Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 stycznia 2014 r.
10:30
Edytuj ten wpis

Faszystowskie pozdrowienia na Majdanku. Studenci z Turcji oskarżeni

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
5 14 A A

Dwaj studenci z Turcji, którzy demonstrowali gest faszystowskiego pozdrowienia w muzeum na Majdanku staną przed sądem. Prokuratura oskarżyła ich o znieważenie Żydów z powodu ich przynależności narodowej. Turcy nie przyznają się do winy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu Mesutowi T. i 21-letniemu Mehmetowi A. trafił właśnie do Sądu Rejonowego Lublin Zachód. Obaj mężczyźni to studenci II roku Politechniki Lubelskiej. Sprawa dotyczy incydentu z 6 października 2013 r. Studenci zwiedzali wówczas muzeum na Majdanku. - W obecności grupy turystów z Izraela, wykonywali gesty pozdrowienia faszystowskiego poprzez uniesienie prawej ręki w geście "Heil Hitler” - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Dopuścili się tym publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa oraz publicznie znieważyli grupę ludności żydowskiej z powodu jej przynależności narodowej Kiedy jeden ze studentów demonstrował faszystowskie pozdrowienie, drugi robił mu zdjęcia. Wycieczka z Izraela była tuż obok. Jej uczestnicy trzymali izraelskie flagi. Studenci wykonywali faszystowskie gesty zarówno w budynku krematorium jak i na zewnątrz. Przewodnik izraelskiej wycieczki powiadomił o tym ochronę muzeum i prokuraturę. - Mesut T. nie przyznał się do winy - dodaje Jankowska. - Wyjaśnił, że nie wykonywał gestów pozdrowienia faszystowskiego, a czynił tak dla żartów jego kolega Mehmet A. gdy zobaczył zdjęcie niemieckiego żołnierza. Dodał, że nie widział grupy turystów z Izraela. Z kolei Mehmet A. również nie przyznał się do zarzutów. Wyjaśnił, iż to jego kolega Mesut T. wykonał gest "Heil Hitler” dla żartów. Dodał, że nie widział grupy turystów z Izraela. Studentom grozi do 3 lat więzienia.
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lucky / 10 stycznia 2014 o 18:39
0

zamknąć kebaby

Avatar
ajwaj / 10 stycznia 2014 o 18:37
0

poziom problemów "zbulwersowanych" jest żenujący... nie mają ważniejszych spraw...?

Avatar
krzoy / 10 stycznia 2014 o 18:34
0

Wiadomo była tragedia bo wymordowano miliony ludzi ale bez przesady z symboliką...Za "ave cezar" 2 lata w zawieszeniu, "guten tag" -1 rok...  spojrzenie z wyższością - 1,5 roku, ... 

Młody niezależnie od nacji ma pstro w głowie. Sam pamiętam jak śpiewaliśmy "hajli hajlo" po imprezach w akademiku albo "sza cicho sza, czas na cisze" przed domem Cugowskiego, przyjeżdżała policja udawała że nas goni a my spieprzaliśmy po krzakach i nikt afery nie robił. Ot głupi żart! Poza tym mogą im naskoczyć bo powiedzą że to rzymskie pozdro... Trochę poczucia humoru życzę sztywniakom bo żyłka pęknie i do piachu...!

Wiadomo była tragedia bo wymordowano miliony ludzi ale bez przesady z symboliką...Za "ave cezar" 2 lata w zawieszeniu, "guten tag" -1 rok...  spojrzenie z wyższością - 1,5 roku, ... 

Młody niezależnie od nacji ma pstro w głowie. Sam pamiętam jak śpiewaliśmy "hajli hajlo" po imprezach w akademiku albo "sza cicho sza, czas na cisze" przed domem Cugowskiego, przyjeżdżała policja udawała że nas goni a my spieprzaliśmy po krzakach i nikt afery nie robił. Ot głupi żart! Poza tym mogą im naskoczyć bo powiedzą że to rzymskie pozd... rozwiń

Avatar
historyk / 10 stycznia 2014 o 18:26
0

Gdyby wiedzieli, ilu ich rodaków przeszło przez te piece to by inaczej śpiewali. Durne kebaby.

O ile ja sie orientuje, to Turcja w I WŚ była po stronie Niemiec, a w IIWŚ byla neutralna i jej obywateli Niemcy nie prześladowali. Kto cie uczył historii nieuku?

Avatar
verally mako / 10 stycznia 2014 o 15:15
0

Gdyby wiedzieli, ilu ich rodaków przeszło przez te piece to by inaczej śpiewali. Durne kebaby.

Avatar
szczaw i mirabelki / 10 stycznia 2014 o 14:28
0

Z głupiego żartu studentów robic wielkie aj waj.Najczęściej się zdarza,że z tej części świata ludzie na widok izraelskiej wycieczki uciekają.Tak zrobił irańczyk.Przyznaje nie powinni,ale oni są naszymi goścmi jedni i drudzy.

