Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2011 r.
18:58
Edytuj ten wpis

Droższe bilety w PKS Wschód, busach i komunikacji miejskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
W Lublinie ceny biletów bez zmian. Jak długo? To zależy m.in. od kosztów ponoszonych przez MPK. (Mac
W Lublinie ceny biletów bez zmian. Jak długo? To zależy m.in. od kosztów ponoszonych przez MPK. (Mac

Fala podwyżek cen biletów autobusowych dotarła także do nas. Nad nowym cennikiem pracuje właśnie PKS Wschód, drożej płacą już pasażerowie niektórych busów. Przewoźnicy mówią zgodnie: z trudem wytrzymujemy rosnące ceny paliwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Kraśniku już jest drożej. Tamtejsi radni zdecydowali, że zamiast 1,60 zł pasażer bez ulg płaci 1,90 zł za jednorazowy bilet. Ulgowy zdrożał z 80 gr. do złotówki. Podobnie jest w Puławach. Tu w tym miesiącu bilet jednorazowy normalny zdrożał z 1,80 zł na 2 zł. Miesięczny na wszystkie linie kosztuje 74 zł, czyli o 4 zł więcej.

Zaledwie kilka dni temu podwyżkę przegłosowali radni Zamościa. Bilet na przejazd w pierwszej strefie zdrożeje tu z 2 zł na 2,20 zł, godzinny z 2,20 zł na 2,60 zł, zaś najtańsza "sieciówka” ze 120 zł na 132 zł.

Rosnących kosztów oleju napędowego nie jest już w stanie znosić lubelski PKS Wschód. – Jeżeli drożeje paliwo, muszą też zdrożeć bilety. Nie da się inaczej zrekompensować tych zwiększonych wydatków – przyznaje Teresa Królikowska, prezes PKS Wschód. Tu ceny części biletów wzrosną od maja. – Od listopada do dziś paliwo zdrożało o 17 procent. To mocno daje firmie po kieszeni. Ale przy tak silnej konkurencji nie możemy też prostym ruchem podnieść cen o 17 proc. Na razie analizujemy każdą linię.

Drożej płaci się już w niektórych busach. – Niedawno musieliśmy podnieść ceny o 50 gr. na każdej trasie – mówi Joanna Banach z firmy przewozowej Anmar, która kursuje m.in. do Żółkiewki i Biłgoraja. Anmar nie podniósł tylko ceny na trasie z Lublina do Warszawy, bo tu konkurencja jest bardzo silna. – My od nowego roku podnieśliśmy ceny o złotówkę – przyznaje Anna Górka z firmy Agałq kursującej z Lublina do Puław.

Na podwyżki nie zanosi się za to w Lublinie. – Nie zamierzamy podnosić cen – zapewnia Justyna Góźdź z ZTM. Tu zwykły bilet kosztuje 2,40 zł. – Planujemy przed kwietniową sesją Rady Miasta przygotować projekt uchwały zmieniającej cennik, ale zmiana ma polegać tylko na rozszerzeniu oferty, a nie na podwyżkach.

Lubelski ZTM wytrzyma z obecnymi cenami tak długo, jak długo największy lubelski przewoźnik będzie wytrzymywał rosnące koszty paliw. – Miesięcznie wydajemy na to 640 tys. złotych – mówi Czesław Rydecki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. – Robimy w firmie głębokie programy oszczędnościowe, żeby jak najdłużej wytrzymać. Ale sytuacja jest bardzo napięta.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomp / 2 maja 2011 o 08:57
0
1. A po co marszałek czy prezydent ma zajmować się jakimś PKS-em? Sprzedać jak najszybciej! Do wożenia jest biznes: jak jest popyt, to będzie podaż, chyba że państwo będzie przeszkadzać swoimi przepisami, limitami, koncesjami, licencjami, uprawnieniami itd. W Lublinie w ciągu ostatnich 20 lat urzędnicy wykosili wielu małych przewoźników, no ale dopięli swego: jest SYSTEM i są "zrównoważone" ceny: 2,40 zł.

2. Napisali, że to z powodu wzrostu cen paliwa, więc co tu pomstować na przewoźników.

3. Skoro przewoźnicy nie chcą wozić i zarabiać (jacyś dziwni) w Sylwestra, to może warto założyć taki intratny biznes i zgarnąć wszystko?
1. A po co marszałek czy prezydent ma zajmować się jakimś PKS-em? Sprzedać jak najszybciej! Do wożenia jest biznes: jak jest popyt, to będzie podaż, chyba że państwo będzie przeszkadzać swoimi przepisami, limitami, koncesjami, licencjami, uprawnieniami itd. W Lublinie w ciągu ostatnich 20 lat urzędnicy wykosili wielu małych przewoźników, no ale dopięli swego: jest SYSTEM i są "zrównoważone" ceny: 2,40 zł.

