Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Eurolot zawiesi loty z Lublina do Wrocławia?

37 17 A A

Od listopada z rozkładu lotów Portu Lotniczego Lublin może zniknąć połączenie do Wrocławia. Decyzję w tej sprawie Eurolot ma ogłosić dzisiaj. Pewne jest też, że będzie mniej lotów do Gdańska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na stronie internetowej przewoźnika od listopada nie można zarezerwować biletów lotniczych z Lublina do Wrocławia i Gdańska. Eurolot tłumaczy, że trwają ostatnie prace nad ustaleniem zimowego rozkładu.

- Jesteśmy na etapie wprowadzania do systemu zimowej siatki połączeń. Loty do Gdańska będą się odbywać nie trzy, a dwa razy w tygodniu w piątki i w niedziele. Informację na temat lotów do Wrocławia podamy dzisiaj - mówiła nam wczoraj Karolina Bursa, rzecznik Eurolotu.

Połączenie Lublin-Wrocław Eurolot uruchomił w czerwcu. Na tej trasie kursuje cztery razy w tygodniu 78-osobowy bombardier. Lot trwa nieco ponad godzinę i kosztuje od 199 zł. Według nieoficjalnych danych w samolocie jest średnio od 20 do 40 pasażerów.

O prawdopodobnym zawieszeniu lotów do Wrocławia mówi się od czasu, kiedy Eurolot zapowiedział uruchomienie linii z Lublina do Warszawy. Wrocław był dla podróżnych kierunkiem przesiadkowym do takich miast, jak Paryż czy Bruksela. Warszawa może go zastąpić, dając jeszcze większe możliwości transferowe.

Do stolicy polecieć będzie można od 26 października sześć razy w tygodniu od poniedziałku do soboty. W soboty nie będzie lotu powrotnego, który odbędzie się w niedzielę. Ceny biletów mają się zaczynać od 99 zł.

Lubelskie lotnisko jest jednym z najmłodszych w Polsce. W tym roku chce odprawić 230 tys. pasażerów. Do tej pory rekordowy był sierpień 2014, gdy obsłużono 23 666 podróżnych.
Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
falwej / 16 września 2014 o 11:36
0

Fanatycy tego lotniska powiedzą tylko to co każdy obeznany z tematem awiacji i myślący człowiek może powiedzieć. Nie marudźmy, bo Warszawa ma zastąpić Wrocław z racji na możliwość przesiadki na loty międzynarodowe i między kontynentalne. Tyle w temacie. Poza tym lotnisko jest jeszcze stosunkowo młode i pewnie nie raz zobaczymy takie przetasowania w siatce połączeń, co akurat w Eurolocie było normą. Pozdrawiam.

Avatar
loki / 16 września 2014 o 10:43
0

Patrząc, że spora szerza biznesu porusza się taksówkami gdzie cena jest ~400-500 zł wydaję się być mimo wszystko i całego hejtu atrakcyjną ofertą.

Avatar
gg / 16 września 2014 o 10:42
0

... i co teraz powiedzą fanatycy tego śmiesznego lotniska?
Swoją drogą zawieszenia powinni robić po wyborach... :)

że wszędzie kasują i otwierają nowe połączenia. Wielki mi halo. Natomiast takie zrzędy tylko u nas.

Avatar
ewa / 16 września 2014 o 09:57
0

zastanawiam się dlaczego na stronie eurolotu nie piszą o likwidacji tego połączenia tylko o 'W zimowym rozkładzie lotów nie znajdą się m.in. połączenia z Gdańska do Zurychu i Brukseli oraz z Rzeszowa do Rzymu'

Avatar
#7_( / 16 września 2014 o 09:51
0
... i co teraz powiedzą fanatycy tego śmiesznego lotniska?
Swoją drogą zawieszenia powinni robić po wyborach... :)
Avatar
luzfan / 16 września 2014 o 09:40
0

Szkoda...

Avatar
wiadomo / 16 września 2014 o 09:36
0

A po co latać do Lublina? Markety są też w innych miastach. A jaki większy biznes jest w Lublinie poza marketami??? Dlatego lepszy stadion, niech ludzie mają igrzyska. Po co im jakieś biznesy w mieście (nie daj Boże zagraniczne)???

Avatar
ron / 16 września 2014 o 09:33
0

Ty pewnie nie zapłacisz tyle, ale wielu zapłaci, zamiast męczyć się jazdą do zatłoczonej Warszawy. 159 PLN to nie jest wysoka cena, jak na samolot linii, która weszła w STAR ALLIANCE z LOT. Wszyscy się przyzwyczaili w Polsce przez ten nieszczęsny Modlin, że można polecieć za 1PLN, czyli za złotówkę dziadoskim RyanAir. Nie jesto to oferta dla studentów czy zwykłych ludzi, lecz dla biznesu i urzędników.

Jak zyje i ile latam to nie widziałem biletu za 1pln. Poza tym czy Ryanair jest dziadowski...typowa polska mentalność, wszystko co tanie dziadowskie.

