Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lutego 2020 r.
8:17

Gorący spór z prezydentem Lublina o ciepłociąg. Radni PiS mają zastrzeżenia do jego budowy na górkach czechowskich

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
6 215 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

O „nielegalne działania” miasta na górkach czechowskich pytają opozycyjni radni PiS, którzy mają zastrzeżenia do trwającej tu budowy ciepłociągu. – Nie zgadzam się na tego typu pomówienia – odpowiada im prezydent Lublina i zapewnia, że spółka budująca sieć przesyłową posiada wszelkie wymagane pozwolenia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stwierdzenie o „nielegalnych działaniach w obszarze górek czechowskich podejmowanych m.in. przez miasto” znalazło się w wysłanym do mediów zaproszeniu na wtorkowe spotkanie organizowane przez radnych Prawa i Sprawiedliwości na skraju dawnego poligonu.

To samo zaproszenie trafiło do Ratusza oraz do przedstawicieli Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, któremu radni PiS stawiają pytania o trwającą budowę sieci ciepłowniczej przebiegającej przez teren górek czechowskich.

– Dlaczego miejska spółka LPEC podejmuje działania budowlane przed uprawomocnieniem się wszelkich zezwoleń? – pytał w mailu Piotr Gawryszczak, przewodniczący klubu radnych PiS.

– Nie zgadzam się na tego typu insynuacje i pomówienia. Rozumiem potrzebę medialnego zaistnienia, ale nie usprawiedliwia ona manipulowania faktami – odpisał mu prezydent Krzysztof Żuk. Przypomniał, że w 2017 r. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska powiadomiła LPEC, że budowa sieci nie wymaga uzyskania decyzji środowiskowej i zapewnił, że spółka ma komplet zgód. – Sugerowanie, że nie posiada prawomocnych zezwoleń jest zatem kłamstwem.

– Przeprowadziliśmy wszystkie niezbędne i wymagane prawem uzgodnienia, w tym z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska. Przedstawiliśmy to, jakie będą prace, jakie będzie ich oddziaływanie na środowisko – zapewniał wczoraj na górkach Piotr Maleszyk, dyrektor ds. inwestycji w LPEC. – W maju 2018 r. dostaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę i w oparciu o to pozwolenie realizujemy etapami inwestycję. W tej chwili to trzeci etap w kierunku os. Botanik, w przyszłym roku planujemy zrealizowanie ostatniego etapu, w kierunku os. Ruczaj.

Inaczej patrzą na to aktywiści przeciwni zabudowie górek czechowskich, którzy przyszli na wczorajsze spotkanie. Z przebiegu sieci wnioskują, że ciepłociąg powstaje na potrzeby blokowisk, które chciałaby zbudować na górkach TBV Investment. Twierdzą, że sieć ciepłownicza nie jest potrzebna osiedlu Botanik, bo jego bloki korzystają z własnych kotłowni. Miejska spółka nie zgadza się z tym twierdzeniem.

– Od 2007 r. w ramach świadczonych usług konserwowaliśmy tu kilkanaście kotłowni – mówił wczoraj Maleszyk. – Zapewniam, że już wkrótce, a mamy na ten temat wiedzę z pierwszej ręki, będą one wymagały naprawy i zainwestowania przez wspólnoty setek tysięcy złotych, jeżeli wspólnoty będą chciały pozostać przy tych kotłowniach.

Pismo Krzysztofa Żuka, prezydenta miasta Lublintutaj

Pismo Piotra Gawryszczaka, przewodniczącego Klubu Radnych PiS Rady Miasta Lublintutaj

