Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 sierpnia 2019 r.
20:44

Dlaczego ogołocili brzeg Bystrzycy z roślinności? Wody Polskie tłumaczą, że musiały

59 46 A A

We wtorek nad brzegiem Bystrzycy przedstawiciele państwowych Wód Polskich przekonywali, że trwające prace w dolinie i korycie rzeki są niezbędne, by uchronić miasto przed powodzią

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prace „konserwacyjno-udrożnieniowe” w korycie największej lubelskiej rzeki ruszyły 31 lipca. Zlecenie Wód Polskich trafiło do firmy z Sosnowicy. Wykoszone zostały już wały, wycięto trzciny, na brzegu rzeki wysycha warstwa śmierdzącego mułu.

– Przywracamy projektowany przekrój poprzeczny Bystrzycy – podkreśla Mariusz Szynkarek, zastępca dyrektora ds. Powodzi i Suszy w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Lublinie. – Nie wyciągamy namułu z dna, tylko oczyszczamy skarpy. Usuwamy nawisy i roślinność – tłumaczy.

Leżącego na brzegu mułu z rzeki nikt usuwać nie zamierza. – Zostaną z niego wyciągnięte śmieci. Po wysuszeniu muł zostanie obsiany mieszkanką traw – tłumaczy dyr. Szynkarek. – W przyszłych latach zamiast trzcin będą tu trawy.

RDOŚ w Lublinie nie ma zastrzeżeń do zakresu (i czasu przeprowadzenia) prac. – Uszczerbek na przyrodzie to naturalny koszt takich prac – przekonuje Arkadiusz Iwaniuk, regionalny dyrektor ochrony środowiska w Lublinie. – Termin też jest sprzyjający, jest już po głównych wylęgach. To kwestia priorytetów. Bezpieczeństwo powodziowe miasta jest na pierwszym miejscu.

O bezpieczeństwie mówił też obecny na wczorajszej konferencji Piotr Popiel, radny miejski PiS: – Priorytety muszą być zachowane. Rzeka od lat jest zaniedbana, przywykliśmy do tego, że przybrała dziką formę.
Właśnie o utrzymanie dzikiego życia w dolinie przepływającej przez miasto rzeki od lat walczą ekolodzy.

– Kilka lat temu udało się Radzie Kultury Przestrzeni przekonać Wojewódzki Zarząd Melioracji do ograniczenia i opóźnienia koszenia. Dało to świetne efekty. Zielone i ukwiecone dno doliny było jaskrawym kontrastem dla nadmiernie wykoszonych i wypalonych na popiół trawników oraz bogatą oazą ptactwa – mówi Krzysztof Gorczyca, prezes Towarzystwa dla Natury i Człowieka.

Takich działań nie rozumieją też ornitolodzy, którzy podkreślają, że trzciny służą za schronienie ptakom wodnym, wodno-błotnym i wróblowatym.

– Jeśli wycięto trzciny teraz, to one przed zimą już nie odrosną, a zimuje tam wiele gatunków – mówi Anna Aftyka z Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

Wniosek „o kontrolę tych prac i podjęcie działań w kierunku ich zaprzestania” do kilku instytucji złożyli też działacze Lubelskiego Ruchu Miejskiego. Podnoszą oni m.in., że w składowanym na nabrzeżu namule są toksyczne substancje, które zostały wcześniej zmyte z dróg: starte opony, klocki hamulcowe, oleje, smary, itp.

– Namuł nie jest badany – przyznaje dyr. Szynkarek.

– Czas, sposób i skala robót pokazuje, że dla instytucji, którym powierzono opiekę nad naszymi rzekami takie kwestie jak bioróżnorodność, ochrona przyrody, oczyszczanie wody przez roślinność buforową czy łagodzenie skutków suszy zdają się nie mieć większego znaczenia – komentuje Gorczyca. – W Lublinie wydajemy pieniądze na skrawki kwietnych łąk przyjaznych owadom, a tu nagle ktoś wpada na pomysł, żeby trzcinowiska i nadrzeczne łąki, będące lęgowiskiem, schronieniem i żerowiskiem wielu gatunków ptaków i właśnie owadów, zamieniać w wysiane z worka trawniczki.

