Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 czerwca 2009 r.
14:33
Edytuj ten wpis

Fijałka nie jest już prezesem MPWiK

0 22 A A

Rada Nadzorcza nie udzieliła absolutorium prezesowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Dziś decyzję Rady poparł prezydent Lublina. Efekt? Tadeusz Fijałka stracił stanowisko.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W środę wieczorem powoływana przez Ratusz Rada Nadzorcza MPWiK zapoznała się z sprawozdaniami z działalności zarządu i z wyników finansowych spółki.

- Oba zostały przyjęte - tłumaczy Tadeusz Fijałka. - Spółka wypracowała zysk, zgodnie z zapowiedziami 500 tys. złotych dywidendy trafi do kasy miasta, pracownicy spółki dostaną po kilkaset zł premii od zysku. Wyniki są więc dobre.

Mimo to, Fijałka nie uzyskał od rady skwitowania. - Rada zaproponowała, żeby prezydent nie udzielił mi absolutorium - mówi prezes.

Przypomnijmy, że przewodniczącą rady jest wiceprezydent Lublina Elżbieta Kołodziej-Wnuk. Walne Zgromadzenie Wspólników, któremu przewodniczy prezydent miasta Adam Wasilewski, zebrało się w czwartek. Podtrzymało decyzję rady. To oznacza, że prezes traci stołek.

- Pan Fijałka miał umowę do końca grudnia, przedłużoną do czasu uzyskania skwitowania. Nie uzyskał skwitowania, więc przestał być prezesem - wyjaśnia Elżbieta Kołodziej-Wnuk. - Pamiętajmy jednak, że ciągle obowiązuje go umowa o pracę z MPWiK (ma pozostać dyrektorem naczelnym przedsiębiorstwa - red.).

Sam Fijałka głośno mówi jednak o odejściu ze spółki. - Nie ukrywam, że mam kilka ciekawych propozycji. I poważnie się nam nimi zastanawiam - zdradza.

Fijałka zarządzał MPWiK od wielu lat, przetrwał wiele politycznych zmian w Ratuszu, a jego praca była bardzo dobrze oceniana.

- To odwołanie politycznie nie jest zaskoczeniem, ale merytorycznie na pewno tak - przyznaje Michał Widomski, szef komisji budżetowo-ekonomicznej w Radzie Miasta. - Od pewnego czasu było jasne, że prezes nie cieszył się zbyt dużą sympatią w kręgach ratuszowych.

- To polityczny przewrót - komentuje jeden z radnych PiS. - Po tej stronie Wisły nie ma spółki, która ma takie wyniki i pół miliarda unijnych dotacji w perspektywie (na największą w historii przebudowę miejskiej sieci - red.). Kto nie chciałby tym zarządzać?


Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kaczor.jozef / 2 lipca 2009 o 16:48
0
Bylem czlonkiem RN MPWiK w latach 2000-2006. Wspolpraca Rady pod
przewodnictwem mgr. inz. Henryka Biront-Andrzejewskiego z zarzadem
spolki pod kierownictwem Prezesa Tadeusza Fialki ukladala sie
dobrze. Zawsze priorytetem byly finanse, jakosc wody, oczyszczanie
sciekow, wspolpraca z zaloga.
To, co teraz sie tam dzieje wprawia mnie w zazenowanie i zdziwienie.
Rada Nadzorcza przy ciagle zmieniajacym sie skladzie, zamiast dbac o
firme, zajmuje sie szukaniem "hakow" na Prezesa Fijalke (a to za
duzy ryczalt na prywatny samochod prezesa, a to uczestnictwo w
Fundacji KUL, a to niegospodarnosc sprzetowa (za drogie nowoczestne
urzadzenia...). Kuriozalne sa zastrzezenia dotyczace oczyszczalni
sciekow Hajdow, najnowoczesniejszej oczyszczalni w Polsce, a moze iw
Europie (wyroznienie w Cannes). Wim, co pisze, bo jestem chemikiem,
znam oczyszczalnie w Toronto (Kanada), Norymberdze (Niemcy), w
Zurichu (Szwajcaria). To dzieki fachowosci i zapobiegliwosci Prezesa
Fijalki Lublin nie placi milionow za przekroczenie najnizej
dopuszczalnych skazen (NOS)w sciekach, a wedkarze moga lapac ryby w
Bystrzycy ponizej Lublina.
Dzialania obecnej Rady Nadzorczej MPWiK prowadza do degradacji
wzorowej (wzorcowej) firmy w Lublinie, ktorej Zarzad wraz z zaloga
pod kierownictwem Prezesa Fijalki potrafili zdobywac fundusze
unijne, doskonale ze soba wspolpracowali, a przede wszystkim
zaopatrywali ponad 300 tys. mieszkancow we wspanialej jakosci wode.
Zatwierdzenie decyzji RN MPWiK (przewodniczaca - viceprezydent
Elzbieta Kolodziej-Wnuk) przez prezydenta Adama Wasilewskiego
(fachowego naukowca) swiadczy o jego ubezwlasnowolnieniu od
czynnikow politycznych dzialajacych na szkode Lublina.
Z powazaniem,
okresowo z dalekiego University of Idaho (USA)
dr Jozef Kaczor, Instytut Mikrobiologii i Biotechnologii UMCS
Bylem czlonkiem RN MPWiK w latach 2000-2006. Wspolpraca Rady pod
przewodnictwem mgr. inz. Henryka Biront-Andrzejewskiego z zarzadem
spolki pod kierownictwem Prezesa Tadeusza Fialki ukladala sie
dobrze. Zawsze priorytetem byly finanse, jakosc wody, oczyszczanie
sciekow, wspolpraca z zaloga.
To, co teraz sie tam dzieje wprawia mnie w zazenowanie i zdziwienie.
Rada Nadzorcza przy ciagle zmieniajacym sie skladzie, zamiast dbac o
firme, zajmuje sie szukaniem "hakow" na Prezesa Fijalke (a ... rozwiń
Avatar
robert / 26 czerwca 2009 o 10:46
0
Tadziu. I po co było włazić w niewymowne kolesiom z PO. Po co było zatrudniać rodziny posłów z PO. Teraz niestety widzisz, że PO to niewdzięczne p*lanty. Pytanie jednak brzmi: Kto zrobił ci koło pióra? I kto będzie twym następcą? Odpowiadając na piewsze – za twoim odwołaniem stoi albo „lubiący cię od zawsze” Zastępca Adasia - Włodzimierz „Wielki – megaloman” albo PłonącyKot. Kto będzie twoim zastępcą tu jest jedna osoba ten kto z tej grupki towarzyskiej wie więcej o firmie gdyż ją poznał – Elżunia, która musi zwolnić miejsce dla Krzysia kumpla Płonącegokota (od czasów bardzo ciekawego zakupu Polmosu – Kto sprzedawał?: Dyrektor delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa – Kto nim był?......proszę sprawdzić…A kto kupował? Płonącykocur). Rączka rączkę myje.
Pamiętajcie na następnych wyborach.
Tadziu. I po co było włazić w niewymowne kolesiom z PO. Po co było zatrudniać rodziny posłów z PO. Teraz niestety widzisz, że PO to niewdzięczne p*lanty. Pytanie jednak brzmi: Kto zrobił ci koło pióra? I kto będzie twym następcą? Odpowiadając na piewsze – za twoim odwołaniem stoi albo „lubiący cię od zawsze” Zastępca Adasia - Włodzimierz „Wielki – megaloman” albo PłonącyKot. Kto będzie twoim zastępcą tu jest jedna osoba ten kto z tej grupki towarzyskiej wie więcej o firmie gdyż ją poznał – Elżunia, ... rozwiń
Avatar
Baca / 26 czerwca 2009 o 09:22
0
Ratusz nie wie co czyni. Nie tylko w sprawie Fijałki. Mając takich prezydentów - nie dziwi ani sprawa skwitowania, ani brak postępów naszego miasta. Kręgi tzw. ratuszowe nie tolerowały Fijałki odkąd poszła fama , że prezes będzie startował w wyborach na prezydenta Lublina... I widac ktoś tym się bardzo przejął.
Avatar
? / 26 czerwca 2009 o 00:01
0
Szanowny panie prezydencie nie wiem jakim jest pan naukowcem ale politykiem jest pan beznadziejnym.

