Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 stycznia 2018 r.
15:06

Fryzjer, student i kierowca skazani. Sąd był łagodny dla oszustów

0 15 A A
Dzisiejsza rozprawa w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód
Dzisiejsza rozprawa w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód

Po trzy miesiące więzienia i rok prac społecznych. Takie kary wymierzył sąd oskarżonym o wyłudzenia metodą „na wnuczka”. – To zbyt łagodny wyrok – ocenia jedna z pokrzywdzonych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Dzisiaj mijają dokładnie trzy lata, jak mnie oszukali. Ten wyrok jest bardzo łagodny. Tym bardziej, że nie mam gwarancji, że oddadzą mi chociaż część pieniędzy – komentowała po ogłoszeniu rozstrzygnięcia jedna z pokrzywdzonych.

Sprawą 21-letniej Olgi Ł. i jej czterech kompanów zajmował się Sąd Rejonowy Lublin-Zachód. Ofiary oszustów straciły setki tysięcy złotych. Tylko Oldze Ł. postawiono osiem zarzutów. Jeden dotyczy próby wyłudzenia 40 tys. zł, a pozostałe wyłudzeń na łączną sumę 125 tys. zł.

Współoskarżony w tej sprawie 58-letni Sylwester S. ma na swoim koncie aż 11 zarzutów i wyłudzenie ponad 200 tys. zł. Na ławie oskarżonych zasiedli również: 24-letni Sebastian R. – bezrobotny fryzjer, 59-letni kierowca Dariusz Ł. oraz Kacper Ch., 22-letni student z Krakowa. On jako jedyny został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz 500 zł grzywny. Oldze Ł. i trzem pozostałym oskarżonym sąd wymierzył kary 3 miesięcy więzienia. Niektórzy nie trafią jednak za kraty, bo na poczet kary zaliczono im czas spędzony wcześniej w areszcie.

Do kar pozbawienia wolności należy doliczyć rok prac społecznych i po 500 zł grzywny. Oskarżeniu muszą również solidarnie zwrócić wyłudzone pieniądze.

– Wiedzieli, że uczestniczą w nielegalnym procederze – uzasadniał wyrok sędzia Łukasz Czapski. – Dzwonili do starszych osób, informując o wypadku. Odbierając pieniądze od swoich ofiar musieli widzieć w ich oczach strach i zdenerwowanie.

Z ustaleń prokuratury wynika, że Olga Ł. i jej kompani działali nie tylko w naszym regionie, ale również na Podkarpaciu i w Małopolsce. Zwykle wyłudzali od 5 do 50 tys. zł. Mechanizm działania zawsze był podobny. Oszuści dzwonili do starszych ludzi, podając się za krewnych. Informowali o wypadku, który spowodowali. Prosili o pieniądze, żeby uniknąć aresztowania.

– Syn dzwoni. Mówi „Mamo, błagam pomóż, bo to siedem lat. Zabiłem dwie osoby na Północnej” – wspominała wczoraj sądzie jedna z pokrzywdzonych. – Położyłabym głowę na pieńku za to, że to był głos mojego syna. Prosił, żeby pożyczyć pieniądze. Dałam swoje i chodziłam po sąsiadach. Zebrałam 30 tys. zł. O 14:00 zapukała do mnie Olga Ł. Powiedziała, że „przyszła po pakunek”.

Lublinianka przekazała dziewczynie paczkę z pieniędzmi. Kilka godzin później, w rozmowie z synową dowiedziała się, że jej syn jest w pracy i nie spowodował żadnego wypadku.

Z ustaleń śledczych wynika, że skazani oszukali i próbowali oszukać w ten sposób kilkanaście osób. Wczorajszy wyrok nie jest prawomocny.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Saakol / 16 stycznia 2018 r. o 15:26
W tym karju naprawdę lepiej jest kraść. Już widzę jak zwrócą wyłudzone pieniądze ofiarom.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 r. o 15:19
Jak by okradł kogoś z rodziny sędziego to to byłoby 3 latka a nie miesięcy.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 r. o 06:00
Szwagier za szczanie pod sklepem tyle dostał??
Avatar
Taki mamy klimat / 16 stycznia 2018 r. o 20:33
Odczepcie się od nadzwyczajnej kasty ludzi.Nie znacie wszystkich okoliczności sprawy a plujecie na niezależne sądy.Może młodzi dobrze rokują?Lub wyłudzali pieniądze na operację chorego kotka ?
Avatar
Gosc / 16 stycznia 2018 r. o 19:55
Gdzie jest KOD czemu nikt nie zorganizował kodziarskiej manifestacji przeciw niesprawiedliwym wyrokiem sądu. Ukarać sędziego i okraść go na wnuczka.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 r. o 19:31
"Ukradli 14-latkowi puszkę WOŚP, grozi im 10 lat więzienia". "Ofiary oszustów straciły setki tysięcy złotych""Po trzy miesiące więzienia i rok prac społecznych. Takie kary wymierzył sąd oskarżonym o wyłudzenia metodą „na wnuczka”. Bez komentarza !
Avatar
Gucio / 16 stycznia 2018 r. o 17:29
kolejna kompromitacja wymiaru nie Sprawiedlwości  p.s. powiedzieli, że oddadzą pieniądze . kiedy ?
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 r. o 17:22
Szukam chetnych do akcji na wnuczka... minimalny wkład maksymalny zysk przy zero ryzyka. Teraz wiem, skąd te durne reklamy na tym forum "...nie wiem co teraz robić z kasą", czy "zainwestowałem tysiąc i w miesiąc tonę w milionach". Ten sędzia, chyba w dwa tygodnie zdobył dyplom. Zaraz zapiszę się na 2tygodniowy kurs z 4 języków!!!? Zaplaciłbym 10.000zł, gdybym w miesiąc opanował tylko jeden język. Ale takie cuda to tylko wpolskich niezależnych moralnie sądach.
Avatar
Kpina / 16 stycznia 2018 r. o 17:19
Za posiadanie znikomej ilości narkotyku lub za burdę dostają parę miesięcy lub więcej a tu Taka Kara  Żenada Sądy Nie są obiektywne 
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 r. o 17:17
Kraść, nie umierać :D
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 r. o 06:00
Szwagier za szczanie pod sklepem tyle dostał??
Avatar
Taki mamy klimat / 16 stycznia 2018 r. o 20:33
Odczepcie się od nadzwyczajnej kasty ludzi.Nie znacie wszystkich okoliczności sprawy a plujecie na niezależne sądy.Może młodzi dobrze rokują?Lub wyłudzali pieniądze na operację chorego kotka ?
Avatar
Gosc / 16 stycznia 2018 r. o 19:55
Gdzie jest KOD czemu nikt nie zorganizował kodziarskiej manifestacji przeciw niesprawiedliwym wyrokiem sądu. Ukarać sędziego i okraść go na wnuczka.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 r. o 19:31
"Ukradli 14-latkowi puszkę WOŚP, grozi im 10 lat więzienia". "Ofiary oszustów straciły setki tysięcy złotych""Po trzy miesiące więzienia i rok prac społecznych. Takie kary wymierzył sąd oskarżonym o wyłudzenia metodą „na wnuczka”. Bez komentarza !
Avatar
Gucio / 16 stycznia 2018 r. o 17:29
kolejna kompromitacja wymiaru nie Sprawiedlwości  p.s. powiedzieli, że oddadzą pieniądze . kiedy ?
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 r. o 17:22
Szukam chetnych do akcji na wnuczka... minimalny wkład maksymalny zysk przy zero ryzyka. Teraz wiem, skąd te durne reklamy na tym forum "...nie wiem co teraz robić z kasą", czy "zainwestowałem tysiąc i w miesiąc tonę w milionach". Ten sędzia, chyba w dwa tygodnie zdobył dyplom. Zaraz zapiszę się na 2tygodniowy kurs z 4 języków!!!? Zaplaciłbym 10.000zł, gdybym w miesiąc opanował tylko jeden język. Ale takie cuda to tylko wpolskich niezależnych moralnie sądach.
Avatar
Kpina / 16 stycznia 2018 r. o 17:19
Za posiadanie znikomej ilości narkotyku lub za burdę dostają parę miesięcy lub więcej a tu Taka Kara  Żenada Sądy Nie są obiektywne 
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 r. o 17:17
Kraść, nie umierać :D
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 r. o 17:10
Moim zdaniem sąd wziął w łapę od oskarżonych. Ten wyrok to kpina. I pokazanie że jak już jesteś strary to każdy może bezkarnie ciebie orżnąć.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 r. o 17:00
Dzisiaj chyba nie jest Prima Aprillis? Jak tu nie zgodzić się z Ziobro.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata
Magazyn

