Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 sierpnia 2019 r.
10:16

Lublin-Dęblin. Ruch pociągów wznowią jeszcze przed wyborami? Prace trwają nawet w niedziele i nocami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
64 30 A A
Przystanek Lublin Zachód powstaje na wysokości dzielnicy Czuby
Przystanek Lublin Zachód powstaje na wysokości dzielnicy Czuby (fot. Dominik Smaga)

Najpóźniej 20 października, a być może jeszcze przed wyborami, wznowiony ma być ruch pociągów pasażerskich na linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Takie kursy znalazły się w zaktualizowanym kilka dni temu rozkładzie jazdy. Nie widać w nim jednak dalekobieżnych pociągów przez Nałęczów i Puławy, a wyłącznie połączenia regionalne

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

20 października to termin jednej z czterech korekt rozkładu jazdy, który wprowadzany jest raz na rok, w grudniu, a później modyfikowany w marcu, czerwcu, wrześniu i październiku. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy przebudowywana linia między Lublinem a Dęblinem ma być doprowadzona do takiego stanu, aby możliwe było przywrócenie ruchu pociągów po jednym torze, przy ograniczonej przepustowości szlaku.

Co wpisano w rozkład jazdy

Z dostępnych tabel z sieciowym rozkładem jazdy (zostały zaktualizowane w ostatni piątek) wynika, że od 20 października wznowiony ma być ruch pociągów regionalnych między Lublinem a Dęblinem.

Odjazdy z Lublina zaplanowano na godz. 4.53 (od poniedziałku do piątku), 5.45 (codziennie), 14.52 (od poniedziałku do piątku), 15.53 (codziennie), 16.49 (codziennie) oraz 19.52 (codziennie).

Odjazdy z Dęblina przewidziano na godz. 6.05 (codziennie), 7.43 (od poniedziałku do piątku), 14.00 (codziennie), 17.00 (codziennie), 17.58 (tylko w niedziele).

Przejazd ma trwać nieco ponad godzinę. 1 i 11 listopada część wspomnianych pociągów miałaby nie wyjechać w trasy.

Czego w rozkładach nie ma

Z sieciowego rozkładu nie wynika na razie, by pociągi dalekobieżne z Lublina miały jesienią powrócić z objazdu przez Lubartów, Parczew i Łuków na podstawową trasę przez Nałęczów, Puławy i Dęblin. Obsługująca dalsze trasy spółka PKP Intercity nie kwapi się jednak do odpowiedzi na pytania o terminy wznowienia kursów i o to, jak wiele pociągów wróci z objazdów, a ile na nich pozostanie.

– O zmianach w kursowaniu pociągów informujemy wówczas, kiedy są one ostatecznie przyjęte w rozkładach jazdy lub w ich korektach – odpisuje nam Zespół Prasowy PKP Intercity.

Oficjalny rozkład jazdy milczy na razie o nowym przystanku Lublin Zachód powstającym na wysokości dzielnicy Czuby. Z tabel nie wynika, by od 20 października miały tu stawać pociągi. Na przystanku trwa budowa peronu, do wykończenia jest też przejście podziemne łączące Czuby z peronem i lasem Stary Gaj.

Wybory przyspieszą otwarcie?

Jeden z naszych Czytelników sugeruje, że pociągi mogą wrócić na przebudowywany odcinek Lublin-Dęblin nieznacznie przed terminem ustalonym w harmonogramie. Twierdzi, że wznowienie ruchu może nastąpić już 10 października.

Co na to spółka PKP Polskie Linie Kolejowe? Nie podaje konkretnej daty. – Kursowanie pociągów pomiędzy Lublinem a Dęblinem, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, planowane jest na przełomie września i października – stwierdza jedynie Mirosław Siemieniec, rzecznik Polskich Linii Kolejowych.

Wcześniejsze wznowienie ruchu może się wydawać o tyle możliwe, że 10 października będzie finiszować kampania wyborcza do parlamentu, a dla polityków to dobra okazja, żeby się pokazać w korzystnym kontekście.

Natomiast „zwykły” termin korekty rozkładu, czyli 20 października, to już tydzień po wyborach.

