Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 czerwca 2017 r.
20:19

Gdzie się urodzili mieszkańcy Lublina? Najwięcej osób pochodzi z tych miast

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 60 A A
Lublin
Lublin

Ponad 60 proc. mieszkańców Lublina urodziło się właśnie w tym mieście. A pozostali? W Kocku, Seulu, Szczecinie, Teheranie... Więcej jest w Lublinie mieszkańców urodzonych w Nowym Jorku niż tych z Ciecierzyna, a Łuszczów przegrywa z Moskwą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dla blisko 204 tys. mieszkańców Lublin jest równocześnie miejscem urodzenia. Takie dane opublikował serwis Biqdata w oparciu o bazę PESEL, czyli Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności. Nietrudno jest też spotkać osoby, które urodziły się w jednej z nieodległych od Lublina miejscowości.

Dużym „dostawcą mieszkańców” jest Świdnik. Jak podaje wspomniany serwis przyszło tu na świat 4 620 osób lublinian. Powody są różne: tutejsza porodówka cieszy się dobrą opinią wśród pań, ale nie brak też osób, które kilkadziesiąt lat temu musiały się urodzić właśnie tu, bo obowiązywała rejonizacja, a jedna z lubelskich porodówek była w remoncie.

Idąc dalej tym lokalnym tropem dowiadujemy się, że 2854 mieszkańców Lublin zawdzięcza Lubartowowi, 2336 Puławom, 2220 rodziło się w Chełmie, 1752 w Hrubieszowie, 1634 w Tomaszowie Lubelskim, 267 w Łęcznej, a 141 w Jastkowie.

Są też w Lublinie osoby, które przyszły na świat w dalszych zakątkach Polski. Tu dominują urodzeni w Warszawie, mamy ich 1799. Wśród miast wojewódzkich drugie miejsce zajmuje tu Wrocław (500 osób), dalej jest Kraków (394) i Szczecin (378), a daleko na końcu są Katowice (132 osoby) i Opole, którym zawdzięczamy zaledwie 72 mieszkańców.

O wiele więcej niż osób urodzonych w Katowicach mamy tych, którzy przyszli na świat we Lwowie (197 mieszkańców). W Wilnie rodziło się 103 obecnych mieszkańców Lublina, z Kowla mamy 109.

Spójrzmy jeszcze dalej. Dla 443 mieszkańców Lublina miejscem urodzenia był Londyn, dla 94 Rzym, 71 osób przyszło na świat w Edynburgu, 68 w Dublinie, 66 w Nowym Jorku, 35 w Madrycie, 21 w Moskwie, po 5 w Belfaście, Rydze i Teheranie, po 4 w Seulu i Oslo, 3 w Kaiurze, 2 osoby urodziły się w Sao Paulo i również 2 w Pekinie. Lista jest o wiele dłuższa i obejmuje zarówno miasta w Afryce jak też malutkie wysepki na środku oceanu.

Oczywiście na całym świecie można by też pewnie znaleźć ludzi urodzonych w Lublinie. W Polsce najłatwiej ich szukać w Warszawie (13 534 osoby), Krakowie (1621 osób) i Gdańsku (910).

Czytaj więcej o:

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 11:18
0
O faktycznie jest się czym chwalić... korupcja, nepotyzm. krewni i znajomi króliczka... wszystko w tym mieście działa na tej zasadzie, czyli dokładnie tak jak w małym miasteczku czy na wsi... żadnej różnicy... a kto nie ma znajomości ten jest j..ny w d... Lublin=wiocha
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 21:49
0
W Teheranie? To kupić im wilczy bilet powrotny.
Avatar
Opat / 17 czerwca 2017 o 15:38
0
Marek napisał:
undefined napisał:
A ilu zamiejscowych bez meldunku mieszka na lubelskich osiedlach. Wystarczy się przejść i poczytać tablice rejestracyjne samochodów zaparkowanych na lubelskich ulicach.
Można mieć tymczasowy. Sam tak miałem kilka lat, pracowałem i mieszkałem w Lublinie, tu rozliczałem PIT, samochód zarejestrowany po staremu bo nie było kiedy pojechać i przerejestrować...
 Zameldowanie to czysta fikcja. 3/4 ludzi nie mieszka w miejscu stałego zameldowania.
 Zameldowanie to czysta fikcja. 3/4 ludzi nie mieszka w miejscu stałego zameldowania. rozwiń
Avatar
Opat / 17 czerwca 2017 o 15:35
0
Mieszkaniec Ciecierzyna napisał:
Tak a  propo ,,wiochy'  to jestem mieszkańcem Ciecierzyna a urodziłem sie w Lublinie i do prawdy  dzielenie ludzi na ,,lepszych bo z miasta" i ,,gorszych bo pochodzących ze wsi " nie mam sensu , zapeniam Ciebie , że  tutaj możesz spotkać  ludzi , którzy mają wyższy status społeczny czy to że względu na wyższe wykształcenie  lub po prostu status ekonomiczny  niż osoby mieszkające w takich dzielnicach ja Stare Bronowice, Bronowice. Majdanek lub  Tatary, lub niektóre ulice w Centrum  (np ul.   Lubartowska lub  ul. Niecała), ponadto z kulturą osobista u Osób mieszkajacych w mieście też jest różnie. Oprócz tego w ostatnim czasie na tą ,,wiochę"  przeprowadziło się trochę osób , chyba z Lublina jeśli  się nie mylę.
Wielkomiejskim wielkopaństwem próbują błyszczeć zakompleksione pseudo-wykształciuchy, które wielkie miasto zobaczyły dopiero na studiach i chcąc się poczuć nowocześnie (w ich rozumieniu) sięgnęły po kluby techno, gazeto-wybiórcze przekonania i teraz wylewają swoje żale na swoje własne pochodzenie. Najczęściej chłopskie. To jest tak, jak żaba błota się wypiera.
Wielkomiejskim wielkopaństwem próbują błyszczeć zakompleksione pseudo-wykształciuchy, które wielkie miasto zobaczyły dopiero na studiach i chcąc się poczuć nowocześnie (w ich rozumieniu) sięgnęły po kluby techno, gazeto-wybiórcze przekonania i teraz wylewają swoje żale na swoje własne pochodzenie. Najczęściej chłopskie. To jest tak, jak żaba błota się wypiera. rozwiń
Avatar
Opat / 17 czerwca 2017 o 15:29
0
ja napisał:
te dane mówią co najwyżej o tym, jak funkcjonuje służba zdrowia. pesel ma dane o miejscu zameldowania nie tylko delikwenta, ale też jego rodziny. i te są znacznie ciekawsze. obecni mieszkańcy lublina to w większości element napływowy co najwyżej w 3 pokoleniu. niestety przywlekli ze sobą typowo wiejską, zaściankową mentalność. fachowcy mówią o tym ruralizacja miasta. to z tego powodu w lublinie wszystko idzie tak ciężko.
taka wypowiedź świadczy o nienawiści do ludzi ze wsi. a w czym "wieśniaki" są gorsze od mieszczuchów? i cóż takiego jest w tych wielkich miastach, że ich mentalność taka niby lepsza? tak się akurat składa, że nawet większa świadomość narodowa jest dziś właśnie na wsiach i w małych miasteczkach niż w wielkich miastach. wsi i małych miast boją się tylko pedały i kosmopolity, czym wcale nie jestem tym za***ony. tam dewiantów się tępi. poza tym duże miasta to tylko beton, asfalt, spaliny i supermarkety. też mi życie.
taka wypowiedź świadczy o nienawiści do ludzi ze wsi. a w czym "wieśniaki" są gorsze od mieszczuchów? i cóż takiego jest w tych wielkich miastach, że ich mentalność taka niby lepsza? tak się akurat składa, że nawet większa świadomość narodowa jest dziś właśnie na wsiach i w małych miasteczkach niż w wielkich miastach. wsi i małych miast boją się tylko pedały i kosmopolity, czym wcale nie jestem tym za***ony. tam dewiantów się tępi. poza tym duże miasta to tylko beton, asfalt, spaliny i supermarkety. też mi życie. rozwiń
Avatar
ja / 16 czerwca 2017 o 21:14
0
Te dane mówią co najwyżej o tym, jak funkcjonuje służba zdrowia. PESEL ma dane o miejscu zameldowania nie tylko delikwenta, ale też jego rodziny. I te są znacznie ciekawsze. Obecni mieszkańcy Lublina to w większości element napływowy co najwyżej w 3 pokoleniu. Niestety przywlekli ze sobą typowo wiejską, zaściankową mentalność. Fachowcy mówią o tym ruralizacja miasta. To z tego powodu w Lublinie wszystko idzie tak ciężko.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 16:49
0
To, że ponad 60% mieszkańców Lublina urodziło się właśnie w tym mieście nie oznacza jeszcze, że są rodowitymi lublinianami. Jak Arab, Hindus czy inny Afroeuropejczyk urodzi się w Holandii czy Wielkiej Brytanii to nie staje się automatycznie Holendrem czy Anglikiem jest tylko co najwyżej obywatelem Holandii, Wielkiej Brytanii. To samo te, że 60%. Większość z nich to lublinianie w 2, 3, 4 pokoleniu. Także na miejscu "rodowitych lublinian" tak bym się nie cieszył.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 22:34
0
mieszkam obecnie w Rzeszowie a też urodziłem się w Lublinie w 1969 roku - pozdrawiam najserdeczniej ;) Dariusz Pawłowski
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 14:27
0
Lublin jest Otwarty, Zdrowy i Smaczny. Pełen bogobojnych death-metalowców, muzykówl, tradycji i rojalistów. Mieszkańcy są przyjaźni, pokojowi, studenci chętnie przestrzegają prawa. Światła są skonfigurowane w nagrodę pod pieszych i rowerzystów. Pogoda oraz Kultura to ulubione tematy. Są pizze, są kebaby, są cebularze.
Avatar
Z Ciecierzyna / 12 czerwca 2017 o 14:01
0
Mieszkaniec Ciecierzyna napisał:
Tak a  propo ,,wiochy'  to mieszkam  Ciecierzynie a urodziłem sie w Lublinie i do prawdy  dzielenie ludzi na ,,lepszych bo z miasta" i ,,gorszych bo pochodzących ze wsi " nie mam sensu , zapewniam Ciebie, że  tutaj możesz spotkać  ludzi , którzy mają wyższy status społeczny czy to że względu na wyższe wykształcenie  lub po prostu status ekonomiczny  niż osoby mieszkające w takich dzielnicach jak:  Stare Bronowice, Bronowice, Majdanek lub  Tatary, lub niektóre ulice w Centrum  (np ul.   Lubartowska lub  ul. Niecała), ponadto z kulturą osobistą u Osób mieszkajacych w mieście też jest różnie. Oprócz tego w ostatnim czasie na tę ,,wiochę"  przeprowadziło się trochę osób , chyba z Lublina jeśli  się nie mylę.
 
  rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 11:18
0
O faktycznie jest się czym chwalić... korupcja, nepotyzm. krewni i znajomi króliczka... wszystko w tym mieście działa na tej zasadzie, czyli dokładnie tak jak w małym miasteczku czy na wsi... żadnej różnicy... a kto nie ma znajomości ten jest j..ny w d... Lublin=wiocha
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 21:49
0
W Teheranie? To kupić im wilczy bilet powrotny.
Avatar
Opat / 17 czerwca 2017 o 15:38
0
Marek napisał:
undefined napisał:
A ilu zamiejscowych bez meldunku mieszka na lubelskich osiedlach. Wystarczy się przejść i poczytać tablice rejestracyjne samochodów zaparkowanych na lubelskich ulicach.
Można mieć tymczasowy. Sam tak miałem kilka lat, pracowałem i mieszkałem w Lublinie, tu rozliczałem PIT, samochód zarejestrowany po staremu bo nie było kiedy pojechać i przerejestrować...
 Zameldowanie to czysta fikcja. 3/4 ludzi nie mieszka w miejscu stałego zameldowania.
 Zameldowanie to czysta fikcja. 3/4 ludzi nie mieszka w miejscu stałego zameldowania. rozwiń
Avatar
Opat / 17 czerwca 2017 o 15:35
0
Mieszkaniec Ciecierzyna napisał:
Tak a  propo ,,wiochy'  to jestem mieszkańcem Ciecierzyna a urodziłem sie w Lublinie i do prawdy  dzielenie ludzi na ,,lepszych bo z miasta" i ,,gorszych bo pochodzących ze wsi " nie mam sensu , zapeniam Ciebie , że  tutaj możesz spotkać  ludzi , którzy mają wyższy status społeczny czy to że względu na wyższe wykształcenie  lub po prostu status ekonomiczny  niż osoby mieszkające w takich dzielnicach ja Stare Bronowice, Bronowice. Majdanek lub  Tatary, lub niektóre ulice w Centrum  (np ul.   Lubartowska lub  ul. Niecała), ponadto z kulturą osobista u Osób mieszkajacych w mieście też jest różnie. Oprócz tego w ostatnim czasie na tą ,,wiochę"  przeprowadziło się trochę osób , chyba z Lublina jeśli  się nie mylę.
Wielkomiejskim wielkopaństwem próbują błyszczeć zakompleksione pseudo-wykształciuchy, które wielkie miasto zobaczyły dopiero na studiach i chcąc się poczuć nowocześnie (w ich rozumieniu) sięgnęły po kluby techno, gazeto-wybiórcze przekonania i teraz wylewają swoje żale na swoje własne pochodzenie. Najczęściej chłopskie. To jest tak, jak żaba błota się wypiera.
Wielkomiejskim wielkopaństwem próbują błyszczeć zakompleksione pseudo-wykształciuchy, które wielkie miasto zobaczyły dopiero na studiach i chcąc się poczuć nowocześnie (w ich rozumieniu) sięgnęły po kluby techno, gazeto-wybiórcze przekonania i teraz wylewają swoje żale na swoje własne pochodzenie. Najczęściej chłopskie. To jest tak, jak żaba błota się wypiera. rozwiń
Avatar
Opat / 17 czerwca 2017 o 15:29
0
ja napisał:
te dane mówią co najwyżej o tym, jak funkcjonuje służba zdrowia. pesel ma dane o miejscu zameldowania nie tylko delikwenta, ale też jego rodziny. i te są znacznie ciekawsze. obecni mieszkańcy lublina to w większości element napływowy co najwyżej w 3 pokoleniu. niestety przywlekli ze sobą typowo wiejską, zaściankową mentalność. fachowcy mówią o tym ruralizacja miasta. to z tego powodu w lublinie wszystko idzie tak ciężko.
taka wypowiedź świadczy o nienawiści do ludzi ze wsi. a w czym "wieśniaki" są gorsze od mieszczuchów? i cóż takiego jest w tych wielkich miastach, że ich mentalność taka niby lepsza? tak się akurat składa, że nawet większa świadomość narodowa jest dziś właśnie na wsiach i w małych miasteczkach niż w wielkich miastach. wsi i małych miast boją się tylko pedały i kosmopolity, czym wcale nie jestem tym za***ony. tam dewiantów się tępi. poza tym duże miasta to tylko beton, asfalt, spaliny i supermarkety. też mi życie.
