Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 czerwca 2011 r.
22:02
Edytuj ten wpis

ESK 2016: Lublin szykuje się do wizyty ekspertów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
13 czerwca wieczorem wszędzie coś się będzie działo, żeby zrobić wrażenie na ekspertach (Jacek Świer
13 czerwca wieczorem wszędzie coś się będzie działo, żeby zrobić wrażenie na ekspertach (Jacek Świer

Dokładnie za tydzień stolicę naszego województwa odwiedzi czworo członków komisji przyznającej tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r. W magistracie i instytucjach kultury trwają gorączkowe przygotowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
13 czerwca do Lublina przyjedzie dwoje ekspertów z Polski: Joanna Kiliszek i Jacek Purchla, oraz dwóch zagranicznych: Andreas Wiesand z Berlina i Konstantin Chiriac z rumuńskiego Sibiu. To oni będą tworzyć 13-osobową komisję, która 21 czerwca przyzna tytuł Europejskiej Stolicy Kultury jednemu z pięciu polskich miast. Oprócz Lublina do drugiego etapu konkursu przeszły też Warszawa, Katowice, Gdańsk i Wrocław. Wszędzie trwają intensywne przygotowania.

Lubelski Ratusz wysłał już plan wizyty do Ministerstwa Kultury, skąd trafi do Komisji Europejskiej. Przed obiadem eksperci mają odwiedzić instytucje w centrum miasta, zwiedzą też kaplicę Trójcy Świętej i pospacerują po Starym Mieście. – Po południu chcemy im pokazać m.in. planowany pl. Teatralny, przyszłe Centrum Spotkania Kultur, miasteczko akademickie, Warsztaty Kultury i kilka lubelskich dzielnic – zdradza Rafał Koziński, jeden z koordynatorów projektu.

Wieczorem o godz. 20 eksperci wrócą na pl. Litewski, a tu… Każdy z mieszkańców będzie mógł zademonstrować swoje poparcie dla kandydatury Lublina. Przyjść może każdy, kto tylko zechce. Może też robić, co mu się żywnie spodoba.

– Mamy kilkanaście pomysłów na jakieś wspólne działanie, np. flash moba. Reszta należy do mieszkańców. Jak ktoś chce przyjść na szczudłach, niech przyjdzie. Jeśli chce na rowerze, to też zapraszamy. Mile widziana jest wszelka różnorodność – zachęca Koziński.

Kilka dni temu odbył się próbny obchód całej trasy, którą mają pokonać eksperci. – Chcieliśmy zobaczyć to wszystko z ich perspektywy – mówi Michał Karapuda, zastępca dyrektora Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta. Efekt? Drobne poprawki trasy. Po to, by Lublin wyglądał jak najbardziej atrakcyjnie.
Wiadomo już, że po drodze na ekspertów mają czekać różne artystyczne niespodzianki, m.in. happenerzy czy grupy teatralne. Ale – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – jest też grupa ludzi, którzy szykują akcję przeciwko "malowaniu trawy na zielono”, bo tak określają przygotowania do wizyty.

Między godz. 15 a 16.30 eksperci będą mieć czas wolny. Wtedy mogą rozmawiać, z kim tylko zechcą i pójść, gdzie im się spodoba. – Nie będziemy się wstydzić, że jest tu coś zaniedbane, a gdzieś indziej jest remont. Do 2016 r. mamy jeszcze 5 lat. Nie będziemy malować trawy na zielono, to nie przyjazd Gierka – mówi Koziński. Także po godz. 20.30, nasi goście będą mieli czas na swobodnie poruszanie się po mieście. Gdzie trafią? Tego nie wiadomo.

Dlatego na wszelki wypadek już miesiąc temu Ratusz rozesłał do placówek kultury pismo z prośbą o to, by 13 czerwca wieczorem wszędzie coś się działo. Sam szykuje wieczorną transmisję opery prosto z Walencji. Na ekranach ustawionych na pl. Po Farze zobaczymy "Toscę” Pucciniego.

