Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2012 r.
10:18
Edytuj ten wpis

Dzień Otwarty na lotnisku Lublin (relacja na żywo, zdjęcia)

0 70 A A
Tłumy na lotnisku Lublin (Dorota Awiorko-Klimek)
Tłumy na lotnisku Lublin (Dorota Awiorko-Klimek)

W sobotę każdy mógł zobaczyć Port Lotniczy Lublin. Przeczytaj relację z Dnia Otwartego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Masz zdjęcia z dnia otwartego na lotnisku? Wyślij: dziennik.wschodni@gmail.com

Godz. 20

Film z Dnia Otwartego w Porcie Lotniczym Lublin:



Godzina 18:40

Ostatni goście opuścili lotnisko ok. godz. 17.

- Szacujemy, że podczas całego dnia odwiedziło nas ponad 20 tys. ludzi. Tylko autokarami z regionu przyjechało tysiąc osób - mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu dnia otwartego. Widać było, że ludzie bardzo dobrze się bawią. Najsłabszym punktem był brak docelowej drogi dojazdowej do lotniska. Droga będzie otwarta 17 grudnia na pierwszy lot - dodaje rzecznik.

Godz. 17

Więcej zdjęć z Dnia Otwartego znajdziecie w relacji "Lotnisko Lublin: Dzień Otwarty na zdjęciach". Jeśli zaś macie ochotę zobaczyć fotki autorstwa Czytelników, kliknijcie w materiale "Wasze zdjęcia z lotniska".

Godzina 16:10

Dzień Otwarty dobiegł końca. Wielu zwiedzających lotnisko czeka na autobusy, które zabiorą ich do Lublina. Co chwilę podstawiane są kolejne pojazdy.

Wyjazd z lotniska nie jest już tak zakorkowany. Sprawnie można wrócić przez Park Przemysłowy w Świdniku oraz ul. Mełgiewską.

Godzina 15:20

Przy wyjeździe z lotniska tworzą się gigantyczne korki. Dzień Otwarty w Porcie Lotniczym Lublin wkrótce się skończy.

Godzina 15:04

Kolejka oczekujących na autobus do Lublina:
Lotnisko - dzień otwarty


Godzina 15:00

W Świdniku korek na ul. Kosynierów na wysokości ul. Niepodległości. Od Lublina do tego miejsca jedzie się normalnie. Nie ma utrudnień.

Godzina 14:43

W autobusach odjeżdżających na lotnisko zrobiło się luźniej. Nie ma już kolejek na przystanku przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Wciąż jednak trudno zaparkować w okolicach hali MOSiR.

Godzina 13:47

Według wstępnych szacunków ponad 10 tys. osób przewinęło się już dzisiaj przez lotnisko Lublin. Publikujemy zdjęcia od Was przesyłane na dziennik.wschodni@gmail.com.

LOTNISKO LUBLIN - WASZE ZDJĘCIA


Godzina 13:23

Trwa oblężenie terminalu. Autobusy z Lublina kursują wypełnione po brzegi, a na przystanku pod terminalem oczekuje tłum chętnych do powrotu. Ze Świdnika dużo osób zdecydowało się przyjść na piechotę przez Park Technologiczny. W obie strony suną setki osób.

Godzina 13:11

Niektórzy narzekają na fatalny dojazd do Świdnika. Sznur samochodów zaczyna się już Jackowie. - Ludzie swoje samochody zostawiają już na Franciszkowie - pisze Ola Wojczuk, która przesłała także zdjęcie.

Lotnisko - dzień otwarty
Fot. Ola Wojczuk


Godzina 13:04

Znajdzie się też coś dla najmłodszych:

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Godzina 13:04

Na płycie postoju samolotów wystawione są sprzęty, które będą pracować na lotnisku. M.in. odladzarki, ośnieżarki, schody do samolotów, ciągarka, wodniarka, pojazd wypychania samolotów.

Sprzęty prezentują pracownicy obsługi naziemnej lotniska m.in. Paweł Marzec i Piotr Propaś. Obaj pracowali wcześniej na Okęciu, ale zdecydowali się rozpocząć pracę na lotnisku Lublin. - Mam rodzinę w Lublinie dlatego zdecydowałem się przyjechać tutaj do pracy. To bardzo nowoczesne lotnisko z najnowocześniejszym sprzętem i technologią. Jestem bardzo zadowolony, że pracuję - mówi Paweł Marzec.

W tech chwili trwają pokazy sprzętu gaśniczego.