Jak zyje i ile latam to nie widziałem biletu za 1pln. Poza tym czy Ryanair jest dziadowski...typowa polska mentalność, wszystko co tanie dziadowskie.

rozwiń
Avatar
ja / 16 września 2014 o 09:32
0

lublin - wrocław kosztuje 130 zł a nie 199 zł

Avatar
lot / 16 września 2014 o 09:21
0

Ostatni lot, którym leciałam/leciałem do Wrocławia (akurat we czwartek) ... do Lublina przyleciało 23 osoby, do Wrocławia odleciało 26 osób.. szału nie ma, szczególnie ekonomicznego na dostępne 156 miejsc było 49 :(

Należy jednak zauważyć, że to czwartek.. weekendowe cieszą się zdecydowanie większym powodzeniem.

Już mam wykupiony kolejny lot.

Szkoda jak zawieszą loty.. ale się pocieszajmy, że może tylko na okres zimowy.

Pozdrawiam latających...

Avatar
falwej / 16 września 2014 o 11:36
0

Fanatycy tego lotniska powiedzą tylko to co każdy obeznany z tematem awiacji i myślący człowiek może powiedzieć. Nie marudźmy, bo Warszawa ma zastąpić Wrocław z racji na możliwość przesiadki na loty międzynarodowe i między kontynentalne. Tyle w temacie. Poza tym lotnisko jest jeszcze stosunkowo młode i pewnie nie raz zobaczymy takie przetasowania w siatce połączeń, co akurat w Eurolocie było normą. Pozdrawiam.

Avatar
loki / 16 września 2014 o 10:43
0

Patrząc, że spora szerza biznesu porusza się taksówkami gdzie cena jest ~400-500 zł wydaję się być mimo wszystko i całego hejtu atrakcyjną ofertą.

Avatar
gg / 16 września 2014 o 10:42
0

... i co teraz powiedzą fanatycy tego śmiesznego lotniska?
Swoją drogą zawieszenia powinni robić po wyborach... :)

że wszędzie kasują i otwierają nowe połączenia. Wielki mi halo. Natomiast takie zrzędy tylko u nas.

Avatar
ewa / 16 września 2014 o 09:57
0

zastanawiam się dlaczego na stronie eurolotu nie piszą o likwidacji tego połączenia tylko o 'W zimowym rozkładzie lotów nie znajdą się m.in. połączenia z Gdańska do Zurychu i Brukseli oraz z Rzeszowa do Rzymu'

Avatar
#7_( / 16 września 2014 o 09:51
0
... i co teraz powiedzą fanatycy tego śmiesznego lotniska?
Swoją drogą zawieszenia powinni robić po wyborach... :)
Avatar
luzfan / 16 września 2014 o 09:40
0

Szkoda...

Avatar
wiadomo / 16 września 2014 o 09:36
0

A po co latać do Lublina? Markety są też w innych miastach. A jaki większy biznes jest w Lublinie poza marketami??? Dlatego lepszy stadion, niech ludzie mają igrzyska. Po co im jakieś biznesy w mieście (nie daj Boże zagraniczne)???

Avatar
ron / 16 września 2014 o 09:33
0

Ty pewnie nie zapłacisz tyle, ale wielu zapłaci, zamiast męczyć się jazdą do zatłoczonej Warszawy. 159 PLN to nie jest wysoka cena, jak na samolot linii, która weszła w STAR ALLIANCE z LOT. Wszyscy się przyzwyczaili w Polsce przez ten nieszczęsny Modlin, że można polecieć za 1PLN, czyli za złotówkę dziadoskim RyanAir. Nie jesto to oferta dla studentów czy zwykłych ludzi, lecz dla biznesu i urzędników.

Jak zyje i ile latam to nie widziałem biletu za 1pln. Poza tym czy Ryanair jest dziadowski...typowa polska mentalność, wszystko co tanie dziadowskie.

Jak zyje i ile latam to nie widziałem biletu za 1pln. Poza tym czy Ryanair jest dziadowski...typowa polska mentalność, wszystko co tanie dziadowskie.

rozwiń
Avatar
ja / 16 września 2014 o 09:32
0

lublin - wrocław kosztuje 130 zł a nie 199 zł

Avatar
lot / 16 września 2014 o 09:21
0

Ostatni lot, którym leciałam/leciałem do Wrocławia (akurat we czwartek) ... do Lublina przyleciało 23 osoby, do Wrocławia odleciało 26 osób.. szału nie ma, szczególnie ekonomicznego na dostępne 156 miejsc było 49 :(

Należy jednak zauważyć, że to czwartek.. weekendowe cieszą się zdecydowanie większym powodzeniem.

Już mam wykupiony kolejny lot.

Szkoda jak zawieszą loty.. ale się pocieszajmy, że może tylko na okres zimowy.

Pozdrawiam latających...

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 45 17

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 27 2

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 9

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 13 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

ALARM24