Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 września 2016 r.
14:28

Górnik Łęczna może dostać pieniądze z budżetu Lublina? Miasto ma na to sposób

Autor: Zdjęcie autora drs micbec
12 31 A A

Górnik Łęczna ma szansę na pieniądze z budżetu Lublina. – Teoretycznie to możliwe – przyznaje oficjalnie Ratusz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Temat wsparcia piłkarzy z Łęcznej na krótko pojawił się na wtorkowym posiedzeniu komisji sportu w lubelskiej Radzie Miasta. Debata toczyła się wokół pomocy dla Motoru Lublin, który jeszcze w tym roku ma otrzymać 600 tys. zł z miejskiej kasy. Miasto ma też spłacić jego dług (1,2 mln).

Zastępca prezydenta Krzysztof Komorski zapewniał, że miasto nie może w taki sam sposób wesprzeć także Górnika, który w przeciwieństwie do Motoru nie jest spółką należącą do samorządu Lublina (miasto ma 89,74 proc. akcji Motoru).

– Co do zasady jako gmina Lublin nie jesteśmy w stanie kapitałowo tej spółki wesprzeć – mówił Komorski. Potwierdza jednak, że jest inny sposób, czyli wykupienie usług promocyjnych. Samorząd mógłby płacić za obecność miejskiego logo.

– Za promocję teoretycznie jesteśmy w stanie zapłacić – stwierdza Komorski. Ale zastrzega: – Jeżeli tak by się stało, to nikt nie podpisałby takiej decyzji jednoosobowo.

Już w poprzednim sezonie Górnik Łęczna dysponował jednym z najniższych budżetów w całej ekstraklasie. Kształtował się na poziomie 10 mln złotych, a główne źródło dochodów stanowiły przelewy za transmisje od telewizji NC+ oraz od głównego sponsora klubu – LW Bogdanka. W tym roku, po zmianie zasad finansowania przez kopalnię, wpływów może być jeszcze mniej. Dlatego zdecydowano się na przeniesienie meczów do Lublina.

Jak udało nam się dowiedzieć, ten krok już okazał się dla klubu opłacalny. Przychody z dnia meczowego znacznie wzrosły, liczba reklamodawców i drobnych partnerów zwiększyła się, a w ostatnim kwartale tego roku ma zostać podpisana umowa z dużym sponsorem.

Według raportu Ekstraklasa Piłkarskiego Biznesu, klub z Łęcznej zakończył poprzedni rok ze stratą 2,4 mln zł i zgodnie z nadzorem finansowym w otrzymanej licencji musi spłacić zobowiązania wobec zawodników.

A co z Motorem?

Komisja sportu zaapelowała o całkowite oddłużenie Motoru Lublin już na najbliższej, październikowej sesji Rady Miasta. Za takim rozwiązaniem opowiedział się także opozycyjny klub PiS, ale jego przedstawiciele oświadczyli wczoraj, że jeszcze przed sesją chcą dostać od prezydenta miasta sprawozdanie finansowe spółki i raport z badania biegłego rewidenta. Dokumentów tych spółka dotąd nie udostępniła. Klub PiS chce też, by do rady nadzorczej Motoru wszedł przedstawiciel kibiców. Poza tym radni chcą, by prezydent podpisał z Motorem kontrakt określający cele sportowe i terminy ich osiągnięcia. Nie precyzują jednak, jakie sankcje miałby ten kontrakt przewidywać na wypadek, gdyby Motor tych celów nie osiągnął. (drs)

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 18:16
0
" Jak udało nam się dowiedzieć, ten krok już okazał się dla klubu opłacalny. Przychody z dnia meczowego znacznie wzrosły, liczba reklamodawców i drobnych partnerów zwiększyła się, a w ostatnim kwartale tego roku ma zostać podpisana umowa z dużym sponsorem. " Gdzie ten sponsor?
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 15:03
0
Połączyć Górnika z Lublinianką, oba kluby to spółki prawa handlowego. Będzie poziom sportowy i blisko 100 letnia tradycja. Lubelacy będą walić drzwiami i oknami na mecze Ekstraklasy. A wyżelowane panienki oraz ich kibice do Szarowoli, skąd przyszli!
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 14:13
0
"Przychody z dnia meczowego znacznie wzrosły" po co te kłamstwa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
bujac to my / 30 września 2016 o 14:11
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Gościu piszący i darmowych karnetach dla górników to już naprawdę zajebisty fantastów hehe.Trzeba mieć o czymś pojęcia a nie pisać bzdur.Zresztą projekt i tak upadnie a ci co tak trzymają ekstraklase w lbn zostaną z ręką w nocniku i pozostanie tylko psioczenie przez neta ze to przez kiboli hehee
no własnie trzeba mieć, byłem swiadkiem nie raz pod stadionemm ludzi co bilety za pół ceny puszczali, bo maja jeszcze po 20, przypadek?
no własnie trzeba mieć, byłem swiadkiem nie raz pod stadionemm ludzi co bilety za pół ceny puszczali, bo maja jeszcze po 20, przypadek? rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 13:52
0
Zróbcie wszystko aby Górnik utrzymał się w ekstraklasie-to ważne dla województwa. Mamy dla nich ładny stadion. Z Motoru nic nie będzie-szkoda naszej kasy!
Avatar
stanley / 30 września 2016 o 12:47
0
Bajki bajki bajki a , gdzie gra ?
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 09:22
0
Brawo przedstawiciel kibiców w radzie nadzorczej Motoru w końcu, większość szanujących się klubów ma przedstawicieli kibiców i z nimi działa i funkcjonuje i jest dobra organizacja i tak powinno być w Motorze "Groszek " to dla Ciebie miejsce
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 08:57
0
proste, nie awansuje to zostanie rozwiązany i do widzenia dziadostwu
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 07:08
0
Kapelko zostaw Górnika ty pseudo prezesie
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 20:42
0
Przecież cały Lublin to ludzie ze wsi, którzy stopniowo zaczęli się w nim osiedlać przyjeżdżając okolicznych wsi, a pierwotnie 99 % populacji ludzi mieszkało na wsiach i miasta to twór wtórny więc każdy w mieście jest ze wsi :)
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 18:16
0
" Jak udało nam się dowiedzieć, ten krok już okazał się dla klubu opłacalny. Przychody z dnia meczowego znacznie wzrosły, liczba reklamodawców i drobnych partnerów zwiększyła się, a w ostatnim kwartale tego roku ma zostać podpisana umowa z dużym sponsorem. " Gdzie ten sponsor?
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 15:03
0
Połączyć Górnika z Lublinianką, oba kluby to spółki prawa handlowego. Będzie poziom sportowy i blisko 100 letnia tradycja. Lubelacy będą walić drzwiami i oknami na mecze Ekstraklasy. A wyżelowane panienki oraz ich kibice do Szarowoli, skąd przyszli!
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 14:13
0
"Przychody z dnia meczowego znacznie wzrosły" po co te kłamstwa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
bujac to my / 30 września 2016 o 14:11
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Gościu piszący i darmowych karnetach dla górników to już naprawdę zajebisty fantastów hehe.Trzeba mieć o czymś pojęcia a nie pisać bzdur.Zresztą projekt i tak upadnie a ci co tak trzymają ekstraklase w lbn zostaną z ręką w nocniku i pozostanie tylko psioczenie przez neta ze to przez kiboli hehee
no własnie trzeba mieć, byłem swiadkiem nie raz pod stadionemm ludzi co bilety za pół ceny puszczali, bo maja jeszcze po 20, przypadek?
no własnie trzeba mieć, byłem swiadkiem nie raz pod stadionemm ludzi co bilety za pół ceny puszczali, bo maja jeszcze po 20, przypadek? rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 13:52
0
Zróbcie wszystko aby Górnik utrzymał się w ekstraklasie-to ważne dla województwa. Mamy dla nich ładny stadion. Z Motoru nic nie będzie-szkoda naszej kasy!
Avatar
stanley / 30 września 2016 o 12:47
0
Bajki bajki bajki a , gdzie gra ?
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 09:22
0
Brawo przedstawiciel kibiców w radzie nadzorczej Motoru w końcu, większość szanujących się klubów ma przedstawicieli kibiców i z nimi działa i funkcjonuje i jest dobra organizacja i tak powinno być w Motorze "Groszek " to dla Ciebie miejsce
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 08:57
0
proste, nie awansuje to zostanie rozwiązany i do widzenia dziadostwu
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 07:08
0
Kapelko zostaw Górnika ty pseudo prezesie
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 20:42
0
Przecież cały Lublin to ludzie ze wsi, którzy stopniowo zaczęli się w nim osiedlać przyjeżdżając okolicznych wsi, a pierwotnie 99 % populacji ludzi mieszkało na wsiach i miasta to twór wtórny więc każdy w mieście jest ze wsi :)
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 3 8

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 3 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 21 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 48 21

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!