Przebudowa w szybkim tempie

O wznowionej wiosną przebudowie linii kolejowej z Lublina do Warszawy nie można ostatnio powiedzieć, że toczy się ślamazarnie. Zdarza się nawet, że robotnicy pracują tu w niedziele i nocami, przy ostrym świetle reflektorów. Zanim doszło do takiego przyspieszenia był kilkumiesięczny przestój spowodowany rezygnacją z kontraktu przez poprzedniego generalnego wykonawcę, włoską firmę Astaldi. Wiosną na opuszczony przez nią plac budowy wpuszczone zostały dwie firmy: Track Tec Construction między Lublinem a Nałęczowem oraz Budimex między Nałęczowem a Dęblinem.

e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2019 o 10:36
+41
A może zamiast przeklepywać zdania od innych podmiotów, któryś z dziennikarzy wziąłby do ręki aparat i sam uwiecznił stan linii na odcinku Lublin - Dęblin, skonsultował potem te zdjęcia z kolejarzami/budowlańcami i napisał swój własny artykuł, który rzetelnie obrazowałby czytelnikom czy trasa Lublin - Dęblin zostanie otwarta przed 20 października czy też nie. Bo z obserwacji ludzi z branży wynika, że 20 października przejedzie tędy tylko drezyna... a PKP to spółka państwowa i wprowadzi taki rozkład jaki tylko sobie rząd przed wyborami zażyczy nawet TGV na odcinku Warszawa - Łódź...
A może zamiast przeklepywać zdania od innych podmiotów, któryś z dziennikarzy wziąłby do ręki aparat i sam uwiecznił stan linii na odcinku Lublin - Dęblin, skonsultował potem te zdjęcia z kolejarzami/budowlańcami i napisał swój własny artykuł, który rzetelnie obrazowałby czytelnikom czy trasa Lublin - Dęblin zostanie otwarta przed 20 października czy też nie. Bo z obserwacji ludzi z branży wynika, że 20 października przejedzie tędy tylko drezyna... a PKP to spółka państwowa i wprowadzi taki rozkład jaki tylko sobie rząd przed wyborami zażycz... rozwiń
Avatar
Pekapówka / 20 sierpnia 2019 o 11:49
+33
Panie Redaktorze, proponuje ruszenie 4 liter i pojechanie do Miłocina i zobaczenie sobie jak wygląda postęp robót a potem dopiero zaśmiecanie internetu bajkami o pociągach jeżdzących do Dęblina za 2 miesiące.
Avatar
?? / 20 sierpnia 2019 o 11:08
+25
ale czy po drodze będa się zatrzymywać?..... bo peronów brak....
Avatar
kolejorz / 20 sierpnia 2019 o 10:27
+25
Pobudują rozebrane wiadukty na trasie Puławy-Lublin w niecałe 3 miesiące??!
Avatar
eN / 20 sierpnia 2019 o 12:34
+23
Ta trasa powinna być gotowa pod koniec 2018.
Avatar
Ha ha ha / 20 sierpnia 2019 o 10:32
+21
Na przełomie września i października HAHAAHHHA HAHAAHHHA HAHAAHHHA HAHAAHHHA Komu wciskacie takie bajki? Chyba tylko naiwniakom
Avatar
... / 20 sierpnia 2019 o 11:17
+19
Nie rozumiem skąd niedowierzanie ? W tekście nie pada ani razu rok planowanego otwarcia. Co? Do 20 października 2022 nie zdążą? ;P
Avatar
K / 20 sierpnia 2019 o 15:16
+18
Fajnie, tylko proszę sprawdzić szczegóły dla tych połączeń Lublin-Dęblin po 20 października - "Uwagi: Połączenie autobusowe; Autobusowa komunikacja zastępcza; Klasa 2; Przewóz rowerów niemożliwy"...
Avatar
Seba / 20 sierpnia 2019 o 12:38
+18
Czy ten redaktor był na gruncie i widział ten postęp prac? Życzę panu(pani) żeby mogli przejechać się w tym okresie tj od października, pociągiem na trasie Lublin - Dęblin. Pozdrawiam i następnym razem proszę rzetelne informacje.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2019 o 11:29
+17
Przejezdność pewnie będzie, tylko niewiele z tego wynika. Busy jeżdżą tą trasą co kilkanaście minut więc wątpliwe by nagle szukali pociągów. Bez tras dalekobieżny prawdziwe życie nie wróci na lk7, a tu pojawią się kłopoty z taborem
Avatar
Ja / 21 sierpnia 2019 o 15:18
+3
Tiaaa...A pociągi z Krakowa i Katowic też bądą jeździć przez Siedlce.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 13:17
+7
