Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 sierpnia 2020 r.
8:47

Lublin: Na górkach czechowskich zakopią 427 metrów rur. Co z chomikami?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
43 16 A A

Rozpoczyna się kolejny etap budowy sieci ciepłowniczej przecinającej cenny przyrodniczo obszar dawnego poligonu na górkach czechowskich. Wczoraj zwożono tu rury, które mają dostarczać ciepło osiedlom po drugiej stronie ul. Poligonowej. Społecznicy boją się, że podczas prac mogą ucierpieć chronione chomiki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sieć przesyłowa budowana na zlecenie Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej ma zapewniać miejskie ogrzewanie blokom na os. Botanik, które dziś korzystają z indywidualnych kotłowni.

– Rurociąg o długości 427 m będzie budowany od komory znajdującej się w wąwozie aż do zachodniej strony ul. Poligonowej – informuje Teresa Stępniak-Romanek, rzeczniczka LPEC. Sieć ma być dociągnięta w okolice ul. Zielone Wzgórze.

Na teren budowy zwożony jest już sprzęt oraz materiały, wczoraj przyjechały rury. – Prace związane z wykopami rozpoczną się na początku przyszłego tygodnia – zapowiada rzeczniczka. – Zakończenie planowane jest na koniec września.

Pojawienie się na górkach ciężkiego sprzętu zaniepokoiło społeczników domagających się ochrony dawnego poligonu. Szczególnie martwią się o los chomików europejskich, zagrożonych wyginięciem zwierząt zamieszkujących teren górek.

– Wiadomo doskonale, że nawet na wierzchowinie, na której prowadzone są prace, było jeszcze w ubiegłym roku co najmniej sześć aktywnych norek. I co w związku z tym? Najwyraźniej nic – alarmują działacze stronie Górki Czechowskie Wietrznie Zielone na portalu Facebook.

LPEC zapewnia, że prace na górkach będą prowadzone pod nadzorem przyrodniczym, a na budowie przebywać ma dwóch inspektorów. – Jeden od fauny, drugi od flory – mówi Stępniak-Romanek. Budowę sieci mają też nadzorować archeolodzy, co ma związek z informacjami, że na terenie górek czechowskich mogą być pogrzebane ofiary masowych egzekucji z czasów II wojny światowej.

Według Instytutu Pamięci Narodowej w latach 1940-42 Niemcy przeprowadzili tu co najmniej sześć egzekucji. Dokładna liczba ofiar nie jest znana. Podczas ośmiu ekshumacji prowadzonych na przełomie 1947 i 1948 r. wydobyto 231 ciał, ale nie wiadomo, czy w ziemi nie znajduje się więcej szczątków ludzkich. Możliwe, że na górkach ukryte zostały też ciała ofiar zbrodni komunistycznych.

W razie znalezienia szczątków, prace mają być wstrzymane. Przypomnijmy, że podczas budowy poprzedniego odcinka sieci przez górki czechowskie spacerowicze znaleźli w wykopie fragmenty kości. Według IPN okazały się zbyt małe, by stwierdzić, czy są to kości ludzkie, czy zwierzęce.

Rozpoczynająca się teraz budowa ma być ostatnim etapem doprowadzania ciepłociągu w ten rejon Lublina. Prace zaczęły się w 2018 r. i sieć została już dociągnięta do części blokowisk. Niedługo do miejskiego ogrzewania podłączone mają być budynki w sąsiedztwie os. Nowy Ruczaj.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Agent_Tomek / 13 sierpnia 2020 r. o 09:30
+41
Artykuł napisany przez redaktora Smagę z iście hollywoodzkim rozmachem. 12 rur złożonych w jednym miejscu doczekało się aż 13 zdjęć z drona. Oczywiście nie mogło też zabraknąć wzmianki o aktywistach. Okazuje się, że aktywiści nie śpią i nie jedzą z powodu 6 aktywnych norek chomika europejskiego. Ogólnie są bardzo zaniepokojeni, jak zwykle z resztą.
Avatar
Janusz_Paliwas / 13 sierpnia 2020 r. o 10:13
+37
Artykuł napisany przez redaktora Smagę z iście hollywoodzkim rozmachem. 12 rur złożonych w jednym miejscu doczekało się aż 13 zdjęć z drona. Oczywiście nie mogło też zabraknąć wzmianki o aktywistach. Okazuje się, że aktywiści nie śpią i nie jedzą z powodu 6 aktywnych norek chomika europejskiego. Ogólnie są bardzo zaniepokojeni, jak zwykle z resztą.
 Jakby twojemu przelożonemu też psuli widok z okna i sąsiedztwie nowego domku budowali osiedle bloków też byś był na straży przez całą dobę 
Avatar
to_ino_ja / 13 sierpnia 2020 r. o 10:43
+33
Chomiki należy wyłapać i przekazać obrońcom górek, żeby utworzyli z nimi związek partnerski. Będzie ekologicznie i bardzo nowocześnie.
Avatar
-Lublin- / 13 sierpnia 2020 r. o 14:26
+27
W tekście o ofiarach egzekucji, a w tytule "Co z chomikami?"...
 śmieszny artykuł, równie dobrze mógłby ograniczać się do treści w stylu : " co z chomikami? najwyraźniej nic - alarmują aktywiści skumplowani z naczelnym naszej gazety", artykuły o górkach na dw to kupa śmiechu z przewagą, nad czym osobiście ubolewam, kupy, zero obiektywizmu, ciągłę odgrzewanie nieświeżych kotletów i pisanie o tym samym, podgrzewanie emocji, przedstawianie wąskiej grupki ludzi jako społecznicy i ogół mieszkańców, a w tym konkretnym przypadku wmawianie czytelnikom że kilka chomików jest ważniejszych od wielkiej inwestycji lpec polegającej na doprowadzeniu systemowego ciepła do całej dzielnicy, ogólnie dno i metr mułu
 śmieszny artykuł, równie dobrze mógłby ograniczać się do treści w stylu : " co z chomikami? najwyraźniej nic - alarmują aktywiści skumplowani z naczelnym naszej gazety", artykuły o górkach na dw to kupa śmiechu z przewagą, nad czym osobiście ubolewam, kupy, zero obiektywizmu, ciągłę odgrzewanie nieświeżych kotletów i pisanie o tym samym, podgrzewanie emocji, przedstawianie wąskiej grupki ludzi jako społecznicy i ogół mieszkańców, a w tym konkretnym przypadku wmawianie czytelnikom że kilka chomików jest ważniejszych ... rozwiń
Avatar
Liz / 13 sierpnia 2020 r. o 12:23
+27
W tekście o ofiarach egzekucji, a w tytule "Co z chomikami?"...
Avatar
general / 13 sierpnia 2020 r. o 20:36
+18
Każdy, nawet mało rozgarnięty, domysla się po co LPEC weszło na Górki. Kilkadziesiąt bloków (podobno wg przedreferandalnych planów prawie 100) to żyła złota dla tej firmy. Dostarczyć ciepło dla tylu mieszkańców! Idealnie zgranie z planami dewelopera (chociaż już pokrzyżowane częściowo przez mieszkańców i sąd) to wg mnie nie jest zbieg okoliczności. Na Botaniku wszytkie bloki mają własne kotłownie gazowe, ciepło jest tańsze i ekologiczne. Niech LPEC nie wciska kitu że za kilkadziesiąt milionów zł prowadzą ciepła dla 2-3 bloków. To się nie trzyma kupy.
 Nie żebym się czepiał, ale inwestycja LPEC była planowana na długo przed tym, jak TBV odkupiło Górki od kieleckiego dewelopera. Śmiać mi się chce jak czytam te wszystkie chore teorie spiskowe - zaraz pewnie się okaże że obwodnica Lublina też powstała tylko po to, żeby TBV drożej sprzedawało mieszkania w mieście. A i jeśli myślisz, że kładą rury za kilkadziesiąt mln zł tylko po to, żeby doprowadzić ciepło do 2-3 bloków, to jesteś, bez urazy, ale skończonym idiotą. W tamtej okolicy cały czas powstają nowe bloki a wręcz całe osiedla, jest mnóstwo niezagospodarowanych działek i najpewniej dalej budownictwo mieszkaniowe będzie się w tamtym rejonie rozwijać.
 Nie żebym się czepiał, ale inwestycja LPEC była planowana na długo przed tym, jak TBV odkupiło Górki od kieleckiego dewelopera. Śmiać mi się chce jak czytam te wszystkie chore teorie spiskowe - zaraz pewnie się okaże że obwodnica Lublina też powstała tylko po to, żeby TBV drożej sprzedawało mieszkania w mieście. A i jeśli myślisz, że kładą rury za kilkadziesiąt mln zł tylko po to, żeby doprowadzić ciepło do 2-3 bloków, to jesteś, bez urazy, ale skończonym idiotą. W tamtej okolicy cały czas powstają nowe bloki a wręcz całe osi... rozwiń
Avatar
LAS / 13 sierpnia 2020 r. o 22:08
+1
Każdy, nawet mało rozgarnięty, domysla się po co LPEC weszło na Górki. Kilkadziesiąt bloków (podobno wg przedreferandalnych planów prawie 100) to żyła złota dla tej firmy. Dostarczyć ciepło dla tylu mieszkańców! Idealnie zgranie z planami dewelopera (chociaż już pokrzyżowane częściowo przez mieszkańców i sąd) to wg mnie nie jest zbieg okoliczności. Na Botaniku wszytkie bloki mają własne kotłownie gazowe, ciepło jest tańsze i ekologiczne. Niech LPEC nie wciska kitu że za kilkadziesiąt milionów zł prowadzą ciepła dla 2-3 bloków. To się nie trzyma kupy.
Nie żebym się czepiał, ale inwestycja LPEC była planowana na długo przed tym, jak TBV odkupiło Górki od kieleckiego dewelopera. Śmiać mi się chce jak czytam te wszystkie chore teorie spiskowe - zaraz pewnie się okaże że obwodnica Lublina też powstała tylko po to, żeby TBV drożej sprzedawało mieszkania w mieście. A i jeśli myślisz, że kładą rury za kilkadziesiąt mln zł tylko po to, żeby doprowadzić ciepło do 2-3 bloków, to jesteś, bez urazy, ale skończonym idiotą. W tamtej okolicy cały czas powstają nowe bloki a wręcz całe osiedla, jest mnóstwo niezagospodarowanych działek i najpewniej dalej budownictwo mieszkaniowe będzie się w tamtym rejonie rozwijać.
Czepiłeś się jak tonący brzytwy, bo z dokumentacji  LPEC  S.A. oraz jej 100% akcjonariusza, czyli Gminy Lublina wynika, że pierwotny przebieg sieci tranzytowej i magistrali ciepłowniczej miał wyglądać zupełnie inaczej. Reszta jest nie mniejszym aktem desperacji, co w jakiejś mierze tłumaczy zmierzch  " górkowego "  geszeftu lokalnego układu władzy i pieniądza. Przeczytaj uważnie jeszcze raz komentowany materiał, a przekonasz się,  jak diametralnie zmieniono narrację związaną z budową sieci ciepłowniczej prowadzonej bez określenia uwarunkowań środowiskowych dla planowanego przedsięwzięcia pt.  " Rozbudowa sieci ciepłowniczej  2Dn  400 od sieci ciepłowniczej  2Dn  600 w rejonie komór  P19  i  P20  zlokalizowanych w pasie drogowym ul. Kompozytorów Polskich i ul. Elsnera do rejonu Górek Czechowskich i dzielnicy Botanik – rejon ul. Poligonowej w Lublinie". 
Czepiłeś się jak tonący brzytwy, bo z dokumentacji  LPEC  S.A. oraz jej 100% akcjonariusza, czyli Gminy Lublina wynika, że pierwotny przebieg sieci tranzytowej i magistrali ciepłowniczej miał wyglądać zupełnie inaczej. Reszta jest nie mniejszym aktem desperacji, co w jakiejś mierze tłumaczy zmierzch  " górkowego "  geszeftu lokalnego układu władzy i pieniądza. Przeczytaj uważnie jeszcze raz komentowany materiał, a przekonasz się,  jak diametralnie zmieniono narrację związaną z budową sieci ciep... rozwiń
Avatar
Kryska_J / 13 sierpnia 2020 r. o 22:56
-3
No i co znowu odgrzewany kotlet... I miliony blokow... I chomik. . Smutne to okrutnie że dziennik tak się zaparł.na ten temat...
Avatar
general / 13 sierpnia 2020 r. o 22:45
-3
Wayet chyba za dużo wciągasz nawłoci rosnącej na Górkach i stąd te omamy. Zanim napisałem swój komentarz, oceniłem inne i już wtedy te dodane przez ciebie świeciły się na czerwono, więc nie wymyślaj kolejnych zabawnych teorii spiskowych.
Avatar
Wayet / 13 sierpnia 2020 r. o 20:52
-8
Kolejny zbieg okoliczności, tym razem na forum gazety. Jeszcze 15 minut temu moje posty miały o kilka zielonych kciuków w górę. Nagle dostały kilkanaście czerwonych łapek w dół i pojawił się nowy komentarz użytkownika o nicku general wyśmiewający to co napisałem wcześniej w swoim poście. Obserwuje to forum od dawna i wg mnie i innych osób nie jest chora teoria spiskowa! Na forum działa ekipa trolersko-spamerska, broniąca interesów dewelopera.
Avatar
Kryska_J / 13 sierpnia 2020 r. o 22:56
-3
No i co znowu odgrzewany kotlet... I miliony blokow... I chomik. . Smutne to okrutnie że dziennik tak się zaparł.na ten temat...
Avatar
general / 13 sierpnia 2020 r. o 22:45
-3
Wayet chyba za dużo wciągasz nawłoci rosnącej na Górkach i stąd te omamy. Zanim napisałem swój komentarz, oceniłem inne i już wtedy te dodane przez ciebie świeciły się na czerwono, więc nie wymyślaj kolejnych zabawnych teorii spiskowych.
Avatar
LAS / 13 sierpnia 2020 r. o 22:08
+1
Każdy, nawet mało rozgarnięty, domysla się po co LPEC weszło na Górki. Kilkadziesiąt bloków (podobno wg przedreferandalnych planów prawie 100) to żyła złota dla tej firmy. Dostarczyć ciepło dla tylu mieszkańców! Idealnie zgranie z planami dewelopera (chociaż już pokrzyżowane częściowo przez mieszkańców i sąd) to wg mnie nie jest zbieg okoliczności. Na Botaniku wszytkie bloki mają własne kotłownie gazowe, ciepło jest tańsze i ekologiczne. Niech LPEC nie wciska kitu że za kilkadziesiąt milionów zł prowadzą ciepła dla 2-3 bloków. To się nie trzyma kupy.
Nie żebym się czepiał, ale inwestycja LPEC była planowana na długo przed tym, jak TBV odkupiło Górki od kieleckiego dewelopera. Śmiać mi się chce jak czytam te wszystkie chore teorie spiskowe - zaraz pewnie się okaże że obwodnica Lublina też powstała tylko po to, żeby TBV drożej sprzedawało mieszkania w mieście. A i jeśli myślisz, że kładą rury za kilkadziesiąt mln zł tylko po to, żeby doprowadzić ciepło do 2-3 bloków, to jesteś, bez urazy, ale skończonym idiotą. W tamtej okolicy cały czas powstają nowe bloki a wręcz całe osiedla, jest mnóstwo niezagospodarowanych działek i najpewniej dalej budownictwo mieszkaniowe będzie się w tamtym rejonie rozwijać.
Czepiłeś się jak tonący brzytwy, bo z dokumentacji  LPEC  S.A. oraz jej 100% akcjonariusza, czyli Gminy Lublina wynika, że pierwotny przebieg sieci tranzytowej i magistrali ciepłowniczej miał wyglądać zupełnie inaczej. Reszta jest nie mniejszym aktem desperacji, co w jakiejś mierze tłumaczy zmierzch  " górkowego "  geszeftu lokalnego układu władzy i pieniądza. Przeczytaj uważnie jeszcze raz komentowany materiał, a przekonasz się,  jak diametralnie zmieniono narrację związaną z budową sieci ciepłowniczej prowadzonej bez określenia uwarunkowań środowiskowych dla planowanego przedsięwzięcia pt.  " Rozbudowa sieci ciepłowniczej  2Dn  400 od sieci ciepłowniczej  2Dn  600 w rejonie komór  P19  i  P20  zlokalizowanych w pasie drogowym ul. Kompozytorów Polskich i ul. Elsnera do rejonu Górek Czechowskich i dzielnicy Botanik – rejon ul. Poligonowej w Lublinie". 
Czepiłeś się jak tonący brzytwy, bo z dokumentacji  LPEC  S.A. oraz jej 100% akcjonariusza, czyli Gminy Lublina wynika, że pierwotny przebieg sieci tranzytowej i magistrali ciepłowniczej miał wyglądać zupełnie inaczej. Reszta jest nie mniejszym aktem desperacji, co w jakiejś mierze tłumaczy zmierzch  " górkowego "  geszeftu lokalnego układu władzy i pieniądza. Przeczytaj uważnie jeszcze raz komentowany materiał, a przekonasz się,  jak diametralnie zmieniono narrację związaną z budową sieci ciep... rozwiń
Avatar
Wayet / 13 sierpnia 2020 r. o 20:52
-8
Kolejny zbieg okoliczności, tym razem na forum gazety. Jeszcze 15 minut temu moje posty miały o kilka zielonych kciuków w górę. Nagle dostały kilkanaście czerwonych łapek w dół i pojawił się nowy komentarz użytkownika o nicku general wyśmiewający to co napisałem wcześniej w swoim poście. Obserwuje to forum od dawna i wg mnie i innych osób nie jest chora teoria spiskowa! Na forum działa ekipa trolersko-spamerska, broniąca interesów dewelopera.
Avatar
general / 13 sierpnia 2020 r. o 20:36
+18
Każdy, nawet mało rozgarnięty, domysla się po co LPEC weszło na Górki. Kilkadziesiąt bloków (podobno wg przedreferandalnych planów prawie 100) to żyła złota dla tej firmy. Dostarczyć ciepło dla tylu mieszkańców! Idealnie zgranie z planami dewelopera (chociaż już pokrzyżowane częściowo przez mieszkańców i sąd) to wg mnie nie jest zbieg okoliczności. Na Botaniku wszytkie bloki mają własne kotłownie gazowe, ciepło jest tańsze i ekologiczne. Niech LPEC nie wciska kitu że za kilkadziesiąt milionów zł prowadzą ciepła dla 2-3 bloków. To się nie trzyma kupy.
 Nie żebym się czepiał, ale inwestycja LPEC była planowana na długo przed tym, jak TBV odkupiło Górki od kieleckiego dewelopera. Śmiać mi się chce jak czytam te wszystkie chore teorie spiskowe - zaraz pewnie się okaże że obwodnica Lublina też powstała tylko po to, żeby TBV drożej sprzedawało mieszkania w mieście. A i jeśli myślisz, że kładą rury za kilkadziesiąt mln zł tylko po to, żeby doprowadzić ciepło do 2-3 bloków, to jesteś, bez urazy, ale skończonym idiotą. W tamtej okolicy cały czas powstają nowe bloki a wręcz całe osiedla, jest mnóstwo niezagospodarowanych działek i najpewniej dalej budownictwo mieszkaniowe będzie się w tamtym rejonie rozwijać.
 Nie żebym się czepiał, ale inwestycja LPEC była planowana na długo przed tym, jak TBV odkupiło Górki od kieleckiego dewelopera. Śmiać mi się chce jak czytam te wszystkie chore teorie spiskowe - zaraz pewnie się okaże że obwodnica Lublina też powstała tylko po to, żeby TBV drożej sprzedawało mieszkania w mieście. A i jeśli myślisz, że kładą rury za kilkadziesiąt mln zł tylko po to, żeby doprowadzić ciepło do 2-3 bloków, to jesteś, bez urazy, ale skończonym idiotą. W tamtej okolicy cały czas powstają nowe bloki a wręcz całe osi... rozwiń
Avatar
Wayet / 13 sierpnia 2020 r. o 15:54
-21
Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody zaktualizowała swoją słynną Czerwoną Księgę. Chomik europejski jest krytycznie zagrożony wyginięciem !!! Może wyginąć w ciągu najbliższych 30 lat !!! Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody opublikowała aktualną listę zagrożonych wyginięciem gatunków. W krytycznej sytuacji są między innymi chomiki europejskie, wieloryby biskajskie i jedna trzecia gatunków lemurów z Madagaskaru. Sytuacja chomika europejskiego (Cricetus cricetus) wygląda dość dramatycznie. Pojawił się na liście IUCN jako gatunek krytycznie zagrożony. "Może wyginąć w ciągu najbliższych 30 lat, chyba że zmieni się jego sytuacja" - podaje IUCN. Wielkość miotu spadła z 20 osobników do pięciu lub sześciu. Ponadto gatunek ten zniknął z terytorium części Francji, Niemiec i Europy Wschodniej. - Jest to dramatyczna zmiana w stosunku do ostatniej oceny tego gatunku w 2016 roku, kiedy to chomik europejski został wymieniony jako "gatunek najmniejszej troski", czyli najniższej kategorii zagrożenia. tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/chomik-europejski-krytycznie-zagrozony-moze-wyginac-w-ciagu-najblizszych-30-lat,323860,1,0.html
Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody zaktualizowała swoją słynną Czerwoną Księgę. Chomik europejski jest krytycznie zagrożony wyginięciem !!! Może wyginąć w ciągu najbliższych 30 lat !!! Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody opublikowała aktualną listę zagrożonych wyginięciem gatunków. W krytycznej sytuacji są między innymi chomiki europejskie, wieloryby biskajskie i jedna trzecia gatunków lemurów z Madagaskaru. Sytuacja chomika europejskiego (Cricetus cricetus) wygląda dość dramatycznie. Pojawił się na liście IUCN jako gatunek krytycznie z... rozwiń
Avatar
Wayet / 13 sierpnia 2020 r. o 15:42
-22
Każdy, nawet mało rozgarnięty, domysla się po co LPEC weszło na Górki. Kilkadziesiąt bloków (podobno wg przedreferandalnych planów prawie 100) to żyła złota dla tej firmy. Dostarczyć ciepło dla tylu mieszkańców! Idealnie zgranie z planami dewelopera (chociaż już pokrzyżowane częściowo przez mieszkańców i sąd) to wg mnie nie jest zbieg okoliczności. Na Botaniku wszytkie bloki mają własne kotłownie gazowe, ciepło jest tańsze i ekologiczne. Niech LPEC nie wciska kitu że za kilkadziesiąt milionów zł prowadzą ciepła dla 2-3 bloków. To się nie trzyma kupy.
Avatar
-Lublin- / 13 sierpnia 2020 r. o 14:26
+27
W tekście o ofiarach egzekucji, a w tytule "Co z chomikami?"...
 śmieszny artykuł, równie dobrze mógłby ograniczać się do treści w stylu : " co z chomikami? najwyraźniej nic - alarmują aktywiści skumplowani z naczelnym naszej gazety", artykuły o górkach na dw to kupa śmiechu z przewagą, nad czym osobiście ubolewam, kupy, zero obiektywizmu, ciągłę odgrzewanie nieświeżych kotletów i pisanie o tym samym, podgrzewanie emocji, przedstawianie wąskiej grupki ludzi jako społecznicy i ogół mieszkańców, a w tym konkretnym przypadku wmawianie czytelnikom że kilka chomików jest ważniejszych od wielkiej inwestycji lpec polegającej na doprowadzeniu systemowego ciepła do całej dzielnicy, ogólnie dno i metr mułu
 śmieszny artykuł, równie dobrze mógłby ograniczać się do treści w stylu : " co z chomikami? najwyraźniej nic - alarmują aktywiści skumplowani z naczelnym naszej gazety", artykuły o górkach na dw to kupa śmiechu z przewagą, nad czym osobiście ubolewam, kupy, zero obiektywizmu, ciągłę odgrzewanie nieświeżych kotletów i pisanie o tym samym, podgrzewanie emocji, przedstawianie wąskiej grupki ludzi jako społecznicy i ogół mieszkańców, a w tym konkretnym przypadku wmawianie czytelnikom że kilka chomików jest ważniejszych ... rozwiń
Avatar
Liz / 13 sierpnia 2020 r. o 12:23
+27
W tekście o ofiarach egzekucji, a w tytule "Co z chomikami?"...
Avatar
LAS / 13 sierpnia 2020 r. o 11:33
-24
Chomiki należy wyłapać i przekazać obrońcom górek, żeby utworzyli z nimi związek partnerski. Będzie ekologicznie i bardzo nowocześnie.
Dlaczego myślisz, że inni są lub muszą być tacy sami jak ty oraz twoje najbliższe otoczenie?!