Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 kwietnia 2012 r.
21:23
Edytuj ten wpis

Dziecko poleca „Zamach w Smoleńsku”

0 72 A A

6-klasista z lubelskiej podstawówki w szkolnej gazetce poleca swoim kolegom książkę pt. „Zamach w Smoleńsku”. Niektórzy rodzice są zbulwersowani: Nasze dzieci mają jeszcze czas, aby nasłuchać się takich „rewelacji”!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie poinformował nas rodzic jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie. – Moje dziecko przyniosło do domu egzemplarz gazetki szkolnej „Kurier Szkolny”. Postanowiłem ją przeczytać – opowiada. – Na str. 8 w dziale „Książki, które warto przeczytać” uczeń VI klasy poleca pozycję „Zamach w Smoleńsku” Leszka Szymowskiego.

– W książce znajduje się analiza słynnego filmu pt. „Samolot płonie” nagranego zaraz po katastrofie, na którym słychać strzały oraz głosy polskie i rosyjskie, np. Dawajcie granata. Nie zabijajcie nas. Żyję! Strzelaj. Film ten wraz z jego analizą można oglądać w serwisie YouTube po wpisaniu: zamach w Smoleńsku, katastrofa samolotu, analiza filmu – podpowiada 12-letni autor recenzji.

Zdaniem rodziców, gazetka szkolna to nie miejsce na takie artykuły. – Tekst jest, moim zdaniem, czysto polityczny – mówi ojciec jednego z uczniów. – W gazetce redagowanej przez dzieci i dla dzieci jest to co najmniej niestosowne i niepedagogiczne. Wypacza to światopogląd dzieci i jest to droga w złym kierunku. Nasze dzieci mają jeszcze czas, aby nasłuchać i naczytać się takich „rewelacji”.

Dyrektor szkoły Ryszard Pawka o kontrowersyjnym artykule dowiedział się od nas. – Przeczytałem i rozmawiałem z polonistką, która opiekuje się gazetką. Redagują ją sami uczniowie, ona poprawia tylko błędy językowe. Uznała, że w tym tekście nie ma niczego, co naruszałoby czyjeś dobre imię – mówi.
– Napisał to bardzo dobry uczeń, który ma rozległe zainteresowania. Interesuje się przyrodą, ale też historią – podkreśla dyrektor. – On tę książkę faktycznie miał, czytał, przynosił do szkoły. Książkę, która przecież została dopuszczona do druku. Jeżeli uczniowie interesują się czymś i nie jest to niezgodne z prawem, to nie ma w tym nic złego.
Lubelski kurator oświaty ma na ten temat inne zdanie.

– Książki proponowane do przeczytania uczniom w gazetce szkolnej powinny być dostosowane do ich wieku. Ta nie jest – mówi Krzysztof Babisz. – Czy dziecko jest w stanie zrozumieć zawiłości i wątpliwości, których w tej sprawie nie są mogą wyjaśnić nawet dorośli? Nie sądzę. Dlatego nie dziwię się, że rodziców to mogło zbulwersować – dodaje kurator.

Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
konsul / 10 kwietnia 2012 o 10:23
0
[quote name='marek' timestamp='1333689512' post='618597']
Zacznijmy od tego,że przyczyny katastrofy smoleńskiej są nadal nieznane.Nie znalazły tej przyczyny oficjalne komisje,
bo tezy jakie stawiają nie mają pokrycia nawet w ich własnych opracowaniach.
To jest publicystyka a nie żadne uczciwe,transparentne badanie sprawy.A co z weryfikacją dowodów polegającą
na ich potwierdzeniu z dwóch,trzech źródeł a nie jednego ?
Po to w samolocie jest tyle różnych urządzeń rejestrujących,czarnych skrzynek.Po to na lotnisku jest monitoring,zapisy
rozmów kontrolerów i obrazu monitora,żeby można było łatwiej ustalić przyczynę katastrofy.
A tutaj mamy sporą listę braków.Tak jakoś się składa,że albo coś się nie zapisało,a jeśli się zapisało,to jest
w różny sposób odczytywane.Ginie gdzieś największych rozmiarów rejestrator zapisujący min.ciśnienie atmosferyczne
którego zapisu nie da się w żaden sposób przerobić.Odczyt z tego rejestratora uciąłby spekulacje z jakiego
przyrządu odczytywali wysokość piloci,z radiowysokościomierza,czy wysokościomierza ciśnieniowego.
Niektóre dane podane w tabelach raportów, gdyby traktować je jako prawdziwe,kazałyby widzieć samolot rozbity
jeszcze przed owa słynną brzozą.
Ciekawy temat na lekcje fizyki i matematyki.Jak to się dzieje,że samolot lecący z kątem pochylenia wg.tabel
trzykrotnie,czterokrotnie większym niż kąt nachylenia stoku,na tak małej wysokości,nie zarył ogonem w ziemię???
To co szumnie nazwane jest jarem,a czym jest jar to my Lublinianie doskonale wiemy,okazuje się dolinką której
wschodni stok jest dość długi i łagodny.
[/quote]
Sovietom nikt nie podskoczy,brutalnie karają niepokorność.
[quote name='marek' timestamp='1333689512' post='618597']
Zacznijmy od tego,że przyczyny katastrofy smoleńskiej są nadal nieznane.Nie znalazły tej przyczyny oficjalne komisje,
bo tezy jakie stawiają nie mają pokrycia nawet w ich własnych opracowaniach.
To jest publicystyka a nie żadne uczciwe,transparentne badanie sprawy.A co z weryfikacją dowodów polegającą
na ich potwierdzeniu z dwóch,trzech źródeł a nie jednego ?
Po to w samolocie jest tyle różnych urządzeń rejestrujących,czarnych skrz... rozwiń
Avatar
telanxs / 10 kwietnia 2012 o 09:45
0
Snug, classy, painless, quick, countryside Multitude, personas, self, sunshine overall health, this economic components of designer, regular fashion and then a various health performs a single, particular enchantment, by having a comprehensive receiver collar "show" character. This can be the Rome activity "brings any amazing Us all world-toe [url=http://www.vff-shoes.com/]vibram five fingers[/url] into the pursuit of the astonishing arena of ft . coziness and even health and fitness involving family members.I like any fingers on the Venice trainers, utilize quite at ease, so your paws are calm, several toes and fingers distinct every different feet extending and even capability to move will be far more 100 % free activities, a gain on the permeability, I saw it athlete's foot not even!Swapping surface of the Paris, europe , sports activities specific pub trainers, footwear in the alternate spot state-of-the-art on normal sneaker style and design, which includes a [url=http://www.vff-shoes.com/products_new.html]vibram five fingers uk[/url], blending numerous uppr style and design, fashionable stuffing one, the thing is that, all the freezer push could awesome the universe FiveFingers some other vamp an important athletic shoe bottoms are usually exchanged just by North diverse uppers, which happens to be akin to a pair of boots and [url=http://www.vff-shoes.com/]vibram five finger[/url] are able to turn two or three pairs of shoes, highly tide, commercial in addition to cost effective!Having on Paris circulation belonging to the hands and fingers to exchange see your face [url=http://www.vff-shoes.com/]vibram fingers[/url] or boots, a feeling isn't the comparable, without having shoes to wear following on from the old fashioned sneakers shouldn't be found, light and portable and compact, keep the toes dry up and funky, to counteract microbial expansion, particularly snug[url=http://www.vff-shoes.com/]ashiahihiahiha[/url]!
Snug, classy, painless, quick, countryside Multitude, personas, self, sunshine overall health, this economic components of designer, regular fashion and then a various health performs a single, particular enchantment, by having a comprehensive receiver collar "show" character. This can be the Rome activity "brings any amazing Us all world-toe [url=http://www.vff-shoes.com/]vibram five fingers[/url] into the pursuit of the astonishing arena of ft . coziness and even health and fitness involving family members.I like any fingers... rozwiń
Avatar
marek / 6 kwietnia 2012 o 07:18
0
Zacznijmy od tego,że przyczyny katastrofy smoleńskiej są nadal nieznane.Nie znalazły tej przyczyny oficjalne komisje,
bo tezy jakie stawiają nie mają pokrycia nawet w ich własnych opracowaniach.
To jest publicystyka a nie żadne uczciwe,transparentne badanie sprawy.A co z weryfikacją dowodów polegającą
na ich potwierdzeniu z dwóch,trzech źródeł a nie jednego ?
Po to w samolocie jest tyle różnych urządzeń rejestrujących,czarnych skrzynek.Po to na lotnisku jest monitoring,zapisy
rozmów kontrolerów i obrazu monitora,żeby można było łatwiej ustalić przyczynę katastrofy.
A tutaj mamy sporą listę braków.Tak jakoś się składa,że albo coś się nie zapisało,a jeśli się zapisało,to jest
w różny sposób odczytywane.Ginie gdzieś największych rozmiarów rejestrator zapisujący min.ciśnienie atmosferyczne
którego zapisu nie da się w żaden sposób przerobić.Odczyt z tego rejestratora uciąłby spekulacje z jakiego
przyrządu odczytywali wysokość piloci,z radiowysokościomierza,czy wysokościomierza ciśnieniowego.
Niektóre dane podane w tabelach raportów, gdyby traktować je jako prawdziwe,kazałyby widzieć samolot rozbity
jeszcze przed owa słynną brzozą.
Ciekawy temat na lekcje fizyki i matematyki.Jak to się dzieje,że samolot lecący z kątem pochylenia wg.tabel
trzykrotnie,czterokrotnie większym niż kąt nachylenia stoku,na tak małej wysokości,nie zarył ogonem w ziemię???
To co szumnie nazwane jest jarem,a czym jest jar to my Lublinianie doskonale wiemy,okazuje się dolinką której
wschodni stok jest dość długi i łagodny.
Zacznijmy od tego,że przyczyny katastrofy smoleńskiej są nadal nieznane.Nie znalazły tej przyczyny oficjalne komisje,
bo tezy jakie stawiają nie mają pokrycia nawet w ich własnych opracowaniach.
To jest publicystyka a nie żadne uczciwe,transparentne badanie sprawy.A co z weryfikacją dowodów polegającą
na ich potwierdzeniu z dwóch,trzech źródeł a nie jednego ?
Po to w samolocie jest tyle różnych urządzeń rejestrujących,czarnych skrzynek.Po to na lotnisku jest monitoring,zapisy
rozmów kontrolerów i obrazu monitora... rozwiń
Avatar
krzoy / 5 kwietnia 2012 o 15:40
0
[quote name='Dromek' timestamp='1333622334' post='618337']
"Smoleńska brzoza twardsza od stalowych filarów WTC? Mam prośbę do zwolenników teorii pancernej brzozy, nieufnych w spiskowe teorie dziejów profesora Bininedy i Nowaczyka: Wszyscy widzieliśmy boeingi, wbijające się w stalowe wieże WTC Weszły w nie jak w masło, cały, z dziobem, kadłubem, skrzydłami i ogonem. Zniknęły całe we wnętrzach wież i dopiero po chwili wybuchały na zewnątrz kłębami ognia. Nie było widać, żeby w zderzeniu ze stalowymi filarami obu wież utrąciło się i odpadło jakieś skrzydło. Wręcz przeciwnie - widać było, że skrzydła wbijały się do środka razem z całym samolotem. A teraz moje pytanie do was, wyznawców teorii pancernych brzóz - czy to tupolewy są kruchsze od boeingów, czy też smoleńskie brzozy są aż tak pancerne, że twardsze od stalowych filarów WTC? PS. Tylko mi nie mówcie, że WTC to było szkło, bo na czymś te setki tysięcy ton szkła musiało się jednak trzymać..."
[/quote]
Jak byś "dromek" miał rację to po ścięciu według ciebie żelbetowych słupów w WTC budynek stał jeszcze pół godziny siłą woli...? Brzoza nie musiała uciąć skrzydła, to skrzydło ucięło brzozę (co było widać na zdjęciach pokazywanych w mediach) ale wystarczyło, że to uderzenie uszkodziło stery lub ich hydraulikę i dalej było tak jak było... Trochę myślenia logicznego proponuję!
[quote name='Dromek' timestamp='1333622334' post='618337']
"Smoleńska brzoza twardsza od stalowych filarów WTC? Mam prośbę do zwolenników teorii pancernej brzozy, nieufnych w spiskowe teorie dziejów profesora Bininedy i Nowaczyka: Wszyscy widzieliśmy boeingi, wbijające się w stalowe wieże WTC Weszły w nie jak w masło, cały, z dziobem, kadłubem, skrzydłami i ogonem. Zniknęły całe we wnętrzach wież i dopiero po chwili wybuchały na zewnątrz kłębami ognia. Nie było widać, żeby w zderzeniu ze stalowymi filarami ... rozwiń
Avatar
jarek k / 5 kwietnia 2012 o 14:24
0
[quote name='interbig' timestamp='1333624636' post='618354']
inna sprawa w przypadku walnięcia w PODSTAWĘ drzewa, inna w cieńszą część na wys. kilkudziesięciu cm, która powinna się ugiąć. nie trzeba czytać wszystkiego po kolei, wystarczy znajomośc elementarnych zasad fizyki. Nie czytaj kolego wszystkiego jak leci bo się w głowie pomieszać może isam matołem zostaniesz. i nie obrażaj, bo na wiarygodnego partnera do dyskusji nie wychodzisz
[/quote]