I po co było jeszcze tydzień dwa temu pisać o terminach wrześniowych skoro dziś przenosi się na październik i jeszcze pisze, że chodzi o wybory. Jak jeden komentujący napisał o jakości i tempie budowy oceń Pan Panie redaktorze stan budowy objeżdżając tą trasę, przystanki, stacje, perony, wiadukty ze szczególnym wskazaniem wiaduktu nad Diamentową i mostów nad Bystrzycą. Polska nie Chiny gdzie w noc kładą kompletny układ torowy pod małą stację sprawdzają i rano jadą pociągi. Budowa to nie wszystko inspektorzy wojewódzcy od nadzoru budowlanego albo będą robić normę 48 godzin na 24 albo będą podpisywać ściemę o gotowości obiektów i trasy. To dla podkreślenia bzdury terminów tak wrześniowych kiedyś jak i październikowych w tym artykule.
I po co było jeszcze tydzień dwa temu pisać o terminach wrześniowych skoro dziś przenosi się na październik i jeszcze pisze, że chodzi o wybory. Jak jeden komentujący napisał o jakości i tempie budowy oceń Pan Panie redaktorze stan budowy objeżdżając tą trasę, przystanki, stacje, perony, wiadukty ze szczególnym wskazaniem wiaduktu nad Diamentową i mostów nad Bystrzycą. Polska nie Chiny gdzie w noc kładą kompletny układ torowy pod małą stację sprawdzają i rano jadą pociągi. Budowa to nie wszystko inspektorzy wojewódzcy od nadzoru budowlanego ... rozwiń
Avatar
Marco.Węglin / 20 sierpnia 2019 o 23:12
+10
Taaa taka kiełbasa wyborcza. Przecież na tym placu budowy jest jeszcze roboty na przynajmniej pół roku, żeby to się jakoś kupy trzymalo aby chociaż po jednym torze mógł bezpiecznie przejechać jakiś pociąg.
Avatar
rolnik z bliska / 20 sierpnia 2019 o 20:26
+16
Panie Smaga, zamiast pisać bzdury zza biurka i okłamywać ludzi pisząc że ok. 10 października będą kursowały pociągi po wyremontowanej linii kolejowej nr 7 - Dęblin - Lublin, powinien Pan pojechać w teren i zobaczyć co się tam dzieje. Stacja Motycz, sobota 17 sierpnia godz. ok. 12.30. Dwóch pracowników siedzi i ... cisza. Obok przepust drogowy bez obsypki, brak nasypu kolejowego. Godzinę później już nie ma nikogo na budowie. W Czesławicach i w Piotrowicach nie ma wiaduktów kolejowych ! W półtora miesiąca zbudują wiadukty, skoro z remontem jednego nad ul. Diamentową w Lublinie pierdzielą się dwa lata ?!
Panie Smaga, zamiast pisać bzdury zza biurka i okłamywać ludzi pisząc że ok. 10 października będą kursowały pociągi po wyremontowanej linii kolejowej nr 7 - Dęblin - Lublin, powinien Pan pojechać w teren i zobaczyć co się tam dzieje. Stacja Motycz, sobota 17 sierpnia godz. ok. 12.30. Dwóch pracowników siedzi i ... cisza. Obok przepust drogowy bez obsypki, brak nasypu kolejowego. Godzinę później już nie ma nikogo na budowie. W Czesławicach i w Piotrowicach nie ma wiaduktów kolejowych ! W półtora miesiąca zbudują wiadukty, skoro z remontem jed... rozwiń
Avatar
jasiek / 20 sierpnia 2019 o 16:37
+8
Czemu oni tak łżą? No czemu, koryto jest aż tak ważne dla nich???
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2019 o 16:06
+12
To otwarcie jak i przejazd pociagu bd tylko i WYŁĄCZNIE POD WYBORY, pozniwj znow zostanie zamknieta nitka
Avatar
K / 20 sierpnia 2019 o 15:16
+18
Fajnie, tylko proszę sprawdzić szczegóły dla tych połączeń Lublin-Dęblin po 20 października - "Uwagi: Połączenie autobusowe; Autobusowa komunikacja zastępcza; Klasa 2; Przewóz rowerów niemożliwy"...
Avatar
Kalafior / 20 sierpnia 2019 o 15:16
+14
Tory są tylko wiaduktów jakoś brakuje
Avatar
polak i Patriota... / 20 sierpnia 2019 o 15:03
-25
wchodzimy w etap walki o prawdziwą Polskę i jej naród zawsze oddany wierze ojców i Matki Przenajświętszej! Polacy i Patrioci powinni stanac na froncie przemian i zafundować POmatolom niespodziankę i powołać Czwórki robocze co to by pomagać w takich pracach ulepszających wszystko. Takie brygady już mielismy i zbudowaliśmy kraj od nowa i tak trzeba dalej odwolywac się do historycznych dzialan.
Avatar
Trasa przez Dęblin jest zbędna! / 20 sierpnia 2019 o 14:11
-65
Trasa przez Dęblin jest zbędna! Dęblin i Ryki to wiochy!Trasa przez Siedlce i Lubartów jest bardzo dobra, niech tak zostanie jak jest teraz! Dobudować drugi tor, zelektryfikować i tyle! Dęblin i Ryki to wiochy, gdzie psy dupami szczekają, a krowy robią placki na ulicach!Wszędzie tam śmierdzi gnojówką!
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sokół Konopnica potrzebuje napastnika

