Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 stycznia 2011 r.
16:44
Edytuj ten wpis

Eksperci oceniają Lublin: Największy problem to brak dobrych dróg (raport)

0 13 A A
W Lublinie brakuje dobrych dróg - twierdzą eksperci. (archiwum)
W Lublinie brakuje dobrych dróg - twierdzą eksperci. (archiwum)

Lublin ma sporo atutów, ale mało kto o tym wie. Do takich wniosków doszli eksperci, oceniający największe polskie miasta. Choć jakość życia jest u nas dobra, to jesteśmy mało atrakcyjni dla inwestorów. Bez tego nie możemy liczyć na miano regionalnej metropolii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Raport przygotowali specjaliści z PwC (dawniej PricewaterhouseCoopers). Zbadali potencjał rozwojowy jedenastu miast. Ostatnią taką analizę przeprowadzono przed czterema laty.

O aktualnej ocenie decydowało siedem głównych czynników. Od infrastruktury, finansów i wizerunku, po jakość życia i sposób działania lokalnych instytucji.

Jak wypadł Lublin w ocenia ekspertów? Przeczytasz o tym na Strefie Biznesu:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abccc / 11 stycznia 2011 o 09:35
0
kochac miasto to za mało, najpierw niech tu bedzie praca i godne warunki zycia a nie to co jest. zobacz ilu mlodych ludzi i absolwentow stad wyjezdza, niedlugo beda tu mieszkac sami emeryci.
Avatar
mario / 11 stycznia 2011 o 07:55
0
A ja KOCHAM to miasto i zawsze będzie w moim sercu i nigdzie nie zamierzam się stąd ruszać!!!!A dla tych co ciągle narzekają spakujcie się i wyjeżdżajcie nie ma przymusu ktoś chce mieszkać w Wwa ktoś w Gdańsku proszę bardzo jeśli uważacie ze jest tam tak wspaniale skoro tutaj jest tak źle to co wy tu jeszcze robicie??
Avatar
beduin / 10 stycznia 2011 o 21:01
0
[quote name='100 g.' timestamp='1294681801' post='420397']
ale za to niebawem każda dzielnica będzie miała stadion na 20 tys. miejsc. W 3 tysiącleciu będziemy potęgą sportową i nad tym pracują w pocie czoła nasi urzędnicy. Trzeba mieć plany na 1000 lat a nie kilka !!
[/quote]
A były już czasy gdzie zrealizowano 1000 szkół na tysiąc lecie i wyszło ! , tyle że w tamtym czasie budowano nie tylko szkoły ale fabryki oraz inne potrzebne zakłady pracy ba nawet drogi i autostrady a dziś trudno skończyć budowę zaczętą powiedzmy 40 lat temu więc o jakim stadionie tu mowa o jakim lotnisku a jeżeli sport to trzy razy po 100 z rozpaczy i w tym wyćwiczą nas władze że faktycznie mistrzostwo mamy zapewnione !.
[quote name='100 g.' timestamp='1294681801' post='420397']
ale za to niebawem każda dzielnica będzie miała stadion na 20 tys. miejsc. W 3 tysiącleciu będziemy potęgą sportową i nad tym pracują w pocie czoła nasi urzędnicy. Trzeba mieć plany na 1000 lat a nie kilka !!
[/quote]
A były już czasy gdzie zrealizowano 1000 szkół na tysiąc lecie i wyszło ! , tyle że w tamtym czasie budowano nie tylko szkoły ale fabryki oraz inne potrzebne zakłady pracy ba nawet drogi i autostrady a dziś trudno sk... rozwiń
Avatar
wiesniak / 10 stycznia 2011 o 20:36
0
Ostnie wypowiedzi internautow zlosliwych czy ,glupich antylubelskich az nadto 1. po co drogi skansen ha ha ha 2 Lublin buduje stasdiony w kazdej dzielnicy i stadion 20 tys ha ha ha ha ,to swiadczy ze te osoby zamiast rozumu maja juz olej w glowie przerobiny lub pili sikacze arizonaczar pegeru tak jak na pegerach .Szkoda slow wyrazy spolczocia ze Lublin jezeli to prawda ma takich mieszkancow.
Avatar
piter / 10 stycznia 2011 o 20:28
0
[quote name='khan_tengri' timestamp='1294681813' post='420398']
No i dobrze, nie chcemy tu smrodochodow i smrodochodziazy! Nalezy postawic na ekologiczne rowery i sciezki rowerowe!
[/quote]
No tak a inwestor przyjedzie pewnie do Lublina na rowerze? I rowerem będzie jeździł po ścieżce rowerowej? Lublina najpilniejszą inwestycją powinna być rozbudowa dróg a nie "muzeum kultur" czy kolejnego nikomu nie potrzebnego stadionu za kilkadziesiąt milionów złotych.
Avatar
ks.ADAM / 10 stycznia 2011 o 19:17
0
E tam, drogi. Grunt,że moher ma się w rejonie dobrze.
Avatar
khan_tengri / 10 stycznia 2011 o 18:50
0
No i dobrze, nie chcemy tu smrodochodow i smrodochodziazy! Nalezy postawic na ekologiczne rowery i sciezki rowerowe!
Avatar
100 g. / 10 stycznia 2011 o 18:50
0
ale za to niebawem każda dzielnica będzie miała stadion na 20 tys. miejsc. W 3 tysiącleciu będziemy potęgą sportową i nad tym pracują w pocie czoła nasi urzędnicy. Trzeba mieć plany na 1000 lat a nie kilka !!
Avatar
ciekawy / 10 stycznia 2011 o 18:39
0
ciekawe ile się trzeba uczyć, żeby być ekspertem???
Avatar
oko / 10 stycznia 2011 o 18:06
0
Przed chwilą znalazłem taki artykuł:

"Dzięki zaangażowaniu posłów Platformy Obywatelskiej i ich rozmowom z przedstawicielami rządu udało się wstępnie znaleźć możliwości finansowania budowy drogi ekspresowej S-3 na odcinku Gorzów Wielkopolski-Międzyrzecz – informuje poseł Witold Pahl.
Był on jednym z inicjatorów wystąpienia przed kilkoma dniami do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka w sprawie zmiany planu finansowego Krajowego Funduszu Drogowego, w części dotyczącej budowy wspomnianego odcinka S-3. Pod wystąpieniem podpisało się ponad 30 posłów PO z województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

Jak informuje poseł Pahl, środki na realizację tej inwestycji są w dyspozycji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W jego opinii, jeżeli nie będzie dodatkowych przeszkód, to budowa tego odcinka trasy szybkiego ruchu rozpocznie się w ciągu kilku miesięcy."

A my som dalej Polska B
Przed chwilą znalazłem taki artykuł:

"Dzięki zaangażowaniu posłów Platformy Obywatelskiej i ich rozmowom z przedstawicielami rządu udało się wstępnie znaleźć możliwości finansowania budowy drogi ekspresowej S-3 na odcinku Gorzów Wielkopolski-Międzyrzecz – informuje poseł Witold Pahl.
Był on jednym z inicjatorów wystąpienia przed kilkoma dniami do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka w sprawie zmiany planu finansowego Krajowego Funduszu Drogowego, w części dotyczącej budowy wspomnianego odcinka S-3. Pod wystąpi... rozwiń
Avatar
abccc / 11 stycznia 2011 o 09:35
0
kochac miasto to za mało, najpierw niech tu bedzie praca i godne warunki zycia a nie to co jest. zobacz ilu mlodych ludzi i absolwentow stad wyjezdza, niedlugo beda tu mieszkac sami emeryci.
Avatar
mario / 11 stycznia 2011 o 07:55
0
A ja KOCHAM to miasto i zawsze będzie w moim sercu i nigdzie nie zamierzam się stąd ruszać!!!!A dla tych co ciągle narzekają spakujcie się i wyjeżdżajcie nie ma przymusu ktoś chce mieszkać w Wwa ktoś w Gdańsku proszę bardzo jeśli uważacie ze jest tam tak wspaniale skoro tutaj jest tak źle to co wy tu jeszcze robicie??
Avatar
beduin / 10 stycznia 2011 o 21:01
0
[quote name='100 g.' timestamp='1294681801' post='420397']
ale za to niebawem każda dzielnica będzie miała stadion na 20 tys. miejsc. W 3 tysiącleciu będziemy potęgą sportową i nad tym pracują w pocie czoła nasi urzędnicy. Trzeba mieć plany na 1000 lat a nie kilka !!
[/quote]
A były już czasy gdzie zrealizowano 1000 szkół na tysiąc lecie i wyszło ! , tyle że w tamtym czasie budowano nie tylko szkoły ale fabryki oraz inne potrzebne zakłady pracy ba nawet drogi i autostrady a dziś trudno skończyć budowę zaczętą powiedzmy 40 lat temu więc o jakim stadionie tu mowa o jakim lotnisku a jeżeli sport to trzy razy po 100 z rozpaczy i w tym wyćwiczą nas władze że faktycznie mistrzostwo mamy zapewnione !.
[quote name='100 g.' timestamp='1294681801' post='420397']
ale za to niebawem każda dzielnica będzie miała stadion na 20 tys. miejsc. W 3 tysiącleciu będziemy potęgą sportową i nad tym pracują w pocie czoła nasi urzędnicy. Trzeba mieć plany na 1000 lat a nie kilka !!
[/quote]
A były już czasy gdzie zrealizowano 1000 szkół na tysiąc lecie i wyszło ! , tyle że w tamtym czasie budowano nie tylko szkoły ale fabryki oraz inne potrzebne zakłady pracy ba nawet drogi i autostrady a dziś trudno sk... rozwiń