2. Napisali, że to z powodu wzrostu cen paliwa, więc co tu pomstować na przewoźników.

3. Skoro prz... rozwiń
Avatar
agnieszka / 1 maja 2011 o 22:52
0
Panie Marszałku pogoń tych matołków z zarządu bo naprawdę jak przedmówczyni stwierdziła ja podzielam tą opinię, przetrwonili Krasnystaw, towarówkę w Tomaszowie, Pańskie 3,5 mln a regres coraz wiekszy,zwolnienia ludzi to nie pozyskanie pieniędzy.
Avatar
krystyna / 1 maja 2011 o 22:39
0
ale chyba z wiatrakami bo z takimi matołami jak pan kowalczyk i spółka to pan Marszałek miesięcznie musi dokładać po 15 mln zł i to będzie za mało, długi dalej będą rosły.
Ludzie za 11 km płacić 8zł to to chore a autobusy to ruiny ponad 20-letnie smrody.
Avatar
krystyna / 1 maja 2011 o 22:30
0
ale chyba z wiatrakami bo z takimi jak pan kowalczyk i spółka to pan Marszałek miesięcznie musi dokładać po 15 mln zł i to będzie za mało, długi dalej będą rosły
Avatar
PYTKA / 13 kwietnia 2011 o 17:04
0
WIADOMO ZE WLADZA CHCE WYKONCZYC PKS WSCHOD I PRZEJAC PODZAMCZE!!!!!!!!!!!!ALE PANI PREZES WALCZY DZIELNIE!!
Avatar
aron / 11 kwietnia 2011 o 06:36
0
a to już nie pamiętacie jak było przed epoką busów? 15 kursów PKS do Warszawy dziennie 1 kurs PKS do Krakowa, 1 kurs do Katowic faktycznie rewelka.
Avatar
bambo75 / 10 kwietnia 2011 o 19:12
0
[quote name='solaris2284' timestamp='1302421737' post='462049']
Bambo,to ty chrzanisz,busiarze nie zaczęli jeździć 2,5roku temu,ale dużo wcześniej,bodaj 20 lat temu i wtedy zajeżdżali rozkłady PKSowi,aż ten zrezygnował z nierentownych kursów w dzień powszedni,a ty byś chciał uruchomienia rozkładu PKS SPECJALNIE DLA CIEBIE w dzień sylwestrowy-wybacz kierowca PKS też człowiek,chce się bawić jak ty,a firma PKS też nie jest naiwna,na codzień macie ją w du***,a w święta chcielibyście aby dla waszego widzimisię robiła z siebie jelenia.Komuny nie ma,jest wolny rynek,każdy żyje jak chce,więc TAXIarze zamojscy pewnie zawiozą Cię do Lublina nawet w noc sylwestrową,oczywiście za odpowiednią cenę.
[/quote]
Przeczytaj uważnie to,co napisałem-czyli:"busy były przeładowane" -więc nie sądzę,aby tylko moja osoba "przeładowała" busy...Z tego wynika,że ludzi było bardzo dużo-czy TO trudno tak zrozumieć??? Ja nie mówię "kiedy busy zaczęły wozić" lecz mówię,że PKS sam sobie winien upadku. Nikt im nie zabrania świętować w Sylwestra-ale brak autobusu gdy jest naprawdę potrzebny dla wielu ludzi na tak ważnej trasie to chyba spore przegięcie i zaniedbanie-nie sądzisz???
[quote name='solaris2284' timestamp='1302421737' post='462049']
Bambo,to ty chrzanisz,busiarze nie zaczęli jeździć 2,5roku temu,ale dużo wcześniej,bodaj 20 lat temu i wtedy zajeżdżali rozkłady PKSowi,aż ten zrezygnował z nierentownych kursów w dzień powszedni,a ty byś chciał uruchomienia rozkładu PKS SPECJALNIE DLA CIEBIE w dzień sylwestrowy-wybacz kierowca PKS też człowiek,chce się bawić jak ty,a firma PKS też nie jest naiwna,na codzień macie ją w du***,a w święta chcielibyście aby dla waszego widzimisię robiła... rozwiń
Avatar
luis / 10 kwietnia 2011 o 14:57
0
A ja pier..... tych oszustów z PKS i pomykam sobie rowerk iem
Avatar
solaris2284 / 10 kwietnia 2011 o 09:48
0
