieliby właściciele samochodów, gdyby kazano im płacić za możliwość parkowania w zatoczkach pod blokami, albo rodzice za możliwość wejścia na ogrodzony plac zabaw? Przecież to absurd. Należy pomyśleć trochę szerzej. Wszystkim nam wyjdzie na dobre w... rozwiń
Avatar
oho / 2 października 2012 o 19:51
0
[quote name='to-to' timestamp='1342690629' post='653176']
Zastanawiam się czy to ma sens -czyli: wybiegi dla psów,tabliczki zakazujące,itp.? Dziś szedłem z Biedronki na ul.Pogodnej i tam jest tabliczka "zakaz wprowadzania psów na trawnik" -a jak na ironię zaraz obok facet z pieskiem chodził. Miałem ochotę zadzwonić po Straż Miejską,aby to jakoś załatwiła oraz gościa telefonem nagrać... -tym razem tego nie zrobiłem,ale następnym razem zrobię jeśli zauważę.
[/quote][quote name='to-to' timestamp='1342690629' post='653176']
Zastanawiam się czy to ma sens -czyli: wybiegi dla psów,tabliczki zakazujące,itp.? Dziś szedłem z Biedronki na ul.Pogodnej i tam jest tabliczka "zakaz wprowadzania psów na trawnik" -a jak na ironię zaraz obok facet z pieskiem chodził. Miałem ochotę zadzwonić po Straż Miejską,aby to jakoś załatwiła oraz gościa telefonem nagrać... -tym razem tego nie zrobiłem,ale następnym razem zrobię jeśli zauważę.
[/quote] to w takim razie gratuluję, najlepiej niech pies załatwi się na Twojej klatcem bo przecież trawnik jest po to aby się na niego patrzeć. Pies powinien żyć z naturą, a właściciele powinni po prostu po swoich zwierzakach sprzątać
[quote name='to-to' timestamp='1342690629' post='653176']
Zastanawiam się czy to ma sens -czyli: wybiegi dla psów,tabliczki zakazujące,itp.? Dziś szedłem z Biedronki na ul.Pogodnej i tam jest tabliczka "zakaz wprowadzania psów na trawnik" -a jak na ironię zaraz obok facet z pieskiem chodził. Miałem ochotę zadzwonić po Straż Miejską,aby to jakoś załatwiła oraz gościa telefonem nagrać... -tym razem tego nie zrobiłem,ale następnym razem zrobię jeśli zauważę.
[/quote][quote name='to-to' times... rozwiń
Avatar
to-to / 19 lipca 2012 o 11:37
0
Zastanawiam się czy to ma sens -czyli: wybiegi dla psów,tabliczki zakazujące,itp.? Dziś szedłem z Biedronki na ul.Pogodnej i tam jest tabliczka "zakaz wprowadzania psów na trawnik" -a jak na ironię zaraz obok facet z pieskiem chodził. Miałem ochotę zadzwonić po Straż Miejską,aby to jakoś załatwiła oraz gościa telefonem nagrać... -tym razem tego nie zrobiłem,ale następnym razem zrobię jeśli zauważę.
Avatar
paweł / 19 lipca 2012 o 11:27
0
Dobra sprawa..aby był "park dla psów"psy mogły by sie wybiegac i nikt by sie nie martwił że gdzies ucieknał albo do kogoś podbiegną..mam nadzieje ze Miasto pozytywnie rozpatrzy tą sprawe
Avatar
Gość / 19 maja 2012 o 15:14
0
rząd nas nauczył, że w naszym kraju panuje prawo buszu, kto silniejszy ten ma
Avatar
KK / 19 maja 2012 o 13:35
0
[quote name='Gość' timestamp='1337422358' post='631669']
po pierwsze - opowiadasz bzdury, jak systematycznie wyprowadzacie pracując,
po drugie - właśnie kuźwa teraz szczeka mi pies obok w mieszkaniu bo właścicielka poszła sobie na spacer z dzieckiem, a jej pies jak zostaje sam w domu to szczeka, by ją trafiło, nie idzie wytrzymać w domu, no nie wytrzymam
po trzecie - chcecie wybiegów proszę bardzo, wydzierżawcie lub kupcie sobie teren, ogrodźcie i po problemie,
[/quote]