Godzina 12:55

Z Radiem Lublin na lotnisko przyjechała grupa 50 rowerzystów z Lublina Świdnika i okolic. Za lotniskowym samochodem "follow me" rowerzyści przejechali w obie strony po pasie startowym. - Pas jest idealnie gładki. Znakomicie się po nim jechało. Chcielibyśmy mieć take ścieżki rowerowe - śmieje się Marta Jata, jedna z rowerzystek.

Lotnisko - dzień otwarty
Fot. Internauta Adrian

Godzina 12:53

Sporo dzieje się także poza samym terminalem:

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty




Godz. 12:43

Na lotnisko przyjechały całe rodziny. Pan Zbigniew Dziuba wybrał się z Zamościa z synami Jarosławem i Robertem. Są zachwyceni lotniskiem. - Marzy nam się żeby polecieć do Londynu albo Hannoveru. Terminal jest duży i piękny. Pokażemy całemu światu, że też istniejemy na mapie - mówi pan Zbigniew.

- Chcielibyśmy polecieć do Edynburga, ale tego kierunku jeszcze nie ma. Ale i tak cieszymy się, że mamy lotnisko - mówi dodaje Edyta Kowalczyk, mieszkanka Świdnika.

Na pasie startowym cały czas kursują przegubowce. Do przejażdżki ustawia się ogromna kolejka chętnych. Na płycie postoju samolotów rozstawione są namioty, w których można zjeść i napić się czegoś gorącego. Największy tłok panuje jednak w środku terminalu, gdzie trwają konkursy z nagrodami i losowane są bezpłatne bilety.

12:05

Najlepiej na lotnisko jechać autobusem. Ostatni kurs spod hali MOSiR w Lublinie o godz. 15:30, ostatni z lotniska o godz. 16.

Godz. 12:00

Swoim sprzętem pochwalili się także strażacy. Zwiedzający mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia:

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Godz. 11:56

- Odradzam jazdę samochodem na lotnisko. Stałem w korku w Świdniku 45 minut i zawróciłem. Wielu kierowców rezygnuje - napisał do nas Internauta Krzysztof.


Godz. 11:41

- Zdjęcia z zakorkowanej ulicy Racławickiej w Świdniku, którą dojeżdżają autobusy i samochody z Lublina - pisze Internauta franmo.

Z kolei policja informuje także o urtudnieniach na ul. Kosynierów, Żwirki i Wigury, Lotników Polskich.

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Godz. 11:26

Przejażdżka po pasie startowym:

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty


Godz: 11:11

Kilkaset osób wciąż czeka przed halą MOSiR w Lublinie. Autobusy odjeżdżają na lotnisko co 30 minut.

Godz. 11:05

Od rana zwiedzający wypełniali kupony konkursowe przygotowane przez firmę WizzAir. W tej chwili trwa losowanie darmowych biletów lotniczych.

Lotnisko - dzień otwarty


Lotnisko - dzień otwarty


Lotnisko - dzień otwarty


Lotnisko - dzień otwarty


Lotnisko - dzień otwarty



Godz. 10:46

Można podjechać samochodem na lotnisko. Co prawda przed samym lotniskiem nie ma już miejsc, ale ochroniarze kierują na dalsze parkingi. Kierowcy jadący z Lublina muszą się także przygotować na korki.

Do plansz ustawia się kolejka chętnych.
Lotnisko - dzień otwarty


Lotnisko - dzień otwarty




Godz. 10:45

Pierwsi zwiedzający zaczęli pojawiać się na lotnisku po godz. 8. Od godz. 10:10 służby zaczęły wpuszczać do hali terminalu. A tam stoiska z biletami biur podróży - bardzo oblegane, punkt informacyjny z ulotkami, stoiska gastronomiczne (hostessy rozdają talony na jedzenie).

W tej chwili w terminalu jest kilka tysięcy osób, dojeżdżają kolejni.