Bambo,to ty chrzanisz,busiarze nie zaczęli jeździć 2,5roku temu,ale dużo wcześniej,bodaj 20 lat temu i wtedy zajeżdżali rozkłady PKSowi,aż ten zrezygnował z nierentownych kursów w dzień powszedni,a ty byś chciał uruchomienia rozkładu PKS SPECJALNIE DLA CIEBIE w dzień sylwestrowy-wybacz kierowca PKS też człowiek,chce się bawić jak ty,a firma PKS też nie jest naiwna,na codzień macie ją w du***,a w święta chcielibyście aby dla waszego widzimisię robiła z siebie jelenia.Komuny nie ma,jest wolny rynek,każdy żyje jak chce,więc TAXIarze zamojscy pewnie zawiozą Cię do Lublina nawet w noc sylwestrową,oczywiście za odpowiednią cenę.
Bambo,to ty chrzanisz,busiarze nie zaczęli jeździć 2,5roku temu,ale dużo wcześniej,bodaj 20 lat temu i wtedy zajeżdżali rozkłady PKSowi,aż ten zrezygnował z nierentownych kursów w dzień powszedni,a ty byś chciał uruchomienia rozkładu PKS SPECJALNIE DLA CIEBIE w dzień sylwestrowy-wybacz kierowca PKS też człowiek,chce się bawić jak ty,a firma PKS też nie jest naiwna,na codzień macie ją w du***,a w święta chcielibyście aby dla waszego widzimisię robiła z siebie jelenia.Komuny nie ma,jest wolny rynek,każdy żyje jak chce,więc TAXIarze zamojscy pe... rozwiń
Avatar
bambo75 / 9 kwietnia 2011 o 18:37
0
[quote name='solaris2284' timestamp='1302365145' post='461850']
Cieszyliście się przed laty jak temu często jeżdżącemu znienawidzonemu przez was PKSowi doszła tania konkurencja w postaci busów.Minęły lata i obudziliście się z ręką w nocniku,bo wasze kochane busiarstwo wykosiło PKS,a wam by się chciało teraz jeździć właśnie z tym przewoźnikiem,którego sami pogrążyliście wcześniej.Należało myśleć perspektywicznie,a nie teraz płakać.PŁAĆ i PŁACZ.
[/quote]
Przestań chrzanić głupoty! -bo PKS sam sobie też jest winien tej sytuacji! Dwa i pół roku temu w Sylwestra po południu dostać się PKSem z Zamościa do Lublina było niemożliwością-bo żaden nie jechał,a busy w Zamościu były przeładowane. Nie wiem jak było w następnych latach-ale wtedy to był koszmar! Wymarzłem się na dworcu w Zamościu około 2 godziny zanim mnie "luźniejszy" bus zabrał. To wstyd i hańba,żeby PKS tak zaniedbywał połączenia w tak ważnym dniu między dwoma wielkimi miastami Lubelszczyzny podczas gdy Autonaprawa do jakichś pipidówek kursowała...! Więc nie mów,że busiarze wykosili PKS!
[quote name='solaris2284' timestamp='1302365145' post='461850']
Cieszyliście się przed laty jak temu często jeżdżącemu znienawidzonemu przez was PKSowi doszła tania konkurencja w postaci busów.Minęły lata i obudziliście się z ręką w nocniku,bo wasze kochane busiarstwo wykosiło PKS,a wam by się chciało teraz jeździć właśnie z tym przewoźnikiem,którego sami pogrążyliście wcześniej.Należało myśleć perspektywicznie,a nie teraz płakać.PŁAĆ i PŁACZ.
[/quote]
Przestań chrzanić głupoty! -bo PKS sam sobie... rozwiń
Avatar
Tomp / 2 maja 2011 o 08:57
0
1. A po co marszałek czy prezydent ma zajmować się jakimś PKS-em? Sprzedać jak najszybciej! Do wożenia jest biznes: jak jest popyt, to będzie podaż, chyba że państwo będzie przeszkadzać swoimi przepisami, limitami, koncesjami, licencjami, uprawnieniami itd. W Lublinie w ciągu ostatnich 20 lat urzędnicy wykosili wielu małych przewoźników, no ale dopięli swego: jest SYSTEM i są "zrównoważone" ceny: 2,40 zł.

2. Napisali, że to z powodu wzrostu cen paliwa, więc co tu pomstować na przewoźników.

3. Skoro przewoźnicy nie chcą wozić i zarabiać (jacyś dziwni) w Sylwestra, to może warto założyć taki intratny biznes i zgarnąć wszystko?
1. A po co marszałek czy prezydent ma zajmować się jakimś PKS-em? Sprzedać jak najszybciej! Do wożenia jest biznes: jak jest popyt, to będzie podaż, chyba że państwo będzie przeszkadzać swoimi przepisami, limitami, koncesjami, licencjami, uprawnieniami itd. W Lublinie w ciągu ostatnich 20 lat urzędnicy wykosili wielu małych przewoźników, no ale dopięli swego: jest SYSTEM i są "zrównoważone" ceny: 2,40 zł.

2. Napisali, że to z powodu wzrostu cen paliwa, więc co tu pomstować na przewoźników.

3. Skoro prz... rozwiń
Avatar
agnieszka / 1 maja 2011 o 22:52
0
Panie Marszałku pogoń tych matołków z zarządu bo naprawdę jak przedmówczyni stwierdziła ja podzielam tą opinię, przetrwonili Krasnystaw, towarówkę w Tomaszowie, Pańskie 3,5 mln a regres coraz wiekszy,zwolnienia ludzi to nie pozyskanie pieniędzy.
Avatar
krystyna / 1 maja 2011 o 22:39
0
ale chyba z wiatrakami bo z takimi matołami jak pan kowalczyk i spółka to pan Marszałek miesięcznie musi dokładać po 15 mln zł i to będzie za mało, długi dalej będą rosły.
Ludzie za 11 km płacić 8zł to to chore a autobusy to ruiny ponad 20-letnie smrody.
Avatar
krystyna / 1 maja 2011 o 22:30
0
ale chyba z wiatrakami bo z takimi jak pan kowalczyk i spółka to pan Marszałek miesięcznie musi dokładać po 15 mln zł i to będzie za mało, długi dalej będą rosły
Avatar
PYTKA / 13 kwietnia 2011 o 17:04
0
WIADOMO ZE WLADZA CHCE WYKONCZYC PKS WSCHOD I PRZEJAC PODZAMCZE!!!!!!!!!!!!ALE PANI PREZES WALCZY DZIELNIE!!
Avatar
aron / 11 kwietnia 2011 o 06:36
0
a to już nie pamiętacie jak było przed epoką busów? 15 kursów PKS do Warszawy dziennie 1 kurs PKS do Krakowa, 1 kurs do Katowic faktycznie rewelka.
Avatar
bambo75 / 10 kwietnia 2011 o 19:12
0
[quote name='solaris2284' timestamp='1302421737' post='462049']
Bambo,to ty chrzanisz,busiarze nie zaczęli jeździć 2,5roku temu,ale dużo wcześniej,bodaj 20 lat temu i wtedy zajeżdżali rozkłady PKSowi,aż ten zrezygnował z nierentownych kursów w dzień powszedni,a ty byś chciał uruchomienia rozkładu PKS SPECJALNIE DLA CIEBIE w dzień sylwestrowy-wybacz kierowca PKS też człowiek,chce się bawić jak ty,a firma PKS też nie jest naiwna,na codzień macie ją w du***,a w święta chcielibyście aby dla waszego widzimisię robiła z siebie jelenia.Komuny nie ma,jest wolny rynek,każdy żyje jak chce,więc TAXIarze zamojscy pewnie zawiozą Cię do Lublina nawet w noc sylwestrową,oczywiście za odpowiednią cenę.
[/quote]
Przeczytaj uważnie to,co napisałem-czyli:"busy były przeładowane" -więc nie sądzę,aby tylko moja osoba "przeładowała" busy...Z tego wynika,że ludzi było bardzo dużo-czy TO trudno tak zrozumieć??? Ja nie mówię "kiedy busy zaczęły wozić" lecz mówię,że PKS sam sobie winien upadku. Nikt im nie zabrania świętować w Sylwestra-ale brak autobusu gdy jest naprawdę potrzebny dla wielu ludzi na tak ważnej trasie to chyba spore przegięcie i zaniedbanie-nie sądzisz???
[quote name='solaris2284' timestamp='1302421737' post='462049']
Bambo,to ty chrzanisz,busiarze nie zaczęli jeździć 2,5roku temu,ale dużo wcześniej,bodaj 20 lat temu i wtedy zajeżdżali rozkłady PKSowi,aż ten zrezygnował z nierentownych kursów w dzień powszedni,a ty byś chciał uruchomienia rozkładu PKS SPECJALNIE DLA CIEBIE w dzień sylwestrowy-wybacz kierowca PKS też człowiek,chce się bawić jak ty,a firma PKS też nie jest naiwna,na codzień macie ją w du***,a w święta chcielibyście aby dla waszego widzimisię robiła... rozwiń
