Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 listopada 2011 r.
17:42
Edytuj ten wpis

Działki w Lublinie: Drugie podejście do sprzedaży poligonu

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 10 A A
Górki czechowskie
Górki czechowskie

Magistrat znów szuka chętnych na działki pod domy jednorodzinne przy ul. Raginisa i Bołbotta w pobliżu
ul. Poligonowej koło górek czechowskich. Urząd Miasta właśnie ogłosił przetarg na ich sprzedaż. Wszystkie mają ok. 1 tys. mkw. powierzchni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Licytacja zaplanowana jest na 25 listopada, ale niecały tydzień wcześniej będzie wiadomo, czy do takiej licytacji w ogóle dojdzie. Wszystko zależy od tego, czy będzie zainteresowanie zakupem tych nieruchomości.

Wcześniej chętnych nie było – we wrześniu magistrat próbował sprzedać znacznie więcej działek, ale nikt nie stanął do licytacji. Zdaniem ekspertów przetarg zakończył się fiaskiem, bo miasto zaproponowało za duże ceny wywoławcze.

Teraz na licytację wystawiona została część działek z wrześniowego przetargu, dokładnie jest to 15 parceli. W przypadku siedmiu z nich urzędnicy zdecydowali się na utrzymanie poprzedniej ceny wywoławczej. Dotyczy to parceli przy ul. Raginisa 33, 35, 37, 39, 41, 43 i 45. Tu w przeliczeniu cena wywoławcza wynosi ok. 370 zł za metr kwadratowy.
Obniżona została za to cena wywoławcza pozostałych ośmiu działek przy Raginisa 73, 75, 77, 79, 81 i 83 oraz Bołbotta 22 i 30. Stawka spadła z ok. 370 zł do ok. 330 zł za mkw.

Wrześniowy przetarg nie był jedynym w tym roku przykładem nieudanej próby sprzedaży nieruchomości.

Ratuszowi nie udało się też znaleźć chętnego na działki inwestycyjne przy ul. Koncertowej 6–8 i 8a oraz na parcelę u zbiegu al. Kompozytorów Polskich i ul. Północnej. Do tej pory miastu udało się pozyskać zaledwie jedną trzecią kwoty, którą planowało w tym roku zarobić na sprzedaży swoich nieruchomości.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 listopada 2011 r. o 13:48
0
[quote name='Piotrek' timestamp='1320313119' post='554307']
"Zdaniem ekspertów przetarg zakończył się fiaskiem, bo miasto zaproponowało za duże ceny wywoławcze."

Nie, no poważnie? Eksperci? Co wy powiecie? Na forum to samo wszyscy pisali już przed 1 przetargiem, poza ratuszowymi naganiaczami oczywiście. Miejsce jest fajne, ale bez jaj - nie za takie pieniądze! Wystarczy sobie porównać na pierwszym lepszym portalu ceny działek w Lublinie, ludzie nie są głupi.
[/quote]

Najpierw "eksperci" wynajęci przez Ratusz ustalili ceny wywoławcze, a potem "eksperci" ustalili, że te ceny są za wysokie, a teraz "eksperci" obniżyli ceny wywoławcze o 30 - 40 zł. G... sprzedadzą, a nie te haszcze.
[quote name='Piotrek' timestamp='1320313119' post='554307']
"Zdaniem ekspertów przetarg zakończył się fiaskiem, bo miasto zaproponowało za duże ceny wywoławcze."

Nie, no poważnie? Eksperci? Co wy powiecie? Na forum to samo wszyscy pisali już przed 1 przetargiem, poza ratuszowymi naganiaczami oczywiście. Miejsce jest fajne, ale bez jaj - nie za takie pieniądze! Wystarczy sobie porównać na pierwszym lepszym portalu ceny działek w Lublinie, ludzie nie są głupi.
[/quote]

... rozwiń
Avatar
Piotrek / 3 listopada 2011 r. o 10:38
0
"Zdaniem ekspertów przetarg zakończył się fiaskiem, bo miasto zaproponowało za duże ceny wywoławcze."

Nie, no poważnie? Eksperci? Co wy powiecie? Na forum to samo wszyscy pisali już przed 1 przetargiem, poza ratuszowymi naganiaczami oczywiście. Miejsce jest fajne, ale bez jaj - nie za takie pieniądze! Wystarczy sobie porównać na pierwszym lepszym portalu ceny działek w Lublinie, ludzie nie są głupi.
Avatar
irena / 2 listopada 2011 r. o 20:26
0
raz że cena za wysoka,dwa może powtórzyć się sytuacja z pod Globusa.Dawni właściciele upomną się o swoją własność
Avatar
100 g. / 2 listopada 2011 r. o 15:08
0
nie mogę pojąć ludzi którzy robią z ziebie durni po kilka razy z rzędu. Na dodatek pewnie myślą że są mądrzy. No cóż , głupie - bo lubelskie.
Avatar
Gość / 2 listopada 2011 r. o 15:05
0
[size="3"]Już widzę jak biedny lubelski lud rzuci się w kryzysie na te pagórki i krzaczki po 330 - 370 zł za metr.
Działeczka 1000 metrowa za około 350 tys. PLN + budowa domu za 400 - 500 tys. PLN = ponad 800 tys. PLN.
Są chętni, żeby zbudować dom i ugrzęznąć w błocie potem ?[/size]
Avatar
Gość / 2 listopada 2011 r. o 15:00
0
" (...) Tu w przeliczeniu cena wywoławcza wynosi ok. 370 zł za mkw.
Obniżona została za to cena wywoławcza pozostałych 8 działek.
Stawka spadła z ok. 370 zł do ok. 330 zł za mkw "


