Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 marca 2018 r.
15:57

Gdzie powstaną nowe drogi w Lublinie? [mapa]

Autor: Zdjęcie autora z
0 213 A A

Nowy układ dróg w Lublinie będzie można oglądać od 21 marca w Wydziale Planowania Urzędu Miasta. Przebieg ulic, które dopiero mają powstać ma być zawarty w projekcie tzw. studium przestrzennego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W studium wytyczony będzie m.in. przebieg drogi zwanej nieraz południową obwodnicą Lublina, która ma biec z Węglina na Felin na tyłach Starego Gaju oraz w ciągu ul. Żeglarskiej.

Znajdziemy tu także nową trasę równoległą do ul. Bursztynowej, jak też budzącą kontrowersje drogę mającą być przedłużeniem ul. Smoluchowskiego.

>>> Przeczytaj także: Sklepy w Lublinie i woj. lubelskim otwarte w niedzielę. Lista otwartych sklepów

Mapa dróg

Więcej dróg, które mogą - chociaż wcale nie muszą - powstać w przyszłości w Lublinie można zobaczyć na załączonej mapie opublikowanej przez lubelską firmę GIS-EXPERT zajmującą się systemami informacji przestrzennej. 

Mapa w większej rozdzielczości jest dostępna TUTAJ.

Quiz: Jak dobrze znasz ulice Lublina? (2)

Jak dobrze znasz ulice Lublina? (2)

>>>

Kontakt z Działem Reklamy: http://www.dziennikwschodni.pl/reklama/

Komentarze 213

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 marca 2018 o 17:20
+1
"Czy napisałem młokosie wyraźnie, że nie mieszkam tam od 20 lat? A mieszkałem w innej części Czubów, do lasu jeździłem rowerem i chodziłem na spacery. Było to w czasach, kiedy osiedli na południe opd obecnej JP2 jeszcze nie było. Były tylko pola. Na nartach zjeżdżałem z tych górek. A ty w jakim wówczas byłeś wieku, "minus" 10 lat? Po drugie, dyrdymały wypisujesz o samochodach i nie rozumiesz zupełnie tego, co chciałem przekazać. Trasa Zielona wzdłuż lasu to zgroza. I wisi mi to ile czasu będą jechać do domu wieśniaki spod Kraśnika. To Lubelacy powinni decydować o tym, co się wyprawia w ich mieście.............. " zgroza jest to co ty tu wypisujesz, nie napisales nic konkretnego za tym, zeby trasy zielonej nie bylo, bo tego nie da sie uzasadnic. nie odniosles sie do zadnego argumentu, bo wiesz ze trasa zielona to podstawowa potrzeba inwestycyjna miasta, a ty jestesz zwyklym awanturnikiem
"Czy napisałem młokosie wyraźnie, że nie mieszkam tam od 20 lat? A mieszkałem w innej części Czubów, do lasu jeździłem rowerem i chodziłem na spacery. Było to w czasach, kiedy osiedli na południe opd obecnej JP2 jeszcze nie było. Były tylko pola. Na nartach zjeżdżałem z tych górek. A ty w jakim wówczas byłeś wieku, "minus" 10 lat? Po drugie, dyrdymały wypisujesz o samochodach i nie rozumiesz zupełnie tego, co chciałem przekazać. Trasa Zielona wzdłuż lasu to zgroza. I wisi mi to ile czasu będą jechać do domu wieśniaki spod Kraś... rozwiń
Avatar
pawel / 10 marca 2018 o 13:07
+1
ExCzuby napisał:
jarek napisał:
miedzy miastem i lasem są juz tory, droga w tym miejscu jest jak najbardziej wskazana ze względu wlasnie na bliskosc lasu ktory oczysci powietrze
Brawo, idealne rozumowanie. Teraz powietrze jest czyste, więc wygenerujmy sobie problem w postaci jego zanieczyszczenia, ponieważ oczyszczający je las jest blisko. Czy ty człowieku masz równo pod sufuitem??? ......... PS. Wychowałem się na Czubach, więc wiem dokładnie jak to tam wygląda, jaka była historia tego osiedla. Nie mieszkam tam od 20 lat, gdyby ktoś sygerował, że jestem pieniaczem z któregoś z tych bloków przy lesie.
  z tego co napisales i w jaki sposob to napisales wyraźnie widać, że jestes pieniaczem i to pewnie wlasnie pieniaczem z jednego z tych blokow przy lesie. jakbys nie wiedzial to uświadomię cie, że auta służa do jazdy i zanieczyszczają powietrze, a ludzie korzystają z nich do przemieszczania się nimi. Aut w naszym miescie jest coraz wiecej, są coraz wieksze korki np na jana pawla. im dluzej auta stoja w korku tym wiecej emitują zanieczyszczen. nowa droga pozwoli na zmniejszenie  tychze korkow nie tylko na jana pawla, ale i na krasnickiej, filaretow czy krochmalnej
  z tego co napisales i w jaki sposob to napisales wyraźnie widać, że jestes pieniaczem i to pewnie wlasnie pieniaczem z jednego z tych blokow przy lesie. jakbys nie wiedzial to uświadomię cie, że auta służa do jazdy i zanieczyszczają powietrze, a ludzie korzystają z nich do przemieszczania się nimi. Aut w naszym miescie jest coraz wiecej, są coraz wieksze korki np na jana pawla. im dluzej auta stoja w korku tym wiecej emitują zanieczyszczen. nowa droga pozwoli na zmniejszenie  tychze korkow nie tylko na jana pawla, ale i na ... rozwiń
Avatar
kkkk / 10 marca 2018 o 12:37
+1
Trasa Zielona od dawna byla w planach!  Najlepszym dowodem sa widoczne slupy betonowe pod  2 nitlkę wiaduktu !   To deweloperzy ktorzy tam budowali NIe informowali w wiuzailzacjach o to nabywcow mieszkan przy Bursztynowej !!1 Budowe trasy wstrzymano, a obecnie z dwujezdniowej na szczęście ograniczono do jednojezdniowej - ale moim zdaniem stoi za tym lobby deweloperow i co najmniej 2 waznych i wplywowych poltykow miejskich, dlugoletnich radnych obozow rządzacych (dziwnym trafem zawsze przy wladzy),  ktorzy maja tam mieszkania.
Avatar
Gość / 10 marca 2018 o 12:34