W sytuacji kiedy rada nadzorcza pozytywnie zatwierdza sprawozdanie finansowe spółki, kiedy pozytywnie zatwierdza sprawozdanie zarządu, kiedy spółka przynosi zysk i wypłaca miastu gigantyczną dywidendę, pan odwołuje prezesa. Przecież tu gołym okiem widać, że nie jest to decyzja merytoryczna. Wszyscy wiedzą, że pan i pana przyboczna już dawno chcieliście pozbyć się Pana Prezesa Fijałki i w końcu dopięliście swego. Ale to Pyrrusowe zwycięstwo na, którym straci nie tylko MPWiK ale przede wszystkim mieszkańcy miasta.

Widzę, że już pogodził się pan z faktem, że nie będzie pan wybrany na kolejną kadencję. Dla wszystkich przyjaciół Pana Prezesa jest jasne, że jak nie jest w MPWiK-u to On właśnie po następnych wyborach będzie Prezydentem Lublina i mam nadzieję, że nie zdąży pan jeszcze do tego czasu całkowicie zniszczyć lubelskich wodociągów.

Wstydzę się za pana, wstyd mi że mamy takiego prezydenta.

pozdrawiam
i życzę mieszkańcom miasta żeby Prezydent Lublina już więcej niczego nie popsuł.
Szanowny panie prezydencie nie wiem jakim jest pan naukowcem ale politykiem jest pan beznadziejnym.

W sytuacji kiedy rada nadzorcza pozytywnie zatwierdza sprawozdanie finansowe spółki, kiedy pozytywnie zatwierdza sprawozdanie zarządu, kiedy spółka przynosi zysk i wypłaca miastu gigantyczną dywidendę, pan odwołuje prezesa. Przecież tu gołym okiem widać, że nie jest to decyzja merytoryczna. Wszyscy wiedzą, że pan i pana przyboczna już dawno chcieliście pozbyć się Pana Prezesa Fijałki i w końcu dopięliście swego. Ale to Pyrrusowe ... rozwiń
Avatar
ksiegowa / 25 czerwca 2009 o 22:53
0
A ty skąd wiesz? Ja wiem, że co roku finanse w spółkach są sprawdzane przez biegłych i żaden sie nie podpisze pod opinią nierzetelną bo odpowiada zawodowo i karnie. A kontrole skarbowe, ZUS, Inspekcji Pracy i.in które z lubościa nawiedzają kazdą firmę po kilka razy w roku? Wiec nie bredż czlowieku. Wypij kielicha, otworzą Ci się szare komorki i pomyśl o czym bredzisz!!!
Avatar
Gość / 25 czerwca 2009 o 22:28
0
Wykop sobie studnie i nie bedziesz placił za wode a za chałupą postaw sracza. Bedziesz robił konkurencje MPWIk.
A nie razi cie podwyzka energii, gazu, komunikacji, i in. ? Boli cie tylko woda i ubliżasz człowiekowi, który cos w tym Lublinie potrafił zrobić. Stuknij sie w głowę, niech wróci rozum i chwilę pomyśl, jeśli potrafisz>
Avatar
cdn / 25 czerwca 2009 o 21:30
0
os napisał:
Bardzo dobrze!!!! Ten człowiek okradał ludzi z pieniędzy ciagle wnioskując o podwyżkę opłat za wodę!!!!!!!! To nie sztuka wypracować zysk jak się jest monopolistą!!!! Pierwsza słuszna decyzja Wasilewskiego!!! Aby wiecej!!!!!

