Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 sierpnia 2015 r.
12:28

Dzwonisz na nr 112? Musisz zgłosić zdarzenie dwa razy. Dlaczego?

0 46 A A
Dlaczego informację o zdarzeniu musimy powtarzać dwa razy – zastanawiają się nasi czytelnicy
Dlaczego informację o zdarzeniu musimy powtarzać dwa razy – zastanawiają się nasi czytelnicy

Dzwoniący pod numer alarmowy 112 muszą dwa razy powtarzać swoje zgłoszenie. Najpierw operatorowi Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a później przedstawicielowi służb – ratownikowi, strażakowi czy też policjantowi. Po co? – zastanawiają się nasi czytelnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nocą jechałem trasą z Biłgoraja do Lublina. Jakieś 20-30 km przed Lublinem zauważyłem, że kierowca samochodu jadącego przede mną dziwnie się zachowuje. Jechał wężykiem, więc miałem podejrzenia, że może być pijany – opowiada pan Piotr z Lublina. – Zadzwoniłem pod numer 112. Przedstawiłem się i opowiedziałem o tym zdarzeniu. Operator połączył mnie z policją. Funkcjonariuszowi policji po raz drugi przekazałem tę informację. Wjechałem do Lublina, a radiowozu wciąż nie było.

– Nie rozumiem, dlaczego muszę opisywać daną sytuację dwa razy – zastanawia się pani Anna, która również dzwoniła pod numer alarmowy 112. – Przecież to wydłuża czas interwencji. Poza tym są sytuacje, w których liczy się każda sekunda. Czyjeś życie jest zagrożone, bo na przykład był wypadek drogowy, małe dziecko się dusi, bo coś połknęło.

To, że osoby dzwoniące pod numer alarmowy 112 zgłaszają zdarzenie dwóm osobom – operatorowi numerów alarmowych i w zależności od zdarzenia dyspozytorowi pogotowia ratunkowego czy też dyżurnym straży pożarnej lub policji potwierdzają pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie.

– Plan jest taki, aby do końca roku usprawnić system – mówi Anna Karman, zastępca kierownika CPR w Lublinie. – Operator będzie zbierał informację do formatki i po kliknięciu przycisku na klawiaturze komputera informację otrzymają jednocześnie wszystkie trzy służby. Osoba zgłaszająca nie będzie musiała już zgłaszać tego samego zdarzenia dwa razy. Ewentualnie np. dyspozytor pogotowia o coś dopyta.

Karman nie zgadza się z twierdzeniem, że czas przyjęcia zgłoszenia wydłuża się w porównaniu z poprzednim systemem. – Wcześniej trzeba było czekać, żeby dodzwonić się pod numer alarmowy, bo linie były zajęte. W CPR zgłoszenie przyjmujemy po maksymalnie 10-12 sekundach – wylicza Karman.

Nasi czytelnicy mają też wątpliwości czy na stanowisku operatorów pracują odpowiednio przygotowane do tego osoby, z doświadczeniem w zakresie ratownictwa medycznego. – Czy kiedy będzie potrzeba udzielenia pierwszej pomocy operator numeru 112 będzie w stanie mnie poinstruować? – zastanawia się pani Anna.

– Obecnie pracuje 57 operatorów. Najmłodszy ma 24 lata, najstarszy jest po 50. Są to osoby z różnym wykształceniem – mówi zastępca kierownika CPR w Lublinie. – Wśród nich jest jeden strażak i pielęgniarka.

Przed rozpoczęciem pracy i zdaniem egzaminu przyszli operatorzy przechodzą różnego rodzaju szkolenia. W CPR jest minimum miesięczne szkolenie, w czasie którego poznają procedury i system. – Później jest tygodniowe szkolenie teoretyczne. Jest to wideokonferencja. Następny tydzień zajmuje szkolenie praktyczne – wylicza Karman. – Później są jeszcze dodatkowe szkolenia, np. z negocjatorem policyjnym.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 czerwca 2018 o 11:07
0
Jako kierowca zobaczyłem leżącego człowieka na chodniku. Nie mogłem się zatrzymać , bo jechałem z klientem , ale zadzwoniłem pod 112 . Opisałem bardzo dokładnie wszystko , wraz z miejscem oraz podałem swoje dane osobowe. Uprzedziłem że się rozłączam , bo nie mogę rozmawiać, a Pani zamiast potwierdzić zgłoszenie i zadysponować pomoc dla tego człowieka, powiedzziała że przełącza mnie na pogotowie. Pytam , po co ja się produkowałem przez minutę ? Po to żeby Pani mnie przełączyła ? To jakieś wariactwo. Lepiej od razu dzwonić pod 997,998,999
Avatar
Lorencywow / 14 maja 2018 o 01:04
0
polskie zaklady bukmacherskie
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2018 o 11:37
0
dzwoniłem pod numer alarmowy 112 ponieważ w nocy sąsiadka mnie zalewała było dobrze po 24 powiedziałem że kobieta ma ponad 80 lat zmarł jej mąż może coś się jej stało bo nie mogę się do niej dobić odpowiedź była krótka niech pan dzwoni na pogotowie wodociągowe niech przyjadą i odetną wodę a co z tą kobietą ja się pytam olali temat okazało się że tylko spała a jakby coś poważniejszego miało miejsce to co wtedy wyłgaliby się i ok przecież to tylko numer alarmowy i oni też się muszą wyspać a nie że w nocy jakiś burak im dupę truje jakąś tam wodą nie dzwońcie ludzie na żaden 112 tylko od razu 999.998 lub 997 szybko i zawsze przyjeżdżają i chwała im za to
dzwoniłem pod numer alarmowy 112 ponieważ w nocy sąsiadka mnie zalewała było dobrze po 24 powiedziałem że kobieta ma ponad 80 lat zmarł jej mąż może coś się jej stało bo nie mogę się do niej dobić odpowiedź była krótka niech pan dzwoni na pogotowie wodociągowe niech przyjadą i odetną wodę a co z tą kobietą ja się pytam olali temat okazało się że tylko spała a jakby coś poważniejszego miało miejsce to co wtedy wyłgaliby się i ok przecież to tylko numer alarmowy i oni też się muszą wyspać a nie że w nocy jakiś burak im dupę truje jakąś tam wod... rozwiń
Avatar
Juliusz / 2 kwietnia 2018 o 16:21
0
O godz.10.22 mama zmarła przed wejściem do szpitala.w Zabrzu Apeluję nie dzwońcie na 112 bo oni nie pomogą.
Avatar
Juliusz / 2 kwietnia 2018 o 11:01
0
Całe to Centrum to porażka.Wczoraj po rozmowie telefonicznej z operatorem nr73 z Katowic.Po pełnym wywiadzie gdzie informowalem ze jest potrzebna karetka dla osoby 77 lat 40 stopni temperatury kłopoty z oddychaniem odmówiono wysłania karetki pogotowia zasłaniając się tym że do gorączki nie wysyłają karetki i informując mnie że muszę we własnym zakresie zawieść chorą osobę do świątecznej opieki zdrowotnej mieszczącej się w szpitalu Tak też uczyniłem.Tam lekarz zbadał mamę dał jej dwie kroplówki soli.przepisał antybiotyk i odesłał do domu.Jednakże dzisiaj po godz.5 rano mama do mnie zadzwoniła z prośbą o pogotowie gdyż nie przespała  nocy.z powodu bulu w klatce piersiowej.Pojechałem do mamy i natychmiast wezwalem pogotowie wykrecajac tym razem nr 999.Pogotowie zjawiło się w ciągu 13 minut że zabierają mamę do szpitala bo jest żle.O godz. 8 serce się zatrzymało.Reanimacja trwała 30 minut.Stan krytyczny.O 9.40.mamę wywieźli do Zabrza informując mnie że może tej drogi już nie przeżyć i tylko się modlić  Dlatego twierdzę że nr 112 to porażka a niektórzy operatorzy nie powinni tam pracować.A sam serial 112 na ratunek to fikcja.
Całe to Centrum to porażka.Wczoraj po rozmowie telefonicznej z operatorem nr73 z Katowic.Po pełnym wywiadzie gdzie informowalem ze jest potrzebna karetka dla osoby 77 lat 40 stopni temperatury kłopoty z oddychaniem odmówiono wysłania karetki pogotowia zasłaniając się tym że do gorączki nie wysyłają karetki i informując mnie że muszę we własnym zakresie zawieść chorą osobę do świątecznej opieki zdrowotnej mieszczącej się w szpitalu Tak też uczyniłem.Tam lekarz zbadał mamę dał jej dwie kroplówki soli.przepisał antybiotyk i odesłał do domu.Jedn... rozwiń
Avatar
m / 24 marca 2018 o 12:04
0
Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę, ale poza Warszawą nie znam przypadków, aby sużby "działały wspólnie" w jednym pomieszczeniu :) Gdyby tak było, nie istniałoby 112 w obecnej formie. Rzeczywiście 112 jest to kompletna parodia, ale to temat rzeka i dużo trzebaby napisać, więcej niż jeden post :)
Avatar
G / 17 października 2017 o 07:54
0
Widać większość ma podobne zdanie jak ja. Nie będę tutaj opisywał swojej sytuacji dokładnie, ale w skrócie. Wezwanie karetki trwało w sumie 5 min ! Dwa razy opowiadanie co się stało  jaki adres -oczywiście trzeba było uogolnic ponieważ dyspozytornia 60 km dalej. Później drugi raz  to samo . Jakość jednego i drugiego połączenia tak samo beznadziejna.  Za pierwszym razem kolesia prawie wcale nie było słychać (osoba starsza nic by nie uslyszala) po przekierowaniu kolejny dyspozytor nie słyszał mnie tylko komunikat "proszę czekać "?? Coś tu Chyba nie działa. I jeszcze na koniec mój nr tel (nie każdy zna swój nr. Tym bardziej ktoś starszy i w dużym stresie ) jakby im się nie mogło wyświetlać i z automatu przesyłać do odpowiednich służb.. W JAKICH CZASACH MY ŻYJEMY że tam gdzie wszystko powinno być dograne najlepiej jak tylko może  stanęło jakby w poprzednim wieku... A ludzie umierają   . A co do nieslusznych wezwań to mandaty powinny być obowiązkowe i dużo wyższe niż faktyczne koszty poniesione przez służby bo życie ludzkie jest bezcenne
Widać większość ma podobne zdanie jak ja. Nie będę tutaj opisywał swojej sytuacji dokładnie, ale w skrócie. Wezwanie karetki trwało w sumie 5 min ! Dwa razy opowiadanie co się stało  jaki adres -oczywiście trzeba było uogolnic ponieważ dyspozytornia 60 km dalej. Później drugi raz  to samo . Jakość jednego i drugiego połączenia tak samo beznadziejna.  Za pierwszym razem kolesia prawie wcale nie było słychać (osoba starsza nic by nie uslyszala) po przekierowaniu kolejny dyspozytor nie słyszał mnie tylko komunikat "proszę czekać "?? C... rozwiń
Avatar
niecymbał / 22 sierpnia 2016 o 16:27
0
cymbale mogłeś zadzwoni na nr 997
Avatar
gość / 13 sierpnia 2015 o 22:36
0

Czas leci, a to dlatego, że najpierw dzwoni się do CPR, a poźniej czeka na zgłoszenie Pogotowia, Policji lub Straży.

Tylko się już nie mówi o tym ile razy jest tak, że dobrze ze operator zebrał adres i zapytal o co chodzi  od dzwoniącego bo gdy naraz traci zasięg lub ktoś mu wyrywa telefon ma co przekazać na Policję czy Pogotowie i służba wie gdzie pojechać, a tak to by nic nie było wiadomo, gdyż by czekala na połaczenie ze służbą które nie raz trwa do 3-4 min. 

Tylko się już nie mówi o tym ile razy jest tak, że dobrze ze operator zebrał adres i zapytal o co chodzi  od dzwoniącego bo gdy naraz traci zasięg lub ktoś mu wyrywa telefon ma co przekazać na Policję czy Pogotowie i służba wie gdzie pojechać, a tak to by nic nie było wiadomo, gdyż by czekala na połaczenie ze służbą które nie raz trwa do 3-4 min. 

rozwiń
Avatar
rino / 13 sierpnia 2015 o 22:29
0

Zgłosisz dwa razy i czekasz na przyjazd służb 1,5h bo jest strasznie dużo zgłoszeń. Tak Ci powiedzą.

To akurat nie jest wina numeru alarmowego tylko dyspozytorów Policji, Straży czy Pogotowia!!! Operatorzy do nikogo nie jeżdżą tylko przekazują do służb i to już nie od nich zależy kiedy służba pojedzie. Wię nie rozumie czego się ktoś czepia ludzi pracujących na 112.