Sokół Konopnica potrzebuje napastnika 0 0

W Konopnicy pragną uniknąć powtórki z poprzedniego sezonu i spokojnie zapewnić sobie utrzymanie. Bez skutecznych napastników może być jednak o osiągnięcie celu bardzo trudno

Zbigniew Ziobro może dostać grzywnę za nielegalną agitację. Komisarz złożył zawiadomienie
TYLKO u nas

Zbigniew Ziobro może dostać grzywnę za nielegalną agitację. Komisarz złożył zawiadomienie 0 4

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro może dostać grzywnę za nielegalną agitację. Zawiadomienie w tej sprawie złożył Komisarz Wyborczy w Zamościu. Chodzi o konferencję, która odbyła się w sali tamtejszego ratusza.

Wypadek na szkolnej wycieczce. Autokar z dziećmi z Puław przewrócił się, kilkanaście osób w szpitalach
PILNE

Wypadek na szkolnej wycieczce. Autokar z dziećmi z Puław przewrócił się, kilkanaście osób w szpitalach 22 3

Wypadek autokaru wiozącego uczniów z Puław na wycieczkę. Do zdarzenia doszło w środę przed godz. 10, na drodze do ścieżki dydaktycznej "Królewskie Źródła" w gminie Pionki.

Lodołamacze: Instytucje i firmy z woj. lubelskiego nagrodzone

Lodołamacze: Instytucje i firmy z woj. lubelskiego nagrodzone 0 0

Już od prawie 15 lat nagrody Lodołamacze przełamują bariery, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnością. W Lubelskim Centrum Konferencyjnym przyznano statuetki w sześciu kategoriach.

Karolina Puss zerwała więzadła krzyżowe w kolanie. Wróci do gry w tym sezonie?

Karolina Puss zerwała więzadła krzyżowe w kolanie. Wróci do gry w tym sezonie? 0 2

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin straciła zawodniczkę jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu w Energa Basket Lidze Kobiet. Badania w Łodzi potwierdziły, że Karolina Puss zerwała więzadło krzyżowe w prawym kolanie. Teraz czeka ją operacja i rehabilitacja. Niewykluczone jednak, że zobaczymy ją na parkiecie jeszcze w tym sezonie

Roztocze Szczebrzeszyn chce się przełamać po dwóch porażkach

Roztocze Szczebrzeszyn chce się przełamać po dwóch porażkach 0 0

Roztocze w poprzednim sezonie zakończyło rozgrywki w górnej połowie tabeli. W obecnej kampanii zespół ze Szczebrzeszyna gra w kratkę i zwycięstwa przeplata porażkami

Rusza II etap najbardziej zielonej inwestycji w Lublinie!
galeria

Rusza II etap najbardziej zielonej inwestycji w Lublinie! 0

I etap Osiedla EKO PARK to prawdziwy hit sprzedażowy – klienci wykupili już 70% mieszkań.