Jesteś kompletnie niedoinformowanym człowiekiem... Nie powielaj tych bzdur w które sam nie wierzysz...
Avatar
onet / 25 czerwca 2009 o 20:54
0
os napisał:
Bardzo dobrze!!!! Ten człowiek okradał ludzi z pieniędzy ciagle wnioskując o podwyżkę opłat za wodę!!!!!!!! To nie sztuka wypracować zysk jak się jest monopolistą!!!! Pierwsza słuszna decyzja Wasilewskiego!!! Aby wiecej!!!!!

w 100% się zgadzam z Tobą . Pozdrawiam
Avatar
onet / 25 czerwca 2009 o 20:49
0
Gość napisał:
akurat ten facet był dobrym fachowcem fakt ze nie było to strasznie trudne bo mpwik ma monopol ale jednak

skąd wiesz że był dobrym fachowcem. Czy masz pojęcie co się dzieje z finansami wewnątrz firmy? Teraz zacznie się jazda
Avatar
onet / 25 czerwca 2009 o 20:47
0
w napisał:
Fijałka na Prezydenta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Masz racje na Prezydenta Koziej Wólki Pozdrawiam
Avatar
kaczor.jozef / 2 lipca 2009 o 16:48
0
Bylem czlonkiem RN MPWiK w latach 2000-2006. Wspolpraca Rady pod
przewodnictwem mgr. inz. Henryka Biront-Andrzejewskiego z zarzadem
spolki pod kierownictwem Prezesa Tadeusza Fialki ukladala sie
dobrze. Zawsze priorytetem byly finanse, jakosc wody, oczyszczanie
sciekow, wspolpraca z zaloga.
To, co teraz sie tam dzieje wprawia mnie w zazenowanie i zdziwienie.
Rada Nadzorcza przy ciagle zmieniajacym sie skladzie, zamiast dbac o
firme, zajmuje sie szukaniem "hakow" na Prezesa Fijalke (a to za
duzy ryczalt na prywatny samochod prezesa, a to uczestnictwo w
Fundacji KUL, a to niegospodarnosc sprzetowa (za drogie nowoczestne
urzadzenia...). Kuriozalne sa zastrzezenia dotyczace oczyszczalni
sciekow Hajdow, najnowoczesniejszej oczyszczalni w Polsce, a moze iw
Europie (wyroznienie w Cannes). Wim, co pisze, bo jestem chemikiem,
znam oczyszczalnie w Toronto (Kanada), Norymberdze (Niemcy), w
Zurichu (Szwajcaria). To dzieki fachowosci i zapobiegliwosci Prezesa
Fijalki Lublin nie placi milionow za przekroczenie najnizej
dopuszczalnych skazen (NOS)w sciekach, a wedkarze moga lapac ryby w
Bystrzycy ponizej Lublina.
Dzialania obecnej Rady Nadzorczej MPWiK prowadza do degradacji
wzorowej (wzorcowej) firmy w Lublinie, ktorej Zarzad wraz z zaloga
pod kierownictwem Prezesa Fijalki potrafili zdobywac fundusze
unijne, doskonale ze soba wspolpracowali, a przede wszystkim
zaopatrywali ponad 300 tys. mieszkancow we wspanialej jakosci wode.
Zatwierdzenie decyzji RN MPWiK (przewodniczaca - viceprezydent
Elzbieta Kolodziej-Wnuk) przez prezydenta Adama Wasilewskiego
(fachowego naukowca) swiadczy o jego ubezwlasnowolnieniu od
czynnikow politycznych dzialajacych na szkode Lublina.
Z powazaniem,
okresowo z dalekiego University of Idaho (USA)
dr Jozef Kaczor, Instytut Mikrobiologii i Biotechnologii UMCS
Bylem czlonkiem RN MPWiK w latach 2000-2006. Wspolpraca Rady pod