e-Wydanie

Komentarze 215

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 08:41
+63
Radni PiS niestety od roku 2010 są zajęci wyszukaniem kolejnych pseudo-afer zamiast rozwiązywania problemów mieszkańców
Avatar
żenada / 12 lutego 2020 o 09:00
+62
Radni z PIS jedyne czym się zajmują to szukanie dziury w całym, ciągle próbują w jakikolwiek sposób zaszkodzić Żukowi
Avatar
B / 12 lutego 2020 o 08:37
+60
No ale to dobrze że domy będą podpięte do sieci ciepłowniczej. Ci ekilodzy to z gatunku nie bo nie.
Avatar
fafa / 12 lutego 2020 o 08:34
+60
Wszystkim krytykom jakichkolwiek inwestycji na górkach (w tym przypadku nawet nie bezpośrednio na górkach) zależy jedynie na zaistnieniu w mediach ponieważ to na dzienniku wschodnim w ostatnim czasie bardzo modny temat, pytanie tylko dlaczego?
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 08:21
+60
Hahahaha aktywiści. Krzyczą że smog, ale przeszkadza im rozwój sieci ciepłowniczej
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 08:58
+59
Bardzo dobrze, że LPEC doprowadza sieć ciepłowniczą do Botanika. Może wreszcie ci z domków jednorodzinnych przestaną truć ludzi mieszkających w blokach.
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 08:43
+59
Ciepło systemowe to ekologia. Zadymiarze i obrońcy nawłoci o tym nie wiedzą? Dziwne
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 09:05
+58
hehehe kabaret w wykonaniu radnych bezradnych
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 08:49
+58
ale afera LPEC doprowadza ciepło na Botanik ola boga ola boga panie premierze jak żyć?
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 09:02
+57
te darmozjady z pis nic nie robią dla mieszkańców, organizują ciągle jakieś śmieszne konferencje i za wszystko krytykują prezydenta
Avatar
Stop cwaniakom / 2 dni temu o 21:47
0
Nie kupuję od tbv
Avatar
Gość / 4 dni temu o 08:11
+2
a czym jet rozbudowa sieci trakcyjnej,stawianie slupow? -kosztowne slupy, dziesiatki tysiecy slupow oraz tysiace kilometrow miedzianego drutu-przewody oraz drutow podtrzymujacych trakcje -setki milionow ok 1 miliard zlotych kosztuja nas trolejbusy -szpeca krajobraz w najgorszy mozliwy sposob wraz z siecia drutow -zawalidrogi-spadjace szelki -niebezpieczenstwo w razie kolizji-wypadku vide ul Nadbystrzycka -wymusza zatrudnienie ludzi do codziennej konserwacji i napraw sieci czyli obciazenie budzetu ,ziekszenie podatko -wymusza zamawianie zwiekszonej mocy(wiecej "pradu" dla miasta) ,a co za tym idzie zwieksza smog poprzez ziekszona emisjie w elektrowni. - gdzie tu jest ekonomia,ekologia? Wystarczylo by zakupic autobus na wodor,gaz lub prad czy wreszcie ktos pojdzie po rozum do glowy w ratuszu? -
a czym jet rozbudowa sieci trakcyjnej,stawianie slupow? -kosztowne slupy, dziesiatki tysiecy slupow oraz tysiace kilometrow miedzianego drutu-przewody oraz drutow podtrzymujacych trakcje -setki milionow ok 1 miliard zlotych kosztuja nas trolejbusy -szpeca krajobraz w najgorszy mozliwy sposob wraz z siecia drutow -zawalidrogi-spadjace szelki -niebezpieczenstwo w razie kolizji-wypadku vide ul Nadbystrzycka -wymusza zatrudnienie ludzi do codziennej konserwacji i napraw sieci czyli obciazenie budzetu ,ziekszenie podatko -wymusza zamawianie zwiek... rozwiń
Avatar
Ares / 18 lutego 2020 o 22:35
+5
LPEC się obudził jak już stoi całe osiedle.
Avatar
jjj / 13 lutego 2020 o 09:11
+9