Czy grozi nam powódź?

Na wtorkowej konferencji prasowej nikt nie potrafił odpowiedzieć jaki jest obecnie poziom wody w Bystrzycy w Lublinie. Gołym okiem jednak widać, że podobnie jak w innych polskich rzekach, wody jest wyjątkowo mało. Z danych Krajowego Instytutu Meteorologii wynika, że w niektórych miejscach Wisła ma tylko 65 cm głębokości, Bug 54 cm (we Frankopolu), a Wieprz w Nieliszu to tylko 15 cm wody!

e-Wydanie

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
HI / 7 sierpnia 2019 o 00:15
+15
"Wody Polskie tłumaczą, że musiały"*** Nasuwa się taka narracja: "Rzeka musi być bezpieczna i należy eliminować wszystkie zagrożenia i uciążliwości . . . dla Wód Polskich" :( Tylko, że wtedy to już nie rzeka, lecz kanał. Utrzymywanie półdzikiej rzeki w stanie sprawności ekologicznej i melioracyjnej przerasta - jak się wydaje - Wody Polskie lub im się po prostu nie opłaca. Szkoda.
Avatar
AB / 6 sierpnia 2019 o 21:11
+15
Jaką kuźwa powodzią? Przecież w Bystrzycy nie ma nawet wody żeby uzupełnić wodę w zalewie do minimalnego poziomu ! Miałem rację, obawiając się co będzie z Zalewem Zemborzyckim jak go przejmą Wody Polskie...
Avatar
Heniek / 7 sierpnia 2019 o 07:59
+13
A ty chyba nie mieszkasz w Lublinie, jeśli twierdzisz, że Żuk nic nie robi. Trzeba być ślepym. Tyle co za tego prezydenta zrobiono w Lublinie, to nawet zliczając wszystkie poprzednie kadencje innych prezydentów tego nie dorówna. A pisać po to żeby coś napisać i kogoś obrazić nie mając pojęcia o czym się pisze - to trzeba być małostkowym pustym człowiekiem.
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2019 o 00:32
+12
Najgorszy jest ten gigantyczny slums na Podzamczu! To tam miasto powinno mieć zbiornik retencyjny! A ma śmietnik i patologię.
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2019 o 07:57
+11
Czy ktoś może przytoczyć dane o ostatnim zagrożeniu powodziowym dla Lublina ze strony Bystrzycy?
Avatar
CZYTELNIK / 6 sierpnia 2019 o 20:56
+11
WYKOSZONE ZOSTAŁY JUŻ WAŁY ... kto to pisał ?
Avatar
moro / 7 sierpnia 2019 o 07:29
+10
Durnie komentują bo to PiS zarządził, ale nie widza potrzeby zrobienia czegos dobrego dla miasta. Żuk nic nie robi i nie traktuje nas na poważnie. Woda musi splywac szybko i sprawnie co to by nie robić powodzi. Zabiera i odsyla do Buga i do Wisła dalej.  proste i ważne dla bezpiecznego bytu narodu.
 GÓWNO PRAWDA! Jest zupełnie odwrotnie. To za czasów włodarzowania Żuka własnie dużo się robi, buduje. Wiele spraw, które przez całe dziesięciolecia leżały odłogiem, że juz wszyscy się przyzwyczaili do tej niegospodarności wreszcie znalazło swój finał np dokończenie rdzewiejącego "teatru w budowie" w samym centrum miasta czy powrót większosci terenu Górek Czechowskich w ręce miasta i zorganizowanie Parku Krajobrazowego w tym miejscu. I wtedy wychodzą wyjce z nor: "Jak to możliwe! Żuk wycina drzewo! Żuk blokuje korytarz napowietrzajacu\y! Nie wycinać! Nie budować, Nie robić nic!" A jak rządowe Wody Polskie wychodzą z wnioskiem o wycinkę kilkudziesięciu drzew nad bystrzycą koło bulwaru na Nałkowskich to już jest cacy albo wręcz znowu "wina Żuka"
 GÓWNO PRAWDA! Jest zupełnie odwrotnie. To za czasów włodarzowania Żuka własnie dużo się robi, buduje. Wiele spraw, które przez całe dziesięciolecia leżały odłogiem, że juz wszyscy się przyzwyczaili do tej niegospodarności wreszcie znalazło swój finał np dokończenie rdzewiejącego "teatru w budowie" w samym centrum miasta czy powrót większosci terenu Górek Czechowskich w ręce miasta i zorganizowanie Parku Krajobrazowego w tym miejscu. I wtedy wychodzą wyjce z nor: "Jak to możliwe! Żuk wycina drzewo! Żuk blokuje k... rozwiń
Avatar
Japolan / 7 sierpnia 2019 o 00:13
+10
Odpowiadając na zadane w tytule pytanie: Być może bursztynu szukali - tylko im się największy lubelski strumień z morzem pomylił?
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2019 o 22:21
+10
Najlepiej zaorać wszystko! Pustynia - wypalona słońcem trawa, taki teraz jest Lublin. Kompletna ignorancja i nieuctwo. Z ekologią na bakier!!!! Komu przeszkadzały ptaki w trzcinach? Zajmijcie się w końcu składowiskiem śmieci na osiedlach!!!! Cuchnące i przeładowane kontenery, smażące się na słońcu!! Tego "ratuszowa ochrona środowiska nie widzi", bo i po co. Już po wyborach, to nie ma sensu zabiegać o głosy - lepiej otaczać się wiernymi niedouczonymi miernotami.
Avatar
Mirek / 7 sierpnia 2019 o 07:25
+9
I BARDZO DOBRZE, ŹE POGŁĘBIAJĄ. BĘDZIE CZYSTO. NIC BY NIE ZROBILI BO WIECZNIE CO ZROBIĄ TO ŹLE. PRÓŹNIAKI SZUKAJĄ SENSACJI
Avatar
:( / 7 sierpnia 2019 o 20:40
+5
Bystrzyca zawsze miała uregulowany brzeg. Widać nawet na przedwojennych zdjęciach. To że zarosła zielskiem to wina długoletnich zaniedbań. Dobrze że w końcu zrobiono porządek.
 Chodziłem nad Bystrzycę w okolicach młyna Krauzego jeszcze w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Brzegi tam - jak okiem sięgnąć nie nosiły śladów "regulacji". Pamiętam jedną akcję wydobywania mułu z dna rzeki, gdzie pływająca maszyna, zaopatrzona w czerpaki, podobne jak w kopalniach odkrywkowych, tylko dużo mniejsze, wydobywała ten muł. Także - piach. Warto pamiętać o zmianie przebiegu koryta rzeki w okolicach młyna Krauzego. Tam, gdzie wody Bystrzycy poruszały urządzenia, napędzające młyn, teraz też przebiega rzeka. Asfaltu. Bystrzyca natomiast siłą rzeczy, a raczej - siłą człowieka, płynie w tamtych okolicach korytem sztucznym, unaturalizowanym w ciągu lat. Można tę "naturalność" podtrzymywać, można też niszczyć. Były lata, gdzie woda w rzece, po takich "regulacjach" była bardzo brudna.
 Chodziłem nad Bystrzycę w okolicach młyna Krauzego jeszcze w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Brzegi tam - jak okiem sięgnąć nie nosiły śladów "regulacji". Pamiętam jedną akcję wydobywania mułu z dna rzeki, gdzie pływająca maszyna, zaopatrzona w czerpaki, podobne jak w kopalniach odkrywkowych, tylko dużo mniejsze, wydobywała ten muł. Także - piach. Warto pamiętać o zmianie przebiegu koryta rzeki w okolicach młyna Krauzego. Tam, gdzie wody Bystrzycy poruszały urządzenia, napędzające młyn, teraz też przebiega r... rozwiń
Avatar
Canada / 7 sierpnia 2019 o 14:20
+1
Durnie komentują bo to PiS zarządził, ale nie widza potrzeby zrobienia czegos dobrego dla miasta. Żuk nic nie robi i nie traktuje nas na poważnie. Woda musi splywac szybko i sprawnie co to by nie robić powodzi. Zabiera i odsyla do Buga i do Wisła dalej.  proste i ważne dla bezpiecznego bytu narodu.