Były dyrektor z WORD w Lublinie skazany za usiłowanie wyłudzenia

Były dyrektor z WORD w Lublinie skazany za usiłowanie wyłudzenia 2 9

Piotr S. były zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie został skazany za usiłowanie wyłudzenia. Podpisał umowę na kupno działki, chociaż nie mógł za nią zapłacić. Sąd wymierzył mu karę więzienia w zawieszeniu.

Bakteria w szpitalu. Jedna osoba zmarła. Na oddziale wstrzymano przyjęcia
PILNE

Bakteria w szpitalu. Jedna osoba zmarła. Na oddziale wstrzymano przyjęcia 14 5

Na oddziale geriatrycznym bialskiego szpitala doszło do zakażenia bakterią Klebsiella pneumoniae. Wystąpiła u dwóch pacjentów, jeden z nich zmarł. Przyczyną śmierci były choroby współistniejące.

Podczas operacji zaszyli w jej ciele narzędzie chirurgiczne. Kobieta zmarła
film

Podczas operacji zaszyli w jej ciele narzędzie chirurgiczne. Kobieta zmarła 0 1

33-letnia pacjentka miała dwie operacje. Podczas pierwszej doszło do zaszycia narzędzia chirurgicznego. W wyniku drugiej operacji, gdy to narzędzie zostało wyciągnięte, doszło do zgonu. Nie bezpośrednio, ale krótki czas po przeprowadzeniu operacji. Prokuratura bada okoliczności śmierci kobiety.

Spektakl "Chcesz się bawić? Zadzwoń!" w Lublinie
13 października 2019, 16:00

Spektakl "Chcesz się bawić? Zadzwoń!" w Lublinie 0 0

Twórcy teatralnych przebojów "Mayday 2" i "Szalone Nożyczki" zapraszają na nowy komediowy hit "Chcesz się bawić? Zadzwoń!". Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy w Lublinie 13 października o godz. 16 w Centrum Kongresowym UP.

50 lat temu powstał Pomnik Walki i Męczeństwa na Majdanku

50 lat temu powstał Pomnik Walki i Męczeństwa na Majdanku 0 2

50 lat temu powstał Pomnik Walki i Męczeństwa na Majdanku – jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Lublinie, a jednocześnie jedno z największych i najciekawszych upamiętnień, które powstały w Polsce i Europie, dla uczczenia ofiar II wojny światowej.

Małe sklepy w centrum Lublina przechodzą metamorfozę. "To pomaga w wyścigu z galeriami handlowymi"
galeria

Małe sklepy w centrum Lublina przechodzą metamorfozę. "To pomaga w wyścigu z galeriami handlowymi" 18 10

Kolejne dwa małe sklepy wyładniały z pomocą władz miasta. Zrzuciły krzykliwe szyldy, zawiesiły mniejsze i stonowane, zadbały o lepsze wyeksponowanie towaru. Ratusz tłumaczy, że to pomaga w wyścigu z galeriami handlowymi

Lublin: 20-letni "wnuczek" zatrzymany za napady. Grozi mu 10 lat więzienia

Lublin: 20-letni "wnuczek" zatrzymany za napady. Grozi mu 10 lat więzienia 2 5

20-letni mieszkaniec Lublina odpowie za dwa napady rabunkowe i włamanie. Był również poszukiwany za oszustwo "na wnuczka"

Słoweniec udawał lekarza z Węgier. Zatrzymali go policjanci

Słoweniec udawał lekarza z Węgier. Zatrzymali go policjanci 0 1

33-letni Słoweniec udawał lekarza z Węgier. Oszukał 88-latka z Łukowa

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.