Piękny dzień. Od początku miesiąca postanowiłem moją dorostająca córkę podwozić do szkoły (poprawię kontakt, szkoda dziecka - jest zimno, dojazd autobusem z 40 minut wydłużył się do 100, swoją drogą z mojego osiedla był na przystanek docelowy bezpośredni autobus, teraz tylko z przesiadką). Jeździłem tą trasą do pracy przez kilkanaście lat. Zauważyłem wile "pozytywnych zmian". Bardzo szybko pokonałem trasę ( w porównaniu z okresem sprzed ponad 10 lat skróciłem ją o 7 min, żeby było jasne na cały odcinku jest ta sama infrastruktura, czyli nie zmieniło się nic). Po analizie dlaczego stwierdziłem, że autobysy nie robią korków bo jest ich dużo mniej. Świetnie, da się żyć. Niedługo będzie cieplej, młodzi ludzie przesiądą się na hulajnogi, rowery, skutery. Dadzą sobie radę. Pozostaje pytanie po co miasto wydało ogromne pieniądze na sygnalizację świetlną, system zarządzana ruchem, buspasy, przebudowę po raz piąty tych samych przystanków, zakup autobusów, dzierżawę autobusów, utrzymanie ZTM. Przecież na tym wszystkim można zaoszczędzić ogromne pieniądze. Tak zaoszczędzić skoro nie potrafimy zarobić na np. na nieruchomościach, czy też na komunikacji. Tak na komunikacji, gdyż wiele lat temu były autobusy prywatne (kierowca zazwyczaj właściciel, członek rodziny kasował opłatę, było tanio i dobrze) Miasto miało pieniądze za koncesję i podatki. Teraz musi dopłacać do komunikacji, gdyż doktor ekonomii nie potrafi zarobić na transporcie, nieruchomościach itd.. Można zwolnić mnóstwo urzędników (brakuje rąk do pracy), nie będą potrzebne nowe powierzchnie biurowe, uwolnione zajmą firmy, które zaczną zarabiać i płacić podatki. Swoją drogą nasz doktor nauk ekonomicznych może wróci na uczelnię i trochę podciągnie się z wiedzą i zacznie rozmawiać z ludźmi. Najgorsze było to, jak wytłumaczyć młodej osobie niekonsekwencję, gdyż wszystko co robimy, robimy pod hasłem ECO. Proszę wytłumaczyć młodej osobie dlaczego niszczymy górki, skoro tato dużo ojciec mówił o czystym powietrzu i przewietrzaniu miasta, dlaczego wycinamy drzewa, dlaczego powstają duże osiedla, budujemy dużo mieszkań a mieszkańców Lublina ubywa? Dlaczego??? Życzę Panu Prezydentowi i jego doradcom, prezesowi Wojciechowi z TBV (znałem go jako młodego człowieka, to był wspaniały facet) żeby nigdy nie odpowiadać DLACZEGO. Wszystkim włodarzom miasta, i tym którym się wydaje, że rozdają karty życzę takiego pogrzebu jaki miał śp Lipko, na szacunek pracuje się całe życie i chwilowa popularność o niczym nie świadczy. W tym momencie Panie Prezydencie widzę światełko w tunelu, czasami potrafi Pan zachować się właściwie. Za to dziękuję jako mieszkaniec i obywatel tego miasta. Za resztę Pana rozliczy historia.
Piękny dzień. Od początku miesiąca postanowiłem moją dorostająca córkę podwozić do szkoły (poprawię kontakt, szkoda dziecka - jest zimno, dojazd autobusem z 40 minut wydłużył się do 100, swoją drogą z mojego osiedla był na przystanek docelowy bezpośredni autobus, teraz tylko z przesiadką). Jeździłem tą trasą do pracy przez kilkanaście lat. Zauważyłem wile "pozytywnych zmian". Bardzo szybko pokonałem trasę ( w porównaniu z okresem sprzed ponad 10 lat skróciłem ją o 7 min, żeby było jasne na cały odcinku jest ta sama infrastruktura... rozwiń
Avatar
waldemar f. / 13 lutego 2020 o 01:17
-12
  O dziękujmy ci wielki wspaniały Żuku, za komunikację, za wielkie dobro dla przyrody, parków, drzew i mieszkalnictwa ;)  
 Piszesz ironicznie, a to jednak prawda! Dzięki Krzysztofowi Żukowi i jego otwartej głowie Lublin z przaśnego (wsamraśnego wg niejakiego Pruszkowskiego) stał się pięknym, nowoczesnym, wszechstronnie rozwijającym się miastem.Gdyby nie obstrukcyjne działania PiSowskiej opozycji byłoby jeszcze lepiej!  Mam znajomych mieszkających w rożnych zakątkach świata, którzy odwiedzają Lublin co kilka lat i wyrażają zdumienie zmianami oblicza miasta!