tak ugiac sie, a skad ty wiesz na jakiej odleglosci od kadlubu uderzylo skrzydlo? walnij piescia w srodek deski zobaczysz jak latwo sie zlamie
[quote name='interbig' timestamp='1333624636' post='618354']
inna sprawa w przypadku walnięcia w PODSTAWĘ drzewa, inna w cieńszą część na wys. kilkudziesięciu cm, która powinna się ugiąć. nie trzeba czytać wszystkiego po kolei, wystarczy znajomośc elementarnych zasad fizyki. Nie czytaj kolego wszystkiego jak leci bo się w głowie pomieszać może isam matołem zostaniesz. i nie obrażaj, bo na wiarygodnego partnera do dyskusji nie wychodzisz
[/quote]

tak ugiac sie, a skad ty wiesz na jakiej odleglo... rozwiń
Avatar
przystojniak / 5 kwietnia 2012 o 14:11
0
Tak, a oczywiście kurator oświaty jest oburzony, ciekawe dlaczego ? [url="http://krzysztofbabisz.pl/"]http://krzysztofbabisz.pl/[/url] ...
Avatar
Joanna / 5 kwietnia 2012 o 13:51
0
[quote name='antoni' timestamp='1333610990' post='618255']
Co za prymitywny i cyniczny dyrektor.Różne ksiązki i pisma są dopuszczane do druku i obiegu, co nie znaczy,że nauczyciel ma je rękami dzieci reklamować. Takich prostaków powinno sie odsuwać od szkoły i wychowywania młodzierzy.
[/quote]