+1
TAK dla trasy przy lesie Stary Gaj! Problem jest. biorąc pod uwagę przyszłość i coraz bardziej zakorkowaną JP2 w godzinach szczytu (i będzie coraz gorzej bo ciągle powstają nowe osiedla aż po Selgros i dalej) to niestety trasa spod krochmalnej do Kraśnickiej wzdłuż lasu jest nieunikniona. Inaczej po prostu o 16 będzie się spod lkj do Selgrosa jechało godzinę. Już nie chodzi o autobusy, ale o fakt że osiedla przy jantarowej, kryształowej, koralowej, gęsiej, wroblej rosną teraz bardzo nie ma długość ale właśnie na grubość. Tam będzie mieszkało multum ludzi - takie dwa czechowy i to z małymi dziećmi (dowóz do szkół,, przedszkoli, na zajęcia). Jedna ulica dojazdowa do tak dużej sypialni miejskiej to dużo za mało. Do tego tranzyt z miasta na Kraśnik. Krasnicka to jeden wielki korek rano w stronę wz-ki. Poza tym to kierunek tylko jeden. Za kilka lat ci wszyscy nowi ludzie - mieszkańcy będą jeździli JP2 albo do filaretów i dalej w miasto albo do krochmalnej albo w diamentową czy nowy świat. To będzie kilka razy więcej samochodów jeśli nie kilkanaście razy. To bez nowej trasy pod lasem do Krochmalnej będzie masakra. Wyobraźcie sobie Czechów podłączony do miasta 2ma pasami jak tylko Elsnera? Masakra. Powrót do domu też masakra.
TAK dla trasy przy lesie Stary Gaj! Problem jest. biorąc pod uwagę przyszłość i coraz bardziej zakorkowaną JP2 w godzinach szczytu (i będzie coraz gorzej bo ciągle powstają nowe osiedla aż po Selgros i dalej) to niestety trasa spod krochmalnej do Kraśnickiej wzdłuż lasu jest nieunikniona. Inaczej po prostu o 16 będzie się spod lkj do Selgrosa jechało godzinę. Już nie chodzi o autobusy, ale o fakt że osiedla przy jantarowej, kryształowej, koralowej, gęsiej, wroblej rosną teraz bardzo nie ma długość ale właśnie na grubość. Tam będzie mieszkało... rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2018 o 10:32
+1
do wef3: nie masz racji. zaproponowany przebieg trasy być moze nie jest idealny(nie wiem, nie mam do konca wyrobionego zdania na ten temat), ale na pewno wskazane jest zeby droga zostala wybudowana blisko miasta a nawet przez obrzeza miasta. nie widze problemu z tym, że droga zostanie wchlonieta przez miasto jak jak wspomniana przez ciebie trasa wz. Dzieki trasie wz ktora kiedys miala byc tylko obwodnica dzisiaj mamy najwieksza droge w miescie. jesli miasto za jakis czas rozrosnie sie droga zostanie. zanim miasto rozrosnie sie minie kilkanascie lat, wtedy mozna wybudowac koeljna szose. po co budowac droge przez ktora trzeba bedzie nadkladac km, nie lepiej jechac krotszą trasą niż dluższa?
do wef3: nie masz racji. zaproponowany przebieg trasy być moze nie jest idealny(nie wiem, nie mam do konca wyrobionego zdania na ten temat), ale na pewno wskazane jest zeby droga zostala wybudowana blisko miasta a nawet przez obrzeza miasta. nie widze problemu z tym, że droga zostanie wchlonieta przez miasto jak jak wspomniana przez ciebie trasa wz. Dzieki trasie wz ktora kiedys miala byc tylko obwodnica dzisiaj mamy najwieksza droge w miescie. jesli miasto za jakis czas rozrosnie sie droga zostanie. zanim miasto rozrosnie sie minie kilkanas... rozwiń
Avatar
on / 10 marca 2018 o 09:39
+1
NORMALNE!.
Avatar
mieszkaniec Stasina / 9 marca 2018 o 18:57
+1
Nie ma szans na obwodnicę w tym planowanym przebiegu. Jak liczą na kasę unijną to bedą musieli liczyć się ze zdaniem instytucji unijnych. A my mieszkańcy Stasina i gminy Konopnica mamy doświadczenie w blokowaniu chorych pomysłów (patrz historia planowania obwodnicy w gminie Konopnica).  Protesty do unii już się piszą ...
Avatar
szkoda zwierząt / 9 marca 2018 o 18:20
+1
A ja niedalej jak wczoraj na terenie planowanej obwodnicy widziałem chronione gatunki płazów: - Salamandra plamista (Salamandra salamandra) - Traszki (Triturus) - wszystkie gatunki - Kumaki (Bombina) - wszystkie gatunki - Grzebiuszka ziemna (Pelobates fuscus) - Ropuchy (Bufo) - wszystkie gatunki - Rzekotka drzewna (Hyla arborea) - Żaby (Rana) - wszystkie gatunki (żaba jeziorkowa (Rana lessonae), żaba wodna (Rana esculenta) i żaba œmieszka (Rana ridibunda) tylko w okresie od 1 marca do 31 maja). myślę, że ta droga tam nie powstanie ...