 Piszesz ironicznie, a to jednak prawda! Dzięki Krzysztofowi Żukowi i jego otwartej głowie Lublin z przaśnego (wsamraśnego wg niejakiego Pruszkowskiego) stał się pięknym, nowoczesnym, wszechstronnie rozwijającym się miastem.Gdyby nie obstrukcyjne działania PiSowskiej opozycji byłoby jeszcze lepiej!  Mam znajomych mieszkających w rożnych zakątkach świata, którzy odwiedzają Lublin co kilka lat i wyrażają zdumienie zmianami oblicza miasta! rozwiń
Avatar
włodzimierz b. / 13 lutego 2020 o 00:49
-7
To z naszych podatków to miasto zatrudnia ferajnę zaprzyjaźnionych urzędasów i robi regularnie prezenty deweloperom. Zwykli ludzie się nie liczą, im można wcisnąć kolejny blok w miejsce trawnika.
 Przeprowadź się na wieś, to będziesz miał trawniki i parki dookoła. Nowoczesne miasta stawiają budynki nawet wysokie, ale na ich dachach jest zieleń. U nas początek dało CSK i VIVO (czyli d. Tarasy Zamkowe)!
Avatar
Darek / 12 lutego 2020 o 21:27
+7
Standardy rodem z Białorusi to bardziej sytuacja w której grupka lewicowych aktywistów o znikomym poparciu społecznym sięgającym 700 głosów, próbuje terroryzować całe miasto i wszystkich mieszkańców a także obraża w internecie każdego kto ośmieli się zaprezentować inne od nich zdanie.
Otóż nie, to jest przejaw demokracji. Tak mała zbiorowość nie może niczego narzucić, ponieważ nie sprawuje bezpośrednio władzy, nie ustala przepisów i nie wydaje pozwoleń , jak druga strona, czyli ratuszowo biznesowa koalicja. Ps. Nie doceniasz kompletnie ilu ludzi jest przeciwko ani nie masz pojęcia jak zróżnicowane środowiska są przeciwko takiej zabudowie górek.
 A ja i wielu prawdziwych mieszkańców ( nie mylić z trolami )  podpisuję się pod tym.
 A ja i wielu prawdziwych mieszkańców ( nie mylić z trolami )  podpisuję się pod tym. rozwiń
Avatar
amore / 12 lutego 2020 o 20:12
-12
Standardy rodem z Białorusi to bardziej sytuacja w której grupka lewicowych aktywistów o znikomym poparciu społecznym sięgającym 700 głosów, próbuje terroryzować całe miasto i wszystkich mieszkańców a także obraża w internecie każdego kto ośmieli się zaprezentować inne od nich zdanie.
 Podpisuję się pod tym wpisem rękami i nogami
Avatar
centrala płaci PO 5gr za każdy zamieszczony POst / 12 lutego 2020 o 20:11
-10
Przepraszam, że tak spamuję ale jestem trollem wynajętym przez PiS i za to mi partia płaci. POtrzebuję POd każdym artykułem dodać odPOwiednią liczbę hejterskich, antyżukowych, wpisów, bo jeśli tego nie zrobię, to centrala mi nie zapłaci. Moje wpisy łatwo rozPOznać, zbitkę liter "po" zawsze piszę z wielkich liter, żeby centrala mogła łatwo rozPOznać ile konkretnie komentarzy dodałem i mi za wszystkie zapłacić. POza tym dostałem rozkazy, żeby cały czas używać słów: "Zunio", "bizancjum", "wypchane POrtfele", "ubogacanie korporacji", "Detroit Wschodu", "Fuchmistrzunio", "dewelo-rozwój", "dewelo-prezydent", "dewelo-sułtan", "dewelo-kamerdyner", "dewelo-macki", "dewelo-geszeft", "dewelo-cwaniaki", "dewelo-targowica". Za wpisy z tymi wyrazami dostaję PO prostu więcej pieniędzy.
Przepraszam, że tak spamuję ale jestem trollem wynajętym przez PiS i za to mi partia płaci. POtrzebuję POd każdym artykułem dodać odPOwiednią liczbę hejterskich, antyżukowych, wpisów, bo jeśli tego nie zrobię, to centrala mi nie zapłaci. Moje wpisy łatwo rozPOznać, zbitkę liter "po" zawsze piszę z wielkich liter, żeby centrala mogła łatwo rozPOznać ile konkretnie komentarzy dodałem i mi za wszystkie zapłacić. POza tym dostałem rozkazy, żeby cały czas używać słów: "Zunio", "bizancjum", "wypchane POrtfele&quo... rozwiń
Avatar
Wyrok NSA / 12 lutego 2020 o 20:06
+10
kiedy łysy Pan zwróci kaskę dziabniętą z PZU?
Zobacz wszystkie komentarze 215

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pod koniec września ma zakończyć się odbudowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego

Lublin: Pod koniec września ma zakończyć się odbudowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego 0 0

Najpóźniej 30 września powinien się zakończyć drugi i zarazem ostatni etap odbudowy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego, który ostatniego lata został zniszczony przez pożar. Spłonęła wówczas konstrukcja dachu, wskutek wysokiej temperatury uszkodzonych zostało wiele instalacji, a woda z akcji gaśniczej zalała położone niżej pomieszczenia. Szczęśliwie nie ucierpiał żadnej z ponad 100 podopiecznych placówki.

Edach Budowlani Lublin za trzy lata chcą walczyć o medale
galeria

Edach Budowlani Lublin za trzy lata chcą walczyć o medale 0 0

Do wznowienia rozgrywek pozostały dwa tygodnie. Edach Budowlani Lublin rozegrali grę kontrolną z Pogonią Siedlce. 7 marca do Lublina przyjedzie Orkan Sochaczew.

Wody w Jeziorze Białym ubywa. "Uważnie obserwujemy poziom wody we wszystkich zbiornikach pojezierza"

Wody w Jeziorze Białym ubywa. "Uważnie obserwujemy poziom wody we wszystkich zbiornikach pojezierza" 8 6

Nad Jeziorem Białym chcą przesuwać pomosty w głąb akwenu, bo przy plaży zrobiło się dramatycznie płytko

Koncert The Gentlemen w Lublinie
22 października 2020, 20:00

Koncert The Gentlemen w Lublinie 0 0

Tomson, Baron, Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Marcin Sójka i Tadeusz Seibert - to artyści tworzący projekt The Gentlemen, który już 22 października o godz. 20 wystąpi na scenie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Polska rewolucja śmieciowa. Dlaczego odbiór odpadów kosztuje nas coraz więcej?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Polska rewolucja śmieciowa. Dlaczego odbiór odpadów kosztuje nas coraz więcej? 3 1

Przymus rozdzielania śmieci do pięciu osobnych koszy, zmiany sposobu naliczania opłat i niekończące się podwyżki – to efekt trwającej w naszym kraju rewolucji śmieciowej. Czy opłaty za wywóz śmieci będą już tylko rosły?

Liga Mistrzów. Lewandowski rozprawił się z Chelsea
film

Liga Mistrzów. Lewandowski rozprawił się z Chelsea 0 0

We wtorek Chelsea Londyn i Bayern Monachium spotkały się po raz pierwszy w ramach dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Zmiana za sterami Portu Lotniczego Lublin? Marszałek województwa chce odwołania prezesa

Zmiana za sterami Portu Lotniczego Lublin? Marszałek województwa chce odwołania prezesa 3 18

Odwołania prezesa Portu Lotniczego Lublin chce marszałek województwa. I namawia do takiego rozwiązania prezydenta Lublina. Główni akcjonariusze lotniczej spółki decyzję w tej sprawie mogą podjąć już w marcu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r. 0 0

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM
28 lutego 2020, 18:00

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM 0 0

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na nadchodzące koncerty, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W najbliższym okresie na scenie instytucji wystąpią m.in. Magdalena Stopa Trio i Lubelska Baszta.

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów 0 2

W spotkaniu rozegranym awansem LUK Politechnika Lublin pokonała SMS PZPS Spała 3:0.

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą?

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą? 6 1

Czy dron może służyć do nauki i to w szkole rolniczej? Okazuje się, że tak, przynajmniej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej w powiecie bialskim

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku?

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku? 18 12

535 umów zawarły władze powiatu puławskiego w zeszłym roku. Starostwo inwestowało m.in. w nowy sprzęt komputerowy, zamawiało materiały promocyjne i sponsorowane wywiady w mediach.

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie 13 97

Ośrodek dla seniorów ze świątynią zwieńczoną rzeźbą Michała Archanioła – taki pomysł na górki czechowskie pokazali społecznicy przeciwni stawianiu tu bloków. Chcą, by miasto zabrało teren spółce TBV Investment pod budowę proponowanego przez nich ośrodka. Sama spółka tłumaczyła się dzisiaj z działań za blaszanym płotem. Co jeszcze działo się na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta?

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu 1 10

Rosną zarówno ceny zakupu, jak i wynajmu mieszkań. W Lublinie zanotowano rekordowe wzrosty – przekraczające 20 proc. w skali roku. Jeśli mieszkanie jest wynajęte przez całe 12 miesięcy, to rentowność takiej inwestycji wynosi ponad 7 proc. – wyliczają analitycy Expandera.

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie 1 8

Nocny pościg za pijanym kierowcą poderwał na nogi policjantów w trzech powiatach. 39-latka z Rejowca Fabrycznego zatrzymała dopiero blokada zorganizowana przez policjantów na wjeździe na obwodnicę Piask.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?