Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 marca 2013 r.
14:39
Edytuj ten wpis

Eksperci: Drapacz chmur przy al. Kraśnickiej popsuje panoramę miasta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 28 A A
 (Wydział planowania)
(Wydział planowania)

Nie będzie drapacza chmur przy al. Kraśnickiej. Ratusz uznał, że tak wysoki budynek popsuje panoramę miasta. Zamiast 25 pięter będzie najwyżej 15.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Drapacz chmur miał stanąć w miejscu zajezdni trolejbusowej. Miasto zamierza sprzedać bazę MPK, ale wcześniej chce uchwalić nowy plan zagospodarowania terenu określający, co wolno to zbudować. Obecny plan dopuszcza hipermarket, a miasto chce go uniknąć i szykuje nowy dokument.

Niedawno Ratusz pokazał dwa pomysły na zabudowę. Jedna zakładała dwa główne biurowce o wysokości do 100 m i 75 m, a reszta budynków sięgałaby 25 m. Drugi wariant mówił o biurowcu do 55 m.

– Powinniśmy przełamać barierę mentalną i wybrać wyższy wariant. Potrzeba coraz więcej biur, grunty są coraz droższe, musimy je intensywniej zabudowywać, większą liczbą pięter – mówi Grzegorz Siemiński, zastępca prezydenta miasta. – W grze są oba warianty – zapewniał nas przed południem. Ale się mylił.

Okazuje się, że miasto porzuciło już marzenia o 100-metrowym biurowcu. Urzędników skłoniła do tego Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna, z którą trzeba konsultować projekt nowego planu.

– Uwzględniliśmy uwagi MKUA i do dalszych uzgodnień kierujemy zmieniony projekt, mówiący o maksymalnej wysokości zabudowy nie przekraczającej 55 metrów – mówi Małgorzata Żurkowska, zastępca dyrektora Wydziału Planowania w Urzędzie Miasta. Eksperci uznali, że drapacz chmur popsuje panoramę Lublina.

– Sprawdzaliśmy to tworząc wizualizacje z różnych punktów doliny Bystrzycy, m.in. na wysokości ul. Turystycznej, budowanego stadionu, czy też sąsiedztwa zamku – wylicza.

Teoretycznie miasto mogłoby zignorować zalecenia MKUA, bo nie są one dla Ratusza wiążące. Problemy mogłyby się pojawić na etapie czekających magistrat uzgodnień z ponad 20 różnymi instytucjami od służb kryzysowych, przez wojsko, sanepid, służby ochrony środowiska, policję, straż pożarną i geologa wojewódzkiego aż po… Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W części przypadków miasto potrzebuje tylko opinii, ale w części musi uzyskać zatwierdzenie dla swych pomysłów.

Projekt nowego planu miasto ma wyłożyć do publicznego wglądu w kwietniu lub maju. Wtedy poznamy m.in. szczegóły dotyczące minimalnej i maksymalnej wysokości oraz szerokości budynków. Teren chce wystawić na licytację jeszcze w tym roku, z transakcji spodziewa się ok. 20 mln zł. Inwestor będzie mógł ruszyć z budową dopiero w 2015 r., gdy trolejbusy przeniosą się do nowej zajezdni na Majdanie Tatarskim.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
egz / 17 marca 2013 o 15:57
0
[quote name='Dziubsey' timestamp='1362620728' post='742008']
Widocznie w Lublinie najwyższym punktem panoramy miasta musi już do końca świata pozostać komin elektrociepłowni. Gratulacje dla urzędników, powodzenia w dalszym rozwijaniu Polski wschodniej w ten sposób
[/quote]


