Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 listopada 2011 r.
18:38
Edytuj ten wpis

Gdzie i jak będzie można świętować 11 listopada w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
Główne uroczystości rozpoczną się w południe na pl. Litewskim. <br />
Na zdjęciu – 11 listopada 2010 roku
Główne uroczystości rozpoczną się w południe na pl. Litewskim.
Na zdjęciu – 11 listopada 2010 roku

Grill z deskorolką, turniej siatkówki, nieme kino i wystawa starego sprzętu wojskowego. Takie atrakcje czekają na lublinian w Święto Niepodległości, które zwykle kojarzy się z oficjalnymi przemówieniami, wieńcami i mszami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zwykle jest smutno, zimno i niefajnie, ludzie chodzą sztucznie nadęci, mało kto jest radosny, a tu przecież chodzi o odzyskanie niepodległości – mówi Boniek Falicki, jeden z twórców skateparku 1stFloor, gdzie będzie można świętować przy grillu.

– Zapewniamy grille i węgiel, kiełbasę trzeba sobie przynieść samemu, a do tego najlepiej keczup i sos czosnkowy, żeby były barwy narodowe. Przyjść może każdy, a chętnych będziemy uczyć podstaw jazdy na deskorolce.

Impreza w skateparku przy Drodze Męczenników Majdanka 6b zacznie się o godz. 15 i ma trwać „do ostatniego płomyczka na grillu”.

Wcześniej do zabawy zaprasza Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, który organizuje grę miejską. Zapisy zaczną się o godz. 12.30 w namiocie przy pl. Litewskim i potrwają godzinę.

– Później uczestnicy odwiedzą wyznaczone punkty, w każdym dostaną specjalną naklejkę i ulotkę z informacjami o różnych wydarzeniach historycznych: od Konstytucji 3 maja po wolne wybory. W niektórych punktach będą dodatkowe zadania – wyjaśnia Krzysztof Ulrych z ZHR.

– Później trzeba będzie zdać kartę wypełnioną naklejkami. Mamy sporo nagród.

Swoją grę miejską organizują też Skauci Europy. Jej miejscem ma być Stare Miasto, a tematem Bitwa Warszawska z 1920 r. Uczestników można będzie podglądać od godz. 12. Start przy fontannie na pl. Litewskim.

O godz. 16 w filharmonii przy Skłodowskiej zobaczymy niemy film z 1927 r. „Mogiła nieznanego żołnierza” na motywach powieści Andrzeja Struga. Muzykę na żywo grać mają lubelscy filharmonicy.
W uczelnianych halach sportowych przy Langiewicza i ul. Konstantynów odbędzie się młodzieżowy turniej siatkówki. Zmierzą się w nim zespoły akademickie z Lublina, Ostrowca Świętokrzyskiego, Chełma, Płocka i Warszawy. Start o godz. 10 w obu halach jednocześnie. Finały odbędą się w sobotę o godz. 10 przy Langiewicza, o godz. 13 mecz o 3 miejsce, a o godz. 15 finał.

Oficjalne obchody zacznie o godz. 9 uroczysta sesja Rady Miasta. O godz. 10 w archikatedrze mszę odprawi metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. W południe na pl. Litewskim zaczną się główne uroczystości z oficjalnymi przemówieniami, składaniem wieńców i pieśniami patriotycznymi. Przy placu staną telebimy.

– Będzie można na nich oglądać to, co dzieje się w centralnym punkcie uroczystości – mówi Małgorzata Tatara, rzecznik wojewody.

W planie jest też defilada wojskowa.

– A grupa rekonstrukcyjna wystawi na pl. Litewskim sprzęt wojskowy z czasów odzyskania niepodległości – zapowiada Jacek Sobczak, członek Zarządu Województwa. Pokazy rozpoczną się o godz. 13.15.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anielka / 9 grudnia 2011 o 00:29
0
tak to właśnie jest kraj na psy schodzi...
Avatar
missJonasz / 10 listopada 2011 o 14:57
0
[color="#000080"]CZARNE [color="#FF0000"]PASOŻYTY[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĄ NARÓD[/color].

