Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 października 2010 r.
17:09
Edytuj ten wpis

Dziś prezentacja przed komisją ESK 2016: Lublin ma godzinę na przekonanie ekspertów

0 13 A A

Dziś Lublin walczący o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury zaprezentuje się przed specjalną komisją w Warszawie. W rywalizacji o ten prestiżowy tytuł nasze miasto ma 10 konkurentów. Listę finalistów poznamy w środę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Reprezentanci Lublina będą mieli 60 minut, by przekonać do siebie ekspertów. – Przez pierwsze pół godziny inicjatywa będzie po naszej stronie, przygotowaliśmy wypowiedzi, które zilustrujemy prezentacją – mówi Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta Lublina. – W dalszej części spotkania będziemy odpowiadać na pytania ekspertów.

W skład lubelskiej delegacji weszli prezydenci Adam Wasilewski i Włodzimierz Wysocki oraz Krzysztof Czyżewski, Rafał Koza Koziński, Grzegorz Kuprianowicz i Karolina Rozwód. W obawie przed konkurencją przedstawiciele magistratu nie zdradzają szczegółów prezentacji.

– Mam nadzieję, że się uda. Jednym z naszych atutów jest fakt, że w starania o tytuł ESK udało się zaangażować wielu mieszkańców. Uczyniliśmy z tego wspólną ideę – dodaje Wysoki. "Czarnego scenariusza” na wypadek porażki prezydent nie przygotował. – Niezależnie od wyniku będziemy robić swoje. Tego, co już osiągnęliśmy nie wolno zaprzepaścić – mówi.

Jutro po południu listę miast (od 3 do 6), które przejdą do ostatniego etapu konkursu. Ostateczny zwycięzca zostanie wybrany w trzecim kwartale 2011 roku.

Co roku tytuł Europejskiej Stolicy Kultury przyznawany jest dwóm miastom. Jedno reprezentuje "starą Europę”, a drugie nowych członków UE.

Za sześć lat nasz kraj podzieli tytuł z Hiszpanią. Wnioski aplikacyjne złożyło tam aż 16 miast. Już wiadomo, że do kolejnego etapu przeszły: Burgos, Cordoba, Las Palmas de Gran Canaria, Donostia - San Sebastian i Saragossa

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czlowieki / 13 czerwca 2011 o 01:59
0
Po prostu. Przyjdźcie na pl. Litewski dziś o 19.00 i podzielcie się na żywo przed komisją swoimi spostrzeżeniami i dylematami. Zapraszamy. Czlowieki.
Avatar
gość / 13 października 2010 o 09:15
0
[quote name='cool654' date='12 październik 2010 - 13:13 ' timestamp='1286881987' post='360411']
Albo "na poziomie" albo za darmo. Jedno wyklucza drugie.
[/quote]
dla przykładu: ten sam spektakl grany był w Lublinie za darmo w Wawie wejście kosztowało 30-40 zł..
każdy zainteresowany i korzystający z kultury wyśmieje Twoje argumenty..
Avatar
ZOŁZA / 12 października 2010 o 20:18
0
[color="#800080"]Lublin – Stolica KUL-tury:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Samym Władzom Lublina mającym w dyspozycji [color="#FF0000"]Departamenty KUL[/color]-tury uświadomić trza:

[color="#FF0000"]1)W latach SOLIDARNOŚCI (1980-te) KUL-awy Ksiądz mgr-ant uczył z błędami – błędów tych nie widziały nawet KUL-awe i PAT-ologiczne Umysły Naukowe, a na takich błędach zdobywano też KAT-olickie dyplomy „wyższych uczelni”!

2) Obecny Emeryt Prymas Polski Józef Glemp przy okazji sporu o Jedwabne (czasy prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego) walnął w TVP oświecony Boską Mądrością, że „ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ” - odszedł na emeryturę i za Swoją nie przeprosił...

3) Leciały lata... i lecą bez zmiany KAT-olickiego i KUL-awego, a zarazem PAT-ologigcznego poziomu POŻAL SIĘ BOŻE owocującego tym, że od kilku lat lubelscy Pallotyni (Lublin, Al. Warszawska) wykorzystując zdobycze techniki cyfrowej serwują każdej niedzieli o 12.00 „AVE MARIA F. SCHUBERTA! Nie byłoby nycz w tym dziwnego gdyby słyszalny utwór był rzeczywiście tym, co napisał Franciszek Schubert, a tu leci pierwsza połowa zwrotki, po niej następuje jakiś zlepek dźwięków i ponownie pojawia się ta sama pierwsza połowa zwrotki – nikt tego nie widzi i nie słyszy, a słuchać można przy wykorzystaniu telefonii cyfrowej i internetu w dowolnym miejscu KULi Ziemskiej!

4) Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

5) Z KULei w Częstochowie (w VIII.2010 r.) grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY – kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach – PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego – CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA".

6) Nikt tak nie daje przykładu w obrażaniu Prezydenta R.P. Jak Kościół:
poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że W OBRAŻANIU GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO – PREZYDENTA – PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! To w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że „PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY”! Po czym spier...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej – tak na wszelki wypadek.
OBECNEGO ZAŚ PREZYDENTA R.P. BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KLER W SŁOWIE BOŻYM ŁAJAŁ RÓWNIE I IDENTYCZNIE JAK POPRZEDNIKÓW KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA”.

7)Najwyższa Lubelska Uczelnia UMCS mająca Wydział Artystyczny zafundowała sobie
Instytut Organów. Improwizacji i Muzyki Sakralnej! Pracujące tam Zakonnice i Zakonnicy Bezhabitowi, a o prof. to już mowy nie ma jedną ręką odmawiają Różaniec – jako, że Październik 2010 r., drugą zaś uczą grać „Bogurodzicę” i takim to sposobem zajęte są obydwie rączki. Podobny poziom prezentuje Lubelska Filharmonia!
Jak będzie wyglądał tam finał Roku Chopina 2010?
Jedynym koncertem będzie flaszka Chopin Vodka na stole i towarzysząca jej Cisowianka Perlage z Kolekcji Limitowanej... Po takiej Uczcie Autystycznej na cześć Chopina prześwięcą UMCS na Uniwersytet MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ..., a cudu tego dokona Ministerstwo KULtury i szKULnictwa (Lublin (Stolica KULtury), Aleje Racławickie 14.

8) Objawem zaś wysokiej KULtury panującej w Lublinie – Stolicy KULtury jest określenie jakie serwowało dla KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW Duchowieństwo od roku 1980-tego:
„WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA”.[/color]

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ
SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] (koniecznie wielkimi literami) czytać należy Związkowe
wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** ***
*** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
[color="#800080"]Lublin – Stolica KUL-tury:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Samym Władzom Lublina mającym w dyspozycji [color="#FF0000"]Departamenty KUL[/color]-tury uświadomić trza:

[colo... rozwiń
Avatar
olejnik / 12 października 2010 o 15:36
0
Nikt ci tyle nie obieca, ile Żuk nie zrobił.
Avatar
sławin / 12 października 2010 o 15:26
0
No tak Żuk i Wasilewski nic nie robili przez lata, to teraz PR i PR przed wyborami.
Avatar
cool654 / 12 października 2010 o 13:13
0
[quote name='rr' date='12 październik 2010 - 11:29 ' timestamp='1286875741' post='360355']
całe mnóstwo festiwali.. jarmark jagielloński, festiwal opowiadaczy historii, festiwal sztukmistrzów, festiwal smaku, festwiale filmowe (m.in. filmów krótkometrażowych) , filmy w muszli koncertowej w lecie, koncerty kozienaliowe, koncerty nad zalewem (m.in. były szanty), oprowadzaniea po lublinie, spotkania autorskie, noc kultury, teatr Osterwy, teatry w centrum kultury, teatr muzyczny, teatr Andersena, filharmonia
teraz zblizajace sie konfrontacje teatralne.. dzieje się tu bardzo dużo.. i za niewielką kasę, a duuużo naprawde dużo imprez również takich 'na poziomie' i .. za darmo!!! Czego nie spotyka się często.., powstajaca biblioteka multimedialna na Błoniach na Czubach..
eh Można by długo wymieniać..
Lublin zasługuje na tytuł ESK..
dużo zostało zrobione...
[/quote]

Albo "na poziomie" albo za darmo. Jedno wyklucza drugie.
Większość z imprez które wymieniasz to imprezy niszowe skierowane do wąskiego grona odbiorców - opowiadacze historii, szanty, kozienalia, filmy krótkometrażowe... Lokalne media robią im głośną reklamę, ale na skalę ogólnopolską nie mają szans się wybić. Mierny poziom i brak znanych nazwisk.
A festiwale smaku czy jarmarki organizowane są teraz w każdym województwie, a nawet w co trzecim powiecie.
Wniosek jest taki, że w Lublinie dzieje się dużo, lecz są to albo kalki czyichś pomysłów, albo wydarzenia niskich lotów. Można przyciągnąć wycieczki szkolne z prowincji, można na chwilę zainteresować brać studencką. Nie ma natomiast co oczekiwać, że odbiorcami tego staną się goście z Polski, nawet z Rzeszowa czy Kielc.
[quote name='rr' date='12 październik 2010 - 11:29 ' timestamp='1286875741' post='360355']
całe mnóstwo festiwali.. jarmark jagielloński, festiwal opowiadaczy historii, festiwal sztukmistrzów, festiwal smaku, festwiale filmowe (m.in. filmów krótkometrażowych) , filmy w muszli koncertowej w lecie, koncerty kozienaliowe, koncerty nad zalewem (m.in. były szanty), oprowadzaniea po lublinie, spotkania autorskie, noc kultury, teatr Osterwy, teatry w centrum kultury, teatr muzyczny, teatr Andersena, filharmonia... rozwiń
Avatar
rr / 12 października 2010 o 11:29
0
całe mnóstwo festiwali.. jarmark jagielloński, festiwal opowiadaczy historii, festiwal sztukmistrzów, festiwal smaku, festwiale filmowe (m.in. filmów krótkometrażowych) , filmy w muszli koncertowej w lecie, koncerty kozienaliowe, koncerty nad zalewem (m.in. były szanty), oprowadzaniea po lublinie, spotkania autorskie, noc kultury, teatr Osterwy, teatry w centrum kultury, teatr muzyczny, teatr Andersena, filharmonia
teraz zblizajace sie konfrontacje teatralne.. dzieje się tu bardzo dużo.. i za niewielką kasę, a duuużo naprawde dużo imprez również takich 'na poziomie' i .. za darmo!!! Czego nie spotyka się często.., powstajaca biblioteka multimedialna na Błoniach na Czubach..
eh Można by długo wymieniać..
Lublin zasługuje na tytuł ESK..
dużo zostało zrobione...
całe mnóstwo festiwali.. jarmark jagielloński, festiwal opowiadaczy historii, festiwal sztukmistrzów, festiwal smaku, festwiale filmowe (m.in. filmów krótkometrażowych) , filmy w muszli koncertowej w lecie, koncerty kozienaliowe, koncerty nad zalewem (m.in. były szanty), oprowadzaniea po lublinie, spotkania autorskie, noc kultury, teatr Osterwy, teatry w centrum kultury, teatr muzyczny, teatr Andersena, filharmonia
teraz zblizajace sie konfrontacje teatralne.. dzieje się tu bardzo dużo.. i za niewielką kasę, a duuużo naprawde dużo impr... rozwiń
Avatar
krewetka / 12 października 2010 o 10:49
0
Europejska Stolica Kultury z 2 kinami 2 teatrami przy czym jeden w budowie od 30 lat!!!!! Smiech na sali .....
Dobrze że już tu nie mieszkam
Avatar
bob / 12 października 2010 o 09:57
0
malkontenci, chciałbym zobaczyć wasze miny jutro..
Avatar
HSP / 12 października 2010 o 09:23
0
Przeciez Lublin to wioska a nie zadne miasto a tym bardziej stolica kultury. Dla wiekszosci jedyną rozrywką jest Plaza A po za tym co to zastolica jak nawet nie ma gdzie zaparkowac ?
Avatar
Czlowieki / 13 czerwca 2011 o 01:59
0
Po prostu. Przyjdźcie na pl. Litewski dziś o 19.00 i podzielcie się na żywo przed komisją swoimi spostrzeżeniami i dylematami. Zapraszamy. Czlowieki.
Avatar
gość / 13 października 2010 o 09:15
0
[quote name='cool654' date='12 październik 2010 - 13:13 ' timestamp='1286881987' post='360411']
Albo "na poziomie" albo za darmo. Jedno wyklucza drugie.
[/quote]
dla przykładu: ten sam spektakl grany był w Lublinie za darmo w Wawie wejście kosztowało 30-40 zł..
każdy zainteresowany i korzystający z kultury wyśmieje Twoje argumenty..
Avatar
ZOŁZA / 12 października 2010 o 20:18
0
[color="#800080"]Lublin – Stolica KUL-tury:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Samym Władzom Lublina mającym w dyspozycji [color="#FF0000"]Departamenty KUL[/color]-tury uświadomić trza:

[color="#FF0000"]1)W latach SOLIDARNOŚCI (1980-te) KUL-awy Ksiądz mgr-ant uczył z błędami – błędów tych nie widziały nawet KUL-awe i PAT-ologiczne Umysły Naukowe, a na takich błędach zdobywano też KAT-olickie dyplomy „wyższych uczelni”!

2) Obecny Emeryt Prymas Polski Józef Glemp przy okazji sporu o Jedwabne (czasy prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego) walnął w TVP oświecony Boską Mądrością, że „ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ” - odszedł na emeryturę i za Swoją nie przeprosił...

3) Leciały lata... i lecą bez zmiany KAT-olickiego i KUL-awego, a zarazem PAT-ologigcznego poziomu POŻAL SIĘ BOŻE owocującego tym, że od kilku lat lubelscy Pallotyni (Lublin, Al. Warszawska) wykorzystując zdobycze techniki cyfrowej serwują każdej niedzieli o 12.00 „AVE MARIA F. SCHUBERTA! Nie byłoby nycz w tym dziwnego gdyby słyszalny utwór był rzeczywiście tym, co napisał Franciszek Schubert, a tu leci pierwsza połowa zwrotki, po niej następuje jakiś zlepek dźwięków i ponownie pojawia się ta sama pierwsza połowa zwrotki – nikt tego nie widzi i nie słyszy, a słuchać można przy wykorzystaniu telefonii cyfrowej i internetu w dowolnym miejscu KULi Ziemskiej!

4) Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

5) Z KULei w Częstochowie (w VIII.2010 r.) grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY – kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach – PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego – CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA".

6) Nikt tak nie daje przykładu w obrażaniu Prezydenta R.P. Jak Kościół:
poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że W OBRAŻANIU GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO – PREZYDENTA – PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! To w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że „PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY”! Po czym spier...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej – tak na wszelki wypadek.
OBECNEGO ZAŚ PREZYDENTA R.P. BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KLER W SŁOWIE BOŻYM ŁAJAŁ RÓWNIE I IDENTYCZNIE JAK POPRZEDNIKÓW KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA”.

7)Najwyższa Lubelska Uczelnia UMCS mająca Wydział Artystyczny zafundowała sobie
Instytut Organów. Improwizacji i Muzyki Sakralnej! Pracujące tam Zakonnice i Zakonnicy Bezhabitowi, a o prof. to już mowy nie ma jedną ręką odmawiają Różaniec – jako, że Październik 2010 r., drugą zaś uczą grać „Bogurodzicę” i takim to sposobem zajęte są obydwie rączki. Podobny poziom prezentuje Lubelska Filharmonia!
Jak będzie wyglądał tam finał Roku Chopina 2010?
Jedynym koncertem będzie flaszka Chopin Vodka na stole i towarzysząca jej Cisowianka Perlage z Kolekcji Limitowanej... Po takiej Uczcie Autystycznej na cześć Chopina prześwięcą UMCS na Uniwersytet MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ..., a cudu tego dokona Ministerstwo KULtury i szKULnictwa (Lublin (Stolica KULtury), Aleje Racławickie 14.

8) Objawem zaś wysokiej KULtury panującej w Lublinie – Stolicy KULtury jest określenie jakie serwowało dla KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW Duchowieństwo od roku 1980-tego:
„WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA”.[/color]

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ
SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] (koniecznie wielkimi literami) czytać należy Związkowe
wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** ***
*** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
[color="#800080"]Lublin – Stolica KUL-tury:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Samym Władzom Lublina mającym w dyspozycji [color="#FF0000"]Departamenty KUL[/color]-tury uświadomić trza:

[colo... rozwiń
Avatar
olejnik / 12 października 2010 o 15:36
0
Nikt ci tyle nie obieca, ile Żuk nie zrobił.
Avatar
sławin / 12 października 2010 o 15:26
0
No tak Żuk i Wasilewski nic nie robili przez lata, to teraz PR i PR przed wyborami.
Avatar
cool654 / 12 października 2010 o 13:13
0
[quote name='rr' date='12 październik 2010 - 11:29 ' timestamp='1286875741' post='360355']
całe mnóstwo festiwali.. jarmark jagielloński, festiwal opowiadaczy historii, festiwal sztukmistrzów, festiwal smaku, festwiale filmowe (m.in. filmów krótkometrażowych) , filmy w muszli koncertowej w lecie, koncerty kozienaliowe, koncerty nad zalewem (m.in. były szanty), oprowadzaniea po lublinie, spotkania autorskie, noc kultury, teatr Osterwy, teatry w centrum kultury, teatr muzyczny, teatr Andersena, filharmonia
teraz zblizajace sie konfrontacje teatralne.. dzieje się tu bardzo dużo.. i za niewielką kasę, a duuużo naprawde dużo imprez również takich 'na poziomie' i .. za darmo!!! Czego nie spotyka się często.., powstajaca biblioteka multimedialna na Błoniach na Czubach..
eh Można by długo wymieniać..
Lublin zasługuje na tytuł ESK..
dużo zostało zrobione...
[/quote]

Albo "na poziomie" albo za darmo. Jedno wyklucza drugie.
Większość z imprez które wymieniasz to imprezy niszowe skierowane do wąskiego grona odbiorców - opowiadacze historii, szanty, kozienalia, filmy krótkometrażowe... Lokalne media robią im głośną reklamę, ale na skalę ogólnopolską nie mają szans się wybić. Mierny poziom i brak znanych nazwisk.
A festiwale smaku czy jarmarki organizowane są teraz w każdym województwie, a nawet w co trzecim powiecie.
Wniosek jest taki, że w Lublinie dzieje się dużo, lecz są to albo kalki czyichś pomysłów, albo wydarzenia niskich lotów. Można przyciągnąć wycieczki szkolne z prowincji, można na chwilę zainteresować brać studencką. Nie ma natomiast co oczekiwać, że odbiorcami tego staną się goście z Polski, nawet z Rzeszowa czy Kielc.
[quote name='rr' date='12 październik 2010 - 11:29 ' timestamp='1286875741' post='360355']
całe mnóstwo festiwali.. jarmark jagielloński, festiwal opowiadaczy historii, festiwal sztukmistrzów, festiwal smaku, festwiale filmowe (m.in. filmów krótkometrażowych) , filmy w muszli koncertowej w lecie, koncerty kozienaliowe, koncerty nad zalewem (m.in. były szanty), oprowadzaniea po lublinie, spotkania autorskie, noc kultury, teatr Osterwy, teatry w centrum kultury, teatr muzyczny, teatr Andersena, filharmonia... rozwiń
Avatar
rr / 12 października 2010 o 11:29
0
całe mnóstwo festiwali.. jarmark jagielloński, festiwal opowiadaczy historii, festiwal sztukmistrzów, festiwal smaku, festwiale filmowe (m.in. filmów krótkometrażowych) , filmy w muszli koncertowej w lecie, koncerty kozienaliowe, koncerty nad zalewem (m.in. były szanty), oprowadzaniea po lublinie, spotkania autorskie, noc kultury, teatr Osterwy, teatry w centrum kultury, teatr muzyczny, teatr Andersena, filharmonia
teraz zblizajace sie konfrontacje teatralne.. dzieje się tu bardzo dużo.. i za niewielką kasę, a duuużo naprawde dużo imprez również takich 'na poziomie' i .. za darmo!!! Czego nie spotyka się często.., powstajaca biblioteka multimedialna na Błoniach na Czubach..
eh Można by długo wymieniać..
Lublin zasługuje na tytuł ESK..
dużo zostało zrobione...
całe mnóstwo festiwali.. jarmark jagielloński, festiwal opowiadaczy historii, festiwal sztukmistrzów, festiwal smaku, festwiale filmowe (m.in. filmów krótkometrażowych) , filmy w muszli koncertowej w lecie, koncerty kozienaliowe, koncerty nad zalewem (m.in. były szanty), oprowadzaniea po lublinie, spotkania autorskie, noc kultury, teatr Osterwy, teatry w centrum kultury, teatr muzyczny, teatr Andersena, filharmonia
teraz zblizajace sie konfrontacje teatralne.. dzieje się tu bardzo dużo.. i za niewielką kasę, a duuużo naprawde dużo impr... rozwiń
Avatar
krewetka / 12 października 2010 o 10:49
0
Europejska Stolica Kultury z 2 kinami 2 teatrami przy czym jeden w budowie od 30 lat!!!!! Smiech na sali .....
Dobrze że już tu nie mieszkam
Avatar
bob / 12 października 2010 o 09:57
0
malkontenci, chciałbym zobaczyć wasze miny jutro..
Avatar
HSP / 12 października 2010 o 09:23
0
Przeciez Lublin to wioska a nie zadne miasto a tym bardziej stolica kultury. Dla wiekszosci jedyną rozrywką jest Plaza A po za tym co to zastolica jak nawet nie ma gdzie zaparkowac ?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.