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 17:52
+1
Większość jest sensowna, ale widać na mapie ja bardzo to przedłużenie Smoluchowskiego jest idiotyczne. Blisko jest przedłużenie Diamentowej, które i tak będzie robione więc po co takim kosztem dubluje się prawie tę samą trasę?
Avatar
adam / 1 czerwca 2018 o 14:11
0
aaa napisał:
ulica Jana Pawła ma duży zapas pod nowy pas ruchu w każdą ze stron. Wystarczy pomyśleć i dobudować je, bu mieć rozwiązany problem korków na długi lata. Wystarczy pomyśleć, no ale to niektórych boli ...
Dodatkowo cały ruch w tym obszarze miasta pomoże rozładować budowa Trasy Zielonej wzdłuż torów. Trasa planowana od kilkudziesięciu lat! Dlaczego z niej miasto się wycofuje na rzecz tzw obwodnicy południowej? Drogi planowanej po drugiej stronie Starego Lasu, z wjazdem przy lesie konopnickim. Już to widzę jak mieszkańcy rejonu ul. Gęsiej będą jechać 6 km na kierunek Kraśnik, by dojechać na Felin! Głupota. Zgadzam się, trzeba budować, ale z głową i wizją a nie bezsensu!!!
 słusznie
 słusznie rozwiń
Avatar
adam / 1 czerwca 2018 o 14:11
0
aaa napisał:
ulica Jana Pawła ma duży zapas pod nowy pas ruchu w każdą ze stron. Wystarczy pomyśleć i dobudować je, bu mieć rozwiązany problem korków na długi lata. Wystarczy pomyśleć, no ale to niektórych boli ...
Dodatkowo cały ruch w tym obszarze miasta pomoże rozładować budowa Trasy Zielonej wzdłuż torów. Trasa planowana od kilkudziesięciu lat! Dlaczego z niej miasto się wycofuje na rzecz tzw obwodnicy południowej? Drogi planowanej po drugiej stronie Starego Lasu, z wjazdem przy lesie konopnickim. Już to widzę jak mieszkańcy rejonu ul. Gęsiej będą jechać 6 km na kierunek Kraśnik, by dojechać na Felin! Głupota. Zgadzam się, trzeba budować, ale z głową i wizją a nie bezsensu!!!
 słusznie
 słusznie rozwiń
Avatar
pytam / 31 maja 2018 o 22:05
0
A ja zapytam do jakiego koncernu medialnego należy Dziennik Wschodni? Czy nie przypadkiem do niemieckiej spółki .... proszę o odpowiedż administratora. Odpowiedż by tłumaczyła politykę odnośnie dopuszczania ludzkich wypowiedzi .... ???
Avatar
precz / 31 maja 2018 o 13:49
0
precz z tą obwodnicą
Avatar
1 / 30 maja 2018 o 08:09
0
[quote]Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Molestiae quaerat pariatur aspernatur suscipit eos rem quidem expedita soluta voluptatem. Numquam expedita assumenda quidem rerum, architecto libero ab voluptate officia eveniet harum ullam veritatis accusantium in voluptatum qui fugiat, facilis perspiciatis, velit iste! Omnis vitae, ducimus ad ratione tenetur corporis est? Magnam facere minus repellat, illo optio voluptatum commodi esse praesentium voluptatem quod quaerat saepe beatae ducimus, fuga dolores, iusto dicta rerum culpa temporibus architecto nemo unde! Minus reprehenderit atque saepe tenetur molestiae delectus quo, ex accusamus corrupti consectetur ut, blanditiis rem. Illo reiciendis nam at dolore, aperiam nemo sequi asperiores inventore nesciunt hic omnis optio. Ipsum sint iusto, suscipit maxime, dolores a, possimus sed molestias eligendi excepturi quasi similique dolor nemo autem non consectetur architecto iste officia cupiditate nostrum? Culpa vitae dignissimos ducimus enim nulla officiis, vel consequuntur fugit sint beatae asperiores minima excepturi, ipsa sit. Aliquid, ad, assumenda consequuntur labore sed nobis facere dolorum, sit iure eaque rerum. Suscipit neque blanditiis ducimus aliquid quisquam delectus ipsam eligendi quibusdam sint explicabo, rerum, alias deleniti maiores eos officia voluptatem veniam. Nesciunt, in debitis, sint fugit, aliquam odio quibusdam temporibus suscipit voluptatum at aliquid? Vel minima reprehenderit est magni alias quo dignissimos adipisci, pariatur inventore fugiat natus distinctio amet debitis quidem maiores saepe corrupti sint magnam architecto. Voluptatibus