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT[/color] oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Szum się robi wokół KUL-ejnej Rocznicy Niepodległości – wśród wielu rekonstrukcji Św.(irnięty) Spokój panuje nad rekonstrukcją wydarzeń sprzed ponad 2000 lat, a przewodzą jej wszelkiej maści Axcelencje z Aminencjami i księŻULKAMI prezentując ludziom[color="#FF0000"] JAK MOŻNA ICH [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color], nazywa się to Najświętsza Ofiara lub [color="#FF0000"]Msza za Ojczynę[/color]..., po której następuje piknik.

Do tego osiągnięcia PAT-ologicznych KUL-inariów dorzuca garść pomysłów KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba[/color]...

ZAŚ NA DESER I DZIECIOM :

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2) czeKULadowego Zbawiciela;
2) czeKULadową Panienkę;
3) i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych[/color]...
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u[color="#FF0000"] z nadzieniem Róży Duchownej[/color]!

jako, że „[color="#FF0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”

Obowiązkowo przed strawą i po strawie oraz[color="#FF0000"] za Ojczyznę[/color] należy odmówić KULicznosciowe modły:

Modlitwę [color="#FF0000"]jakiej nauczył Jezus Chrystus[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWICIEL ŚWIATA[/color]:

„[color="#FF0000"]OJCZE NASZ[/color], któryś jest w Niebie,
Święć się Imię Twoje.
bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
I odpuść nam nasze winy Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
I nie wódź nas na pokuszenie
[color="#FF0000"]ALE NAS[/color] (z)[color="#FF0000"]BAW[/color] …";

Oraz "[color="#FF0000"]AVE MAFIJA[/color]"

"Zdrowaś Mafijo, Łaskiś Pełna -
Pan z Tobą.
B(L)OGoslawionaś Ty między Mafijami
i B(L)OGoslawiony Owoc Żywota Twojego!
Święta Mafijo, Matko Boża*
Módl się za Nami grzecznymi teraz
i w Godzinę Śmierci Naszej. Amen".

I wzdychać z Wielkim Nabożeństwem: [color="#FF0000"]„WIERZĘ W JEDNEGO B(L)OGA...”, „WIERZĘ W B(L)OGA OJCA WSZECHMOGĄCEGO...” czy też „NIE BĘDZIESZ MIAŁ B(L)OGÓW CUDZYCH...”[/color].

Wszystkim Św.(irniętym) Poczynaniom [color="#FF0000"]przyświecać będzie Światło Ducha Św.[/color](irniętego) pod postacią [color="#FF0000"]KUL[/color]o[color="#FF0000"]PAT[/color]wy pokazującej jak księŻULKI z Axcelencjami wędrują w Pole..., a tam KULeine PATologiczne możliwości KATolickie: można se hodować[color="#FF0000"] kąKULe[/color]! (kąKUL to Biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Święconą[/color]).

Grill może być skutecznie ogrzany Żarem Bożej Miłości lub innymi Św.(irniętymi) Żarami...

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak silna konKULencja dla IQ – [color="#FF0000"]poziom inteligencji mierzony w INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, pomiaru może dokonać każdy: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć: [color="#FF0000"][color="#FF0000"]jeden[/color] Inbecyl, [color="#FF0000"]dwa[/color] Inbecyle, [/color]trzy, czery Inbecyle... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności –[color="#FF0000"] Św.[/color](irnięty)...

Nie bez kzozery będzie też oKULicznościowy [color="#FF0000"]turniej Rosyjskiej Ruletki[/color] – księ[color="#FF0000"]ŻULKI z Axcelencjami kontra ludzie[/color]...
Oczywiście wygrają Axcelencje z Aminencjami iksięŻULKAMI.
Wystrzelona KULa w Św.(irniętą) Skroń[color="#FF0000"] przeleci z jednej strony na drugą i nie uszkodzi nawet mózgu,[/color] bo go nie ma – w przeciwieństwie do ludzi, [color="#FF0000"]którym strach będzie nacisnąć spust [/color]PiStoletu!

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i [color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat,[color="#FF0000"] CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
[color="#000080"]CZARNE [color="#FF0000"]PASOŻYTY[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĄ NARÓD[/color].