Avatar
Gość / 20 czerwca 2018 o 11:07
0
Jako kierowca zobaczyłem leżącego człowieka na chodniku. Nie mogłem się zatrzymać , bo jechałem z klientem , ale zadzwoniłem pod 112 . Opisałem bardzo dokładnie wszystko , wraz z miejscem oraz podałem swoje dane osobowe. Uprzedziłem że się rozłączam , bo nie mogę rozmawiać, a Pani zamiast potwierdzić zgłoszenie i zadysponować pomoc dla tego człowieka, powiedzziała że przełącza mnie na pogotowie. Pytam , po co ja się produkowałem przez minutę ? Po to żeby Pani mnie przełączyła ? To jakieś wariactwo. Lepiej od razu dzwonić pod 997,998,999
Avatar
Lorencywow / 14 maja 2018 o 01:04
0
polskie zaklady bukmacherskie
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2018 o 11:37
0
dzwoniłem pod numer alarmowy 112 ponieważ w nocy sąsiadka mnie zalewała było dobrze po 24 powiedziałem że kobieta ma ponad 80 lat zmarł jej mąż może coś się jej stało bo nie mogę się do niej dobić odpowiedź była krótka niech pan dzwoni na pogotowie wodociągowe niech przyjadą i odetną wodę a co z tą kobietą ja się pytam olali temat okazało się że tylko spała a jakby coś poważniejszego miało miejsce to co wtedy wyłgaliby się i ok przecież to tylko numer alarmowy i oni też się muszą wyspać a nie że w nocy jakiś burak im dupę truje jakąś tam wodą nie dzwońcie ludzie na żaden 112 tylko od razu 999.998 lub 997 szybko i zawsze przyjeżdżają i chwała im za to
dzwoniłem pod numer alarmowy 112 ponieważ w nocy sąsiadka mnie zalewała było dobrze po 24 powiedziałem że kobieta ma ponad 80 lat zmarł jej mąż może coś się jej stało bo nie mogę się do niej dobić odpowiedź była krótka niech pan dzwoni na pogotowie wodociągowe niech przyjadą i odetną wodę a co z tą kobietą ja się pytam olali temat okazało się że tylko spała a jakby coś poważniejszego miało miejsce to co wtedy wyłgaliby się i ok przecież to tylko numer alarmowy i oni też się muszą wyspać a nie że w nocy jakiś burak im dupę truje jakąś tam wod... rozwiń
Avatar
Juliusz / 2 kwietnia 2018 o 16:21
0
O godz.10.22 mama zmarła przed wejściem do szpitala.w Zabrzu Apeluję nie dzwońcie na 112 bo oni nie pomogą.
Avatar
Juliusz / 2 kwietnia 2018 o 11:01
0
Całe to Centrum to porażka.Wczoraj po rozmowie telefonicznej z operatorem nr73 z Katowic.Po pełnym wywiadzie gdzie informowalem ze jest potrzebna karetka dla osoby 77 lat 40 stopni temperatury kłopoty z oddychaniem odmówiono wysłania karetki pogotowia zasłaniając się tym że do gorączki nie wysyłają karetki i informując mnie że muszę we własnym zakresie zawieść chorą osobę do świątecznej opieki zdrowotnej mieszczącej się w szpitalu Tak też uczyniłem.Tam lekarz zbadał mamę dał jej dwie kroplówki soli.przepisał antybiotyk i odesłał do domu.Jednakże dzisiaj po godz.5 rano mama do mnie zadzwoniła z prośbą o pogotowie gdyż nie przespała  nocy.z powodu bulu w klatce piersiowej.Pojechałem do mamy i natychmiast wezwalem pogotowie wykrecajac tym razem nr 999.Pogotowie zjawiło się w ciągu 13 minut że zabierają mamę do szpitala bo jest żle.O godz. 8 serce się zatrzymało.Reanimacja trwała 30 minut.Stan krytyczny.O 9.40.mamę wywieźli do Zabrza informując mnie że może tej drogi już nie przeżyć i tylko się modlić  Dlatego twierdzę że nr 112 to porażka a niektórzy operatorzy nie powinni tam pracować.A sam serial 112 na ratunek to fikcja.
Całe to Centrum to porażka.Wczoraj po rozmowie telefonicznej z operatorem nr73 z Katowic.Po pełnym wywiadzie gdzie informowalem ze jest potrzebna karetka dla osoby 77 lat 40 stopni temperatury kłopoty z oddychaniem odmówiono wysłania karetki pogotowia zasłaniając się tym że do gorączki nie wysyłają karetki i informując mnie że muszę we własnym zakresie zawieść chorą osobę do świątecznej opieki zdrowotnej mieszczącej się w szpitalu Tak też uczyniłem.Tam lekarz zbadał mamę dał jej dwie kroplówki soli.przepisał antybiotyk i odesłał do domu.Jedn... rozwiń
Avatar
m / 24 marca 2018 o 12:04
0
Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę, ale poza Warszawą nie znam przypadków, aby sużby "działały wspólnie" w jednym pomieszczeniu :) Gdyby tak było, nie istniałoby 112 w obecnej formie. Rzeczywiście 112 jest to kompletna parodia, ale to temat rzeka i dużo trzebaby napisać, więcej niż jeden post :)
Avatar
G / 17 października 2017 o 07:54
0
Widać większość ma podobne zdanie jak ja. Nie będę tutaj opisywał swojej sytuacji dokładnie, ale w skrócie. Wezwanie karetki trwało w sumie 5 min ! Dwa razy opowiadanie co się stało  jaki adres -oczywiście trzeba było uogolnic ponieważ dyspozytornia 60 km dalej. Później drugi raz  to samo . Jakość jednego i drugiego połączenia tak samo beznadziejna.  Za pierwszym razem kolesia prawie wcale nie było słychać (osoba starsza nic by nie uslyszala) po przekierowaniu kolejny dyspozytor nie słyszał mnie tylko komunikat "proszę czekać "?? Coś tu Chyba nie działa. I jeszcze na koniec mój nr tel (nie każdy zna swój nr. Tym bardziej ktoś starszy i w dużym stresie ) jakby im się nie mogło wyświetlać i z automatu przesyłać do odpowiednich służb.. W JAKICH CZASACH MY ŻYJEMY że tam gdzie wszystko powinno być dograne najlepiej jak tylko może  stanęło jakby w poprzednim wieku... A ludzie umierają   . A co do nieslusznych wezwań to mandaty powinny być obowiązkowe i dużo wyższe niż faktyczne koszty poniesione przez służby bo życie ludzkie jest bezcenne
Widać większość ma podobne zdanie jak ja. Nie będę tutaj opisywał swojej sytuacji dokładnie, ale w skrócie. Wezwanie karetki trwało w sumie 5 min ! Dwa razy opowiadanie co się stało  jaki adres -oczywiście trzeba było uogolnic ponieważ dyspozytornia 60 km dalej. Później drugi raz  to samo . Jakość jednego i drugiego połączenia tak samo beznadziejna.  Za pierwszym razem kolesia prawie wcale nie było słychać (osoba starsza nic by nie uslyszala) po przekierowaniu kolejny dyspozytor nie słyszał mnie tylko komunikat "proszę czekać "?? C... rozwiń
Avatar
niecymbał / 22 sierpnia 2016 o 16:27
0
cymbale mogłeś zadzwoni na nr 997
Avatar
gość / 13 sierpnia 2015 o 22:36
0

Czas leci, a to dlatego, że najpierw dzwoni się do CPR, a poźniej czeka na zgłoszenie Pogotowia, Policji lub Straży.

Tylko się już nie mówi o tym ile razy jest tak, że dobrze ze operator zebrał adres i zapytal o co chodzi  od dzwoniącego bo gdy naraz traci zasięg lub ktoś mu wyrywa telefon ma co przekazać na Policję czy Pogotowie i służba wie gdzie pojechać, a tak to by nic nie było wiadomo, gdyż by czekala na połaczenie ze służbą które nie raz trwa do 3-4 min. 

Tylko się już nie mówi o tym ile razy jest tak, że dobrze ze operator zebrał adres i zapytal o co chodzi  od dzwoniącego bo gdy naraz traci zasięg lub ktoś mu wyrywa telefon ma co przekazać na Policję czy Pogotowie i służba wie gdzie pojechać, a tak to by nic nie było wiadomo, gdyż by czekala na połaczenie ze służbą które nie raz trwa do 3-4 min. 

rozwiń
Avatar
rino / 13 sierpnia 2015 o 22:29
0

Zgłosisz dwa razy i czekasz na przyjazd służb 1,5h bo jest strasznie dużo zgłoszeń. Tak Ci powiedzą.

To akurat nie jest wina numeru alarmowego tylko dyspozytorów Policji, Straży czy Pogotowia!!! Operatorzy do nikogo nie jeżdżą tylko przekazują do służb i to już nie od nich zależy kiedy służba pojedzie. Wię nie rozumie czego się ktoś czepia ludzi pracujących na 112.

Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 25 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!