ratione illum obcaecati sapiente animi beatae incidunt, qui deleniti est blanditiis iusto, voluptatem culpa corporis reiciendis vitae labore facere numquam iure alias, asperiores eos, molestiae quas consequatur quaerat! Provident in quam culpa dolores nemo aspernatur voluptatibus itaque praesentium quisquam vitae quod autem, optio incidunt laboriosam iure eos fuga ex quos dolor minus facilis expedita placeat. Consequuntur dignissimos rerum nostrum architecto, nobis ut unde voluptatum voluptas, nesciunt praesentium ducimus. Officiis delectus, nobis dolorem suscipit sequi eius impedit odio itaque! Temporibus dignissimos asperiores similique vero, sit esse quos quasi cum? Explicabo itaque, non harum velit? Quibusdam hic non sequi magni reiciendis ex quae soluta ipsa amet dolore facere nisi, iste libero at placeat, explicabo quod iusto harum eius consequatur incidunt. Nesciunt sapiente labore velit asperiores ab culpa fugit accusantium sunt assumenda repellat nisi cumque earum vel non hic harum, facilis obcaecati vero impedit minus necessitatibus adipisci veniam? Alias enim eos dolorum corrupti culpa aut velit, ea mollitia. Vitae molestias amet possimus quasi aliquam nisi voluptates, saepe libero? Laborum assumenda saepe doloribus expedita facere sequi animi fugit iure aut labore? Nemo sequi ex debitis. Voluptatibus rem qui dolore eveniet accusamus nesciunt voluptates ipsam, doloremque quod modi tempore rerum, velit sunt placeat! Sequi quaerat iusto eos debitis, rem cupiditate non atque architecto, ducimus? Voluptates neque temporibus aut ipsum magni unde laboriosam aspernatur doloremque esse mollitia aperiam consectetur eaque adipisci tempora sequi, sunt, minus quia non veritatis? Aspernatur quisquam repellendus expedita? Consequatur quidem atque, aliquid unde numquam illo voluptatum obcaecati error, cumque voluptatibus, dolor perferendis, laboriosam dolorum. Voluptatum magnam laudantium, reprehenderit molestiae doloremque labore dolorum ea esse earum asperiores quasi dolorem, at consequuntur adipisci eos, cumque dolore! Natus consequuntur deleniti quae nam ab iusto aliquid, est quasi, voluptates vitae officiis porro ipsa delectus quam eum illo perspiciatis aliquam doloremque laborum dolore soluta autem omnis nisi voluptatem repellendus. A consequuntur expedita vero dolores? Illo totam culpa rem cum, asperiores minus necessitatibus rerum quae velit quaerat qui voluptate vitae quasi doloribus unde doloremque accusantium, officiis laboriosam, ratione maxime eos! Error amet dolore molestiae, quae consequatur delectus necessitatibus, placeat tenetur non impedit molestias! Nobis consectetur exercitationem omnis eaque ratione asperiores illo ducimus veritatis minus assumenda officiis laborum suscipit, aut, quo iusto debitis placeat excepturi maxime consequatur fuga. Dolore distinctio, saepe vitae expedita delectus amet voluptatem, consectetur modi deserunt nemo perferendis ducimus. Neque quos eveniet nisi veniam corrupti assumenda quam eum nostrum porro, esse omnis iure aperiam vel ab, debitis dolor doloribus, praesentium adipisci deleniti nesciunt! Adipisci odit placeat eum, iusto commodi officia libero veritatis! Illum repudiandae ab perspiciatis, debitis, cupiditate animi doloribus delectus ipsum repellat aspernatur fuga, earum sed provident ex corrupti velit id saepe tempore voluptas repellendus est! Itaque nam cumque dolores ab minus autem impedit facere. Ad corrupti esse dignissimos tenetur, rerum eligendi similique tempore nam rem facilis officia enim veritatis molestias pariatur repudiandae consequuntur aperiam adipisci, ab, nisi, impedit quis. Enim architecto ipsa fugiat quas maiores, exercitationem officiis harum ipsum laborum quia similique esse iure nesciunt nulla accusamus cumque veniam hic, repellat unde perspiciatis quam nostrum ratione. Repellendus sapiente corporis dolorum aperiam necessitatibus fugit quibusdam, voluptatibus deserunt, cumque cupiditate dolores placeat aut harum dignissimos repellat accusantium temporibus ex et consectetur! Repudiandae enim adipisci iure et sed expedita ullam blanditiis vitae doloribus unde deleniti commodi dolore facilis, iste a quisquam sequi? Fuga assumenda obcaecati, eum impedit magnam atque recusandae consectetur velit sunt vitae dolores cumque consequuntur repellendus eos, mollitia iusto magni sit, repellat accusantium! Enim laboriosam aliquid sapiente quae, laborum assumenda, quis distinctio fuga dolor consequuntur quisquam aspernatur architecto, quia ipsum omnis molestias rerum? Expedita, dolore, voluptas inventore cupiditate vel odit corporis incidunt facilis quibusdam iusto obcaecati? Odit sequi quas natus minima, recusandae molestias nostrum expedita odio maxime quae impedit ducimus dolore quidem facere. Deleniti mollitia minus quos, reiciendis distinctio tempore quia officia itaque corrupti dolores, voluptate totam nobis? Velit, cupiditate, aspernatur! Aspernatur nam itaque perferendis exercitationem deserunt non molestiae dicta natus. Illo at aperiam quae voluptatem corporis architecto illum, consectetur id! Dolorum nulla in, mollitia ab, modi pariatur esse autem qui voluptatem. Voluptate eveniet tenetur fugit perferendis fugiat est temporibus voluptatibus, dolore quas iure assumenda eum doloremque deserunt incidunt aut, minus at repudiandae, necessitatibus nobis, vel animi non porro architecto.
[quote]Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Molestiae quaerat pariatur aspernatur suscipit eos rem quidem expedita soluta voluptatem. Numquam expedita assumenda quidem rerum, architecto libero ab voluptate officia eveniet harum ullam veritatis accusantium in voluptatum qui fugiat, facilis perspiciatis, velit iste! Omnis vitae, ducimus ad ratione tenetur corporis est? Magnam facere minus repellat, illo optio voluptatum commodi esse praesentium voluptatem quod quaerat saepe beatae ducimus, fuga dolores, iusto dicta rerum c... rozwiń
Avatar
aneta / 29 maja 2018 o 08:21
0
adam napisał:
Stanowcze NIE dla tej obwodnicy w planowanym przebiegu, niszczącym Stary Gaj i odcinającą Lublin od zalewu!
 popieram
Avatar
adam / 27 maja 2018 o 13:55
0
Stanowcze NIE dla tej obwodnicy w planowanym przebiegu, niszczącym Stary Gaj i odcinającą Lublin od zalewu!
Avatar
do małpy / 26 maja 2018 o 01:08
0
W sumie masz rację tylko w tym przypadku dokładnie jak w Twej wypowiedzi, tylko zamiast biedronki, znienacka chcą wybodować POŁUDNIOWĄ OBWODNICĘ. W przeważającej swej długości ma ona przebiegać przez tereny zielone, wzdłuż Starego Gaj, wzdłuż zalewu zemborzyckiego, przez pola uprawne Stasina i Zemborzyc. Gdzie tu widzisz miasto? 
Avatar
małpa / 25 maja 2018 o 11:30
0
Ludzie, mieszkacie w mieście. W mieście są bloki, drogi i galerie handlowe. Jak Wam się nie podoba to się przenieście na wieś - tak jak ja ( tylko, ze na wsi też nie jest sielsko - a to śmierdzi z chlewika sąsiada, a to koszą i piłuja hałasując, a to kleszcze i pszczoły, a to znienacka biedronke wybudują...).
Avatar
nie dla obwodnicy w tym miejscu / 25 maja 2018 o 09:13
0
To jakiś obłęd gościa ze Świdnika, mówi o obwodnicy, że obwodnicą nie będzie, w wyborach startuje jako kandydat niezależny (własny komitet) będąc przewodniczącym regionalnym Platformy. Albo kłopoty ze zdecydowaniem się albo ktoś tu kogoś chce okłamać ...
Avatar
ania / 25 maja 2018 o 05:42
0
Ano wiemy dobrze kto mieszka w Świdniku a betonuje nam Lublin. Nie ma zgody na tą poronioną Południową Obwodnicę, na zniszczenie Starego Gaju, na odcięcie Lublina od zalewu, na zabudowanie przez dewelopera Górek Czechowskich ... Nie ma na to zgody mieszkańców!!!
Zobacz wszystkie komentarze 213

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 0 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 0 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 7 6

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 4

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 33 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!