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT[/color] oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generac... rozwiń
Avatar
PATRON / 10 listopada 2011 o 10:16
0
A ja w tym roku świętuję w Warszawie, przed pomnikiem Tego, który naprawdę wywalczył niepodległość Polski. Biorąc udział w Marszu Niepodległości oddaję hołd Romanowi Dmowskiemu, którego pomnik wczoraj chcieli zasłonić lewacy z grupy Żelbeton. Bronić polskiej niepodległości przed lewakami z Polski i Niemiec.
Avatar
Radosny Lublinianin / 10 listopada 2011 o 02:33
0
Narzekacze zobaczcie jak w USA naród świętuje swoje Święto Narodowe, a tutaj narzekacze i pesymiści lamentują trzeba się cieszyć że mamy wolny kraj !
Avatar
kinol / 10 listopada 2011 o 01:48
0
[quote name='Zbigniew Ławniczak' timestamp='1320885237' post='556581']
Przez pokolenia składamy wieniec pamięci Agnieszka Ratyńska-Kowalewska / nasza vice Miss Polski / z synem Filipem oraz Aleksander Nieoczym nasz 99 letni kombatant uczestnik wojny obronnej 1939 roku i Zbigniew Ławniczak radny Rady Miasta Lublin .
[/quote]
Panie Radny,nastawialiście pomników bohaterom Lubelszczyzny- chwała za to... ale dość często zastanawiam się dlaczego w ten dzień ,11 listopada maszty przy tych pomnikach stoją puste ? Ci ludzie za sztandary tej barwy dość często oddali życie a wy radni przez swoje nieróbstwo i indolencję
tego sztandaru ich pozbawiacie raz czy dwa razy do roku . I gó*no mnie tam obchodzi jakaś miss.Nie musi być pięknie ale musi być autentycznie bo inaczej to i całe miss uniwersum
sprawy nie załatwi.Podpowiadam i oczekuję tego aby na tych masztach załopotały Barwy Narodowe
[quote name='Zbigniew Ławniczak' timestamp='1320885237' post='556581']
Przez pokolenia składamy wieniec pamięci Agnieszka Ratyńska-Kowalewska / nasza vice Miss Polski / z synem Filipem oraz Aleksander Nieoczym nasz 99 letni kombatant uczestnik wojny obronnej 1939 roku i Zbigniew Ławniczak radny Rady Miasta Lublin .
[/quote]
Panie Radny,nastawialiście pomników bohaterom Lubelszczyzny- chwała za to... ale dość często zastanawiam się dlaczego w ten dzień ,11 listopada maszty przy tych pomnikach stoją pu... rozwiń
Avatar
Kubeba / 10 listopada 2011 o 01:35
0
Komorowski z Tuskiem główne uroczystości powinni zorganizować w Ossowie - może i Putin dałby się zaprosić ? Jak się powiedziało A to czemu nie B ?.
Avatar
Zbigniew Ławniczak / 10 listopada 2011 o 01:33
0
Przez pokolenia składamy wieniec pamięci Agnieszka Ratyńska-Kowalewska / nasza vice Miss Polski / z synem Filipem oraz Aleksander Nieoczym nasz 99 letni kombatant uczestnik wojny obronnej 1939 roku i Zbigniew Ławniczak radny Rady Miasta Lublin .
Avatar
Chłop Polski / 10 listopada 2011 o 01:29
0
Zeby świętować to trzeba mieć co. Skorupka Popiełuszko i Kaczyński w grobie leżą a ci co ich tam posłali za ster władzy trzymają. Co najwyżej,cichutko wspomnę dziadka Piłsudskiego,
jego mężnych i oddanych Matce Polsce wojów , skłonię czoło przed orzełkiem który ma honorowe miejsce na mojej ścianie i tyle.Potem siądę z wnukiem i kolejny raz mu opowiem prawdziwą historię ,nie tę pisaną w Moskwie czy potem (teraz)w ŻIH-owskich gabinetach.
Avatar
anielka / 9 grudnia 2011 o 00:29
0
tak to właśnie jest kraj na psy schodzi...
Avatar
missJonasz / 10 listopada 2011 o 14:57
0
[color="#000080"]CZARNE [color="#FF0000"]PASOŻYTY[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĄ NARÓD[/color].