Biedny człowiek z Antoniego... Jeszcze jeden, który nawet prostego tekstu w gazecie nie zrozumiał, skoro ma czelność obrażać dyrektora (człowieka nie tłamszącego młodych, samodzielnie myślących ludzi). Drodzy nauczyciele i dyrekcjo tej szkoły gratuluję Wam wyważenia i rozwagi. Działajcie tak dalej- łatwiej mi przychodzi mi wiara w przyszłe pokolenia. Młodych ludzi powinno się wspierać, a nie gasić ich ducha, czy zmniejszać horyzonty. I proszę nie słuchać prymitywnych, zorientowanych na jeden kierunek ludzi, którzy obrażają Was z powodu własnego ograniczenia. Jestem dumna, że są jeszcze takie szkoły w naszym mieście! Pozdrawiam ucznia, panią polonistkę i pana dyrektora!
[quote name='antoni' timestamp='1333610990' post='618255']
Co za prymitywny i cyniczny dyrektor.Różne ksiązki i pisma są dopuszczane do druku i obiegu, co nie znaczy,że nauczyciel ma je rękami dzieci reklamować. Takich prostaków powinno sie odsuwać od szkoły i wychowywania młodzierzy.
[/quote]


Biedny człowiek z Antoniego... Jeszcze jeden, który nawet prostego tekstu w gazecie nie zrozumiał, skoro ma czelność obrażać dyrektora (człowieka nie tłamszącego młodych, samodzielnie myślących lu... rozwiń
Avatar
interbig / 5 kwietnia 2012 o 13:17
0
[quote name='jarek k' timestamp='1333623326' post='618348']
nie moge skad wy sie bierzecie ? a widziales ostatnio co zostalo z kabiny ciezarowki ktora uderzyla w drzewo o srednicy 20cm przedwczoraj byl artykul? skad wiesz co stalo sie z boeingiem wewnatrz budynku po przebiciu warstwy szyb i malych stalowych pretow? myslisz ze boeing walnal w slub i go skosil? to dla czego wieze sie nie zawalily od razu matole?
[/quote]
inna sprawa w przypadku walnięcia w PODSTAWĘ drzewa, inna w cieńszą część na wys. kilkudziesięciu cm, która powinna się ugiąć. nie trzeba czytać wszystkiego po kolei, wystarczy znajomośc elementarnych zasad fizyki. Nie czytaj kolego wszystkiego jak leci bo się w głowie pomieszać może isam matołem zostaniesz. i nie obrażaj, bo na wiarygodnego partnera do dyskusji nie wychodzisz
[quote name='jarek k' timestamp='1333623326' post='618348']
nie moge skad wy sie bierzecie ? a widziales ostatnio co zostalo z kabiny ciezarowki ktora uderzyla w drzewo o srednicy 20cm przedwczoraj byl artykul? skad wiesz co stalo sie z boeingiem wewnatrz budynku po przebiciu warstwy szyb i malych stalowych pretow? myslisz ze boeing walnal w slub i go skosil? to dla czego wieze sie nie zawalily od razu matole?
[/quote]
inna sprawa w przypadku walnięcia w PODSTAWĘ drzewa, inna w cieńszą część na wys. ... rozwiń
Avatar
Interbig / 5 kwietnia 2012 o 13:13
0
dzieciak z 6 klasy ma więcej oleju w głowie i chłodnego podejścia niż nasze wspaniałe, mainstreamowe media. jest jakiś dzieciak który czyta coś więcej niż bravo to go trzeba zgnoić i potępić. Skandal na miarę naszych mediów...
Avatar
jarek k / 5 kwietnia 2012 o 12:55
0
[quote name='Dromek' timestamp='1333622334' post='618337']
"Smoleńska brzoza twardsza od stalowych filarów WTC? Mam prośbę do zwolenników teorii pancernej brzozy, nieufnych w spiskowe teorie dziejów profesora Bininedy i Nowaczyka: Wszyscy widzieliśmy boeingi, wbijające się w stalowe wieże WTC Weszły w nie jak w masło, cały, z dziobem, kadłubem, skrzydłami i ogonem. Zniknęły całe we wnętrzach wież i dopiero po chwili wybuchały na zewnątrz kłębami ognia. Nie było widać, żeby w zderzeniu ze stalowymi filarami obu wież utrąciło się i odpadło jakieś skrzydło. Wręcz przeciwnie - widać było, że skrzydła wbijały się do środka razem z całym samolotem. A teraz moje pytanie do was, wyznawców teorii pancernych brzóz - czy to tupolewy są kruchsze od boeingów, czy też smoleńskie brzozy są aż tak pancerne, że twardsze od stalowych filarów WTC? PS. Tylko mi nie mówcie, że WTC to było szkło, bo na czymś te setki tysięcy ton szkła musiało się jednak trzymać..."
[/quote]