przewodnictwem mgr. inz. Henryka Biront-Andrzejewskiego z zarzadem
spolki pod kierownictwem Prezesa Tadeusza Fialki ukladala sie
dobrze. Zawsze priorytetem byly finanse, jakosc wody, oczyszczanie
sciekow, wspolpraca z zaloga.
To, co teraz sie tam dzieje wprawia mnie w zazenowanie i zdziwienie.
Rada Nadzorcza przy ciagle zmieniajacym sie skladzie, zamiast dbac o
firme, zajmuje sie szukaniem "hakow" na Prezesa Fijalke (a ... rozwiń
Avatar
robert / 26 czerwca 2009 o 10:46
0
Tadziu. I po co było włazić w niewymowne kolesiom z PO. Po co było zatrudniać rodziny posłów z PO. Teraz niestety widzisz, że PO to niewdzięczne p*lanty. Pytanie jednak brzmi: Kto zrobił ci koło pióra? I kto będzie twym następcą? Odpowiadając na piewsze – za twoim odwołaniem stoi albo „lubiący cię od zawsze” Zastępca Adasia - Włodzimierz „Wielki – megaloman” albo PłonącyKot. Kto będzie twoim zastępcą tu jest jedna osoba ten kto z tej grupki towarzyskiej wie więcej o firmie gdyż ją poznał – Elżunia, która musi zwolnić miejsce dla Krzysia kumpla Płonącegokota (od czasów bardzo ciekawego zakupu Polmosu – Kto sprzedawał?: Dyrektor delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa – Kto nim był?......proszę sprawdzić…A kto kupował? Płonącykocur). Rączka rączkę myje.
Pamiętajcie na następnych wyborach.
Tadziu. I po co było włazić w niewymowne kolesiom z PO. Po co było zatrudniać rodziny posłów z PO. Teraz niestety widzisz, że PO to niewdzięczne p*lanty. Pytanie jednak brzmi: Kto zrobił ci koło pióra? I kto będzie twym następcą? Odpowiadając na piewsze – za twoim odwołaniem stoi albo „lubiący cię od zawsze” Zastępca Adasia - Włodzimierz „Wielki – megaloman” albo PłonącyKot. Kto będzie twoim zastępcą tu jest jedna osoba ten kto z tej grupki towarzyskiej wie więcej o firmie gdyż ją poznał – Elżunia, ... rozwiń
Avatar
Baca / 26 czerwca 2009 o 09:22
0
Ratusz nie wie co czyni. Nie tylko w sprawie Fijałki. Mając takich prezydentów - nie dziwi ani sprawa skwitowania, ani brak postępów naszego miasta. Kręgi tzw. ratuszowe nie tolerowały Fijałki odkąd poszła fama , że prezes będzie startował w wyborach na prezydenta Lublina... I widac ktoś tym się bardzo przejął.
Avatar
? / 26 czerwca 2009 o 00:01
0
Szanowny panie prezydencie nie wiem jakim jest pan naukowcem ale politykiem jest pan beznadziejnym.

W sytuacji kiedy rada nadzorcza pozytywnie zatwierdza sprawozdanie finansowe spółki, kiedy pozytywnie zatwierdza sprawozdanie zarządu, kiedy spółka przynosi zysk i wypłaca miastu gigantyczną dywidendę, pan odwołuje prezesa. Przecież tu gołym okiem widać, że nie jest to decyzja merytoryczna. Wszyscy wiedzą, że pan i pana przyboczna już dawno chcieliście pozbyć się Pana Prezesa Fijałki i w końcu dopięliście swego. Ale to Pyrrusowe zwycięstwo na, którym straci nie tylko MPWiK ale przede wszystkim mieszkańcy miasta.