No cóż.... są właściciele samochodów, którzy parkują na trawie, są rodzice, którzy biją dzieci i są właściciele psów, którzy ich nie wyprowadzają na spacery, ale nie znaczy to, że tak być powinno. Ciekawe co powiedzieliby właściciele samochodów, gdyby kazano im płacić za możliwość parkowania w zatoczkach pod blokami, albo rodzice za możliwość wejścia na ogrodzony plac zabaw? Przecież to absurd. Należy pomyśleć trochę szerzej. Wszystkim nam wyjdzie na dobre wzajemna tolerancja i zrozumienie. ..... I nie należy marginesu utożsamiać z ogółem.
[quote name='Gość' timestamp='1337422358' post='631669']
po pierwsze - opowiadasz bzdury, jak systematycznie wyprowadzacie pracując,
po drugie - właśnie kuźwa teraz szczeka mi pies obok w mieszkaniu bo właścicielka poszła sobie na spacer z dzieckiem, a jej pies jak zostaje sam w domu to szczeka, by ją trafiło, nie idzie wytrzymać w domu, no nie wytrzymam
po trzecie - chcecie wybiegów proszę bardzo, wydzierżawcie lub kupcie sobie teren, ogrodźcie i po problemie,
[/quote]

No cóż.... ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2012 o 13:28
0
[quote name='imka' timestamp='1337426528' post='631678']
Przecież ten kawałek zieleni jest maciupeńki! Pół małej łąki przeznaczyć na JEDYNY w Lublinie wybieg dla psów? Tam się tylko kilka psów zmieści, a i tak nie będą mogły biegać. Przecież na LSM-ie jest wiele terenów o wiele większych - chociażby przy Globusie.
Jeśli coś planować, to z głową!
[/quote]

[quote name='imka' timestamp='1337426528' post='631678']
Przecież ten kawałek zieleni jest maciupeńki! Pół małej łąki przeznaczyć na JEDYNY w Lublinie wybieg dla psów? Tam się tylko kilka psów zmieści, a i tak nie będą mogły biegać. Przecież na LSM-ie jest wiele terenów o wiele większych - chociażby przy Globusie.
Jeśli coś planować, to z głową!
[/quote]
to niech właściciele psów kupią sobie domek na wsi z dużym podwórkiem i będą mieć po problemie, w bloku się nie trzyma psów,
[quote name='imka' timestamp='1337426528' post='631678']
Przecież ten kawałek zieleni jest maciupeńki! Pół małej łąki przeznaczyć na JEDYNY w Lublinie wybieg dla psów? Tam się tylko kilka psów zmieści, a i tak nie będą mogły biegać. Przecież na LSM-ie jest wiele terenów o wiele większych - chociażby przy Globusie.
Jeśli coś planować, to z głową!
[/quote]

[quote name='imka' timestamp='1337426528' post='631678']
Przecież ten kawałek zieleni jest maciup... rozwiń
Avatar
gośka / 19 maja 2012 o 13:26
0
[quote name='KK' timestamp='1337417769' post='631647']
Klasyczny pogląd osoby, która nie ma zielonego pojęcia o psach, a właściwie o zwierzętach. Psy mieszkające "w blokach" systematycznie są wyprowadzane przez swoich właścicieli na spacery. Właściciele psów "przy domku" najczęściej zapominają o tym, albo nie wiedzą, że taki pies też potrzebuje spacerów. Pies "przydomowy" traktuje całe tzw. obejście jako swój dom. Spacer, wybieganie się itp są elementami rozładowującymi napięcie, a co za tym idzie zmiejszającymi agresję. Tak powszechne obecnie agresywne zachowania, nie tylko u psów - u ludzi także, są spowodowane między innymi ograniczeniem możliwości swobodnego ruchu. Tak więc takie wybiegi będą z korzyścią dla wszystkich, nie tylko dla właścicieli psów.
[/quote]

Zgadzam się w 100%!!!
Szkoda, że na forum najgłośniej krzyczą osoby, które albo psów nie lubią (zostawię to bez komentarza), albo nie mają o psach zielonego pojęcia!
Pozdrawiam :-)
[quote name='KK' timestamp='1337417769' post='631647']
Klasyczny pogląd osoby, która nie ma zielonego pojęcia o psach, a właściwie o zwierzętach. Psy mieszkające "w blokach" systematycznie są wyprowadzane przez swoich właścicieli na spacery. Właściciele psów "przy domku" najczęściej zapominają o tym, albo nie wiedzą, że taki pies też potrzebuje spacerów. Pies "przydomowy" traktuje całe tzw. obejście jako swój dom. Spacer, wybieganie się itp są elementami rozładowującymi napięcie, a ... rozwiń
Avatar
imka / 19 maja 2012 o 13:22
0
Przecież ten kawałek zieleni jest maciupeńki! Pół małej łąki przeznaczyć na JEDYNY w Lublinie wybieg dla psów? Tam się tylko kilka psów zmieści, a i tak nie będą mogły biegać. Przecież na LSM-ie jest wiele terenów o wiele większych - chociażby przy Globusie.
Jeśli coś planować, to z głową!
Avatar
to-to / 2 października 2012 o 20:06
0
[quote name='oho' timestamp='1349200271' post='679854']
to w takim razie gratuluję, najlepiej niech pies załatwi się na Twojej klatcem bo przecież trawnik jest po to aby się na niego patrzeć. Pies powinien żyć z naturą, a właściciele powinni po prostu po swoich zwierzakach sprzątać
[/quote]

[quote name='oho' timestamp='1349200271' post='679854']
to w takim razie gratuluję, najlepiej niech pies załatwi się na Twojej klatcem bo przecież trawnik jest po to aby się na niego patrzeć. Pies powinien żyć z naturą, a właściciele powinni po prostu po swoich zwierzakach sprzątać
[/quote]Trawnik jest po to, aby na nim można było poleżeć! -proponuję, abyś się wybrał na osiedle przy ul.Pogodnej i poczytał to, co pisze tam na tabliczkach -i wtedy podyskutujemy "od czego tam jest trawnik"...
[quote name='oho' timestamp='1349200271' post='679854']
to w takim razie gratuluję, najlepiej niech pies załatwi się na Twojej klatcem bo przecież trawnik jest po to aby się na niego patrzeć. Pies powinien żyć z naturą, a właściciele powinni po prostu po swoich zwierzakach sprzątać
[/quote]