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT[/color] oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Szum się robi wokół KUL-ejnej Rocznicy Niepodległości – wśród wielu rekonstrukcji Św.(irnięty) Spokój panuje nad rekonstrukcją wydarzeń sprzed ponad 2000 lat, a przewodzą jej wszelkiej maści Axcelencje z Aminencjami i księŻULKAMI prezentując ludziom[color="#FF0000"] JAK MOŻNA ICH [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color], nazywa się to Najświętsza Ofiara lub [color="#FF0000"]Msza za Ojczynę[/color]..., po której następuje piknik.

Do tego osiągnięcia PAT-ologicznych KUL-inariów dorzuca garść pomysłów KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba[/color]...

ZAŚ NA DESER I DZIECIOM :

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2) czeKULadowego Zbawiciela;
2) czeKULadową Panienkę;
3) i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych[/color]...
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u[color="#FF0000"] z nadzieniem Róży Duchownej[/color]!

jako, że „[color="#FF0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”

Obowiązkowo przed strawą i po strawie oraz[color="#FF0000"] za Ojczyznę[/color] należy odmówić KULicznosciowe modły:

Modlitwę [color="#FF0000"]jakiej nauczył Jezus Chrystus[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWICIEL ŚWIATA[/color]:

„[color="#FF0000"]OJCZE NASZ[/color], któryś jest w Niebie,
Święć się Imię Twoje.
bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
I odpuść nam nasze winy Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
I nie wódź nas na pokuszenie
[color="#FF0000"]ALE NAS[/color] (z)[color="#FF0000"]BAW[/color] …";

Oraz "[color="#FF0000"]AVE MAFIJA[/color]"

"Zdrowaś Mafijo, Łaskiś Pełna -
Pan z Tobą.
B(L)OGoslawionaś Ty między Mafijami
i B(L)OGoslawiony Owoc Żywota Twojego!
Święta Mafijo, Matko Boża*
Módl się za Nami grzecznymi teraz
i w Godzinę Śmierci Naszej. Amen".

I wzdychać z Wielkim Nabożeństwem: [color="#FF0000"]„WIERZĘ W JEDNEGO B(L)OGA...”, „WIERZĘ W B(L)OGA OJCA WSZECHMOGĄCEGO...” czy też „NIE BĘDZIESZ MIAŁ B(L)OGÓW CUDZYCH...”[/color].

Wszystkim Św.(irniętym) Poczynaniom [color="#FF0000"]przyświecać będzie Światło Ducha Św.[/color](irniętego) pod postacią [color="#FF0000"]KUL[/color]o[color="#FF0000"]PAT[/color]wy pokazującej jak księŻULKI z Axcelencjami wędrują w Pole..., a tam KULeine PATologiczne możliwości KATolickie: można se hodować[color="#FF0000"] kąKULe[/color]! (kąKUL to Biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Święconą[/color]).

Grill może być skutecznie ogrzany Żarem Bożej Miłości lub innymi Św.(irniętymi) Żarami...

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak silna konKULencja dla IQ – [color="#FF0000"]poziom inteligencji mierzony w INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, pomiaru może dokonać każdy: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć: [color="#FF0000"][color="#FF0000"]jeden[/color] Inbecyl, [color="#FF0000"]dwa[/color] Inbecyle, [/color]trzy, czery Inbecyle... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności –[color="#FF0000"] Św.[/color](irnięty)...

Nie bez kzozery będzie też oKULicznościowy [color="#FF0000"]turniej Rosyjskiej Ruletki[/color] – księ[color="#FF0000"]ŻULKI z Axcelencjami kontra ludzie[/color]...
Oczywiście wygrają Axcelencje z Aminencjami iksięŻULKAMI.
Wystrzelona KULa w Św.(irniętą) Skroń[color="#FF0000"] przeleci z jednej strony na drugą i nie uszkodzi nawet mózgu,[/color] bo go nie ma – w przeciwieństwie do ludzi, [color="#FF0000"]którym strach będzie nacisnąć spust [/color]PiStoletu!

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i [color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat,[color="#FF0000"] CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
[color="#000080"]CZARNE [color="#FF0000"]PASOŻYTY[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĄ NARÓD[/color].

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT[/color] oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generac... rozwiń
Avatar
PATRON / 10 listopada 2011 o 10:16
0
A ja w tym roku świętuję w Warszawie, przed pomnikiem Tego, który naprawdę wywalczył niepodległość Polski. Biorąc udział w Marszu Niepodległości oddaję hołd Romanowi Dmowskiemu, którego pomnik wczoraj chcieli zasłonić lewacy z grupy Żelbeton. Bronić polskiej niepodległości przed lewakami z Polski i Niemiec.
Avatar
Radosny Lublinianin / 10 listopada 2011 o 02:33
0
Narzekacze zobaczcie jak w USA naród świętuje swoje Święto Narodowe, a tutaj narzekacze i pesymiści lamentują trzeba się cieszyć że mamy wolny kraj !
Avatar
kinol / 10 listopada 2011 o 01:48
0
[quote name='Zbigniew Ławniczak' timestamp='1320885237' post='556581']
Przez pokolenia składamy wieniec pamięci Agnieszka Ratyńska-Kowalewska / nasza vice Miss Polski / z synem Filipem oraz Aleksander Nieoczym nasz 99 letni kombatant uczestnik wojny obronnej 1939 roku i Zbigniew Ławniczak radny Rady Miasta Lublin .
[/quote]
Panie Radny,nastawialiście pomników bohaterom Lubelszczyzny- chwała za to... ale dość często zastanawiam się dlaczego w ten dzień ,11 listopada maszty przy tych pomnikach stoją puste ? Ci ludzie za sztandary tej barwy dość często oddali życie a wy radni przez swoje nieróbstwo i indolencję
tego sztandaru ich pozbawiacie raz czy dwa razy do roku . I gó*no mnie tam obchodzi jakaś miss.Nie musi być pięknie ale musi być autentycznie bo inaczej to i całe miss uniwersum
sprawy nie załatwi.Podpowiadam i oczekuję tego aby na tych masztach załopotały Barwy Narodowe
[quote name='Zbigniew Ławniczak' timestamp='1320885237' post='556581']
Przez pokolenia składamy wieniec pamięci Agnieszka Ratyńska-Kowalewska / nasza vice Miss Polski / z synem Filipem oraz Aleksander Nieoczym nasz 99 letni kombatant uczestnik wojny obronnej 1939 roku i Zbigniew Ławniczak radny Rady Miasta Lublin .
[/quote]
Panie Radny,nastawialiście pomników bohaterom Lubelszczyzny- chwała za to... ale dość często zastanawiam się dlaczego w ten dzień ,11 listopada maszty przy tych pomnikach stoją pu... rozwiń
Avatar
Kubeba / 10 listopada 2011 o 01:35
0
Komorowski z Tuskiem główne uroczystości powinni zorganizować w Ossowie - może i Putin dałby się zaprosić ? Jak się powiedziało A to czemu nie B ?.
Avatar
Zbigniew Ławniczak / 10 listopada 2011 o 01:33
0
Przez pokolenia składamy wieniec pamięci Agnieszka Ratyńska-Kowalewska / nasza vice Miss Polski / z synem Filipem oraz Aleksander Nieoczym nasz 99 letni kombatant uczestnik wojny obronnej 1939 roku i Zbigniew Ławniczak radny Rady Miasta Lublin .
Avatar
Chłop Polski / 10 listopada 2011 o 01:29
0
Zeby świętować to trzeba mieć co. Skorupka Popiełuszko i Kaczyński w grobie leżą a ci co ich tam posłali za ster władzy trzymają. Co najwyżej,cichutko wspomnę dziadka Piłsudskiego,
jego mężnych i oddanych Matce Polsce wojów , skłonię czoło przed orzełkiem który ma honorowe miejsce na mojej ścianie i tyle.Potem siądę z wnukiem i kolejny raz mu opowiem prawdziwą historię ,nie tę pisaną w Moskwie czy potem (teraz)w ŻIH-owskich gabinetach.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.