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata

W 1986 roku w Meksyku reprezentacja Polski w ramach 1/8 finału przegrała 0:4 z Brazylią i odpadła z dalszej rywalizacji. W niedzielę, po 36 latach polscy kibice po raz kolejny będą dopingować nasz zespół w starciu fazy pucharowej z innym światowym gigantem: Francją. To pokazuje. jak duży sukces odniosła na mistrzostwach świata w Katarze drużyna Czesława Michniewicza, ale o jego stylu z pewnością nie chce pamiętać nikt.

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Część nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 tak bardzo zaskoczyła wyłączona kserokopiarka, że postanowili zainterweniować w tej sprawie u radnego.

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” oraz szefowa Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przez najbliższe dwa lata będzie przewodniczącą zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group
4 grudnia 2022, 18:00

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się kolejny koncert w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego "Adventus". Wystąpi międzynarodowy zespół Canaan Group.

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Oddana w sierpniu do użytku toaleta publiczna w Radzyniu Podlaskim, od kilku tygodni nie działa. Urzędnicy winę składają na wandali.

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą
galeria

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą

Dla jednych „Covid to ściema”, dla innych realna choroba, której nawet łagodne przejście potrafi zostawić w organizmie poważne zmiany. O tym, jak żyć i odzyskiwać zdrowie po zakażeniu SARS CoV-2 mówiono podczas konferencji zorganizowanej w Akademii Zamojskiej.

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Zespół archiwalny numer 2538 Archiwum Państwowego w Lublinie to akta rodzin Barszczewskich, Danielskich herbu Daniel i de Mezerów herbu Moździerz oraz rodzin z nimi skoligaconymi, między innymi Bajkowskich, Tarnowskich herbu Sas, Żurakowskich i Teleżyńskich. Tą wyjątkową spuściznę rodzinną przekazał Zygmunt Barszczewski

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych
galeria

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych

Nie 50, ale ponad 62 mln zł trzeba będzie wydać, by zrealizować oba planowane etapy rozbudowy i modernizacji powiatowej krytej pływalni w Biłgoraju. Ale do pierwszej części prac samorząd nie dołoży z własnego budżetu ani złotówki, na drugą część pieniędzy ma, a reszty będzie szukać.

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na czterodniowe warsztaty tworzenia muzyki do spektakli. Ale to nie jedyna oferta aktywnego spędzenia czasu i nauki w Centrum Kultury w Lublinie. Skorzystają tancerze ale także osoby, które po prostu chcą poćwiczyć

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

DARCZYŃCY ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LUBLINIE są ludźmi wyjątkowymi, bo decydują się przekazać nam wszystkim pamiątki po swoich przodkach. Dzieląc się historią własnych rodzin pozwalają nam lepiej poznać historię regionu i Polski

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Do „Ogrodów” Bazylego Albiczuka za złotówkę. Muzeum Południowego Podlasia chce w ten sposób przyciągnąć zwiedzających.

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert
4 grudnia 2022, 15:00

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert

Już ponad 35 lat działa Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Jubileusz muzycy uczczą koncertem.

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz
galeria

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz

Możesz wybrać prezent, który dostaną bezpańskie zwierzęta w Łukowie i Puławach. Ambasadorami akcji są m.in. Krzysztof Ibisz i Agnieszka Woźniak-Starak.

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Miasto uruchomi w przyszłym roku program dopłat do zabiegów in vitro. To jeden z niewielu wydatków, które prezydent Lublina – na prośbę radnych – zgodził się dopisać do projektu budżetu miasta na rok 2023

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

Z tej okazji w lubelskim Archiwum planowane jest spotkanie z Darczyńcami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!