[quote name='oho' timestamp='1349200271' post='679854']
to w takim razie gratuluję, najlepiej niech pies załatwi się na Twojej klatcem bo przecież trawnik jest po to aby się na... rozwiń
Avatar
oho / 2 października 2012 o 19:52
0
[quote name='KK' timestamp='1337427312' post='631683']
No cóż.... są właściciele samochodów, którzy parkują na trawie, są rodzice, którzy biją dzieci i są właściciele psów, którzy ich nie wyprowadzają na spacery, ale nie znaczy to, że tak być powinno. Ciekawe co powiedzieliby właściciele samochodów, gdyby kazano im płacić za możliwość parkowania w zatoczkach pod blokami, albo rodzice za możliwość wejścia na ogrodzony plac zabaw? Przecież to absurd. Należy pomyśleć trochę szerzej. Wszystkim nam wyjdzie na dobre wzajemna tolerancja i zrozumienie. ..... I nie należy marginesu utożsamiać z ogółem.
[/quote][quote name='KK' timestamp='1337427312' post='631683']
No cóż.... są właściciele samochodów, którzy parkują na trawie, są rodzice, którzy biją dzieci i są właściciele psów, którzy ich nie wyprowadzają na spacery, ale nie znaczy to, że tak być powinno. Ciekawe co powiedzieliby właściciele samochodów, gdyby kazano im płacić za możliwość parkowania w zatoczkach pod blokami, albo rodzice za możliwość wejścia na ogrodzony plac zabaw? Przecież to absurd. Należy pomyśleć trochę szerzej. Wszystkim nam wyjdzie na dobre wzajemna tolerancja i zrozumienie. ..... I nie należy marginesu utożsamiać z ogółem.
[/quote] dobrze powiedziane!
[quote name='KK' timestamp='1337427312' post='631683']
No cóż.... są właściciele samochodów, którzy parkują na trawie, są rodzice, którzy biją dzieci i są właściciele psów, którzy ich nie wyprowadzają na spacery, ale nie znaczy to, że tak być powinno. Ciekawe co powiedzieliby właściciele samochodów, gdyby kazano im płacić za możliwość parkowania w zatoczkach pod blokami, albo rodzice za możliwość wejścia na ogrodzony plac zabaw? Przecież to absurd. Należy pomyśleć trochę szerzej. Wszystkim nam wyjdzie na dobre w... rozwiń
Avatar
oho / 2 października 2012 o 19:51
0
[quote name='to-to' timestamp='1342690629' post='653176']
Zastanawiam się czy to ma sens -czyli: wybiegi dla psów,tabliczki zakazujące,itp.? Dziś szedłem z Biedronki na ul.Pogodnej i tam jest tabliczka "zakaz wprowadzania psów na trawnik" -a jak na ironię zaraz obok facet z pieskiem chodził. Miałem ochotę zadzwonić po Straż Miejską,aby to jakoś załatwiła oraz gościa telefonem nagrać... -tym razem tego nie zrobiłem,ale następnym razem zrobię jeśli zauważę.
[/quote][quote name='to-to' timestamp='1342690629' post='653176']
Zastanawiam się czy to ma sens -czyli: wybiegi dla psów,tabliczki zakazujące,itp.? Dziś szedłem z Biedronki na ul.Pogodnej i tam jest tabliczka "zakaz wprowadzania psów na trawnik" -a jak na ironię zaraz obok facet z pieskiem chodził. Miałem ochotę zadzwonić po Straż Miejską,aby to jakoś załatwiła oraz gościa telefonem nagrać... -tym razem tego nie zrobiłem,ale następnym razem zrobię jeśli zauważę.
[/quote] to w takim razie gratuluję, najlepiej niech pies załatwi się na Twojej klatcem bo przecież trawnik jest po to aby się na niego patrzeć. Pies powinien żyć z naturą, a właściciele powinni po prostu po swoich zwierzakach sprzątać
[quote name='to-to' timestamp='1342690629' post='653176']
Zastanawiam się czy to ma sens -czyli: wybiegi dla psów,tabliczki zakazujące,itp.? Dziś szedłem z Biedronki na ul.Pogodnej i tam jest tabliczka "zakaz wprowadzania psów na trawnik" -a jak na ironię zaraz obok facet z pieskiem chodził. Miałem ochotę zadzwonić po Straż Miejską,aby to jakoś załatwiła oraz gościa telefonem nagrać... -tym razem tego nie zrobiłem,ale następnym razem zrobię jeśli zauważę.
[/quote][quote name='to-to' times... rozwiń
Avatar
to-to / 19 lipca 2012 o 11:37
0
Zastanawiam się czy to ma sens -czyli: wybiegi dla psów,tabliczki zakazujące,itp.? Dziś szedłem z Biedronki na ul.Pogodnej i tam jest tabliczka "zakaz wprowadzania psów na trawnik" -a jak na ironię zaraz obok facet z pieskiem chodził. Miałem ochotę zadzwonić po Straż Miejską,aby to jakoś załatwiła oraz gościa telefonem nagrać... -tym razem tego nie zrobiłem,ale następnym razem zrobię jeśli zauważę.
Avatar
paweł / 19 lipca 2012 o 11:27
0
Dobra sprawa..aby był "park dla psów"psy mogły by sie wybiegac i nikt by sie nie martwił że gdzies ucieknał albo do kogoś podbiegną..mam nadzieje ze Miasto pozytywnie rozpatrzy tą sprawe
Avatar
Gość / 19 maja 2012 o 15:14
0
rząd nas nauczył, że w naszym kraju panuje prawo buszu, kto silniejszy ten ma
Avatar
KK / 19 maja 2012 o 13:35
0
[quote name='Gość' timestamp='1337422358' post='631669']
po pierwsze - opowiadasz bzdury, jak systematycznie wyprowadzacie pracując,
po drugie - właśnie kuźwa teraz szczeka mi pies obok w mieszkaniu bo właścicielka poszła sobie na spacer z dzieckiem, a jej pies jak zostaje sam w domu to szczeka, by ją trafiło, nie idzie wytrzymać w domu, no nie wytrzymam
po trzecie - chcecie wybiegów proszę bardzo, wydzierżawcie lub kupcie sobie teren, ogrodźcie i po problemie,
[/quote]

No cóż.... są właściciele samochodów, którzy parkują na trawie, są rodzice, którzy biją dzieci i są właściciele psów, którzy ich nie wyprowadzają na spacery, ale nie znaczy to, że tak być powinno. Ciekawe co powiedzieliby właściciele samochodów, gdyby kazano im płacić za możliwość parkowania w zatoczkach pod blokami, albo rodzice za możliwość wejścia na ogrodzony plac zabaw? Przecież to absurd. Należy pomyśleć trochę szerzej. Wszystkim nam wyjdzie na dobre wzajemna tolerancja i zrozumienie. ..... I nie należy marginesu utożsamiać z ogółem.
[quote name='Gość' timestamp='1337422358' post='631669']
po pierwsze - opowiadasz bzdury, jak systematycznie wyprowadzacie pracując,
po drugie - właśnie kuźwa teraz szczeka mi pies obok w mieszkaniu bo właścicielka poszła sobie na spacer z dzieckiem, a jej pies jak zostaje sam w domu to szczeka, by ją trafiło, nie idzie wytrzymać w domu, no nie wytrzymam
po trzecie - chcecie wybiegów proszę bardzo, wydzierżawcie lub kupcie sobie teren, ogrodźcie i po problemie,
[/quote]

