Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 marca 2015 r.
7:15
Edytuj ten wpis

Gdzie jest Michał z Lublina?

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
0 16 A A

Była niedziela 15 marca. Około godz. 13 Michał Święcki wyszedł z mieszkania przy ul. Kleeberga w Lublinie. Powiedział, że idzie posprzątać samochód na parkingu i niedługo wróci. Nie wrócił.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Nie jest z tych, co zaczepiają, raczej nie ma z nikim na pieńku - mówi Paweł Święcki, ojciec zaginionego. - Mieszkamy w tych blokach od lat 70., kiedy je wybudowano. Michał się tutaj urodził i wychował, na osiedlu wszyscy go znają. Ma ksywkę Profesor. Na jednym z forów internetowych nawet ktoś tak napisał: "Profesor, znajdziemy cię”.

Michał Święcki ma 34 lata, z zawodu jest technikiem-informatykiem, pracuje jako przedstawiciel handlowy. Mieszka z rodzicami, ma dziewczynę, interesuje się komputerami i fotografią. W miejskim albumie Lublina są nawet dwa jego zdjęcia.

- To było z piętnaście lat temu, miał wtedy zorkę i smienę. Zrobił zdjęcie deptaka zaraz po jego wybudowaniu i wygrał konkurs - wspomina ojciec.

Michał chorował na zapalenie oskrzeli, brał antybiotyki. W środę zawiózł do pracy zwolnienie. Czwartek, piątek i sobotę spędził w domu. W niedzielę nie brał już leków, wziął prysznic, zjadł z rodzicami obiad. Ubrał się, zszedł na parking, żeby posprzątać samochód.

Zgodnie z relacją strażnika parkingu, przy samochodzie spędził pół godziny i odjechał. Wrócił po około 30 minutach.

- Pojechał zatankować. Zawsze tankuje na tej samej stacji na Mełgiewskiej i zwykle po tankowaniu zeruje licznik - mówi ojciec.

Po sprawdzeniu licznika okazało się, że Michał przejechał 16,2 km, prawdopodobnie więc po wyjechaniu ze stacji nie wrócił bezpośrednio na parking. Po powrocie wysiadł ze swojego renault i poszedł w stronę skrzyżowania z ulicą Lwowską.

- O godz. 16 wyszedłem z psem na spacer. Zobaczyłem, że samochód stoi, ale Michała nie ma w pobliżu. Zadzwoniłem do niego, włączyła się poczta głosowa. Żona bardzo się denerwowała, więc dzwoniliśmy mniej więcej co godzinę. Bez skutku. Następnego dnia miał już zapchaną skrzynkę pocztową.

- Choć trochę był odludkiem, zawsze zagadywał, jak widział kogoś znajomego - mówi Monika, koleżanka Michała, która pomaga rodzicom w rozwieszaniu plakatów. - Znamy się bardzo długo, nie miał wrogów - zapewnia.

W poniedziałek ojciec Michała poszedł z zapasowymi kluczykami obejrzeć samochód. Nie był posprzątany. Miał nadzieję, że w środku znajdzie telefon, ale nie znalazł. W samochodzie leżały tylko szmatki do sprzątania i czapka.

Poszukiwania Michała trwają, policja przeczesuje pobliskie tereny z pomocą psa tropiącego, zabezpiecza nagrania z monitoringu i szuka potencjalnych świadków. Choć oficjalnie ostatnią osobą, która widziała Michała, jest strażnik parkingu, znajomi zaginionego twierdzą, że widzieli go około godziny 18 w towarzystwie innej osoby przed osiedlowym pawilonem handlowym.

Michał Święcki

ma ok. 173 cm wzrostu. W dniu zaginięcia miał na sobie ciemną kurtkę z kapturem, brązową sztruksową koszulę, dżinsy i czarne buty. Ma krótko przystrzyżone ciemne włosy, nosi okulary.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 29 marca 2015 o 00:22
0
Na to wygląda. Podali, że wyłowili go z Bystrzycy
Avatar
Małgosia / 27 marca 2015 o 15:37
0

Michała spotkałem przypadkowo 2 tygodnie przed zaginięciem w drodze do pracy, chodziliśmy razem do podstawówki i l.o.,  jak zwykle usłyszałem od Niego dobre słowa, bo był szczerym spontanicznym, życzliwym i ciekawym człowiekiem, niestety było to nasze spotkanie ostatnie. Składam najszczersze kondolencje Mamie i Tacie Michała. Spoczywaj w spokoju Michał..........

                                                                                      

                                                                                                    kolega Andrzej

czyli on nie żyje?

czyli on nie żyje?

rozwiń
Avatar
Andrzej / 26 marca 2015 o 20:58
0

Michała spotkałem przypadkowo 2 tygodnie przed zaginięciem w drodze do pracy, chodziliśmy razem do podstawówki i l.o.,  jak zwykle usłyszałem od Niego dobre słowa, bo był szczerym spontanicznym, życzliwym i ciekawym człowiekiem, niestety było to nasze spotkanie ostatnie. Składam najszczersze kondolencje Mamie i Tacie Michała. Spoczywaj w spokoju Michał..........

                                                                                      

                                                                                                    kolega Andrzej

Michała spotkałem przypadkowo 2 tygodnie przed zaginięciem w drodze do pracy, chodziliśmy razem do podstawówki i l.o.,  jak zwykle usłyszałem od Niego dobre słowa, bo był szczerym spontanicznym, życzliwym i ciekawym człowiekiem, niestety było to nasze spotkanie ostatnie. Składam najszczersze kondolencje Mamie i Tacie Michała. Spoczywaj w spokoju Michał..........

                            ... rozwiń

Avatar
Gardoo / 25 marca 2015 o 13:14
0

Człowiek wyszedł posprzątać auto i nie wrócił, a auto stało pod domem. W takiej sytuacji zachowanie rodziców jest zupełnie naturalne. Razem mieszkają, jest ich dzieckiem bez względu na wiek, więc dzwonili, licząc, że w końcu odbierze i powie gdzie jest. To, że sprawdzono ile km przejechał jest także w tej sytuacji właściwe, bo przynajmniej wiadomo czy pojechał tylko na stację, czy gdzieś jeszcze.

Trzymam kciuki, aby wszystko dobrze się skończyło!

A czy Policja nie może namierzyć jego telefonu komórkowego po numerze gdzie ostatnio się logował do stacji bazowych BTS? W ten sposób można zawęzić teren poszukiwać do 50m w mieście. Podobno telefon można namierzyć nawet gdy jest wyłączony, ale dla nas to sci-fi.

A czy Policja nie może namierzyć jego telefonu komórkowego po numerze gdzie ostatnio się logował do stacji bazowych BTS? W ten sposób można zawęzić teren poszukiwać do 50m w mieście. Podobno telefon można namierzyć nawet gdy jest wyłączony, ale dla nas to sci-fi.

rozwiń
Avatar
Dillinger / 25 marca 2015 o 12:57
0

Znam Michała Święckiego, ostatni raz widziałem go parę lat temu. Trzeba powiedzieć szczerze, że lubił alkohol (przynajmniej kiedyś) i poszukiwania powinny pójść w tym kierunku - może spotkał kogoś "znajomego" i poszli gdzieś "balować" lub spotkał kogoś "znajomego" kto chciał od niego "pożyczyć" pieniądze na "balowanie", a on nie chciał dać i go gdzieś przetrzymują. Oby się odnalazł.

Avatar
ja / 24 marca 2015 o 10:24
0

Niestety opis rodziców o zaginionym zupełnie nie pasuje do tego, co sobą reprezentuje (reprezentował) w rzeczywistości. Przy ul. Ruckemana w jednym z wieżowców często jeździł windą (nie wiem do kogo), tłukł się, skakał. Któregoś razu wybiegł z windy na parterze i walił pięściami w skrzynki pocztowe.Pogoniłam go, a on wrzeszczał coś po "rusku?". Uważam (jestem pewna!), że osoba ta regularnie była pod wpływem środków odurzających. 

po co ten komentarz? jakie to ma znaczenie..litości :/ nie masz babo nic do napisania w sprawie, po co piszesz. gdyby tobie zaginął ktoś bliski, chciałabyś na forum czytać  jakieś farmazony na jego temat?? zaginął człowiek, syn, ukochana osoba...a pewna to możesz być tylko tego, że jutro będzie środa...

osobiście pamiętam Michała właśnie jako spokojnego człowieka. Mam nadzieję, że się odnajdzie cały i zdrowy. A Rodzicom bardzo współczuję tego, co  w tym momencie przeżywają

po co ten komentarz? jakie to ma znaczenie..litości :/ nie masz babo nic do napisania w sprawie, po co piszesz. gdyby tobie zaginął ktoś bliski, chciałabyś na forum czytać  jakieś farmazony na jego temat?? zaginął człowiek, syn, ukochana osoba...a pewna to możesz być tylko tego, że jutro będzie środa...

osobiście pamiętam Michała właśnie jako spokojnego człowieka. Mam nadzieję, że się odnajdzie cały i zdrowy. A Rodzicom bardzo współczuję tego, co  w tym momencie przeżywają

rozwiń
Avatar
lublinianka / 24 marca 2015 o 09:53
0

Niestety opis rodziców o zaginionym zupełnie nie pasuje do tego, co sobą reprezentuje (reprezentował) w rzeczywistości. Przy ul. Ruckemana w jednym z wieżowców często jeździł windą (nie wiem do kogo), tłukł się, skakał. Któregoś razu wybiegł z windy na parterze i walił pięściami w skrzynki pocztowe.Pogoniłam go, a on wrzeszczał coś po "rusku?". Uważam (jestem pewna!), że osoba ta regularnie była pod wpływem środków odurzających. 

