Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 czerwca 2013 r.
16:55
Edytuj ten wpis

Giną drzewa przy budowach

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A
Deweloper chce wyciąć okazałe drzewa przy ul. Sławinkowskiej. (Jacek Świerczyński)
Deweloper chce wyciąć okazałe drzewa przy ul. Sławinkowskiej. (Jacek Świerczyński)

Inwestor budujący nowe osiedle nie dostał zgody na wycięcie dwóch dużych drzew. Nagle okazało się, że ktoś podciął korzenie innego, rosnącego tuż obok. Sprawę zbadają eksperci

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa dotyczy budowy nowych domów przy ul. Sławinkowskiej, niedaleko Dworku Kościuszków. – Firma deweloperska wystąpiła do nas o zgodę na wycinkę dwóch drzew. Odmówiliśmy – mówi Józef Piotr Wrona z Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta. – Powodem odmowy była duża wartość przyrodnicza tych drzew – dodaje. Wniosek dotyczył klonu o obwodzie pnia wynoszącym 300 cm i "szczuplejszego” zaledwie o 40 cm kasztanowca.

Inwestor odwołał się od tej decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. – W związku z tym odwołaniem odbyła się na miejscu wizja lokalna, podczas której stwierdziliśmy, że podkopane zostały korzenie innego, rosnącego obok klonu – stwierdza Wrona. – Wszczęliśmy postępowanie w tej sprawie i zleciliśmy dendrologowi sporządzenie opinii.

Jeśli okaże się, że drzewo zostało uszkodzone, miasto może z automatu naliczyć karę jego właścicielowi, może też (co jest częstszą praktyką) odroczyć karę na trzy lata i czekać przez ten czas, czy drzewo uda się odratować. Z kierownictwem firmy deweloperskiej nie udało nam się wczoraj skontaktować.

Tymczasem od półtora roku nie udało się zamknąć sprawy topoli, która wiosną zeszłego roku obumarła przy ul. Zamojskiej na działce, której właściciel chciał tu postawić nowy budynek. Monumentalne, 28-metrowe drzewo było kwalifikowane do objęcia ochroną jako pomnik przyrody, wnioskowała o to Rada Kultury Przestrzeni i Zarząd Dzielnicy Śródmieście.

Na ich wniosek jesienią 2011 r. topolę badał ekspert. Orzekł, że jest zdrowa, cenna i powinna być chroniona. Ale nieoczekiwanie zeszłej wiosny drzewo nie wypuściło liści. Miasto zleciło dokładne badania próbek pobranych z topoli. Okazało się, że drzewo zostało uśmiercone poprzez wywiercenie otworów w pniu i wlanie do nich szkodliwej substancji.

Magistrat nadal nie zakończył postępowania w tej sprawie. – Właściciel nieruchomości, na której stoi drzewo poinformował, że zgłaszał policji, że widział kogoś, kto wiercił takie dziury. Czekamy teraz na informację z policji, czy rzeczywiście takie zgłoszenie było – informuje Wrona. – To się niestety sporo czasu ciągnie i pewnie jeszcze będzie się ciągnąć. Tak już jest przy tego typu zdarzeniach, jeśli nie mamy bezpośredniego świadka.


Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lublinianin84 / 21 czerwca 2013 o 12:50
0

A oddychać lubicie, tak? Trzeba pozwolenia bo drzewa są wspólne czy chcecie czy nie. Nawet Konstytucja RP to gwarantuje art. 5, 31, 68, 74 i 86 i inne konwenanse europejskie! To właśnie u ruskich macie tak, że można robić co się tylko podoba, a w normalnych europejskich krajach? Tam też pisze się wnioski o wycięcie drzewa, też są naliczane kary i nikt tam nie narzeka, a tamtejsze miasta są uznawane za rozwinięte i najpiękniejsze. Np. Francja, Austria, Wlk. Brytania ma ścisłe wytyczne dotyczące zieleni miejskiej jak i nie miejskiej, do których to dostosowują RÓWNIEŻ właściciele prywatni!

