Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 czerwca 2009 r.
14:33
Edytuj ten wpis

Fijałka nie jest już prezesem MPWiK

0 22 A A

Rada Nadzorcza nie udzieliła absolutorium prezesowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Dziś decyzję Rady poparł prezydent Lublina. Efekt? Tadeusz Fijałka stracił stanowisko.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W środę wieczorem powoływana przez Ratusz Rada Nadzorcza MPWiK zapoznała się z sprawozdaniami z działalności zarządu i z wyników finansowych spółki.

- Oba zostały przyjęte - tłumaczy Tadeusz Fijałka. - Spółka wypracowała zysk, zgodnie z zapowiedziami 500 tys. złotych dywidendy trafi do kasy miasta, pracownicy spółki dostaną po kilkaset zł premii od zysku. Wyniki są więc dobre.

Mimo to, Fijałka nie uzyskał od rady skwitowania. - Rada zaproponowała, żeby prezydent nie udzielił mi absolutorium - mówi prezes.

Przypomnijmy, że przewodniczącą rady jest wiceprezydent Lublina Elżbieta Kołodziej-Wnuk. Walne Zgromadzenie Wspólników, któremu przewodniczy prezydent miasta Adam Wasilewski, zebrało się w czwartek. Podtrzymało decyzję rady. To oznacza, że prezes traci stołek.

- Pan Fijałka miał umowę do końca grudnia, przedłużoną do czasu uzyskania skwitowania. Nie uzyskał skwitowania, więc przestał być prezesem - wyjaśnia Elżbieta Kołodziej-Wnuk. - Pamiętajmy jednak, że ciągle obowiązuje go umowa o pracę z MPWiK (ma pozostać dyrektorem naczelnym przedsiębiorstwa - red.).

Sam Fijałka głośno mówi jednak o odejściu ze spółki. - Nie ukrywam, że mam kilka ciekawych propozycji. I poważnie się nam nimi zastanawiam - zdradza.

Fijałka zarządzał MPWiK od wielu lat, przetrwał wiele politycznych zmian w Ratuszu, a jego praca była bardzo dobrze oceniana.

- To odwołanie politycznie nie jest zaskoczeniem, ale merytorycznie na pewno tak - przyznaje Michał Widomski, szef komisji budżetowo-ekonomicznej w Radzie Miasta. - Od pewnego czasu było jasne, że prezes nie cieszył się zbyt dużą sympatią w kręgach ratuszowych.

- To polityczny przewrót - komentuje jeden z radnych PiS. - Po tej stronie Wisły nie ma spółki, która ma takie wyniki i pół miliarda unijnych dotacji w perspektywie (na największą w historii przebudowę miejskiej sieci - red.). Kto nie chciałby tym zarządzać?


Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kaczor.jozef / 2 lipca 2009 o 16:48
0
Bylem czlonkiem RN MPWiK w latach 2000-2006. Wspolpraca Rady pod
przewodnictwem mgr. inz. Henryka Biront-Andrzejewskiego z zarzadem
spolki pod kierownictwem Prezesa Tadeusza Fialki ukladala sie
dobrze. Zawsze priorytetem byly finanse, jakosc wody, oczyszczanie
sciekow, wspolpraca z zaloga.
To, co teraz sie tam dzieje wprawia mnie w zazenowanie i zdziwienie.
Rada Nadzorcza przy ciagle zmieniajacym sie skladzie, zamiast dbac o
firme, zajmuje sie szukaniem "hakow" na Prezesa Fijalke (a to za
duzy ryczalt na prywatny samochod prezesa, a to uczestnictwo w
Fundacji KUL, a to niegospodarnosc sprzetowa (za drogie nowoczestne
urzadzenia...). Kuriozalne sa zastrzezenia dotyczace oczyszczalni
sciekow Hajdow, najnowoczesniejszej oczyszczalni w Polsce, a moze iw
Europie (wyroznienie w Cannes). Wim, co pisze, bo jestem chemikiem,
znam oczyszczalnie w Toronto (Kanada), Norymberdze (Niemcy), w
Zurichu (Szwajcaria). To dzieki fachowosci i zapobiegliwosci Prezesa
Fijalki Lublin nie placi milionow za przekroczenie najnizej
dopuszczalnych skazen (NOS)w sciekach, a wedkarze moga lapac ryby w
Bystrzycy ponizej Lublina.
Dzialania obecnej Rady Nadzorczej MPWiK prowadza do degradacji
wzorowej (wzorcowej) firmy w Lublinie, ktorej Zarzad wraz z zaloga
pod kierownictwem Prezesa Fijalki potrafili zdobywac fundusze
unijne, doskonale ze soba wspolpracowali, a przede wszystkim
zaopatrywali ponad 300 tys. mieszkancow we wspanialej jakosci wode.
Zatwierdzenie decyzji RN MPWiK (przewodniczaca - viceprezydent
Elzbieta Kolodziej-Wnuk) przez prezydenta Adama Wasilewskiego
(fachowego naukowca) swiadczy o jego ubezwlasnowolnieniu od
czynnikow politycznych dzialajacych na szkode Lublina.
Z powazaniem,
okresowo z dalekiego University of Idaho (USA)
dr Jozef Kaczor, Instytut Mikrobiologii i Biotechnologii UMCS
Bylem czlonkiem RN MPWiK w latach 2000-2006. Wspolpraca Rady pod
przewodnictwem mgr. inz. Henryka Biront-Andrzejewskiego z zarzadem
spolki pod kierownictwem Prezesa Tadeusza Fialki ukladala sie
dobrze. Zawsze priorytetem byly finanse, jakosc wody, oczyszczanie
sciekow, wspolpraca z zaloga.
To, co teraz sie tam dzieje wprawia mnie w zazenowanie i zdziwienie.
Rada Nadzorcza przy ciagle zmieniajacym sie skladzie, zamiast dbac o
firme, zajmuje sie szukaniem "hakow" na Prezesa Fijalke (a ... rozwiń
Avatar
robert / 26 czerwca 2009 o 10:46
0
Tadziu. I po co było włazić w niewymowne kolesiom z PO. Po co było zatrudniać rodziny posłów z PO. Teraz niestety widzisz, że PO to niewdzięczne p*lanty. Pytanie jednak brzmi: Kto zrobił ci koło pióra? I kto będzie twym następcą? Odpowiadając na piewsze – za twoim odwołaniem stoi albo „lubiący cię od zawsze” Zastępca Adasia - Włodzimierz „Wielki – megaloman” albo PłonącyKot. Kto będzie twoim zastępcą tu jest jedna osoba ten kto z tej grupki towarzyskiej wie więcej o firmie gdyż ją poznał – Elżunia, która musi zwolnić miejsce dla Krzysia kumpla Płonącegokota (od czasów bardzo ciekawego zakupu Polmosu – Kto sprzedawał?: Dyrektor delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa – Kto nim był?......proszę sprawdzić…A kto kupował? Płonącykocur). Rączka rączkę myje.
Pamiętajcie na następnych wyborach.
Tadziu. I po co było włazić w niewymowne kolesiom z PO. Po co było zatrudniać rodziny posłów z PO. Teraz niestety widzisz, że PO to niewdzięczne p*lanty. Pytanie jednak brzmi: Kto zrobił ci koło pióra? I kto będzie twym następcą? Odpowiadając na piewsze – za twoim odwołaniem stoi albo „lubiący cię od zawsze” Zastępca Adasia - Włodzimierz „Wielki – megaloman” albo PłonącyKot. Kto będzie twoim zastępcą tu jest jedna osoba ten kto z tej grupki towarzyskiej wie więcej o firmie gdyż ją poznał – Elżunia, ... rozwiń
Avatar
Baca / 26 czerwca 2009 o 09:22
0
Ratusz nie wie co czyni. Nie tylko w sprawie Fijałki. Mając takich prezydentów - nie dziwi ani sprawa skwitowania, ani brak postępów naszego miasta. Kręgi tzw. ratuszowe nie tolerowały Fijałki odkąd poszła fama , że prezes będzie startował w wyborach na prezydenta Lublina... I widac ktoś tym się bardzo przejął.
Avatar
? / 26 czerwca 2009 o 00:01
0
Szanowny panie prezydencie nie wiem jakim jest pan naukowcem ale politykiem jest pan beznadziejnym.

W sytuacji kiedy rada nadzorcza pozytywnie zatwierdza sprawozdanie finansowe spółki, kiedy pozytywnie zatwierdza sprawozdanie zarządu, kiedy spółka przynosi zysk i wypłaca miastu gigantyczną dywidendę, pan odwołuje prezesa. Przecież tu gołym okiem widać, że nie jest to decyzja merytoryczna. Wszyscy wiedzą, że pan i pana przyboczna już dawno chcieliście pozbyć się Pana Prezesa Fijałki i w końcu dopięliście swego. Ale to Pyrrusowe zwycięstwo na, którym straci nie tylko MPWiK ale przede wszystkim mieszkańcy miasta.

Widzę, że już pogodził się pan z faktem, że nie będzie pan wybrany na kolejną kadencję. Dla wszystkich przyjaciół Pana Prezesa jest jasne, że jak nie jest w MPWiK-u to On właśnie po następnych wyborach będzie Prezydentem Lublina i mam nadzieję, że nie zdąży pan jeszcze do tego czasu całkowicie zniszczyć lubelskich wodociągów.

Wstydzę się za pana, wstyd mi że mamy takiego prezydenta.

pozdrawiam
i życzę mieszkańcom miasta żeby Prezydent Lublina już więcej niczego nie popsuł.
Szanowny panie prezydencie nie wiem jakim jest pan naukowcem ale politykiem jest pan beznadziejnym.

W sytuacji kiedy rada nadzorcza pozytywnie zatwierdza sprawozdanie finansowe spółki, kiedy pozytywnie zatwierdza sprawozdanie zarządu, kiedy spółka przynosi zysk i wypłaca miastu gigantyczną dywidendę, pan odwołuje prezesa. Przecież tu gołym okiem widać, że nie jest to decyzja merytoryczna. Wszyscy wiedzą, że pan i pana przyboczna już dawno chcieliście pozbyć się Pana Prezesa Fijałki i w końcu dopięliście swego. Ale to Pyrrusowe ... rozwiń
Avatar
ksiegowa / 25 czerwca 2009 o 22:53
0
A ty skąd wiesz? Ja wiem, że co roku finanse w spółkach są sprawdzane przez biegłych i żaden sie nie podpisze pod opinią nierzetelną bo odpowiada zawodowo i karnie. A kontrole skarbowe, ZUS, Inspekcji Pracy i.in które z lubościa nawiedzają kazdą firmę po kilka razy w roku? Wiec nie bredż czlowieku. Wypij kielicha, otworzą Ci się szare komorki i pomyśl o czym bredzisz!!!
Avatar
Gość / 25 czerwca 2009 o 22:28
0
Wykop sobie studnie i nie bedziesz placił za wode a za chałupą postaw sracza. Bedziesz robił konkurencje MPWIk.
A nie razi cie podwyzka energii, gazu, komunikacji, i in. ? Boli cie tylko woda i ubliżasz człowiekowi, który cos w tym Lublinie potrafił zrobić. Stuknij sie w głowę, niech wróci rozum i chwilę pomyśl, jeśli potrafisz>
Avatar
cdn / 25 czerwca 2009 o 21:30
0
os napisał:
Bardzo dobrze!!!! Ten człowiek okradał ludzi z pieniędzy ciagle wnioskując o podwyżkę opłat za wodę!!!!!!!! To nie sztuka wypracować zysk jak się jest monopolistą!!!! Pierwsza słuszna decyzja Wasilewskiego!!! Aby wiecej!!!!!

Jesteś kompletnie niedoinformowanym człowiekiem... Nie powielaj tych bzdur w które sam nie wierzysz...
Avatar
onet / 25 czerwca 2009 o 20:54
0
os napisał:
Bardzo dobrze!!!! Ten człowiek okradał ludzi z pieniędzy ciagle wnioskując o podwyżkę opłat za wodę!!!!!!!! To nie sztuka wypracować zysk jak się jest monopolistą!!!! Pierwsza słuszna decyzja Wasilewskiego!!! Aby wiecej!!!!!

w 100% się zgadzam z Tobą . Pozdrawiam
Avatar
onet / 25 czerwca 2009 o 20:49
0
Gość napisał:
akurat ten facet był dobrym fachowcem fakt ze nie było to strasznie trudne bo mpwik ma monopol ale jednak

skąd wiesz że był dobrym fachowcem. Czy masz pojęcie co się dzieje z finansami wewnątrz firmy? Teraz zacznie się jazda
Avatar
onet / 25 czerwca 2009 o 20:47
0
w napisał:
Fijałka na Prezydenta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Masz racje na Prezydenta Koziej Wólki Pozdrawiam
Avatar
kaczor.jozef / 2 lipca 2009 o 16:48
0
Bylem czlonkiem RN MPWiK w latach 2000-2006. Wspolpraca Rady pod
przewodnictwem mgr. inz. Henryka Biront-Andrzejewskiego z zarzadem
spolki pod kierownictwem Prezesa Tadeusza Fialki ukladala sie
dobrze. Zawsze priorytetem byly finanse, jakosc wody, oczyszczanie
sciekow, wspolpraca z zaloga.
To, co teraz sie tam dzieje wprawia mnie w zazenowanie i zdziwienie.
Rada Nadzorcza przy ciagle zmieniajacym sie skladzie, zamiast dbac o
firme, zajmuje sie szukaniem "hakow" na Prezesa Fijalke (a to za
duzy ryczalt na prywatny samochod prezesa, a to uczestnictwo w
Fundacji KUL, a to niegospodarnosc sprzetowa (za drogie nowoczestne
urzadzenia...). Kuriozalne sa zastrzezenia dotyczace oczyszczalni
sciekow Hajdow, najnowoczesniejszej oczyszczalni w Polsce, a moze iw
Europie (wyroznienie w Cannes). Wim, co pisze, bo jestem chemikiem,
znam oczyszczalnie w Toronto (Kanada), Norymberdze (Niemcy), w
Zurichu (Szwajcaria). To dzieki fachowosci i zapobiegliwosci Prezesa
Fijalki Lublin nie placi milionow za przekroczenie najnizej
dopuszczalnych skazen (NOS)w sciekach, a wedkarze moga lapac ryby w
Bystrzycy ponizej Lublina.
Dzialania obecnej Rady Nadzorczej MPWiK prowadza do degradacji
wzorowej (wzorcowej) firmy w Lublinie, ktorej Zarzad wraz z zaloga
pod kierownictwem Prezesa Fijalki potrafili zdobywac fundusze
unijne, doskonale ze soba wspolpracowali, a przede wszystkim
zaopatrywali ponad 300 tys. mieszkancow we wspanialej jakosci wode.
Zatwierdzenie decyzji RN MPWiK (przewodniczaca - viceprezydent
Elzbieta Kolodziej-Wnuk) przez prezydenta Adama Wasilewskiego
(fachowego naukowca) swiadczy o jego ubezwlasnowolnieniu od
czynnikow politycznych dzialajacych na szkode Lublina.
Z powazaniem,
okresowo z dalekiego University of Idaho (USA)
dr Jozef Kaczor, Instytut Mikrobiologii i Biotechnologii UMCS
Bylem czlonkiem RN MPWiK w latach 2000-2006. Wspolpraca Rady pod