Avatar
Anka / 23 marca 2015 o 22:28
0
Witam.Sprawdzi Pan w komputerze te fora internetowe.Skoro ktoś napisał ze go znajdzie być może Go znalazł.
Avatar
Kubaaa / 23 marca 2015 o 20:38
0

Moim zdaniem, ten Pan zdecysował się na wyjazd za granicę. Pewnie miał dość siedzenia w domu z rodzicami mam nadzieję, że za jakiś czas da znać, że wszystko u niego OK pracuje I sobie radzi. Miał sprzątać samochód a tego nie zrobił musiał robić w tym czasie coś innego może zakupy na wyjazd? albo z kimś się umówił na spotkanie?

Avatar
monika / 23 marca 2015 o 20:27
0

Człowiek wyszedł posprzątać auto i nie wrócił, a auto stało pod domem. W takiej sytuacji zachowanie rodziców jest zupełnie naturalne. Razem mieszkają, jest ich dzieckiem bez względu na wiek, więc dzwonili, licząc, że w końcu odbierze i powie gdzie jest. To, że sprawdzono ile km przejechał jest także w tej sytuacji właściwe, bo przynajmniej wiadomo czy pojechał tylko na stację, czy gdzieś jeszcze.

Trzymam kciuki, aby wszystko dobrze się skończyło!

Avatar
ja / 29 marca 2015 o 00:22
0
Na to wygląda. Podali, że wyłowili go z Bystrzycy
Avatar
Małgosia / 27 marca 2015 o 15:37
0

Michała spotkałem przypadkowo 2 tygodnie przed zaginięciem w drodze do pracy, chodziliśmy razem do podstawówki i l.o.,  jak zwykle usłyszałem od Niego dobre słowa, bo był szczerym spontanicznym, życzliwym i ciekawym człowiekiem, niestety było to nasze spotkanie ostatnie. Składam najszczersze kondolencje Mamie i Tacie Michała. Spoczywaj w spokoju Michał..........

                                                                                      

                                                                                                    kolega Andrzej

czyli on nie żyje?

czyli on nie żyje?

rozwiń
Avatar
Andrzej / 26 marca 2015 o 20:58
0

Michała spotkałem przypadkowo 2 tygodnie przed zaginięciem w drodze do pracy, chodziliśmy razem do podstawówki i l.o.,  jak zwykle usłyszałem od Niego dobre słowa, bo był szczerym spontanicznym, życzliwym i ciekawym człowiekiem, niestety było to nasze spotkanie ostatnie. Składam najszczersze kondolencje Mamie i Tacie Michała. Spoczywaj w spokoju Michał..........

                                                                                      

                                                                                                    kolega Andrzej

Michała spotkałem przypadkowo 2 tygodnie przed zaginięciem w drodze do pracy, chodziliśmy razem do podstawówki i l.o.,  jak zwykle usłyszałem od Niego dobre słowa, bo był szczerym spontanicznym, życzliwym i ciekawym człowiekiem, niestety było to nasze spotkanie ostatnie. Składam najszczersze kondolencje Mamie i Tacie Michała. Spoczywaj w spokoju Michał..........

                            ... rozwiń

Avatar
Gardoo / 25 marca 2015 o 13:14
0

Człowiek wyszedł posprzątać auto i nie wrócił, a auto stało pod domem. W takiej sytuacji zachowanie rodziców jest zupełnie naturalne. Razem mieszkają, jest ich dzieckiem bez względu na wiek, więc dzwonili, licząc, że w końcu odbierze i powie gdzie jest. To, że sprawdzono ile km przejechał jest także w tej sytuacji właściwe, bo przynajmniej wiadomo czy pojechał tylko na stację, czy gdzieś jeszcze.

Trzymam kciuki, aby wszystko dobrze się skończyło!

A czy Policja nie może namierzyć jego telefonu komórkowego po numerze gdzie ostatnio się logował do stacji bazowych BTS? W ten sposób można zawęzić teren poszukiwać do 50m w mieście. Podobno telefon można namierzyć nawet gdy jest wyłączony, ale dla nas to sci-fi.

A czy Policja nie może namierzyć jego telefonu komórkowego po numerze gdzie ostatnio się logował do stacji bazowych BTS? W ten sposób można zawęzić teren poszukiwać do 50m w mieście. Podobno telefon można namierzyć nawet gdy jest wyłączony, ale dla nas to sci-fi.

rozwiń
Avatar
Dillinger / 25 marca 2015 o 12:57
0

Znam Michała Święckiego, ostatni raz widziałem go parę lat temu. Trzeba powiedzieć szczerze, że lubił alkohol (przynajmniej kiedyś) i poszukiwania powinny pójść w tym kierunku - może spotkał kogoś "znajomego" i poszli gdzieś "balować" lub spotkał kogoś "znajomego" kto chciał od niego "pożyczyć" pieniądze na "balowanie", a on nie chciał dać i go gdzieś przetrzymują. Oby się odnalazł.

Avatar
ja / 24 marca 2015 o 10:24
0

Niestety opis rodziców o zaginionym zupełnie nie pasuje do tego, co sobą reprezentuje (reprezentował) w rzeczywistości. Przy ul. Ruckemana w jednym z wieżowców często jeździł windą (nie wiem do kogo), tłukł się, skakał. Któregoś razu wybiegł z windy na parterze i walił pięściami w skrzynki pocztowe.Pogoniłam go, a on wrzeszczał coś po "rusku?". Uważam (jestem pewna!), że osoba ta regularnie była pod wpływem środków odurzających. 

po co ten komentarz? jakie to ma znaczenie..litości :/ nie masz babo nic do napisania w sprawie, po co piszesz. gdyby tobie zaginął ktoś bliski, chciałabyś na forum czytać  jakieś farmazony na jego temat?? zaginął człowiek, syn, ukochana osoba...a pewna to możesz być tylko tego, że jutro będzie środa...

osobiście pamiętam Michała właśnie jako spokojnego człowieka. Mam nadzieję, że się odnajdzie cały i zdrowy. A Rodzicom bardzo współczuję tego, co  w tym momencie przeżywają

po co ten komentarz? jakie to ma znaczenie..litości :/ nie masz babo nic do napisania w sprawie, po co piszesz. gdyby tobie zaginął ktoś bliski, chciałabyś na forum czytać  jakieś farmazony na jego temat?? zaginął człowiek, syn, ukochana osoba...a pewna to możesz być tylko tego, że jutro będzie środa...

osobiście pamiętam Michała właśnie jako spokojnego człowieka. Mam nadzieję, że się odnajdzie cały i zdrowy. A Rodzicom bardzo współczuję tego, co  w tym momencie przeżywają

rozwiń
Avatar
lublinianka / 24 marca 2015 o 09:53
0

Niestety opis rodziców o zaginionym zupełnie nie pasuje do tego, co sobą reprezentuje (reprezentował) w rzeczywistości. Przy ul. Ruckemana w jednym z wieżowców często jeździł windą (nie wiem do kogo), tłukł się, skakał. Któregoś razu wybiegł z windy na parterze i walił pięściami w skrzynki pocztowe.Pogoniłam go, a on wrzeszczał coś po "rusku?". Uważam (jestem pewna!), że osoba ta regularnie była pod wpływem środków odurzających. 

Avatar
Anka / 23 marca 2015 o 22:28
0
Witam.Sprawdzi Pan w komputerze te fora internetowe.Skoro ktoś napisał ze go znajdzie być może Go znalazł.
Avatar
Kubaaa / 23 marca 2015 o 20:38
0

Moim zdaniem, ten Pan zdecysował się na wyjazd za granicę. Pewnie miał dość siedzenia w domu z rodzicami mam nadzieję, że za jakiś czas da znać, że wszystko u niego OK pracuje I sobie radzi. Miał sprzątać samochód a tego nie zrobił musiał robić w tym czasie coś innego może zakupy na wyjazd? albo z kimś się umówił na spotkanie?

Avatar
monika / 23 marca 2015 o 20:27
0

Człowiek wyszedł posprzątać auto i nie wrócił, a auto stało pod domem. W takiej sytuacji zachowanie rodziców jest zupełnie naturalne. Razem mieszkają, jest ich dzieckiem bez względu na wiek, więc dzwonili, licząc, że w końcu odbierze i powie gdzie jest. To, że sprawdzono ile km przejechał jest także w tej sytuacji właściwe, bo przynajmniej wiadomo czy pojechał tylko na stację, czy gdzieś jeszcze.

Trzymam kciuki, aby wszystko dobrze się skończyło!

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 3 0

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 0 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 2

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 27 20

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 10

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!