Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 stycznia 2020 r.
8:11

Gęsta mgła utrudnia ruch w Lublinie, duże opóźnienia komunikacji miejskiej. Śliskie drogi, kierowcy pytają: gdzie są drogowcy?

Autor: Zdjęcie autora drs pab
43 34 A A

Z dużymi opóźnieniami kursują dzisiaj w Lublinie autobusy i trolejbusy – przyznaje Zarząd Transportu Miejskiego. Jako powód wskazuje gęstą mgłę i miejscowe oblodzenia dróg.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rozkład jazdy należy traktować dziś rano jako niezbyt zobowiązujący, przynajmniej na niektórych liniach. Na linii 160 niektóre pojazdy mają już godzinę opóźnienia względem rozkładu jazdy, na linii 155 nawet półtorej godziny, na linii 151 opóźnienia są z reguły półgodzinne. W tej sytuacji kierowcy nie mają nawet szans na trzymanie się rozkładu, jeżdżą z jednej pętli na drugą. W efekcie pojazd może się pojawić na przystanku wcześniej lub później niż wynika to z rozkładu. Przywrócenie regularnych kursów może zająć nawet kilka godzin.

Największym problemem komunikacji miejskiej jest dziś oszronienie przewodów zasilających trolejbusy. Osiadająca mgła zamarza na drutach i utrudnia trolejbusom pobór prądu z sieci. Część kierowców może sobie radzić korzystając z zasilania akumulatorowego lub z generatora prądu, jednak nie wszystkie pojazdy są tak wyposażone.

Docierają do nas kolejne sygnały o porannym paraliżu komunikacyjnym. Niektórzy pasażerowie z Tatar zamiast czekać na opóźnione autobusy na piechotę wędrowali aż do Parku Bronowice. – Od 6.30 do 7.25 byłam w drodze do pracy – narzeka nasza Czytelniczka.

Śliskie drogi, gdzie są drogowcy?

Lubelscy kierowcy zwracają uwagę na oblodzenie na drogach. – Pracuję od rana i jest bardzo ślisko. Nie widziałem jeszcze na ulicach żadnej piaskarki – mówi Wiesław, lubelski taksówkarz.

– Ślizgawica nawet na głównych ulicach w Lublinie. Przejechałem już trochę dzisiaj kilometrów i ani jednej solarki nie widzialem – dodaje Adam, nasz Czytelnik.