Avatar
luis / 10 kwietnia 2011 o 14:57
0
A ja pier..... tych oszustów z PKS i pomykam sobie rowerk iem
Avatar
solaris2284 / 10 kwietnia 2011 o 09:48
0
Bambo,to ty chrzanisz,busiarze nie zaczęli jeździć 2,5roku temu,ale dużo wcześniej,bodaj 20 lat temu i wtedy zajeżdżali rozkłady PKSowi,aż ten zrezygnował z nierentownych kursów w dzień powszedni,a ty byś chciał uruchomienia rozkładu PKS SPECJALNIE DLA CIEBIE w dzień sylwestrowy-wybacz kierowca PKS też człowiek,chce się bawić jak ty,a firma PKS też nie jest naiwna,na codzień macie ją w du***,a w święta chcielibyście aby dla waszego widzimisię robiła z siebie jelenia.Komuny nie ma,jest wolny rynek,każdy żyje jak chce,więc TAXIarze zamojscy pewnie zawiozą Cię do Lublina nawet w noc sylwestrową,oczywiście za odpowiednią cenę.
Bambo,to ty chrzanisz,busiarze nie zaczęli jeździć 2,5roku temu,ale dużo wcześniej,bodaj 20 lat temu i wtedy zajeżdżali rozkłady PKSowi,aż ten zrezygnował z nierentownych kursów w dzień powszedni,a ty byś chciał uruchomienia rozkładu PKS SPECJALNIE DLA CIEBIE w dzień sylwestrowy-wybacz kierowca PKS też człowiek,chce się bawić jak ty,a firma PKS też nie jest naiwna,na codzień macie ją w du***,a w święta chcielibyście aby dla waszego widzimisię robiła z siebie jelenia.Komuny nie ma,jest wolny rynek,każdy żyje jak chce,więc TAXIarze zamojscy pe... rozwiń
Avatar
bambo75 / 9 kwietnia 2011 o 18:37
0
[quote name='solaris2284' timestamp='1302365145' post='461850']
Cieszyliście się przed laty jak temu często jeżdżącemu znienawidzonemu przez was PKSowi doszła tania konkurencja w postaci busów.Minęły lata i obudziliście się z ręką w nocniku,bo wasze kochane busiarstwo wykosiło PKS,a wam by się chciało teraz jeździć właśnie z tym przewoźnikiem,którego sami pogrążyliście wcześniej.Należało myśleć perspektywicznie,a nie teraz płakać.PŁAĆ i PŁACZ.
[/quote]
Przestań chrzanić głupoty! -bo PKS sam sobie też jest winien tej sytuacji! Dwa i pół roku temu w Sylwestra po południu dostać się PKSem z Zamościa do Lublina było niemożliwością-bo żaden nie jechał,a busy w Zamościu były przeładowane. Nie wiem jak było w następnych latach-ale wtedy to był koszmar! Wymarzłem się na dworcu w Zamościu około 2 godziny zanim mnie "luźniejszy" bus zabrał. To wstyd i hańba,żeby PKS tak zaniedbywał połączenia w tak ważnym dniu między dwoma wielkimi miastami Lubelszczyzny podczas gdy Autonaprawa do jakichś pipidówek kursowała...! Więc nie mów,że busiarze wykosili PKS!
[quote name='solaris2284' timestamp='1302365145' post='461850']
Cieszyliście się przed laty jak temu często jeżdżącemu znienawidzonemu przez was PKSowi doszła tania konkurencja w postaci busów.Minęły lata i obudziliście się z ręką w nocniku,bo wasze kochane busiarstwo wykosiło PKS,a wam by się chciało teraz jeździć właśnie z tym przewoźnikiem,którego sami pogrążyliście wcześniej.Należało myśleć perspektywicznie,a nie teraz płakać.PŁAĆ i PŁACZ.
[/quote]
Przestań chrzanić głupoty! -bo PKS sam sobie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii 0 0

Billennium, lider branży IT, który rozbudowuje swoją lubelską siedzibę rozpoczął ekspansję na rynek indyjski.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 10

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!