nie moge skad wy sie bierzecie ? a widziales ostatnio co zostalo z kabiny ciezarowki ktora uderzyla w drzewo o srednicy 20cm przedwczoraj byl artykul? skad wiesz co stalo sie z boeingiem wewnatrz budynku po przebiciu warstwy szyb i malych stalowych pretow? myslisz ze boeing walnal w slub i go skosil? to dla czego wieze sie nie zawalily od razu matole?
[quote name='Dromek' timestamp='1333622334' post='618337']
"Smoleńska brzoza twardsza od stalowych filarów WTC? Mam prośbę do zwolenników teorii pancernej brzozy, nieufnych w spiskowe teorie dziejów profesora Bininedy i Nowaczyka: Wszyscy widzieliśmy boeingi, wbijające się w stalowe wieże WTC Weszły w nie jak w masło, cały, z dziobem, kadłubem, skrzydłami i ogonem. Zniknęły całe we wnętrzach wież i dopiero po chwili wybuchały na zewnątrz kłębami ognia. Nie było widać, żeby w zderzeniu ze stalowymi filarami ... rozwiń
Avatar
konsul / 10 kwietnia 2012 o 10:23
0
[quote name='marek' timestamp='1333689512' post='618597']
Zacznijmy od tego,że przyczyny katastrofy smoleńskiej są nadal nieznane.Nie znalazły tej przyczyny oficjalne komisje,
bo tezy jakie stawiają nie mają pokrycia nawet w ich własnych opracowaniach.
To jest publicystyka a nie żadne uczciwe,transparentne badanie sprawy.A co z weryfikacją dowodów polegającą
na ich potwierdzeniu z dwóch,trzech źródeł a nie jednego ?
Po to w samolocie jest tyle różnych urządzeń rejestrujących,czarnych skrzynek.Po to na lotnisku jest monitoring,zapisy
rozmów kontrolerów i obrazu monitora,żeby można było łatwiej ustalić przyczynę katastrofy.
A tutaj mamy sporą listę braków.Tak jakoś się składa,że albo coś się nie zapisało,a jeśli się zapisało,to jest
w różny sposób odczytywane.Ginie gdzieś największych rozmiarów rejestrator zapisujący min.ciśnienie atmosferyczne
którego zapisu nie da się w żaden sposób przerobić.Odczyt z tego rejestratora uciąłby spekulacje z jakiego
przyrządu odczytywali wysokość piloci,z radiowysokościomierza,czy wysokościomierza ciśnieniowego.
Niektóre dane podane w tabelach raportów, gdyby traktować je jako prawdziwe,kazałyby widzieć samolot rozbity
jeszcze przed owa słynną brzozą.
Ciekawy temat na lekcje fizyki i matematyki.Jak to się dzieje,że samolot lecący z kątem pochylenia wg.tabel
trzykrotnie,czterokrotnie większym niż kąt nachylenia stoku,na tak małej wysokości,nie zarył ogonem w ziemię???
To co szumnie nazwane jest jarem,a czym jest jar to my Lublinianie doskonale wiemy,okazuje się dolinką której
wschodni stok jest dość długi i łagodny.
[/quote]
Sovietom nikt nie podskoczy,brutalnie karają niepokorność.
[quote name='marek' timestamp='1333689512' post='618597']
Zacznijmy od tego,że przyczyny katastrofy smoleńskiej są nadal nieznane.Nie znalazły tej przyczyny oficjalne komisje,
bo tezy jakie stawiają nie mają pokrycia nawet w ich własnych opracowaniach.
To jest publicystyka a nie żadne uczciwe,transparentne badanie sprawy.A co z weryfikacją dowodów polegającą
na ich potwierdzeniu z dwóch,trzech źródeł a nie jednego ?
Po to w samolocie jest tyle różnych urządzeń rejestrujących,czarnych skrz... rozwiń
Avatar
telanxs / 10 kwietnia 2012 o 09:45
0
Snug, classy, painless, quick, countryside Multitude, personas, self, sunshine overall health, this economic components of designer, regular fashion and then a various health performs a single, particular enchantment, by having a comprehensive receiver collar "show" character. This can be the Rome activity "brings any amazing Us all world-toe [url=http://www.vff-shoes.com/]vibram five fingers[/url] into the pursuit of the astonishing arena of ft . coziness and even health and fitness involving family members.I like any fingers on the Venice trainers, utilize quite at ease, so your paws are calm, several toes and fingers distinct every different feet extending and even capability to move will be far more 100 % free activities, a gain on the permeability, I saw it athlete's foot not even!Swapping surface of the Paris, europe , sports activities specific pub trainers, footwear in the alternate spot state-of-the-art on normal sneaker style and design, which includes a [url=http://www.vff-shoes.com/products_new.html]vibram five fingers uk[/url], blending numerous uppr style and design, fashionable stuffing one, the thing is that, all the freezer push could awesome the universe FiveFingers some other vamp an important athletic shoe bottoms are usually exchanged just by North diverse uppers, which happens to be akin to a pair of boots and [url=http://www.vff-shoes.com/]vibram five finger[/url] are able to turn two or three pairs of shoes, highly tide, commercial in addition to cost effective!Having on Paris circulation belonging to the hands and fingers to exchange see your face [url=http://www.vff-shoes.com/]vibram fingers[/url] or boots, a feeling isn't the comparable, without having shoes to wear following on from the old fashioned sneakers shouldn't be found, light and portable and compact, keep the toes dry up and funky, to counteract microbial expansion, particularly snug[url=http://www.vff-shoes.com/]ashiahihiahiha[/url]!
