Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2018 r.
6:42

Do lubelskich szpitali trafia sprzęt od WOŚP. Orkiestra zagra znowu już 13 stycznia

0 15 A A
Dr n. med. Agnieszka Brodzisz, zastępca kierownika Zakładu Radiologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, przy nowoczesnym aparacie USG zakupionym przez WOŚP
Dr n. med. Agnieszka Brodzisz, zastępca kierownika Zakładu Radiologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, przy nowoczesnym aparacie USG zakupionym przez WOŚP (fot. Maciej Kaczanowski)

Już 13 stycznia w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze, które uda się zebrać podczas 27. finału, pójdą na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do kolejnych szpitali m.in. w województwie lubelskim trafia tymczasem sprzęt z poprzednich zbiórek. W maju tego roku do zakładu radiologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie trafił nowoczesny aparat USG.

– To aparat najwyższej klasy z bardzo dużą liczbą głowic, dzięki czemu możliwy jest szeroki zakres badań, m.in. tkanki mózgowej, szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej, czy miednicy – wylicza dr n. med. Agnieszka Brodzisz, zastępca kierownika Zakładu Radiologii Dziecięcej USD. – Badania możemy też wykonywać w ogromnym przedziale wiekowym, począwszy od wcześniaków, a skończywszy na 18-latkach. W tym momencie mamy trzy aparaty USG i na każdym jest stale pełne obłożenie pacjentów.

Z kolei Oddział Noworodków działający w ramach Kliniki Położnictwa i Patologii Ciąży SPSK1 w Lublinie otrzymał w tym roku od WOŚP sprzęt medyczny pomocny w leczeniu noworodków, przede wszystkim wcześniaków z niską i skrajnie niską wagą urodzeniową: aparat Infant Flow i respirator noworodkowy oraz trzy bilirubinometry przezskórne. Wkrótce także do tego szpitala ma trafić nowoczesny aparat USG.

Po 26. finale odbyły się dwa konkursy ofert. Kupiony w ich ramach sprzęt w województwie lubelskim trafi do szpitali w Lublinie, Chełmie, Hrubieszowie, Łukowie, Białej Podlaskiej, Janowie Lubelskim, Krasnymstawie, Kraśniku, Lubartowie, Puławach, Świdniku, Włodawie i Zamościu.

Jak informuje na swojej stronie internetowej WOŚP, podczas listopadowego konkursu ofert dokonano rekordowych zakupów.