przewodnictwem mgr. inz. Henryka Biront-Andrzejewskiego z zarzadem
spolki pod kierownictwem Prezesa Tadeusza Fialki ukladala sie
dobrze. Zawsze priorytetem byly finanse, jakosc wody, oczyszczanie
sciekow, wspolpraca z zaloga.
To, co teraz sie tam dzieje wprawia mnie w zazenowanie i zdziwienie.
Rada Nadzorcza przy ciagle zmieniajacym sie skladzie, zamiast dbac o
firme, zajmuje sie szukaniem "hakow" na Prezesa Fijalke (a ... rozwiń
Avatar
robert / 26 czerwca 2009 o 10:46
0
Tadziu. I po co było włazić w niewymowne kolesiom z PO. Po co było zatrudniać rodziny posłów z PO. Teraz niestety widzisz, że PO to niewdzięczne p*lanty. Pytanie jednak brzmi: Kto zrobił ci koło pióra? I kto będzie twym następcą? Odpowiadając na piewsze – za twoim odwołaniem stoi albo „lubiący cię od zawsze” Zastępca Adasia - Włodzimierz „Wielki – megaloman” albo PłonącyKot. Kto będzie twoim zastępcą tu jest jedna osoba ten kto z tej grupki towarzyskiej wie więcej o firmie gdyż ją poznał – Elżunia, która musi zwolnić miejsce dla Krzysia kumpla Płonącegokota (od czasów bardzo ciekawego zakupu Polmosu – Kto sprzedawał?: Dyrektor delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa – Kto nim był?......proszę sprawdzić…A kto kupował? Płonącykocur). Rączka rączkę myje.
Pamiętajcie na następnych wyborach.
Tadziu. I po co było włazić w niewymowne kolesiom z PO. Po co było zatrudniać rodziny posłów z PO. Teraz niestety widzisz, że PO to niewdzięczne p*lanty. Pytanie jednak brzmi: Kto zrobił ci koło pióra? I kto będzie twym następcą? Odpowiadając na piewsze – za twoim odwołaniem stoi albo „lubiący cię od zawsze” Zastępca Adasia - Włodzimierz „Wielki – megaloman” albo PłonącyKot. Kto będzie twoim zastępcą tu jest jedna osoba ten kto z tej grupki towarzyskiej wie więcej o firmie gdyż ją poznał – Elżunia, ... rozwiń
Avatar
Baca / 26 czerwca 2009 o 09:22
0
Ratusz nie wie co czyni. Nie tylko w sprawie Fijałki. Mając takich prezydentów - nie dziwi ani sprawa skwitowania, ani brak postępów naszego miasta. Kręgi tzw. ratuszowe nie tolerowały Fijałki odkąd poszła fama , że prezes będzie startował w wyborach na prezydenta Lublina... I widac ktoś tym się bardzo przejął.
Avatar
? / 26 czerwca 2009 o 00:01
0
Szanowny panie prezydencie nie wiem jakim jest pan naukowcem ale politykiem jest pan beznadziejnym.

W sytuacji kiedy rada nadzorcza pozytywnie zatwierdza sprawozdanie finansowe spółki, kiedy pozytywnie zatwierdza sprawozdanie zarządu, kiedy spółka przynosi zysk i wypłaca miastu gigantyczną dywidendę, pan odwołuje prezesa. Przecież tu gołym okiem widać, że nie jest to decyzja merytoryczna. Wszyscy wiedzą, że pan i pana przyboczna już dawno chcieliście pozbyć się Pana Prezesa Fijałki i w końcu dopięliście swego. Ale to Pyrrusowe zwycięstwo na, którym straci nie tylko MPWiK ale przede wszystkim mieszkańcy miasta.