e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
płatek / 17 stycznia 2020 o 08:52
+12
Rany Boskie!Apokalipsa.Dwa stopnie mrozu,a MPK i taksówkarz nie są w stanie jeżdzić.Strach wyjść z domu normalnie.
Avatar
Kierowca bombowca / 17 stycznia 2020 o 08:30
+9
Wjeżdzałem od strony Lubartowa i skręcałem w związkową. Zdziwiłem się że na głównej drodze a jeszcze na skrzyżowaniu jest lód! Czemu nie posypane?!
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 08:19
+8
Przecież meteorolodzy ogłosili że zimy nie będzie. Więc w czym problem? Solarki mają ferie :D
Avatar
OLO / 17 stycznia 2020 o 08:39
+7
.... ślisko to było..... tylko z dobrymi oponami i jadąc ostrożniej jest całkiem bezpiecznie. No i jak ktoś ma słaby wzrok to w taką mgłę powinien zostawić samochód. (PS. wczoraj były takie prognozy cytuję.... BĘDZIE MGŁA !!!!!!!!!! I BĘDZIE ŚLISKO.
Avatar
Bzdury piszesz. / 17 stycznia 2020 o 09:24
+6
Wystarczyło zmienić opony na zimowe i obejrzeć wczorajszą pogodę. Jesli ktos pisze,  że było tragicznie ślisko to świadczy tylko O jego (slabych) umiejętnościach tym bardziej jak jechał na nowych oponach i 40km/h.
 Jak byś jechał na zimowych oponach i wjechał na oblodzone skrzyżowanie przy prędkości 40km/h z zamiarem skrętu np w prawo to zatrzymałbyś się zapewne na słupie.  Tragicznie ślisko nie było dziś, ale mega niebezpiecznie jeśli lód jest nawet na takich skrzyżowaniach jak  Spółdzielczości / Związkowa
Avatar
kk / 17 stycznia 2020 o 10:56
+5
 Coś cytowanie się posypało w powyższym więc wklejam swój komentarz jeszcze raz On ma racje kretynie, bo o ile z przednimi możesz se jezdzić szczególnie na nieoświetlonych drogach to przy każdej mgle na mieście pojawia się masa kretynów z włączonym przeciwmgielnym tylnym i jadą gesiego jeden za drugim... Tylnych używa się gdy nikt za tobą nie jedzie, głownie za miastem. Druga grupa debili w tym czasie jezdzi na ledach z biedronki
Avatar
Oleole / 17 stycznia 2020 o 14:11
+4
Tradycji musiało stać się zadość... Zima zaskoczyła drogowców.
Avatar
Tuptuś w GT / 17 stycznia 2020 o 10:08
+4
Pamietam ze 12 lat temu jak ok 4.30 szedłem al.Kraśnicką i był duży mróz. Trolejbusy jak jechały to z lini tylko iskry szły. Widok piękny. Teraz -2 i nie łączy im ? To technologia idzie do przodu a w Lublinie na odwród ???
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 09:15
+4
Potwornosć!!! Przymrozek!!! A co by było gdyby centymetr śniegu spadł!!!????!!!
Avatar
Beck / 17 stycznia 2020 o 12:34
+3
Ludzie w mieście zrobili się bardzo roszczeniowi. W zimie ma być tak jak w lecie. Pogoda jest winą drogowców albo włodarzy miasta. Wymagają od innych a sami są niewinni. Strach pomyśleć, jakby psy na wszystkich wieszali mieszkając w Australii albo w północnej Skandynawii.Ale żeby jeden z drugim kamizelkę założyli, wyszli wcześniej z domów, światła odpowiednie włączyli i dostosowywali prędkość do warunków drogowych, to nie. Najlepiej narzekać.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 16:27
-1
drogowcy? a co drogowcy mają do mgły? jak się walczy z mgłą?
Avatar
Ireneusz / 17 stycznia 2020 o 14:22
+1
Uwazam ze Gorki Czechowskie musza zostac w stanie obecnym!
Avatar
Oleole / 17 stycznia 2020 o 14:11
+4
Tradycji musiało stać się zadość... Zima zaskoczyła drogowców.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 13:05
+2
w tym roku zima zaskoczyla drogowcow jak co roku
Avatar
Beck / 17 stycznia 2020 o 12:34
+3
Ludzie w mieście zrobili się bardzo roszczeniowi. W zimie ma być tak jak w lecie. Pogoda jest winą drogowców albo włodarzy miasta. Wymagają od innych a sami są niewinni. Strach pomyśleć, jakby psy na wszystkich wieszali mieszkając w Australii albo w północnej Skandynawii.Ale żeby jeden z drugim kamizelkę założyli, wyszli wcześniej z domów, światła odpowiednie włączyli i dostosowywali prędkość do warunków drogowych, to nie. Najlepiej narzekać.
Avatar
AK / 17 stycznia 2020 o 12:06
+1