Snug, classy, painless, quick, countryside Multitude, personas, self, sunshine overall health, this economic components of designer, regular fashion and then a various health performs a single, particular enchantment, by having a comprehensive receiver collar "show" character. This can be the Rome activity "brings any amazing Us all world-toe [url=http://www.vff-shoes.com/]vibram five fingers[/url] into the pursuit of the astonishing arena of ft . coziness and even health and fitness involving family members.I like any fingers... rozwiń
Avatar
marek / 6 kwietnia 2012 o 07:18
0
Zacznijmy od tego,że przyczyny katastrofy smoleńskiej są nadal nieznane.Nie znalazły tej przyczyny oficjalne komisje,
bo tezy jakie stawiają nie mają pokrycia nawet w ich własnych opracowaniach.
To jest publicystyka a nie żadne uczciwe,transparentne badanie sprawy.A co z weryfikacją dowodów polegającą
na ich potwierdzeniu z dwóch,trzech źródeł a nie jednego ?
Po to w samolocie jest tyle różnych urządzeń rejestrujących,czarnych skrzynek.Po to na lotnisku jest monitoring,zapisy
rozmów kontrolerów i obrazu monitora,żeby można było łatwiej ustalić przyczynę katastrofy.
A tutaj mamy sporą listę braków.Tak jakoś się składa,że albo coś się nie zapisało,a jeśli się zapisało,to jest
w różny sposób odczytywane.Ginie gdzieś największych rozmiarów rejestrator zapisujący min.ciśnienie atmosferyczne
którego zapisu nie da się w żaden sposób przerobić.Odczyt z tego rejestratora uciąłby spekulacje z jakiego
przyrządu odczytywali wysokość piloci,z radiowysokościomierza,czy wysokościomierza ciśnieniowego.
Niektóre dane podane w tabelach raportów, gdyby traktować je jako prawdziwe,kazałyby widzieć samolot rozbity
jeszcze przed owa słynną brzozą.
Ciekawy temat na lekcje fizyki i matematyki.Jak to się dzieje,że samolot lecący z kątem pochylenia wg.tabel
trzykrotnie,czterokrotnie większym niż kąt nachylenia stoku,na tak małej wysokości,nie zarył ogonem w ziemię???
To co szumnie nazwane jest jarem,a czym jest jar to my Lublinianie doskonale wiemy,okazuje się dolinką której
wschodni stok jest dość długi i łagodny.
Zacznijmy od tego,że przyczyny katastrofy smoleńskiej są nadal nieznane.Nie znalazły tej przyczyny oficjalne komisje,
bo tezy jakie stawiają nie mają pokrycia nawet w ich własnych opracowaniach.
To jest publicystyka a nie żadne uczciwe,transparentne badanie sprawy.A co z weryfikacją dowodów polegającą
na ich potwierdzeniu z dwóch,trzech źródeł a nie jednego ?
Po to w samolocie jest tyle różnych urządzeń rejestrujących,czarnych skrzynek.Po to na lotnisku jest monitoring,zapisy
rozmów kontrolerów i obrazu monitora... rozwiń
Avatar
krzoy / 5 kwietnia 2012 o 15:40
0
[quote name='Dromek' timestamp='1333622334' post='618337']
"Smoleńska brzoza twardsza od stalowych filarów WTC? Mam prośbę do zwolenników teorii pancernej brzozy, nieufnych w spiskowe teorie dziejów profesora Bininedy i Nowaczyka: Wszyscy widzieliśmy boeingi, wbijające się w stalowe wieże WTC Weszły w nie jak w masło, cały, z dziobem, kadłubem, skrzydłami i ogonem. Zniknęły całe we wnętrzach wież i dopiero po chwili wybuchały na zewnątrz kłębami ognia. Nie było widać, żeby w zderzeniu ze stalowymi filarami obu wież utrąciło się i odpadło jakieś skrzydło. Wręcz przeciwnie - widać było, że skrzydła wbijały się do środka razem z całym samolotem. A teraz moje pytanie do was, wyznawców teorii pancernych brzóz - czy to tupolewy są kruchsze od boeingów, czy też smoleńskie brzozy są aż tak pancerne, że twardsze od stalowych filarów WTC? PS. Tylko mi nie mówcie, że WTC to było szkło, bo na czymś te setki tysięcy ton szkła musiało się jednak trzymać..."
[/quote]
Jak byś "dromek" miał rację to po ścięciu według ciebie żelbetowych słupów w WTC budynek stał jeszcze pół godziny siłą woli...? Brzoza nie musiała uciąć skrzydła, to skrzydło ucięło brzozę (co było widać na zdjęciach pokazywanych w mediach) ale wystarczyło, że to uderzenie uszkodziło stery lub ich hydraulikę i dalej było tak jak było... Trochę myślenia logicznego proponuję!
[quote name='Dromek' timestamp='1333622334' post='618337']
"Smoleńska brzoza twardsza od stalowych filarów WTC? Mam prośbę do zwolenników teorii pancernej brzozy, nieufnych w spiskowe teorie dziejów profesora Bininedy i Nowaczyka: Wszyscy widzieliśmy boeingi, wbijające się w stalowe wieże WTC Weszły w nie jak w masło, cały, z dziobem, kadłubem, skrzydłami i ogonem. Zniknęły całe we wnętrzach wież i dopiero po chwili wybuchały na zewnątrz kłębami ognia. Nie było widać, żeby w zderzeniu ze stalowymi filarami ... rozwiń
Avatar
jarek k / 5 kwietnia 2012 o 14:24
0
[quote name='interbig' timestamp='1333624636' post='618354']
inna sprawa w przypadku walnięcia w PODSTAWĘ drzewa, inna w cieńszą część na wys. kilkudziesięciu cm, która powinna się ugiąć. nie trzeba czytać wszystkiego po kolei, wystarczy znajomośc elementarnych zasad fizyki. Nie czytaj kolego wszystkiego jak leci bo się w głowie pomieszać może isam matołem zostaniesz. i nie obrażaj, bo na wiarygodnego partnera do dyskusji nie wychodzisz
[/quote]