Jak piszecie że prywatny właściciel może wszystko, to może wywiesić sobie swastykę na oknie, albo wywiesić na płocie hasła rasistowskie. NIE! Bo jest to zakaz konstytucyjny, których obowiązuje nas wszystkich bez względu czy to jego, miasta, szejka czy kogoś innego ziemia. Żyjesz w Państwie to masz prawa ale też i obowiązki, masz nakaz przestrzegania prawa!

Demokracja to nie jest anarchia, tylko nie wszyscy twardo głowi mogą to zrozumieć. A drzewa w mieście zawsze były, są i będą potrzebne, a jak chcecie mieć wygolone miasto to jedźcie sobie do Phenianu, bo tam macie idealny przykład prawie 0 zieleni, 100% betonu z km dzon unem na czele.

Weź Ty popatrz na to jak u nas wygląda ekologia jak masz kasę i zapłącisz pół miliona za drzewko to będziesz pro eko to jest nasza POLSKA ekologia.

ak u nas wygląda ekologia jak masz kasę i zapłącisz pół miliona za drzewko to będziesz pro eko to jest nasza POLSKA ekologia.

rozwiń
Avatar
apel / 21 czerwca 2013 o 11:38
0

Uratujmy drzewa i zieleń naszego miasta! Podpiszmy się po apelem do prezydenta i władz miasta http://www.petycjeonline.com/zielone_miasta-_chromy_przyrod

Avatar
Adrian / 21 czerwca 2013 o 10:39
0

A oddychać lubicie, tak? Trzeba pozwolenia bo drzewa są wspólne czy chcecie czy nie. Nawet Konstytucja RP to gwarantuje art. 5, 31, 68, 74 i 86 i inne konwenanse europejskie! To właśnie u ruskich macie tak, że można robić co się tylko podoba, a w normalnych europejskich krajach? Tam też pisze się wnioski o wycięcie drzewa, też są naliczane kary i nikt tam nie narzeka, a tamtejsze miasta są uznawane za rozwinięte i najpiękniejsze. Np. Francja, Austria, Wlk. Brytania ma ścisłe wytyczne dotyczące zieleni miejskiej jak i nie miejskiej, do których to dostosowują RÓWNIEŻ właściciele prywatni!

Jak piszecie że prywatny właściciel może wszystko, to może wywiesić sobie swastykę na oknie, albo wywiesić na płocie hasła rasistowskie. NIE! Bo jest to zakaz konstytucyjny, których obowiązuje nas wszystkich bez względu czy to jego, miasta, szejka czy kogoś innego ziemia. Żyjesz w Państwie to masz prawa ale też i obowiązki, masz nakaz przestrzegania prawa!

Demokracja to nie jest anarchia, tylko nie wszyscy twardo głowi mogą to zrozumieć. A drzewa w mieście zawsze były, są i będą potrzebne, a jak chcecie mieć wygolone miasto to jedźcie sobie do Phenianu, bo tam macie idealny przykład prawie 0 zieleni, 100% betonu z km dzon unem na czele.

A oddychać lubicie, tak? Trzeba pozwolenia bo drzewa są wspólne czy chcecie czy nie. Nawet Konstytucja RP to gwarantuje art. 5, 31, 68, 74 i 86 i inne konwenanse europejskie! To właśnie u ruskich macie tak, że można robić co się tylko podoba, a w normalnych europejskich krajach? Tam też pisze się wnioski o wycięcie drzewa, też są naliczane kary i nikt tam nie narzeka, a tamtejsze miasta są uznawane za rozwinięte i najpiękniejsze. Np. Francja, Austria, Wlk. Brytania ma ścisłe wytyczne dotyczące zieleni mi... rozwiń

Avatar
captcha / 21 czerwca 2013 o 10:03
0

to teraz popatrz na te liczby i odpowiedz na pytanie, czy żyjemy w normalnym kraju.

Trafna uwaga. Ja rozumiem ochronę przyrody ale ekopojebstwo przekroczyło już wszelkie granice absurdu. "Zabetonujcie wszystko! drzewa, drzewa!". Tylko jak popatrzeć na miejsca w tym mieście gdzie jest pełno zieleni jak Park Ludowy, Zawilcowa czy doliny rzeczne to pusto. Ekoszajbusy tam jakoś czasu na kocyku migdaląc się do drzewek nie spędzają, ale spróbuj tylko wyciąć jakieś krzaczory czy sralnię dla psów pod ich oknem to od razu będzie histeria. W Lublinie i tak jest w cholerę zieleni. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie satelitarne miasta z góry co polecam.

Trafna uwaga. Ja rozumiem ochronę przyrody ale ekopojebstwo przekroczyło już wszelkie granice absurdu. "Zabetonujcie wszystko! drzewa, drzewa!". Tylko jak popatrzeć na miejsca w tym mieście gdzie jest pełno zieleni jak Park Ludowy, Zawilcowa czy doliny rzeczne to pusto. Ekoszajbusy tam jakoś czasu na kocyku migdaląc się do drzewek nie spędzają, ale spróbuj tylko wyciąć jakieś krzaczory czy sralnię dla psów pod ich oknem to od razu będzie histeria. W Lublinie i tak jest w cholerę zieleni. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie sateli... rozwiń

Avatar
jan / 21 czerwca 2013 o 09:38
0

> nie stać go na zapłacenie 500 tys za wycinkę gdzie 800 tys wart jest dom któremu to drzewo blokuję wjazd do garażu

to teraz popatrz na te liczby i odpowiedz na pytanie, czy żyjemy w normalnym kraju.

Avatar
drzewołqaz / 21 czerwca 2013 o 08:40
0

nieżle , gość wlazł w nocy na działkę z wiertarka i wywiercił w topoli dziury , potem przyniósł ropę i zalał opwory, posprzątał i poszedł.żenuła

Avatar
lublinianin84 / 21 czerwca 2013 o 07:35
0

W jakim my *wa kraju żyjemy na włąsnej działce nie można drzewa usunąć.... Ja miałem problem z topolami najpierw odbijanie piłeczki między zarządem dróg i mostów a urzędem miasta - ochroną środowiska. Po jakimś czasie się udało dostać pozwolenie od wydziału ochrony środowiska, ale jakie wymagania? Za jedną topole mam posadzić 3 drzewa liściaste ozdobne o obwodzie 12 cm na wysokości metra! Czy jakiś urzędas zastanowił się jak takie drzewo nasadzić, czy ono się przyjmnie i jakie to koszty? Oczywiście nie sadziłem topoli tylko dawno temu przy budowie drogi zostało posadzone, ale dlaczego ja musiałem się z tym bujać, ponosić koszty wycinki i spełniać chore wymagania?

W jakim my *wa kraju żyjemy na włąsnej działce nie można drzewa usunąć.... Ja miałem problem z topolami najpierw odbijanie piłeczki między zarządem dróg i mostów a urzędem miasta - ochroną środowiska. Po jakimś czasie się udało dostać pozwolenie od wydziału ochrony środowiska, ale jakie wymagania? Za jedną topole mam posadzić 3 drzewa liściaste ozdobne o obwodzie 12 cm na wysokości metra! Czy jakiś urzędas zastanowił się jak takie drzewo nasadzić, czy ono się przyjmnie i jakie to koszty? Oczywiście nie sadziłem topoli tylko dawno temu prz... rozwiń

Avatar
jj / 21 czerwca 2013 o 03:51
0

własna działka i nie można drzewa wyciąć,za cholerę nie posadzę już żadnego drzewa na swojej działce, niech kuźwa będzie pustynia, pieprzone zniewolone państwo, gorzej jak u ruskich, wa wysrać się mogę na swojej działce czy muszę też uzyskać na to pozwolenie

Drzewa nie sa na działce developera ale w pasie drogowym. Już na etapie planu zagospodarowania działki, chciwość i chęć zarobienia na maxa spowodowało, że posadowił budynki i ich garaże centralnie na wysokości drzew. Nie było żadnego problemu, żeby przesunąć budynki. Pokutuję cały czas myśl, że jakoś to będzie, załatwi się itd a tutaj klops... Nie sprzeda budynku bez wjazdu do garażu.

