Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 września 2009 r.
20:13
Edytuj ten wpis

Groby na lubelskich cmentarzach znajdziesz przez Internet

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Jak znaleźć czyjś grób i jak on wygląda? Wkrótce będzie można to sprawdzić przez Internet. Można też będzie sobie wydrukować mapkę z drogą dojścia od bramy do konkretnego grobu. Specjalny automat udzieli tych informacji także przy wejściu na cmentarz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Często chcemy odwiedzić grób znajomych lub osoby, o której słyszeliśmy. Program ułatwi nam znalezienie takiego grobu – mówi Adam Wasilewski, prezydent Lublina.

W październiku Ratusz uruchomi specjalną stronę internetową cmentarze.lublin.pl. I to właśnie na niej znajdzie się wyszukiwarka mogił osób pochowanych na cmentarzach przy Białej i na Majdanku.

Wystarczy wpisać choćby imię i szukać dalej, można wpisać imię i nazwisko, datę urodzenia lub śmierci czy wreszcie numer sektora. A wszystko to nie wychodząc z domu.

– Wyświetli się zdjęcie grobu, dzięki któremu będzie można go rozpoznać. Będzie też mapa z drogą dojścia, którą będzie można sobie wydrukować. Mapa wiernie oddaje wielkość, położenie grobów i odstępy między nimi, a nawet zieleń – wyjaśnia Bartłomiej Musialik z mikołowskiej firmy Art Look Gallery, która na zlecenie magistratu przygotowała bazę danych i wyszukiwarkę.

Najwięcej pracy było ze sfotografowaniem wszystkich grobów. Na Majdanku, który jest największą nekropolią na wschód od Wisły, jest ich 32,3 tys. Przy Białej prawie 2200.

– Zdjęcia robiło 15 osób. Były trzy takie sesje po 5 dni – mówi Musialik.

– Całe przedsięwzięcie kosztowało nas 61 tys. zł brutto – informuje Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w Urzędzie Miasta.

Baza danych ma być na bieżąco aktualizowana przez administrującą cmentarzami komunalnymi firmę Kom-Eko.