Avatar
aaaaa / 10 stycznia 2014 o 12:33
0

A ja myślałem że to Rzymskie pozdrowienie....... A tu  okazuje się że nie Rzymskie tylko Faszystowskie Hmmmmmmmm A propos :) A co z symboliką totalitarną panstwa radzieckiego (komunistycznego) ?? Tu już chyba kar nie ma ( Baaaa zbrodniarze są na wolności i jeszcze to samo państwo  wypłaca im pieniążki )  Jak dobrze że sprawiedliwoąc istniej na tym świecie ;)

Avatar
antek / 10 stycznia 2014 o 11:28
0

A wydawać by się mogło, że człowiek na studiach, to człowiek inteligentny.

A tobie się wydaje, że jesteś inteligentny?

Avatar
Krzesimir / 10 stycznia 2014 o 11:26
0

No proszę, na Litwie karzą za napisy w języku polskim i państwo nasze ma to gdzieś. Ciekawe dlaczego bronią tak żydków? Ciągnie swój do swojego?

Pozdrawiam Turków i przepraszam za nasz chory system. Kiedyś będzie normalnie...

Avatar
Wojtek / 10 stycznia 2014 o 11:25
0

Czy ktoś kiedyś widział izraelską wycieczkę na Majdanku ? Ja widziałem kilka razy . Skandal !

Avatar
lucky / 10 stycznia 2014 o 18:39
0

zamknąć kebaby

Avatar
ajwaj / 10 stycznia 2014 o 18:37
0

poziom problemów "zbulwersowanych" jest żenujący... nie mają ważniejszych spraw...?

Avatar
krzoy / 10 stycznia 2014 o 18:34
0

Wiadomo była tragedia bo wymordowano miliony ludzi ale bez przesady z symboliką...Za "ave cezar" 2 lata w zawieszeniu, "guten tag" -1 rok...  spojrzenie z wyższością - 1,5 roku, ... 

Młody niezależnie od nacji ma pstro w głowie. Sam pamiętam jak śpiewaliśmy "hajli hajlo" po imprezach w akademiku albo "sza cicho sza, czas na cisze" przed domem Cugowskiego, przyjeżdżała policja udawała że nas goni a my spieprzaliśmy po krzakach i nikt afery nie robił. Ot głupi żart! Poza tym mogą im naskoczyć bo powiedzą że to rzymskie pozdro... Trochę poczucia humoru życzę sztywniakom bo żyłka pęknie i do piachu...!

Wiadomo była tragedia bo wymordowano miliony ludzi ale bez przesady z symboliką...Za "ave cezar" 2 lata w zawieszeniu, "guten tag" -1 rok...  spojrzenie z wyższością - 1,5 roku, ... 

Młody niezależnie od nacji ma pstro w głowie. Sam pamiętam jak śpiewaliśmy "hajli hajlo" po imprezach w akademiku albo "sza cicho sza, czas na cisze" przed domem Cugowskiego, przyjeżdżała policja udawała że nas goni a my spieprzaliśmy po krzakach i nikt afery nie robił. Ot głupi żart! Poza tym mogą im naskoczyć bo powiedzą że to rzymskie pozd... rozwiń

Avatar
historyk / 10 stycznia 2014 o 18:26
0

Gdyby wiedzieli, ilu ich rodaków przeszło przez te piece to by inaczej śpiewali. Durne kebaby.

O ile ja sie orientuje, to Turcja w I WŚ była po stronie Niemiec, a w IIWŚ byla neutralna i jej obywateli Niemcy nie prześladowali. Kto cie uczył historii nieuku?

Avatar
verally mako / 10 stycznia 2014 o 15:15
0

Gdyby wiedzieli, ilu ich rodaków przeszło przez te piece to by inaczej śpiewali. Durne kebaby.

Avatar
szczaw i mirabelki / 10 stycznia 2014 o 14:28
0

Z głupiego żartu studentów robic wielkie aj waj.Najczęściej się zdarza,że z tej części świata ludzie na widok izraelskiej wycieczki uciekają.Tak zrobił irańczyk.Przyznaje nie powinni,ale oni są naszymi goścmi jedni i drudzy.

Avatar
aaaaa / 10 stycznia 2014 o 12:33
0

A ja myślałem że to Rzymskie pozdrowienie....... A tu  okazuje się że nie Rzymskie tylko Faszystowskie Hmmmmmmmm A propos :) A co z symboliką totalitarną panstwa radzieckiego (komunistycznego) ?? Tu już chyba kar nie ma ( Baaaa zbrodniarze są na wolności i jeszcze to samo państwo  wypłaca im pieniążki )  Jak dobrze że sprawiedliwoąc istniej na tym świecie ;)

Avatar
antek / 10 stycznia 2014 o 11:28
0

A wydawać by się mogło, że człowiek na studiach, to człowiek inteligentny.

A tobie się wydaje, że jesteś inteligentny?

Avatar
Krzesimir / 10 stycznia 2014 o 11:26
0

No proszę, na Litwie karzą za napisy w języku polskim i państwo nasze ma to gdzieś. Ciekawe dlaczego bronią tak żydków? Ciągnie swój do swojego?

Pozdrawiam Turków i przepraszam za nasz chory system. Kiedyś będzie normalnie...

Avatar
Wojtek / 10 stycznia 2014 o 11:25
0

Czy ktoś kiedyś widział izraelską wycieczkę na Majdanku ? Ja widziałem kilka razy . Skandal !

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 0 0

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 13 1

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 77 19

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 10 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie