Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2018 r.
12:51

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany

0 56 A A

Więcej wolnego czasu między zajęciami i matematyka na pierwszej lekcji. To najważniejsze zmiany czekające uczniów. Wszystko za sprawą nowelizacji zasad BHP w szkołach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowe prawo namiesza w planach lekcji. Do 1 marca dyrektorzy szkół muszą dostosować długość i organizację przerw międzylekcyjnych do „specyfiki swojej pracy oraz potrzeb uczniów”, takich jak np. spokojne zjedzenie obiadu czy drugiego śniadania. Zmiany będą musieli uzgodnić z radą rodziców i uczniowskim samorządem.

– Ten punkt przeraża mnie najbardziej. Już teraz, po kilku zebraniach wiem, że rodzice mają bardzo różne poglądy na ten temat – słyszymy od dyrekcji jednej z podstawówek w centrum Lublina. – Jedni chcieliby znacznie dłuższych przerw, inni maksymalnego ich skrócenia żeby dzieci wcześniej wracały do domu.

Zgodnie z nowymi wytycznymi plan lekcji ma być układany tak, by dzieci przez cały tydzień były równomiernie obciążone zajęciami, a najtrudniejsze lekcje odbywać mają się na początku.

– W taki właśnie sposób staramy się układać plan lekcji od wielu lat – słyszymy w jednej z największych lubelskich podstawówek. – Klas jest wiele, a nauczycieli każdego z przedmiotów tylko kilku. Nie zawsze uda się więc tak go ułożyć, żeby matematyka była pierwsza, a plastyka na końcu. Ministerialne rozporządzenia są ważne, ale na papierze to wygląda znacznie prościej.

Najwięcej kłopotów dyrektorzy będą mieli jednak z nałożonym na nich obowiązkiem zapewnienia uczniom miejsca na pozostawienie podręczników i innych szkolnych przyborów.

Ministerstwo Edukacji Narodowej argumentuje ten przepis „skuteczniejszym egzekwowaniem praw ucznia” i dbaniem o zdrowie dzieci i młodzież. I daje dyrektorom czas zaledwie do 10 grudnia.

Wielu z nich już dziś wie, że nie zdąży. Zwłaszcza w największych szkołach nie ma miejsca na wygospodarowanie dla uczniów miejsca na szafki jak te znane z amerykańskich filmów.

– Nie ma powodu do niepokoju – uspokaja Justyna Sadlak z biura rzecznika prasowego MEN. – To nie jest nowość. Od 2009 r. jest przepis mówiący o tym, że uczniom zapewnia się miejsce na podręczniki i przybory. Nie wskazujemy przy tym, że mają być to szafki. Wszystko zależy od możliwości szkół i samorządów. To mogą być półki, szuflady, kartonowe pudełka. Nowością jest tylko to, że zapewnienie takiego miejsca jest obowiązkiem dyrektora.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mama / 21 listopada 2018 r. o 16:11
+80
Dla mnie przede wszystkim jest problem z pracami domowymi moje dzieci są w 4 i 5klasiw masakra jest nie ma dnia zeby dzieci nie miały praćc domowych i nie są ta 2 3 zadania A 2 3 4 strony. Siedzimy siedza przy lekcjach ok jednej h a gdzie nauka do prac klasowych ? Powtórzenie z lekcji na lekcje ?Nie mają czasu dzieci tak naprawdę dla siebie to nie jest normalne....
Avatar
Uczeń / 21 listopada 2018 r. o 14:30
+76
Chodzę teraz do LO i raczej wiem jak wygląda życie ucznia w szkole. Dłuższe przerwy? Może być, chociaż wolę być wcześniej w domu i odpocząć po lekcjach. W planie lekcyjnym lepiej też niech nie mieszają, bo każda szkoła stara się ustawiać tak plan, byśmy mieli jak najlepiej, ale nie powinno się mieć lekcji na 7 rano, bo człowiek o takiej godzinie nie myśli i nic nie wynosi z tej lekcji.
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 15:34
+64
Rewelacja, tylko u nas możliwe jest nakazanie prawem dłuższego siedzenia w przepełnionej szkole, w hałasie i wrzasku. A jak ustawić na ostatnich lekcjach plastykę kiedy do dyspozycji jest jeden nauczyciel i 18 oddziałów, podobnie sytuacja ma się z techniką i muzyką. Oczywiście do plastyki i muzyki jest ten sam gabinet. Ale oczywiście można zapisać w rozporządzeniach wszystko, co się chce i twierdzić, że jest fantastycznie.
Avatar
Nice / 21 listopada 2018 r. o 15:03
+56
Jak już to przerwy żeby były krótsze bo nikomu się w szkole dłużej siedzieć nie chce
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 14:04
+55
Polska szkolnictwo zaczyna przepoczwarzac sie w patologie.
Avatar
Zatroskana / 21 listopada 2018 r. o 14:13
+45
Będzie coraz gorzej,rodzice za granicą , a "uczeń" kl piątej z kieszeniami wypchanymi kasą i e-pami ma wywalone na nauczycieli i szkołę bo wie ,że wszystko da się kupić.A we łbach hula wiatr.
Avatar
Rodzic / 21 listopada 2018 r. o 13:46
+44
Dłuższe przerwy to więcej czasu spędzonego w szkole. Nie każdemu to odpowiada. A tornister na plecach i podręczniki to szansa na to, żeby bardziej światli rodzice mogli z dzieckiem w domu popracować. Zmiany na korzyść jedynie dla tłumokow, którymi nikt w domu się nie interesuje i z którym i nikt nie chce pracować.
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 13:28
+35
Jesli nauka dzieciom szkodzi to prosze dac wszystkim świadectwa ukończenia szkoły kiedy osiągną wiek 15 lat. Do tego czasu zaopatrzyć każdego w komputer i wysokiej jakości smartfon, codzienna dostawa pizzy dla każdego "ucznia"- to mój pomysł na szczęśliwe dzieciństwo....
Avatar
Uczeń / 21 listopada 2018 r. o 16:40
+28
Jak dla mnie przerwy powinny być skrócone, ponieważ wiekszość chce wrócić szybciej do domu i odpocząć. Na 0 lekcji (na godz. 7:10) powinny być lekcje wymagające mniejszego wytęrzenia umysłu np jak w 8 klasie edukacja dla bezpieczeństwa. A w szkole powinno być zagospodarowne miejsce na książki przynajmniej dla klas 4-8, bo w wcześniejszych klasach lekcji jest mniej lekcji więc od razu mniej książek.
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 15:37
+26
Dokąd zmierza polska szkoła? Na pewno nie w kierunku jakości. Wszystko zostaje zamknięte w szkolnej szafce. Rodzice w domu nie widzą podręczników i zeszytów dziecka. Zostały w szkole. Brak zadań domowych. Dłuższy pobyt w szkole. A dzieci rozpasane, rodzice leniwi, ake wymagający od innych. Jeszcze więcej dajmy swobody i praw. Tylko treści podstaw programowych mają się nijak. Nauka to klucz do sukcesu. Poczekajmy... Zbierzemy owoce, oby nie robaczywe.
Avatar
Antonina / 24 listopada 2018 r. o 07:45
+2
Dyrekcja ma zapewnić szafki???? Hahahahaha W Lublinie w Sp 10 trzeba zapłacić 100 zl
Avatar
Uczeń / 22 listopada 2018 r. o 22:59
+3
Przerwy powinny być skrócone by nie siedzieć tyle w szkole każdy ma swoje prywatne życie...
Avatar
Uczeń LO / 22 listopada 2018 r. o 18:45
+2
Taa, super zmiana, jak wejdzie ten syf z przerwami wszystko mi się przedłuży o co najmniej 20 min. Do tego mam dość małą szkołę jak na Warszawę i nie wiem jak te wszystkie klasy się pomieszczą. Do tego wchodzą te szafki... Trzeba robić remont bo ministerstwo każe, ale pieniędzy nie da bo nie ma. Chciałbym wiedzieć kto jest głową tej całej operacji.
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 15:39
+2
Powinno być mniej zadań bo jest ich za durzo o uczniowie muszą mieć więcej czasu do nauczenia sie na lekcje a nie ino zadania i zadnia
Avatar
Mr Skorupa / 22 listopada 2018 r. o 13:54
+1
Co racja to racja panno z mushingun 
Avatar
8 klasistka zmęczona krótkimi przerwami / 22 listopada 2018 r. o 13:44
+1
Dłuższe przerwy obiadowe byłyby świetne bo jak trzeba w 15 minut dojść na stołówkę zjeść i dostać się do sali to jest problem, gdyby trwała 30 minut to można by spokojnie zrobić wszystko i rozładować stres lekcji, a 15 minut dłużej w szkole raczej nie robiło by nikomu różnicy nie wiadomo jakiej, a nawet głupia rozmowa między uczniami podczas takiej długiej przerwy może im polepszyć oceny przez częste przepytywanie się przed kartkówka a wiele osób to robi, mówi się też o nie robieniu prac domowych a wiele osób którym się nie chciało zrobić go wcześniej mogłoby je zrobić na takiej przerwie a to zawsze przypomnienie sobie materiału, a często uczeń dochodzi do wniosku że i tak nie zdąży na przerwie, i nawet jak nie zrobił w domu to nawet tego nie zrobi i sobie nie przypomni materiału z lekcji
Dłuższe przerwy obiadowe byłyby świetne bo jak trzeba w 15 minut dojść na stołówkę zjeść i dostać się do sali to jest problem, gdyby trwała 30 minut to można by spokojnie zrobić wszystko i rozładować stres lekcji, a 15 minut dłużej w szkole raczej nie robiło by nikomu różnicy nie wiadomo jakiej, a nawet głupia rozmowa między uczniami podczas takiej długiej przerwy może im polepszyć oceny przez częste przepytywanie się przed kartkówka a wiele osób to robi, mówi się też o nie robieniu prac domowych a wiele osób którym się nie chciało zrobić go... rozwiń
Avatar
TID / 22 listopada 2018 r. o 13:25
+3
Krótsze lekcje i dłuższe przerwy Dziękuję za uwagę!
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 13:04
-4
Jak nauczyciele zaczną tak uczyć aby uczeń umiał to dzieci nie będą musiały zabierać do domu podręczników
Avatar
Xd / 22 listopada 2018 r. o 12:07
+1
W 7 klasie i plecaka nie uniesie? Wymoczek jakis?
Avatar
Lol / 22 listopada 2018 r. o 10:22
0
Fajnie
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ewelina Kamczyk i Małgorzata Grec znalazły nowych pracodawców

Ewelina Kamczyk i Małgorzata Grec znalazły nowych pracodawców

O odejściu tych dwóch zawodniczek było wiadomo już od dawna. Górnik zdążył nawet je oficjalnie pożegnać. Miało to miejsce przy okazji wieńczącego sezon sparingu z pierwszoligową Resovią. Długo nie znani byli jednak ich nowi pracodawcy.

Koncert zespołu Morświn w Centrum Kultury
19 czerwca 2021, 20:00

Koncert zespołu Morświn w Centrum Kultury

W sobotę o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się koncert zespołu Morświn.

Lubelskie: Pożar budynku gospodarczego. Straty oszacowano na 65 tys. zł

Lubelskie: Pożar budynku gospodarczego. Straty oszacowano na 65 tys. zł

Na 65 tys. zł wyceniono straty po pożarze w jednej z miejscowości w gminie Krasnobród. Z żywiołem walczyło sześć zastępów straży pożarnej, dwie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze oraz ponad 20 ochotników

Far Cry 6: Starzy znajomi w dodatkach (wideo)
film

Far Cry 6: Starzy znajomi w dodatkach (wideo)

W grze będzie rewolucja, a w dodatkach bohaterowie poprzednich części. Co jeszcze znajdziemy w przepustce sezonowej do gry Far Cry 6?

Biała Podlaska: Mieszkańcy pisali petycje. Ulica Sitnicka przejdzie lifting

Biała Podlaska: Mieszkańcy pisali petycje. Ulica Sitnicka przejdzie lifting

Ulica Sitnicka doczeka się remontu. Mieszkańcy dopominali się o to już rok temu, pisząc petycję do władz miasta. Nowa nawierzchnia ma być gotowa we wrześniu.

Porozumienie programowe Kaczyńskiego z Kukizem zawarte. "Jeden z ważniejszych dni w moim życiu"
film

Porozumienie programowe Kaczyńskiego z Kukizem zawarte. "Jeden z ważniejszych dni w moim życiu"

Warszawa. - To jest porozumienie, które zakłada, iż my poprzemy szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz'15, a nasi koledzy będą wspierać Polski Ład - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński, ogłaszając współpracę programową z Pawłem Kukizem.

Wójtowie z Lubelskiego przed trudnymi decyzjami. Apelują do premiera o przejrzystość

Wójtowie z Lubelskiego przed trudnymi decyzjami. Apelują do premiera o przejrzystość

O przejrzyste kryteria w dzieleniu publicznych pieniędzy zaapelowało do premiera Mateusza Morawieckiego kilkudziesięciu samorządowców z województwa lubelskiego. To kolejny głos sprzeciwu wobec niedawnego podziału środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w którym dotacje otrzymały głównie gminy i powiaty związane z Prawem i Sprawiedliwością.

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm stanęły na podium turnieju Poland Open

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm stanęły na podium turnieju Poland Open

Na podium stawały Anhelina Łysak oraz Katarzyna Krawczyk. Ukrainka z polskim paszportem sportowym nie miała sobie równych w rozegranych w Warszawie zawodach. Aktualna wicemistrzyni Europy zdobyła łącznie w pięciu walkach 40 punktów tracąc zaledwie jeden.

Milion do dyspozycji mieszkańców Świdnika w budżecie obywatelskim na 2022 rok

Milion do dyspozycji mieszkańców Świdnika w budżecie obywatelskim na 2022 rok

Jeszcze w tym tygodniu można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego na 2022 rok. Do dyspozycji mieszkańców miasta jest milion złotych. – Wspólnie zdecydujmy, na co przeznaczyć te pieniądze! – zachęcają urzędnicy.

Puławska biblioteka otwiera się na czytelników i zaprasza na święto

Puławska biblioteka otwiera się na czytelników i zaprasza na święto

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi, czytelnicy puławskiej Biblioteki Miejskiej znów będą mogli buszować pomiędzy regałami. Nadal muszą pamiętać o maskach, dezynfekcji i limitach.

Lubelskie: Skręcała w lewo, kiedy wjechał w nią motocyklista. Nie miał uprawnień

Lubelskie: Skręcała w lewo, kiedy wjechał w nią motocyklista. Nie miał uprawnień

41-latek został ranny w niedzielnym wypadku w Międzyrzecu Podlaskim. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania motocyklem

Lublin. Jest problem ze ścieżką rowerową wzdłuż al. Solidarności

Lublin. Jest problem ze ścieżką rowerową wzdłuż al. Solidarności

Znacznie więcej niż szacowali miejscy urzędnicy może kosztować budowa drogi rowerowej wzdłuż al. Solidarności.

Pszczółka Start Lublin podpisuje kontrakty

Pszczółka Start Lublin podpisuje kontrakty

W kadrze Pszczółki Startu na nowy sezon można już dopisać trzy nazwiska. Z tego grona tylko Sebastian Walda nie reprezentował czerwono-czarnych barw w poprzednim sezonie. Pozostali, Damian Jeszke i Bartłomiej Pelczar, to gracze dobrze znani lubelskim kibicom.

Koncert pieśni nadbużańskiego Polesia w Warsztatach Kultury
14 czerwca 2021, 18:00

Koncert pieśni nadbużańskiego Polesia w Warsztatach Kultury

14 czerwca o godz. 18 na Patio Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 7) odbędzie się koncert pieśni nadbużańskiego Polesia.

Lublin: Odmienią plac zabaw miejskiego przedszkola

Lublin: Odmienią plac zabaw miejskiego przedszkola

Nie do poznania ma się zmienić plac zabaw miejskiego przedszkola przy Spokojnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.