No cóż.... ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2012 o 13:28
0
[quote name='imka' timestamp='1337426528' post='631678']
Przecież ten kawałek zieleni jest maciupeńki! Pół małej łąki przeznaczyć na JEDYNY w Lublinie wybieg dla psów? Tam się tylko kilka psów zmieści, a i tak nie będą mogły biegać. Przecież na LSM-ie jest wiele terenów o wiele większych - chociażby przy Globusie.
Jeśli coś planować, to z głową!
[/quote]

[quote name='imka' timestamp='1337426528' post='631678']
Przecież ten kawałek zieleni jest maciupeńki! Pół małej łąki przeznaczyć na JEDYNY w Lublinie wybieg dla psów? Tam się tylko kilka psów zmieści, a i tak nie będą mogły biegać. Przecież na LSM-ie jest wiele terenów o wiele większych - chociażby przy Globusie.
Jeśli coś planować, to z głową!
[/quote]
to niech właściciele psów kupią sobie domek na wsi z dużym podwórkiem i będą mieć po problemie, w bloku się nie trzyma psów,
[quote name='imka' timestamp='1337426528' post='631678']
Przecież ten kawałek zieleni jest maciupeńki! Pół małej łąki przeznaczyć na JEDYNY w Lublinie wybieg dla psów? Tam się tylko kilka psów zmieści, a i tak nie będą mogły biegać. Przecież na LSM-ie jest wiele terenów o wiele większych - chociażby przy Globusie.
Jeśli coś planować, to z głową!
[/quote]

[quote name='imka' timestamp='1337426528' post='631678']
Przecież ten kawałek zieleni jest maciup... rozwiń
Avatar
gośka / 19 maja 2012 o 13:26
0
[quote name='KK' timestamp='1337417769' post='631647']
Klasyczny pogląd osoby, która nie ma zielonego pojęcia o psach, a właściwie o zwierzętach. Psy mieszkające "w blokach" systematycznie są wyprowadzane przez swoich właścicieli na spacery. Właściciele psów "przy domku" najczęściej zapominają o tym, albo nie wiedzą, że taki pies też potrzebuje spacerów. Pies "przydomowy" traktuje całe tzw. obejście jako swój dom. Spacer, wybieganie się itp są elementami rozładowującymi napięcie, a co za tym idzie zmiejszającymi agresję. Tak powszechne obecnie agresywne zachowania, nie tylko u psów - u ludzi także, są spowodowane między innymi ograniczeniem możliwości swobodnego ruchu. Tak więc takie wybiegi będą z korzyścią dla wszystkich, nie tylko dla właścicieli psów.
[/quote]

Zgadzam się w 100%!!!
Szkoda, że na forum najgłośniej krzyczą osoby, które albo psów nie lubią (zostawię to bez komentarza), albo nie mają o psach zielonego pojęcia!
Pozdrawiam :-)
[quote name='KK' timestamp='1337417769' post='631647']
Klasyczny pogląd osoby, która nie ma zielonego pojęcia o psach, a właściwie o zwierzętach. Psy mieszkające "w blokach" systematycznie są wyprowadzane przez swoich właścicieli na spacery. Właściciele psów "przy domku" najczęściej zapominają o tym, albo nie wiedzą, że taki pies też potrzebuje spacerów. Pies "przydomowy" traktuje całe tzw. obejście jako swój dom. Spacer, wybieganie się itp są elementami rozładowującymi napięcie, a ... rozwiń
Avatar
imka / 19 maja 2012 o 13:22
0
Przecież ten kawałek zieleni jest maciupeńki! Pół małej łąki przeznaczyć na JEDYNY w Lublinie wybieg dla psów? Tam się tylko kilka psów zmieści, a i tak nie będą mogły biegać. Przecież na LSM-ie jest wiele terenów o wiele większych - chociażby przy Globusie.
Jeśli coś planować, to z głową!