haha dobre, rzeczywiscie komin jest glownym punktem w Lbn. ale decydenci wola chaty kryte strzecha niz nowoczesne wysokie biurowce podnoszace badz co badz range w wielu miastach na swiecie
Avatar
inż. Mamoń / 13 marca 2013 o 10:33
0
Wydaje się, że najbardziej popsutą panoramę miasta ma NY na Manhatanie. Całe szczęście, że w lublinie mamy strażników dobrego smaku i obrońców panoram więc nam takie popsucie nie grozi. Osobiście w celu stworzenia jeszcze piękniejszej panoramy kazałbym wyburzyć wszelkie budynki powyżej czwartego piętra. Byłoby pięknie jak w Lubartowie. ( przepraszam mieszkańców tego zacnego miasteczka za porównanie.
Avatar
V / 8 marca 2013 o 08:14
0
Brakuje biurowców? Więcej urzędasów starosty, wojewody, marszałka i prezydenta, czy jakiś nowy pion władzy? To już armia, bieda wokól coraz większa
Avatar
Dziubsey / 7 marca 2013 o 02:45
0
Widocznie w Lublinie najwyższym punktem panoramy miasta musi już do końca świata pozostać komin elektrociepłowni. Gratulacje dla urzędników, powodzenia w dalszym rozwijaniu Polski wschodniej w ten sposób
Avatar
taka prawda / 7 marca 2013 o 00:11
0
Panie i Panowie,pokazaliście swój zaścianek. A może pobudka by się przydała? Mamy już od PARU LAT XXI wiek...ale nie w naszym mieście
Avatar
Marcin / 6 marca 2013 o 23:24
0
Tak to jest ja deb*** się dorwie do władzy, wszystkie ambitne plany zablokuje bo sam jest nieudacznikiem. Przez takich ludzi Lublin pozostanie zaściankiem.
Avatar
seba / 6 marca 2013 o 22:26
0
ciekawe którzy z nich zrobili z Lublina pseudo-miasta inspiracji.....chyba wsiowy chlew und buraki


[color=#ff0000][size=5][font=lucida sans unicode, lucida grande, sans-serif]skoro izba to wiocha ....wsioki przy korycie[/font][/size][/color]

[color=#ff0000][size=5][font=lucida sans unicode, lucida grande, sans-serif]kioski projektować i od....ć się od miasta[/font][/size][/color]


Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna

Lista członków Lubelskiej Okręgowej [color=#ff0000]Izby[/color] Architektów RP rekomendowanych w roku bieżącym do prac komisjach urbanistyczno-architektonicznych przyjęta na posiedzeniu Lubelskiej Okręgowej Rady Izby Architektów w dniu 9 kwietnia 2010 r.
W celu uzyskania informacji teleadresowych dotyczących poszczególnych członków LBOIARP rekomendowanych do prac w komisjach urbanistyczno-architektonistycznych prosimy o kontakt z LBOIARP.
UWAGA!
W przypadku miejskich komisji urbanistyczno-architektonicznych: Lublina, Białej Podlaskiej, Chełma, Kazimierza Dolnego, Puław i Zamościa należy wystąpić do Okręgowej Rady IARP o indywidualną rekomendację dla architekta. Wniosek o rekomendację wraz z uzasadnieniem (umotywowniem i wykazaniem np. dokonań zawodowych) należy składać w biurze LBOIARP.
1. Antonowicz Dorota Biała Podlaska 2. Antonowicz Przemysław Romuald Biała Podlaska 3. Badeńska Marta Puławy 4. [color=#ff0000]Bieńkowski Jacek Krzysztof[/color] Lublin 5. Bojczuk Arkadiusz Marek Biała Podlaska 6. Brylak-Szymczak Barbara Zofia Lublin 7. Brzozowski Mieczysław Puławy 8. Ciereszko Władysław Kraśnik 9. Dołęgowski Henryk Antoni Biała Podlaska 10. Doraczyński Waldemar Ludwik Kazimierz Dolny 11. Figurna Barbara Maria Lubartów 12. Filipiuk Andrzej Robert Międzyrzec Podlaski 13. Gąsiorowski Janusz Puławy 14. Grobel-Bielawska Agnieszka Puławy 15. Gurbiel Jacek Lublin 16. Hagemejer Mirosław Wacław Lublin 17. Jamiołkowska Jadwiga Lublin 18. Jendrzejczak Zbigniew Ryszard Zamość 19. Kamińska Hanna Lublin 20. Kępa Wojciech Przemysław Lublin 21. Klimkiewicz Piotr Arkadiusz Puławy 22. Kosikowski Radosław Chełm 23. Kostykiewicz Czesław Tomaszów Lubelski 24. Kozik Andrzej Krzysztof Zamość 25. Kozłowski Tomasz Jerzy Puławy 26. Kusiak Magdalena Puławy 27. Lichota Stanisław Lublin 28. Lisiecka Irmina Łęczna 29. Łuczkiewicz Sebastian Lublin 30. Makarski Marian Lublin 31. Michalak Andrzej Tadeusz Kazimierz Dolny 32. Mierzwa Paweł Stefan Lublin 33. Panecka Matylda Puławy 34. Plewik Dagmara Jolanta Lublin 35. Pomaska Antonina Danuta Biała Podlaska 36. Rauch Zofia Lublin 37. Rentflejsz Anna Julita Chełm 38. Rosiński Patryk Piotr Poniatowa 39. Sadurski Władysław Chełm 40. Stelmach Bolesław Lublin 41. Szeliga Zbigniew Artur Lublin 42. Święcicka-Brzozowska Katarzyna Puławy 43. Uszyński Maciej Lublin 44. Warda Anna Maria Lublin 45. Wierzbicka Irena Kraśnik 46. Woźniakowski Tadeusz Franciszek Puławy 47. Zajdek Marek Józef Chełm 48. Zezulińska Jolanta Alicja Janów Lubelski
ciekawe którzy z nich zrobili z Lublina pseudo-miasta inspiracji.....chyba wsiowy chlew und buraki