Widzę, że już pogodził się pan z faktem, że nie będzie pan wybrany na kolejną kadencję. Dla wszystkich przyjaciół Pana Prezesa jest jasne, że jak nie jest w MPWiK-u to On właśnie po następnych wyborach będzie Prezydentem Lublina i mam nadzieję, że nie zdąży pan jeszcze do tego czasu całkowicie zniszczyć lubelskich wodociągów.

Wstydzę się za pana, wstyd mi że mamy takiego prezydenta.

pozdrawiam
i życzę mieszkańcom miasta żeby Prezydent Lublina już więcej niczego nie popsuł.
Szanowny panie prezydencie nie wiem jakim jest pan naukowcem ale politykiem jest pan beznadziejnym.

W sytuacji kiedy rada nadzorcza pozytywnie zatwierdza sprawozdanie finansowe spółki, kiedy pozytywnie zatwierdza sprawozdanie zarządu, kiedy spółka przynosi zysk i wypłaca miastu gigantyczną dywidendę, pan odwołuje prezesa. Przecież tu gołym okiem widać, że nie jest to decyzja merytoryczna. Wszyscy wiedzą, że pan i pana przyboczna już dawno chcieliście pozbyć się Pana Prezesa Fijałki i w końcu dopięliście swego. Ale to Pyrrusowe ... rozwiń
Avatar
ksiegowa / 25 czerwca 2009 o 22:53
0
A ty skąd wiesz? Ja wiem, że co roku finanse w spółkach są sprawdzane przez biegłych i żaden sie nie podpisze pod opinią nierzetelną bo odpowiada zawodowo i karnie. A kontrole skarbowe, ZUS, Inspekcji Pracy i.in które z lubościa nawiedzają kazdą firmę po kilka razy w roku? Wiec nie bredż czlowieku. Wypij kielicha, otworzą Ci się szare komorki i pomyśl o czym bredzisz!!!
Avatar
Gość / 25 czerwca 2009 o 22:28
0
Wykop sobie studnie i nie bedziesz placił za wode a za chałupą postaw sracza. Bedziesz robił konkurencje MPWIk.
A nie razi cie podwyzka energii, gazu, komunikacji, i in. ? Boli cie tylko woda i ubliżasz człowiekowi, który cos w tym Lublinie potrafił zrobić. Stuknij sie w głowę, niech wróci rozum i chwilę pomyśl, jeśli potrafisz>
Avatar
cdn / 25 czerwca 2009 o 21:30
0
os napisał:
Bardzo dobrze!!!! Ten człowiek okradał ludzi z pieniędzy ciagle wnioskując o podwyżkę opłat za wodę!!!!!!!! To nie sztuka wypracować zysk jak się jest monopolistą!!!! Pierwsza słuszna decyzja Wasilewskiego!!! Aby wiecej!!!!!

Jesteś kompletnie niedoinformowanym człowiekiem... Nie powielaj tych bzdur w które sam nie wierzysz...
Avatar
onet / 25 czerwca 2009 o 20:54
0
os napisał:
Bardzo dobrze!!!! Ten człowiek okradał ludzi z pieniędzy ciagle wnioskując o podwyżkę opłat za wodę!!!!!!!! To nie sztuka wypracować zysk jak się jest monopolistą!!!! Pierwsza słuszna decyzja Wasilewskiego!!! Aby wiecej!!!!!

w 100% się zgadzam z Tobą . Pozdrawiam
Avatar
onet / 25 czerwca 2009 o 20:49
0
Gość napisał:
akurat ten facet był dobrym fachowcem fakt ze nie było to strasznie trudne bo mpwik ma monopol ale jednak

skąd wiesz że był dobrym fachowcem. Czy masz pojęcie co się dzieje z finansami wewnątrz firmy? Teraz zacznie się jazda
Avatar
onet / 25 czerwca 2009 o 20:47
0
w napisał:
Fijałka na Prezydenta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Masz racje na Prezydenta Koziej Wólki Pozdrawiam
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 0 0

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 31 26

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 54 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 104 21

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 44 2

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 75 108

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 21 23

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!