– Kupiliśmy ponad 2800 urządzeń, a dzięki negocjacjom zaoszczędziliśmy 20 mln zł – poinformował Jerzy Owsiak, szef Fundacji. – Pieniądze te chcemy przeznaczyć na rozwój ośrodków profilaktyki nowotworowej do wczesnego wykrywania zachorowań na raka piersi i raka jajnika – dodał.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam z Lublina / 28 listopada 2018 r. o 10:25
Brawo Jurek! Wielki szacunek dla Jurka za to co robi, mimo tych wszystkich ataków zarażonych nienawiścią trolli ! Nikomu źle nie życzę, ale chciałbym zobaczyć ich minę jak sprzęt z serduszkiem uratuje życie im lub ich dzieciom!
Avatar
Jj / 28 listopada 2018 r. o 08:44
I znowu naciągacze wychodzą na ulice. Owsik tak zmanipulował społeczeństwo że pracuje dla niego za darmo a nawet dokładają swoją kasę aby jemu i jego rodzinie żyło się coraz lepiej. Polska 100 lat po odzyskaniu niepodległosci nadal jest wykorzystywana przez różnych naciągaczy mających za sobą media i Sorosa.
 Nie chcesz- nie dawaj. Ja daję co roku i teraz też dam. Moje dzieci są diagnozowanie na sprzętach z serduszkiem, innych nie widziałam np z logo caritas, albo nfz
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 r. o 09:54
CZY ZUK PRZEKAZE 260 tys. złotych, które NIEZODNIE Z PRAWEM zarobił w PZU Życie???
 Pewnie chciałbyś te pieniądze na konci. Caritas
Avatar
Nadziejowski / 28 listopada 2018 r. o 09:07
Mam nadzieję, że PISowskie mendy będą honorowo odmawiać pomocy sobie i swoim rodzinom, która mogłaby być udzielona za pomocą sprzętu WOSP.
Avatar
MRÓWKA MAŁA / 28 listopada 2018 r. o 09:00
CZY ZUK PRZEKAZE 260 tys. złotych, które NIEZODNIE Z PRAWEM zarobił w PZU Życie???
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 r. o 06:50
A co robi ministerstwo zdrowia? -Nic!!!
Avatar
stop podwójnej skladce zdrowotnej / 28 listopada 2018 r. o 09:58
Uczelnie w Polsce powinny razem z polskimi firmami produkowac ten sprzęt - a tak napychamy kabzę za free zagranicznym koncernom.
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 r. o 11:58
27 Finał jest 13 stycznia!!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 r. o 07:20
nie dawano mi szans po wypadku a jednak jestem i mam się dobrze bo Wszechmogący Jezus mnie umacnia i w NIM mam wieczne obietnice :) , pozdrawiam cały personel szpitala SPSK nr 4 - miałem tam bardzo dobrą opiekę ........................ Google : " amputowana ręka - Wszechmogący Pan Jezus moją radością siłą i mocą w szpitalu i po wypadku "
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 r. o 09:58
Skończcie wreszcie z tym dziadowaniem. W państwie w środku europy ludzie mają się dokładać do sprzętu dla szpitali? To poniżające dla obywateli! Czym jest 100 mln dla budżetu państwa?! Tyle to politycy w miesiąc rozkradają! Może lepiej te pieniądze przekazać na operacje za granicą dla chorych dzieci.
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 r. o 11:58
27 Finał jest 13 stycznia!!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 r. o 10:37
Brawo Jurek! Wielki szacunek dla Jurka za to co robi, mimo tych wszystkich ataków zarażonych nienawiścią trolli ! Nikomu źle nie życzę, ale chciałbym zobaczyć ich minę jak sprzęt z serduszkiem uratuje życie im lub ich dzieciom!
  Adaś ty trolu sekty, Juras jedzie na dobroczynności i naiwności młodych ludzi . Twój goru jest skazany prawomocnym wyrokiemi sądu, następny będzie jutro zapoznaj się z nim.
Avatar
Adam z Lublina / 28 listopada 2018 r. o 10:25
Brawo Jurek! Wielki szacunek dla Jurka za to co robi, mimo tych wszystkich ataków zarażonych nienawiścią trolli ! Nikomu źle nie życzę, ale chciałbym zobaczyć ich minę jak sprzęt z serduszkiem uratuje życie im lub ich dzieciom!
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 r. o 09:58
Skończcie wreszcie z tym dziadowaniem. W państwie w środku europy ludzie mają się dokładać do sprzętu dla szpitali? To poniżające dla obywateli! Czym jest 100 mln dla budżetu państwa?! Tyle to politycy w miesiąc rozkradają! Może lepiej te pieniądze przekazać na operacje za granicą dla chorych dzieci.
Avatar
stop podwójnej skladce zdrowotnej / 28 listopada 2018 r. o 09:58
Uczelnie w Polsce powinny razem z polskimi firmami produkowac ten sprzęt - a tak napychamy kabzę za free zagranicznym koncernom.
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 r. o 09:54
CZY ZUK PRZEKAZE 260 tys. złotych, które NIEZODNIE Z PRAWEM zarobił w PZU Życie???
 Pewnie chciałbyś te pieniądze na konci. Caritas
Avatar
NZ / 28 listopada 2018 r. o 09:53
Dawajcie dalej temu pajacowi
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 r. o 09:08
Kto płaci za przegrane procesy sądowe Jurasa z Matką Kurtką on sam,czy bierze z puchy kto odpowie? Transparentność w firmach Owsiaka Złoty Melon , Mrówka Cała pomimo wyroków sadowych nie przedstawił rozliczeń, a sam zakłada koszulkę konstytucja jak mu ufać jak sam łamie prawo kilkanaście razy a pisiory siedzą i nic nie robią gdzie jest prawo.
Avatar
Nadziejowski / 28 listopada 2018 r. o 09:07
Mam nadzieję, że PISowskie mendy będą honorowo odmawiać pomocy sobie i swoim rodzinom, która mogłaby być udzielona za pomocą sprzętu WOSP.
Avatar
MRÓWKA MAŁA / 28 listopada 2018 r. o 09:00
CZY ZUK PRZEKAZE 260 tys. złotych, które NIEZODNIE Z PRAWEM zarobił w PZU Życie???
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W cztery dni zebrali ponad milion złotych. A lubelska firma wykonała pięć tysięcy par butów dla ukraińskich żołnierzy

W cztery dni zebrali ponad milion złotych. A lubelska firma wykonała pięć tysięcy par butów dla ukraińskich żołnierzy

Dwa tiry z darami dla walczącej Ukrainy wyjechały z Lublina jako pomoc zorganizowana przez polski Senat. – Ta akcja wpisuje się w wielki wysiłek Polek i Polaków, którzy gościli – i to nie w ośrodkach dla uchodźców – miliony, głównie matek z małymi dziećmi uciekających przed wojną i śmiercią – podkreśla Tomasz Grodzki, marszałek izby wyższej parlamentu.

Milion za załatwienie pozwoleń. Były przewodniczący rady miasta Piotr Kowalczyk stanął przed sądem
Tylko u nas

Milion za załatwienie pozwoleń. Były przewodniczący rady miasta Piotr Kowalczyk stanął przed sądem

Zarzut zrozumiałem, nie przyznaję się do winy, w dniu dzisiejszym odmawiam składania wyjaśnień – powiedział dziś w sądzie Piotr Kowalczyk, lubelski przedsiębiorca i były przewodniczący rady miasta oskarżony przez prokuraturę wraz z dwoma innymi osobami o tzw. płatną protekcję. Chodzi o słynną sprawę pomocy przy uzyskaniu zgód na budowę wieżowca przy ulicy Zana w Lublinie.

„Omyłkowo” wycięli pomnik przyrody. A prokurator za wcześnie umorzył sprawę

„Omyłkowo” wycięli pomnik przyrody. A prokurator za wcześnie umorzył sprawę

Prokuratura ma ponownie zbadać sprawę wyciętego „omyłkowo” pomnika przyrody w lesie Szadek niedaleko Białej Podlaskiej. To m.in. skutek interwencji lubelskiej posłanki Joanny Muchy z Polski 2050.

Bywał tu pierwowzór Jana z „Ogniem i mieczem”. Coś nam po Skrzetuskich w Dołhobyczowie zostało
galeria

Bywał tu pierwowzór Jana z „Ogniem i mieczem”. Coś nam po Skrzetuskich w Dołhobyczowie zostało

To, że Skrzetuscy mieli w Dołhobyczowie swoje dobra, było wiadomo. Że bywał u nich kuzyn Mikołaj, pierwowzór sienkiewiczowskiego Jana z „Ogniem i mieczem”, również. Ale o tym, że cokolwiek tu po ich siedzibie zostało do dziś, nikt nie miał pojęcia. A odkrył to niedawno, jak przekonuje, nauczyciel miejscowej szkoły.

Przedstawienie na finał Jesiennej Akademii Teatralnej
12 grudnia 2022, 19:00

Przedstawienie na finał Jesiennej Akademii Teatralnej

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na spektakl "Ostatnia stacja" - wieńczący zajęcia w ramach Jesiennej Akademii Teatralnej. Przedstawienie będzie można zobaczyć 12 grudnia o godz. 19.

Od przezroczystej rybki po zestaw do peelingu. Lubelscy naukowcy z medalami
galeria

Od przezroczystej rybki po zestaw do peelingu. Lubelscy naukowcy z medalami

Wykrywanie mięsa królika w produktach spożywczych, wpływ ekstraktów z winorośli na pielęgnację skóry, albo zestaw do peelingu skóry twarzy. To tylko niektóre patenty naukowców Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nagrodzone na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Technologii INNO WINGS 2022. Kolejny cel to ich komercjalizacja i wykorzystanie w biznesie lub życiu codziennym.

Winobluszcz trójklapowy budzi zainteresowanie

Winobluszcz trójklapowy budzi zainteresowanie

Latem zielone, a jesienią czerwone okrycie budynku na Peowiaków 10 wygląda intrygująco. Za jego charakterystyczną fakturę i kolory odpowiedzialny jest winobluszcz trójklapowy. Widać go z bliska przez bramę na podwórko i z daleka między budynkami sąsiedniej ulicy. O tym, jak się uprawia pnącze na kamienicy, opowiada jego opiekun Seweryn Szczepaniak

Potrzeba więcej energii z odpadów

Potrzeba więcej energii z odpadów

W Polsce powinno powstać przy najmniej kilkanaście elektrociepłowni produkujących energię z odpadów. To szansa na znaczącą eliminację węgla, niższe rachunki za ogrzewanie, ograniczenie wzrostu opłat za śmieci i tańszą energię elektryczną dla miast. Takie wnioski płyną z ogólnopolskiej konferencji, która odbyła się w dniach 22 i 23 grudnia w Gdańsku z udziałem samorządowców, ciepłowników, naukowców i przedstawicieli instytucji rządowych. Budowa tego typu instalacji planowana jest m.in. w Lublinie.

Próbował rozdzielać psy. Sam został zaatakowany i pogryziony

Próbował rozdzielać psy. Sam został zaatakowany i pogryziony

Wczoraj we Włodawie 33-latek został pogryziony przez psa.

Hetman Zamość ma nowy zarząd i prezesa

Hetman Zamość ma nowy zarząd i prezesa

Zmiany w zarządzie Hetmana Zamość. Od 2 grudnia prezesem tego zasłużonego klubu jest Krzysztof Rysak, który zastąpił Aleksandrę Kasprzak. Z zarządu odeszli także: Tomasz Goździuk i Przemysław Gałka, a zastąpili ich: Piotr Trześniewski oraz Marcin Podsiadło

Był w takim stanie, że po stłuczce zasnął za kierownicą. Miał aż 4 promile

Był w takim stanie, że po stłuczce zasnął za kierownicą. Miał aż 4 promile

Cztery promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu, który spowodował kolizję w miejscowości Kolonia Trawniki.

Na drodze było jeszcze ciemno. Piesza bez odblasków została potrącona lusterkiem

Na drodze było jeszcze ciemno. Piesza bez odblasków została potrącona lusterkiem

Kierujący dostawczym renault w miejscowości Grabowce Dolne lusterkiem pojazdu potrącił idącą z naprzeciwka 37-latkę.

Wyżły, spaniele, teriery i jamniki. IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
10 grudnia 2022, 10:30
galeria

Wyżły, spaniele, teriery i jamniki. IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie

2000 psów należących do 205 ras, w tym niezwykle rzadkich w naszym kraju, jak pies faraona, kangal czy owczarek rumuński mioritic. W sobotę i niedzielę w siedzibie Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 odbędzie się IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. W programie dwudniowej imprezy także m.in. dogfitness czy nauka.

To one będą grzać mieszkańców Lublina, gdy nadejdzie srogi mróz

To one będą grzać mieszkańców Lublina, gdy nadejdzie srogi mróz

Do elektrociepłowni na Wrotkowie dotarły już cztery nowe kotły gazowe, które mają być uruchamiane w okresie największego zapotrzebowania na energię cieplną. To kluczowy etap budowy nowej kotłowni rezerwowej.

Jak wybrać suplementy diety dobrej jakości?

Jak wybrać suplementy diety dobrej jakości?

Na rynku znajduje się wiele rodzajów suplementów diety. Jak wybrać te najlepsze? Zobacz, na co patrzeć podczas zakupów!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!