[color=#ff0000][size=5][font=lucida sans unicode, lucida grande, sans-serif]skoro izba to wiocha ....wsioki przy korycie[/font][/size][/color]

[color=#ff0000][size=5][font=lucida sans unicode, lucida grande, sans-serif]kioski projektować i od....ć się od miasta[/font][/size][/color]


Komisja Urbanistyczno-Architektonicznarozwiń
Avatar
juras / 6 marca 2013 o 21:16
0
Ludzie, nie dajmy zrobić z Lublina wiochy!
W Warszawie zbudowano szereg wieżowców i buduje się je nadal a panorama miasta widziana z prawego brzegu Wisły staje się coraz ciekawsza.
Nie dajmy się urzędasom do końca sprowincjalizować.
Głos mieszkańców miasta też powinien się liczyć.
Avatar
michał / 6 marca 2013 o 20:57
0
to nie eksperci tylko leśne dziadki.
Siedzą tacy emeryci z wiochy i ustalaja jak ma wygladać nowoczesny Lublin, najlepiej ja zagroda u eksperta na wsi, tak jakos swojsko.
Avatar
gość / 6 marca 2013 o 20:47
0
Tak się zastanawiam jaką panoramę ma lublin. Pracuję na 10 piętrze i jak się patrze na lublin to widzę albo syf który został z cukrowni i slamsy na wapiennej albo blokowiska czechowa i bronowic. Zero polotu...a taki budynek byłby wizytówką Lublina. Ale to się nie zmieni jak mózgi urzędasów są z czasów ciemnogrodu i głębokiej komuny. Oczywiście lepiej postawić blaszaka typu lidl albo biedronka które i tak nie będą płacić podatków niż porządnych budyneczek na miarę XXI wieku.
Avatar
egz / 17 marca 2013 o 15:57
0
[quote name='Dziubsey' timestamp='1362620728' post='742008']
Widocznie w Lublinie najwyższym punktem panoramy miasta musi już do końca świata pozostać komin elektrociepłowni. Gratulacje dla urzędników, powodzenia w dalszym rozwijaniu Polski wschodniej w ten sposób
[/quote]