tak ugiac sie, a skad ty wiesz na jakiej odleglosci od kadlubu uderzylo skrzydlo? walnij piescia w srodek deski zobaczysz jak latwo sie zlamie
[quote name='interbig' timestamp='1333624636' post='618354']
inna sprawa w przypadku walnięcia w PODSTAWĘ drzewa, inna w cieńszą część na wys. kilkudziesięciu cm, która powinna się ugiąć. nie trzeba czytać wszystkiego po kolei, wystarczy znajomośc elementarnych zasad fizyki. Nie czytaj kolego wszystkiego jak leci bo się w głowie pomieszać może isam matołem zostaniesz. i nie obrażaj, bo na wiarygodnego partnera do dyskusji nie wychodzisz
[/quote]

tak ugiac sie, a skad ty wiesz na jakiej odleglo... rozwiń
Avatar
przystojniak / 5 kwietnia 2012 o 14:11
0
Tak, a oczywiście kurator oświaty jest oburzony, ciekawe dlaczego ? [url="http://krzysztofbabisz.pl/"]http://krzysztofbabisz.pl/[/url] ...
Avatar
Joanna / 5 kwietnia 2012 o 13:51
0
[quote name='antoni' timestamp='1333610990' post='618255']
Co za prymitywny i cyniczny dyrektor.Różne ksiązki i pisma są dopuszczane do druku i obiegu, co nie znaczy,że nauczyciel ma je rękami dzieci reklamować. Takich prostaków powinno sie odsuwać od szkoły i wychowywania młodzierzy.
[/quote]


Biedny człowiek z Antoniego... Jeszcze jeden, który nawet prostego tekstu w gazecie nie zrozumiał, skoro ma czelność obrażać dyrektora (człowieka nie tłamszącego młodych, samodzielnie myślących ludzi). Drodzy nauczyciele i dyrekcjo tej szkoły gratuluję Wam wyważenia i rozwagi. Działajcie tak dalej- łatwiej mi przychodzi mi wiara w przyszłe pokolenia. Młodych ludzi powinno się wspierać, a nie gasić ich ducha, czy zmniejszać horyzonty. I proszę nie słuchać prymitywnych, zorientowanych na jeden kierunek ludzi, którzy obrażają Was z powodu własnego ograniczenia. Jestem dumna, że są jeszcze takie szkoły w naszym mieście! Pozdrawiam ucznia, panią polonistkę i pana dyrektora!
[quote name='antoni' timestamp='1333610990' post='618255']
Co za prymitywny i cyniczny dyrektor.Różne ksiązki i pisma są dopuszczane do druku i obiegu, co nie znaczy,że nauczyciel ma je rękami dzieci reklamować. Takich prostaków powinno sie odsuwać od szkoły i wychowywania młodzierzy.
[/quote]