Avatar
wiesniak / 10 stycznia 2011 o 20:36
0
Ostnie wypowiedzi internautow zlosliwych czy ,glupich antylubelskich az nadto 1. po co drogi skansen ha ha ha 2 Lublin buduje stasdiony w kazdej dzielnicy i stadion 20 tys ha ha ha ha ,to swiadczy ze te osoby zamiast rozumu maja juz olej w glowie przerobiny lub pili sikacze arizonaczar pegeru tak jak na pegerach .Szkoda slow wyrazy spolczocia ze Lublin jezeli to prawda ma takich mieszkancow.
Avatar
piter / 10 stycznia 2011 o 20:28
0
[quote name='khan_tengri' timestamp='1294681813' post='420398']
No i dobrze, nie chcemy tu smrodochodow i smrodochodziazy! Nalezy postawic na ekologiczne rowery i sciezki rowerowe!
[/quote]
No tak a inwestor przyjedzie pewnie do Lublina na rowerze? I rowerem będzie jeździł po ścieżce rowerowej? Lublina najpilniejszą inwestycją powinna być rozbudowa dróg a nie "muzeum kultur" czy kolejnego nikomu nie potrzebnego stadionu za kilkadziesiąt milionów złotych.
Avatar
ks.ADAM / 10 stycznia 2011 o 19:17
0
E tam, drogi. Grunt,że moher ma się w rejonie dobrze.
Avatar
khan_tengri / 10 stycznia 2011 o 18:50
0
No i dobrze, nie chcemy tu smrodochodow i smrodochodziazy! Nalezy postawic na ekologiczne rowery i sciezki rowerowe!
Avatar
100 g. / 10 stycznia 2011 o 18:50
0
ale za to niebawem każda dzielnica będzie miała stadion na 20 tys. miejsc. W 3 tysiącleciu będziemy potęgą sportową i nad tym pracują w pocie czoła nasi urzędnicy. Trzeba mieć plany na 1000 lat a nie kilka !!
Avatar
ciekawy / 10 stycznia 2011 o 18:39
0
ciekawe ile się trzeba uczyć, żeby być ekspertem???
Avatar
oko / 10 stycznia 2011 o 18:06
0
Przed chwilą znalazłem taki artykuł:

"Dzięki zaangażowaniu posłów Platformy Obywatelskiej i ich rozmowom z przedstawicielami rządu udało się wstępnie znaleźć możliwości finansowania budowy drogi ekspresowej S-3 na odcinku Gorzów Wielkopolski-Międzyrzecz – informuje poseł Witold Pahl.
Był on jednym z inicjatorów wystąpienia przed kilkoma dniami do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka w sprawie zmiany planu finansowego Krajowego Funduszu Drogowego, w części dotyczącej budowy wspomnianego odcinka S-3. Pod wystąpieniem podpisało się ponad 30 posłów PO z województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

Jak informuje poseł Pahl, środki na realizację tej inwestycji są w dyspozycji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W jego opinii, jeżeli nie będzie dodatkowych przeszkód, to budowa tego odcinka trasy szybkiego ruchu rozpocznie się w ciągu kilku miesięcy."

A my som dalej Polska B
Przed chwilą znalazłem taki artykuł:

"Dzięki zaangażowaniu posłów Platformy Obywatelskiej i ich rozmowom z przedstawicielami rządu udało się wstępnie znaleźć możliwości finansowania budowy drogi ekspresowej S-3 na odcinku Gorzów Wielkopolski-Międzyrzecz – informuje poseł Witold Pahl.
Był on jednym z inicjatorów wystąpienia przed kilkoma dniami do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka w sprawie zmiany planu finansowego Krajowego Funduszu Drogowego, w części dotyczącej budowy wspomnianego odcinka S-3. Pod wystąpi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 4 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 0 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 30 5

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!