Scenariusz jest taki, że zatruję drzewo lub w inny sposób będzie próbował je zlikwidować.

Jak tylko zaczęła się tam budowa wiedziałem, że będzie przekręt z drzewami.

Drzewa nie sa na działce developera ale w pasie drogowym. Już na etapie planu zagospodarowania działki, chciwość i chęć zarobienia na maxa spowodowało, że posadowił budynki i ich garaże centralnie na wysokości drzew. Nie było żadnego problemu, żeby przesunąć budynki. Pokutuję cały czas myśl, że jakoś to będzie, załatwi się itd a tutaj klops... Nie sprzeda budynku bez wjazdu do garażu.

Scenariusz jest taki, że zatruję drzewo lub w inny sposób będzie próbował je zlikwidować.

Jak tylko zaczęła się tam budowa wie... rozwiń

Avatar
Gość / 20 czerwca 2013 o 22:17
0

własna działka i nie można drzewa wyciąć,za cholerę nie posadzę już żadnego drzewa na swojej działce, niech kuźwa będzie pustynia, pieprzone zniewolone państwo, gorzej jak u ruskich, wa wysrać się mogę na swojej działce czy muszę też uzyskać na to pozwolenie

Avatar
jongrantic licyvr / 20 czerwca 2013 o 21:00
0

zabetonujcie wszystko !

Avatar
lublinianin84 / 21 czerwca 2013 o 12:50
0

A oddychać lubicie, tak? Trzeba pozwolenia bo drzewa są wspólne czy chcecie czy nie. Nawet Konstytucja RP to gwarantuje art. 5, 31, 68, 74 i 86 i inne konwenanse europejskie! To właśnie u ruskich macie tak, że można robić co się tylko podoba, a w normalnych europejskich krajach? Tam też pisze się wnioski o wycięcie drzewa, też są naliczane kary i nikt tam nie narzeka, a tamtejsze miasta są uznawane za rozwinięte i najpiękniejsze. Np. Francja, Austria, Wlk. Brytania ma ścisłe wytyczne dotyczące zieleni miejskiej jak i nie miejskiej, do których to dostosowują RÓWNIEŻ właściciele prywatni!

Jak piszecie że prywatny właściciel może wszystko, to może wywiesić sobie swastykę na oknie, albo wywiesić na płocie hasła rasistowskie. NIE! Bo jest to zakaz konstytucyjny, których obowiązuje nas wszystkich bez względu czy to jego, miasta, szejka czy kogoś innego ziemia. Żyjesz w Państwie to masz prawa ale też i obowiązki, masz nakaz przestrzegania prawa!

Demokracja to nie jest anarchia, tylko nie wszyscy twardo głowi mogą to zrozumieć. A drzewa w mieście zawsze były, są i będą potrzebne, a jak chcecie mieć wygolone miasto to jedźcie sobie do Phenianu, bo tam macie idealny przykład prawie 0 zieleni, 100% betonu z km dzon unem na czele.

Weź Ty popatrz na to jak u nas wygląda ekologia jak masz kasę i zapłącisz pół miliona za drzewko to będziesz pro eko to jest nasza POLSKA ekologia.

ak u nas wygląda ekologia jak masz kasę i zapłącisz pół miliona za drzewko to będziesz pro eko to jest nasza POLSKA ekologia.

rozwiń
Avatar
apel / 21 czerwca 2013 o 11:38
0

Uratujmy drzewa i zieleń naszego miasta! Podpiszmy się po apelem do prezydenta i władz miasta http://www.petycjeonline.com/zielone_miasta-_chromy_przyrod

Avatar
Adrian / 21 czerwca 2013 o 10:39
0

A oddychać lubicie, tak? Trzeba pozwolenia bo drzewa są wspólne czy chcecie czy nie. Nawet Konstytucja RP to gwarantuje art. 5, 31, 68, 74 i 86 i inne konwenanse europejskie! To właśnie u ruskich macie tak, że można robić co się tylko podoba, a w normalnych europejskich krajach? Tam też pisze się wnioski o wycięcie drzewa, też są naliczane kary i nikt tam nie narzeka, a tamtejsze miasta są uznawane za rozwinięte i najpiękniejsze. Np. Francja, Austria, Wlk. Brytania ma ścisłe wytyczne dotyczące zieleni miejskiej jak i nie miejskiej, do których to dostosowują RÓWNIEŻ właściciele prywatni!

Jak piszecie że prywatny właściciel może wszystko, to może wywiesić sobie swastykę na oknie, albo wywiesić na płocie hasła rasistowskie. NIE! Bo jest to zakaz konstytucyjny, których obowiązuje nas wszystkich bez względu czy to jego, miasta, szejka czy kogoś innego ziemia. Żyjesz w Państwie to masz prawa ale też i obowiązki, masz nakaz przestrzegania prawa!

Demokracja to nie jest anarchia, tylko nie wszyscy twardo głowi mogą to zrozumieć. A drzewa w mieście zawsze były, są i będą potrzebne, a jak chcecie mieć wygolone miasto to jedźcie sobie do Phenianu, bo tam macie idealny przykład prawie 0 zieleni, 100% betonu z km dzon unem na czele.

A oddychać lubicie, tak? Trzeba pozwolenia bo drzewa są wspólne czy chcecie czy nie. Nawet Konstytucja RP to gwarantuje art. 5, 31, 68, 74 i 86 i inne konwenanse europejskie! To właśnie u ruskich macie tak, że można robić co się tylko podoba, a w normalnych europejskich krajach? Tam też pisze się wnioski o wycięcie drzewa, też są naliczane kary i nikt tam nie narzeka, a tamtejsze miasta są uznawane za rozwinięte i najpiękniejsze. Np. Francja, Austria, Wlk. Brytania ma ścisłe wytyczne dotyczące zieleni mi... rozwiń

Avatar
captcha / 21 czerwca 2013 o 10:03
0

to teraz popatrz na te liczby i odpowiedz na pytanie, czy żyjemy w normalnym kraju.

Trafna uwaga. Ja rozumiem ochronę przyrody ale ekopojebstwo przekroczyło już wszelkie granice absurdu. "Zabetonujcie wszystko! drzewa, drzewa!". Tylko jak popatrzeć na miejsca w tym mieście gdzie jest pełno zieleni jak Park Ludowy, Zawilcowa czy doliny rzeczne to pusto. Ekoszajbusy tam jakoś czasu na kocyku migdaląc się do drzewek nie spędzają, ale spróbuj tylko wyciąć jakieś krzaczory czy sralnię dla psów pod ich oknem to od razu będzie histeria. W Lublinie i tak jest w cholerę zieleni. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie satelitarne miasta z góry co polecam.

Trafna uwaga. Ja rozumiem ochronę przyrody ale ekopojebstwo przekroczyło już wszelkie granice absurdu. "Zabetonujcie wszystko! drzewa, drzewa!". Tylko jak popatrzeć na miejsca w tym mieście gdzie jest pełno zieleni jak Park Ludowy, Zawilcowa czy doliny rzeczne to pusto. Ekoszajbusy tam jakoś czasu na kocyku migdaląc się do drzewek nie spędzają, ale spróbuj tylko wyciąć jakieś krzaczory czy sralnię dla psów pod ich oknem to od razu będzie histeria. W Lublinie i tak jest w cholerę zieleni. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie sateli... rozwiń

Avatar
jan / 21 czerwca 2013 o 09:38
0

> nie stać go na zapłacenie 500 tys za wycinkę gdzie 800 tys wart jest dom któremu to drzewo blokuję wjazd do garażu

to teraz popatrz na te liczby i odpowiedz na pytanie, czy żyjemy w normalnym kraju.

Avatar
drzewołqaz / 21 czerwca 2013 o 08:40
0

nieżle , gość wlazł w nocy na działkę z wiertarka i wywiercił w topoli dziury , potem przyniósł ropę i zalał opwory, posprzątał i poszedł.żenuła

Avatar
lublinianin84 / 21 czerwca 2013 o 07:35
0

W jakim my *wa kraju żyjemy na włąsnej działce nie można drzewa usunąć.... Ja miałem problem z topolami najpierw odbijanie piłeczki między zarządem dróg i mostów a urzędem miasta - ochroną środowiska. Po jakimś czasie się udało dostać pozwolenie od wydziału ochrony środowiska, ale jakie wymagania? Za jedną topole mam posadzić 3 drzewa liściaste ozdobne o obwodzie 12 cm na wysokości metra! Czy jakiś urzędas zastanowił się jak takie drzewo nasadzić, czy ono się przyjmnie i jakie to koszty? Oczywiście nie sadziłem topoli tylko dawno temu przy budowie drogi zostało posadzone, ale dlaczego ja musiałem się z tym bujać, ponosić koszty wycinki i spełniać chore wymagania?

W jakim my *wa kraju żyjemy na włąsnej działce nie można drzewa usunąć.... Ja miałem problem z topolami najpierw odbijanie piłeczki między zarządem dróg i mostów a urzędem miasta - ochroną środowiska. Po jakimś czasie się udało dostać pozwolenie od wydziału ochrony środowiska, ale jakie wymagania? Za jedną topole mam posadzić 3 drzewa liściaste ozdobne o obwodzie 12 cm na wysokości metra! Czy jakiś urzędas zastanowił się jak takie drzewo nasadzić, czy ono się przyjmnie i jakie to koszty? Oczywiście nie sadziłem topoli tylko dawno temu prz... rozwiń

Avatar
jj / 21 czerwca 2013 o 03:51
0

własna działka i nie można drzewa wyciąć,za cholerę nie posadzę już żadnego drzewa na swojej działce, niech kuźwa będzie pustynia, pieprzone zniewolone państwo, gorzej jak u ruskich, wa wysrać się mogę na swojej działce czy muszę też uzyskać na to pozwolenie

Drzewa nie sa na działce developera ale w pasie drogowym. Już na etapie planu zagospodarowania działki, chciwość i chęć zarobienia na maxa spowodowało, że posadowił budynki i ich garaże centralnie na wysokości drzew. Nie było żadnego problemu, żeby przesunąć budynki. Pokutuję cały czas myśl, że jakoś to będzie, załatwi się itd a tutaj klops... Nie sprzeda budynku bez wjazdu do garażu.

Scenariusz jest taki, że zatruję drzewo lub w inny sposób będzie próbował je zlikwidować.

Jak tylko zaczęła się tam budowa wiedziałem, że będzie przekręt z drzewami.

Drzewa nie sa na działce developera ale w pasie drogowym. Już na etapie planu zagospodarowania działki, chciwość i chęć zarobienia na maxa spowodowało, że posadowił budynki i ich garaże centralnie na wysokości drzew. Nie było żadnego problemu, żeby przesunąć budynki. Pokutuję cały czas myśl, że jakoś to będzie, załatwi się itd a tutaj klops... Nie sprzeda budynku bez wjazdu do garażu.

Scenariusz jest taki, że zatruję drzewo lub w inny sposób będzie próbował je zlikwidować.

Jak tylko zaczęła się tam budowa wie... rozwiń

Avatar
Gość / 20 czerwca 2013 o 22:17
0

własna działka i nie można drzewa wyciąć,za cholerę nie posadzę już żadnego drzewa na swojej działce, niech kuźwa będzie pustynia, pieprzone zniewolone państwo, gorzej jak u ruskich, wa wysrać się mogę na swojej działce czy muszę też uzyskać na to pozwolenie

Avatar
jongrantic licyvr / 20 czerwca 2013 o 21:00
0

zabetonujcie wszystko !

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 8 4

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 11 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 2

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 5 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 99 26

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!