W całym centrum Lublina wciąż wisieć będą chorągiewki z logo miasta i informacją o kandydaturze. Inaczej niż zwykle wyglądać będzie też wiele profili na portalu społecznościowym Facebook. Już kilkaset osób deklaruje, że 13 czerwca zmieni swoje profilowe zdjęcie na logo ESK 2016. Część zrobiła to już teraz.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DRYL / 12 czerwca 2011 o 23:47
0
sam GOSCIUNIU JESTEŚ B U R A S !!!!!
Avatar
lkm / 7 czerwca 2011 o 22:58
0
[quote name='side' timestamp='1307394135' post='486525']
Lublin już jest Europejską Stolicą Kultury i bardzo się cieszę, że tutaj mieszkam
[/quote]

taaa, bo burasie poza tą wiochę nie wyjechałeś nigdy

co zobaczą eksperci - syf kiłe i mogiłę, teatr w budowie od n-lat
Avatar
z franc / 7 czerwca 2011 o 15:56
0
Lublin jest ciekawym, starym miastem, ma możliwości, ale kultura -zwłaszcza muzyka poważna jest odtrącana w naszym kraju w zupełności. Od lat nie przybywa w Polsce instytucji muzycznych, lepszych szans na pracę - filharmonie, zespoły muzyki kameralnej, opery, operetki, działalność edukacyjna muzyczna! Możliwości uprawiania kultury wysokiej, zaplecze. Nie trzeba wymieniać samych stolic takich jak Berlin, ale miasta nawet 200 czy 100 tysięczne w Europie ,np. w Niemczech, Austrii czy Włoszech mogą się pochwalić kulturą wysoką i oferują więcej możliwości jeśli chodzi o muzykę poważną. Może nie każdemu słoń na ucho nadepnął w naszym kraju, ale na pewno większej części społeczeństwa i niestety też polityków niż w krajach o większej tradycji kulturalnej. Poza tym media -telewizja polska czy radio obecnie samą komercyjną rozrywką stoi!
Lublin jest ciekawym, starym miastem, ma możliwości, ale kultura -zwłaszcza muzyka poważna jest odtrącana w naszym kraju w zupełności. Od lat nie przybywa w Polsce instytucji muzycznych, lepszych szans na pracę - filharmonie, zespoły muzyki kameralnej, opery, operetki, działalność edukacyjna muzyczna! Możliwości uprawiania kultury wysokiej, zaplecze. Nie trzeba wymieniać samych stolic takich jak Berlin, ale miasta nawet 200 czy 100 tysięczne w Europie ,np. w Niemczech, Austrii czy Włoszech mogą się pochwalić kulturą wysoką i oferują więc... rozwiń
Avatar
side / 6 czerwca 2011 o 23:02
0
Lublin już jest Europejską Stolicą Kultury i bardzo się cieszę, że tutaj mieszkam
Avatar
bambo75 / 6 czerwca 2011 o 16:57
0
Europejska Stolica Kultury?!-ale chyba z wyłączeniem prawa osób niepełnospr.do kultury! Sporo imprez kulturalnych odbywa się na ul.Grodzkiej i w jej pobliżu(np.na Placu Po Farze) -a tak się składa,że jestem opiekunem osoby niepełnospr.na wózku elektrycznym i z powodu nierównej kostki brukowej na ul.Grodzkiej nie jesteśmy w stanie dojechać wózkiem elektrycznym na ul.Grodzką,a o Lubelskim Zamku już nie wspomnę...-prędzej by się chyba wózek rozleciał...
Avatar
Gucio / 6 czerwca 2011 o 15:25
0
[quote name='Andrzejj' timestamp='1307342813' post='486122']
Widzę, że niektórzy nie rozumieją, jaka to szansa dla naszego miasta i jego mieszkańców. Chcecie mieć ładny dworzec, estetyczne trawniki i ciekawe, różnorodne imprezy kulturalne? To wspierajcie naszą kandydaturę do ESK - jeśli wygramy to mamy niepowtarzalną okazję na wielką pozytywną zmianę. I WSZYSTKIM LUBLINIANOM POWINNO NA TYM ZALEŻEĆ!
[/quote]
Chcemy mieć. Tylko każdy już ma dość odwracania kota ogonem - co ma kultura do wyglądu? Jak miasto absorbuje środki na rozwój infratruktury? Jak pozyskuje na kulturę? Były plany na rozwój Lublina - to co się teraz robi z ESK jest tematem zastępczym. Kolejny koleś z ratusza chce się nachapać? Jakby kultura w Lublinie rozwijała się jak majątki urzędników za nią odpowiedzialnych za nią od minimum 4 kadencji to Waszawa to była by przy Lublinie "warszawką przez małe 'w'"
[quote name='Andrzejj' timestamp='1307342813' post='486122']
Widzę, że niektórzy nie rozumieją, jaka to szansa dla naszego miasta i jego mieszkańców. Chcecie mieć ładny dworzec, estetyczne trawniki i ciekawe, różnorodne imprezy kulturalne? To wspierajcie naszą kandydaturę do ESK - jeśli wygramy to mamy niepowtarzalną okazję na wielką pozytywną zmianę. I WSZYSTKIM LUBLINIANOM POWINNO NA TYM ZALEŻEĆ!
[/quote]
Chcemy mieć. Tylko każdy już ma dość odwracania kota ogonem - co ma kultura do wyglądu? Ja... rozwiń
Avatar
viceversa / 6 czerwca 2011 o 14:48
0
[quote name='borys' timestamp='1307340395' post='486103']
Moim skromnym zdaniem tytuł ESK2016 zdobędzie Wrocław albo Gdańsk. To dwa piękne miasta z ludźmi o hurraoptymistycznym nastawieniu, a tego właśnie brakuje Lublnowi. Wystarczy, że szanowna komisja podejdzie do pierwszego lepszego mieszkańca Koziegogrodu i się takiego biadolenia nasłucha, że popadnie w depresję.
[/quote]


