Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 maja 2011 r.
12:20
Edytuj ten wpis

Episkopat potępił słowa Grzegorza Brauna o Życińskim

Autor: Zdjęcie autora Pit
0 12 A A
 (Screen z YouTube)
(Screen z YouTube)

To radykalne przekroczenie zasad kultury i prawdy – tak Episkopat Polski ocenia wystąpienie Grzegorza Brauna na KUL, podczas którego nazwał zmarłego abp. Józefa Życińskiego kłamcą i łajdakiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konferencja Episkopatu Polski opublikowała właśnie oświadczenie w sprawie kontrowersyjnych wypowiedzi reżysera pod adresem zmarłego metropolity lubelskiego.

– Z wielkim bólem przyjęliśmy bezprzykładny atak na pamięć i osobę śp. Arcybiskupa Józefa Życińskiego, jaki miał miejsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W sposobie oceny postawy kościelnej i społecznej zmarłego Pasterza zostały nie tylko podeptane normy chrześcijańskiej miłości, ale i ludzkiej uczciwości oraz obowiązującego każdego człowieka szacunku wobec tych, którzy odeszli. Posunięto się do oszczerstwa, które obciąża przede wszystkim sumienie mówiącego, ale także tych, którzy zgadzają się na tego typu wypowiedzi, a nawet je nagłaśniają – piszą duchowni.

Ich zdaniem słowa Brauna są "radykalnym przekroczeniem zasad kultury i prawdy”.

– Solidaryzujemy się ze zdecydowanymi słowami potępienia, jakie padły z ust Biskupa Administratora Archidiecezji Lubelskiej oraz Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i z działaniami podjętymi w stosunku do współwinnych – dodają.

Według biskupów z Konferencji Episkopatu Polski "słowo, powinno argumentować, przekonywać, ale nigdy nie może ranić i niszczyć”.

Podczas spotkania z reżyserem zorganizowanego przez Koło Naukowe Historyków Studentów KUL Braun stwierdził, że arcybiskup "Józef Życiński jako uczestnik życia publicznego w Polsce był kłamcą i łajdakiem."
Rektor KUL zawiesił koło historyków, w piątek uczelnia stwierdziła, że nie ma możliwości wystąpienia prawnego przeciwko Braunowi.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 27 maja 2011 o 00:47
0
[quote name='realista' timestamp='1306448973' post='482879']
Uwielbiam wszelkie dementi. To, episkopalne, szczególnie przypadło mi do gustu.
Czy w tym samym episkopalnym duchu podjęto już - episkopalnie - przygotowania do procesu beatyfikacyjnego czcigodnego Józefa Życińskiego?
[/quote]
Obudzili się teraz? Gdzie byli miesiąc temu?. Dla wielu i to dla bardzo wielu był biskupem niewygodnym, gdyż nie pozwalał w kościołach robić wieców wyborczych i czarnym nie wpier**lać się do polityki. Po nim został tylko Pieronek.
Avatar
realista / 27 maja 2011 o 00:29
0
Uwielbiam wszelkie dementi. To, episkopalne, szczególnie przypadło mi do gustu.
Czy w tym samym episkopalnym duchu podjęto już - episkopalnie - przygotowania do procesu beatyfikacyjnego czcigodnego Józefa Życińskiego?
Avatar
Gość / 23 maja 2011 o 21:59
0
Kto to qrwa jest episkopat?
Avatar
Św.Teodor / 23 maja 2011 o 20:25
0
[color="#006400"]CICHA WŁADZA:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Obrodziło [color="#FF0000"]KUL[/color]awymi i [color="#FF0000"]PAT[/color]ologicznymi wydarzeniami[color="#FF0000"] w wydaniu reżysera BRAUNA, 100denta przebranego za księŻULKA-PEDO[/color]...,Kozienalia...Juvenalia...

Braun nazwał pośmiertnie ArcyLubelsiego po Imieniu – w każdym razie nie Józef (jak Mu było), ale na Ł... - lecz nie nie Łazarz!

Z KULei na JUVENALIACH 100dent paradował w wersji księŻULA – PEDO..

PrzedszKULaki lawiną ruszyły w JUVENALIACH i za przebranie się im nycz nie grozi – dlaczego więc Wola Boska Grozi 100dentowi za pomysłowość?
Wszystkie [color="#FF0000"]PAT[/color]ologiczne [color="#FF0000"]KUL[/color]eżanki i[color="#FF0000"] KUL[/color]edzy zamiast wszelkiej maści Juvenaliów [color="#FF0000"]powinny maszerować w Procesjach[/color] – o czym zapomniał epiS(Z)KOPat!
Biorąc pod uwagę zakłamany intelekt księŻULKÓW KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zauważa,że księ[color="#FF0000"]ŻULKI wraz z Siostrzyczkami mają wyłączoną bądź ukrytą[/color] (niczym Jezus w Eucharystii) [color="#FF0000"]sferę emocjonalną[/color]!, a więc z psychiką są na bakier.

Trącając zaś KULawe i PATologiczne „uczelnie” KATolickie to [color="#FF0000"]na Wydziałach TEOLOGII uprawiana jest TEOFILIA z objawami ECCLESIOFOBII, a TEOFILIA powinna być karalna jak każda inna … filia[/color]. Pod czujnym okiem KURIAtorów księ[color="#FF0000"]ŻULKI i Siostrzyczki z Katechetami TEOFILIĘ uprawiają już od przedszKULi – czyli z dziećmi[/color]...
Omawiany zaś 100dent nie Zgrzeszył, bo w Biblii [color="#FF0000"]wyposzczony Jezus woła Pedofilskim Zawołaniem: „DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE...”[/color], a ile razy Dziadki Habitowe czytają ten tekst z ambon?
Poza tym w Kościele bez przebrania nycz nie funkcjonuje:

księ[color="#FF0000"]ŻULEK zapier[/color]...niczając [color="#FF0000"]do miasta przebiera się w „cywila” zęby nikt Go nie poznał;
idąc do roboty, czyli do Kościoła z cywila przebiera się w Habitowego, a w zakrystii przebierania ciąg dalszy...,bo Msza Św. Nieważna[/color]..., a to już nie zakrystia [color="#FF0000"]lecz GARDEROBA[/color] i nie Kościelny, [color="#FF0000"]a GARDEROBIANY[/color]!

Przebieranie to ino jeden problem – drugi to Niebieska Nomenklatura – poczynając już od samego Nieba, czyli Ojca ŚW.(irniętego) [color="#FF0000"]wstyd przed własnymi danymi personalnymi i konieczny jest pseudonim artystyczny[/color], a tam wybór... ostatni to Benek XVI.

Oprócz tego księŻULKI uczą Lud Boży żegnania się przed Świątyniami...,a [color="#FF0000"]sami zapier[/color]...niczają i[color="#FF0000"] nawet krzyża nie machną[/color] – też ze wstydu!

Na topie są I Komunie ŚW. I szum o nie dopuszczaniu dziatek do tegoż Św. Procederu tudzież do Chrztu Św., a[color="#FF0000"] co dzieje się z ukrytymi Dziećmi[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKÓW[/color]? Czy też pozostają bez możliwości Chrztu, I Komunii Św. …?,czy też[color="#FF0000"] z jęzorem na brodzie szukają pomocy, który Kumpel im ochrzci Dziecko[/color](boże).

Dziwne,że nikt nie niósł chorągwi, Konfesjonałów, Pisma Św., Ołtarzy, Ambon, Figurek... przecież równouprawnienie jest dla wszystkich.

I tu KULejny PATologiczny Problem KATolocki – co by się stało gdyby ów 100dent usłyszał Głos Boży?, a tu [color="#FF0000"]w szoku Głos Boży,czyli powołanie, usłyszeli inni [/color]i są winni, [color="#FF0000"]wszyscy zaś słyszący głosy [/color]– w tym Głos Boży – [color="#FF0000"]kwalifikują się do psychiatrów[/color] z czego korzystają proKURIAtorzy i Sędziowie (ale nie Ostateczni).

Innym problemem nadającym się do przebrania to księ[color="#FF0000"]ŻULKI Alkoholiki[/color] – ostatni z Puław opisany w „Dzienniku Wschodnim” artykuł zdn.14.V.2011 r. „[color="#FF0000"]Wikary pod wpływem na motocyklu. Wjechał w samochód[/color]”


KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC 100dentowi wręcza wiązankę [color="#FF0000"]kąKULi[/color] – biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL Podlewany Wodą Święconą i proponuje zmienić Image Ducha ŚW.[/color](irniętego) z Gołębia, a raczej z Gołębicy na polnego ptaka[color="#FF0000"] KULoPATwę[/color] obrazującą [color="#FF0000"]jak Kościół wyprowadził Lud Boży w pole[/color]...
Na pocieszenie skruszonemu 100dentowi dorzuca [color="#FF0000"]Różę Duchowną[/color]...

Na zakończenie Kozienaliów,Juvenaliów wypada aby [color="#FF0000"]100denci przebierali się za[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKÓW i doprawiali Msze Św.[/color] (teksty liturgiczne sąw internecie,homilie też,Słowo Boże, Słowo Pańskie też...), a Krew Pańska i Ciało Pańskie [color="#FF0000"]z powodzeniem można zastąpić winem za 5,- zł/flaszka oraz CHIPSAMI[/color] w różnych smakach..., a udział Ldu będzie pełny...

Wśród wielu szumów na topie znalazł się też „[color="#FF0000"]AntyKomor.pl[/color]” i od tej przypadłości [color="#FF0000"]nie są wolne[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKI[/color], bo:

[color="#FF0000"]1)[/color] Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

[color="#FF0000"]2) [/color]Z KULei w Częstochowie (w VIII.2010 r.) grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomnia
[color="#006400"]CICHA WŁADZA:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Obrodziło [color="#FF0000"]KUL[/color]awymi i [color="#FF0000"]PAT[/color]ologicznymi wydarzeniami[color="#FF0000&qu... rozwiń
Avatar
lecho / 23 maja 2011 o 18:07
0
Może by tak przed potępieniem jakieś dokumenty pokazać? Jakieś za lub przeciw. Ot tak potępiać? A Jezus potępiał w ten sposób?
Avatar
WierzyCiel / 23 maja 2011 o 17:33
0
27 czerwca 2007 Kościelna Komisja Historyczna zakończyła swoje prace. Opublikowała, że wśród polskich biskupów, kilkunastu było zarejestrowanych, jako TW. Wyniki prac komisji zostały przekazane przez Konferencję Episkopatu Polski do Stolicy Apostolskiej za pośrednictwem nuncjusza, a potem miały zostać udostępnione szerokiej opinii publicznej. Czekamy więc na to co było zapowiedziane na długo przed wystąpieniem G. Brauna, czekamy po to by więcej nie było trzeba publicznie przypominać historii tych, którzy być może nie są tego wogóle warci.
Avatar
mol / 23 maja 2011 o 17:18
0
szkoda ze episkopat nie jest tak zdecydowany w potepianiu wlasnych hanbiacych czynow. w osądzaniu innych sa najlepsi. ja uwazam ze Pan Braun nie powiedzial niczego co nie byloby zgodne z prawda.
Avatar
mandy / 23 maja 2011 o 15:57
0
a ja potępiam władze KUL, ks. prof. Stanisława Wilka za to, że jest szkodliwym dla Polski bucem - wprowadza metody karania studentów rodem z PRL - odpowiedzialność zbiorowa.

Ks. Stanisław "Buc" Wilk nadał tytuł doktora honoris causa Wiktorowi Juszczence - który gloryfikuje i stawia pomniki ukraińskim nacjonalistom odpowiedzialnym za okrutne zamordowanie pół miliona Polaków na Kresach.
Avatar
Rajmun / 23 maja 2011 o 14:22
0
Prawda w oczy kole. Episkopat to taka sama część okrągłostołowego establiszmentu jak SLD, UW, KLD, AWS, PO, ZSL, PiS i inne. Zrezygnowali z wielu dogmatów wiary w zamian za eurosrebrniki.
Avatar
STYX / 23 maja 2011 o 13:56
0
Episkopat to klika więc nikogo nie dziwi,ze panowie w sukienkach nawzajem siebie bronią.
Avatar
Andrzej / 27 maja 2011 o 00:47
0
[quote name='realista' timestamp='1306448973' post='482879']
Uwielbiam wszelkie dementi. To, episkopalne, szczególnie przypadło mi do gustu.
Czy w tym samym episkopalnym duchu podjęto już - episkopalnie - przygotowania do procesu beatyfikacyjnego czcigodnego Józefa Życińskiego?
[/quote]
Obudzili się teraz? Gdzie byli miesiąc temu?. Dla wielu i to dla bardzo wielu był biskupem niewygodnym, gdyż nie pozwalał w kościołach robić wieców wyborczych i czarnym nie wpier**lać się do polityki. Po nim został tylko Pieronek.
Avatar
realista / 27 maja 2011 o 00:29
0
Uwielbiam wszelkie dementi. To, episkopalne, szczególnie przypadło mi do gustu.
Czy w tym samym episkopalnym duchu podjęto już - episkopalnie - przygotowania do procesu beatyfikacyjnego czcigodnego Józefa Życińskiego?
Avatar
Gość / 23 maja 2011 o 21:59
0
Kto to qrwa jest episkopat?
Avatar
Św.Teodor / 23 maja 2011 o 20:25
0
[color="#006400"]CICHA WŁADZA:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Obrodziło [color="#FF0000"]KUL[/color]awymi i [color="#FF0000"]PAT[/color]ologicznymi wydarzeniami[color="#FF0000"] w wydaniu reżysera BRAUNA, 100denta przebranego za księŻULKA-PEDO[/color]...,Kozienalia...Juvenalia...

Braun nazwał pośmiertnie ArcyLubelsiego po Imieniu – w każdym razie nie Józef (jak Mu było), ale na Ł... - lecz nie nie Łazarz!

Z KULei na JUVENALIACH 100dent paradował w wersji księŻULA – PEDO..

PrzedszKULaki lawiną ruszyły w JUVENALIACH i za przebranie się im nycz nie grozi – dlaczego więc Wola Boska Grozi 100dentowi za pomysłowość?
Wszystkie [color="#FF0000"]PAT[/color]ologiczne [color="#FF0000"]KUL[/color]eżanki i[color="#FF0000"] KUL[/color]edzy zamiast wszelkiej maści Juvenaliów [color="#FF0000"]powinny maszerować w Procesjach[/color] – o czym zapomniał epiS(Z)KOPat!
Biorąc pod uwagę zakłamany intelekt księŻULKÓW KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zauważa,że księ[color="#FF0000"]ŻULKI wraz z Siostrzyczkami mają wyłączoną bądź ukrytą[/color] (niczym Jezus w Eucharystii) [color="#FF0000"]sferę emocjonalną[/color]!, a więc z psychiką są na bakier.

Trącając zaś KULawe i PATologiczne „uczelnie” KATolickie to [color="#FF0000"]na Wydziałach TEOLOGII uprawiana jest TEOFILIA z objawami ECCLESIOFOBII, a TEOFILIA powinna być karalna jak każda inna … filia[/color]. Pod czujnym okiem KURIAtorów księ[color="#FF0000"]ŻULKI i Siostrzyczki z Katechetami TEOFILIĘ uprawiają już od przedszKULi – czyli z dziećmi[/color]...
Omawiany zaś 100dent nie Zgrzeszył, bo w Biblii [color="#FF0000"]wyposzczony Jezus woła Pedofilskim Zawołaniem: „DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE...”[/color], a ile razy Dziadki Habitowe czytają ten tekst z ambon?
Poza tym w Kościele bez przebrania nycz nie funkcjonuje:

księ[color="#FF0000"]ŻULEK zapier[/color]...niczając [color="#FF0000"]do miasta przebiera się w „cywila” zęby nikt Go nie poznał;
idąc do roboty, czyli do Kościoła z cywila przebiera się w Habitowego, a w zakrystii przebierania ciąg dalszy...,bo Msza Św. Nieważna[/color]..., a to już nie zakrystia [color="#FF0000"]lecz GARDEROBA[/color] i nie Kościelny, [color="#FF0000"]a GARDEROBIANY[/color]!

Przebieranie to ino jeden problem – drugi to Niebieska Nomenklatura – poczynając już od samego Nieba, czyli Ojca ŚW.(irniętego) [color="#FF0000"]wstyd przed własnymi danymi personalnymi i konieczny jest pseudonim artystyczny[/color], a tam wybór... ostatni to Benek XVI.

Oprócz tego księŻULKI uczą Lud Boży żegnania się przed Świątyniami...,a [color="#FF0000"]sami zapier[/color]...niczają i[color="#FF0000"] nawet krzyża nie machną[/color] – też ze wstydu!

Na topie są I Komunie ŚW. I szum o nie dopuszczaniu dziatek do tegoż Św. Procederu tudzież do Chrztu Św., a[color="#FF0000"] co dzieje się z ukrytymi Dziećmi[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKÓW[/color]? Czy też pozostają bez możliwości Chrztu, I Komunii Św. …?,czy też[color="#FF0000"] z jęzorem na brodzie szukają pomocy, który Kumpel im ochrzci Dziecko[/color](boże).

Dziwne,że nikt nie niósł chorągwi, Konfesjonałów, Pisma Św., Ołtarzy, Ambon, Figurek... przecież równouprawnienie jest dla wszystkich.

I tu KULejny PATologiczny Problem KATolocki – co by się stało gdyby ów 100dent usłyszał Głos Boży?, a tu [color="#FF0000"]w szoku Głos Boży,czyli powołanie, usłyszeli inni [/color]i są winni, [color="#FF0000"]wszyscy zaś słyszący głosy [/color]– w tym Głos Boży – [color="#FF0000"]kwalifikują się do psychiatrów[/color] z czego korzystają proKURIAtorzy i Sędziowie (ale nie Ostateczni).

Innym problemem nadającym się do przebrania to księ[color="#FF0000"]ŻULKI Alkoholiki[/color] – ostatni z Puław opisany w „Dzienniku Wschodnim” artykuł zdn.14.V.2011 r. „[color="#FF0000"]Wikary pod wpływem na motocyklu. Wjechał w samochód[/color]”


KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC 100dentowi wręcza wiązankę [color="#FF0000"]kąKULi[/color] – biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL Podlewany Wodą Święconą i proponuje zmienić Image Ducha ŚW.[/color](irniętego) z Gołębia, a raczej z Gołębicy na polnego ptaka[color="#FF0000"] KULoPATwę[/color] obrazującą [color="#FF0000"]jak Kościół wyprowadził Lud Boży w pole[/color]...
Na pocieszenie skruszonemu 100dentowi dorzuca [color="#FF0000"]Różę Duchowną[/color]...

Na zakończenie Kozienaliów,Juvenaliów wypada aby [color="#FF0000"]100denci przebierali się za[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKÓW i doprawiali Msze Św.[/color] (teksty liturgiczne sąw internecie,homilie też,Słowo Boże, Słowo Pańskie też...), a Krew Pańska i Ciało Pańskie [color="#FF0000"]z powodzeniem można zastąpić winem za 5,- zł/flaszka oraz CHIPSAMI[/color] w różnych smakach..., a udział Ldu będzie pełny...

Wśród wielu szumów na topie znalazł się też „[color="#FF0000"]AntyKomor.pl[/color]” i od tej przypadłości [color="#FF0000"]nie są wolne[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKI[/color], bo:

[color="#FF0000"]1)[/color] Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

[color="#FF0000"]2) [/color]Z KULei w Częstochowie (w VIII.2010 r.) grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomnia
[color="#006400"]CICHA WŁADZA:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Obrodziło [color="#FF0000"]KUL[/color]awymi i [color="#FF0000"]PAT[/color]ologicznymi wydarzeniami[color="#FF0000&qu... rozwiń
Avatar
lecho / 23 maja 2011 o 18:07
0
Może by tak przed potępieniem jakieś dokumenty pokazać? Jakieś za lub przeciw. Ot tak potępiać? A Jezus potępiał w ten sposób?
Avatar
WierzyCiel / 23 maja 2011 o 17:33
0
27 czerwca 2007 Kościelna Komisja Historyczna zakończyła swoje prace. Opublikowała, że wśród polskich biskupów, kilkunastu było zarejestrowanych, jako TW. Wyniki prac komisji zostały przekazane przez Konferencję Episkopatu Polski do Stolicy Apostolskiej za pośrednictwem nuncjusza, a potem miały zostać udostępnione szerokiej opinii publicznej. Czekamy więc na to co było zapowiedziane na długo przed wystąpieniem G. Brauna, czekamy po to by więcej nie było trzeba publicznie przypominać historii tych, którzy być może nie są tego wogóle warci.
Avatar
mol / 23 maja 2011 o 17:18
0
szkoda ze episkopat nie jest tak zdecydowany w potepianiu wlasnych hanbiacych czynow. w osądzaniu innych sa najlepsi. ja uwazam ze Pan Braun nie powiedzial niczego co nie byloby zgodne z prawda.
Avatar
mandy / 23 maja 2011 o 15:57
0
a ja potępiam władze KUL, ks. prof. Stanisława Wilka za to, że jest szkodliwym dla Polski bucem - wprowadza metody karania studentów rodem z PRL - odpowiedzialność zbiorowa.

Ks. Stanisław "Buc" Wilk nadał tytuł doktora honoris causa Wiktorowi Juszczence - który gloryfikuje i stawia pomniki ukraińskim nacjonalistom odpowiedzialnym za okrutne zamordowanie pół miliona Polaków na Kresach.
Avatar
Rajmun / 23 maja 2011 o 14:22
0
Prawda w oczy kole. Episkopat to taka sama część okrągłostołowego establiszmentu jak SLD, UW, KLD, AWS, PO, ZSL, PiS i inne. Zrezygnowali z wielu dogmatów wiary w zamian za eurosrebrniki.
Avatar
STYX / 23 maja 2011 o 13:56
0
Episkopat to klika więc nikogo nie dziwi,ze panowie w sukienkach nawzajem siebie bronią.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 26 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.