GÓWNO PRAWDA! Jest zupełnie odwrotnie. To za czasów włodarzowania Żuka własnie dużo się robi, buduje. Wiele spraw, które przez całe dziesięciolecia leżały odłogiem, że juz wszyscy się przyzwyczaili do tej niegospodarności wreszcie znalazło swój finał np dokończenie rdzewiejącego "teatru w budowie" w samym centrum miasta czy powrót większosci terenu Górek Czechowskich w ręce miasta i zorganizowanie Parku Krajobrazowego w tym miejscu. I wtedy wychodzą wyjce z nor: "Jak to możliwe! Żuk wycina drzewo! Żuk blokuje korytarz napowietrzajacu\y! Nie wycinać! Nie budować, Nie robić nic!" A jak rządowe Wody Polskie wychodzą z wnioskiem o wycinkę kilkudziesięciu drzew nad bystrzycą koło bulwaru na Nałkowskich to już jest cacy albo wręcz znowu "wina Żuka"
Jeśli chodzi o Górki Czechowskie,to w rzeczywistości pośród 10 tysięcznego prywatnego osiedla należącego do dewelopera TBV, będzie zieleń osiedlowa na utrzymaniu miasta,czyli mieszkańców Lublina.Bo wystarczy wyobrazić sobie, tak ogromne osiedle na obszarze 105 ha - na wysoczyznach bloki, a wąwóz i kawałek terenu za laskiem, to planowana zieleń.
Oczywiście górki czechowskie... Manie prześladowcze można leczyć. Potrzebny psychiatra
Jak brak argumentów merytorycznych,to posuwasz się do tzw.argumentum ad personam.Nie dyskutuję z takimi osobami,bo to poniżej mojej godności.
Jeżeli masz jakąkolwiek godność to wyjaśnij związek oczyszczania koryta Bystrzycy z tymi nieszczęsnymi górkami
 Sam przeczytaj wpisy dokładnie. Przecież Karol odpowiedział tylko osobie, która pierwsza o górkach napisała - oczywiście pieśń pochwalną, więc nie istotne, że nie w temacie.
 Sam przeczytaj wpisy dokładnie. Przecież Karol odpowiedział tylko osobie, która pierwsza o górkach napisała - oczywiście pieśń pochwalną, więc nie istotne, że nie w temacie. rozwiń
Avatar
pepe / 7 sierpnia 2019 o 11:52
0
Myślę, że wystarczy wybetonować całą dolinę rzeki oraz koryto - nie będzie ani mułu ani trzcin a i jak przyjdzie duża woda to szybko spłynie po twardej, płaskiej powierzchni i zagrożenie powodziowe szybciej minie
Avatar
edc / 7 sierpnia 2019 o 11:06
+6
Durnie komentują bo to PiS zarządził, ale nie widza potrzeby zrobienia czegos dobrego dla miasta. Żuk nic nie robi i nie traktuje nas na poważnie. Woda musi splywac szybko i sprawnie co to by nie robić powodzi. Zabiera i odsyla do Buga i do Wisła dalej.  proste i ważne dla bezpiecznego bytu narodu.
GÓWNO PRAWDA! Jest zupełnie odwrotnie. To za czasów włodarzowania Żuka własnie dużo się robi, buduje. Wiele spraw, które przez całe dziesięciolecia leżały odłogiem, że juz wszyscy się przyzwyczaili do tej niegospodarności wreszcie znalazło swój finał np dokończenie rdzewiejącego "teatru w budowie" w samym centrum miasta czy powrót większosci terenu Górek Czechowskich w ręce miasta i zorganizowanie Parku Krajobrazowego w tym miejscu. I wtedy wychodzą wyjce z nor: "Jak to możliwe! Żuk wycina drzewo! Żuk blokuje korytarz napowietrzajacu\y! Nie wycinać! Nie budować, Nie robić nic!" A jak rządowe Wody Polskie wychodzą z wnioskiem o wycinkę kilkudziesięciu drzew nad bystrzycą koło bulwaru na Nałkowskich to już jest cacy albo wręcz znowu "wina Żuka"
Jeśli chodzi o Górki Czechowskie,to w rzeczywistości pośród 10 tysięcznego prywatnego osiedla należącego do dewelopera TBV, będzie zieleń osiedlowa na utrzymaniu miasta,czyli mieszkańców Lublina.Bo wystarczy wyobrazić sobie, tak ogromne osiedle na obszarze 105 ha - na wysoczyznach bloki, a wąwóz i kawałek terenu za laskiem, to planowana zieleń.