piękny przykład optymizmu; siedź w tym czase w domu, bo na ciebie trafi i bedzie porażka
Avatar
borys / 6 czerwca 2011 o 14:31
0
[quote name='PATRON' timestamp='1307348443' post='486149']
Właśnie chodzi o to, że władze Lublina zamiast przeznaczać środki na bardziej potrzebne dla rozwoju miasta inwestycje wpompowują od trzech lat, dość ryzykownie olbrzymie pieniądze, (także wojewódzkie)w mrzonkę jaką jest ESK. Miasto, które wygra dostaje TYLKO 1,5 mln. euro, to kropla w porównaniu z ośmioletnim wkładem. Za środki od miasta utrzymuje się Pietrasiewiczów, z których starszy promuję kulturę jakby nie naszą a młodszy pornografię. Przykładem tego może być Homoseksualna Panorama Lublina. Nawet logo ESK przedstawia tzw. "oko cadyka", tj. miejsce gdzie mieszkał "słynny" rabin- samobójca Widzący z Lublina. A tak na marginesie, czy Pietrasiewicz skończył już budowę domu w okolicach Nasutowa?
[/quote]

Dokładnie. Ani pieniędzy, ani promocji. Ci którzy myślą, że Lublin wygrywając tytuł ESK2016 coś na tym zyska to są w olbrzymim błędzie (może jedynie zazdrość współkandydatów). 1,5 ml nagrody... kpina. A jeżeli chodzi o promocję to niech każdy sobie zrobi teraz rachunek sumienia i przypomni sobie (nie korzystając z innych źródeł jak własna wiedza) jakie miasta do tej pory były ESK, np. od 2005r. Nie wiecie? No właśnie i o Lublinie też nikt nie usłyszy bo to LIPA!!!
Lubię to miasto i życzę mu jak najlepiej, ale prawda jest taka że wyplywają z miejskiej kasy duże pieniądze na ten durny konkurs a niestety nie ma ich tam gdzie są potrzebne. Starówka wali się nam na łeb, samochody jeżdżą slalomem między dziurami, zamykają szkoły, w szpitalach nie ma pieniędzy na leczenie - nie mówiąc o remontach, policja nie ma na paliwo a my się bawimy w ESK2016 - dla 1,5 euro WOW!!!!
[quote name='PATRON' timestamp='1307348443' post='486149']
Właśnie chodzi o to, że władze Lublina zamiast przeznaczać środki na bardziej potrzebne dla rozwoju miasta inwestycje wpompowują od trzech lat, dość ryzykownie olbrzymie pieniądze, (także wojewódzkie)w mrzonkę jaką jest ESK. Miasto, które wygra dostaje TYLKO 1,5 mln. euro, to kropla w porównaniu z ośmioletnim wkładem. Za środki od miasta utrzymuje się Pietrasiewiczów, z których starszy promuję kulturę jakby nie naszą a młodszy pornografię. Przykładem teg... rozwiń
Avatar
PATRON / 6 czerwca 2011 o 10:20
0
[quote name='Andrzejj' timestamp='1307342813' post='486122']
Widzę, że niektórzy nie rozumieją, jaka to szansa dla naszego miasta i jego mieszkańców. Chcecie mieć ładny dworzec, estetyczne trawniki i ciekawe, różnorodne imprezy kulturalne? To wspierajcie naszą kandydaturę do ESK - jeśli wygramy to mamy niepowtarzalną okazję na wielką pozytywną zmianę. I WSZYSTKIM LUBLINIANOM POWINNO NA TYM ZALEŻEĆ!
[/quote]
Właśnie chodzi o to, że władze Lublina zamiast przeznaczać środki na bardziej potrzebne dla rozwoju miasta inwestycje wpompowują od trzech lat, dość ryzykownie olbrzymie pieniądze, (także wojewódzkie)w mrzonkę jaką jest ESK. Miasto, które wygra dostaje TYLKO 1,5 mln. euro, to kropla w porównaniu z ośmioletnim wkładem. Za środki od miasta utrzymuje się Pietrasiewiczów, z których starszy promuję kulturę jakby nie naszą a młodszy pornografię. Przykładem tego może być Homoseksualna Panorama Lublina. Nawet logo ESK przedstawia tzw. "oko cadyka", tj. miejsce gdzie mieszkał "słynny" rabin- samobójca Widzący z Lublina. A tak na marginesie, czy Pietrasiewicz skończył już budowę domu w okolicach Nasutowa?
[quote name='Andrzejj' timestamp='1307342813' post='486122']
Widzę, że niektórzy nie rozumieją, jaka to szansa dla naszego miasta i jego mieszkańców. Chcecie mieć ładny dworzec, estetyczne trawniki i ciekawe, różnorodne imprezy kulturalne? To wspierajcie naszą kandydaturę do ESK - jeśli wygramy to mamy niepowtarzalną okazję na wielką pozytywną zmianę. I WSZYSTKIM LUBLINIANOM POWINNO NA TYM ZALEŻEĆ!
[/quote]
Właśnie chodzi o to, że władze Lublina zamiast przeznaczać środki na bardziej potrzebne dl... rozwiń
Avatar
bob / 6 czerwca 2011 o 09:56
0
[quote name='ad' timestamp='1307343626' post='486127']
Aby konkurowac do tego tytułu to nie należy posiadac na urzędach ludzi zasklepionych i tylko małpujących innych bo innym sie udało , a takie są działania władz Lublina ze swoimi przeydupasami. Poprostu Lublin na to nie zasługuje . wystarczy popatrzeć na widzów w teatrze, filharmionii i festiwalach organizowanych na pozimie jaki przystoi gminie a w wielu gnminach bywają znacznie lepsze. Zagłosuję na wrocław a Lublin i jego działacze muszą się znacznie więcej nauczyć
[/quote]

nie zagłosujesz bo nie ma żadnego głosowania. wyboru dokonają europejscy eksperci. na szczęście..
[quote name='ad' timestamp='1307343626' post='486127']
Aby konkurowac do tego tytułu to nie należy posiadac na urzędach ludzi zasklepionych i tylko małpujących innych bo innym sie udało , a takie są działania władz Lublina ze swoimi przeydupasami. Poprostu Lublin na to nie zasługuje . wystarczy popatrzeć na widzów w teatrze, filharmionii i festiwalach organizowanych na pozimie jaki przystoi gminie a w wielu gnminach bywają znacznie lepsze. Zagłosuję na wrocław a Lublin i jego działacze muszą się znacznie więcej... rozwiń
Avatar
DRYL / 12 czerwca 2011 o 23:47
0
sam GOSCIUNIU JESTEŚ B U R A S !!!!!
Avatar
lkm / 7 czerwca 2011 o 22:58
0
[quote name='side' timestamp='1307394135' post='486525']
Lublin już jest Europejską Stolicą Kultury i bardzo się cieszę, że tutaj mieszkam
[/quote]

taaa, bo burasie poza tą wiochę nie wyjechałeś nigdy

co zobaczą eksperci - syf kiłe i mogiłę, teatr w budowie od n-lat
Avatar
z franc / 7 czerwca 2011 o 15:56
0
Lublin jest ciekawym, starym miastem, ma możliwości, ale kultura -zwłaszcza muzyka poważna jest odtrącana w naszym kraju w zupełności. Od lat nie przybywa w Polsce instytucji muzycznych, lepszych szans na pracę - filharmonie, zespoły muzyki kameralnej, opery, operetki, działalność edukacyjna muzyczna! Możliwości uprawiania kultury wysokiej, zaplecze. Nie trzeba wymieniać samych stolic takich jak Berlin, ale miasta nawet 200 czy 100 tysięczne w Europie ,np. w Niemczech, Austrii czy Włoszech mogą się pochwalić kulturą wysoką i oferują więcej możliwości jeśli chodzi o muzykę poważną. Może nie każdemu słoń na ucho nadepnął w naszym kraju, ale na pewno większej części społeczeństwa i niestety też polityków niż w krajach o większej tradycji kulturalnej. Poza tym media -telewizja polska czy radio obecnie samą komercyjną rozrywką stoi!
Lublin jest ciekawym, starym miastem, ma możliwości, ale kultura -zwłaszcza muzyka poważna jest odtrącana w naszym kraju w zupełności. Od lat nie przybywa w Polsce instytucji muzycznych, lepszych szans na pracę - filharmonie, zespoły muzyki kameralnej, opery, operetki, działalność edukacyjna muzyczna! Możliwości uprawiania kultury wysokiej, zaplecze. Nie trzeba wymieniać samych stolic takich jak Berlin, ale miasta nawet 200 czy 100 tysięczne w Europie ,np. w Niemczech, Austrii czy Włoszech mogą się pochwalić kulturą wysoką i oferują więc... rozwiń
Avatar
side / 6 czerwca 2011 o 23:02
0
Lublin już jest Europejską Stolicą Kultury i bardzo się cieszę, że tutaj mieszkam
Avatar
bambo75 / 6 czerwca 2011 o 16:57
0
Europejska Stolica Kultury?!-ale chyba z wyłączeniem prawa osób niepełnospr.do kultury! Sporo imprez kulturalnych odbywa się na ul.Grodzkiej i w jej pobliżu(np.na Placu Po Farze) -a tak się składa,że jestem opiekunem osoby niepełnospr.na wózku elektrycznym i z powodu nierównej kostki brukowej na ul.Grodzkiej nie jesteśmy w stanie dojechać wózkiem elektrycznym na ul.Grodzką,a o Lubelskim Zamku już nie wspomnę...-prędzej by się chyba wózek rozleciał...
Avatar
Gucio / 6 czerwca 2011 o 15:25
0
[quote name='Andrzejj' timestamp='1307342813' post='486122']
Widzę, że niektórzy nie rozumieją, jaka to szansa dla naszego miasta i jego mieszkańców. Chcecie mieć ładny dworzec, estetyczne trawniki i ciekawe, różnorodne imprezy kulturalne? To wspierajcie naszą kandydaturę do ESK - jeśli wygramy to mamy niepowtarzalną okazję na wielką pozytywną zmianę. I WSZYSTKIM LUBLINIANOM POWINNO NA TYM ZALEŻEĆ!
[/quote]
Chcemy mieć. Tylko każdy już ma dość odwracania kota ogonem - co ma kultura do wyglądu? Jak miasto absorbuje środki na rozwój infratruktury? Jak pozyskuje na kulturę? Były plany na rozwój Lublina - to co się teraz robi z ESK jest tematem zastępczym. Kolejny koleś z ratusza chce się nachapać? Jakby kultura w Lublinie rozwijała się jak majątki urzędników za nią odpowiedzialnych za nią od minimum 4 kadencji to Waszawa to była by przy Lublinie "warszawką przez małe 'w'"
[quote name='Andrzejj' timestamp='1307342813' post='486122']
Widzę, że niektórzy nie rozumieją, jaka to szansa dla naszego miasta i jego mieszkańców. Chcecie mieć ładny dworzec, estetyczne trawniki i ciekawe, różnorodne imprezy kulturalne? To wspierajcie naszą kandydaturę do ESK - jeśli wygramy to mamy niepowtarzalną okazję na wielką pozytywną zmianę. I WSZYSTKIM LUBLINIANOM POWINNO NA TYM ZALEŻEĆ!
[/quote]
Chcemy mieć. Tylko każdy już ma dość odwracania kota ogonem - co ma kultura do wyglądu? Ja... rozwiń
Avatar
viceversa / 6 czerwca 2011 o 14:48
0
[quote name='borys' timestamp='1307340395' post='486103']
Moim skromnym zdaniem tytuł ESK2016 zdobędzie Wrocław albo Gdańsk. To dwa piękne miasta z ludźmi o hurraoptymistycznym nastawieniu, a tego właśnie brakuje Lublnowi. Wystarczy, że szanowna komisja podejdzie do pierwszego lepszego mieszkańca Koziegogrodu i się takiego biadolenia nasłucha, że popadnie w depresję.
[/quote]


piękny przykład optymizmu; siedź w tym czase w domu, bo na ciebie trafi i bedzie porażka
Avatar
borys / 6 czerwca 2011 o 14:31
0
[quote name='PATRON' timestamp='1307348443' post='486149']
Właśnie chodzi o to, że władze Lublina zamiast przeznaczać środki na bardziej potrzebne dla rozwoju miasta inwestycje wpompowują od trzech lat, dość ryzykownie olbrzymie pieniądze, (także wojewódzkie)w mrzonkę jaką jest ESK. Miasto, które wygra dostaje TYLKO 1,5 mln. euro, to kropla w porównaniu z ośmioletnim wkładem. Za środki od miasta utrzymuje się Pietrasiewiczów, z których starszy promuję kulturę jakby nie naszą a młodszy pornografię. Przykładem tego może być Homoseksualna Panorama Lublina. Nawet logo ESK przedstawia tzw. "oko cadyka", tj. miejsce gdzie mieszkał "słynny" rabin- samobójca Widzący z Lublina. A tak na marginesie, czy Pietrasiewicz skończył już budowę domu w okolicach Nasutowa?
[/quote]

Dokładnie. Ani pieniędzy, ani promocji. Ci którzy myślą, że Lublin wygrywając tytuł ESK2016 coś na tym zyska to są w olbrzymim błędzie (może jedynie zazdrość współkandydatów). 1,5 ml nagrody... kpina. A jeżeli chodzi o promocję to niech każdy sobie zrobi teraz rachunek sumienia i przypomni sobie (nie korzystając z innych źródeł jak własna wiedza) jakie miasta do tej pory były ESK, np. od 2005r. Nie wiecie? No właśnie i o Lublinie też nikt nie usłyszy bo to LIPA!!!
Lubię to miasto i życzę mu jak najlepiej, ale prawda jest taka że wyplywają z miejskiej kasy duże pieniądze na ten durny konkurs a niestety nie ma ich tam gdzie są potrzebne. Starówka wali się nam na łeb, samochody jeżdżą slalomem między dziurami, zamykają szkoły, w szpitalach nie ma pieniędzy na leczenie - nie mówiąc o remontach, policja nie ma na paliwo a my się bawimy w ESK2016 - dla 1,5 euro WOW!!!!
[quote name='PATRON' timestamp='1307348443' post='486149']
Właśnie chodzi o to, że władze Lublina zamiast przeznaczać środki na bardziej potrzebne dla rozwoju miasta inwestycje wpompowują od trzech lat, dość ryzykownie olbrzymie pieniądze, (także wojewódzkie)w mrzonkę jaką jest ESK. Miasto, które wygra dostaje TYLKO 1,5 mln. euro, to kropla w porównaniu z ośmioletnim wkładem. Za środki od miasta utrzymuje się Pietrasiewiczów, z których starszy promuję kulturę jakby nie naszą a młodszy pornografię. Przykładem teg... rozwiń
Avatar
PATRON / 6 czerwca 2011 o 10:20
0
[quote name='Andrzejj' timestamp='1307342813' post='486122']
Widzę, że niektórzy nie rozumieją, jaka to szansa dla naszego miasta i jego mieszkańców. Chcecie mieć ładny dworzec, estetyczne trawniki i ciekawe, różnorodne imprezy kulturalne? To wspierajcie naszą kandydaturę do ESK - jeśli wygramy to mamy niepowtarzalną okazję na wielką pozytywną zmianę. I WSZYSTKIM LUBLINIANOM POWINNO NA TYM ZALEŻEĆ!
[/quote]
Właśnie chodzi o to, że władze Lublina zamiast przeznaczać środki na bardziej potrzebne dla rozwoju miasta inwestycje wpompowują od trzech lat, dość ryzykownie olbrzymie pieniądze, (także wojewódzkie)w mrzonkę jaką jest ESK. Miasto, które wygra dostaje TYLKO 1,5 mln. euro, to kropla w porównaniu z ośmioletnim wkładem. Za środki od miasta utrzymuje się Pietrasiewiczów, z których starszy promuję kulturę jakby nie naszą a młodszy pornografię. Przykładem tego może być Homoseksualna Panorama Lublina. Nawet logo ESK przedstawia tzw. "oko cadyka", tj. miejsce gdzie mieszkał "słynny" rabin- samobójca Widzący z Lublina. A tak na marginesie, czy Pietrasiewicz skończył już budowę domu w okolicach Nasutowa?
[quote name='Andrzejj' timestamp='1307342813' post='486122']
Widzę, że niektórzy nie rozumieją, jaka to szansa dla naszego miasta i jego mieszkańców. Chcecie mieć ładny dworzec, estetyczne trawniki i ciekawe, różnorodne imprezy kulturalne? To wspierajcie naszą kandydaturę do ESK - jeśli wygramy to mamy niepowtarzalną okazję na wielką pozytywną zmianę. I WSZYSTKIM LUBLINIANOM POWINNO NA TYM ZALEŻEĆ!
[/quote]
Właśnie chodzi o to, że władze Lublina zamiast przeznaczać środki na bardziej potrzebne dl... rozwiń
Avatar
bob / 6 czerwca 2011 o 09:56
0
[quote name='ad' timestamp='1307343626' post='486127']
Aby konkurowac do tego tytułu to nie należy posiadac na urzędach ludzi zasklepionych i tylko małpujących innych bo innym sie udało , a takie są działania władz Lublina ze swoimi przeydupasami. Poprostu Lublin na to nie zasługuje . wystarczy popatrzeć na widzów w teatrze, filharmionii i festiwalach organizowanych na pozimie jaki przystoi gminie a w wielu gnminach bywają znacznie lepsze. Zagłosuję na wrocław a Lublin i jego działacze muszą się znacznie więcej nauczyć
[/quote]

nie zagłosujesz bo nie ma żadnego głosowania. wyboru dokonają europejscy eksperci. na szczęście..
[quote name='ad' timestamp='1307343626' post='486127']
Aby konkurowac do tego tytułu to nie należy posiadac na urzędach ludzi zasklepionych i tylko małpujących innych bo innym sie udało , a takie są działania władz Lublina ze swoimi przeydupasami. Poprostu Lublin na to nie zasługuje . wystarczy popatrzeć na widzów w teatrze, filharmionii i festiwalach organizowanych na pozimie jaki przystoi gminie a w wielu gnminach bywają znacznie lepsze. Zagłosuję na wrocław a Lublin i jego działacze muszą się znacznie więcej... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 4 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 3

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 4

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.