Biedny człowiek z Antoniego... Jeszcze jeden, który nawet prostego tekstu w gazecie nie zrozumiał, skoro ma czelność obrażać dyrektora (człowieka nie tłamszącego młodych, samodzielnie myślących lu... rozwiń
Avatar
interbig / 5 kwietnia 2012 o 13:17
0
[quote name='jarek k' timestamp='1333623326' post='618348']
nie moge skad wy sie bierzecie ? a widziales ostatnio co zostalo z kabiny ciezarowki ktora uderzyla w drzewo o srednicy 20cm przedwczoraj byl artykul? skad wiesz co stalo sie z boeingiem wewnatrz budynku po przebiciu warstwy szyb i malych stalowych pretow? myslisz ze boeing walnal w slub i go skosil? to dla czego wieze sie nie zawalily od razu matole?
[/quote]
inna sprawa w przypadku walnięcia w PODSTAWĘ drzewa, inna w cieńszą część na wys. kilkudziesięciu cm, która powinna się ugiąć. nie trzeba czytać wszystkiego po kolei, wystarczy znajomośc elementarnych zasad fizyki. Nie czytaj kolego wszystkiego jak leci bo się w głowie pomieszać może isam matołem zostaniesz. i nie obrażaj, bo na wiarygodnego partnera do dyskusji nie wychodzisz
[quote name='jarek k' timestamp='1333623326' post='618348']
nie moge skad wy sie bierzecie ? a widziales ostatnio co zostalo z kabiny ciezarowki ktora uderzyla w drzewo o srednicy 20cm przedwczoraj byl artykul? skad wiesz co stalo sie z boeingiem wewnatrz budynku po przebiciu warstwy szyb i malych stalowych pretow? myslisz ze boeing walnal w slub i go skosil? to dla czego wieze sie nie zawalily od razu matole?
[/quote]
inna sprawa w przypadku walnięcia w PODSTAWĘ drzewa, inna w cieńszą część na wys. ... rozwiń
Avatar
Interbig / 5 kwietnia 2012 o 13:13
0
dzieciak z 6 klasy ma więcej oleju w głowie i chłodnego podejścia niż nasze wspaniałe, mainstreamowe media. jest jakiś dzieciak który czyta coś więcej niż bravo to go trzeba zgnoić i potępić. Skandal na miarę naszych mediów...
Avatar
jarek k / 5 kwietnia 2012 o 12:55
0
[quote name='Dromek' timestamp='1333622334' post='618337']
"Smoleńska brzoza twardsza od stalowych filarów WTC? Mam prośbę do zwolenników teorii pancernej brzozy, nieufnych w spiskowe teorie dziejów profesora Bininedy i Nowaczyka: Wszyscy widzieliśmy boeingi, wbijające się w stalowe wieże WTC Weszły w nie jak w masło, cały, z dziobem, kadłubem, skrzydłami i ogonem. Zniknęły całe we wnętrzach wież i dopiero po chwili wybuchały na zewnątrz kłębami ognia. Nie było widać, żeby w zderzeniu ze stalowymi filarami obu wież utrąciło się i odpadło jakieś skrzydło. Wręcz przeciwnie - widać było, że skrzydła wbijały się do środka razem z całym samolotem. A teraz moje pytanie do was, wyznawców teorii pancernych brzóz - czy to tupolewy są kruchsze od boeingów, czy też smoleńskie brzozy są aż tak pancerne, że twardsze od stalowych filarów WTC? PS. Tylko mi nie mówcie, że WTC to było szkło, bo na czymś te setki tysięcy ton szkła musiało się jednak trzymać..."
[/quote]

nie moge skad wy sie bierzecie ? a widziales ostatnio co zostalo z kabiny ciezarowki ktora uderzyla w drzewo o srednicy 20cm przedwczoraj byl artykul? skad wiesz co stalo sie z boeingiem wewnatrz budynku po przebiciu warstwy szyb i malych stalowych pretow? myslisz ze boeing walnal w slub i go skosil? to dla czego wieze sie nie zawalily od razu matole?
[quote name='Dromek' timestamp='1333622334' post='618337']
"Smoleńska brzoza twardsza od stalowych filarów WTC? Mam prośbę do zwolenników teorii pancernej brzozy, nieufnych w spiskowe teorie dziejów profesora Bininedy i Nowaczyka: Wszyscy widzieliśmy boeingi, wbijające się w stalowe wieże WTC Weszły w nie jak w masło, cały, z dziobem, kadłubem, skrzydłami i ogonem. Zniknęły całe we wnętrzach wież i dopiero po chwili wybuchały na zewnątrz kłębami ognia. Nie było widać, żeby w zderzeniu ze stalowymi filarami ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 72

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 474 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!