taka wypowiedź świadczy o nienawiści do ludzi ze wsi. a w czym "wieśniaki" są gorsze od mieszczuchów? i cóż takiego jest w tych wielkich miastach, że ich mentalność taka niby lepsza? tak się akurat składa, że nawet większa świadomość narodowa jest dziś właśnie na wsiach i w małych miasteczkach niż w wielkich miastach. wsi i małych miast boją się tylko pedały i kosmopolity, czym wcale nie jestem tym za***ony. tam dewiantów się tępi. poza tym duże miasta to tylko beton, asfalt, spaliny i supermarkety. też mi życie. rozwiń
Avatar
ja / 16 czerwca 2017 o 21:14
0
Te dane mówią co najwyżej o tym, jak funkcjonuje służba zdrowia. PESEL ma dane o miejscu zameldowania nie tylko delikwenta, ale też jego rodziny. I te są znacznie ciekawsze. Obecni mieszkańcy Lublina to w większości element napływowy co najwyżej w 3 pokoleniu. Niestety przywlekli ze sobą typowo wiejską, zaściankową mentalność. Fachowcy mówią o tym ruralizacja miasta. To z tego powodu w Lublinie wszystko idzie tak ciężko.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 16:49
0
To, że ponad 60% mieszkańców Lublina urodziło się właśnie w tym mieście nie oznacza jeszcze, że są rodowitymi lublinianami. Jak Arab, Hindus czy inny Afroeuropejczyk urodzi się w Holandii czy Wielkiej Brytanii to nie staje się automatycznie Holendrem czy Anglikiem jest tylko co najwyżej obywatelem Holandii, Wielkiej Brytanii. To samo te, że 60%. Większość z nich to lublinianie w 2, 3, 4 pokoleniu. Także na miejscu "rodowitych lublinian" tak bym się nie cieszył.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 22:34
0
mieszkam obecnie w Rzeszowie a też urodziłem się w Lublinie w 1969 roku - pozdrawiam najserdeczniej ;) Dariusz Pawłowski
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 14:27
0
Lublin jest Otwarty, Zdrowy i Smaczny. Pełen bogobojnych death-metalowców, muzykówl, tradycji i rojalistów. Mieszkańcy są przyjaźni, pokojowi, studenci chętnie przestrzegają prawa. Światła są skonfigurowane w nagrodę pod pieszych i rowerzystów. Pogoda oraz Kultura to ulubione tematy. Są pizze, są kebaby, są cebularze.
Avatar
Z Ciecierzyna / 12 czerwca 2017 o 14:01
0
Mieszkaniec Ciecierzyna napisał:
Tak a  propo ,,wiochy'  to mieszkam  Ciecierzynie a urodziłem sie w Lublinie i do prawdy  dzielenie ludzi na ,,lepszych bo z miasta" i ,,gorszych bo pochodzących ze wsi " nie mam sensu , zapewniam Ciebie, że  tutaj możesz spotkać  ludzi , którzy mają wyższy status społeczny czy to że względu na wyższe wykształcenie  lub po prostu status ekonomiczny  niż osoby mieszkające w takich dzielnicach jak:  Stare Bronowice, Bronowice, Majdanek lub  Tatary, lub niektóre ulice w Centrum  (np ul.   Lubartowska lub  ul. Niecała), ponadto z kulturą osobistą u Osób mieszkajacych w mieście też jest różnie. Oprócz tego w ostatnim czasie na tę ,,wiochę"  przeprowadziło się trochę osób , chyba z Lublina jeśli  się nie mylę.
 
  rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 0 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 7 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 13 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 27 9

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 4

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 21

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.