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Lotnisko - dzień otwarty

Komentarze 70

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
acia / 3 grudnia 2012 o 10:54
0
[quote name='jaś' timestamp='1354357792' post='703294']
Imprez po lubelsku - lotnisko jest a nie ma samolotu.
[/quote]
Avatar
blum / 3 grudnia 2012 o 09:08
0
To co się działo w sobotę w Świdniku to był komunikacyjny armagedon, po raz kolejny ktoś nie pomyślał bo bardzo dużo osób wróciło z drogi z powrotem do domów. Masakra jakaś.....
Avatar
lokalny patriota / 3 grudnia 2012 o 00:49
0
Niezły dramat to lotnisko, terminal wygląda jak tandetny, blaszany hipermarket, podobnie to wnętrze, sufity - żal. Przykro mi że taka architektura ma reprezentować nasz region przyjezdnym. Znowu jesteśmy daleko w tyle wystarczy popatrzeć na lotniska we Wrocławiu czy Gdańsku. Temat lotniska nadmuchany medialnie, dający mieszkańcom wiele nadzieji ale niestety wyszło jak zawsze... dramat
Avatar
AVAST / 2 grudnia 2012 o 18:59
0
[quote name='lolson' timestamp='1354384891' post='703466']
taaa w Luton w Londynie. Lubartów w Lublinie . Wieliczka w krakowie. Jasło w Rzeszowie. panie gdzie Rzym a gdzie Krym a tak na powaznie....dobrze, ze lotnisko jest ale nie popadajmy w huraaaoptymizm. niech szofowie zaczna walczyc o połączenia bo jest ich delikatnie mówiąc mało.
[/quote][quote name='lolson' timestamp='1354384891' post='703466']
taaa w Luton w Londynie. Lubartów w Lublinie . Wieliczka w krakowie. Jasło w Rzeszowie. panie gdzie Rzym a gdzie Krym a tak na powaznie....dobrze, ze lotnisko jest ale nie popadajmy w huraaaoptymizm. niech szofowie zaczna walczyc o połączenia bo jest ich delikatnie mówiąc mało.
[/quote] Młody na Luton w Londynie lądowałem kilka razy....Inie tylko na Luton ale na wszystkich Londyńskich lotniskach .AVAST.
[quote name='lolson' timestamp='1354384891' post='703466']
taaa w Luton w Londynie. Lubartów w Lublinie . Wieliczka w krakowie. Jasło w Rzeszowie. panie gdzie Rzym a gdzie Krym a tak na powaznie....dobrze, ze lotnisko jest ale nie popadajmy w huraaaoptymizm. niech szofowie zaczna walczyc o połączenia bo jest ich delikatnie mówiąc mało.
[/quote][quote name='lolson' timestamp='1354384891' post='703466']
taaa w Luton w Londynie. Lubartów w Lublinie . Wieliczka w krakowie. Jasło ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2012 o 11:52
0
łyso , ale na lotnisku , jedyne lotnisko na świecie bez samolotów . narazie to jest posterunek dla straży pozarnej , te kilka lotów które mają się odbyć pokazują że pieniądze wydano na szalony pomysł . a miało być tak pięknie , tłumy pasażerów i niezliczona liczba przewoźników.
Avatar
andrzej / 2 grudnia 2012 o 10:00
0
No i co pisomatoly ? lyso? Brawo PO!
Avatar
sarka / 1 grudnia 2012 o 22:54
0
Zadowolony jesteś , że pada deszcz ? NIE
Zadowolony jesteś , że nie pada i jest bardzo ładna pogoda ? NIE
Zadowolony jesteś , że oddychasz ? NIE
Avatar
gość / 1 grudnia 2012 o 21:17
0
[quote name='m' timestamp='1354364952' post='703338']
[sub]ALE DAŁEM SIĘ ZROBIĆ - żeby jechać oglądać takie gówno?[/sub]
[/quote]
Zadziwiające jak ludzie dają się ogłupić reklamie. Do czego ten tłum tak się tłoczy?ja taranię co to za atrakcja?
Avatar
kkk / 1 grudnia 2012 o 21:10
0
[quote name='lubliniak' timestamp='1354365789' post='703345']
Zjechały się durne lemingi myślały ze kumorowski i tusek moze coś im dadzą z pańskiego stołu ... wstyd.
[/quote]

Ale ty durny jesteś...
Avatar
dfer / 1 grudnia 2012 o 20:36
0
[quote name='ANDRZEJ' timestamp='1354383399' post='703460']
koszmarna bryła, w środku wygląda jak typowa hala produkcyjna.
Takie są skutki robienia czegoś na kolanie
[/quote]