haha dobre, rzeczywiscie komin jest glownym punktem w Lbn. ale decydenci wola chaty kryte strzecha niz nowoczesne wysokie biurowce podnoszace badz co badz range w wielu miastach na swiecie
Avatar
inż. Mamoń / 13 marca 2013 o 10:33
0
Wydaje się, że najbardziej popsutą panoramę miasta ma NY na Manhatanie. Całe szczęście, że w lublinie mamy strażników dobrego smaku i obrońców panoram więc nam takie popsucie nie grozi. Osobiście w celu stworzenia jeszcze piękniejszej panoramy kazałbym wyburzyć wszelkie budynki powyżej czwartego piętra. Byłoby pięknie jak w Lubartowie. ( przepraszam mieszkańców tego zacnego miasteczka za porównanie.
Avatar
V / 8 marca 2013 o 08:14
0
Brakuje biurowców? Więcej urzędasów starosty, wojewody, marszałka i prezydenta, czy jakiś nowy pion władzy? To już armia, bieda wokól coraz większa
Avatar
Dziubsey / 7 marca 2013 o 02:45
0
Widocznie w Lublinie najwyższym punktem panoramy miasta musi już do końca świata pozostać komin elektrociepłowni. Gratulacje dla urzędników, powodzenia w dalszym rozwijaniu Polski wschodniej w ten sposób
Avatar
taka prawda / 7 marca 2013 o 00:11
0
Panie i Panowie,pokazaliście swój zaścianek. A może pobudka by się przydała? Mamy już od PARU LAT XXI wiek...ale nie w naszym mieście
Avatar
Marcin / 6 marca 2013 o 23:24
0
Tak to jest ja deb*** się dorwie do władzy, wszystkie ambitne plany zablokuje bo sam jest nieudacznikiem. Przez takich ludzi Lublin pozostanie zaściankiem.
Avatar
seba / 6 marca 2013 o 22:26
0
ciekawe którzy z nich zrobili z Lublina pseudo-miasta inspiracji.....chyba wsiowy chlew und buraki


[color=#ff0000][size=5][font=lucida sans unicode, lucida grande, sans-serif]skoro izba to wiocha ....wsioki przy korycie[/font][/size][/color]

[color=#ff0000][size=5][font=lucida sans unicode, lucida grande, sans-serif]kioski projektować i od....ć się od miasta[/font][/size][/color]


Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna

Lista członków Lubelskiej Okręgowej [color=#ff0000]Izby[/color] Architektów RP rekomendowanych w roku bieżącym do prac komisjach urbanistyczno-architektonicznych przyjęta na posiedzeniu Lubelskiej Okręgowej Rady Izby Architektów w dniu 9 kwietnia 2010 r.
W celu uzyskania informacji teleadresowych dotyczących poszczególnych członków LBOIARP rekomendowanych do prac w komisjach urbanistyczno-architektonistycznych prosimy o kontakt z LBOIARP.
UWAGA!
W przypadku miejskich komisji urbanistyczno-architektonicznych: Lublina, Białej Podlaskiej, Chełma, Kazimierza Dolnego, Puław i Zamościa należy wystąpić do Okręgowej Rady IARP o indywidualną rekomendację dla architekta. Wniosek o rekomendację wraz z uzasadnieniem (umotywowniem i wykazaniem np. dokonań zawodowych) należy składać w biurze LBOIARP.
1. Antonowicz Dorota Biała Podlaska 2. Antonowicz Przemysław Romuald Biała Podlaska 3. Badeńska Marta Puławy 4. [color=#ff0000]Bieńkowski Jacek Krzysztof[/color] Lublin 5. Bojczuk Arkadiusz Marek Biała Podlaska 6. Brylak-Szymczak Barbara Zofia Lublin 7. Brzozowski Mieczysław Puławy 8. Ciereszko Władysław Kraśnik 9. Dołęgowski Henryk Antoni Biała Podlaska 10. Doraczyński Waldemar Ludwik Kazimierz Dolny 11. Figurna Barbara Maria Lubartów 12. Filipiuk Andrzej Robert Międzyrzec Podlaski 13. Gąsiorowski Janusz Puławy 14. Grobel-Bielawska Agnieszka Puławy 15. Gurbiel Jacek Lublin 16. Hagemejer Mirosław Wacław Lublin 17. Jamiołkowska Jadwiga Lublin 18. Jendrzejczak Zbigniew Ryszard Zamość 19. Kamińska Hanna Lublin 20. Kępa Wojciech Przemysław Lublin 21. Klimkiewicz Piotr Arkadiusz Puławy 22. Kosikowski Radosław Chełm 23. Kostykiewicz Czesław Tomaszów Lubelski 24. Kozik Andrzej Krzysztof Zamość 25. Kozłowski Tomasz Jerzy Puławy 26. Kusiak Magdalena Puławy 27. Lichota Stanisław Lublin 28. Lisiecka Irmina Łęczna 29. Łuczkiewicz Sebastian Lublin 30. Makarski Marian Lublin 31. Michalak Andrzej Tadeusz Kazimierz Dolny 32. Mierzwa Paweł Stefan Lublin 33. Panecka Matylda Puławy 34. Plewik Dagmara Jolanta Lublin 35. Pomaska Antonina Danuta Biała Podlaska 36. Rauch Zofia Lublin 37. Rentflejsz Anna Julita Chełm 38. Rosiński Patryk Piotr Poniatowa 39. Sadurski Władysław Chełm 40. Stelmach Bolesław Lublin 41. Szeliga Zbigniew Artur Lublin 42. Święcicka-Brzozowska Katarzyna Puławy 43. Uszyński Maciej Lublin 44. Warda Anna Maria Lublin 45. Wierzbicka Irena Kraśnik 46. Woźniakowski Tadeusz Franciszek Puławy 47. Zajdek Marek Józef Chełm 48. Zezulińska Jolanta Alicja Janów Lubelski
ciekawe którzy z nich zrobili z Lublina pseudo-miasta inspiracji.....chyba wsiowy chlew und buraki


[color=#ff0000][size=5][font=lucida sans unicode, lucida grande, sans-serif]skoro izba to wiocha ....wsioki przy korycie[/font][/size][/color]

[color=#ff0000][size=5][font=lucida sans unicode, lucida grande, sans-serif]kioski projektować i od....ć się od miasta[/font][/size][/color]


Komisja Urbanistyczno-Architektonicznarozwiń
Avatar
juras / 6 marca 2013 o 21:16
0
Ludzie, nie dajmy zrobić z Lublina wiochy!
W Warszawie zbudowano szereg wieżowców i buduje się je nadal a panorama miasta widziana z prawego brzegu Wisły staje się coraz ciekawsza.
Nie dajmy się urzędasom do końca sprowincjalizować.
Głos mieszkańców miasta też powinien się liczyć.
Avatar
michał / 6 marca 2013 o 20:57
0
to nie eksperci tylko leśne dziadki.
Siedzą tacy emeryci z wiochy i ustalaja jak ma wygladać nowoczesny Lublin, najlepiej ja zagroda u eksperta na wsi, tak jakos swojsko.
Avatar
gość / 6 marca 2013 o 20:47
0
Tak się zastanawiam jaką panoramę ma lublin. Pracuję na 10 piętrze i jak się patrze na lublin to widzę albo syf który został z cukrowni i slamsy na wapiennej albo blokowiska czechowa i bronowic. Zero polotu...a taki budynek byłby wizytówką Lublina. Ale to się nie zmieni jak mózgi urzędasów są z czasów ciemnogrodu i głębokiej komuny. Oczywiście lepiej postawić blaszaka typu lidl albo biedronka które i tak nie będą płacić podatków niż porządnych budyneczek na miarę XXI wieku.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 0 1

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 0 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 1

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 155 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 33 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.