Widzę, że już pogodził się pan z faktem, że nie będzie pan wybrany na kolejną kadencję. Dla wszystkich przyjaciół Pana Prezesa jest jasne, że jak nie jest w MPWiK-u to On właśnie po następnych wyborach będzie Prezydentem Lublina i mam nadzieję, że nie zdąży pan jeszcze do tego czasu całkowicie zniszczyć lubelskich wodociągów.

Wstydzę się za pana, wstyd mi że mamy takiego prezydenta.

pozdrawiam
i życzę mieszkańcom miasta żeby Prezydent Lublina już więcej niczego nie popsuł.
Szanowny panie prezydencie nie wiem jakim jest pan naukowcem ale politykiem jest pan beznadziejnym.

W sytuacji kiedy rada nadzorcza pozytywnie zatwierdza sprawozdanie finansowe spółki, kiedy pozytywnie zatwierdza sprawozdanie zarządu, kiedy spółka przynosi zysk i wypłaca miastu gigantyczną dywidendę, pan odwołuje prezesa. Przecież tu gołym okiem widać, że nie jest to decyzja merytoryczna. Wszyscy wiedzą, że pan i pana przyboczna już dawno chcieliście pozbyć się Pana Prezesa Fijałki i w końcu dopięliście swego. Ale to Pyrrusowe ... rozwiń
Avatar
ksiegowa / 25 czerwca 2009 o 22:53
0
A ty skąd wiesz? Ja wiem, że co roku finanse w spółkach są sprawdzane przez biegłych i żaden sie nie podpisze pod opinią nierzetelną bo odpowiada zawodowo i karnie. A kontrole skarbowe, ZUS, Inspekcji Pracy i.in które z lubościa nawiedzają kazdą firmę po kilka razy w roku? Wiec nie bredż czlowieku. Wypij kielicha, otworzą Ci się szare komorki i pomyśl o czym bredzisz!!!
Avatar
Gość / 25 czerwca 2009 o 22:28
0
Wykop sobie studnie i nie bedziesz placił za wode a za chałupą postaw sracza. Bedziesz robił konkurencje MPWIk.
A nie razi cie podwyzka energii, gazu, komunikacji, i in. ? Boli cie tylko woda i ubliżasz człowiekowi, który cos w tym Lublinie potrafił zrobić. Stuknij sie w głowę, niech wróci rozum i chwilę pomyśl, jeśli potrafisz>
Avatar
cdn / 25 czerwca 2009 o 21:30
0
os napisał:
Bardzo dobrze!!!! Ten człowiek okradał ludzi z pieniędzy ciagle wnioskując o podwyżkę opłat za wodę!!!!!!!! To nie sztuka wypracować zysk jak się jest monopolistą!!!! Pierwsza słuszna decyzja Wasilewskiego!!! Aby wiecej!!!!!

Jesteś kompletnie niedoinformowanym człowiekiem... Nie powielaj tych bzdur w które sam nie wierzysz...
Avatar
onet / 25 czerwca 2009 o 20:54
0
os napisał:
Bardzo dobrze!!!! Ten człowiek okradał ludzi z pieniędzy ciagle wnioskując o podwyżkę opłat za wodę!!!!!!!! To nie sztuka wypracować zysk jak się jest monopolistą!!!! Pierwsza słuszna decyzja Wasilewskiego!!! Aby wiecej!!!!!

w 100% się zgadzam z Tobą . Pozdrawiam
Avatar
onet / 25 czerwca 2009 o 20:49
0
Gość napisał:
akurat ten facet był dobrym fachowcem fakt ze nie było to strasznie trudne bo mpwik ma monopol ale jednak

skąd wiesz że był dobrym fachowcem. Czy masz pojęcie co się dzieje z finansami wewnątrz firmy? Teraz zacznie się jazda
Avatar
onet / 25 czerwca 2009 o 20:47
0
w napisał:
Fijałka na Prezydenta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Masz racje na Prezydenta Koziej Wólki Pozdrawiam