Oczywiście górki czechowskie... Manie prześladowcze można leczyć. Potrzebny psychiatra
Jak brak argumentów merytorycznych,to posuwasz się do tzw.argumentum ad personam.Nie dyskutuję z takimi osobami,bo to poniżej mojej godności.
Jeżeli masz jakąkolwiek godność to wyjaśnij związek oczyszczania koryta Bystrzycy z tymi nieszczęsnymi górkami
Jeżeli masz jakąkolwiek godność to wyjaśnij związek oczyszczania koryta Bystrzycy z tymi nieszczęsnymi górkami rozwiń
Avatar
Karol / 7 sierpnia 2019 o 10:50
+2
Durnie komentują bo to PiS zarządził, ale nie widza potrzeby zrobienia czegos dobrego dla miasta. Żuk nic nie robi i nie traktuje nas na poważnie. Woda musi splywac szybko i sprawnie co to by nie robić powodzi. Zabiera i odsyla do Buga i do Wisła dalej.  proste i ważne dla bezpiecznego bytu narodu.
GÓWNO PRAWDA! Jest zupełnie odwrotnie. To za czasów włodarzowania Żuka własnie dużo się robi, buduje. Wiele spraw, które przez całe dziesięciolecia leżały odłogiem, że juz wszyscy się przyzwyczaili do tej niegospodarności wreszcie znalazło swój finał np dokończenie rdzewiejącego "teatru w budowie" w samym centrum miasta czy powrót większosci terenu Górek Czechowskich w ręce miasta i zorganizowanie Parku Krajobrazowego w tym miejscu. I wtedy wychodzą wyjce z nor: "Jak to możliwe! Żuk wycina drzewo! Żuk blokuje korytarz napowietrzajacu\y! Nie wycinać! Nie budować, Nie robić nic!" A jak rządowe Wody Polskie wychodzą z wnioskiem o wycinkę kilkudziesięciu drzew nad bystrzycą koło bulwaru na Nałkowskich to już jest cacy albo wręcz znowu "wina Żuka"
Jeśli chodzi o Górki Czechowskie,to w rzeczywistości pośród 10 tysięcznego prywatnego osiedla należącego do dewelopera TBV, będzie zieleń osiedlowa na utrzymaniu miasta,czyli mieszkańców Lublina.Bo wystarczy wyobrazić sobie, tak ogromne osiedle na obszarze 105 ha - na wysoczyznach bloki, a wąwóz i kawałek terenu za laskiem, to planowana zieleń.
Oczywiście górki czechowskie... Manie prześladowcze można leczyć. Potrzebny psychiatra
 Jak brak argumentów merytorycznych,to posuwasz się do tzw.argumentum ad personam.Nie dyskutuję z takimi osobami,bo to poniżej mojej godności.
 Jak brak argumentów merytorycznych,to posuwasz się do tzw.argumentum ad personam.Nie dyskutuję z takimi osobami,bo to poniżej mojej godności. rozwiń
Avatar
rfv / 7 sierpnia 2019 o 10:25
0
Bystrzyca zawsze miała uregulowany brzeg. Widać nawet na przedwojennych zdjęciach. To że zarosła zielskiem to wina długoletnich zaniedbań. Dobrze że w końcu zrobiono porządek.
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2019 o 10:00
-1
Dzialanie szkodliwe i zle. i dobrze. Im szybciej zniszcza przyrode tym szybciej wyginiemy. Polacy nie zasluguja na wlasny kraj. Zbyt durni. Smog, wypadki na drogach z powodu tolerowania piractwa oraz susze od tych melioracji. wyginiemy , super
Avatar
asd / 7 sierpnia 2019 o 09:37
+3
Durnie komentują bo to PiS zarządził, ale nie widza potrzeby zrobienia czegos dobrego dla miasta. Żuk nic nie robi i nie traktuje nas na poważnie. Woda musi splywac szybko i sprawnie co to by nie robić powodzi. Zabiera i odsyla do Buga i do Wisła dalej.  proste i ważne dla bezpiecznego bytu narodu.
GÓWNO PRAWDA! Jest zupełnie odwrotnie. To za czasów włodarzowania Żuka własnie dużo się robi, buduje. Wiele spraw, które przez całe dziesięciolecia leżały odłogiem, że juz wszyscy się przyzwyczaili do tej niegospodarności wreszcie znalazło swój finał np dokończenie rdzewiejącego "teatru w budowie" w samym centrum miasta czy powrót większosci terenu Górek Czechowskich w ręce miasta i zorganizowanie Parku Krajobrazowego w tym miejscu. I wtedy wychodzą wyjce z nor: "Jak to możliwe! Żuk wycina drzewo! Żuk blokuje korytarz napowietrzajacu\y! Nie wycinać! Nie budować, Nie robić nic!" A jak rządowe Wody Polskie wychodzą z wnioskiem o wycinkę kilkudziesięciu drzew nad bystrzycą koło bulwaru na Nałkowskich to już jest cacy albo wręcz znowu "wina Żuka"
Jeśli chodzi o Górki Czechowskie,to w rzeczywistości pośród 10 tysięcznego prywatnego osiedla należącego do dewelopera TBV, będzie zieleń osiedlowa na utrzymaniu miasta,czyli mieszkańców Lublina.Bo wystarczy wyobrazić sobie, tak ogromne osiedle na obszarze 105 ha - na wysoczyznach bloki, a wąwóz i kawałek terenu za laskiem, to planowana zieleń.
 Oczywiście górki czechowskie... Manie prześladowcze można leczyć. Potrzebny psychiatra
 Oczywiście górki czechowskie... Manie prześladowcze można leczyć. Potrzebny psychiatra rozwiń
Avatar
Karol / 7 sierpnia 2019 o 09:27
+3
Durnie komentują bo to PiS zarządził, ale nie widza potrzeby zrobienia czegos dobrego dla miasta. Żuk nic nie robi i nie traktuje nas na poważnie. Woda musi splywac szybko i sprawnie co to by nie robić powodzi. Zabiera i odsyla do Buga i do Wisła dalej.  proste i ważne dla bezpiecznego bytu narodu.
GÓWNO PRAWDA! Jest zupełnie odwrotnie. To za czasów włodarzowania Żuka własnie dużo się robi, buduje. Wiele spraw, które przez całe dziesięciolecia leżały odłogiem, że juz wszyscy się przyzwyczaili do tej niegospodarności wreszcie znalazło swój finał np dokończenie rdzewiejącego "teatru w budowie" w samym centrum miasta czy powrót większosci terenu Górek Czechowskich w ręce miasta i zorganizowanie Parku Krajobrazowego w tym miejscu. I wtedy wychodzą wyjce z nor: "Jak to możliwe! Żuk wycina drzewo! Żuk blokuje korytarz napowietrzajacu\y! Nie wycinać! Nie budować, Nie robić nic!" A jak rządowe Wody Polskie wychodzą z wnioskiem o wycinkę kilkudziesięciu drzew nad bystrzycą koło bulwaru na Nałkowskich to już jest cacy albo wręcz znowu "wina Żuka"
 Jeśli chodzi o Górki Czechowskie,to w rzeczywistości pośród 10 tysięcznego prywatnego osiedla należącego do dewelopera TBV, będzie zieleń osiedlowa na utrzymaniu miasta,czyli mieszkańców Lublina.Bo wystarczy wyobrazić sobie, tak ogromne osiedle na obszarze 105 ha - na wysoczyznach bloki, a wąwóz i kawałek terenu za laskiem, to planowana zieleń.
 Jeśli chodzi o Górki Czechowskie,to w rzeczywistości pośród 10 tysięcznego prywatnego osiedla należącego do dewelopera TBV, będzie zieleń osiedlowa na utrzymaniu miasta,czyli mieszkańców Lublina.Bo wystarczy wyobrazić sobie, tak ogromne osiedle na obszarze 105 ha - na wysoczyznach bloki, a wąwóz i kawałek terenu za laskiem, to planowana zieleń. rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2019 o 09:25
+6
Wcale nie musiały, wystarczyło oderwać tyłek od stołka, przeprowadzić wizję lokalną i dokonać cięć redukcyjnych. Jednak każdy urzędnik najwyżej ceni niczym niezmącony spokój, wiec jest jak jest
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.08.2019 0 0

Radny PSL ostro o kandydacie ze wspólnej listy z Kukizem. "Ujadał na PSL przez 4 lata"

Radny PSL ostro o kandydacie ze wspólnej listy z Kukizem. "Ujadał na PSL przez 4 lata" 0 38

Przemysław Litwiniuk, radny sejmiku i szef PSL w powiecie bialskim krytykuje wystawienie posła Jarosława Sachajki z Kukiz’15 jako „jedynki” ludowców w naszym regionie. W mediach społecznościowych wyznał nawet, że szybciej zagłosowałby na Dariusza Stefaniuka (PiS), wicemarszałka województwa z Białej Podlaskiej, który również startuje do Sejmu.

Remis traktują jak zwycięstwo, czyli opinie po meczu Motor - Orlęta

Remis traktują jak zwycięstwo, czyli opinie po meczu Motor - Orlęta 0 2

Motor zremisował w niedzielny wieczór z Orlętami Spomlek 0:0. Efekt? Po trzech kolejkach klub z Lublina nadal nie ma na koncie ani jednego zwycięstwa. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Potężna burza na północy woj. lubelskiego. Zalane ulice, połamane drzewa
galeria

Potężna burza na północy woj. lubelskiego. Zalane ulice, połamane drzewa 81 13

W poniedziałek po godz. 19 nad Białą Podlaską przeszła potężna ulewa i burza. Przy takich opadach, jak zwykle najwięcej wody zgromadziło się na ulicy Jana III Sobieskiego oraz na skrzyżowaniu tej ulicy z Janowską.

Powstanie nowa altana w Ogrodzie Saskim

Powstanie nowa altana w Ogrodzie Saskim 0 9

Do końca listopada gotowa ma być nowa altana w Ogrodzie Saskim. Taki termin narzuca Urząd Miasta, który ogłosił przetarg na wykonanie konstrukcji. W przeciwieństwie do starej, nowa ma być dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich oraz prowadzących wózki dziecięce

Lublin: Przez 62 lata był tu sklep metalowy. Teraz są apartamenty [zdjęcia]
galeria

Lublin: Przez 62 lata był tu sklep metalowy. Teraz są apartamenty [zdjęcia] 72 14

Ul. Kowalska 12. W miejscu, gdzie przez 62 lata funkcjonował najbardziej znany sklep metalowy powstały Apartamenty Centrum RS SUITES

Ma 105 lat i operację za sobą. Lekarz: Spotkanie z chorą było wzruszające

Ma 105 lat i operację za sobą. Lekarz: Spotkanie z chorą było wzruszające 35 2

– Świat mi się otworzył. Bardzo dziękuję! – cieszy się 105-letnia Wanda Pożarowszczyk z Lublina, która kilka tygodni temu przeszła operację zaćmy w wojewódzkim szpitalu przy al. Kraśnickiej. To prawdopodobnie najstarsza pacjentka w Polsce, u której wykonano taki zabieg

Lublin: Zamykają przystanek pl. Bychawski 01

Lublin: Zamykają przystanek pl. Bychawski 01 0 4

Od środy nieczynny będzie przystanek pl. Bychawski 01 znajdujący się na początku ul. Kunickiego

Po dwóch wypadkach spore utrudnienia na DK17

Po dwóch wypadkach spore utrudnienia na DK17 0 0

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku w miejscowości Ignasin w powiecie krasnostawskim. Z kolei w wypadku w Chomęciskach Małych ranne są cztery osoby. Ruchem kieruje policja

PiS rozpoczęło kampanię w Lubelskiem i pokazało billboard wyborczy

PiS rozpoczęło kampanię w Lubelskiem i pokazało billboard wyborczy 0 51

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zainaugurowało w poniedziałek kampanię wyborczą w województwie lubelskim. Ugrupowanie, w obecności kandydatów do Sejmu i Senatu, zaprezentowało swój billboard i rozpoczęło zbieranie podpisów poparcia.

Fonie Lublina: Moniuszko i Fryderyk Chopin
24 sierpnia 2019, 18:00

Fonie Lublina: Moniuszko i Fryderyk Chopin 0 0

Kolejny koncert w ramach Festiwalu Fonie Lublina odbędzie się 24 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym. Tym razem Grzegorz Biegas, Ewa Biegas i Agnieszka Schulz-Brzyska zaprezentują dzieła Moniuszki i Chopina.

Lubelskie: Koalicja Obywatelska przedstawiła pełne listy wyborcze

Lubelskie: Koalicja Obywatelska przedstawiła pełne listy wyborcze 17 82

Przedstawiamy Drużynę Jutra, która nie idzie do Sejmu i Senatu po to, aby korzystać z państwowych limuzyn. Idziemy tam po to, aby pomagać ludziom – zapewniał Grzegorz Schetyna prezentując pełne listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej

Śmierć w izbie wytrzeźwień w Lublinie. Interweniuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Śmierć w izbie wytrzeźwień w Lublinie. Interweniuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka 24 5

Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje w sprawie 36-latka, który zmarł w lubelskiej izbie wytrzeźwień. Dokładne okoliczności jego śmierci wyjaśnia prokuratura. Rodzina zmarłego podejrzewa, że mógł on zostać pobity

Wojcieszków: Biblioteka zachęca do... rehabilitacji

Wojcieszków: Biblioteka zachęca do... rehabilitacji 0 1

Biblioteka w Wojcieszkowie (powiat łukowski) realizuje nietypowy projekt. Będzie to połączenie kultury i... rehabilitacji.

Konkurs na dyrektora MOSiR Puławy zaskarżony

Konkurs na dyrektora MOSiR Puławy zaskarżony 5 19

Jeden z odrzuconych kandydatów startujących w konkursie na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach nie zgadza się z decyzją komisji. Zaskarżył ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. – Jeśli wygram to będzie kompromitacja puławskich władz – mówi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!