Z sieci: "Kiedy przednie? Przednie światła przeciwmgielne stosuje się, gdy na drodze jest niedostateczna widoczność. Należy pamiętać, że czynnikiem zmniejszającym przejrzystość powietrza nie musi być tylko mgła, a może być też rzęsisty deszcz. Można je również włączyć na oznaczonej drodze krętej od zmierzchu do świtu. Znaki które do tego uprawniają to: A3 czyli niebezpieczny zakręt, pierwszy w prawo, A4 - niebezpieczny zakręt, pierwszy w lewo oraz tabliczka T5 informująca o początku krętej drogi." oraz "Kiedy tylne? Natomiast tylne światła należy bezwzględnie włączyć, jeśli widoczność spadnie poniżej 50 metrów. Kodeks drogowy w art. 30. precyzyjnie określa kiedy i jak używać świateł przeciwmgłowych. Przepisy mówią o przejrzystości powietrza – jeśli widoczność jest mniejsza niż 50 m – światła włączamy, a gdy się zwiększy bezwzględnie wyłączamy. Jesienią takie sytuacje na drogach zdarzają się bardzo często. Różnica temperatur powoduje, że rano, a także wieczorem lub w nocy przejrzystość powietrza może być znacznie ograniczona. W określeniu widoczności mogą pomóc słupki ustawione przy drodze lub znaki przed skrzyżowaniami." Problem stanowią niedoprecyzowane przepisy dotyczące przednich świateł przeciwmgielnych i nic tu nie poradzą wasze przepychanki na forum.
Z sieci: "Kiedy przednie? Przednie światła przeciwmgielne stosuje się, gdy na drodze jest niedostateczna widoczność. Należy pamiętać, że czynnikiem zmniejszającym przejrzystość powietrza nie musi być tylko mgła, a może być też rzęsisty deszcz. Można je również włączyć na oznaczonej drodze krętej od zmierzchu do świtu. Znaki które do tego uprawniają to: A3 czyli niebezpieczny zakręt, pierwszy w prawo, A4 - niebezpieczny zakręt, pierwszy w lewo oraz tabliczka T5 informująca o początku krętej drogi." oraz "Kiedy tylne? Natomiast... rozwiń
Avatar
. / 17 stycznia 2020 o 11:49
-1
Coś cytowanie się posypało w powyższym więc wklejam swój komentarz jeszcze raz On ma racje kretynie, bo o ile z przednimi możesz se jezdzić szczególnie na nieoświetlonych drogach to przy każdej mgle na mieście pojawia się masa kretynów z włączonym przeciwmgielnym tylnym i jadą gesiego jeden za drugim... Tylnych używa się gdy nikt za tobą nie jedzie, głownie za miastem. Druga grupa debili w tym czasie jezdzi na ledach z biedronki
 Jeszcze jedno kretynie, bo i tego nie wiesz: świateł przeciwmgielnych tylnych używa się gdy widoczność w czasie jazdy spada poniżej 50 m i/lub na drogach krętych... poczytaj KRD bo dramat że ty nawet elementarnej wiedzy nie masz, a myślisz że taki "mistrz kierownicy jesteś".
 Jeszcze jedno kretynie, bo i tego nie wiesz: świateł przeciwmgielnych tylnych używa się gdy widoczność w czasie jazdy spada poniżej 50 m i/lub na drogach krętych... poczytaj KRD bo dramat że ty nawet elementarnej wiedzy nie masz, a myślisz że taki "mistrz kierownicy jesteś". rozwiń
Avatar
. / 17 stycznia 2020 o 11:43
+2
Coś cytowanie się posypało w powyższym więc wklejam swój komentarz jeszcze raz On ma racje kretynie, bo o ile z przednimi możesz se jezdzić szczególnie na nieoświetlonych drogach to przy każdej mgle na mieście pojawia się masa kretynów z włączonym przeciwmgielnym tylnym i jadą gesiego jeden za drugim... Tylnych używa się gdy nikt za tobą nie jedzie, głownie za miastem. Druga grupa debili w tym czasie jezdzi na ledach z biedronki
 Przeczytaj łosiu raz jeszcze. Chodzi o jazdę z przednimi przeciwmgielnymi a nie tylnymi! Przednie stosować należy głównie w takich warunkach jak poranek dziś. Mistrzu, w jakich innych warunkach używasz a raczej nie używasz (bo pewnie nawet nie wiesz do czego są lampy przeciwmgielne) to nikogo nie interesuje. Ważne, abyś na drodze był widoczny i nie stwarzał zagrożenia. Jednak patrząc na to jakim jesteś (chyba)posiadaczem prawa jazdy (ton wypowiedzi etc.), to strach jechać gdzieś gdzie jesteś ty.
 Przeczytaj łosiu raz jeszcze. Chodzi o jazdę z przednimi przeciwmgielnymi a nie tylnymi! Przednie stosować należy głównie w takich warunkach jak poranek dziś. Mistrzu, w jakich innych warunkach używasz a raczej nie używasz (bo pewnie nawet nie wiesz do czego są lampy przeciwmgielne) to nikogo nie interesuje. Ważne, abyś na drodze był widoczny i nie stwarzał zagrożenia. Jednak patrząc na to jakim jesteś (chyba)posiadaczem prawa jazdy (ton wypowiedzi etc.), to strach jechać gdzieś gdzie jesteś ty. rozwiń
Avatar
AK / 17 stycznia 2020 o 11:22
0
"no i co z tego?" - jajco
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 11:15
0
no i co z tego?
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 10 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 18 7

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 6 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 18 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!