... cała inwestycja pochłonęła około 418 mln PLN.
Może gdyby ten interes kosztował 1 miliard PLN to wtedy dopracowaliby szkielet terminala.
Avatar
acia / 3 grudnia 2012 o 10:54
0
[quote name='jaś' timestamp='1354357792' post='703294']
Imprez po lubelsku - lotnisko jest a nie ma samolotu.
[/quote]
Avatar
blum / 3 grudnia 2012 o 09:08
0
To co się działo w sobotę w Świdniku to był komunikacyjny armagedon, po raz kolejny ktoś nie pomyślał bo bardzo dużo osób wróciło z drogi z powrotem do domów. Masakra jakaś.....
Avatar
lokalny patriota / 3 grudnia 2012 o 00:49
0
Niezły dramat to lotnisko, terminal wygląda jak tandetny, blaszany hipermarket, podobnie to wnętrze, sufity - żal. Przykro mi że taka architektura ma reprezentować nasz region przyjezdnym. Znowu jesteśmy daleko w tyle wystarczy popatrzeć na lotniska we Wrocławiu czy Gdańsku. Temat lotniska nadmuchany medialnie, dający mieszkańcom wiele nadzieji ale niestety wyszło jak zawsze... dramat
Avatar
AVAST / 2 grudnia 2012 o 18:59
0
[quote name='lolson' timestamp='1354384891' post='703466']
taaa w Luton w Londynie. Lubartów w Lublinie . Wieliczka w krakowie. Jasło w Rzeszowie. panie gdzie Rzym a gdzie Krym a tak na powaznie....dobrze, ze lotnisko jest ale nie popadajmy w huraaaoptymizm. niech szofowie zaczna walczyc o połączenia bo jest ich delikatnie mówiąc mało.
[/quote][quote name='lolson' timestamp='1354384891' post='703466']
taaa w Luton w Londynie. Lubartów w Lublinie . Wieliczka w krakowie. Jasło w Rzeszowie. panie gdzie Rzym a gdzie Krym a tak na powaznie....dobrze, ze lotnisko jest ale nie popadajmy w huraaaoptymizm. niech szofowie zaczna walczyc o połączenia bo jest ich delikatnie mówiąc mało.
[/quote] Młody na Luton w Londynie lądowałem kilka razy....Inie tylko na Luton ale na wszystkich Londyńskich lotniskach .AVAST.
[quote name='lolson' timestamp='1354384891' post='703466']
taaa w Luton w Londynie. Lubartów w Lublinie . Wieliczka w krakowie. Jasło w Rzeszowie. panie gdzie Rzym a gdzie Krym a tak na powaznie....dobrze, ze lotnisko jest ale nie popadajmy w huraaaoptymizm. niech szofowie zaczna walczyc o połączenia bo jest ich delikatnie mówiąc mało.
[/quote][quote name='lolson' timestamp='1354384891' post='703466']
taaa w Luton w Londynie. Lubartów w Lublinie . Wieliczka w krakowie. Jasło ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2012 o 11:52
0
łyso , ale na lotnisku , jedyne lotnisko na świecie bez samolotów . narazie to jest posterunek dla straży pozarnej , te kilka lotów które mają się odbyć pokazują że pieniądze wydano na szalony pomysł . a miało być tak pięknie , tłumy pasażerów i niezliczona liczba przewoźników.
Avatar
andrzej / 2 grudnia 2012 o 10:00
0
No i co pisomatoly ? lyso? Brawo PO!
Avatar
sarka / 1 grudnia 2012 o 22:54
0
Zadowolony jesteś , że pada deszcz ? NIE
Zadowolony jesteś , że nie pada i jest bardzo ładna pogoda ? NIE
Zadowolony jesteś , że oddychasz ? NIE
Avatar
gość / 1 grudnia 2012 o 21:17
0
[quote name='m' timestamp='1354364952' post='703338']
[sub]ALE DAŁEM SIĘ ZROBIĆ - żeby jechać oglądać takie gówno?[/sub]
[/quote]
Zadziwiające jak ludzie dają się ogłupić reklamie. Do czego ten tłum tak się tłoczy?ja taranię co to za atrakcja?
Avatar
kkk / 1 grudnia 2012 o 21:10
0
[quote name='lubliniak' timestamp='1354365789' post='703345']
Zjechały się durne lemingi myślały ze kumorowski i tusek moze coś im dadzą z pańskiego stołu ... wstyd.
[/quote]

Ale ty durny jesteś...
Avatar
dfer / 1 grudnia 2012 o 20:36
0
[quote name='ANDRZEJ' timestamp='1354383399' post='703460']
koszmarna bryła, w środku wygląda jak typowa hala produkcyjna.
Takie są skutki robienia czegoś na kolanie
[/quote]

... cała inwestycja pochłonęła około 418 mln PLN.
Może gdyby ten interes kosztował 1 miliard PLN to wtedy dopracowaliby szkielet terminala.
Zobacz wszystkie komentarze 70

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 3 1

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 1

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 19 15

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 44 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 13 9

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 21

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 487 68

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 9

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?