Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lutego 2024 r.
13:17

Szkoła bez dzwonków. Dzień otwarty w SP nr 3 w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora KN

Warsztaty plastyczne, budowanie na dywanie, roboty z lego, pokazy chemiczne, kąciki relaksu dla młodszych i starszych, a przede wszystkim brak dzwonków. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie otworzyła swoje drzwi dla odwiedzających.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sobotę rodzice wraz z pociechami mieli okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki, wziąć udział w grach i zabawach, a także zadać nurtujące pytania.

- Stawiamy przede wszystkim na szkołę przyjazną dla ucznia, dla rodzica. Jesteśmy pierwszą w Lublinie SP bez dzwonków. Od maja ubiegłego roku, stosujemy system bez dzwonkowy, uczniowie podobnie jak nauczyciele przychodzą na zajęcia zgodnie z rozkładem, posługując się zegarami. Jest dzięki temu spokojniej, ciszej, dzieci nie są tak pobudzone, jest to korzystne dla dzieci które mają kłopoty z koncentracją - mówi Urszula Wesołowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3. 

- W tym roku położyliśmy nacisk, by szkoła była placówką nie tylko związaną z nauką. Zagospodarowaliśmy uczniom przerwę, powstały dwa kąciki relaksacyjne, dla młodszych dzieci na pierwszym piętrze z grami planszowymi i podłogowymi, gdzie mogą się pobawić, gdyż one potrzebują więcej ruchu. Na drugim piętrze, dla starszej młodzieży mamy " wypasiony kącik" z kanapami, pufami i stolikami do zjedzenia drugiego śniadania. Panuje tam bardziej kameralna atmosfera, młodzi ludzie z chęcią z niego korzystają.
Zuzia chodzi do siódmej klasy, dziewczyna bardzo lubi swoją szkołę. Uważa, że placówka rozwija pasje uczniów i panuje w niej przyjazna atmosfera. Potwierdza, że koła naukowe cieszą się dużym zainteresowaniem. A kąciki relaksacyjne są strzałem w dziesiątkę.

Rodzice wybierając Szkołę Podstawową nr 3, kierują się głowinie podejściem nauczycieli do dzieci. - Mój syn ma problemy z koncentracją, integracją, chodzimy też do logopedy. Wybraliśmy z mężem tą szkołę bo sami do niej chodziliśmy. Znamy nauczycieli, wiemy że będzie tu bezpieczny. Pomysł z wyłączeniem dzwonków bardzo mi się spodobał, dzieci uczą się punktualności, patrząc na zegarki - podkreśla pani Ania, mama przyszłego pierwszoklasisty.

 

Nauczycielka języka polskiego pani Mariola Wesołowska - Lecka uważa, że SP 3 jest przyjazna dla dzieci. Nauczyciele uczący w placówce kochają swoich uczniów, co widać po ilości absolwentów, którzy zawitali do szkoły z okazji dnia otwartego. Jak podkreśliła pani od polskiego, dzieci w tej szkole są bezpieczne, pracownicy starają się być przyjaźni na każdym kroku a zlikwidowane dzwonki zapewniły dzieciom brak stresowych sytuacji.

-Staramy się organizować dodatkowe zajęcia rozwijające pasje a także takie wyrównujące szanse, gdy coś się dzieje niepokojącego. Pomagamy dzieciom z problemami emocjonalnymi, z problemami materialnymi zawsze reagujemy, gdy potrzebują pomocy- mówiła Mariola Wesołowska-Lecka, nauczyciel języka polskiego w SP 3.

Uczniowie tej placówki, są zachwyceni szkołą.  -Programujemy roboty z lego, które mogą poruszać silnikami, mają różne czujniki- bardzo fajna rzecz. Robot rowerowy może pojechać do przodu, dzięki ustawionemu programowi. Robot którego obsługuje mój kolega, ma czujnik który odpowiada za sytuacje w których robot coś widzi na przeciwko siebie. Skręca wtedy w prawo lub w lewo by ominąć przeszkodę. To bardzo ciekawe- mówił Yehor, uczeń klasy 6.

Pani Mariola Kubić jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, chwali sobie pracę z tablicami interaktywnymi. - Dzięki nim dzieci bardziej angażują w tok lekcji, pobudza to ich wyobraźnię, nie myślą schematycznie, próbują swoich możliwości- opowiadała nauczycielka. Dzieci na tablicach mogą poznawać znaki drogowe, wybierać owoce do koszyczka oraz poznawać wiedzę z wielu dziedzin edukacji. Jak zaznacza nauczycielka, klasy pierwsze z tablic korzystają codziennie, każde zadanie nagradzane jest oklaskami.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Przed nami początek sezonu 2025/2026. W pierwszym meczu piłkarze Motoru Lublin przed swoimi kibicami zmierzą się z Arką Gdynia. Po spotkaniu do domu będzie można wrócić autobusem.

