Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2010 r.
10:28
Edytuj ten wpis

Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina pod lupą prokuratora

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 45 A A

Prokuratura zbada wyjazd zastępcy prezydenta Lublina, która służbowym samochodem pojechała na lotnisko, skąd odleciała na urlop. Może jej grozić 3 lata więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Sprawę podjęliśmy po publikacjach "Dziennika Wschodniego”. Została zarejestrowana w kierunku art. 231 Kodeksu karnego, który mówi o przekroczeniu uprawnień lub niedopełnieniu obowiązków przez urzędnika – mówi Marek Zych, wiceszef Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ w Lublinie.

Prokuratura nie wszczęła na razie śledztwa. – Najpierw wystąpimy do prezydenta Lublina o materiały w tej sprawie, zapewne ma już wyjaśnienia pani prezydent. Później zdecydujemy o dalszych krokach – dodaje Zych.

Fakt, że sprawą zajęli się śledczy nie wpłynie na pozycję pani prezydent w Ratuszu. – W Polsce panuje zasada domniemania niewinności i dlatego prezydent nie będzie na razie odwoływać ani odsuwać swej zastępczyni od obowiązków – informuje Iwona Blajerska, rzecznik Ratusza.

Przypomnijmy: 19 grudnia wysłana przez prezydenta w delegację do Warszawy. Zamiast do Ministerstwa Infrastruktury dojechała z mężem na lotnisko Okęcie. Stąd odleciała na urlop do Malezji. Gdy wracała z urlopu 12 stycznia wóz Ratusza odebrał ją z lotniska, ale ten kurs od razu był uznany za prywatny i na koszt Kołodziej-Wnuk.

Sprawę ujawniliśmy tydzień temu. Pani prezydent początkowo tłumaczyła, że w Malezji odbyła kilka spotkań i wiozła tam miejskie foldery więc jej "prywatny wyjazd był w pewnej mierze też służbowy”. Później poprzez rzeczniczkę przepraszała i zapewniała, że zwróci koszty obu wyjazdów wyliczone na 1100 zł.

Dzisiejszy "Kurier Lubelski” ujawnił tymczasem, że w czasie malezyjskiego urlopu pani prezydent wydzwoniła ze służbowej komórki ponad 1400 zł. Tych pieniędzy zwracać jednak nie będzie.

– Wszystko przez roaming. Nawet w trakcie urlopu pani prezydent musi odbierać służbowy telefon, w roamingu płaci się nawet za rozmowy przychodzące, a trudno wymagać od osób dzwoniących do pani prezydent, że aktualnie jest na urlopie – dodaje Blajerska.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 24 stycznia 2010 o 13:20
0
Jakie"pod lupą prokuratora"??? Ludzie!-nie bądźcie śmieszni!-"ręka rękę myje"!-nie wierzę,że i TU nie będzie korupcji i sprawa nie będzie"zamieciona pod dywan"...
Avatar
doriv / 23 stycznia 2010 o 18:07
0
To nie pierwszy przekręt tej kobiety. Kilka lat temu fałszywie zeznawała. Ale kto ją od stołka odsunie, jeśli jest wysoko postawiona?
Avatar
teza / 22 stycznia 2010 o 11:40
0
[size="3"][/size]
Avatar
erata / 21 stycznia 2010 o 20:41
0
Ciekawe komu zależy na stołku Wnukowej? Bo takie bzdury o niej pisać i robić wielkie halo, bez sensu, w tym mieście naprawdę nie ma ważnych tematów dla dziennikarzy? Dają się wypuszczać jak tabloid!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 18:38
0
antyIDIOTA napisał:
Już wydałeś wyrok baranie i wg ciebie to sprawiedliwe nieomylny ośle. Co ty wiesz o sprawiedliwości.

Liczysz na to, że okaże się że pani Ela miała wykupiony bilet z Okęcia do ministerstwa i podstawili jej nie ten samolot?
Mąż, syn, córka, czy sama zainteresowana

Liczysz na to, że okaże się że pani Ela miała wykupiony bilet z Okęcia do ministerstwa i podstawili jej nie ten samolot?
Mąż, syn, córka, czy sama zainteresowana rozwiń
Avatar
antyIDIOTA / 21 stycznia 2010 o 18:27
0
Już wydałeś wyrok baranie i wg ciebie to sprawiedliwe nieomylny ośle. Co ty wiesz o sprawiedliwości.

Kuty napisał:
Mam nadzieję że osądzą ją sprawiedliwie, i dla przykładu posiedzi parę lat. Inaczej takie praktyki będą się powtarzały, kara pieniężna nic nie da, Wasilewski najwyżej przyzna jej premię nagrodową.
Avatar
ja / 21 stycznia 2010 o 17:54
0
Przeczytałem opinie internautów. Wnioskuję, że są kłopoty ze zdrowiem.
Avatar
perłaLubelszczyzny / 21 stycznia 2010 o 17:13
0
[size=3]3 lata więzienia za 1400zł, a ile lat za nie zapłacenie 3 mln. zł zaległego podatku Palikota za prywatyzacje Polmosu ?[/size]
Avatar
~gość~ / 21 stycznia 2010 o 16:06
0
Prokuratura wzięła się? Umorzy sprawę bo takie bedzie stanowisko Państwa Blajerskich! Nazwisko rzecznika prasowego prezydenta mówi samo za siebie. M. Blajerski był prokuratorem Rejonowym w Pprokuraturze Północ w Lublinie a stryjasdzek obskoczył wszystkie szczeble prokurtorskie w Lublinie z ministerialnym w W-wie włącznie. Prokuratura w Lublinie powinna sie wyłączyć dla czystości sprawy.
Avatar
malone / 21 stycznia 2010 o 15:16
0
prokuratura lubelska za to się wzięła ucha cha , no to jakaś premia dla miłej pani, przecież jeździla słuzbowo z narażeniem życia pokonywała trasę wa-wa lublin. myślę ze 14-nastka bedzie akurat . ŻAŁOSNE !!!!!
Avatar
~gość~ / 24 stycznia 2010 o 13:20
0
Jakie"pod lupą prokuratora"??? Ludzie!-nie bądźcie śmieszni!-"ręka rękę myje"!-nie wierzę,że i TU nie będzie korupcji i sprawa nie będzie"zamieciona pod dywan"...
Avatar
doriv / 23 stycznia 2010 o 18:07
0
To nie pierwszy przekręt tej kobiety. Kilka lat temu fałszywie zeznawała. Ale kto ją od stołka odsunie, jeśli jest wysoko postawiona?
Avatar
teza / 22 stycznia 2010 o 11:40
0
[size="3"][/size]
Avatar
erata / 21 stycznia 2010 o 20:41
0
Ciekawe komu zależy na stołku Wnukowej? Bo takie bzdury o niej pisać i robić wielkie halo, bez sensu, w tym mieście naprawdę nie ma ważnych tematów dla dziennikarzy? Dają się wypuszczać jak tabloid!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 18:38
0
antyIDIOTA napisał:
Już wydałeś wyrok baranie i wg ciebie to sprawiedliwe nieomylny ośle. Co ty wiesz o sprawiedliwości.

Liczysz na to, że okaże się że pani Ela miała wykupiony bilet z Okęcia do ministerstwa i podstawili jej nie ten samolot?
Mąż, syn, córka, czy sama zainteresowana

Liczysz na to, że okaże się że pani Ela miała wykupiony bilet z Okęcia do ministerstwa i podstawili jej nie ten samolot?
Mąż, syn, córka, czy sama zainteresowana rozwiń
Avatar
antyIDIOTA / 21 stycznia 2010 o 18:27
0
Już wydałeś wyrok baranie i wg ciebie to sprawiedliwe nieomylny ośle. Co ty wiesz o sprawiedliwości.

Kuty napisał:
Mam nadzieję że osądzą ją sprawiedliwie, i dla przykładu posiedzi parę lat. Inaczej takie praktyki będą się powtarzały, kara pieniężna nic nie da, Wasilewski najwyżej przyzna jej premię nagrodową.
Avatar
ja / 21 stycznia 2010 o 17:54
0
Przeczytałem opinie internautów. Wnioskuję, że są kłopoty ze zdrowiem.
Avatar
perłaLubelszczyzny / 21 stycznia 2010 o 17:13
0
[size=3]3 lata więzienia za 1400zł, a ile lat za nie zapłacenie 3 mln. zł zaległego podatku Palikota za prywatyzacje Polmosu ?[/size]
Avatar
~gość~ / 21 stycznia 2010 o 16:06
0
Prokuratura wzięła się? Umorzy sprawę bo takie bedzie stanowisko Państwa Blajerskich! Nazwisko rzecznika prasowego prezydenta mówi samo za siebie. M. Blajerski był prokuratorem Rejonowym w Pprokuraturze Północ w Lublinie a stryjasdzek obskoczył wszystkie szczeble prokurtorskie w Lublinie z ministerialnym w W-wie włącznie. Prokuratura w Lublinie powinna sie wyłączyć dla czystości sprawy.
Avatar
malone / 21 stycznia 2010 o 15:16
0
prokuratura lubelska za to się wzięła ucha cha , no to jakaś premia dla miłej pani, przecież jeździla słuzbowo z narażeniem życia pokonywała trasę wa-wa lublin. myślę ze 14-nastka bedzie akurat . ŻAŁOSNE !!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 1 0

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 4 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 4

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 21 15

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!