– Dzięki temu będziemy mieli też większą kontrolę nad pochówkami – przyznaje Tomasz Radzikowski, dyrektor odpowiedzialnego za nekropolie miejskiego Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Takie same informacje będzie można uzyskać też w specjalnym elektronicznym kiosku, który zostanie zamontowany przy wejściu na cmentarz na Majdanku. Przy Białej takiego kiosku na razie nie będzie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Irena / 13 grudnia 2011 o 20:37
0
Bardzo się cieszę, że pojawił się taki spis grobów, gdyż poszukuję swojej ciotki od lat i bez takiego spisu grobów nie udałoby mi się jej znaleźć. Jest to niezwykle ważne dla osób poszukujacych swojej rodziny. Wielkie podziekowania dla tych osób, które o tym pomyślały i dokonały tego dzieła. Jestem z zachodniopomorskiego i do tej pory nie miałam możliwościszukania na tak dużą przecież odległość. Myślę, że ochrona prywatności danych osobowych nie ma tu zastosowania.
Avatar
Gość / 26 października 2009 o 23:14
0
Jak by ktoś szukał to strona dostępna jest pod adresem: [url="http://cmentarze.lublin.eu/grobonet/"]http://cmentarze.lublin.eu/grobonet/[/url]
Avatar
~gosc~ / 18 października 2009 o 03:11
0
KIEDY SIE POJAWI ZAPOWIADANA STRONA ?
Avatar
Gość / 3 października 2009 o 16:25
0
Istnieje taka strona:
[url="http://www.cmentarz.lublin.pl/"]http://www.cmentarz.lublin.pl/[/url]
===========================
nowa strona ma być w liczbie mnogiej ?..........www.cmentarze.lublin.pl - tak by wynikało z artykułu ?
Avatar
Gość / 1 października 2009 o 04:51
0
Cmentarze są miejscami publicznymi - jaka tutaj ochrona danych osobowych ? Już od wieków wszyscy czytają nagrobki zmarłych, pochowanych na cmentarzu.
Czy może masz zaniedbany grób ? A może mocno wystawny - drogi ? 1 listopad blizko, można uporządkować i będzie dobrze. Czy może, co powiedzą sąsiedzi , znajomi, rodzina ?
Internet skrócił drogę do wszystkiego i wszędzie wsadza swoje oko !
Avatar
rozgoryczony / 30 września 2009 o 20:07
0
a gdzie ochrona danych osobowych, czy zmarłych i ich rodzin to nie dotyczy, nikt nie pytał mnie o zgodę!!!!!!!
Avatar
MM / 30 września 2009 o 18:48
0
Pomysł super ... ciekawe rozwiązanie szczególnie dla osób chcących odwiedzić kogoś kogo się znało lub słyszało ... gratuluję pomysłu.
Avatar
ire / 30 września 2009 o 16:19
0
Oby tylko wsztkie kartoteki zanlezli w niektórych kancelariach bo i tak sie zdarza ze gdy ktos sie zapyta co sie stało z tym grobem to i za jakis czas wyrzucą kartotekę Aby nie bylo sladu niedosc ze bezprawnie wykopią i nie przekopią w inne miejsce
Avatar
luiza / 30 września 2009 o 15:21
0
REWELACJA !!! WIELKA SPRAWA !!!
Większe miasta już taką bazą danych dysponują od dawna .
Już nie mogę się doczekać kiedy odwiedzę tą stronę.
Taką bazą danych w internecie powinny posiadać wszystkie cmentarze , również w mniejszych miejscowościach .
Avatar
Młoda / 30 września 2009 o 13:46
0
Uważam, że to super pomysł! Gratulacje za inicjatywę!
Avatar
Irena / 13 grudnia 2011 o 20:37
0
Bardzo się cieszę, że pojawił się taki spis grobów, gdyż poszukuję swojej ciotki od lat i bez takiego spisu grobów nie udałoby mi się jej znaleźć. Jest to niezwykle ważne dla osób poszukujacych swojej rodziny. Wielkie podziekowania dla tych osób, które o tym pomyślały i dokonały tego dzieła. Jestem z zachodniopomorskiego i do tej pory nie miałam możliwościszukania na tak dużą przecież odległość. Myślę, że ochrona prywatności danych osobowych nie ma tu zastosowania.
Avatar
Gość / 26 października 2009 o 23:14
0
Jak by ktoś szukał to strona dostępna jest pod adresem: [url="http://cmentarze.lublin.eu/grobonet/"]http://cmentarze.lublin.eu/grobonet/[/url]
Avatar
~gosc~ / 18 października 2009 o 03:11
0
KIEDY SIE POJAWI ZAPOWIADANA STRONA ?
Avatar
Gość / 3 października 2009 o 16:25
0
Istnieje taka strona:
[url="http://www.cmentarz.lublin.pl/"]http://www.cmentarz.lublin.pl/[/url]
===========================
nowa strona ma być w liczbie mnogiej ?..........www.cmentarze.lublin.pl - tak by wynikało z artykułu ?
Avatar
Gość / 1 października 2009 o 04:51
0
Cmentarze są miejscami publicznymi - jaka tutaj ochrona danych osobowych ? Już od wieków wszyscy czytają nagrobki zmarłych, pochowanych na cmentarzu.
Czy może masz zaniedbany grób ? A może mocno wystawny - drogi ? 1 listopad blizko, można uporządkować i będzie dobrze. Czy może, co powiedzą sąsiedzi , znajomi, rodzina ?
Internet skrócił drogę do wszystkiego i wszędzie wsadza swoje oko !
Avatar
rozgoryczony / 30 września 2009 o 20:07
0
a gdzie ochrona danych osobowych, czy zmarłych i ich rodzin to nie dotyczy, nikt nie pytał mnie o zgodę!!!!!!!
Avatar
MM / 30 września 2009 o 18:48
0
Pomysł super ... ciekawe rozwiązanie szczególnie dla osób chcących odwiedzić kogoś kogo się znało lub słyszało ... gratuluję pomysłu.
Avatar
ire / 30 września 2009 o 16:19
0
Oby tylko wsztkie kartoteki zanlezli w niektórych kancelariach bo i tak sie zdarza ze gdy ktos sie zapyta co sie stało z tym grobem to i za jakis czas wyrzucą kartotekę Aby nie bylo sladu niedosc ze bezprawnie wykopią i nie przekopią w inne miejsce
Avatar
luiza / 30 września 2009 o 15:21
0
REWELACJA !!! WIELKA SPRAWA !!!
Większe miasta już taką bazą danych dysponują od dawna .
Już nie mogę się doczekać kiedy odwiedzę tą stronę.
Taką bazą danych w internecie powinny posiadać wszystkie cmentarze , również w mniejszych miejscowościach .
Avatar
Młoda / 30 września 2009 o 13:46
0
Uważam, że to super pomysł! Gratulacje za inicjatywę!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 0 1

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 2

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 9 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 3 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 49 7

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!