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie
19 lipca 2025, 19:30

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie

W zeszłym roku potańcówki w Skansenie były prawdziwym hitem. W tym roku organizatorzy również zapraszają na taneczny parkiet.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski – Radosław Sikorski (w środku), Litwy – Kęstutis Budrys (z prawej strony) i Ukrainy – Andrij Sybiha podczas konferencji prasowej po spotkaniu z okazji obchodów 5. rocznicy powołania Trójkąta Lubelskiego
galeria

Sikorski: Trójkąt Lubelski udziela i będzie udzielał wsparcia bohatersko walczącej Ukrainie

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił w środę w Lublinie, że Polska zapewniła Ukrainie już 45 pakietów różnego rodzaju uzbrojenia i amunicji. – Pracujemy nad kolejnymi dostawami – dodał minister.

Plażowicze nad Zalewem Zemborzyckim w pierwszych latach jego istnienia
STARE ZDJĘCIA
galeria

Zalew Zemborzycki ma już 51 lat. Wspomnienia z budowy i wielkiego otwarcia

Plany jego powstania pojawiły się już kilkanaście lat po II wojnie światowej, ale wtedy inne inwestycje miały pierwszeństwo. Jednak po wielkiej powodzi w latach 60. wrócono do nich. Ostatecznie budowę Zalewu Zemborzyckiego ukończono w lipcu 1974 roku i dziś to "lubelskie morze" kończy 51 lat.

Hrubieszów, liczący obecnie ponad 17 tys. mieszkańców to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. Jest położony nad Huczwą, dopływem Bugu, w odległości zaledwie 5 km od granicy z Ukrainą

Trzy lata na wydanie 80 mln. W mieście wiele się zmieni i sporo przybędzie

Łatwiej chyba powiedzieć, czego w Hrubieszowie nie będzie za trzy lata, niż wymienić długą listę przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji z funduszy szwajcarskich. Projekt miasta został tak wysoko oceniony, że samorząd będzie miał do wydania ponad 80 mln zł.

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Koniec oczekiwania na nowego selekcjonera. W środę Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził, że naszą kadrę narodową poprowadzi Jan Urban

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca
22 sierpnia 2025, 0:00

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca

To jeden z największych festiwali kultury tradycyjnej w Polsce. W dniach od 22 do 24 sierpnia będą koncerty, warsztaty taneczne i muzyczne i wystawy z dziełami sztuki ludowej z różnych krajów. 19 edycja Festiwalu Re:tradycja - Jarmark Jagielloński będzie odsłoną związana z tańcem tradycyjnym.

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a z pewnością ucieszy mieszkańców, zwłaszcza działkowiczów korzystających z przystanku w Styrzyńcu. Gmina postawi tu wiatę przystankową.

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie
galeria

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie

Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, a 35 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy złożyło ślubowanie – tak w środę zakończyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie.

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

29-latek z powiatu parczewskiego miał w pomieszczeniach gospodarczych arsenał broni i amunicji. Teraz grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

W środę rano na drodze między Końskowolą a Sielcami spacerowały sobie trzy konie. Za ich nie dopilnowanie właściciel dostał mandat.

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie
galeria

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie

W środę przed południem po centrum Lublina poruszało się kilka kolumn rządowych. Do miasta zjechali ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy, którzy spotkali się na lubelskim zamku w ramach 5. rocznicy powołania „Trójkąta Lubelskiego”.

zdjęcie ilustracyjne

Temat hejnału powróci. Radny proponuje konkurs, ale urząd go nie chce

Na ostatniej sesji rady temat hejnału miasta zdjęto z porządku obrad. Ale urząd pomysłu nie porzuca. Nie ogłosi jednak konkursu, jak sugerował radny Marek Dzyr.

Mieszkańcy odetchną z ulgą. Wreszcie zmienią windę, która była ich zmorą

Mieszkańcy odetchną z ulgą. Wreszcie zmienią windę, która była ich zmorą

Stara, awaryjna winda przy ul. Wyżynnej 16 przestanie uprzykrzać życie lokatorom. Pół roku temu mieszkańcy musieli pokonywać nawet dziesięć pięter po schodach. Nowa widna ma być gotowa najpóźniej za pół roku.

Przemysław Banaszak odchodzi z Górnika Łęczna, ale zostaje w Betclic I Lidze

Przemysław Banaszak odchodzi z Górnika Łęczna, ale zostaje w Betclic I Lidze

O odejściu Przemysława Banaszaka z Górnika Łęczna mówiło się już od ponad tygodnia. W środę, na dwa dni przed inauguracją rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie i Betclic I Lidze kibice zielono-czarnych oficjalnie dowiedzieli się o odejściu napastnika do Śląska Wrocław

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty