Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 września 2009 r.
20:13
Edytuj ten wpis

Groby na lubelskich cmentarzach znajdziesz przez Internet

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Jak znaleźć czyjś grób i jak on wygląda? Wkrótce będzie można to sprawdzić przez Internet. Można też będzie sobie wydrukować mapkę z drogą dojścia od bramy do konkretnego grobu. Specjalny automat udzieli tych informacji także przy wejściu na cmentarz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Często chcemy odwiedzić grób znajomych lub osoby, o której słyszeliśmy. Program ułatwi nam znalezienie takiego grobu – mówi Adam Wasilewski, prezydent Lublina.

W październiku Ratusz uruchomi specjalną stronę internetową cmentarze.lublin.pl. I to właśnie na niej znajdzie się wyszukiwarka mogił osób pochowanych na cmentarzach przy Białej i na Majdanku.

Wystarczy wpisać choćby imię i szukać dalej, można wpisać imię i nazwisko, datę urodzenia lub śmierci czy wreszcie numer sektora. A wszystko to nie wychodząc z domu.

– Wyświetli się zdjęcie grobu, dzięki któremu będzie można go rozpoznać. Będzie też mapa z drogą dojścia, którą będzie można sobie wydrukować. Mapa wiernie oddaje wielkość, położenie grobów i odstępy między nimi, a nawet zieleń – wyjaśnia Bartłomiej Musialik z mikołowskiej firmy Art Look Gallery, która na zlecenie magistratu przygotowała bazę danych i wyszukiwarkę.

Najwięcej pracy było ze sfotografowaniem wszystkich grobów. Na Majdanku, który jest największą nekropolią na wschód od Wisły, jest ich 32,3 tys. Przy Białej prawie 2200.

– Zdjęcia robiło 15 osób. Były trzy takie sesje po 5 dni – mówi Musialik.

– Całe przedsięwzięcie kosztowało nas 61 tys. zł brutto – informuje Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w Urzędzie Miasta.

Baza danych ma być na bieżąco aktualizowana przez administrującą cmentarzami komunalnymi firmę Kom-Eko.

– Dzięki temu będziemy mieli też większą kontrolę nad pochówkami – przyznaje Tomasz Radzikowski, dyrektor odpowiedzialnego za nekropolie miejskiego Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Takie same informacje będzie można uzyskać też w specjalnym elektronicznym kiosku, który zostanie zamontowany przy wejściu na cmentarz na Majdanku. Przy Białej takiego kiosku na razie nie będzie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Irena / 13 grudnia 2011 o 20:37
0
Bardzo się cieszę, że pojawił się taki spis grobów, gdyż poszukuję swojej ciotki od lat i bez takiego spisu grobów nie udałoby mi się jej znaleźć. Jest to niezwykle ważne dla osób poszukujacych swojej rodziny. Wielkie podziekowania dla tych osób, które o tym pomyślały i dokonały tego dzieła. Jestem z zachodniopomorskiego i do tej pory nie miałam możliwościszukania na tak dużą przecież odległość. Myślę, że ochrona prywatności danych osobowych nie ma tu zastosowania.
Avatar
Gość / 26 października 2009 o 23:14
0
Jak by ktoś szukał to strona dostępna jest pod adresem: [url="http://cmentarze.lublin.eu/grobonet/"]http://cmentarze.lublin.eu/grobonet/[/url]
Avatar
~gosc~ / 18 października 2009 o 03:11
0
KIEDY SIE POJAWI ZAPOWIADANA STRONA ?
Avatar
Gość / 3 października 2009 o 16:25
0
Istnieje taka strona:
[url="http://www.cmentarz.lublin.pl/"]http://www.cmentarz.lublin.pl/[/url]
===========================
nowa strona ma być w liczbie mnogiej ?..........www.cmentarze.lublin.pl - tak by wynikało z artykułu ?
Avatar
Gość / 1 października 2009 o 04:51
0
Cmentarze są miejscami publicznymi - jaka tutaj ochrona danych osobowych ? Już od wieków wszyscy czytają nagrobki zmarłych, pochowanych na cmentarzu.
Czy może masz zaniedbany grób ? A może mocno wystawny - drogi ? 1 listopad blizko, można uporządkować i będzie dobrze. Czy może, co powiedzą sąsiedzi , znajomi, rodzina ?
Internet skrócił drogę do wszystkiego i wszędzie wsadza swoje oko !
Avatar
rozgoryczony / 30 września 2009 o 20:07
0
a gdzie ochrona danych osobowych, czy zmarłych i ich rodzin to nie dotyczy, nikt nie pytał mnie o zgodę!!!!!!!
Avatar
MM / 30 września 2009 o 18:48
0
Pomysł super ... ciekawe rozwiązanie szczególnie dla osób chcących odwiedzić kogoś kogo się znało lub słyszało ... gratuluję pomysłu.
Avatar
ire / 30 września 2009 o 16:19
0
Oby tylko wsztkie kartoteki zanlezli w niektórych kancelariach bo i tak sie zdarza ze gdy ktos sie zapyta co sie stało z tym grobem to i za jakis czas wyrzucą kartotekę Aby nie bylo sladu niedosc ze bezprawnie wykopią i nie przekopią w inne miejsce
Avatar
luiza / 30 września 2009 o 15:21
0
REWELACJA !!! WIELKA SPRAWA !!!
Większe miasta już taką bazą danych dysponują od dawna .
Już nie mogę się doczekać kiedy odwiedzę tą stronę.
Taką bazą danych w internecie powinny posiadać wszystkie cmentarze , również w mniejszych miejscowościach .
Avatar
Młoda / 30 września 2009 o 13:46
0
Uważam, że to super pomysł! Gratulacje za inicjatywę!
Avatar
Irena / 13 grudnia 2011 o 20:37
0
Bardzo się cieszę, że pojawił się taki spis grobów, gdyż poszukuję swojej ciotki od lat i bez takiego spisu grobów nie udałoby mi się jej znaleźć. Jest to niezwykle ważne dla osób poszukujacych swojej rodziny. Wielkie podziekowania dla tych osób, które o tym pomyślały i dokonały tego dzieła. Jestem z zachodniopomorskiego i do tej pory nie miałam możliwościszukania na tak dużą przecież odległość. Myślę, że ochrona prywatności danych osobowych nie ma tu zastosowania.
Avatar
Gość / 26 października 2009 o 23:14
0
Jak by ktoś szukał to strona dostępna jest pod adresem: [url="http://cmentarze.lublin.eu/grobonet/"]http://cmentarze.lublin.eu/grobonet/[/url]
Avatar
~gosc~ / 18 października 2009 o 03:11
0
KIEDY SIE POJAWI ZAPOWIADANA STRONA ?
Avatar
Gość / 3 października 2009 o 16:25
0
Istnieje taka strona:
[url="http://www.cmentarz.lublin.pl/"]http://www.cmentarz.lublin.pl/[/url]
===========================
nowa strona ma być w liczbie mnogiej ?..........www.cmentarze.lublin.pl - tak by wynikało z artykułu ?
Avatar
Gość / 1 października 2009 o 04:51
0
Cmentarze są miejscami publicznymi - jaka tutaj ochrona danych osobowych ? Już od wieków wszyscy czytają nagrobki zmarłych, pochowanych na cmentarzu.
Czy może masz zaniedbany grób ? A może mocno wystawny - drogi ? 1 listopad blizko, można uporządkować i będzie dobrze. Czy może, co powiedzą sąsiedzi , znajomi, rodzina ?
Internet skrócił drogę do wszystkiego i wszędzie wsadza swoje oko !
Avatar
rozgoryczony / 30 września 2009 o 20:07
0
a gdzie ochrona danych osobowych, czy zmarłych i ich rodzin to nie dotyczy, nikt nie pytał mnie o zgodę!!!!!!!
Avatar
MM / 30 września 2009 o 18:48
0
Pomysł super ... ciekawe rozwiązanie szczególnie dla osób chcących odwiedzić kogoś kogo się znało lub słyszało ... gratuluję pomysłu.
Avatar
ire / 30 września 2009 o 16:19
0
Oby tylko wsztkie kartoteki zanlezli w niektórych kancelariach bo i tak sie zdarza ze gdy ktos sie zapyta co sie stało z tym grobem to i za jakis czas wyrzucą kartotekę Aby nie bylo sladu niedosc ze bezprawnie wykopią i nie przekopią w inne miejsce
Avatar
luiza / 30 września 2009 o 15:21
0
REWELACJA !!! WIELKA SPRAWA !!!
Większe miasta już taką bazą danych dysponują od dawna .
Już nie mogę się doczekać kiedy odwiedzę tą stronę.
Taką bazą danych w internecie powinny posiadać wszystkie cmentarze , również w mniejszych miejscowościach .
Avatar
Młoda / 30 września 2009 o 13:46
0
Uważam, że to super pomysł! Gratulacje za inicjatywę!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 10 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 5 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 6 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 6

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 130 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 27

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!