Jeśli Ratusz nie wie ile warte są te działki to niech zapyta notariuszy jakie są ceny transakcyjne, he he.

Max 150 - 200 zł za 1 metr.
Poza tym na Górkach Czechowskich nie ma uzbrojenia, asfaltowych ulic, dojazdu, infrastruktury itp.

ŻADNA z tych parceli nie zostanie sprzedana. Amen.
Avatar
Marek / 2 listopada 2011 r. o 13:38
0
jestem zainteresowany tymi działkami, ceny są kosmiczne, działki nie uzbrojone, bez dojazdu do konkretnych parceli, na 100% teraz też nikt nie kupi ich po takiej cenie...

mam tylko pytanie kto za takie zabawy z przetargami płaci? urzędnicy nie mają co robić? o ile mi wiadomo trzy nieudane przetargi to konieczność kolejnej wyceny nieruchomości, kto za te wyceny zapłaci? kto rozliczy rzeczoznawców, którzy wzięli kasę za wycenę z kosmosu, wycenę po której nikt nie kupił działek? czy oni w ogóle orientują się w cenach? myślę, że to temat dla rzetelnego dziennikarza...

rzeczoznawca wycenia działki na 350 zł za metr, bierze za to kasę, urzędnicy organizują przetarg, i biorą za to kasę, a później się okazuje, że nikt nie kupuje tych działek po takiej cenie... i wszystko w porządku?
jestem zainteresowany tymi działkami, ceny są kosmiczne, działki nie uzbrojone, bez dojazdu do konkretnych parceli, na 100% teraz też nikt nie kupi ich po takiej cenie...

mam tylko pytanie kto za takie zabawy z przetargami płaci? urzędnicy nie mają co robić? o ile mi wiadomo trzy nieudane przetargi to konieczność kolejnej wyceny nieruchomości, kto za te wyceny zapłaci? kto rozliczy rzeczoznawców, którzy wzięli kasę za wycenę z kosmosu, wycenę po której nikt nie kupił działek? czy oni w ogóle orientują się w cenach? myślę, że to ... rozwiń
Avatar
Rychu z peło / 2 listopada 2011 r. o 13:16
0
To ku*** b. ciekawe bo ten samm urząd właścicieli działek na poligonowej wywłaszcza po ok. 150 zł/m2 !!!!
Avatar
rydzyk / 2 listopada 2011 r. o 12:03
0
330-370zł/m2-buahahahaha
Śmiech mnie ogarnia.
Takie działki tyle,że w odległości 15-20 km od granic Lublina (co raczej jest zaletą) można kupić po 45-50zł/m2.
Avatar
Gość / 2 listopada 2011 r. o 11:53
0
Ceny zdecydowanie za wysokie , przecież obserwuje się spadek cen nawet u prywatnych właścicieli
Avatar
Gość / 3 listopada 2011 r. o 13:48
0
[quote name='Piotrek' timestamp='1320313119' post='554307']
"Zdaniem ekspertów przetarg zakończył się fiaskiem, bo miasto zaproponowało za duże ceny wywoławcze."

Nie, no poważnie? Eksperci? Co wy powiecie? Na forum to samo wszyscy pisali już przed 1 przetargiem, poza ratuszowymi naganiaczami oczywiście. Miejsce jest fajne, ale bez jaj - nie za takie pieniądze! Wystarczy sobie porównać na pierwszym lepszym portalu ceny działek w Lublinie, ludzie nie są głupi.
[/quote]

Najpierw "eksperci" wynajęci przez Ratusz ustalili ceny wywoławcze, a potem "eksperci" ustalili, że te ceny są za wysokie, a teraz "eksperci" obniżyli ceny wywoławcze o 30 - 40 zł. G... sprzedadzą, a nie te haszcze.
[quote name='Piotrek' timestamp='1320313119' post='554307']
"Zdaniem ekspertów przetarg zakończył się fiaskiem, bo miasto zaproponowało za duże ceny wywoławcze."

Nie, no poważnie? Eksperci? Co wy powiecie? Na forum to samo wszyscy pisali już przed 1 przetargiem, poza ratuszowymi naganiaczami oczywiście. Miejsce jest fajne, ale bez jaj - nie za takie pieniądze! Wystarczy sobie porównać na pierwszym lepszym portalu ceny działek w Lublinie, ludzie nie są głupi.
[/quote]

... rozwiń
Avatar
Piotrek / 3 listopada 2011 r. o 10:38
0
"Zdaniem ekspertów przetarg zakończył się fiaskiem, bo miasto zaproponowało za duże ceny wywoławcze."

Nie, no poważnie? Eksperci? Co wy powiecie? Na forum to samo wszyscy pisali już przed 1 przetargiem, poza ratuszowymi naganiaczami oczywiście. Miejsce jest fajne, ale bez jaj - nie za takie pieniądze! Wystarczy sobie porównać na pierwszym lepszym portalu ceny działek w Lublinie, ludzie nie są głupi.
Avatar
irena / 2 listopada 2011 r. o 20:26
0
raz że cena za wysoka,dwa może powtórzyć się sytuacja z pod Globusa.Dawni właściciele upomną się o swoją własność
Avatar
100 g. / 2 listopada 2011 r. o 15:08
0
nie mogę pojąć ludzi którzy robią z ziebie durni po kilka razy z rzędu. Na dodatek pewnie myślą że są mądrzy. No cóż , głupie - bo lubelskie.
Avatar
Gość / 2 listopada 2011 r. o 15:05
0
[size="3"]Już widzę jak biedny lubelski lud rzuci się w kryzysie na te pagórki i krzaczki po 330 - 370 zł za metr.
Działeczka 1000 metrowa za około 350 tys. PLN + budowa domu za 400 - 500 tys. PLN = ponad 800 tys. PLN.
Są chętni, żeby zbudować dom i ugrzęznąć w błocie potem ?[/size]
Avatar
Gość / 2 listopada 2011 r. o 15:00
0
" (...) Tu w przeliczeniu cena wywoławcza wynosi ok. 370 zł za mkw.
Obniżona została za to cena wywoławcza pozostałych 8 działek.
Stawka spadła z ok. 370 zł do ok. 330 zł za mkw "


Jeśli Ratusz nie wie ile warte są te działki to niech zapyta notariuszy jakie są ceny transakcyjne, he he.

Max 150 - 200 zł za 1 metr.
Poza tym na Górkach Czechowskich nie ma uzbrojenia, asfaltowych ulic, dojazdu, infrastruktury itp.

ŻADNA z tych parceli nie zostanie sprzedana. Amen.
Avatar
Marek / 2 listopada 2011 r. o 13:38
0
jestem zainteresowany tymi działkami, ceny są kosmiczne, działki nie uzbrojone, bez dojazdu do konkretnych parceli, na 100% teraz też nikt nie kupi ich po takiej cenie...

mam tylko pytanie kto za takie zabawy z przetargami płaci? urzędnicy nie mają co robić? o ile mi wiadomo trzy nieudane przetargi to konieczność kolejnej wyceny nieruchomości, kto za te wyceny zapłaci? kto rozliczy rzeczoznawców, którzy wzięli kasę za wycenę z kosmosu, wycenę po której nikt nie kupił działek? czy oni w ogóle orientują się w cenach? myślę, że to temat dla rzetelnego dziennikarza...

rzeczoznawca wycenia działki na 350 zł za metr, bierze za to kasę, urzędnicy organizują przetarg, i biorą za to kasę, a później się okazuje, że nikt nie kupuje tych działek po takiej cenie... i wszystko w porządku?
jestem zainteresowany tymi działkami, ceny są kosmiczne, działki nie uzbrojone, bez dojazdu do konkretnych parceli, na 100% teraz też nikt nie kupi ich po takiej cenie...

mam tylko pytanie kto za takie zabawy z przetargami płaci? urzędnicy nie mają co robić? o ile mi wiadomo trzy nieudane przetargi to konieczność kolejnej wyceny nieruchomości, kto za te wyceny zapłaci? kto rozliczy rzeczoznawców, którzy wzięli kasę za wycenę z kosmosu, wycenę po której nikt nie kupił działek? czy oni w ogóle orientują się w cenach? myślę, że to ... rozwiń
Avatar
Rychu z peło / 2 listopada 2011 r. o 13:16
0
To ku*** b. ciekawe bo ten samm urząd właścicieli działek na poligonowej wywłaszcza po ok. 150 zł/m2 !!!!
Avatar
rydzyk / 2 listopada 2011 r. o 12:03
0
330-370zł/m2-buahahahaha
Śmiech mnie ogarnia.
Takie działki tyle,że w odległości 15-20 km od granic Lublina (co raczej jest zaletą) można kupić po 45-50zł/m2.
Avatar
Gość / 2 listopada 2011 r. o 11:53
0
Ceny zdecydowanie za wysokie , przecież obserwuje się spadek cen nawet u prywatnych właścicieli